I BEZORG(ST)ERS Verdien je eigen zakgeld! 1 1 ERIC DE NOORMAN Goede prestaties Onderdak-leden in landelijke E-zwemkompetitie Knappe zege van MEYO-meisjes junioren JUBILARISSEN BIJ BILJARTVERENIGING ENTRE NOUS Basketbalteam MEVO boekt volle winst tegen United Stars i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 januari 1980 Nr. 22649 Zondag hebben de wedstrijd- zwemmmers van Onderdak hun 'derde wedstrijd gezwommen voor de landelijke E-kompetitie. De wed strijd werd door Onderdak georga niseerd in Zierikzee. De andere drie deelnemende zwemverenigin gen waren O.Z.C. '57 uit Oisterwijk, Z.P.C. Breda en de Zuidwester uit Middelburg. Hoewel zowel de dames als de heren op de derde plaats ziin ge-einigd, heeft dit niet betekend dat de Onderdak leden niet voortreffelijk gezwommen hebben. In de vorige twee wedstrijden eindigde Onderdak ook steeds op de derde plaats maar dan had men steeds een grote achterstand op O.Z.C.'57 en Breda, maar zondag had de Onderdak equipe slechts een geringe achterstand. Opmerkelijke prestatie Vooral Linda van de Vlies zorgde voor een opmerkelijke prestatie. Dit elfjarig meisje werd bij deze wedstrijd ingezet op de 100 m vrije slag meisjes onder de zestien jaar. Hierin wist ze beslag te leggen op de eerste plaats. Linda zwom een tijd van 1.14.6, wat tevens een klubrekord betekende. Zij heeft hiermee een duidelijk visitekaart je afgegeven voor de Zeeuwse winter kampioenschappen, die a.s. zaterdag gehouden worden. Naast de eerste plaats, die ze behaalde, behaalde ze ook nog een 3e plaats op de 50 m vlinderslag meisjes onder de 12 jaar. Peter de Raaf bracht ook een overwin ning op zijn naam namelijk op de 50 m schoolslag jongens onder de 16 jaar in de goede tijd van 40 sec. Bart van Haeringen werd hier tweede in 41.6 sec. De derde en laatste Onderdak overwinning werd tenslotte be haald door de heren estafette ploeg op de 4 x 50 m wisselslag. Hier wisten Ad Hagestein, Bas Braat, André 't Jong en Peter de Raaf het klubrekord te verbeteren met twee seconden. Tweede plaatsen waren er verder voor: Ad Hagesteyn op de 100 m rug slag heren. Bas Braat op de 100 m vlinderslag heren. Remy Korsman op de 50 m vlinderslag jongens onder 12, Marianne Fierens op de 50 m school slag meisjes onder 16 jaar en de dames estafette ploeg op de 5 x 50 m vrije slag. Al met al een erg goede wedstrijd van Onderdak. De einduitslag tenslotte was bij de dames: le Breda 1033 pnt; 2e O.Z.C.'57 1036.6 pnt.; 3e Onderdak 1061.0 pnt.; 4e Zuidwester 1153.6 pnt. Heren: le Breda 928.2 pnt.; 2e O.Z.C.'57 935.7 pnt.; 3e Onderdak 941.0 pnt.; 4e Zuidwester 1245.6 pnt. Uitslagen Onderdak-leden 100 m vlinder dames: 4. Claudia v. d. Sande 1.30.7; 7. Yolanda v. d. Sande 1.36.2. 100 m vlinder heren: 2. Bas Braat 1.13.2; 3. André 't Jong 1.14.9. 100 m vrij m.o. 16 j.: 1. Linda v. d. Vlies 1.14.6; 4. Marianna Fierens 1.17.7; 10. Carina Beun 1.23.2; ged. Margriet Berrevoets 1.15.9. 100 m vrij j.o. 16 j.: 5. Peter de Raaf 1.10.8; 9. Peter v. Rhoon 1.18.1; 10. Bart v. Haeringen 1.18.9; 12. Jan-Ed- gard Dijkstra 1.25.8. 50 m vlinder m.o. 12 j.: 3. Linda v. d. Vlies 43.3; 4. Barbara v. Rhoon 45.6; 5. Sandra Kotvis 46.5. 50 m vlinder j.o. 12 j.: 2. Remy Korsman 42.1; 6. Sander v. Haeringen 49.6; ged. Leon v. d. Wielen 44.6. 100 m rug m.o. 14 j.: 5. Wilma'tJong 1.34.9; 6. Barbara v. Rhoon 1.37.0; 9. Lian Wijsman 1.41.1; 13. Yvonne Kos ter 1.47.1. 100 m rug j.o. 14 j.: 4. Peter de Raaf 1.30 .3; 8. Remy Korsman 1.39.7; ged. Sander v. Haeringen 1.39.9; ged. Sacha v. As 1.40.9. 100 m rug dames: 3. Coby Bouman I.30 .3; 5. Claudia v. d. Sande 1.32.3; II. Lian Wijsman 1.41.4. 