HET VERMOLMDE VOETSTUK Mabel Blaas en Fred de Romph winnaars van open bowlingtoernooi in Renesse Sukses voor Jacolies van Gastel bij atletiekkampioenschappen Zwolle TRAININGSPAKKEN VOOR SKNWK-ELFTALLEN „Eroscentrum lost niets op „Zilveren aar" voor film Wat biedt de BEELDBUIS Proef viewdata k 4 In het afgelopen weekend werd in het bowling centrum van de Country Club te Renesse een open bowling toernooi voor dames en heren georga niseerd waaraan door niet minder dan 72 personen werd deelgenomen. Door deze grote deelname vonden de wedstrijden op zaterdag- en zondag middag plaats. Het toernooi werd georganiseerd door de bowling Renesse met als sponsor Tamboer uit Middelharnis. Bijzonder suksevol was het toernooi voor de klub uit Brouwershaven die op de vrijdagavonden hun klubwedstrij- den te Renesse spelen. Zowel bij de dames, Mabel Blaas, als by de heren, Jan Romph, wisten zij beslag op de eerste plaats te leggen. Jan Romph deed dit bij de heren op overtuigende wijze met maar liefst 46 punten voor sprong op zijn naaste konkurrent Fred Blaas. Meeste strikes Hij scoorde de meeste strikes (15) waarvoor hij een medaille in ontvangst mocht nemen, een trofee kreeg hij voor de hoogst gescoorde game (204), terwijl hij als winnaar van het toernooi een beker, een koperen blokkenbak en 'n dinerbon in ontvangst mocht nemen. De winnares bij de dames Mabel Blaas, die 8 punten meer scoorde dan haar naaste konkurrente Matty v. d. Weele. kreeg als winnares een beker en 'n fraai theeservies en 'n fraaie trofee voor de hoogste game (189). De medaille voor de meest ge scoorde strikes bij de dames ging naar mevrouw Keuzekamp met 8 strikes. Alle deelnemers en deel neemsters mochten een prijs in ont vangst nemen. De prijsuitreiking werd verricht dooi de heer E. M. Rijstenbil. Het toernooi werd afgesloten met een diner-dansant. Op zaterdag en zondag 15- en 16 maart a.s. zal in de Country Club te Renesse nog een open bowling toernooi worden georganiseerd. De uitslag Heren: 1. Jan Romph 552 pnt. (15 strikes); 2. Fred Blaas 506 pnt. (11); 3. Bert van Hasselt 483 pnt. (13); 4. Bas van Leeuwen 476 pnt. (11); 5. Gerard Keuzekamp 465 pnt. (8); 6. Rini Hen- drikse 452 pnt. (7); 7. Klaas de Feiter 450 pnt. (9); 8. Adri de Glopper 429 pnt. (8); 9. Koos Gudde 411 pnt. (7); 10. Leen v. d. Weele 411 pnt. (5). Dames: 1. Mabel Blaas 429 pnt (6); 2. Matty v. d. Weele 421 pnt. (7); 3. Jope Meuldijk 417 pnt. (5); 4. mevr. Keuze kamp 410 pnt. (8); 5. Barry Rijstenbil 406 pnt. (7); 6. Corry Hazebrqek 382 pnt. (4); 7. Jannie Bal 363 pnt. (4); 8. Paula Va'sseur 359 piit. (5); 9. Betty Stoffer 359 pnt. (4); 10. Miep Vos kuilen 359 pnt. (4). Een jeugdig Delta Sport tiental maakt zaterdag j.l. deel uit van de 2000 atleten, die waren ingeschreven voor de open Oostelijke kampioen schappen in de IJsselhal te Zwolle. Deze enorme deelname hield in dat steeds lang gewacht moest worden bij het afwerken van de verschillen de nummers, wat de koncentratie niet ten goede kwam. C-meisje Jaco lies van Gastel liet in Zwolle een erg sterke indruk achter. Ze won de 60 m. horden in een fraaie tijd van 9.5 sec. Dit horden nummer werd een echt Delta Sport sukses. Margreet den Boer verbe terde zich zelf met een tijd van 10.5 sec., wat een 3e plaats opleverde en Janneke v. d. Linde werd 4e in 11.2 sec. Jacolies van Gastel werd 3e bij het hoogspringen met een hoogte van 1.50 m. Opzienbare positie Op de 600 m., helemaal aan het ein de van de dag, leve.rde Jacolies nog Mabel Blaas werd winnares bij de da mes en Jan Romph werd eerste bij de heren met 552 pnt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) een