ZWAARDER GEMEENTELIJK AKSENT IN ADVIESKOMMISSIE WELZIJNSBELEID VOETBALSPORT ZOU MOETEN VERHUIZEN NAAR NIEUW SPORTKOMPLEX PERCEEL TUSSEN LANGE BLOKWEG EN OUDE WEG e DE ZIERIKZEESCHE COURANT In Brouwershaven Sportbonden voelen niets voor boycot Konklusie in Sportkommissie: Bitr Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 januari 1980 136ste jaargang Nr. 22649 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes'1 (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Onderscheidingen voor „Crescendo"-leden BROUWERSHAVEN, 28-1. Door een motie van me vrouw S. Loschacoff-de Kanter (PvdA) zal de Advies kommissie Welzijnsbeleid te Brouwershaven een zwaar der gemeentelijk aksent krijgen dan aanvankelijk de be doeling was van het kollege, waardoor er 4 (een wethou der en 3 raadsleden) inplaats van 2 (een wethouder en één raadslid) in de kommissie zitting zullen gaan nemen. De vertegenwoordiging uit het partikulier initiatief bleef 5, zoals het kollege had voorgesteld. Het kollege van b. en w. en de WD-er P. C. S. van Hattum waren de enigen, die aan het voorstel van b. en w. wilden vasty houden, en dus te gen de motie stemden. Door deze gang van zaken werd tevens politie ke kleur in de Welzijnskommissie gebracht, omdat de drie raadsleden tevens hun partij zullen vertegen woordigen. Burgemeester C. Slabbekoorn en wethouder Ph. J. van Ast hadden voor het in stemming brengen van de motie zeer duidelijk laten merken, het met deze wijziging niet eens te zijn. Het vertegenwoordigende raadslid hadden zij liever zuiver als vertegenwoordiger van de hele raad gezien. De voorzitter vond een zware be zetting uit de raad niet juistt omdat het toch het welzijn van de burgerij betreft. Vandaar ook dat hij graag wilde starten zonder een indeling per kern in de vertegenwoordiging van het partikulier initiatief. Hij zag b.v. liever een vertegenwoordiger namens alle koren enz. Wethouder Van Ast vond het on juist dat er politieke invloed in de - adviserende - kommissie aanwezig is, vóórdat de welzijnszaken in de raad worden besproken, waar die po litiek er vanzelfsprekend aan te pas komt. De heer C. L. Soeters had al laten blijken het met de opvattingen van mevrouw Loschacoff eens te zijn. Bo ven dien stelde hij voor de verenigin gen nogmaals aan te schrijven, nog maals van de belangrijkheid van de zaak te doordringen en om kandida ten aan te wijzen, omdat de informatie-avond zijn inziens te wei- TEHERAN. De nieuwe Iraanse pre mier Bani Sadr, heeft zich voor de Iraanse televisie uitgesproken tegen het bestaan van twee machten in het land, die van de regering en die van de studenten in de Amerikaanse am bassade. De studenten schuwen een diskussie met de revolutionaire raad, zei hij, en stellen zich daardoor tegenover het hele volk. ZIERIKZEE. De CJV te Zierikzee organiseerde een mosseldag. Ver schillende fraai versierde handwa gens trokken er op uit om de mossels aan de man (en vrouw) te brengen. In ,,de Beuze" was een mosselstand in gericht. Een originele en smakelijke methode om aan financieringsmidde len te komen voor het veelomvatten de CJV-werk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) nig belangstelling had getrokken. Er werd beloofd, dat dit zou gebeuren. Bejaardensociëteiten Het agendapunt over het wel of niet subsidiëren van de Bejaarden Socië teit Zonnemaire had nogal wat voe ten in de aarde. Met name de heer Soeters vond de inhoud van het stuk erg triest: ,,Een teken aan de wand voor het welzijnsbeleid in de toe komst." Ook zijn rechtsvaardig- heidsgevoel kwam er tegen in op stand, dat de nieuwe Algemene Soos voor Ouderen (ruim een jaar oud) wèl gesubsidiëerd zou worden en bejaar densociëteit, al zo'n 25 jaar oud, de subsidie voortaan zou moeten mis sen. Burgemeester Slabbekoorn merkte op, dat de Bejaardensociëteit verkeerd gebruik had gemaakt van de subsidie. Daarover is ongeveer twee jaar geleden al overleg geweest, maar men was niet bereid te voldoen aan de voorwaarden die aan subsi diëring werden gesteld. „Men heeft goed recht cp zijn eigen weg door te gaan", aldus de voorzitter, „maar dan zonder subsidie", „Men heeft met de beste bedoelingen de zaken beheerd, maar wel fout. Er is op die punten gewezen," voegde hij daar aan toe. De bejaardensociëteit Zonnemaire krijgt geen subsidie meer (v. d. Bijl, Soeters, Kommer en Klaasse stem den tegen het voorstel), de Algemene Soos voor Ouderen te Zonnemaire werd een subsidie verleend tot een maximum bedrag van f 905,—. De meerderheid van de raad was het erover eens dat de personen, die belast zijn met de