Burg. Niemantsverdriet blijkt enthousiast voor aktiviteiten VOS-vrouwen GEMEENTERAAD BRUINISSE KOMT OP 15 FEBRUARI BIJEEN Muziek en toneel Dreischor Tweede uitvoeringsavond c h „Crescendo" werd een succes Afdeling Noord-Zeeland Ned. Fruittelers Organisatie STREEKNIEEWS Meer over de VOS-kursus SEIZOEN-WEEKMARKT MATIG TOT GOED BEVALLEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 februari 1980 Nr. 22654 3 Eerste VOS-kursus in Westerschouwen NOORDWELLE, 6-5. Na anderhalf jaar lang gepoogd te hebben in de gemeente Westerschouwen een VOS-kursus te beginnen, ziet de Werkgroep VOS-Schouwen-Duive- land haar streven beloond. Aanstaande maandagavond wordt in het, als dorpshuis fungerende ontmoetingscen trum van Noordwelle de eerste VOS-kursusavond ge houden. Het heeft nogal wat voeten in de Westerschouwse zand- en kleiaarde gehad eer het zover was. Zoals bekend zal zijn, heeft de gemeenteraad, als enige in de regio, lange tijd moeite gehad met de aktiviteiten van de regionale VOS- Werkgroep. vissers van Zeeuws-Vlaandêren, het Veerse Meer, de Grevelingen, de Oosterschelde en het Haringvliet. De vergaderingen van de afdeling wor den normaliter te Zierikzee gehou den. I \tii>htinor Il9irvi>rhlnvcn Nchnii- De Stichting Dagverblijven Schou- wen-Duiveland bericht het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw van het Kinderdagverblijf Dagver blijf voor Ouderen „Brugzicht" op dinsdag 19 februari a.s. (11.00 uur). Kursus „Beter Bewegen" De Kursus Beter Bewegen" een vrij pittige grondgymnastiek bestaande uit een twaalftal lessen. Start op maandag 5 maart a.s. van 20.00 tot 21.00 uur in de „Kluut", Caustraat 2 te Zierikzee. Einde kur sus medio juni. Kosten 40,- 45,-. Opgaven bij mevr. Heringa, tel. 01110-3004. SEROOSKERKE Informatie-avond Op maandag 11 februari a.s. zal in het Dorpshuis door burgemeester en wethouders van de gemeente Wester schouwen een informatie-avond wor den gehouden voor de bewoners van de kern Serooskerke. Degenen die op deze ayond niet aanwezig kunnen zijn en toch vragen hebben kunnen deze schriftelijk inleveren bij het bestuur van de Dorpsgemeenschap. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 26 februari wordt in het raadhuis te Scharendijke, een ge meenteraadsvergadering gehouden van de Raad van Middenschouwen. BROUWERSHAVEN Kringavond Dinsdag 4 maart zal een kringar vond gehouden worden in het „Ton- nenmagazijn" te Brouwershaven. Deze avond wordt voor de vereniging geheel verzorgd door mevr. Yvonne Keuls. Ook dit beloofd een zeer inte ressante ai'ond te worden, zeker de moeite van een bezoek waard. OUWERKERK Zeeuwse avond voor Ouwerkerkers Op de Zeeuwse avond, georgani seerd door de kulturele vereniging, kon voorzitter ds. Kuin in het dorps huis een groot gezelschap verwelko men. Allereerst werd de film ,,Er zijn nog Zeeuwen" gedraaid, waarna me vrouw Jansen aan de hand van dia's toelichting gaf. bij verschillende Zeeuwse .klederdrachten. Bekende Ouwerkerkers vormden het sluit stuk van de serie. Na de pauze vertelde de bekende oud-dorpsgenoot M. A. Hage over het dorpsleven op Ouwerkerk zoals het vroeger was. Met veel verve be schreef de heer Hage de tijd van zijn jeugd en de omstandigheden Waaron der hij te Ouwerkerk is opgegroeid. Zeker de oudere Ouwerkerkers kon den zich levendig de toestanden, die toen heersten herinneren. De plezie rige manier van voordragen ontlokte veel bijval en de spreker oogstte dan ook hartelijke dankwoorden van de voorzitter. Een erg prettige avond, interessant voor jong en oud, zeker ook voor de nieuwe inwoners. NIEUWERKERK Benoeming Onze vroegere dorpsgenoot de heer DREISCHOR, 2-2. Ook voor de tweede uitvoeringsavond van de muziekve reniging „Crescendo" zaterdag jl. bestond een goede publieke belangstelling. