deurloo b.u. De toestand in Iran Spanningen tussen studenten en regering Wim Kok boos op regering Boycot slecht Israël voor WEEKEINDE- ARTSENDIENST DIERENARTS APOTHEEK „Superheffing" op melk Man verwondt onverteerbaar voor Nederland gezinsleden Europese boeren niet tevreden met 2,4 procent Hoofdbestuur ZLM „SARKASTISCHE" OPMERKINGEN OVER „BRUSSELSE PRIJZENRONDE" ZIEKENHUIS De bedden- vermindering in rusthuizen Zuid-Limburg en Oost-Groningen De werknemers en de koopavond AGENDA installatiebedrijf (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 2 1 i- TEHERAN, 7-2. De spanningen tus sen de militante studenten die sinds november de Amerikaanse ambassa de in Teheran bezet houden en de Iraanse regering nemen hand over hand toe. De Iraanse radio en televisie, ,,Wirt", mag van nu af aan geen me dedelingen en ..onthullingen" van de bezetters meer verspreiden zonder eerst toestemming van de autoritei ten te vragen. Dit is een maatregel van de revolutionaire raad, die in fei te het land regeert. Deze beperking van de vrijheid van de militante studenten nam de raad nadat woensdag minister van voorlichting Nasser Minachi op grond van „onthullingen" van de be zetters door revolutionaire gardisten was gearresteerd. Minachi had vol gens de studenten voor de Ameri kaanse geheime dienst, CIA, ge werkt. Zij zeiden dit uit dokumenten van de ambassade te weten gekomen te zijn. Op last van de revolutionaire raad werd de minister korte tijd la ter vrijgelaten. Vooral Abolhassan Bani-Sadr, de nieuwe president, was woedend over het optreden van de studenten. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON/KABOEL. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken Vance, komt 20 februa ri in Bonn met vier westeuropese ambtgenoten praten over coördinatie van de reakties van de Verenigde Staten en hun Westeuropese bondge noten op de Russische interventie in Afghanistan. BANGKOK. De Vietnamese mili taire druk langs de Thailandse- Cambodjaanse grens heeft de inter nationale hulporganisaties genood zaakt het belangrijkste distributie centrum van voedsel aan de grens te sluiten. NEW YORK. De politie in New York heeft een ware „supermarkt in drugs" ontdekt waar ongeveer 400 mensen per uur heroïne en cocaïne kwamen halen. Zestig personen zijn gearresteerd, aldus de politie. UTRECHT, 7-2. Minister Albeda moet als sleutelfiguur een loon maatregel en daarmee sociale onrust voorkomen door de poot stijf te hou den en zonodig op te stappen, vindt FNV-voorzitter Wim Kok. „Hij tekent dan het doodvonnis van het kabinet en daar hebben we niets op tegen, want elke dat dat het er nog zit is een ramp voor óns alle maal", konstateert Kok in de FNV- krant, het gezamenlijk blad waarin de bladen van FNV en van de aan gesloten bonden tijdelijk hun krach ten bundelen om stelling te nemen te gen het loonbeleid van het kabinet. Kok zegt ook akties niet tegen te zullen houden ook niet als het parle ment straks een loonmaatregel slikt. Hij wijst erop dat de vakbondsleden nu al getergd zijn door de loonpauze. en als er dan vervolgens nog een loonmaatregel overheen komt mag men van de FNV niet verwachten dat ze tegen de mensen gaat zeggen „dat ze terug moeten in het hok. Ik speel geen politieagent in dienst van rege ring of werkgevers", aldus Kok. DEN HAAG, 7-2. De ekonomische boycot die de Arabieren tegen Israël voeren, blijkt een dodelijker wapen te zijn dan geweren en kanonnen. Zij heeft rampzalige gevolgen, die erger zijn dan men wellicht vermoedt. De boycot ontneemt Israël grotendeels de mogelijkheden om zijn vele pro- dukten naar het buitenland te expor teren. Daardoor kunnen tienduizen den mensen geen bestaan meer op bouwen in Israël. Velen zijn gedwon gen het land weer te verlaten, de Rus sische Joden achterna, die het niet eens meer proberen in Israël en rechtstreeks naar Amerika en andere landen emigreren. Dit deelt de Israëlische organisatie „Vereniging voor de bevordering van de verkoop van Israëlische pro- dukten onder Christenen" mede. Zaterdag 9 en zondag 10 februari Dokter J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Van Geer en dok ter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag- en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zaterdag als op zondag. Buiten de spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 6. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buy- tendijk. Tandarts P. A. J. Bruynzeei.'Kame- melksvaart 2, Zierikzee, tel. (01110)2693. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster A. C. y. d. Velde, Oosterland, Lange Achterweg 10, tel. (01114) 2050, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster Adriaanse, Dreischor, tele foon (01112) 341, heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts Sj. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. SNEEK, 8-2. Een 20-jarige inwoner van Sneek heeft in de nacht van don derdag op vrijdag zijn ouders en twee broers met een mes verwondingen toegebracht. De vader van de jonge man raakte zo ernstig gewond, dat een spoedoperatie nodig was om zijn leven te redden. Ook de drie andere gezinsleden moesten in een zieken huis worden opgenomen. De politie heeft de jongeman die met zijn ou ders in onmin leefde, aangehouden. BRUSSEL, 7-2. De „superheffing" die Europees landboüwkommissaris Gundelach vain plan is te leggen op de levering van melk is voor Nederland, maar ook voor andere EG-lidstaten een vrijwel onverteerbare zaak. Dat blijkt uit de eerste reakties in Nederlandse Europese kringen in Brussel. Gundelach maakte donder dag officieel zijn prijsvoorstellen voor de Europese landbouw voor het komend seizoen bekend. Uit die voedstellen blijkt ook'dat de ideeën van de Nederlandse mi nister, riir. Fons van der Stee, geen genade hebben kunnen vinden in de ogen van de Europese Commissie, „dagelijks bestuur" van de EG. Van der Stee is van mening dat de over- produktie van melk in de gemeen schap beter bestreden kan worden door de boeren een premie'te geven voor het niet produceren van melk. BRUSSEL, 7-2. De Europese boeren zijn niet tevreden met de verhoging van de gemeenschappelijke landbouwprijzen die de Europese kommissie voor het komende seizoen heeft voorgesteld, n.l. met 2,4 procent. De COPA, het overkoepelend or gaan van Westeuropese boerenorga- nisaties. heeft een verhoging van 7,9 procent geëist, de rapporteur van de landbouwkommissie van het Euro pees parlement, de „Groene Lobby" bij uitstek, wil een verhoging met 7,7 procent. De rapporteur van de landbouw kommissie, Charles Delatte ver klaarde donderdag op een perskonfe- rentie in Brussel dat de boereninko- mens het afgelopen jaar met 1,7 pro cent zijn gedaald, hoewel hun pro- duktiviteit met 1,5 procent is toege nomen. Inkomens van vergelijkbare groepen zouden het afgelopen jaar met 2,4 procent zijn gestegen. Vol gens Delatte is een prijsstijging met 7,7 procent nodig om de inkomens achterstand te niet te doen. BERGEN OP ZOOM, 4-2. Op de jongste hoofdbestuurs vergadering van de ZLM, heeft de heer H. C. van der Maas, voorzitter van de Akkerbouwkommissie, een overzicht gegeven van de aktuele stand van zaken. Over de „Brusselse prijzenronde" (voorgestelde verboging 2,4 procent. Red.) zei hij: „Gundelach stelt een prijsverhoging voor van IV» (gemid deld voor alle produkten en gemiddeld voor de 9 lidstaten). De protestvergadering van de AN- BO te Zierikzee i.v.m. de dreigende sluiting van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis moge een teken aan de wand zijn voor allen, die dit heilloze plan ten uitvoer willen leggen. Zo ooit dan heeft protesteren thans (en straks ook nog) zin, want velen menen dat de stoom alweer voldoen de van de ketel is, door het tover woord fusie, dat in de gemeentera den (o.m.) als oplossing is aangedra gen. Uiteraard zou een fusie (met Goes) beter zijn dan zonder meer verdwij nen, maar de praktijk zal leren, dat een fusie van twee - nogal ver uit el kaar gesitueerde - ziekenhuizen - heel wat haken en ogen met zich zal bren gen. Veel zal moeten worden opgelost, voordat men inderdaad tot zo'n fusie komt. Hoe gaat het bij voorbeeld met de opstelling van allerlei medische apparatuur? Het is aannemelijk en zelfs billijk dat Goes deze appara tuur zal claimen, al was het alleen maar op grond van het aantal patiën ten en de importatie van "het zieken