HET VERMOLMDE VOETSTUK GELUKWENSEN EN GESCHENKEN VOOR ZANGVERENIGING „NU MET HOPE" Aan vooravond van jubileumviering Alle A- en B-kandidaten slaagden .Onderdak" voor zwemexamen in Jaarlijkse visserijdagen op Volkshogeschool „Allardsoog" Wat biedt de BEELDBUIS? Voor 45 jaar 4 BURGH, 25-1. In de recreatiezaal van de camping „Duin rand" te Burgh presenteerde vrijdagavond de zangvere niging „Nu met Hope" te Burgh haar jubileum-uitvoe ring in verband met het feit, dat de vereniging dit jaar haar 75-jarig bestaan gaat vieren. De voorzitter de heer J. A. A. P. Fait richtte zich in zijn openingswoord met een bijzonder woord van welkom tot burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer en echtgenoot, wethouder J. C. de Feiter en echtgenote, de vertegen woordigers van de zusterverenigingen en van de gezamenlijke koren op Schouwen-Duiveland. In zijn openingswoord maakte de heer Fait een aantal aktiviteiten bekend, welke dit jaar ter gelegenheid van het jubileum zullen worden georganiseerd. Op 1 maart a.s. zal er een gezellige middag met zang zijn voor de bejaar den, 18 april is er een gezellige avond voor de donateurs en verdere be langstellenden, 24 mei zal er om de kosten wat te dekken een rommel markt worden gehouden, 13 juni is er met medewerking van het interker kelijk koor een zangavond in de Ned. Herv. kerk te Haémstede, terwijl eind oktober - de vereniging is opge richt op 21 oktober 1905 - een receptie zal worden gehouden. Zang-concours Verder zal door „Nu met Hope" op 15 maart a.s. worden deelgenomen aan een zangconcours dat te Midel- burg zal plaatsvinden. Na het openingswoord van de voor zitter trad het koor voor het eerst voor het voetlicht. Onder leiding van de dirigent de heer M. Hogenstein en begeleid op de piano door mevrouw E. Vos-Simons werden een achttal zangnummers ten gehore gebracht. Geopend werd met „Ons Lied" van Frieso Molenaar gevolgd door „Chrysanten" een nummer waarmee op het op 16 juni 1937 te Hoek gehou den zangconcours een eerste prijs werd behaald. Vervolgens werd „De Zwaluwen" v<aaa Mar. Naberman ten gehore ge bracht gevolgd door „Into My Heart" van Harry D. Clarcke, „Lentemars" van Otto de Vaal, „Zonnezang" van A. Zwijssig, „De vader waakt" van G. Nienhuis, waarna werd afgesloten met „Het Zeeuws Volkslied" van Jan Morks. Voor de door hen geleverde presta ties werden de leden van het koor aan het slot met een spontaan ap plaus door de aanwezigen beloond. Dankwoorden Voorziet Fait bracht de dirigent de heer Hogestein en de pianiste me vrouw Vos-Simons dank voor het geen zij in het afgelopen jaar weer voor de vereniging hebben gedaan, welke woorden hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een attentie. De leden van het koor bracht hij dank voor hun goede opkomst bij de De jubilerende zangvereniging ,,Nu met Hope" onder leiding van di rigent M. Hogenstein. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) lachspieren weer danig bij de aanwe zigen in beweging. Aan het slot van deze voortreffe lijk geslaagde uitvoering werden de leden van „Platogo" met een harte lijk applaus voor het gebodene be loond, terwijl zij van de heer Fait bloemen kregen aangeboden. Het ge heel werd afgesloten met een bal met medewerking van „Het Delta-duo". repetities, waarbij hij de hoop uisprak dat dit zo bestendigd mag blijven. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer feliciteerde de verenf- ging namens het gemeentebestuur met hun jubileum. Een kompliment maakte zij voor het programma, waaronder een aantal niet gemakkè- lijke nummers - dat ten gehore was gebracht. De burgemeester wenste „Nu met Hope" nog heel veel goede jaren toe met veel zanggenot. „Mensen die zingen, zijn blije men sen" zei de burgemeester. Tenslotte deelde zij mee dat de kommissie van financiën de raad zal voorstellen „Nu met Hope" in verband met haar jubi leum een eenmalige subsidie van 1.000,- te verstrekken. Namens het interkerklijk kerk koor bood de voorzitter de heer W. M. van der Maas de gelukwensen aan hetgeen hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een enveloppe met in houd. Het is nu een mensenleeftijd dat „Nu met Hope" bestaat, een jubi leum om trots op te zijn. Verheugend vond de heer Van der Maas het, dat vooral in de laatste jaren de vereni gingen naar elkaar zijn toegegroeid waarvan het bewijs op 13 juni a.s. wordt geleverd met het gezamenlijk optreden te Haamstede. Toneelvoorstelling- Namens de zustervereniging van Brouwershaven kreeg dirigent de heer Hogenstein (oud-dirigent van deze vereniging) een enveloppe met inhoud aangeboden. Na een uitste kend geslaagde verloting in de pauze (alle loten werden aan de man ge bracht) trad na de pauze de toneelve reniging „Platogo" uit Goes op. Door de leden van deze Goese to neelvereniging werd het blijspel in drie bedrijven „Zo'n heerlijk huisje buiten" van D. J. Eggengoor op de planken gebracht. Het stuk, doorspekt met een serie komische si tuaties, werd door de tonelisten, die uitstekend rolvast waren, in een vlot tempo voor het voetlicht gebracht. Siraon Berrevoets, als oud Schou- wenaar welbekend in onze regio, kreeg in de rol van boer Obbink de HAARLEM. Gedetineerden in het Huis van Bewaring te Haarlem heb ben zaterdagmorgen een korte pro testdemonstratie gehouden om hun onvrede te uiten over de huidige be zoekregeling aldaar. Zij weigerden na het luchten terug te keren naar hun cellen en eisten een gesprek met de direktie. UTRECHT. Op een met knipper lichten beveiligde overweg tussen Vleuten en Woerden is zaterdagoch tend om kwart voor elf een auto te gen de stoptrein naar Leiden gebotst. De bestuurder, wiens identiteit nog niet bekend is, kwam hierbij om het leven. ARNHEM. Alle hotels in Arnhem en wijde omgeving, tot in Duitsland toe, zijn al geruime tijd vol bespro ken tijdens de Olympische Spelen voor gehandicapten. Deze worden de laatste weken van juni en de eerste week van juli in Arnhem en Veenen- daal gehouden. TILBURG, Bij een routinecontrole van de politie in Tilburg zijn twee zi geuners aangehouden, die ervan wor den verdacht betrokken te zijn ge weest bij de moord op de 55-jarige W. Boomkamp, november van het vorig jaar in Ambt-Delden. AMSTERDAM. Voor de vijfent wintigste keer gaat op vrijdag 14 maart in Amsterdam de Hiswa- tentoonstelling van start. Tot en met zondag 23 maart zullen alle zes ten toonstellingshallen van het RAI- gebouw gevuld zijn met boten, wa- tersporttoebehoren en kampeerarti- kelen. LEERBROEK. De 12.100 hectare grote ruilverkaveling „Vijfheeren- landen" is bij stemming aangenomen naar de oppervlakte die het aantal voorstemmers vertegenwoordigden namelijk 56 procent MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 28-1. Aanvoer totaal 1705, waarvan: slachtrunderen 1254, schapen en lammeren 451. Prijzen per kg: Stieren le f 7,50 - 8,05,2ef 7,15-7,45; vaarzen lef 7,15- 8,00, 2e f 5,80 - 6,30; koeien le f 6,80- 8,00, 2e f 5,60 - 6,20, 3e f 5,30 - 5,50; worstkoeien f 4,60 - 5,50; dikbillen extra kwaliteit f 9,00 - 14,00. Prijzen per stuk: Schapen f 150 - 200; lammeren f. 150 - 190, le f 200 - 250. Overzicht: slachtrunderen: handel redelijk, en prijzen stabiel; schapen en lammeren: handel vlot, en prijzen stabiel. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Dinsdag 29 ja nuari, 19.30 uur, ds. F. Mallan, Rhe- Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Voorburg: B. Kamp huis, Vlissingen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Leerdam: J. Mol, Rijs- sen, (Zuiderkerk). Scène uit het toneelstuk „Zo'n heerlijk huisje buiten", opgevoerd door le den van de toneelvereniging Platogo". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEIDSCHENDAM. Het rijk heeft drie miljoen gulden subsidie ver strekt aandien projekten waarbij een nieuwe t^hniek wordt toegepast om waterverontreiniging tegen te gaan.. De projekten zullen alle door dè in dustrie worden uitgevoerd, aldus een mededeling van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne. DEN HAAG. De laatste jaren blijft het sigarettenverbruik in Nederland stabiel. Vorig jaar rookten de Neder landers evenals de twee voorgaande jaren ruim 22 miljard sigaretten. Dit aantal is althans de „netto"-verkoop over 1979. Deze cijfers heeft het Bu reau Voorlichting Sigarettenin dustrie bekendgemaakt. SCHIPHOL. De autoriteiten van Zuidamerikaanse Trinidad hebben grote belangstelling voor projekten van de Nederlandse bouwwereld. Dit heeft staatssekretaris Beyen zater dagmorgen op Schiphol verklaard na zijn aankomst uit Mexico. UTRECHT. De Industriebond FNV gaat niet akkoord met de aanvraag voor vijftig Joegoslaven van de Ne derlands Amerikaanse Pijpleiding Maatschappij (NAPM). De NAPM wil deze Joegoslaven voor een half jaar naar Nederland halen om ze in te schakelen bij de bouwvan onder gronden voor boortorens. LEEUWARDENInwoners van het dorp Scharnegoutum bij Sneek heb ben zaterdagmorgen met o.a. trakto- ren en auto's de autoweg Leeuwarden-Sneek geblokkeerd. De aktie onder leiding van de Vereni ging Dorpsbelang richt zich tegen de gemeentelijke herindeling, waarbij het dorp bij Sneek zou worden ge voegd. HILVERSUM. ARP-voorzitter Hans de Boer staat nog steeds op het standpunt dat voor de aanpak van de financieel-ekonomische problema tiek en een aantal maatschappelijke hervormingen een combinatie van christen-demokraten en socialisten de voorkeur verdient. „Maar de soci alisten moeten dat wel mogelijk ma ken", zei De Boer zaterdag ;n VARA's Rooie Haan. HILVERSUM. Minister Garde niers van CRM gelooft niet dat in de ze kabinetsperiode, die tot medio 1981 loopt, nog een wijziging in de televisiezendtijd komt. Zij zei dat za terdag voor de VARA-radio naar aanleiding van een vraag of de rekla- me rond het journaal van 19.00 uur niet moet terugkomen. AMSTERDAM. In Amsterdam is massaal geprotesteerd tegen de drei gende ontruiming van de Groote Keyser. naar schatting 2,5 duizend betogers trokken, gewapend met spandoeken en geeskorteerd door muziekgroepjes door de binnenstad om hun ongenoegen te uiten over het „falend huisvestingsbeleid van de gemeente". ROTTERDAM. De Japans in dustrie levert de voornaamst appara tuur voor de chloorfabriek, de AKZO Zout Chemie gaat bouwen in het Rot terdamse Botlekgebied. Volgens het „industriejournaal" van de Konin klijke Nederlandse Chemische Vere niging maakt AKZO gebruik van de membraantechnologie van Ashahi Chemical in Japan. Zaterdag werden in sporthal „On derdak" examens voor het A- en B- zwemdiploma afgenomen. Alle 36 A en 34 B kandidaten behaalden het di ploma. De beoordelingskommissie bestond uit de heren Th. den Engels man en L. Oosse. K.N.Z.B.