100 m rug heren: 2. Ad Hagesteyn 1.14.9; 5. André 't Jong 1.19.4; 8. Bas Braat 1.22.4. 50 m school m.o. 16 j.: 2. Marianne Fierens 44.3; 6. Margriet Berrevoets 45.6; 8. Wilma 't Jong 46.9; ged. Carina Beun 46.3. 50 m school j.o. 16 j.: 1. Peter de Raaf 40.0; 2. Bart v. Haeringen 41.6; 5. Jan- Edgard Dijkstra 44.2; ged. Leon v. d. Wielen 46.5. 5 x 50 m vrij dames estafette: 2. Onderdak 2.49.4. 4 x 50 m wissel heren: 1. Onderdak 2.12.3. **3 Onderdaklid Bas Braat in aktie op de rugslag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De volleybalvereniging Intermezzo uit Middelharnis heeft weinig plezier beleefd aan het bezoek, dat maar liefst vier Mevo-teams afgelopen zaterdag brachten. In sporthal Olympia te Mid delharnis boekten het meisjes-junioren team, het eerste en tweede herenteam van Mevo overwinningen, terwijl het eerste damesteam van Mevo in Middel harnis tot gelijkspel kwam tegen het tweede damesteam van Intermezzo. Het tweede damesteam van Mevo kon geen vuist maken in de strijd tegen koploper Data C/D-III en verloor in Zierikzee met 0-3. De geplande wed strijd van het team van meisjes adspi- ranten-Mevo in en tegen Vierpolders kon geen doorgang vinden wegens een onbruikbare speelzaal. Meisjes junioren Het team van meisjes junioren van Mevo boekte een belangrijke zege op het team van Intermezzo I. Het voor de wedstrijd iets hoger dan Mevo geklas seerde Intermezzo werd met 1-3 ver slagen. In aanmerking genomen het feit, dat Intermezzo een veel meer leden tellende vereniging is dan Mevo, waar door uit een breder speelsterpotentieel een naar verwachting kwalitatief ster ker juniorenteam kan worden gerekru teerd én dat Mevo uitkomt met een aantal qua leeftijd nog adspirant zijnde speelsters, mag aan de zege van Mevo nog meer glans worden toegekend. Via een 11-15 winst in de eerste set moest de tweede set met 15-9 door Mevo uit handen worden gegeven. Spe lend op het hoofdveld kwam Mevo daarna niet direct meer in gevaar. De derde en vierde set werden gewonnen via de standen 6-15 en 10-15. Naarmate de kompetitie vordert blijkt het meisjes-juniorenteam van Mevo tot betere prestaties in staat. Door de overwinning op Intermezzo moet een derde of zelfs tweede plaats op de ranglijst tot de mogelijkheid behoren. Daarenboven geeft deze over winning - na in de eerste helft van de kompetitie thuis tegen Intermezzo ter nauwernood met 2-2 gelijk te hebben gespeeld - duidelijk de progressie aan in het spel van dit nog jeugdige Mevo- team. Mevo-dames Thuis tegen koploper Data C/D III met 15-6 verloren. Gelukkig wist Mevo het wat betere spel uit het tweede gedeelte van de eerste set te handhaven in het verdere verloop van de wedstrijd. Na de tweede en derde set met 7-15 en 8-15 moeiteloos, maar met niet hoog staand volleybal, te hebben gewonnen, was de vierde set weer heel wat proble matischer. Een uiteindelijke 12-15 set zege leverde weliswaar een 1-3 Mevo overwinning op, desalniettemin speel de Mevo verre van goed. Met de alles beslissende wedstrijd tegen mede-koploper Data C/D II voor de boeg een zorg extra voor trainer- coach Marco Reedijk. ZAALKORFBAL AFDELING ZUID WEST Woensdag 30 januari Sporthal Onderdak 3e klasse B: Dreischor-Swift IV 19.30. 