RAAD DUIVELAND BESLUIT TOT AANKOOP PERCELEN VOOR OMLEGGING BREDEWEG SIRJANSLAND Talrijke zaken op Distriktsvergadering (I) Waterschap Aanvraag woningbouw gehonoreerd Samenstelling Advieskommissie Welzijnswerk te Bruinisse Grote belangstelling STREEKNIEUWS Goud voor jubilerende gemeente-sekretaris Op zaterdag 9 februari Renesse bereidt zich voor op viering Strao-feest ZilCilVlxvdii£i£ja^jr&i!i mj&U WMBOJLSJb Maandag 4 februari 1980 Nr. 22652 NIEUWERKERK, 31-1. De gemeenteraad van Duiveland besloot in de raadsvergadering donderdag jl. tot aan koop van enkele percelen grond in Sirjansland in ver band met de omlegging van de Bredeweg. Door de toene mende verkeersdrukte wordt de doorgaande weg in Sir jansland dermate zwaar belast, dat het niet langer ver antwoord wordt geacht deze situatie te handhaven- BRUINISSE, 31-1. Met het doel te komen tot het vormen van een advies kommissie welzijnswerk te Bruinisse hebben burgemeester en wethouders een groot aantal verenigingen aangeschreven. Er zijn feeds een vijftal personen voorgedragen. Voor de gymnastiek- en volleybalvereniging „Kwiek" stellen zij voor toevrouw T. Hanzen- van den Berge; trimvereniging „D.T.S.", mevrouw J. Broeders-Ver- meer; voor tennisvereniging „Bru- Tén", de heer F. Mous; ijs vereniging „Nooit-Gedacht", de heer L. Schilpe- roort; zeskampvereniging, de heer J. P. van der Lugt. Uit de bijgevoegde lijst van aange schreven verenigingen blijkt, dat er één persoon voor bejaardensociëtei ten, vier personen voor vrouwenver enigingen, zes personen voor jeugd werk, twee personen voor zangvere nigingen, één persoon voor muziek vereniging, één persoon voor de to neelvereniging en vier personen voor het feit, dat de zaak nog tamelijk te overzien is, hoewel dit thans ook langzamerhand minder wordt. Hij achtte het ook van belang dat men in een kleine gemeente dicht bij het wel en wee van de inwoners betrokken Het snel verstoord zijn van het ra derwerk, als één der medewerkers uitvalt, zei hij als een nadeel te erva ren. In dit verband stipte hij ook de reeds vaak besproken herwaarde ring aan. Hij noemde de perspektie- ven in dezen niet zo gunstig en was van mening dat de opklassifikatie maar weer eens „aangezwengeld" moest worden. Vijf burgemeesters In een terugblik op zijn loopbaan bij de gemeente, vertelde hij met vijf verschillende burgemeesters te heb ben samengewerkt. De heer Van Wijck zei verheugd te zijn altijd met een team van goede medewerkers te hebben mogen werken. In deze woor den betrok hij ook de mensen van ge meentewerken, de Technische dienst, de brandweer en het onderwijzend personeel. Tenslotte bracht hij dank aan zijn echtgenote voor de steun en het begrip, dat hij van haar altijd mocht ontvangen. SCHOUWEN-DUIVELAND Data Z.V.U.-evenementen In tegenstelling tot eerdere mede delingen, worden onderstaand de juiste data^van een drietal Z.V.U.- voorstellingen vermeld. Zaterdag 8 maart: Toneelstuk „Moordkuil" Vrijdag 28 maart: Concert Amster dams Philharmonisch Orkest Vrijdag 11 april: 'Jan Blaaser met „Bruin Brood". de sportverenigingen een dergelijk schrijven hebben ontvangen. B. en w. delen mede, dat zij het voornemen hebben aan de gemeente raad voor te stellen de plaatselijke kommissie van advies voor het wel zijnswerk samen te stellen uit zeven leden en wel als volgt: één lid uit het kollege; één lid van de gemeente raad; vijf leden uit het plaatselijk verenigingsleven (sectoren: maat schappelijke zorg, edukatie en re- kreatie. Verzocht werd voor de laatste vijf leden namen op te