huis als zodanig. Hoe zal het gaan met het perso neel? Nu al kan op goede gronden worden aangenomen, dat het perso neel, noch te Goes, noch te Zierikzee bereid is te „switchen"; d.w.z. dan eens hier en dan weer daar te worden ingezet, in afhankelijkheid van de momentelijke behoefte. Zo kan de gelijkwaardigheid van de fusie-part ners toch in het gedrang komen en Zierikzee heeft op dit punt helaas niet de beste kansen en mogelijkhe den. Feit is ook dat in de Goese professi onele sfeer er ook niet louter gejuich is over een mogelijke fusie. Men heeft ginds met fusies (St. Anna-zie- kenhuis) al ervaring en dat was dan nog wel op het „eigen grondgebied"; dicht(er) bij huis dus. Regels bij fusering moeten derhal ve een keihard karakter krijgen, want anders zijn de gevaren voor Zie rikzee van een stelselmatig achterop raken niet denkbeeldig. In die situa tie zou dan op den duur toch het zie kenhuis klem komen te zitten in de tang van de praktijk, zonder dat ie mand - 't zij hier, 't zij ginds - dat fei telijk wil, want van de goede wil kan men rond zo'n afspraak, best over tuigd zijn. Voordat het fatale jaar 1990 aan breekt, zal er derhalve nog fiks gek nokt moeten worden, wil Schouwen- Duïvelahd er uithalen wat er in de- kwestie steekt aan positieve moge lijkheden. -- - - UTRECHT, 7-2. Als de door het ka binet voorgenomen vermindering van het aantal bedden in bejaarden huizen wordt uitgevoerd, verdwij nen er in de bejaardenzorg 10.000 ar beidsplaatsen. Momenteel verblijven ongeveer 140.000 bejaarden in tehui zen. Door het zogenaamde 7- procentsbeleid (7 bedden per 100 65- plussers) zal dat aantal worden te ruggebracht tot 100.000, waardoor ook het aantal formatieplaatsen fors zal moeten dalen. Dit stellen de ambtenarenbonden ABVA en KABO in een brief aan de Tweede Kamer. SITTARD, 7-2. „De regering Van Agt laat de ekonomisch zwakke re gio Zuid-Limburg volledig vallen. Het feit dat een alleszins redelijke vakbeweging niet meer vrij mag on derhandelen is ondemocratisch en betekent een verdere aantasting van de werkgelegenheid. Het moment is niet ver meer dat de vakbeweging niet langer wenst te praten met dit kabinet". Dit zei voor zitter van de FNV-Limburg Wiel Friedrichs donderdag op een pers- konferentie in Sittard. WINSCHOTEN. De streekraad Oost-Groningen heeft donderdaga vond in Winschoten haar allerlaatste motie betreffende de slechte toestand van de werkgelegenheid in Oost-Groningen aangenomen. Die motie is gericht aan de regering. En er wordt van de regering geëist dat uiterlijk voor 1 maart van dit jaar konkrete maatregelen bekend ge maakt worden, die zowel op korte als op lange termijn de werkgelegenheid in dit deel van het land struktureel verbeteren. De autoslaaptrein DEN HAAG, 7-2. Steeds meer mensen gaan met de autoslaaptrein met vakan tie. Het aantal boekingen ligt dit jaar 29 procent hoger dan vorig jaar. Voor de autoslaaptrein naar het Franse Avignon zijn er zelfs tweemaal zoveel reseverin-, gen als in 1979. Dit zei directeur mr. G. H. Rameijer van de NS-Reisdochter Trans B Vdonderdag in Den Haag bij de opening van het vernieuwde reis- en inlichtingenbureau van de NS. Voorde nieuwe treinverbinding met de Costa Brava hebben zich al 25oo klanten bij de reisbureaus gemeld. DEN HAAG, 7-2. Van de werkne mers in de kleinere detailhandelsbe drijven (1 tot 9 werknemers), die recht hebben op kompensatie voor werken op wekelijkse koopavonden, krijgt zeventig deze vergoeding in de een of andere vorm ook inderdaad. Dertig procent krijgt geen enkele vergoeding. Bij de mensen die wel een vergoeding krijgen is de kompen satie in dertig procent van de geval len niet overeenkomstig de vast gestelde regeling. Rekèning houdend met de m.c.b.'s en andere faktoren, zal dit voor de Nederlandse akkerbouw waarschijn lijk op „0" uitkomen (de EEG- kommissie komt volgend de z.g. ob- jektieve rekenmethode op 15 en het Copa met dezelfde objektiviteit op 8 Als het over de Brusselse prijs vaststelling gaat, blijft alleen nog maar een ontmoedigd gevoel van sar casme over. Suikerquota '80 Ten aanzien van de reeds vastlig gende bouwplannen in de akker bouw zei Van der Maas het te betreu ren