FANFAREKORPS „LECTOR ET EMERGO" TREEDT PRIMA VOOR HET VOETUCHT AGENDA Binnenkort 75-jarig jubileum Gijzelingsdrama in Pretoria Nederland en de boycot Ook „bevriezing" kulturele en kommerciële kontakten Uitgetreden ARP-leden hervatten werk Overval op diamant-slijperij Twee doden in het verkeer Dood tegen openzwaaiend portier LAATSTE NIEUWS Vliegtuig gekaapt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I RENESSE, 26-1. Voor een een stampvolle zaal ver zorgde het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Re- nesse zaterdagavond een perfekt uitgevoerd, zeer gevarieerd muziekpro gramma in het dorpshuis van Renesse. Na de pauze werd het programma ver zorgd door de toneelvereni ging „Op Drift" uit Renes se, die met een vlot gespeelde klucht, het tal rijke publiek veel plezier bezorgde. De avond werd geopend met de mars Sincinnatie van James Cower, gedirigeerd door de bejaarde onder- direkteur de heer L. J. de Feiter. Daarop aansluitend hield de voorzit ter van het korps, de heer J. A. Kou man, een korte openingsrede. Hij verwelkomde de vele aanwezigen, in het bijzonder burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer en haar echtgenoot, oud-burgemeester H. P. Everwijn en zijn echtgenote, het ere lid de heer Padmos en de afgevaar digden van „Witte van Haemstede". De heer Kouman dankte in zij ope ningsrede het gemeentebestuur en de gemeenteraad voor de aanmerkelij ke verbetering van de subsidie voor het fanfarekorps. Verder deelde hij mee dat het aantal werkende leden van het korps momenteel 58 be draagt, waaronder veel jeugd. Er zijn ook nog muzikanten en tamboers in opleiding. Oud papier Over het oud papier merkte de voorzitter op dat de opbrengst van PRETORIA, 26-1. De eerste poli tiek geïnspireerde gijzelingsaffaire in Zuid-Afrika, uitgevoerd door drie zwarte stadsguerriilastrijders, is vrijdag geëindigd in een bloedbad. De drie mannen zijn doodgeschoten door politie-agenten, die het bamk- gebouw in Pretoria na een beleg van zeven uur bestormden. Een vrouwe lijke gijzelaar werd zwaar gewond en overleed op weg naar het ziekenhuis. Drie politie-agenten en twaalf van de 15 gijzelaars zijn gewond. Later is nog een tweede vrouwelijke gijzelaar overleden. Volledig geconcentreerd voert diri gent Henk Blom zijn korps naar een uitstekende uitvoering. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) f 1810,80 in 1979 aanzienlijk meer was dan het jaar daarvoor, ook al werden in 1979 nog steeds zeer mati ge prijzen betaald. Sinds kort is de kiloprijs echter weer lekker opgelo pen tot zo'n 7, a 8 cent. Hij dankte de firma Rademaker, de heer Herman Wandel en de heer Steur voor hun onmisbare medewerking bij het op halen en opslaan van het papier. Ver der vroeg hij excuses voor het feit dat het vorige jaar een paar maal fout is gelopen met het maandelijks opha len van oud papier. Woorden van dank waren er voor direkteur J. H. Blom, instrukteur van de drumband A. J. Padmos en onderdirekteur L. J, de Feiter, De heer Kouman wees erop dat laatstge noemde in 15 september 1979, 65 jaar muzikant was. Al die jaren was hij een goed lid van de vereniging. In de volgende ledenvergadering zal de heer De Feiter met zijn jubileum worden gehuldigd. Tot slot bracht de heer Kouman nog even het 75-jarig jubileum van het korps onder de aandacht dat op 21 juni van dit jaar zal plaatsvinden. Er is een kommissie in het leven ge roepen om een passende herdenking van dit jubileum te organiseren. In elk geval zal op 14 juni een mar sconcours in Renesse worden georga niseerd. Muzikale programma Het muzikale programma werd na de woorden van de voorzitter ver volgd onder leiding van de heer J. H. Blom. Voor een zeer aandachtig pu bliek bracht het korps een aantrek kelijk, zeer