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer P. J. van Donge, volgde een geslaagd optreden van de drumband, de leerlingengroep en het fanfarekorps. Hierna werd evenals vorige week op voortreffelijke wijze het blijspel in twee bedrijven ,,'t Is krimmeneel" van Hans van Wijngaarden door de eigen toneelgroep opgevoerd. Het stuk handelt over een inbre kersfamilie, die doordat enkele fak- toren dit noodzakelijk maken een ad vertentie plaatst om een perso neelslid erbij te krijgen. Op de adver tentie verschijnt een „niet zo snugge re" jongeman, die als geheelonthou der al heel snel over zijn theewater geraakt. In de tijd dat deze „snurker" zijn roes uitslaapt, wordt een kraak uitgedacht, met als brein achter deze operatie opa Dorus zelf. Opa's dochter en zoon klaren het kar wei, doch de nieuwkomer gooit roet in het eten. Wanneer de buit via om wegen tenslotte toch in de huiskamer belandt, blijkt dat de zak een heel an dere inhoud bevat, dan die waarop men had gerekend. Doordat de solli citant onbewust zijn „vak" zo goed verstond, maakt hij promotie en krijgt hij opslag bij zijn eigenlijke baas, en laat de inbrekersfamilie met lege handen achter. Door de rolvastheid van de spelers kwam het stuk beide keren goed uit de verf, en werd de groep door het publiek met een gul applaus be dankt. De medewerkenden Medewerkenden aan het to neelstuk waren: Anton Verjaal (Opa Dorus Suykerbuik), Maatje Quaak- van Oeveren (z'n vrouw Saar), Cor van Dixhoorn (z'n zoon Loe), Judy v. d. Linde-Waasdorp (z'n dochter Le- nie), Trudy Doeleman-Huter (z'n schoondochter Dolly), Loes de Jonde- Dooms (z'n kleindochter Kaatje), Ko de Jonge (Adriaan Voskuil, de „niet zo snuggere" jongeman) en Dies de Bil (agent Zwaan). De regie was als vanouds in de ver- J. Th. L. Papeveld, thans hoofd inspecteur van Politie te Dordrecht, is met ingang van 18 maart a.s. be noemd tot Hoofdinspecteur korps chef van Politie te Woerden. Chr. Gem. Zangvereniging De Christelijk Gemengde Zangve reniging „Eén Naam is onze hope", krijgt in april a.s. als dirigente, me vrouw W. Bil-den Hollander uit Haamstede. De huidige dirigent, de heer P. H. Wessels, moet door drukke zang- en muziekwerkzaamheden in eigen omgeving, zijn funktie.te Nieu- werkerk neerleggen. Koor zong in ziekenhuis De Christelijk Gemengde Zangve reniging „Eén Naam is onze hope", uit Nieuwerkerk, o.l.v. de heer P. H. Wessels uit Middelharnis heeft een bezoek gebracht aan het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Ze werden verwelkomd door de di- rektrice van het ziekenhuis mevrouw Kortleve. Verschillende liederen werden door het koor ten gehore ge bracht, wat zeer op prijs werd gesteld, gehoord de goede reakties. Na de zang dankte de direktrice koor en dirigent voor het gebodene en zei bewondering voor de vereniging te hebben om ondanks het minder gunstige weer toch naar Zierikzee te komen. Tenslotte werd aan de zangers een kop koffie aangeboden. ZIERIKZEE, 6-2.Op donderdag 14 fe bruari wordt in het Huis van Nassau, de algemene jaarvergadering gehou den van de afdeling Noord-Zeeland van de Ned. Fruittelers Organisatie. Op deze vergadering vindt bestuursverkiezing plaats, wegens aftreden van de heer N. de Kater (niet herkiesbaar) en de heer J. M. v. d. Velde (herkiesbaar). Als tegenkan didaten worden genoemd, de heren: M. de Nooyer (Wissenkerke), A. Fie- man (Kats) en de heren J. M. v. d. Vel de te Zierikzee en J. A. Klompe te Dreischor. Na de pauze spreekt de heer J. P. van Mourik over: „Gewasbescher ming in het komend seizoen" en de heer D. de Pundert over: „Groeiregu- latoren". trouwde handen van Kees v. d. Vreugde, ditmaal bijgestaan door souffleur Piet van Donge, en de gri me werd ook nu weer fantastisch ver zorgd door Rina Verjaal-Loozen, die evenals de dames-tonelisten met een presentje werd verrast. „Crescendo" kan terugzien op een zeer geslaagde winteruitvoering. Jubileumconcert K.H. „Kunst en Eer De 150-jarige Kon. Harmonie „Kunst en Eer" heeft - muzikaal vooruitlopend op de verdere gebeur tenissen in het jubileumjaar - woens dagavond verrast met een fan tastisch concert, waarmee de harmo nie verbluffende staaltjes van veel zijdigheid aan een aandachtig en dankbaar publiek, toonde. Even jammer als onbegrijpelijk was het dat de concertzaal niet uit puilde; met een royale keus uit 600 donateurs had dat gemakkelijk ge kund, maar soms is het publieke Zie- rikzeese gedrag in raadsels gehuld. Aan het enthousiasme en de „speel drift" van de exekutanten heeft dit echter gelukkig geen afbreuk ge daan. Een - als gezegd - veelzijdig pro gramma, ingeleid met de Punchinel lo mars van W. Rimmer, gedirigeerd door plaatsvervangend dirigent Heijboer, die raak „de kop afsloeg", met deze ritmische introduktie van een programma, dat grote komponisten-namen kende. Muzikale „modern times" kregen hun visitekaartje met „Beatles in concert", bekende Beatles-melodieën in een bewerking van W. Hautvast, w.o. het klassiek geworden „Yester day". Klassieke uitschieter was het con cert voor twee trompetten en orkest van Vivaldi. Zelfs de lichtvoetige Ita lianen laten zich blijkbaar registre ren door een goed geleid harmonie orkest en hiervan was gisteravond sprake, getuige de perfekte wijze, waarop het orkest reageerde op de intenties van de dirigent R. van Soest. Na Vivaldi G. F. Handel's: „Music for the royal Fireworks", waarvan de eerste uitvoering ooit de „mist in ging", (uiteraard) door de klappen van het vuurwerk, „maar later ging het beter" en zo hield, dit vuur werkstuk nog repertoire tot nu toe. „K. E." was ook „goed voor" een aantal marsen, w.o. - voor de pauze - de Arnhem-mars, gekomponeerd door A. E. Kelly, die het militaire Rijndrama zelf meemaakte. Jazz-achtige klanken verder in „South rampart street parade" van Bauduc Haggar. Verder: A. Dvo rak's bekenste Slavische dans (nr. 8), waarin (bijna) ieder instrument een illustratieve rol speelt in een brok ro mantische muziek, dat fraai over kwam. Na een tweetal marsen (w.o. de bekende) Florentiner mars van Fucik, volgde een majestueuse finale m.m.v. de drumband o.l.v. de in- strukteur C. Knoop. Afwisselend wa ren de band, het orkest en beiden sa men te beluisteren in een gevarieerde potpourri, eindigend met „Drumbo" van W. Laseroms. Verschillende nummers zijn te be luisteren op de speciale jubileum plaat, die „K. E." heeft laten per sen voor het jubileumgebeuren. Na 23 april worden de bestellingen geho noreerd. Vermelden wij nog de spitse en charmante toelichting, die mevrouw Riet van den Dungen gaf op de ver schillende nummers en het hoog gestemde openings- en slotwoord van de voorzitter de heer H. Asma, die - letterlijk genomen - „Mit dem Pau- kenschlag" bij de burgerij het nut en de waarde van de eigen harmonie on der de aandacht wilde brengen. „Kunst en Eer" heeft woensdaga vond in de Concertzaal de jubileum viering, overtuigend ingezet. Bloe men waren er voor mevr. Van den Dungen en de beide heren dirigenten en een hartelijk applaus voor alle musici van eigen boden", die voor een voortreffelijke avond zorgden. BRUINISSE, 6-2. Rondom het schoolgebouw van de Stichting Peuterspeelzaal „De Krukels" is een duurza mer hekwerk geplaatst, dan aanvankelijk de opzet was. De meerkosten daarvan bedragen 2.600,-. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad, die op vrijdag 15 fe bruari wordt gehouden, stellen B. en W. voor daartoe een krediet te voteren met dezelfde a fonds perdu voorwaar den, die aan de kredietverlening van verleden jaar 5.700,-) waren verbonden. Met het voorstel van B.W. en S. van enige tijd geleden om de VOS wel te subsidiëren is uiteindelijk de kogel door de kerk gegaan en heeft de raad zijn verzet laten varen. Westerschouwens nieuwe burge meester, mevrouw J. L. Niemants- verdriet-Leenheer, blijkt zelf een zeer enthousiast voorstandster te zijn van het VOS-werk. Of dit gegeven iets veranderd heeft aan de mening van de diverse raadsleden ten aanzien van de VOS, zal zij zelf