gladheidsbestrij- ding een extra'tje verdienen voor de vele werkzaamheden, tijdens de strenge vorige winter '78/'79. Een ieder was het erover eens, dat de vaste vergoeding diende te wor den opgetrokken; sinds '71 waren de ze bedragen niet herzien. In dit op zicht worden voortaan de normen aangehouden, die gelden voor de kantonniers van de Provinciale Wa terstaat. Voor de kontrole wordt voortaan f 480,— (was f 225,—) uitge keerd, voor de gladheidbestrijding f 320,— (was f 125,—), met terugwer kende kracht tot 1 november 1979. De Munnik zag de terugwerkende kracht graag per 1 november 1978 in gesteld, een jaar eerder, waarna over wat belasting-technische problemen werd gediskussieerd. V. d. Bijl stelde toen een extra gift van honderd gul den voor, maar uiteindelijk werd besloten aangaande die extra vergoe ding i.v.m. de strenge winter op de volgende vergadering een nieuw voorstel ter tafel te brengen. Tennis en Dorpshuis De kredietverlening voor de ten nisvereniging Brouwershaven (nieu we klub- en kleedruimte, verbete ring van de tennisbaan en een oefen- kooi) en het voorbereidingskredi voor de bouw van een Dorpshuis "üe Noordgouwe werden - voorzien van positieve geluiden - met algemene stemmen aanvaard. dente kerngeleerde Sacharov geen atleten naar de Olympische Spelen In Moskou te sturen. Veertien sport bonden zijn tegen een boycot, terwijl de negen overige organisaties zich eerst nader willen beraden alvorens een standpunt in te nemen. Geen en kele sportbond stelt zich op dit mo ment achter het standpunt van de re gering. DEN HAAG, 28-1. De Gemeen schappelijke Pers Dienst (GPD), het samenwerkingsverband van veer tien regionale dagbladen, heeft een enquête gehouden onder de 23 sport bonden, die zijn aangesloten bij het Nederlands Olympisch Comité. Aan de boden werd de vraag voor gelegd of men gehoor wil geven aan het verzoek van de Nederlandse rege ring om uit protest tegen de Russi sche inval in Afghanistan en de ar restatie en verbanning van de dissi- ZIERIKZEE, 28-1. „De voetbalsport gaat van sportpark „Bannink" verdwijnen en krijgt zijn toekomstige bestemming op het nieuwe komplex tussen de Blokweg en de Oude Weg. De overige verenigingen (hockey, atle tiek, korfbal, handbal en tennis) blijven op „Bannink". Dit konstateerde de heer L. van den Oude maandagmiddag in het stadhuis tijdens een vergadering van de kommissie sport betreffende uit breiding sportpark „Bannink". Hij konkludeerde dit uit de onder de sportparkgebruikers gehouden en quête betreffende de wensen van de verschillende verenigingen in ver band met uitbreiding van de sport velden. Het nieuw aan te leggen komplex zou dan alleen voor de voetbalsport (Zierikzee en Mevo) bestemd zijn. De voetbal wil zes velden tot zijn be schikking hebbeh en zou de resteren de anderhalve ha. gebruikt willen zien voor akkommodaties en par keerruimte. Hiermee vervalt het in maart 1979 opgestelde plan van Stuurgroep „Bannink" om het hoe- keyveld hoofdvoetbalveld te maken en de korfbal en de hockey naar een ander terrein te laten verdwijnen. „Vorig jaar hebben wij geprobeerd een perceel te verkrijgen om te voor zien in een tijdelijke behoefte, maar dat is mislukt. \Ve dachten nu op nieuw een perceel grond aan te ko pen, maar de eigenaar wilde het hele terrein (12 ha) verkopen. Een gedeelte daarvan is beschik baar voor de uitbreiding van de sportvelden", aldus de heer L. J. van Gastel, wethouder van sportzaken en voorzitter van de kommissie. Tekeningen Tekeningen van de toekomstige si tuatie bestaan er wel, maar daar is nog niets op ingevuld, het zijn ka dastertekeningen. De heer Van den Oude was wat teleurgesteld in de voorzitter. Hij had verwacht dat de heer Van Gastel met wat verder uit gewerkte ideeën zou komen. De voor zitter antwoordde dat. hij wat losse gedachten had, maar het niet ver standig achtte deze vast op tafel te leggen. De heer Van den Oude vroeg ook of het zeker is dat de grond tussen de Blokweg en de Oude Weg beschik baar is. De heer Van Gastel zei dat er overeenstemming is bereikt ovér het bedrag dat de grond op moet leveren. Hij zei te zullen proberen de zaak met spoed te beklinken. Groei verenigingen Kommissielid, de heer J. Geleijnse, wees er op dat alle verenigingen bij hun wensen rekening hadden gehou den met de groei van de vereniging, in verband met een eventuele stij ging van het inwonertal van Zierik zee. De voorzitter merkte op dat de gemeente toezeggingen moet doen, maar niet meer dan nodig is. „Ik heb niet het idee dat zes voetbalvelden nodig zijn. De oefenstroken zijn nu aan de