geven. Overleg Aanbevolen werd dat de verenigin gen onderling in groepsverband overleg plegen en dan namens die groep een aanbeveling zal doen. In dien er zich problemen voordoen kan men zich wenden tot de wethouder voor Welzijnszaken, de heer C. Jume- let of tot de behandelende ambtenaar ter sekretarie, de heer D. de Vos, waarbij dan werd gevraagd sug gesties schriftelijk vóór 5 februari in te zenden met het oog op de te houden gemeenteraadsvergadering op 15 fe bruari a.s. in het gemeentehuis. Voor 30 jaar BRUINISSE. De bouw en restauratie commissie uan de Nederlandse her vormde kerk heeft het door de architecten Rothuizen en van 't Hooft te Goes en Mid delburg ontworpen plan voor het bouwen van een nieuwe Hervormde kerk op de plaats van de verwoeste RENESSE. Uitgaande van de Huis vrouwen voorlichtingsdienst ligt het in het voornemen te Renesse een kookcur sus te organiseren. Deze cursus is uiter mate nuttig, niet alleen voor hen die nog een huishouden hopen aan te vangen, doch ook voor gehuwden. We denken bijvoorbeeld aan hen die in de zomer toeristen herbergen. ADVERTENTIE. Thee- en ontbijtser vies fijn porcelein met bleomdecor 25 delig f 68,75, onbijtservies Tsjecisch porcelein met bloemdecor voor 6 perso nen f 32,95, theeservies fijn porcelein met goud randje voor 12 personen f40,25, kop- en schotels in aardewerk en porcelein vanaf f 0,90. DUIVENDIJKE. Het gemeentebe stuur heeft de verbetering van de Kie- vitsweg opgedragen aan de Ned. Heide maatschappij. De DUW zal hierin een subsidie van 100 procent in arbeidslonen geven. Het restant ad f 618 zal als oor logsschade worden opgegeven. OUWERKERK Bij het afdorsen van granen komt veel ongedierte voor de dag. Zo ook bij landbouwer A. d. R. alwaar 2 witte muizen uit de tarwe tevoorschijn kwamen, wel een unicum, het vermelden waard. RENESSE, 1-2. Onder grote belangstelling werd vrijdag morgen in het Dorpshuis te Renesse onder voorzitter schap van dijkgraaf A. M. Geluk de vergadering van Dis- trikt 1 van het waterschap Schouwen-Duiveland gehou- - den. De heer Geluk herdacht de in december 1979 overleden gezworene, oud hoofdingeland, oud-heemraad en waarnemend dijkgraaf de heer J. der Wedu wen, een man met grote kennis van de polderzaken en oud-gezworene de heer M. O. Hanse. Staande werden beiden herdacht. De heer J. v. d. Maas (C.D.A.) liet weten blij te zijn, dat de omlegging van de Bredeweg nu eindelijk van de grond komt. Hij informeerde of het nog resterende perceeltje grond van de heer D. Heijboer op korte termijn ook zal worden aangekocht. Raads voorzitter burgemeester J. van Bom mel liet weten, dat het kollege haast wil maken met de onderhandelingen met de heer Heijboer. De heer C. J. Hillebrand (P.v.d.A.) herinnerde eraan dat herhaalde ma len om subsidie werd gevraagd voor het uitvoeren van deze omlegging van de Bredeweg. Hij informeerde hoe het stond met subsidietoezeggin gen. De voorzitter wees op de mogelijk heid van subsidie door het Provinci aal Wegenfonds voor het gedeelte buiten de bebouwde kom. Gemeentesekretaris de heer J. v. d. Maas vulde aan, dat na de definitieve vaststelling van het bestem mingsplan Buitengebied een subsidie-aanvraag kan worden inge diend en dat de kans bestaat dat 75 van de kosten van het gedeelte bui ten de bebouwde kom gesubsidieerd zal worden. De vrij kostbare aanleg van het kruispunt valt daar echter niet onder, daar het kruispunt bin nen de bebouwde kom zal komen te liggen. Technische kommissie Voorafgaande aan de behandeling van de raadsvoorstellen, deelde