5e klasse A: Brouwershaven-Good. Luck V 20.30; All Ready III-SVOWK 21.30. Kompetitie damklub Zierikzee Vrijdag 25 januari jl. werden voor de onderlinge kompetitie van de damklub Zierikzee 4 partijen afgewerkt. M. v. d. Wielen leed zijn eerste nederlaag tegen A. Saman, die zijn positioneel kunnen toonde. M. de Wild verschalkte S. Douw middels een kombinatie in het middenspel, wat genoeg was voor de winst. C. L. Boot en J. de Wild toonden zich de meerdere van resp. Johan Theun en Johan Wiltenburg. Vrijdag 1 februari a.s. speelt Zierik zee tegen Tholen II thuis in het klub- gebouw, het Hervormd Verenigingsge bouw in het Vrije. Voor toeschouwers die het duel willen bijwonen: de aan vang is half acht 's avonds. De stand van de ranglijst A. Saman 8 7 1 0 15 J. de Wild 8 6 0 2 12 C. L. Boot 7 5 1 1 11 M. v. d. Wielen 6 5 0 1 10 S. Douw 8 5 0 3 10 M. de Wild 6 4 0 2 8 C. M. v. d. Velde 6 3 0 3 6 C. Monteban 8 2 1 5 5 Johan Theuns 9 2 1 6 5 Wilco van 't Veer 8 2 0 6 4 Johan Rombouts 7 1 0 6 2 Johan Wiltenburg 7 0 0 7 0 leed het tweede damesteam van Mevo een verdiende nederlaag. Tegenstan der Data C/D III uit Oud-Beijerland toonde aan kwalitatief duidelijk beter te zijn dan Mevo II. Dit leidde uiteinde lijk tot een 0-3 nederlaag voor Mevo II via de voor zichzelf sprekende setstan den van 7-15, 7-15 en 5-15. In deze door Tonnie Merle gecoachte wedstrijd was er al vrij spoedig na het begin een spierblessure voor Bety van Dijke. Tegen het tweede damesteam van Intermezzo startte Mevo I met een 7-15 eerste setzege. Wegens afwezigheid van Coby de Jonge fungeerde Marjo v. d. Steen in deze wedstrijd als spelver- deelster, waardoor Mevo een van or- gine spelende aanvalster miste. Het jonge Intermezzo-team wist de tweede set overduidelijk met 15-3 te winnen, waarna Mevo de derde set met 12-15 winnend wist af te sluiten. Wat echter al diverse malen in deze kompetitie plaatsvond, gebeurde nu echter weer. Voor de zoveelste maal werd een 2-1 voorsprong door verlies in de vierde set uit handen gegeven. In termezzo wist de vierde en laatste set met 15-11 te winnen, waardoor een 2-2 gelijkspel een feit werd. Over het algemeen genomen werd door Mevo deze wedstrijd zonder enig overleg gespeeld. Met name het stop pen van de door de tegenstander ge serveerde ballen was slecht verzorgd, waardoor Mevo's aanval onvoldoende tot uitdrukking kwam. Mevo-heren Het tweede herenteam van Mevo kwam verdiend en in feite gemakkelijk tot een 3-0 zege tegen Intermezzo IV, op de ranelijst in de vierde klasse E als vierde geklasseerd. De setstanden in deze wedstrijd waren als volgt: 13-15, 4-15 en 5-15. Zoals uit deze standen blijkt ondervond Mevo II alleen in de eerste set tegenstand van betekenis van Intermezzo IV. Zo gemakkelijk het tweede heren team in feite tot winst kwam. zo moeilijk wist het eerste herenteam tot winst te komen tegen Intermezzo UI. Wellicht was de wetenschap, dat kop loper Data C/D U een nederlaag had geleden, daaraan debet. De wedstrijd was nauwelijks begon nen, of Mevo keek tegen een 8-1 achter stand aan. Deze eerste set werd dan ook Op haar traditionele om de twee jaar te houden feestavond, die zater dagavond werd gehouden in het Ke gelhuis Geluk, werden door de bil jartvereniging Entre Nous twee jubi larissen gehuldigd. UTRECHT. Ongeveer tweeduizend vrouwen hebben in de Utrechtse bin nenstad in een demonstratieve op tocht hun ongenoegen geuit over por nografie. Via spreekkoren - manne lijke journalisten werden niet te woord gestaan - lieten ze weten dat „pornografie propaganda is tegen vrouwen" en dat „vrouwenhaat bestaat" De heer J. J. Snijders vervult al meer dan 25 jaar de taak van pen ningmeester in de vereniging, een taak die hij gedurende die kwart eeuw met veel toewijding en stipt heid altijd op zich neemt. Trouw lid De heer A. Krijnse Lokker werd gehuldigd in verband met het feit dat hij 25 jaar een trouw lid van de vere niging is. Beide jubilarissen werden door de voorzitter van de feestkom- missie de heer J. de Regt toegespro ken. De heer J. J. Snijders mocht hierbij een cadeaubon en een beeldje (een biljarter