bi LM HET VERMOLMDE VOETSTUK v> Het China Syndroom" - film over een kerncentrale „Flitsen" uit het buitenland ONZE PUZZELRUBRIEK DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK Wat biedt de BEELDBUIS? Het goede fruit Heel kleine dinosauriertjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 januari 1980 Nr. 22617 5 Aktueel onderwerp ZIERIKZEE, 24-1. Bioscoop ,,De Concertzaal" te Zierikzee sluit dit wee keinde met de vertoning van „Het China Syndroom" aan op de Zeeuwse aktu- aliteit - de stemmen die opgaan om de kerncentrale te Borssele te sluiten. De ze film handelt namelijk over zo'n centrale, in dit geval de Ventana Centrale, die Zuid Californië van elektriciteit voorziet. Deze krijgt bezoek van een modieu ze TV-presentatrice (Jane Fonda) en een cameraman (Michael Douglas), die bij toeval een incident in de regel- kamer op film vastleggen, uniek - omdat daaruit kwam vast te staan dat Zuid Californië aan een ramp is ontsnapt, gevolg van knoeierij met de veiligheidsvoorschriften. Zowel de TV-direktie als de aanne mersfirma verzetten er zich tot het uiterste tegen, dat er iets van het ge beurde uitlekt, maar de groepsleider van de kerncentrale (Jack Lemmon) kan dat niet met zijn geweten over eenbrengen. Hij sluit zich op in de re- gelkamer en eist dat de journaliste met een TV-ploeg naar de centrale komt, zodat hij een openhartig inter- vieuw kan geven dat door het hele land gezien en beluisterd kan wor den. Als men dit niet toestaat, zal hij de hele centrale onklaar maken. SINCELEJO. Onderzoek van een Colombiaanse commissie naar het ongeluk bij de stierengevechten zon dag in de stad Sincelejo heeft uitge wezen dat 222 mensen het leven heb ben verloren en 550 mensen zijn ge wond toen de tribunes waarop zij zich bevonden instorten. Dit is in Sincelejo vernomen. BELFAST. De voorgevel van het operagebouw van Belfast, één van de beroemdste Noordierse bolwerken, is donderdag door brand verwoest, het gebouw zou binnen kort weer ge opend worden na een grote restaura tiebeurt. De komende gebeurtenissen spelen zich onder veel spanning af en eindi gen in een dramatische climax, waar bij mensenlevens niet worden „The China Syndrome" is zaterdag en zondag te zien. (Toegang a.l.). KOPENHAGEN. De Russische au toriteiten zouden Andrei Sacharov een enkele reis Wenen hebben aange boden, maar de Nobelprijswinnaar zou dit aanbod hebben afgeslagen. Dit meldt de korrespondent van het Deense dagblad „Land og Folk" in Moskou. TORONTO. Het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken en de C.I.A. - de Amerikaanse inlichtin gendienst - hebben via een Canadese onderneming gezorgd voor wapenle veranties aan Zuid-Afrika, dit on danks de VN-sancties die hierop staan. Dit heeft de Canadese radi- oomroep C.B.C. gemeld. WASHINGTON. Ruzie tussen de twee kamers van het Amerikaanse parlement heeft geleid tot aanzienlij ke vertraging bij de verstrekking van in totaal 400 miljoen dollar aan ontwikkelingshulp door de Interna tionale Ontwikkelings Assosiatie (I.D.A.) aan Kenia en Pakistan. CARACAS. Het in Caracas, Vene zuela, verschijnende blad „El Mun- do" schrijft dat president Fidel Castro van Cuba begin januari is ge wond bij een schotenwisseling met zijn broer Raul, Cuba's nummer twee. Ze kregen ruzie over