bur gemeester Van Bommel mede, dat voor een onderzoek naar de verbete ringen aan Rijksweg 18 een techni sche kommissie is geformeerd, bestaande uit mensen van het Water schap Schouwen-Duiveland, Wa^ terstaat en de gemeente Duiveland. Deze technische kommissie zal een en ander gaan bestuderen. De voorzitter was van mening, dat er reeds lange tijd bestudeerd is, maar vond toch dat deze technische kommissie drie maanden de tijd moet krijgen,.om met nadere plannen op tafel te ko men. Ten Aanzien van de woningbouw in de gemeente Duiveland voor 1980 en de daarop volgende jaren tot en met" 1983 deelde de voorzitter mede, dat de aanvraag van de gemeente voor 1980 34 woningen te mogen bouwen door de Advieskommissie Verlening Woonruimte is gehonoreerd. ZIERIKZEE Dodelijk slachtoffer heroïne gebruik De negentienjarige Johnny van Be- veren te Zierikzee is in de nacht van donderdag op vrijdag ten gevolge van een dodelijke dosis heroïne om het leven gekomen. Het slachtoffer was eerder op de avond met drie an dere jongens, de 24-jarige H. L. en de twee gebroeders B. naar Rotterdam geweest om de drugs te pakken te krijgen. Na terugkomst werd in de woning van H. L. aan de Scheepstim- merdijk de heroïne gebruikt. Toen de toestand van Van Beveren verslech terde, besloten zijn vrienden hem naar het Zweedse Rode Kruis zieken huis te brengen. Bij aankomst al daar, bleek hij echter al te zijn over leden. Daarop werd de politie gealar meerd. Op het stoffelijk overschot werd sectie verricht. H. L. werd mee genomen naar het politiebureau voor nader verhoor. Hij is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Inbraak Zaterdag werd bij de politie een diefstal aangegeven die in het school gebouw in de Nieuwe Boogerdstraat te Zierikzee was gepleegd. Ont vreemd was een cassetterecorder ter waarde van f 1000,—. De dader(s) verschafte(n) zich toegang door een raam te forceren. Zaterdag 9 februari wordt, zoals gebruikelijk te Renesse, dc reeks tra ditionele Straofeesten geopend die ieder voorjaar in de Westhoek van Schouwen-Duiveland worden gehou den. Dit evenement wordt 's ochtends om half elf geopend met het verzame len van de versierde paarden, die daarna door een jury worden ge keurd. Dit alles gebeurt op het par keerterrein aan de Laone. Om half twaalf vertrekken de ge oefende ruiters en amazones voor een rit over het strand naar Haamstede. In deze 34 woningen zijn 25 woning wetwoningen opgenomen. Ook voor de daarop volgende jaren tot en met 1983 heeft Duiveland de toewijzing voor 34 woningen gekregen. „Hoe komt het toch, dat wij alles krijgen en sommige gemeenten veel minder?", vroeg de heer Van der Maas daarop terugkomend tijdens de rondvraag. „Niet teveel vragen De voorzitter antwoordde daarop met de woorden: „Onze aanvraag is helemaal gehonoreerd en daar zijn we erg gelukkig mee. Je moet niet te veel vragen". Een belangrijk aspekt in dezen noemde hij het feit dat de groei van de gemeente Duiveland voor 75 is toe te schrijven aan het geboorte-overschot. „We moeten dus hoog nodig voor onze eigen bevol king bouwen," aldus de voorzitter. De heer A. van Klinken (S.G.P.) vestigde tijdens de rondvraag de aan dacht op het feit, dat de graven van de rampslachtoffers op de begraaf plaats in Nieuwerkerk een wat slecht onderhouden indruk geven. Hij drong aan op verbetering van deze si tuatie. Wethouder A. L. Bakker zeg de dit toe, zodra de weersomstandig heden deze werkzaamheden toelaten. Aanrijding Zondagavond te 18.30 uur vond op de hoek Meelstraat-Klokstraat een aanrijding tussen twee personenwa gens plaats. A. E. uit Zierikzee k-yvam de Klokstraat uit rijden en sloeg af in de richting Dam. C. V. uit Zierikzee kwam over de Meelstraat rijden en reed ook in de richting Dam waar dooreen aanrijding ontstond. Schade ontstond aan beide voertuigen. Frontale botsing Zondagavond 16.55 uur vond op de Provinciale weg 7 een frontale bot sing tussen twee wagens plaats. R. W. uit Londen reed op de verkeerde weghelft en kwam daardoor frontaal in botsing met A. v. D.