opzienbarende prestatie. Op deze afstand kreeg zij een verrassen ster ke opponent in in de persoon van Krista Aukema uit Franeker. Krista bleek zelfs sterker in de eind-sprint, ze liep 1.38.4, tegen 1.38.8 min. voor Jacolies. Een tijd die ze op de buitenbanen nog niet verwezen lijkt heeft. Ook Jan Konijnenburg liep deze af stand en wel 1.42.5 min., een tijd waarmee hij 2e werd in z'n serie. Dixon v. d. Sande liep de 60 m. in 8.4 sec., waarmee hij in de series ,werd uitgeschakeld. Marcel de Jonge sprintte in de 60 m. serie jongens D naar een tijd van 8.7 sec., waarmee hij in de halve fina les belandde. Envenals Paul de Brui- jen (1.25 m.) sprong Marcel de Jonge ook voortreffélijk hoog, een nieuwe klubrékord hoogte van<1.35 m. Bij de C-meisjes verder nog. een. goed ko* gelstoot van Janneke v. d. Linde die 8.33 iri. haaldè. Annemieke Goedhart liet 7.14 note ren. Frederike van Veersen was suk- ses.vol op de 60 m., waarbij ze haar se rie won in 8.7 sex. De 600 m. liep ze in 1.57.4 min., terwijl Charlotte Groen veld er 2.03.9 min. over deed. Voor eerste maal Simon Blom nam voor de eerste maal in de IJsselhal deel aan de wedstrijden dit seizoen. De Delta Sport atleet liep de 1500 m. in een goede tijd van 4.08.2 min. Aanstaand weekend neemt Simon deel aan de Nederlandse indoorkam pioenschappen, die ook in Zwolle worden gehouden. Ook A-junior Cor de Jonge is toegelaten tot deze natio nale titelstrijd. Delta Sport atleet John de Rek uit Sommelsdijk nam deel aan de open Rotterdamse veld loopkampioenschappen. Hij slaagde erin op de 23e plaats te eindigen in een tijd van 35.41 min. op het par cours van 8700 m. In de kantine op het sportpark „Het Springer" te Nieuwerkerk werd maandagavond door de eige naar van bistro ,,'t Schuitje" te Zie- rikzee, de heer L. Bakker, aan het le elftal van de vereniging SKNWK en het dames elftal trainingspakken aangeboden. Bij deze gelegenheid, waarbij de spelers van het le elftal en het dames-team aanwezig waren, sprak de voorzitter van de sportvereniging SKNWK, de heer A. R. Heijboer woorden van dank tot de familie Bakker voor deze milde geste. Geschenken De aanvoerster van het dames team Saar Torensma-Folmer bood mevrouw Bakker-Kristelijn bloe men aan, terwijl de heer Bakker van de aanvoerder van het le elftal de heer Jan Tierie een fraaie wandklok voor z'n zaak kreeg aangeboden. Voor Patricia, het dochtertje van de fam. Bakker, was er ook een atten tie. Op de foto: Patricia Bakker biedt aanvoerder Tierie een trainingspak (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KORTE BERICHTEN HIT HET BINNENLAND HAARLEM. De 53-jarige Mehmet Kolemonoglut uit Haarlem is maan dagmorgen bij een vuurgevecht in Haarlem door tenminste vijf pistool schoten om J?et leven gekomen. Dit heeft een politiewoordvoerder mee gedeeld. Het is een zaak van zgn. bloedwraak. AMSTERDAM. De Landbouw- RAI, die dit jaar voor de elfde keer werd gehouden, heeft een rekord aantal bezoekers getrokken. Tussen 21 en 26 januari bezochten 113.814 personen de landbouwtentoonstel ling. Twee jaar geleden waren dit er 113.120, aldus een woordvoerder. APELDOORN/ARNHEM. Diep gaand speurwerk van een speciaal daarvoor gevormd Gelders recher cheteam heeft geleid tot de arrestatie van een zestal personen die ervan worden beschuldigd een enorme zwendelaffaire op touw te hebben ge zet. BERGEN. In de openbare lagere Van Reenenschool in Bergen (N.H.) zijn in de nacht van zondag op maan dag twee leslokalen uitgebrand. De schade bedraagt ruw geschat enkele tonnen. UTRECHT. Een uitslaande brand heeft grote schade aangericht in een uit 1898 daterend