Afgha nistan. Raul wilde er soldaten heen sturen, Fidel niet. Nu de schaatspret weer tot het ver leden behoort, is het aantal inzendin gen van de weekpuzzel gelukkig weer toegenomen. Heel wat juiste in zendingen kwamen bij de puzzelre- daktie binnen. Uit dit aantal werden weer twee prijswinnaars geloot, die zo spoedig mogelijk de boekenbon krijgen toegestuurd. Eerste prijs: Th. L. Gringhuis Stadsmatenstraat 1-108 Enschede Tweede prijs: F. J. Schoonen Scheldestraat 38 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de vol gende- HORIZONTAAL: 1. roeper; 6. mar ter; 11. pan; 12. pijl; 14. per; 15. mees; 17. dolen; 19. puin; 21. menthol; 22. vijftien; 23. er; 24. nevel; 26. re; 27. lof; 29. non; 30. het; 32. tiran; 34. pe luw; 36. zot; 37. ventiel; 38. rijp; 39. rebus; 41. gelijk; 44. rus; 45. bar; 47. ren; 49. p.a.; 51. palet; 53. ha; 54. man gaan; 56. calumet; 58. aria; 59. sjees; 61. aula; 62. pas; 64. Oss; 65. nat; 66. kwarts; 67. kansel. VERTICAAL: 1., rommel; 2. Epen; 3. pastoor; 4. en; 5. bijl; 7. A.P.; 8. rep tiel; 9. trui; 10. runner; 12. Polen; 13. leven; 16. eer; 17. don; 18. Nijl; 20. Ier; 25. voetbal; 27. liter; 28. favus; 30. he ler; 31. Turijn; 32. tor; 33. Nes; 34. peg; 35. wijk; 40. Bulgaar; 42. legu aan; 43. opmaak; 45. banjo; 46. reces; 48. fataal; 50. aar; 51. pas; 52. tas; 53. hel; 55. nipa; 57. muts; 60. esp; 63. St.; 65. na. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. vrouwelijk kind; 6. persoon die zich streng vol gens de mode kleedt; 12. dunóè streep in een laken enz.; 13. taai, niét samentrekbaar uiteinde van een spier; 14. loco-burgemeester (afk.)* 16. uit melk bereid voedingsmiddel; 18. stad in Frankrijk; 19. motorschip (afk.); 20. schoenmakerspriem; 22. uiting van eerbied; 24. opening; 25. kegelvormig, konisch toelopend; 27f. bevlieging die vele mensen meesleept; 28. spijker met grote, bré de kop; 29. wandversiering; 30. zee- groene edelsteen; 41. deel van een ko- lenkachel; 34. denkbeeld, gedachte; 35. maatschappelijk stelsel; 40.. graansoort; 41. mogelijkheid; 42. mi litaire rang (afk.); 43. persoonlijk, voornaamwoord; 45. staketsel van bamboe voor de visvangst; 47. stad iji Rusland; 50. mannelijk beroep; 53;. priester van de Grieks-orthodoxe kerk; 55. ploegsnede; 57. leer van het heldendicht; 58. hemellichaam; 59. ri vier in Duitsland; 60. niet- deskundige; 63. toespraak; 64. afgele gen; 65. buffet in een herberg; 69 tot en met (afk.); 70. voorzetsel; 71» moed; 72. aanspreektitel; 74. muziek noot; 75. kokertje van zacht metaal; 76. zwemvogel; 78. korte, naar (je punt breed uitlopende sabel; 79. sier lijk, bevallig. VERTICAAL: 1. niet-beroepskun- ATHENE. Bulgarije heeft berich ten als zou de S.U. troepen op zijn grondgebied bij de Joegoslavische grens hebben samengetrokken tegen gesproken. BELGRADO. Joegoslavië wil dat de Verenigde Naties buitenlandse in menging in de zaken van onafhanke lijke landen krachtig veroordelen, zo is door een hoge funktionaris in Bel grado meegedeeld. Zo'n document wordt „zeer dringend nodig" geoor deeld. TEL AVIV. Israël heeft een nieuwe nederzetting op de bezette westelijke Jordaan-oever gevestigd. De eerste bewoners zullen komende week arri veren. Dit hebben officiële kringen woensdag meegedeeld. MADRID. Twee gemaskerde man