gevarieerd programma met werkelijk voor elk wat wils. Eerst speelde men Bist Du bei mir, van Joh. Seb. Bach, een koraalachti ge, zeer bekende melodie, waarin de grote zuiverheid perfekt tot uiting kwam. Voor ieder nummer gaf de di rigent steeds een korte toelichting, welke het publiek in staat stelde zeer gericht de verschillende muziekstuk ken te beluisteren. Vooral ook bij Schouwse Schetsen, een kompositie van de dirigent van het korps zelf, was deze uitleg erg belangrijk om het stuk goed te beluisteren en te begrij pen. Uitstekend in de smaak vielen ook de country and western klanken in het nummer West of the Chaparral van Mike Lecrone, waarin de aan dachtige luisteraar als het ware de cowboys over de prairy kon horen rijden. Voor de ouderen onder het pu bliek was de wals Less Patineurs van Emile Waldteufel in een arrange ment van Jaroc een hoogtepunt. Ben Nelisse speelde een uitmunten de bassolo in Mein Bass van Fraver en Pol Stone. Weer heel iets anders kreeg het publiek voorgeschoteld met de zeer ritmische Zuidameri- kaanse klanken in de Herb Alpers Selection no 1. Het muzikale gedeelte van de avond werd besloten met de mars Gammatique van Gerard Boedijn. Dankzij de uitleg door de dirigent wisten de toehoorders dat Gamma staat voor toonladder en kon men duidelijk horen dat in dit nummer nogal wat toonladders te bluisteren zijn. Aan het eind van het nummer werd dit nog geaccentueerd doordat de trombonisten van het korps opstonden en zo hun toonladders speelden. Grote waardering In een daverend applaus toonde het publiek zijn grote waardering voor de uitstekende uitvoering. Waarde ring die werd verwoord door burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer, die namens alle aanwezi gen de muzikanten komplimenteer- de. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden speelde de toneelve reniging „Op Drift" het toneelspel „Met hartelijke gelukwensen" van Dick van Maasland. Het goed gespeelde stuk, vol kluchtige ver wikkelingen, bracht de aanwezigen tot grote vrolijkheid. De voorzitter van „Luctor et Emer go" sprak dan ook namens iedereen toen hij na het slot van het stuk de medewerkers bedankte voor hun leu ke spel. Allen ontvingen als stoffe lijk blijk van waardering een atten tie. Deze geslaagde uitvoering werd besloten met een gezellig bal, waar men zich, ondanks het gebrek aan dansruimte, uitstekend amuseerde. Het gehele programma zal a.s. za terdag nog een keer worden herhaald en dan zijn ook mensen die geen do nateur van de muziekvereniging zijn van harte welkom. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Naar schatting 50.000 Vietnamese militairen^hebben "zich samengetrokken bij de grens tussen Cambodja en Thailand ter hoogte van de stad Aranya Prathet, ten oosten van de hoofdstad Bang kok. Dit hebben zaterdag hoge funk- tionarissen van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken mee gedeeld. DUSSELDORF. Een forse verho ging van de olieprijzen heeft de ont wikkeling van nieuwe technologie tot gevolg. Dit is zeker niet slecht voor de ekonomische groei van de in dustrielanden op de lange duur, zo heeft de Westduitse minister van fi nanciën, Hans Matthofer, verklaard. ATLANTA, GEORGIA. Vrijda gochtend is een vliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartmaatschap pij Delta Airlines tijdens een vlucht van Atlanta in Georgia naar New York gekaapt. Het werd gedwongen naar Cuba te vliegen. Zonnig modenieuws PARIJS, 26-1. Temidden van het sombere wereldnieuws zijn de grote Parijse mode-ontwerpers met een fleurige boodschap ge komen. Hun shows van de lente- en winterkollekties zien er jeugdig, gelukkig en kleurig uit. De sfeer is nogal chic. Voorts „komt de knie terug". Pierre Car- din zal veel minirokken tonen