niet beweren, maar moge lijk is het natuurlijk wel. Per slot van rekening heeft zij zelf in haar vo rige woonplaats Rozenburg, als afde- lings-presidente van de Plattelands vrouwen, enkele VOS-kursussen op gezet en - zoals zij zegt -„met kritisch oog gevolgd", wat ondermeer in houdt, dat zij ook kursusbijeen- komsten heeft bijgewoond. Juister beeld Over het vroegere standpunt van haar gemeenteraad vertelt zij: „Het heeft zich wel voornamelijk vóór mijn tijd afgespeeld, maar wat ik er van weet, komt er op neer, dat er nogal wat twijfels waren. Moet je zo iets nou subsidiëren, heeft men zich afgevraagd, en: wat gebeurt er nou precies op zo'n kursus. Doordat men er zich echter in moest blijven verdie pen, aangezien de subsidieverzoeken aanhielden, is er kennelijk toch een wat juister beeld ontstaan en heeft men zijn mening moeten herzien. Het past ook heiemaai in de Zeeuwse volksaard. Juichen bij iets nieuws, - zo is de bevolking hier nu eenmaal niet. Men moet echt aan een idee wennen, 't moet wortel schieten en groeien. Wel, dat lijkt nu gebeurd te zijn. Ik moet trouwens zeggen, dat de avond die de Vrouwenraad enige tijd geleden over de VOS heeft ge houden in deze contreien ook zeer verhelderend heeft gewerkt. Dat heeft deze zaak veel goed gedaan." Plattelandsvrouwen Gelet op de achtergrond van burge- Eerste burgeres mevrouw J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer van Wester schouwen; als Plattelandsvrouwe heeft zij VOS-kursussen georgani seerd. meester Niemants verdriet, die on dermeer jarenlang bestuurslid (en presidente) van de Plattelandsvrou wen is geweest, is het toch nog wel opmerkelijk, dat zij zo betrokken is bij het VOS-werk. Bij velen leeft tenslotte de indruk, dat de VOS on der een noemer gebracht moet wor den met Rooie Vrpuwen, vrouwenca fé, Dolle Mina en dergelijke groepe ringen. De burgemeester: „Van d£t predi kaat moet de VOS nou juist hoogno dig af. Het is namelijk niet terecht. De VOS is niet voor specifieke groe pen vrouwen, maar is zo algemeen mogelijk. Er wordt niet gekeken naar opleidingsniveau, milieu, gods dienst, politieke stroming, leeftijd - en noem maar op. Dat is het positieve ervan. Het gaat om mensen die gemeen hebben dat ze vrouw zijn en die dan vervolgens van hun onderling ver schillende ervaringen kunnen leren. Langs die weg kunnen de deel neemsters aan de kursussen zich echt „oriënteren op de samenleving". „Gunstig" Gunstig is ook, dat de kursisten zelf inhoud aan hun bijeenkomsten kunnen geven. En dat kan op heel verschillende manieren. Ik heb na ja ren met allerlei groepen gewerkt te hebben wel gemerkt, dat die onder ling sterk kunnen verschillen. Of zo'n groepsproces goed verloopt, hangt vöör een groot deel van de be geleidster af. Het hoeft allemaal niet zo negatief te zijn, als men toch nog wel hier en daar denkt." Aldus mevrouw Niemants verdriet, die tenslotte opmerkt, „begrepen te hebben dat de animo onder Wester schouwse vrouwen voor het volgen van de kursus vrij groot is." Zo te oordelen, lijkt de VOS in de persoon van de eerste burgeres van Westerschouwen een vurig pleitbe zorgster gevonden te hebben. Er zijn overigens nog enkele aanmeldingen mogelijk. Verder Wat betreft de verdere aktiviteiten van de regionale VOS-werkgroep op de rest van Schouwen-Duiveland, kan vermeld worden, dat er in Zie rikzee al vier zijn gehouden (momen teel loopt er een ochtendkursus) en in Brouwershaven tot op heden één kursus. Voorts is de werkgroep de af gelopen drie maanden „de boer op" geweest» om door middel van voor lichtingsavonden in alle kernen in de streek, meer bekendheid te geven aan haar aktiviteiten. Daarmee kan de basis gelegd zijn voor het van de grond komen van kursussen over ge heel Schouwen-Duiveland. Voorts bekijkt de VOS-werkgroep Schouwen-Duiveland de mogelijkhe den die er zijn om een vervolgkursus te realiseren, bestemd voor vrouwen die „verder" willen gaan dan waar de kursus qua opzet en programma in voorziet. Dit idee wordt ook op pro vinciaal niveau (door de Provinciale Werkgroep VOS in Middelburg) over wogen. Afdeling C.P.