Verdeeldheid in Z.O.C. over uitbreiding tijdvak loopstratengebied GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND KRIJGT NIEUWE KERK «8—5^, DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vergadering kommissie Middenstand Mosselen zouden nadelig zijn voor andere vis Kort geding FNY-staat Vervanging kerkgebouw St. Domusstraat Twee doden in het verkeer Drie doden bij brand in hoofdstad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 februari 1980 136ste jaargang Nr. 22656 WAARIN OPGENOMEN {1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek ;,Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij vyh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cenl. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (tlm 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Werkgroep Vrouwencafé wil alsnog subsidie ZIERIKZEE, 8-2. Binnen de Zierikzeesche Ondernemers Centrale (Z.O.C.) bestaat verdeeldheid over het al dan niet uitbreiden van het tijdvak, waarin het loopstraten gebied in Zierikzee wordt ingesteld. Dat bleek vrijdag middag tijdens een openbare vergadering van de kom missie Middenstand in de raadszaal van het stadhuis. Op verzoek van Z.O.C.-voorzitter de heer E. Saman was het punt „loopstra tengebied" op de agenda van deze vergadering geplaatst. De heer Saman zelf was echter verhinderd deze vergadering bij te wonen. De andere Z.O.C.- vertegenwoordigers in de kommissie Middenstand, de heren H. Vorwerk en B. Wayenberg lieten weten, dat slechts enkelen binnen de Z.O.C. een uitbrei ding van het tijdvak voor het loopstratengebied bepleiten. De voorzitter van de kommissie de heer L. J. van Gastel was van me ning, dat er wel namens de gehele Z.O.C. gesproken moest worden, voordat een eventuele uitbreiding in diskussie genomen kan worden. De heer Vorwerk wees erop, dat de meeste middenstanders het „ver schrikkelijk" vinden als zonder meer wordt overgegaan tot het afsluiten van straten, zonder dat daar uitbrei ding van parkeerruimte tegenover staat. Gemis De heer L. v. d. Ouden zei het een gemis te vinden dat binnen de Z.O.C. geen beraad over de uitbreiding van het tijdvak had plaatsgevonden, ter wijl wel door de Z.O.C.-voorzitter werd verzocht het punt op de agenda te plaatsen. De heer Van Gastel rond de de kwestie af met de mededeling, dat - nu een definitief advies van de Z.O.C. ontbrak - dit jaar niet tot uit breiding van het tijdvak overgegaan kan worden. Volgend jaar kan op nieuw bekeken worden of de periode uitgebreid moet worden. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland werd een nota opgesteld in zake afgifte van ventvergunningen door de gemeenten. In de nota wordt uniformiteit in het afgeven van deze vergunningen bepleit. Door het opstellen van een speciale verorde ning zou het afgiftebeleid van vent vergunningen een wettelijke basis krijgen. De heer Van den Ouden informeer de naar de bepalingen in deze veror dening. De voorzitter wees hem erop, dat de kommissie eerst een advies moet geven over het al of niet instel len van de verordening en dat de in vulling daarvan pas later aan de orde zal komen. Verkoop in V erenigingsgebouw De heren Vorwerk en Wayenberg vroegen of voor de verkoopdagen in het Hervormd Verenigingsgebouw ook een ventvergunning nodig is. De betrokken ambtenaar de heer Ver- kaart antwoordde, dat de gemeente wel in kennis wordt'gesteld van deze verkoopdagen, maar dat er geen ventvergunning voor nodig is. Tenslotte besloot de kommissie Middenstand m.a.s. tot het instellen van een speciale verordening te advi seren. De kommissie boog zich verder over een ontwerp-verordening ex. ar tikel 18 van de Drank- en Horeca wet. Het gemeentebestuur beoogt met een verordening op grond van art. 18 de verdere uitbreiding van horecavesti- gingen in Zierikzee aan banden te leggen. Op 12 december jl. vond over dit onderwerp een gesprek plaats met de regionale afdeling van de Horeca- bond. Mgens de mededeling van de heer Van Gastel was tijdens dit gesprek naar voren gekomen, dat het bestuur van de Horecabond Schou- wen-Duiveland positief tegenover dit plan van de gemeente staat. De voorzitter liet weten, dat het kollege de mening van de Horecabond graag schriftelijk zag vastgelegd en op 25 januari