beperkte kant. maar op het nieuwe speelveld is dat beter en dan heeft het veld ook minder te lijden," aldus de voorzitter. Wat betreft dc wijze waarop sport park „Bannink" het beste in tc vul len zou zijn werd besloten kontakt op te nemen met een instantie of bedrijf, die het geheel kan ontwerpen, bege ZIERKZEE. Een „blok" land aan de Laan van St. Hilaire werd met de ploeg onderhanden genomen. Dit le verde een typisch agrarisch beeld op. De meeuwen waren er ,,als de kippen bij" voor een goed wormenmaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ipoeeoeeeeeeeooe Bij het smeden van hun geluk, gebruiken sommigen hun me demensen als aambeeld. Sirius loaoooooooooooooi leiden en uitvoeren. Daarbij werd eventueel aan de Heidemij. gedacht. De heer Van den Oude stelde voor nog eens samen met de sportparkge bruikers en de kommissie sport te praten over de verdere invulling van „Bannink". Dit gesprek vindt plaats op woens dag 13 februari in de kommissieka mer van het stadhuis. Gymnastieklokaal Een ander agendapunt van de ver nieuwing was het dak van het gym nastieklokaal aan de Raamstraat. Dit dient zo snel mogelijk te gebeu ren. In de gemeenteraad is er reeds een krediet voor aangenomen. In overleg met de gebruikers van de zaal zal een periode worden vast gesteld, waarin de verbouwing plaatsvindt. De heer Geleijnse stelde voor de drie a vier weken durende verbouwing begin april te doen, om dat dan de meeste gebruikers naar buiten gaan en er zo min mogelijk last van ondervonden wordt. De heer A. M. Does zei vanaf de publieke tri bune dat het voor de gymnastiekve reniging Delta Sport erg pijnlijk zou zijn als de trainingsuren weg zouden vallen, mede doordat de vereniging zo vlug nergens anders naar toe kan. De heer Van den Oude merkte op dat in de periode mei-juni in de spor thal „Onderdak" de volleybalkom petitie afgelopen is en daardoor de vrijdagavond vrij komt. Misschien zou Delta Sport dan op vrijdagavond in de sporthal kunnen trainen. „Als de gemeente rekening houdt met de kosten vind ik dat geen bezwaar", was het antwoord van de heer Does. De heer Van den Oude had gekonsta- teerd dat in de struktuurschets hui zen gepland staan op de ijsbaan bij het Kaaskenswater, maar dat er in de schets geen plaats is voor een an dere ijsbaan. De voorzitter ant woordde dat dit plan tot op heden nog niet gerealiseerd is. Verplaatsing van de ijsbaan heeft geen zin, als de gemeente niet zeker weet of er wel gebouwd wordt. De heer Van den Oude zei dat er bij de ijsbaan wat moet gebeuren om te voorkomen dat straks de bouw start x en Zierikzee op een gegeven moment zonder ijsbaan zit. GENEVE. Binnen twee jaar zal het tekort op de gezamenlijke betalings balans van de ontwikkelingslanden tot 50 55 miljard dollar oplopen ten zij de rijke landen hun ontwikke lingshulp aanzienlijk uitbreiden. BEIROET. Voor de 6.000 soldaten van UNIFIL in Libanon is de alarm toestand afgekondigd. Een woord voerder van het VN-leger zei dins dag, dat zijn opperbevel berichten over het binnenrukken van Israëli sche troepen in Zuid-Libanon kon be vestigen noch ontkennen. ffih pa Verwachting tot woensdagavond: Af en toe neerslag Veel bewolking en af en toe regen, in het noorden en oosten mogelijk ook sneeuw; minimumtemperatuur van plus 3 graden in Zeeland tot 0 graden in Groningen; middagtemperatuur rond 5 graden; matige zuidwesten wind. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 jan. Zon op 8.24, onder 17.19 Maan op 16.02, onder 7.06 31 jan. Zon op 8.23, onder 17.21 Maan op 17.02, onder 7.47 Volle maan: 1 februari (3.21) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 30 jah. 1.51 14.37 7.55 20.11 31 jan. 2.28 15.28 8.43 20.50 Springtij: 3 februari. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Eerder dan verwacht, trok gisteren een slechtweergebied over ons land. Er viel in hoofdzaak sneeuw. De hoeveelheden waren in het noordoosten des lands het groot st. Een en ander speelde zich af bij temperaturen om het vriespunt. In de afgelopen nacht vroor het onder een zwaar wolkendek vrijwel ner gens meer. Het komend etmaal blijft de wind zuidwestelijk. Deze voert iets zachte re lucht aan, waarin de temperaturen morgenmiddag zullen variëren van 3 tot 8 graden. Overigens zal er veel be wolking zijn, waaruit het af en toe zal regenen. SEOEL. Twee Zuidkoreaanse de serteurs hebben dit weekeinde onge veer 130 mensen in de nachtklub van een hotel in Seoel gegijzeld. Bij hun aktie schoten zij een politieman dood en werden twee gijzelaars gewond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1