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de C.P.B. houdt de jaarvergade ring op dinsdag 19 februari. Voor de pauze vertelt mevr. Op 't Hof een en ander over Zambia. Daarna volgt de viering van het zil veren jubileum. De bijeenkomst vindt plaats in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Jaarvergadering Plattelandsvrouwen De jaarvergadering van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Schouwen wordt don derdagmiddag 14 februari gehouden in de bovenzaal van restaurant Mon- dragon. Er zullen twee nieuwe bestuursleden moeten worden geko zen, want de dames M. Beyer-Waaijer en T. Wiebols-Holleman zijn aftre dend en niet herkiesbaar. Na het af scheid van deze bestuursleden wordt het zomerprogramma besproken. Voor tijd: zie agenda. Benoeming Bij K.B. is met ingang van 1 maart a.s. benoemd tot lid van de Kamer voor de Binnenvisserij, de heer H. Schot van de Vereniging van Greve- lingenvissers te Bruinisse. De benoe ming geldt voor een periode van vijf jaar. Geen schaapskudde? Nu ook Tholen en reeds eerder bij na alle gemeente op Zuid-Beveland geweigerd hebben om een bijdrage van 2 cent per inwoner beschikbaar te stellen voor de Stichting Zeeuwse Schaapskudde zal het initiatief om de Zuid-Bevelandse dijken te stoffe ren met een grazende kudde schapen waarschijnlijk niet door kunnen gaan. In enkele gemeenteraden, was kri tiek op de luxe opzet van de plannen, iets wat door de Stichting zelf werd tegengesproken. Mogelijk dat men door een eenvoudiger opzet de subsi die kan omzeilen en toch nog tot ver wezenlijking van het doel komen. Vergadering statenkommissle onderwijs De Statenkommissie Onderwijs vergadert woensdag 13 februari in het Provinciehuis te Middelburg. Be1 handeld wordt onder andere de be groting 1980 van de Stichting Zeeuw se Vrouwenraad. Voor tijd: zie agen da. ZIERIKZEE Jubileum afdeling Aalvissers De afdeling Zuid-West-Nederland van de Aalvissers viert dit jaar het tienjarig bestaan. In verband hier mede wordt voor de leden een reis ge organiseerd naar de viskwekerijen van het O.V.B. in Lelystad. Verder wordt een bezoek gebracht aan het visserijmuseum te Enkhuizen. In de afdeling zijn georganiseerd, de aal- Voorts wordt voorgesteld een herzie ning van het „Herbouwplan Bruinis se" voor te bereiden om mee te wer ken aan de verbouwing van de wo ning van de heer R. de Ronde aan de Pr. Margrietstraat; de gemeenschap pelijke regeling „Streekarchivaat Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland" te wijzigen; een krediet van 4.740,- beschikbaar te stellen voor de rekonstruktie van de Bergstraat; afgevaardigden uit het verenigingsleven te benoemen ad vieskommissie welzijnsbeleid; een herziening gebruiksvergoeding ten nisbaan „De Bru-tèn" vast te stellen (plus een krediet van 1.420,- te vo teren voor extra gemaakte kosten wegens het gebruik maken van een alternatief onderkomen in verband met de aanleg van een tweede baan); mevrouw J. Stouten-Otte eervol ont slag te verlenen als schoonhoudster van de brandweerkazerne en benoe ming van haar echtgenoot J. Stouten in dezelfde funktie; uitkeringsveror dening vrijwillig vervroegd uittre den te wijzigen; regeling huurvergoe- ding sportakkommodaties te her zien; het rioleringsplan Bruinisse vasttestellen; voorbereidingsbesluit te nemen m.b.t. perceel Steinstraat/hoek Deestraat (voor de bouw van een winkelruimte aan de woning Steinstraat 1 van de heer A. Timmer); opdracht te verstrekken voor een onderzoek behoefte-element uitbreiding sportakkommodaties; krediet te verlenen tot aanvulling/vervanging gemeentelijk gymnastieklokaal; aantal leden ad vieskommissie sportzaken uit te breiden; krediet te verlenen van 15.812,- bestrating bermgedeelten Molenweg