j.l. werd een brief gestuurd aan het bestuur van de regionale af deling van de bond met het verzoek schriftelijk te reageren op het plan tot vaststellen van een gemeenteve rordening ex. art. 18 Drank- en Hore ca wet. De heer Van Gastel liet weten het te betreuren, dat het bestuur van de Horecabond tot nu toe niet heeft ge reageerd op dit schrijven van de ge meente. Persoonsgebonden Kommissielid de heer C. Lege- maate zei moeite te hebben met de bepaling, dat het vergunningstelsel gebonden zou zijn aan het gebouw en niet aan de ondernemer. Hij verwees naar het praktijkvoorbeeld van de horecavestiging in het Beddeweeg, dat door verandering van eigenaar van een café in een disco-bar veran derde met de bekende gevolgen van geluidshinder e.d. Hij was het eens met de heer Verkaart dat de klachten thans aanzienlijk zijn verminderd nu er verstrekkende maatregelen door de betrokken ondernemer genomen moesten worden. Desalniettemin pleitte de heer Legemaate ervoor het vergunningstelsel te verbinden aan de ondernemer en niet aan het ge bouw, zodat dergelijke gevallen in de toekomst voorkomen kunnen wor den. Mevrouw H. G. Gilden-Van Gees- bergen was van meningdat dit geen oplossing zou bieden, omdat ook de zelfde ondernemer plotseling kan besluiten zijn bedrijf een ander ka rakter te geven. De voorzitter wees in dit verband ook op de rechtsonzekerheid die voor de ondernemer zou ontstaan, als het voorstel van de heer Legemaate ge volgd zou worden. De heer Lege maate zei toch voorstander te blijven van de bovengenoemde procedure en hij volgde daarmee het advies van de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid. Hinderwetprocedure De heer Wayenberg was van me ning dat door middel van een hinder wetprocedure toch altijd een zekere verschuiving van horecavestigingen mogelijk moet blijven. De kommissie besloot tenslotte tot de ontwerp-verordening te advise ren. De heer Legemaate bleef bij zijn afwijkend advies. De heer Wayenberg stelde tijdens deze vergadering nog het probleem van para-kommercialisme aan de or de. Hij noemde de verkapte horeca in kantines, sportzalen e.d. konkurren- tievervalsend en pleitte ervoor, dat de gemeente altijd goed in het oog zal houden of aan de vereiste vergunnin gen wordt voldaan en dat het verle nen van nieuwe ontheffingen met de grootste zorg zal worden bekeken. De heer Van Gastel was van me ning, dat het probleem schuilt in het feit, dat leden van een vereniging be reid zijn veel werk te doen in hun vri je tijd, zodat tegen een schikkelijke prijs drank verkocht kan worden, een situatie, waar de gevestigde ho- reea-ondernemer niet tegenop kan konkurreren. De heer Vorwerk had voor de laatste maal zitting in de kommissie Middenstand. Hij dankte de leden voor de steeds ervaren prettige sa menwerking. LEEUWARDEN, 9-2. De mosselperselen in de Waddenzee zijn mogelijk na delig voor andere vissoorten. Dit stelde vrijdag de voorzitter van de Neder landse Visserijbond, K. Hoekstra uit Urk op de Visserijdagen in de Volksho geschool Alardsoog te Bakkeveen. De mosselen produceren namelijk een grote hoeveelheid slik waardoor zandplaten veranderen in een soort slikvelden. „Het is nog geen stellig weten", aldus Hoekstra, „maar een ecologisch onderzoek is gewenst". Met name zullen garnalen en schar verdwijnen wanneer de grond al te modderig wordt. Voor schol, tong en haring fungeert de Waddenzee als kinderkamer en ook die fuktie mag niet verloren gaan. Een ander aspekt is, aldus stelde Hoekstra, dat al te veel mosselperce len het garnalenvissen erg belem mert, immers waar mosselpercelen zijn kan niet gevist worden met trek- netten. ARNHEM. Het Rijnwater in ons land heeft dit weekeinde zijn hoogste stand bereikt. Bij Lobith was dat za terdagmorgen vroeg het geval: 15.69 meter boven NAP. HILVERSUM, 9-2. De voedings bond FNV overweegt een kort geding aan te spannen tegen de staat over het verbod van minister Albeda van sociale zaken om de CAO-resultaten van begin dit jaar uit te voeren. Vol gens de voedingsbond-voorzitter Cees Schelling is het niet uitgesloten dat de zuivelwerkgeversorganisatie FNZ met de voedingsbond meedoet in het kort geding. ZIERIKZEE, 8-2. Het kerkje van de Gereformeerde Ge meente in Nederland in de St. Domusstraat