administratiege bouw van het gemeentelijk energie bedrijf aan de Nicolaas Beetsstraat in Utrecht. UTRECHT. De jonge socialisten in de Partij van de Arbeid vinden dat de tweede-kamerfraktie van hun partij zich niet sterk genoeg heeft ge maakt voor handhaving van de koop kracht tot modaal in het kamerdebat van afgelopen woensdag. DEN HAAG. De WD vindt, dat het huidige vreemdelingenrecht zeer ondoorzichtig is en dat de rechten en etnische minderheden in ons land moeten worden vastgelegd in de grondwet en andere wettelijke rege lingen. UTRECHT. De federatieraad van het Christen-Democratisch Jongeren Appèl heeft zich uitgesproken voor verplaatsing of afgelasting van de Olympische Spelen. De CDA- jongeren willen in elk geval dat Ne derlandse sportleiden de spelen in Moskou boycotten. AMSTERDAM. De Federatie Ne derlandse vakbeweging (FNV) gaat in de laatste week van februari over al in het land 30 tot 35 demonstratie ve bijeenkomsten houden met de le den uit protest tegen de loonpauze van het kabinet-Van Agt en de moge lijke verlenging van die loonpauze. Donderdag 31 januari, 20.27, Nederland I: André Alaaaaf. Met als gast o.a. Nico Haak. ROTTERDAM, 28-1. ;,Een eroscen trum is geen oplossing voor het Rot terdamse prostitutiepr'obleem. Veel prostituees willen niet geregistreerd worden omdat zij heroïne gebruiken of om een andere reden. Daarom steunen wij de aktiegroep „Feijenoord-Noordereiland" in haar strijd tegen een eroscentrum bij het Poortgebouw". Dit zeggen vertegenwoordigers van de aktiegroepen in de Rotter damse wijken Middelland en Nieuwe Westen. Volgens ëen telling van de gemeente uit 1978 heeft Rotterdam 1200 prostituees. Ongeveer 900 daar van werken op de rechter Maasoever, met name in deze twee wijken. DEN HAAG, 28-1. de Nederlandse film „Holland Terra Incognota" heeft op het elfde internationale landbouwfilmfestival in West- Berlijn de zilveren aar gewonnen in de kategorie „public-relations". Het ministerie van landbouw in Den Haag en de producente van de film, Arc C Visuals te Hilversum, hebben dit meegedeeld. De film is gemaakt in opdracht van de afdeling exportbevordering van het ministerie. WOENSDAG 30 JANUARI NED. I: De VARA komt vanmiddag met een uitgebreid programma dat begint met Kijken met een camera, een doku- mentaire over de wildernis van Kenia. Voorts een avontuur van Captain Cave man gevolgd door De Chiffy Kids. Daar na Barbapapa en de Finse tekenfilm Emily en de appelmoesfabriek, de Tsje chische poppenfilm Boude wijn en Pieter nel in de winter en een aflevering uit de Duitse serie In de dierentuin en tenslotte de film van Ome Willem, 's Avonds Van gewest tot gewest en Politieke partijen met een uitzending van de Boerenpartij. Een waarachtig vaderlander is de titel van een Engels tv spel over de Duitse predikant Dietrich Bonhoeffer, die van het begin af aan tegen Hitler is geweest en die in 1945 samen met zijn broer en twee zwagers werd vermoord. Voorts een uit- voeroing van Gerwins Rhapsody in Blue gevolgd /door Panoramiek en Studio Sport. NED. II: In de vijfde aflervering van Kouwe kunstjes zijn Mickey en haar vader nog altijd op zoek naar uitvindin gen. Onderweg komen ze de kolonel weer tegen die probeert achter het geheim van de verplaatsdoos te komen. Voorts de rubriek Kenmerk en Stichting Socutera waarna de VOO verdergaat met Count down, dit maal gewijd aan de Bee Gees. Ton Lensink presenteert een aflevering Advertentie STERK EN DEGELIJK Voor al uw koHers OWU6 DAM IfNGKffK LFDfRWAPEN ZIERIKZEE DEN HAAG. Minister Wiegel heeft het aktieplan Werkwinst 1980 naar de Tweede Kamer gestuurd. De aktie is er op