-afgevaar- digde was de heer T. Henderson, voormalig chef-badmeester in „On derdak". Vice-voorzitter van de Stichting Sportcentrum Onderdak, mevrouw H. G. Gilden-van Geesbergen heette iedereen hartelijk welkom. Zij moe digde de A-kandidaten aan verder te gaan voor het B-diploma en wees de B-kandidaten op de mogelijkheid ook in Onderdak het C-diploma te behalen. Na de felicitaties werd nog met nadruk gewezen op de gevaren van het zwemmen in open zee. Zo werd er voor gewaarschuwd zeker niet overmoedig te worden nu de kandidaten in bezit bij van hun zwemdiploma. De geslaagden Diploma A, meisjes/jongens: Moni que Berrevoets, Jolanda Blom, Simo- ne Bouwman, Andrea v. d. Broekert, Ilja van Ballegooien, Wendy Gijbeis, Bionda v. d. Hoeven, Sylvia Klink, Linda Leipoldt, Annelies Polder man, Heidi Sebel, Monique v. d. Schelde, Kim Verhoek, Corine de Vlieger, Patricia Vleesenbeek, Lian Zorge, Jos van Anraad, Jacco Blan ker, René Berrevoets, Jaap Jan de Boer, Eddy Bilius, Leon Bakker, Marco Collignon, Arjan Dorreman, Marco de Groot, Erik Lenssen, Mar tin Leeuwe, Johny van Mourik, Je roen van Poperingen, Patrick Rogge band, Marcel de Ronde, Wim v. d. Velde, Jan Kees Vis, mevr. G. T. v. d. Velde-de Vlieger, mevr. A. N. Druij- ve. Diploma B meisjes/jongens: Colin- da Blankert, Jolanda Geleijnse, Edith Gerretsen, Colinda Bonte, An- nemiek Koelmans, Annet van Oeve- ren, Mirjam van Oord, Annemarie Schell, Miranda Schiettekatte, Elien- ne Schot, Corien Uyl, Lydia Verse- put, Jan van Beveren, Henk Blan ken, Tonny de Bruyn, Arco Dekker, Arnoud Beekenkamp, Dennis Dijst, Sjors de Graag, Peter Hanse, Martin de Jonge, Bafaël Kik, Jacco Klink, Hans van Leeuwen, Richard Over- beeke, Arjan Quist, Huub Remijn, Erci Romijn, Johan Rentmeester, Ni- colai Schiettekatte, Robert Verkerk, Michel Verkaart, Bart Verkaart, Martin v. d. Weele. Mossel en kokkel ZIERIKZEE/BRUINISSE, 26-1. Vrijdag 8 en zaterdag 9 februari worden weer de jaarlijkse visserijdagen gehouden, op de Volkshogeschool Allardsoog te Bakkeveen; voor de 32e keer, dit jaar. Op de tweede dag zal de heer B. W. Schot Chrz. te Zierikzee een referaat houden over het onderwerp „Kunnen de mossel en de kokkel in één gebied worden geëxploiteerd?". De heer Schot vertolkt hier het standpunt van de mossel vissers; de heer J. Ree- dert uit Ouddorp zal het onderwerp belichten van de kant van de kokkel vissers. Op de eerste dag zullen diverse sprekers referen over „De producen tenorganisatie" op de korrel. Moge lijkheden voor een producentenorga nisatie voor vissers. De voornaamste die daarover zullen spreken zijn, de heer D. Tielanius Kruithof van de di rektie van de Visserijen van het mi nisterie van landbouw en visserijen en de heer H. A. H. Boelmans Kra nenburg van de Stichting Nederland se Visserij. De heren Th. te Pas, K. Nienhuis, C. Zijlstra en A. J. de Vis ser hebben zitting in het te vormen forum, repektievelijk als vertegen woordigers van de organisatie, de handel en het bedrijfsleven. DINSDAG 29 JANUARI NED. 1: De EO opent de uitzending met een nieuwe elfdelige kinderserie Avonturen op denneheuvel getiteld. In de eerste aflevering wordt kennis gemaakt met Marijke die pas met haar ouders naar Denneheuvel is ver huisd. Daarna de EO kinderkrant en Het kleine huis, waarin Albert en Andy graag voor volwassen aange zien willen worden. Vervolgens EO