op een marmeren voet je) in ontvangst nemen, terwijl de heer Krijnse Lokker een beeldje en een biljartkeu kreeg aangeboden. Zaalhockeyseizoen meisjes A afgesloten De geplande eerste veldhockey- wedstrijd van heren I na het zaal hockeyseizoen vond wegens weers omstandigheden geen doorgang. Wel speelde meisjes A, die zondag haar zaalhockeyseizoen in Kapelle met een gewonnen en een verloren wedstrijd afsloot. Tegen Middelburg scoorde Wilma Kooman al vlug 1-0, gevolgd door Karin v. d. Borght, die er 2-0 van maakt. Middelburg kwam nog tot 2-1 terug, maar Karin de Rijke (onlangs aan het team toegevoegd) scoorde 3-1. De wed strijd tegen Vlissingen werd door HSD met 7-2 verloren. Het team van Walche ren speelde beter en sneller, wat in veel doelpunten resulteerde. Wiek Visser scoorde voor HSD tweemaal tegen. Gewest Zuid Nederland Nu de zaalhockeykompetitie zo goed als afgelopen is, publiceren we enkele statistieken betreffende het zaalhockey in het gewest Zuid Nederland. Zowel het veld- als het zaalhockey is in Neder land over zes gewesten verdeeld: Zuid Holland, Noord-Holland, Midden-Ne derland, Zuid Nederland, Oost Neder land en Noord Nederland, waarvan Zuid Nederland (Zeeland, Brabant en Limburg) het grootst is. Ook wat de statistieken betreft steekt dit gewest boven de anderen uit. In 1978 telde Zuid Nederland 69 hockeyverenigin- gen, het dichtst benaderd door Zuid- Holland met 49. Het totaal aantal ge speelde zaalhockeywedstrijden is 4184 in 1978, ook nu weer het dichtst bena derd door Zuid-Holland met 2375 wed strijden. Er zijn 96 poules, waarin 703 heren-, dames-, jongens- en meisjes teams uitkomen. DORDRECHT. Een explosie op een industrieterrein in Dordrecht heeft volgens de politie voor enkele mil joenen schade aangericht. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Het heren-team van MEVO'80 is er zaterdagavond in de sporthal Onderdak in geslaagd de ontmoe ting tegen United Stars in de volle winst (33-30) om te zetten. In deze in de 3e klasse van de Zeeuwse basketball kompetitie gespeelde wedstrijd, wist Mevo via een break out van Han van Achterberg al in de eerste minuut de score te openen. Door A. Verschoore kwamen de be zoekers echter al weer snel op gelijke hoogte. Mevo ging hierna het tempo opvoeren waardoor men door drie tref fers van de goed spelende Wim van Bemden weer voorsprong kon nemen. Gedurende het verdere verloop van de le speelhelft bleef Mevo het initiatief behouden. Verdienstelijk werk In de verdediging werd verdienstelijk werk geleverd door Tewens Tuitman en Leo Looy. Met een paar uitstekende treffers zorgde Leo Looy er voor dat Mevo de eerste helft met een 22-16 voorsprong kon afsluiten. In de 2 e helft werd er minder ge scoord en in de slotfase moest Mevo nog op haar tellen passen toen de bezoekers hun achterstand tot op 5 punten waren ingelopen. Na een time-out ging Mevo van taktiek veranderen door het spel te gaan vertragen, dit te nadele van United Stars. Mevo slaagde erin dit spelletje tot het einde vol te houden, wat hen de volle winst opleverde. De heer A. Krijnse Lokker (links), de voorzitter van Entre Nous de heer J. Roggeband (midden) en de heer J. J. Snijders (rechts). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Programma zaalvoetbal In de eerste klasse speelt Country Club I woensdagavond in de zaalvoet balkompetitie om 21.40 uur een wed strijd tegen Stella Boys I. Sporthuis ZZ treedt als laatste aan (22.00 uur) tegen FC Groendal. In de tweede klasse neemt Toren Boys het om 20.20 uur op tegen ZZ'72 I. ZZ'72 II speelt daarna (21.00 uur) tegen Mevo II. In de derde klasse opent Roggeband om 19.00 uur de avond met een wedstrijd tegen Skol Boys II, ge volgd door Stella Boys II, die het tegen Die Gouwe (19.40 uur) opneemt. Bespreking Schouwen-Duiveland Trofee Op vrijdag 15 februari a.s. zal in de kantine op het sportpark „Het Sprin ger" te Nieuwerkerk een bespreking plaatsvinden tussen de vertegenwoor digers van de voetbalverenigingen uit onze regio over het dit jaar te organi seren toernooi om de Schouwen-Duive land Trofee. Daar het toernooi vorig jaar, vanwege de lange winterstop, geen doorgangkon vinden, zal ook dit jaar het toernooi door de Nieuwerkerkse sportvereniging SKNWK worden georganiseerd. Wij vragen op korte termijn TE RENESSE KERKWERVE ELLEMEET HAAMSTEDE p: nAAivio i tut Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan hef kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) W 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De plotselinge sneeuwval heeft maandag voor een groot aantal aanrijdingen gezorgd. In het westen van het land, waar de sneeuwval pas tegen het einde van de middag inzette, kwamen op de we gen bovendien lange files voor. DEN HAAG. Het Kamerlid Nijpels (VVD) stelt zich op het standpunt, dat na overlijden rijbewijzen en paspoorten door de nabestaanden moeten worden ingeleverd. Het ont breken van een verplichting tot inle veren zou, naar zijn mening, kunnen leiden tot een handel in deze docu menten. ROTTERDAM. Als de gemeente raad akkoord gaat, kan de gemeente Rotterdam zich binnenkort eigenaar noemen van ongeveer 1.400 wonin gen van „mammoethuisbaas" H. J. P. Fennis. De gemeente heeft maan dagmiddag bekendgemaakt, dat na een half jaar uiterst moeizaam onder handelen, Fennis akkoord is gegaan met een koopsom van 14,6 miljoen gulden. Ingrid 34. De onbekende is zijn gevoelens snel weer meester. Maar hij kan het trillen van zijn stem niet bedwingen als hij tot Hrap zegt: „Hoorde gij de naam die de gewonde uitsprak? Hebt ge die naam ooit eerder gehoord?" „Eh jawel, dat zou ik wel denken," knikt Hrap zijn kin krabbend, - „maar kennen doe ik hem niet, da's dat." „In ieder geval kent hij hem," fluistert de vreemdeling met een gebaar op Erwin. „Het is zonder twijfel Arnar, die getracht heeft deze jonkman te doden „En gij vreemdeling", prevelt Hrap slape rig, „kent gij deze Arnar soms? In dit geval zou ik hem eens een bezoekje willen brengen Dat gaat in één moeite door, dacht ik zo, als ge deze stakker meteen meeneemt naar de burcht van Olaf de Berenjager „De burcht van Olaf de Berenjager", her haalt de onbekende met een vreemd lachje. „Dank oude voor deze inlichting „Jawel als ge opschiet kunt ge er in de middag zijn grijnst Hrap. Gedienstig helpt hij de vreemdeling van enkele jonge berkjes een soort draagbaar te maken, waarop Erwin vervoerd kan worden. Voorzichtig wordt de gewonde op het paard getild en met een handdruk gaan de mannen uiteen. Hrap staart de vreemdeling peinzend na. „Mijn Ingridje is dus niet de enige, die vrind Arnar niet mag," mompelt hij. „Ik ben blij dat ik niet in Arnar's schoenen sta. want met deze sinistere vreemdeling valt niet te spotten, da's dat „Zo is alles toch fijn geregeld, nietwaar?" grijnst de zonderling tegen zijn hond, als hij welgemoed zijn tocht voortzet. Ik kom nog bij tijds bij Ingridje. die half vermoorde stakker wordt geholpen en Arnar wordt naar de ande re wereld geholpen zullen we maar hopen, want omdat Ingridje hem niet mag, mag ik hem ook niet .-. Hij zwijgt als de hond diep in zijn keel begint te grommen. Voor hem in het struikgewas ritselt het en even later duikt een man, een paard aan de teugel meevoerend, behoedzaam tussen de stammen op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5