terivijl de meeste andere ontwer pers de zoom op de knieën laten vallen. De mode is bloemrijk. Coutu riers gebruiken bloemblad- en tulpvormige rokken in een menge ling van met bloemen bedrukte stof en heldere „tuinkleuren". Hu- bert de Givenchy zal het beeld van een bloemenstengel oproepen in slanktonende, soepele japonnen. C*AAAAAA/V\S\AAA*\AAAAAAAA*J Wolven in Bosnië BELGRADO, 26-1. Door de strenge winter hebben honge rige wolven de laatste dagen een ware slachting aangericht onder de herten in de Bosni sche Sator-bergen, aldus Tan- joeg. De herten zijn door de kou een gemakkelijke prooi. Drijf jachten zijn niet mogelijk door de zware sneeuwval. DEN HAAG, 26-1. De regering wil - naast de boycot van de Olympische Spelen in Moskou - ook dc kulturele en kommerciële kontakten,met Rus land" bevriezen. Minister-president Van Agt zei dit vrijdagavond op de wekelijkse pers bijeenkomst, na afloop van het kabi netsberaad in Den Haag. Dit betekent bijvoorbeeld, dat alle grote Kulturele evenementen wor den „afgeblazen", om de woorden van de premier letterlijk te citeren. Hieronder valt bijvoorbeeld het or ganiseren van tentoonstellingen en dergelijke. ISLAMABAD. De president van Pakistan, Zia Ul-Haq, heeft zondag in Islamabad de buitengewone kon- ferentie geopend van de ministers van buitenlandse zaken van 37 Isla mitische landen. De konferentie is belegd in verband met de Sowjetrus- sische invasie in Afghanistan. CAIRO. Egypte heeft militaire opleidingscentra geopend voor Af ghaanse rebellen die zich verzetten tegen de Russische invasietroepen. Daarnaast verschaft Egypte hun ook andere vormen van hulp. Dit heeft de Egyptische minister van defensie ge neraal Kamal Hassan Ali bekendge maakt. WASHINGTON. De kans op een ongeluk met kernenergie dat ernsti ger zal zijn dan dat met de Ameri kaanse centra le bij Harrisburg, vorig jaar, is groot, als er geen fundamen tele veranderingen komen in het op wekken van kernenergie. Dit staat vermeld in een Amerikaans rapport dat vorige week is gepubliceerd. ISLAMABAD. Saoedi-Arabië heeft op de Islamitische konferentie in Islamabad een ontwerp-resolutie ingediend waarin ondermeer de „on middellijke en onvoorwaardelijke" terugtrekking van de troepen van de Sowjet-Unie uit Afghanistan wordt geëist. Dit is maandag van betrouw bare zijde in Islamabad vernomen. DEN HAAG, 26-1. De ARP-leden Aantjes, Goudzwaard en mevrouw Laning-Boersema hervatten hun werk voor de CDA- programkommissie, die het program voor de komende verkiezingen voor bereidt. In een zaterdag namens de drie afgelegde verklaring zegt oud CDA-fraktieleider Aantjes met vol doening kennis te hebben genomen van de brief van de vier voorzitters van CDA, CHU, ARP en KVP over het kernwapendebat in de Tweede Kamer in december. De voorzitters delen onze bezorgdheid over de besluitvorming in het parlement en de sfeer op het CDA-congres in Dron- ten, aldus Aantjes, Goudzwaard en Laning-Boersema in hun verklaring. EINDHOVEN, 26-1. Een door drie gemaskerde en gewapende mannen uitgevoerde overval op diamantslij perij H. Slijper aan de Eerschotse- weg in Sint Oedenrode heeft zater dagmiddag geleid tot een wilde ach tervolging door Oost-Brabant en Noord-Limburg. Bij de«Werval Werd wachtmeester A. Berkens (59) mël'éën gericht schot door de arm en in de borst geschoten. Hij verkeert nog steeds in zorgwek kende toestand. De verdachten zijn enige uren later aangehouden in het Limburgse Well (gem. Bergen). Eén van hen was door een politiekogel in het rechteronderbeen geraakt. De aanzienlijke buit is nog steeds spoor loos. Dit werd zondagmorgen op een perskonferentie in Eindhoven mee gedeeld. EMMELOORD, 26-1. Bij een ver keersongeval zaterdagmiddag op de Noordringweg bij Emmeloord in de