-L. uit Helle- voetsluis. Aan beide voertuigen ont stond zware schade. Er ontstond geen persoonlijk letsel. Beide wagens werden weggehaald door takelbe- drijf De Jonge uit Zierikzee. Botsing Zaterdagavond 2 februari ontstond een botsing tussen twee personenau to's op de hoek Gracht weg- Jannewekken. W. H. uit Utrecht reed over de Grachtweg en verleende geen voorrang aan M. J. v. E. uit Zierikzee die over het Jannewekken aan kwam rijden. Aan beide voertuigen ont stond materiële schade. Bijeenkomst Donderdag 7 februari komt de Herv. vrouwengroep „Wees een Ze gen" weer bijeen in het Hervormd verenigingsgebouw. Voor tijd zie agenda. Ger. Vrouwenkontaktgroep De Geref. Vrouwenkontaktgroep vergadert op woensdag 6 februari in één van de kerkzalen aan de St. Do- musstraat. BURGH Schilderskursus In de oude openbare school aan het Duinwegje opende burgemeester, mevrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer een schilderskursus. Do cent is de bekende Burghse kunst schilder Ko de Voogd. De burge meester waardeerde dit initiatief ten zeerste en hoopte dat een ieder ette lijke kunstprodukten zal mogen vol tooien. Zij bood aan, nadat de kursus zal zijn beëindigd, het materiaal te Eveneens om half twaalf verzame len de versierde ponies zich op het parkeerterrein om te worden ge keurd. Vanaf twaalf uur maken de ponnie- berijdertjes een rondrit door Renesse en naaste omgeving. Om twee uur verzamelen paarden, ponies en het fanfarekorps Luctor et Emergo zich op de Hoge zoom, van waar de stoet dorpwaarts trekt. Om kwart voor drie presenteert de stoet zich voor het dorpshuis aan de burgemeester mevr. J. L. Niemants- verd riet-Leenheer. Daar zal ook de prijsuitreiking plaatsvinden. De heer L. Meerman (S.G.P.) infor meerde naar de mogelijkheid ther mostaatkranen te laten aanbrengen op de kachels in de bijzondere school te Oosterland. De voorzitter wees erop dat het schoolbestuur een aanvraag hiertoe kan indienen. Het kollege zal de zaak echter zelf nog nader bekijken, daar een dergelijk verzoek op de openbare school door de inspekteur enige tijd geleden werd afgewezen. Jubileum „De Zuidhoek" Mevrouw A. F. v. d. Zande- Vleugels Schutter zei het niet eens te zijn met de bezwaren, die de gemeen te Zierikzee onlangs maakte tegen het begrotingsbedrag van f 30.000,— door het Werkvoorzie ningsschap „De Zuidhoek" voor de viering van het vijf-en-twintig jarig jubileum. Zij was van mening dat ju bileumvieringen een geaksepteerde zaak vormen en dat het bedrag van f 30.000,niet zo groot was als je het uitstreek over die vijf-en-twintig jaar. Bovendien vond ze, dat een der gelijke jubileumviering een zekere vorm van Public-Relations voor de „De Zuidhoek" inhield. „Laten ze er maar een geweldig feest van maken", aldus mevrouw Vein der Zande. De vertegenwoordigster van de ge meente Duiveland in het bestuur van het Werkvoorzieningsschap A. C. Hoogendoorn-Herfkens was van me ning, dat die jubileumviering inder daad moet plaatsvinden, maar vond zelf het bedrag, dat daarvoor aan vankelijk was