nen hebben in Baracaldo, in Spaans Baskenland, een 55-jarige eigenaar van een bar ontvoerd en later dood geschoten. Zijn bar was kort geleden in een Spaans tijdschrift aangeduid als een trefpunt van rechtse extre misten. LONDEN. Een lid van het Ierse Re publikeinse Leger (IRA) is in de ge vangenis gestorven nadat hij tijdens een hongerstaking ziek was gewor den, zo heeft het ministerie van bin nenlandse zaken in Londen meege deeld. VATICAANSTAD. Ofschoon don derdag waarschijnlijk al een reeks van eindkonklusies klaar zal liggen, neemt niemand meer aan, dat de Ne derlandse Bisschoppensynode zater dag zal kunnen worden afgesloten. WARSCHAU. Getuigen van Jeho vah in Polen zullen niet meer de ge vangenis in gaan wegens dienstwei gering. Dit heeft een funktionaris van het ministerie van godsdienstza ken meegedeeld. KEULEN. In het proces in Keulen over de deportatie van Joden uii Frankrijk tijdens de Tweede Wereld oorlog is tegen de oud-SS'ers_Kurt Lischka (70) en Herbert Hagen (66) ie der twaalf jaar geëist en tegen Ernst Heinrichsohn (59) vijf jaar. Ze wor den beschuldigd van medeplichtig heid aan de dood van minstens 73.000 joden. BRASILA. Paus Johannes Paulus de Tweede zal op 9 juli een officieel bezoek brengen aan Brazilië, zo heeft de Braziliaanse regering woensdag in een communique meegedeeld. Plaats van aankomst is de stad For- teleza in de noordoostelijke staat Ceara. KOEALA LOEMPOER. Op een conferentie in Koeala Loempoer van Mohammedaanse geleerden en zen delingen uit 17 landen is een reso lutie aangenomen, waarin alle mos lems op de hele wereld worden op geroepen de Afghanen die in hun land en Djihad (Heilige oorlog) te gen de Russen voeren, met alle kracht te steunen. WASHINGTON. De VS en de S.U. hebben hun vloten in de Indische Oceaan versterkt, zo heeft'het Penta gon donderdag meegedeeld. stenaar; 2. 0,01 gram (afk.); 3. spade met gekromd blad; 4. opgelegd werk; 5. zeer groot hert; 7. glanzend, broos, veelal melkachtig wit miniraal; 8. dorsvloer; 9. telwoord; 10. naschrif£ (afk. Latijn); 11. moesgroente; 15. luchtbel; 17. muzieknoot; 18. com manditaire vennootschap (afk.); 19. toverkunst; 21. strook hout om delen van een gebroken lid onbeweeglijk te bevestigen; 23. boven het gewone; 24. wacht van krijgslieden bij een vorst of aanzienlijk persoon; 26. oogziekte; 27. stad in Frankrijk; 32. koude en droge N.W. valwind in het Z.O van Frankrijk; 33. schets, schema; 36.' dragend deel in bruggen; 37. geheel de uwe (afk. Latijn); 38. schijngesta)-' te van de maan (afk.); 39. plaats in Friesland; 44. vogel; 45. hoofddeksel; 46. onder andere (afk.); 47. voorzèt- sel; 48. belangrijk deel der ingewan den van de mens; 49. straatorgel; 50, orgaan dat het vermogen heeft ziph samen te trekken; 51. afgeknotte boomstam; 52. ronde knop in het knoopsgat als teken van een ridde rorde; 54. dicht bij elkaar; 56. uit- ruster en exploitant van schepen; 61. plaats in 't Gooi; 62. toevluchtsoord; 65. blaasinstrument; 66. per felicita tie (afk.); 67. overblijfsel bij verbran ding; 68. sport van een ladder; 71. stoot;73. griezelig; 75. voorzetsel; 77. kinderuitroep. Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uil vele modellenboeken. van klein (ot groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. ZATERDAG 26 JANUARI NED. I: Een reis naar het ijs is de titel van een Australische film over de tocht die het zeiljacht Solo met een achtkop- pige bemanning naar Antarctica maak te. Het middagprogramma gaat verder met de zesde aflevering van Erik of het kleine insektenboek, waarin de titelheld kennis maakt met een doodgraversfa milie en een in de knoop geraakte regen worm. Daarna Ren je rot, de derde voorronde van de Tros Penalty bokaal en beelden van de wereldkampioenschap pen hardrijden op de schaats voor ju nioren. De avonduitzending vangt aan met een aflevering van de Avonturen van Ivanhoe. In Daar vraag je me wat wordt iets verteld over het zout in de zee en de donkere helft van de maan. De rest van de avond wordt gevuld met de Willem Ruis show en de Alles is anders show. NED. II: Voor de jeugd komen drie programma's namelijk Barbapapa, Pi- nokkio en Dick Turpin. In de cyclus Starring Ingrid Bergman is de Thriller Gaslicht te zien, waarin de Zweedse actrice samenspeelt met Charles Boyer. Paula Alquist is gettrouwd met eern sjieke Londenaar. Hun huwelijk begint met een reis naar Italië en zet zich voort in een groot Victoriaans huis aan een plein, Gregory Astor haar man begint zich al snel vreemd te gedragen: hij be schuldigd haar van de meest onzinnige dingen. Wanneer hij tijdens een muzi kaal soiree wwer een scene maakt, is detective Brian Cameron daar getuige van. Cameron herinnert zich de geheim zinnige moord op Paula's tante Alice Al quist en gaat op zoek. Lieve Jane is de titel van een nieuwe Engelse comedyserie over de journaliste Jane Lucas. Voetbal '80 en Achter het nieuws worden gevolgd door Simon Carmiggelt sie het verhaal Wat de hand te doe vindt voorleeft. Tot besluit Studio Sport met beelden van de Europese kampioenschappen kunstrij den op de schaats voor de dames. ZATERDAG 26 JANUARI NED. 1:11.330 Teleac; 13.00 Nieuws DEN HAAG, 24-1. Volgende maand gaan fruitproducenten, veilingen, binnenlandse en exporthandel en fruitpachters rond de tafel zitten om na te gaan, hoe men het beste Neder lands fruit bij de afzet een steun in de rug kan geven. Dat gebeurt op initia tief van ir. J. E. C. Spithoven, voor zitter van het Produktschap voor groenten en Fruit, die dit donderdag vertelde in zijn nieuwjaarsrede. v. doven15.30 Nieuws; 15.32 Een reis naar het ijs; 16.20 Erik; 16.40 Ren je rot; 17.25 Tros Penalty bokaal; 18.00 W.K. hardrijden; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Ivanhoe; 19.25 Daar vraag je me wat; 20.05 De Willem Ruis show; 21.37 Journaal; 21.55 De alles is anders show; 22.55 Alg. Loterij Ned.; 23.05 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 Pinokkio; 19.27 Dick Turpin; 20.00 Journaal; 20.27 Gaslicht; 22.40 Voetbal '80; 23.10 Achter het nieuws23.40 Simon Carmig gelt; 23.55 Nieuws; 00.00 Studio Sport ZONDAG 27 JANUARI NED. I: Om te beginnen een aflevering uit de Japanse tekenfilm Alleen op de wereld. In de daaropvolgende editie van het programma Ontmoetingen staat de virtuose violist Pinchas Zuckerman cen traal. Vervolgens Wie van de drie? Daar na een aflevering van Columbo, die is be kroond met de Edgar Allan Poe Award, Paul Gerard is een gevierd culinair jour nalist Hij blijkt echter meer geïnteres seerd te zijn in geld dan in eten, want hij laat de