gericht de beschikbare werk gelegenheid zo volledig en goed mo gelijk te bezetten. LEIDSCHENDAM, 28-1. Begin augustus start in ons land onder de naam Viditel een praktijkproef met vieuwdata. Het verkrijgen van alle moge lijke informatie op een speciaal daarvoor ingericht televisietoestel. De verbinding tussen de verbruiker en de computer, die in Den Haag staat en de informatie kan leveren, geschiedt via de bestaande tele foonlijn. Bij het televisietoestel komt een kastje, dat de signalen uit de computer gereed maakt voor ontvangst ophet televisiescherm. uit Mooi Nederland gertiteld De Stad. In de daaropvolgende aflevering van From here to eternity komt Prewitt onder steeds grotere druk te staan van zijn superieuren, die allerlei rotgeintjes met hem uithalen. Angela raakt slaags met een sadist, die zich hierna bedrinkt wat hem als militair duur komt te staan. Tot slot de rubriek Info. WOENSDAG 30 JANUARI NED. I: 10.00 Schooltelevisie13.00 Nieuws v. doven; 15.30 Kijken met een camera; 16.00 Captain Caveman, 16.10 De Chiffy Kids; 16.30 Barbapapa; 16.35 Emily en de appelmoesfabriek; 16.50 Boudewijn en Pieternel; 16.58 In de dierentuin; 17.03 De film van ome Wil lem; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Se samstraat; 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Een waarachtig vaderlander; 21.10 Rhapso dy in Blue; 21.37 Journaal; 21.55 Pano ramiek; 22.25 Studio sport; 22.55 Nieuws.. DONDERDAG 31 JANUARI NED. I: De NCR V begint het program ma met Staaltje de locomotief en de maandelijkse rubriek Kerkbuurt Daar na Lucy en Mr. Mooney. 't Is maar een verhaal is de titel van een Amerikaanse film over een schrijver van thrillersena- rio' die bezoek krijgt van een hysterische moeder wier zoon in navolging van een televisiefilm zijn school in brand heeft gestoken en daarbij om het leven is gekomen. De NOS zet het programma voort met de vijfde aflevering van De reis van Charles Darwin, waarin de opvaren den van de Beagle het niet gemakkelijk hebbenDarwin zelf lijdt aan een kwaad aardige koorts terwijl de kapitein gek dreigt te worden. Wanneer de Chileense hoofdstad Conception door een aardbe ving wordt vernietigd, doet Darwin een opmerkelijke ontdekking. NED. II: de TROS top 50 gepresen teerd door Ton Poppes en Anita Roosen boom wordt gevolgd door André van Alaaf, een amusementsprogramma in carnavalsstemming rond André van Duin, Frans de Eerste, Corrie van Gorp, Rita Corita, Nico Haak, Imca Marina, Vader Abraham, de Twee Pinten en de geboroeders Grimm. Daarna het derde deel van Nederland '43. Net wanneer Cohen uit Amsterdam is teruggekeerd, vallen de Duitsers de boerderij binnen en worden de onderduikers opgepakt Poer- stamper wordt door de verzetslieden on onmiddellijk van verraad verdacht Ze besluiten hem in een hinderlaag te lok ken. Aktua tv wordt gevolgd door Soap. DONDERDAG 31 JANUARI NED. 1:10.25 Open school tijd13.00 Nieuws v. doven; 14.00 Schooltelevisie; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Sesam straat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Staaltje; 19.05 Kerkbuurt; 19.30\ Lucy en Mr. Mooney; 19.55 't Is maar- een verhaal; 21.37 Journaal; 21.55 De reis van Charles Darwin; 23.00 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.55 Nieuws; 18.59 De TROS top 50; 20.00 Journaal; 20.27 André Alaaaaf; 21.30 Nederland '43; 22.20 Aktua tv; 23.10 Soap; 23.40 Nieuws. Door MAARTJE ZELDENRIJK die praktijden." Hij wou boos worden, maar hij hield zich in. „Juffertje prikkelbaar, wat je kontrakt betreft, daar bemoei ik me niet mee. Dat is een aangelegenheid van m'n prokuratiehoudster. Als