begroot veel te hoog. Ze deelde mede, dat er getracht zal worden zo goedkoop mogelijk een fijn feest te vieren, waarbij de men sen, die bij „De Zuidhoek" werken, centraal zullen staan. exposeren in de hal van het gemeen tehuis. De burgemeester werd door mevrouw De Voogd een ruiker bloe men overhandigd. Ko de Voogd deelde mede dat deze kursus twaalf lessen omvat. Het oeu vre zal bestaan uit alles wat in de schilder- en tekenkunst gebruikt wordt zoals houtskoolwerk, penteke ningen, waterverfwerk enz. Er ne men dertien dames en drie heren deel aan de kursus. Een welkomstdrankje voltooide het officiële gedeelte. RENESSE Tweede uitvoering Zaterdagavond verzorgde het fan farekorps „Luctor en Emergo" uit Renesse wederom een uitstekende, vlot lopende uitvoering in het dorps huis van Renesse. Evenals de oude ren wisten zij het geboden program ma uitstekend te waarderen. „Op Drift", de toneelvereniging die het programma na de pauze verzorgde, mocht zich eveneens in veel bijval verheugen. Na afloop van het programma leek het er even op dat het geplande „bal na" niet door zou gaan, omdat het bandje dat zou komen het liet afwe ten. Er werd nog wel even gepoogd om een ander bandje bereid te vin den, maar, dit bleek dat op zaterdag avond om elf uur niet meer mogelijk. Gelukkig was Ad Wandel, een der le den van de drumband van „Luctor et Emergo", bereid zijn geluidsinstalla tie en platen naar het dorpshuis te halen om zo het bal te redden. En met veel succes. Met platen in allerlei genres verzorgde hij gezellige dansmuziek voor jong en oud en kwam iedereen aan zijn trekken, zo dat ook de tweede zeer geslaagde uit voering een gezellig slot kreeg. NOORDWELLE Straoviering Het Straöcomité en het bestuur van de Dorpsgemeenschap vergader den over de jaarlijkse straoviering, welke dit jaar zal worden gehouden op zaterdag 23 februari a.s. De ruiters en paarden zullen te 13.00 uur uit het dorp vertrekken. Voor de kinderen begint dan het ringsteken op de fiets. Na de terug keer van de ruiters met hun paarden in het dorp, onder muzikale begelei ding van het muziekgezelschap „Luc tor et Emergo", te ca. 14.10 uur en de officiële opening van het straófeest, vindt het traditionele ringsteken te paard plaóts. Zoals te doen gebruike lijk zal de straö besloten worden met een dorpsfeest. OOSTERLAND Coöp. Weegbrugver. „Even Buiten" Onder leiding van de voorzitter, de heer W. P., Bij de Vaate, houdt de Coöp. Weegbrugvereniging „Even Buiten" op woensdagavond 6 februa ri a.s. haar jaarlijkse ledenvergade ring in de Pleisterplaats „Ooster land". De weger zal een overzicht ge ven van de weegresultaten over het boekjaar 1979, en rekening en verant woording betreffende het genoemde boekjaar, eveneens door de weger, de heer J. A. Beije. Daarna volgt de bestuursverkiezing. Aftredend is de heer A. M. Bolle, die niet meer her kiesbaar is. In de Commissie van Toezicht is aftredend en niet herkies baar de heer Jac. Bolle Lz. Verder be noeming van een plaatsvervangend lid voor de Commissie van Toezicht. BRUINISSE Feestavond De vogelhoudersvereniging „De Nachtegaal" hield in het hervormd verenigingsgebouw de jaarlijkse feestavond, die in het teken stond van het tien-jarig bestaan. Ook de leden en hun vrouwen van „Zang en Kleur" uit Zierikzee en „De Schouwse Zanger" waren hier voor uitgenodigd, zodat een kleine tachtig mensen het gebouw vulden. De voorzitter de heer De Boed reikte na de opening de prijzen uit die op de tentoonstelling waren behaald. De voorzitters van bovengenoemde ver enigingen