aktief, Here leer ons bidden, waarin de gemeenschap aan bod komt, de aktualiteitenrubriek Tijdsein en Tenslotte sluiten het EO gedeelte af. De NOS vervolgt de uitzending met Panoramiek en Veraf heet nu dicht bij, de eerste van een reeks program ma's over een aantal niet Europese culturenDit eerste deel handelt over het hernieuwde Tropeninstituut in Amsterdam dat van koloniaal mu seum is omgebouwd tot een cultureel antropologisch informatie-centrum. NED. 2: Sintybad de zeeman bijt de spits af met een avontuur waarin zo wel grote als kleine reuzen een rol spelen. In de Muppet show is de zin gende cowboy Roy Rogers met zijn vrouw Dale Evans te gast. Dan de zestiende en laatste aflevering van Dagboek van een herdershond, waarin kapelaan Odekerke op het punt staat van vertrekken! Voorlo pig blijkt hij in zijn parochie onmis baar te zijn, want er heeft een mijn ramp plaats gevonden. Twintig kom pels zitten op de 291ste verdieping opgesloten. De aktualiteitenrubriek Brandpunt wordt gevolgd door Drie hoog achter. Rigsby is op weg naar een gemaskerd bal. Hij heeft zich vermomd als worstelaar. Helaas weet de rechtmatige eigenaar van het kostuum (nog) niet dat Rigsby zijn outfit heeft geleend. De KRO gaat de ether uit met Heel de mens, dat dit maal gepresenteerd wordt door Har ry Mourits. DINSDAG 29 JANUARI NED. 1: 10.00 Schooltelevisie; 12.00 Nieuws voor doven; 14.00 Schooltele visie; 18.00 Nieuws voor doven; 18.20 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Avonturen op denne heuvel; 19.05 EO-Kinderkrant; 19.20 Het kleine huis; 20.15 EO-Actief; 20.20 Here, leer ons bidden; 20.50 Tijdsein; 21.24 Tenslotte; 21.27 Jour naal; 21.55 Panoramiek; 22.15 NOS- Cultuur; 22.50 Nieuws. NED. 2: 12.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Sinbad; 19.25 De Muppet show; 20.00 Journaal; 20.27 Dagboek van een herdershond21.50 Brandpunt; 22.25 Drie hoog achter; 22.50 Heel de mens; 22.25 Nieuws. NOORDWELLE. Namens de Ver- eeniging van Vrijzinnig Hervormden te Noordwelle zal alhier op Vrijdag 1 Februari door de Zierikzeesche Mannen- en Vrouwenkoren een uit voering in de kerk plaats hebben. ADVERTENTIE. Pracht massief slaapkamer met dubbele kast 89,50; zwaar massief eiken woon kamer garnituur 22,—; massief ei ken dressoirs f 15,—; eiken ligstoe len f 5,95. HAAMSTEDE. In het met be langstellenden gevulde en met groen versierde clublokaal werd onlangs een jeugddag gehouden ter bevorde ring van saamhorigheid tusschen oud en jong om de roeping der Vrijzinnig Christelijke beweging in heden en toekomst te helpen verwezenlijken. ZIERIKZEE. Wij vestigen de aan dacht van onze lezers, houders van motorrijtuigen erop, dat met ingang van 1 Februari het verhoogde be lastingtarief volgens de nieuwe mo torrijtuigenbelastingwet in werking treedt. HAAMSTEDE. Het aantal in- en uitgaande passagiers op het vlieg veld Haamstede bedroeg in de afge lopen maand Januari 214. In de maand Januari 1924 205 alzoo een vermeerdering van 109 passagiers. Ze dronken koffie, die ze prees. Met behulp van wat er in de ijskast was, maakte hij een maaltijd klaar. Na afloop rookte ze een sigaret. Hij zei; „Jullie moeten beiden maar eens een weekend je komen. Maken we er een paar leuke dagen van samen. Je kunt hier fijn wandelen. Ligt het niet rustig? 