Oost; krediet van 24.798,24 voor aanschaf kleine traktor t.b.v. dienst gemeentewer ken; krediet van 1.840,80 voor ega liseren grond terrein in de Nieuwstraat; ingebruikgeving grond aan de Industrieweg (aan Gebr. De Jonge); eervolg ontslag te verlenen aan mej. E. de Regt, leidster aan de openbare kleuterschool; tot herzie ning overeenkomst ingebruikgeving meergelegenheid voor jachten aan de watersportvereniging Bru, een huurovereenkomst vast te stellen bij het besluit tot verhuur van de voor malige huishoudschool aan de Stich ting Jeugdsociëteit „De Pul". Ook worden mededelingen gedaan over de weekmarkt 1980. VOS staat - zoals intussen bekend zal zijn - voor: Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. In de gelijknamige cursus, die bestaat uit twaalf wekelijkse bijeenkomsten van twee uur, houden de deelneemsters (die uit alle geledingen van de samenleving afkomstig kunnen zijn en van welk geloof, politieke richting etc. ook) zich bezig met een breed scala van aktuele zaken. Zo wordt gesproken over bijvoorbeeld vrouw en reclame, vrouw en politiek, milieu, sociale wetgeving, onderwijs, de alleenstaande (al dan niet gescheidenvrouw en zo meer. Opvallend echter aan de bijeenkomsten is, dat de cursisten zelf uitmaken op welke onderwerpen zij zich richten. Met andere woorden, de deelneemsters bepalen de inhoud van de cursus; de begeleidsters dragen zorg voor de organisatorische kant en leveren de nodige achtergrondinformatie aan de groep. Het aantal onderwerpen dat ter sprake komt, is dan ook net zo uitgebreid of beperkt als de cursisten zelf wensen; al is er een voorwaarde, t.w. dat die onderwerpen thuis te brengen zijn onder een drietal thema's. Die zijn: de vrouw als burgeifes), de vrouw als partner en de vrouw als opvoedster. Doelstelling van de VOS is, dat de deelneemsters aan de cursus zich bewust worden van hun eigen persoonlijkheid, mogelijkheden en positie in de samenleving. „Als vrouw heb je veel meer mogelijkheden dan jijzelf en vele anderen in deze maatschappij geneigd zijn te denken,in de filosofie van de VOS. Anders gezegd: Vrouwen zijn nog niet zo stom. Een belangrijke stap naar die beoogde bewustwording, is de cursisten naar elkaar te laten luisteren en kennis te laten nemen van eikaars ervaringen, binnen bedoeld cursusverband. Vrouwen die zich willen opgeven voor de cursus of daarover meer willen weten, kunnen contact opnemen met: Sonja Stam, Haringvlietstraat 6 in Zierikzee (tel. 5046). In Bruinisse BRUINISSE, 6-2. B. en w. van Bruinisse zien geen aanleiding c.q. noodzaak om tot wijziging van de vastgestelde marktverordening over te gaan, Deze konklusie wordt getrokken uit een enquête, die de marktkommissie heeft ge houden onder de standplaatshouders, waaruit blijkt dat de seizoenweek markt matig tot goed is bevallen. Wei zal dit jaar deze verordening, Het kollege heeft besloten dit jaar zowel ten opzichte van het publiek een kramenverhuurbedrijf in te scha- (bijvoorbeeld fietsen op het markt- kelen. Dit zal, zo meent het, met na- terrein) als ten opzichte van de stand- me door de standplaatshouders van plaatshouders (bijvoorbeeld intrek- buitenaf op prijs worden gesteld, ken vergunning bij het zonder opgaaf van redenen wegblijven) strenger De financiële afwikkeling van het worden toegepast. huren, opzetten en afbreken van de Inmiddels, zo delen b. en w. de kramen zal buiten de gemeente om raadsleden mee, is een aanvang ge- plaatsvinden. De standplaatshou- maakt met de werkzaamheden voor ders van. komen als eersten in de in 1980 te houden seizoenmarkt, aanmerking voor een standplaats in die dus op woensdag blijft gehand- 1980, maar ook personen die op de haafd. De markt zal worden gehou- wachtlijst staan worden in de gele den gedurende de periode van 15 mei genheid gesteld voor 1980 een nieuwe tot en met 3 september 1980. aanvraag in te dienen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3