reikten de prijzemaïit die waren behaald op de regionale ten toonstelling. Ook werden enkele taarten verloot en Bingo gespeeld, zodat er na afloop in de kleine uurt jes kon worden teruggezien op een zeer geslaagde en gezellige avond, die de aanwezigen wisten te waarde ren Aangifte diefstal E. H. E. R. uit Couillet (Frankrijk) deed aangifte^van de diefstal van zijn boottrailer, waarde f 2000,—, die ge parkeerd stond op de parkeerplaats van de jachthaven Aquadelta. De Fransman was na 11 november 1979 niet meer ter plaatse geweest. GOES Radio-opnamen NCRV De NCRV-radio komt op maandag avond 11 februari naar Goes om in de Schouwburg „De Prins van Oranje" een aflevering in de programmaserie ,,'t Is Ted Tijd" op te nemen. De show wordt gepresenteerd door Ted de Braajt en muzikaal omlijst door het orkest Freddy Golden. Voorts treden op: Anita Meijer, Will Ferdy, het or kest Enterprise en Cees van Vrede- gem. Deze aflevering van „'t Is Ted Tijd" zal op één van de navolgende donderdagavonden (Hilversum I) te beluisteren zijn. Kaarten voor het bijwonen van de opnamen zijn ver krijgbaar aan de kassa van de schouwburg of kunnen gereserveerd worden via telefoonnummer (01100) 15154. (Vervolg pag. 1) heer Van Wijck. Hij liet weten volko men verrast te zijn met de Koninklij ke Onderscheiding. Hij wilde zijn ju bileum eigenlijk niet omschreven zien als een verdienste, maar voelde het wel als een mijlpaal in zijn leven. „Je bent een hele tijd in dienst ge weest van de overheid en je beseft dat je diensttijd er een heel eind op zit", aldus de jubilaris. Hij zei de belangen van de gemeen te en de bewoners in die gemeente al tijd met veel vreugde gediend te heb ben. Het voordeel van een kleine ge meente noemde de heer Van Wijck Gezworene en voorzitter M. J. Steur heette in het bijzonder wethou der J. de Feiter van Westerschouwen en wethouder I. Padmos van Midden- schouwen welkom. Hij zei dat de dijkverzwaring op 18 jan. 1980 werd opgeleverd en dat de kans op een overstroming nu 1 op 500 is gewor den. Doch er mogen geen vertragin gen komen in de Oosterscheldewer- ken. 1979 was een rustig jaar, weinig zware stormen en viermaal dijkbe waking. Het waterschap moet waak zaam blijven ondat er zich verdiepin gen voordoen, vooral bij het Zijpe. De kosten van de bemaling gaan drastisch omhoog. Bij de schouw op de sloten is gebleken dat de bodem verwaarloosd wordt, speciaal in de Westhoek. Enkele wegen vertonen verzakkingen. Dijkgraaf Geluk deelde mede het aantal waterschappen in Zeeland te ruggebracht wordt van 9 op 7. Noord en Zuid-Beveland zijn samengevoegd en verder komen daarbij de Ver. Braakmanpolders en het Axeler Am bacht. Mocht Flakkee bij Zeeland ko men dan worden het er weer 8. Dan komt er een rustperiode in de concen traties omdat ca. 25.000 ha net genoeg is voor een waterschap. In Zeeland zal bekeken worden of er een zuive ringsschap moet komen. Verkiezingen Er komen wijzigingen in de verkie zingen van poldermensen. Bij de pro vincie studeert men op gelijke rech ten van man en vrouw in deze funk- ties. De echtgenotes van stemgerech tigden kunnen nu in het vervolg ook gaan stemmen mits met volmacht van de man. Voor hoofdingeland mocht men 70 jaar oud zijn, maar in overweging wordt genomen deze leeftijd op 65 jaar te brengen. De kostenontwikkeling is in 1979 explosief omhoog geschoten, de ener giekosten bedroegen in 1979 bij 847 mm regenwater f 208.000 (in 1960 bij een droog jaar f 63.000). Ook de kosten onderhoud wegen stegen sterk vooral omdat wegdek- materiaal