dat er nog steeds geen EEG- beslissing genomen is aangaande de nieuwe nationale suikerquota voor 1980. „Het is daarononaanvaardbaar dat met betrekking tot teeltjaar 1980 alsnog vermindering van het Neder landse quotum zou plaatsvinden". Opnieuw stelde hij dat de maandstaffel in de interventieprijs voor granen, gezien de struktureel hoge rentevoet, veel te laag is om de kosten van bewaring goed te maken. Dit heeft en zal zeer negatieve ge volgen hebben op de prijsontwikke ling van (met name) tarwe tijdens de bewaarperiode nu en zal hoogstwaar schijnlijk ook marktverstorende en prijsbedervende effekten hebben bij d° nieuwe oogst, als iedereen vanach ter de combine wil verkopen. Aan passing van de maandstaffel is drin gend gewenst. De heer Van der Maas wees op het gevaar van het laten verdwijnen door de Stopa van een aanzienlijk deel van een eventueel overschot van 50.000 ton pootgoed op de konsump- tiemarkt. Stopa-pootgoed Niet alleen het prijsdekkende ef- fekt en de kwaliteitsbedervende in vloed maken dit in feite moreel on toelaatbaar. Maar ook het feit dat het bovenmaatse pootgoed sowieso al door de konsumptiemarkt opgeno men moet worden, geeft ons morele en zakelijke argumenten om er op aan te dringen dat het Stopa- pootgoed door de voermarkt opgeno men dient te worden, zo zei hij. Sprekend over de mei inventarisatie vroeg de heer v. d. Maas zich af of deze niet eens aan een kritische beschouwing moet worden onderworpen. Dit vooral naar aanlei ding van het toenemend gevoel van ongenoegen bij de leden over de steeds uitgebreider wordende „vra- genstelling" ep het groeiende wan trouwen over gebruik en konklusies van de verplicht beschikbaar gestel de gegevens. De heer v. d. Maas bepleitte tenslotte een afschot van verwilder de „tamme" zwanen die zo langza merhand een ware plaag gaan vor men. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30-21.00 uur. Vanaf woensdag 19 september wekelijks Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064, (01115) 1716. Elke dinsdag Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf", 20.30 uur Vrouwencafé. Vrijdag 8 februari Zierikzee Raadzaal. Middenstandskommissie. 17.00 uur. Concertzaal 20.00 uur Z.V.U. „Fons Jansen 5". Raadzaal Stadhuis. Kommissie Mid denstand, 17.00 uur. Burgh Rekreatiezaal camping „Duinrand", 19.30 uur. Feestavond sportvereni ging DFS. Renesse Restaurant „De Wig", 19.30 uur jaar vergadering R.T.C. „Schouwen-Dui veland". Brouwershaven Tonnenmagazijn; bijeenkomst WD „Schouwen-Duiveland"; 20.00 uur. Bruinisse ,,'t Durps'uus". Gekombineerde mu ziekuitvoering, 19.30 uur. Oosterland Ds. J. Bogerjnanschool, vergadering Chr. Schoolvereniging, 19.30 uur. Zaterdag 9 februari Zierikzee Concertzaal; „Spiderman slaat weer toe"; 20.00 uur. Burgh Rekreatiezaal camping „Duinrand", 14.30 uur. Toneeluitvoering „de Hutspot" voor bejaarden. Renesse Manege Grol, 9.00 uur, dressuurwed- strijd van LR en PC Westelijk Schou wen. Kerkwerve Verenigingsgebouw, feestavond V.O.O. afdeling Middenschouwen, 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis, 13.30-16.30 uur, ruilmid- dag Philatelistenvereniging. Zondag 10 februari Zierikzee Concertzaal; „Spiderman slaat weer toe"; 20.00 uur. Maandag 11 februari Zierikzee Raadzaal stadhuis. Vaste kommissie Financiën. 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis. Informatieavond b. en w. Westerschouwen. 19.30 uur. Middelburg Provinciehuis, kommissie voor eko nomische aangelegenheden, 14.30 uur. Dinsdag 12 februari Zierikzee „De Lichtboei"; volksdanscursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. „Huis van Nassau", jaarvergadering Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Schouwen-Duiveland, 19.30 uur. Haamstede Hotel „Bom", ledenvergadering „Ring-Promotion". 20.00 uur. „Graaf van Haamstede", 14.30 uur. Bijeenkomst Ned. Ver. van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen, lezing door de heer A. Wolters, (moordzaak). Oosterland „Neffen d'Eule". Landbouwvereni- ging „D.E.S.". 19.30 uur. Woensdag 13 februari Zierikzee Zeeuwsche Herberghe, 20.00 uur, ver gadering Vrouwenkontakt in de P.v.d.A. Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 3635 Chr. Scholengemeenschap, aktie t.b.v. Cambodjaanse vluchtelingen. (16.00-17.30 uur - lagere schooljeugd; 19.00-22.30 uur - open avond). Oosterland Voorkerk Ned. Herv. Gemeente, op richtingsbijeenkomst jeugdkoor, 19.30 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Ref. Contact Orgaan. 19.45 uur. Bruinisse Herv. Vrouwengroep „Helpt Elkan der", Ned. Herv. Verenigingsge bouw. 19.30 uur. Middelburg Provinciehuis, statenkommissie on derwijs, 17.00 uur. Donderdag 14 februari Zierikzee Mondragon, jaarvergadering Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Schouwen, 14.00 uur. „Huis van Nassau". Afd. Noord-Zee land Ned. Fruittelers Organisatie. 19.30 uur. Chr. Scholengemeenschap, aktie t.b.v. Cambodjaanse vluchtelingen (13.00-17.00 uur, sponsorwandel- tocht; 18.00-19.00 uur gezamenlijke maaltijd; 19.00-22.00 uur leerlingena vond). Rechtswinkel Havenplein 24 19.00- 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede, klaverjaswed- strijden, 20.00 uur. Oosterland De Oosterhof, 19.30 uur, bijeenkomst Plattelandsvrouwen Vrijdag 15 februari Haamstede Hotel „Bom", 19.30 uur. Jaarverga dering Kon. muziekvereniging „Wit te van Haemstede". Zaal Ger. kerk. Natuur- en Vogel wacht. Veluwe-lezing. 19.45 uur. Burgh Café-bar „De Westhoek", 20.00 uur. Voorjaarsvergadering H.S.V. „De Krabbe". Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110)4669,(01110) 5396- Advertenties (0jJt9) 660 Bezorging (01119)660 MEREL Op het landelijk telexnet is ver spreid, dat „Middelburg een merel heeft gehoordHet moet - als het waar is - een trots type merel zijn ge weest, die uitgerekend de Zeeuwse hoofdstad heeft uitgekozen. Troost rijk kan de gedachte zijn, dat de (eerste 1980)-merel heeft gefloten voor alle geledingen van de bevol king. Op dit punt kennen vogels geen dis kriminatie. Gelukkig is er dan ook geen groep geweest, die het eerste fluiten voor zich alleen heeft geclaimd, 't Zou wat moois zijn. Intussen ligt het feit op tafel, dat ik, in alle bescheidenheid, te Zierik zee ook een merel heb gehoord, al thans een vogel met een merelachtige „tune". Jammer was niemand van de Natuur-en Vogelwacht aanwezig, om mijn ontdekking te bevestigen, maar gelet op het gebeurde te Middelburg, zou ook de Zierikzeese waarneming best waar kunnen zijn. Immers een zichtbare vogel valt met: „Wat vliegt daar?" ook door le ken nog wel eens herkend te worden, maar een fluitende vogel is ronduit lastig thuis te brengen. In een zomers bos hoort men van alles door elkaar tsjirpen, piepen en fluiten en ik be wonder altijd het vermogen van de kenners, die dan roepen: „hoor, de tjiftaf of de grauwe vliegenvanger of de graspieper". Knap hoor! Intussen heb ik een vrouw gekend, die bij het zoete merel fluiten, altijd naar boven (naar de tv-mast, want daar zat „ie", of zaten ze), riep: „veu- gel ou je bek, want maarge regent ut". Een regenvoorspeller dus, de merel en gelet op de drassige week, die (bijna) achter ons ligt, zouden de merelwaarnemingen best juist kun nen zijn. „Onze" merel zat in een uiteraard nog kale - maar hoge - populier en (hebt u dat ook?) ineens kreeg ik een gevoelige voorjaarssteek. Een mo- mentelijk geluk, dat na alle wind en vorst en (dan weer) gesop van de voortschrijdende winter, als een he mels geschenkfluitend omlaag viel. Met dit gegeven voorop is het niet meer belangrijk of de Zierikzeese merel een pseudo-merel was en de Middelburgse een echte. Trouwens provinciale staten kunnen de hand gehad hebben in de geografische situ ering, die de eerste merel uitkoos en onze macht reikt minder ver. Maar 't gaat duidelijk om het fijne gevoel, dat een voorjaarsachtige vogel" (de omschrijving wordt steeds breder en elastischer) bij een mens teweeg brengt, 't Is trouwens verrukkelijk dat het merel-feit op zich op de telex komt, want die is overvoerd met aan slagen. gevechten, ontvoeringen en gijzelingenDe leukste berichten zijn: het weerbericht ('t hoeft niet eens „mooi" te zijn), de marktberich ten en het merel bericht. Dat geeft weer moed voor straks, want moed is nodig „in dese werrelt, die so dwer- relt". SCHIEREILANDMAN A,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2