's Mor gens vroeg is het hier zo leuk, zie je konijnen en andere dieren tot vlak bij het raam. En vooral vogels. Ik heb een paar keer wat gestrooid. Dat weten ze meteen, die rakkerds, he?" „Hoe lang heb je het?" „Bijna een maand. De familie, van wie het was, is vertrokken naar Grie kenland. De man heeft daar een funk- tie gekregen voor een Nederlandse maatschappij. Ik moest het gemeubi leerd en zo overnemen, maar de prijs stond me aan, dus heb ik het gedaan. Het is nooit weg. Als ik er misschien op een keer genoeg van heb, kan ik het immers weer verkopen? In deze tijd houden huizen toch wel hun waarde." Hij zette de radio aan. Zachte muziek klonk door het vertrek. „Wil je wat drinken?" „Ik weet het niet. Wat heb je?" „Van alle9, wijn, cognac, martini „Een cognacje dan maar." „Goed ik neem een cola. Je kent m'n principes; ik moet nog rijden." Om half negen kwam ze overeind. „Ik wil naar huis, Siem; we moeten het niet te laat maken." Knikkend zei hij: „Ik haal je mantel Terwijl hij haar hielp in haar mantel, keken ze elkaar even aan. Het was net, of er een vonk over sprong. Met zijn handen om haar hals, keek hij haar nog altijd aan. Langzaam boog hij zich naar haar mond en kuste die. „Weetje, datje nog altijd een zeldzaam aantrekkelijke vrouw bent. Tine?" zei hij zacht. Ze loosde een zucht. Als hij zo tot haar sprak, verloor ze haar zinnen. Met gesloten ogen leunde ze tegen hem aan en liet zijn kussen over zich heen gaan. Het begon haar te branden en toen hij haar mantel weer uittrok en fluisterde: „Laten we van dit moment profiteren, liefje," protesteerde ze niet. Ze ver langde op dit ogenblik even heftig naar hem als hij naar haar. 19 Sinds die avond kwam Siem Blazer vrij dikwijls in zijn nieuw verworven bezit. Veertien dagen nadat hij met Tine de bungalow had bezichtigd, kwa men moeder en dochter in het nieuwe Dafje voor een kort weekend. Siem ontpopte zich als een voortreffelijke gastheer, zorgde, samen met Tine voor uitstekende maaltijden, waarna ze een wandeling maakten door de omgeving. Terug in de bungalow zette hij de radio aan en danste met moeder en dochter. Om na het avondeten de volgende dag weer uitgeleide te doen. Maar het werk stapelde zich op. Zelf realiseerde hij zich: het gaat me lang zamerhand boven het hoofd groeien. Ik Door MAARTJE ZELDENRIJK heb aan Tanja in Amsterdam een prima zaakgelastigde en ze is in elk opzicht een voortreffelijke vrouw. Maar ik zal het op den duur niet meer allemaal kunnen bolwerken. Tenslotte hakte hij de knoop door en besprak het op een rustige zaterdagmorgen met Tanja. Hij stelde voor „Ik gooi de hele wijngros- sierderij er uit; deze taak brengt het meeste werk mee. Zal ik proberen er een koper voor te vinden? Dan wordt m'n kantoor in Purmerend grotendeels overbodig. Waarschijnlijk zal ik het wel aanhouden, met minder personeel na tuurlijk. Maar dan krijg ik het een beetje gemakkelijker." Ze vond het een verstandige beslis sing. „Ik vertel het Bennie, die beschikt over zeldzame relaties, hier en ver buiten de stad. Het moet gek gaan, als je in deze tijd er geen koper voor vindt" „Goed. Neem maarkontakt met hem op. Enne, ik laat een accountantsrap port maken. De voorraden laat ik wel door een paar mensen van me opne men. Als je wat weet stel je je maar met mij in verbinding. Hoe is het verder hier? Geen moeilijkheden?" „Gelukkig niet. Alles loopt ge smeerd." Ze keek hem onderzoekend aan. „Doe het wat rustiger aan. vriend lief. In elk opzichtJe begrijpt me zeker wel, he? Ik kan niet zeggen, dat je er florissant uitziet" „Eerlijk, Tanja, ik heb hard gewerkt En de ontspanning die mag je rustig verwaarlozen. Heeft geen naam." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4