zal worden afgebroken. Op dezelfde plaats zal een nieuw kerkge bouw van de Geref. Gemeente in Nederland verrijzen. Dit ingrijpende besluit werd vrij dagavond met algemene stemmen aangenomen tijdens de ledenverga dering van de Geref. Gemeente in Ne derland. Men hoopt reeds deze zomer met de bouw van de nieuwe kerk te kunnen beginnen. Architekt is de heer A. Slingerland te Bruinisse. Vroeger oud pakhuis De huidige kerk werd in 1932 van oud pakhuis omgebouwd tot kerk. Het kerkgebouw verkeert reeds eni ge tijd technisch in zeer slechte staat en voldoet ook niet aan de vereiste brandveiligheid. ZIERIKZEE. Het interieur van de huidige kerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SON, 10-2. De 6U-jarige D. Boer en de 65-jarige mevrouw F. Boelens-V. Veghel, beiden uit Nuenen zijn zon dagmorgen bij een verkeersongeval in Son om het leven gekomen. De personenauto waarin zij zaten raakte op de Rooiseweg in een flauwe bocht van de weg en kwam tot stilstand te gen een boom. De slachtoffers overle den ter plaatse. BRUINISSE. De muziekverenigin gen ,,Nu met Hopeen .Oefening en Uitspanning" (Nieuw er kerk) gaven een gekombineerde uitvoering. De foto toont de dirigent de heer A. Ra- dewalt en het orkest in aktie. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. AAAMPVWVWVWWWWVWW; UTRECHT. Staatsekretaris Veder- Smit van Volksgezondheid stelt dit jaar vier miljoen gulden beschikbaar voor de ontwikkeling van „thuis zorg" aan bejaarden die te kampen hebben met problemen of geestes ziekten. Tijdens de ledenvergadering vrij dagavond werd verder de heer W. F. Sprengelmeijer herkozen tot ouder ling en de heer M. de Jonge tot dia ken. WASHINGTON. De Sowjet-Unie zal de komende weken proberen de internationale kritiek op haar inter ventie in Afghanistan af te zwakken door een symbolische terugtrekking van een deel van de Russische troe pen uit dat land, zo verwachten Ame rikaanse funktionarissen die een reis door het gebied van de Perzische Golf hebben gemaakt. AMSTERDAM, 10-2. Drie mensen zijn zondagochtend omgekomen als gevolg van een felle brand aan de Buitenwieringenstraat in de Amster damse binnenstad. Voor het leven van een vierde man, die ernstig ge wond in het ziekenhuis ligt. wordt gevreesd. De overledenen ziin de 22- jarige Marleen Bas uit Zaandam en de 27-jarige Australiër P. D., die sa men op de zolder van het pand wer den aangetroffen en door verstik king om het leven zijn gekomen en de 23-jarige Mieke Jans. De laatste be zweek enige uren na de brand aan de verwondingen die zij had opgelo pen toen ze brandend en wel uit het raam sprong. Volgens de politie is de brand aangestoken door een meisje wier motief werd gevonden in lief desverdriet. Verwachting tot dinsdagavond: Droog weer Droog weer en perioden met zon; mi nimumtemperatuur ongeveer 4 gra den; middagtemperatuur rond 10 graden; matige zudwestenwind. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 febr. Zon op 8.01, onder 17.44 Maan op 4.43, onder 13.33 Nieuwe Maan: 16 februari (9.51) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 febr. 11.30 5.04 17.53 Springtij: 18 februari. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-1. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen tien dagen was februari aan de zachte kant. De ge middelde maximumtemperatuur is alleen op twee dagen niet bereikt, na melijk op de eerste en vierde van de maand. Óp de overige dagen was het veel zachter. Het hoogst steeg het kwik in De Bilt afgelopen zaterdag. Er werd toen een temperatuur van 12 graden gemeten. Zondag wees de thermometer 9 gra den aan. Elders in het land was het het weekeinde ongeveer even acht. In het komende etmaal verandert in het heersende weertype niet veel. Een hogedrukgebied dat m? nda- gochtend boven de Golf van "Tisivaje lag verplaatst zich naar Frankrijk. Samenhangend hiermee zijn bij ons de regenkansen klein. Af en toe komt er ook wat zon. FORT VICTORIA. De Rhodesische nationalistische leider Robert Muga be is zondag aan een nieuwe aanslag ontsnapt toen hij met zijn auto in een hinderlaag terechtkwam in dc zuide lijke stad Fort Victoria. Volgens de Rhodesische politie is niemand bij de aanslag gewond geraakt. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1