veel duurder werd. Er komt echter geen forse stijging van de lasten omdat er wat reserve is ge vormd. Er moet echter wel op gere kend worden in de eerste 5 jaren. Bo vendien is de periode van „nieuw" voorbij en worden onderhouds kosten groter. Het waterschap Het waterschap omvat 25.000 ha en 1850 ha hiervan is van het water schap. Deze hektares worden ge vormd door wegen dijken, inlagen grasland, bouwland en water. Op brengst totaal f 122.000 van ca. 120 pachters. In 1969 waren er 6710 aan slagen in het geschot; in 1979 9859. Oorzaak de bewoningskavels zoals in Bruinisse. Aan gladheidbestrij ding werd in 1979 f 25.000 uitgegeven. Bij nu optredende gladheid zal men zich beperken tot de busroutes. Ir. G. D. Kloosterboer deelde mede dat dijken en zeeweringen in goede staat verkeren. Het duin-onderhoud kost veel geld (arbeidsloon). De stor men namen nog al wat duin weg tus sen Toledo's Pad en de Punt. Hier moet in de toekomst een en ander vastgelegd worden evenals bij Re nesse. Deze duinvoetverdediging is zeer belangrijk in verband met de veiligheid van het achterland. De Delta Dienst heeft bij de Punt al wat geholpen met dit werk door door trekkingvan de asfaltvoet. Betuinin- gen van vaarten hebben de aandacht o.a. bij Eikerzee en de Delingsdijk. Voor wegenverbetering is subsidie aangevraagd anders is dit niet meer betaalbaar. Het houtgewas wordt mechanisch gesnoeid ook met een aangepaste machine aan de bouw landzijde. Er zijn 5 gemeenten die hun riole- ringsstruktuurplannen klaar heb ben; alleen Brouwershaven is nog niet zo ver. Er bevindt zich veel zuurstofloze kwel in de sloten en de oorzaak hiervan is de slechte doorstroming. De griffier J. A. Rotte besprak de waterkwaliteit. Van ca. f 10.000.000 wordt Vi gebruikt voor het afvalwa ter. Dit verlaat de regio bij Bruinisse in het Mastgat, voor het middenge bied bij Den Osse naar het Grevelin- genmeer en in de Westhoek bij Kou- dekerke in de Oosterschelde. Zierikzeese installatie Zorgenkind is de installatie bij Zie rikzee waarvan de zuivering niet meer optimaal is en tekort bij de be woonde streek komt te liggen, de f 3.000.000 moet de vervuiler betalen en men betaald f 48 per vervuilings eenheid. In de computer bevinden zich 11500 geregistreerde aanslagen en verder een aantal rekreatiebedrij- ven enz. Van dit grote bedrag is 56 'V bestemd voor afschrijving materiaal. Rondvraag Diverse aanwezigen maakten go- bruik van de rondvraag. Vragen o.a. over slechte bermen (Lage Zoom). Het zijn vooral de ruiters die in toe nemende mate de bermen kapot lo pen. Over het „hoog" bezoek van 18 januari deelde de dijkgraaf mede dat een woord van dank aan het min. van verkeer en waterstaat op zijn plaats is. Wel bleek uit gesprekken dat op dat ministerie de geldpot praktisch leeg is. Muskusratten waren er niet en de reinigingsdienst beheert nu ook de rattenbestrijding. De watermetercontróle op de cam pings dient om een vervuilersaanslag te kunnen formuleren. Over een zou te of zoete Grevelingen zei de dijk graaf dat het standpunt al lang zoet is. Wat het hier op den duur gaat wor den is nog niet bekend. Wethouder De Feiter dankte voor de prettige manier van samenwer king met de gemeente. Hij vond. ge zien klachten enkele wegen te rigou reus gesnoeid, o.a. de Vertonsweg. De heer Steur meende dat iemand met veel te lang haar die zeer kort geknipt wordt, later weer keurig bij groeit en zo is het hier ook. Ook wet houder Padmos roemde de goede sa menwerking met zijn gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3