Noordaaostpolder zijn de 42-jarige P. Bonnen en zijn 40-jarige echtgenote N. B. Bonnen-Muller uit Rutten (N.O.P.) om het leven gekomen. Drie kinderen van het echtpaar raakten gewond, waarvan een met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis in Zwolle werd overgebracht. Volgens een politiewoordvoerder gebeurde het ongeluk doordat de au to met het echtpaar op een voor rangskruising geen voorrang ver leende aan een bestuurder van een personenauto. De bestuurder van de auto, de 25-jarige H. J. W. uit Wolve- ga raakte hierbij gewond en is opge nomen in het ziekenhuis in Emme loord. Concertgebouw-orkest Premier Van Agt zette uiteen, dat de oproep aan de sportlieden ook van betekenis kan zijn voor bijvoorbeeld de musici van het Concertgebouw orkest. Hij kon niet zeggen of de ko mende reis van het Amsterdams or kest naar Rusland zal doorgaan. Hierbij speelt hetzelfde probleem als bij de Olympische Spelen, aldus de minister-president. Ook voor de mi- sici geldt dat zij vrij zijn om ons land te verlaten, waarheen dan ook", al dus de minister-president. RHEDEN, 26-1. De 15-jarige Martin Wtenweerde uit Velp is zaterdagmor gen in het gemeente ziekenhuis in Arnhem overleden na een verkeers ongeval vrijdagavond in Rheden. De jongen reed op zijn fiets op de Groene straat, toen plotseling het portier van een geparkeerde auto door de bestuurder werd geopend. De jongen zwenkte daarop naar links en botste tegen een tegemoetkomende perso nen auto. BEIROET, 28-1. Maandag is een Li banees passagiersvliegtuig gekaapt toen het op weg was van Bagdad naar Beiroet. Het toestel zou inmid dels in Beiroet zijn geland. Het toestel, een Boeing 720, heeft 132 passagiers en bemanningsleden aan boord. Het is een vliegtuig van Middle east Airlines - Libanon. Vrou wen en kinderen (20) hebben inmid dels het vliegtuig verlaten. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30-21.00 uur. Vanaf woensdag 19 september wekelijks Nieuwer kerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke dinsdag Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf", 20.30 uur Vrouwencafé. Maandag 28 januari Zierikzee „De Zeeuwsche Herberghe". Verga dering Tennisklub. 20.00 uur. Openbare sportkommissievergade- ring raadzaal stadhuis, 17.00 uur. Burgh Klubhuis, 20.00 uur, jaarvergadering tennisklub Westerschouwen. Ellemeet Dorpshuis Ellemeet; EHBO-cursus voor de Westhoek; 20.00 uur. Brouwershaven Stadhuis, gemeenteraadsvergade ring, 19.30 uur. Nieuwerkerk Hotel „De Meebaal", ledenvergade ring Landbouw-werktuigenvereni- ging „Nieuwerkerk" G.A., 14.00 uur. Dinsdag 29 januari Zierikzee „De Lichtboei", 20.00 uur. Kursus Gezonde Voeding. „De Lichtboei", volksdanscursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. „Huis van Nassau", openbare verga dering Zierikzeese Sportraad, 19.30 uur. De Witte Raaf, thema-avond Vrou wencafé, 20.30 uur. Bruinisse Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Herv. Vrouwengroep „Helpt Elkan der", (dia-vertoning over Oud-Bru), 19.30 uur. Middelburg Koepoortstraat 6, vergadering Stich- ting Vrouwenhuizen, 20.00 uur. Woensdag 30 januari Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur Z.V.U. „De Wissel wachters Zonnemaire Café Bommenede, jaarvergadering IJsclub Zonnemaire, 20.00 uur. Donderdag 31 januari Zierikzee „De Lichtboei", vergadercursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. Schoolgebouw, bestuursvergadering Beatrixschool, 14.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede, klaverjaswed- strijden, 20.00 uur. Vrijdag 1 februari Zierikzee „Huis van Nassau". Zestig jaar Vis sersvereniging. 16.00-17.30 uur. Renesse Dorpshuis, 9.30 uur, openbare dis- triktsvergadering Waterschap Schou wen-Duiveland. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis". Gekombineerde muziekuitvoering. 19.30 uur. Zaterdag 2 februari Zierikzee „De Lichtboei". Koffiebar Youth for Christ, 20.00 uur. „Huis van Nassau", 20.00 uur Film voorstelling P.V. „Gevleugelde Vrienden", P.V. „Zierick" en P.V. „Duiveland". Haamstede Geref. kerk, Werkdag voor nieuwe levensstijl. 10.00-16.00 uur. Dreischor Dorpshuis, 19.30 uur. Uitvoering mu ziekvereniging „Crescendo". Dinsdag 5 februari Zierikzee „De Lichtboei"; volksdanscursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. De Witte Raaf, thema-avond Vrou wencafé, 20.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw, bejaardensoos, 14.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede, 9.30 uur, openbare distriktsvergadering Waterschap Schou wen-Duiveland Oosterland Dorpshuis, 14.30 uui*, openbare dis triktsvergadering Waterschap Schou wen-Duiveland Woensdag 6 februari Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag NCVB. Bruinisse Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, vergadering Philatelica, 19.30 uur. Donderdag 7 februari Zierikzee „De Lichtboei"; vergadercursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. Haamstede Raadhuis. Kommissie voor sport-, jeugd- en kulturele zaken. 19.00 uur. Noordgouwe Hotel Van der Weijde, algemene le denvergadering Vereniging voor Be drijfsvoorlichting Schouwen-Duive- land 12.00 uur. (Exkursies om 9.30, 10.45 en 14.00 uur.) Vrijdag 8 februari Zierikzee Raadzaal. Middenstandskommissie. 17.00 uur. Burgh Rekreatiezaal camping „Duinrand", 19.30 uur. Feestavond sportvereni ging DFS. Renesse Restaurant „De Wig", 19.30 uur jaar vergadering R.T.C. „Schouwen-Dui- veland". Bruinisse ,,'t Durps'uus". Gekombineerde mu ziekuitvoering, 19.30 uur. Zaterdag 9 februari Burgh Rekreatiezaal camping „Duinrand", 14.30 uur. Toneeluitvoering „de Hutspot" voor bejaarden. Kerkwerve Verenigingsgebouw Kerkwerve, feestavond V.O.O., 19.30 uur. Oosterland .Oosterhofpostzegel-ruilmiddag f.v. Delta-West, 13.30-16.30 uur. Maandag 11 februari Zierikzee Raadzaal stadhuis. Vaste kommissie Financiën. 20.00 uur. Dinsdag 12 februari Zierikzee „De Lichtboei"; volksdanscursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. „Huis van Nassau", jaarvergadering Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Schouwen-Duiveland, 19.30 uur. Haamstede „Graaf van Haamstede", 14.30 uur. Bijeenkomst Ned. Ver. van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen, lezing door de heer A. Wolters, (moordzaak). Woensdag 13 februari Oosterland Voorkerk Ned. Herv. Gemeente, op richtingsbijeenkomst jeugdkoor, 19.30 uur. Vrijdag 15 februari Haamstede Hotel „Bom", 19.30 uur. Jaarverga dering Kon. muziekvereniging „Wit te van.Haemstede". Brouwershaven Verenigingsgebouw 14.00-17.00 uur Kinderkarnaval o.l.v. Karnavalsver- eniging „De Benekluvers". Bruinisse Gemeentehuisgemeenteraadsverga dering, 19.30 uur. Zaterdag 16 februari Brouwershaven Tonnenmagazijn 19.30 uur Karna- valsavond o.l.v. Karnavalsvereni- ging „De Benekluvers". Woensdag 20 februari Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag NCVB. Vrijdag 22 februari Zierikzee „Huis van Nassau", coöperatiemid dag C.C.C., 14.00 uur. Dinsdag 26 februari Zierikzee „De Lichtboei"; volksdanscursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. Dinsdag 4 maart Zierikzee „De Lichtboei"; volksdanscursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. Woensdag 5 maart Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag NCVB. Dinsdag 11 maart Zierikzee „Huis van Nassau", themadag over vrouwenemancipatieburo, 10.00-13.30 uur. (01110) 2255 Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110)4669, (01110) 5396- Advertentie9 (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2