je werk goed is, wordt je kontrakt automatisch ver lengd. Maar eh graag of niet." „Ik moet nog een paar boodschappen doen, voor mezelf." Ze keek op haar horloge. „Daarna ben ik tot uw beschik king. Laten we zeggen: over een uur." „Waar?" „M'n kamer." Ze noemde het adres. Hij knipoogde: „Half twaalf ben ik er. Tot ziens." Ze keek hem na, toen hij wegreed. Langzaam liep ze verder. Ik ben tot nu toe alle mannen de baas gebleven, dacht ze. Maar hij heeft iets over zich. dat me verward. Zal hij de eerste zijn? Ze aten in de Gooise Boer. Heel uitgebreid. Zoals gewoonlijk onder de ze omstandigheden, toonde hij zich royaal en zei: „Bestel maar, waar je zin in hebt. 't Kan me niet schelen, wat het is." Het meisje bleef wantrouwend. Met de menukaart in haar handen, vroeg ze: „En de eindafrekening?" „Betaal ik natuurlijk." „Dat bedoel ik niet. Welke tegen prestatie wordt verlangd?" „Zeur niet, juffertje prikkelbaar," antwoordde hij korzelig. „Geen enkele natuurlijk." Nog niet geheel overtuigd, klonk haar stem: „Mannen doen alt ijd iets voor je met een bijbedoeling." „Ik heb je bewonderd in „Loki", legde hij wrevelig uit. „Je bent een prima danseres. Mag ik daar wat tegen over stellen?" „Als u het zo bedoeld, kan ik ermee akkoord gaan. In het verleden heeft het me al m'n baantje gekost, omdat ik niet van plan was overuren te maken in iemands slaapkamer. Maar dat kon me niet schelen. Ik sta alleen op de wereld, dus niemand beschermt me, als dat nodig is. Daarom moet ik dubbel op mezelf passen, begrijpt u?" Hij kreeg respect voor haar stand punt „Als je wilt, zal ik je bescher men." „Dat is heel vriendelijk van u, me neer Blazer, maar ik kan het zelf. Uw etentje neem ik nu graag aan. U mag het nu wel weten men heeft me voor u gewaarschuwd. Vraag niet wie dat deed, want namen noem ik toch niet." Hoewel hij inwendig schrok, liet hij niets merken. „Jaloezie de métieer. Elke man zal wel een bepaald stempel krijgen. Waarom ik niet?" „Ik ben altijd graag eerlijk. Nu weet u dus, waarom ik met u erg voorzichtig ben." „Misschien denk je over een poosje anders oveer me."' „U zult gelegenheid krijgen om het te bewijzen," antwoordde ze rustig. Er was een bandje en toen ze gegeten hadden, dansten ze enkele malen samen. (wordt vervolgd) „Zeg eens ik heb er gewoon geen tijd voor gehad. Dat is alles. Enne misschien heb je wel gelijk en krijg je er geleidelijk aan genoeg van." Doch toen hij een half uur later door de binnenstad reed, zag hij een uitste kend geklede jongedame lopen in wie hij Fannie, het Belgse danseresje her kende. Hij was een keer met Tanja naar „Loki" gegaan en had haar gezien. En bewonderd. Na haar optreden had hij het meisje ontboden en was ze bij hem aan tafel komen zitten. Er was wat gebabbeld, heel oppervlakkig. Daarna was hij er nog eens een avond geweest, geheel alleen, waar hij haar in de kleed kamer had opgezocht. Zonder veel re sultaat overigens. Nu stopte hij vlak bij haar. Ze keek geschrokken om, doch toen ze Siem herkende, kwam er een vaag lachje over haar gezicht. „Hé, meneer Blazer." „Zo Fannie, aan de wandel?" „Frisse lucht Heb ik nodig." „Nou, zo fris is die lucht in de stad niet. Stap in, rijden we naar het Gooi. In de bossen is de lucht veel zuiverder. „En dan?" „Gaan we samen eten. Je zult er geen spijt van hebben." Ze keek hem besluitloos aan. „Dat weet ik nog niet, van dat spijt hebben. En als ik weigef? Wordt m'n kontrakt zeker niet verlengd? Ik ken zo'n beetje „Verwondert me van je. Je gaat me toch niet wijsmaken, dat je op retour bent met je negen en dertig jaren?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4