restaurateurs flinke sommen voor zijn lovende recensies betalen, Vittorio Rossi is deze chantage beu en wil stappen gaan ondernemen. Dit initiatief moet hij echter met de dood bekopen. Hij wordt zo geraffineerd omgebracht, dat Columbo even denkt met een volmaakte moord te doen te hebben, In Mens voor de lens wordt een filmportret geboden van evan gelist Johan Maasbach hoofd van de Volle Evangeliesatiebeweging. NED. II: Allereerst de drie kinderpro gramma's zoals lawaaipapagaai, Alleen op de wereld en het slot van Marco de hond. Studio Sport I wordt gevolgd door De reis van Charles Darwin, waarin de bioloog te paard door Argentinië reist waar hij getuige is van de ongelijke strijd tussen Indianen en de troepen van gene raal Rosas. Voorts Sesamstraat, Cinivi- sie, Studio Sport II, Sprekershoek en Vijf minuten bedenktijd. De VPRO heeft het volgende te bieden de show America 2night met Elke Sommer als gast, de rubriek Hollands spooren de mini musi cal De radiodroom met Bueno de Mes- quita in de hoofdrol en Uit de volksmond een nieuw interview programma met Hans Verhagen. ZONDAG 27 JANUARI 13.00 Nieuws v. doven16.00 Teleac; 17.00 Vesper; 17.30 Wilde ganzen; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Alleen op de wereld; 19.30 Ontmoetingen; 20.30 Wie van de drie?; 21.00 Columbo; 22.10 Mens voor de lens; 23.10 Nieuws. NED. II: 13.00 Nieuws v. doven; 14.30 Open school tijd; 15.30 Nieuws; 15.32 Lawaaipapagaai; 15.45 Alleen op de Zaterdag 26 januari, 20.27 uur, Ne derland 2: Gaslicht. Een scene uit de ze film met Charles Boyer en Ingrid Bergman. wereld; 16.05 Marco, de hond17.05 Studio Sport; 17.40 De reis van Charles Darwin18.40 Sesamstraat; 18.55 Ci- nevisie; 19.20 Studio Sport; 20.15 Spre kershoek; 20.30 Vijf minuten bedenktijd; 20.35 Nieuws; 20.40 America 2night; 21.15 Hollands spoor; 21.50 De radio- droom; 22.20 Uit de volksmond23.00 Nieuws. MAAANDAG 28 JANUARI NED..I: Als eerste programma-onder deel De avonturen van Ivanhoe. In Voor een briefkaart op de eerste rang wordt aandacht besteed aan de films Die Biechttrommel en Tess. In Sword of Justice slaagt Jack Cole erin binnen te dringen in een louche filmbedrijf dat geen film draait, maar wel kopieert. Voorts Alle zegen komt van boven. Pastoor Duddleswell wordt gekpnsulteerd door een vrouw die zich erover beklaagt nog steeds kinderloos te zijn. De pstoor geeft kaar Lourdeswater te drinken en korte tijd later is de vrouw zwanger; als gevolg van het Lourdeswater denkt de pastoor. Moeder overste is het daar niet mee eens en houdt vol dat de zwangerschap is bewerkstelligt door de ijver waarmee de nonnen gebeden hebben. Tenslotte Wat heet beter met aandacht voor kinder klachten en Hans van Willigenburgs Rondje Theater. NED. II: Het programma begint met een aflevering van Doctor Snuggles en Avro's Toppop: Vanuit de Eurohal te Maastricht volgt een rechtstreekse uit zending van Telebingo. In de derde afle vering van Een ruiter rijdt voorbij zijn Paul en Grace alweer vijf maanden getrouwd. Hun huwelijk is niet vlekke loos maar Paul voelt zich desalniettemin gelukkig. Claire pakt teleurgesteld haar koffers. Ook John Rudd is niet erg geluk kig met Pauls huwelijk. De uitzending wordt beëindigd met de actualiteitenru briek Televizier Magazine. MAANDAG 28 JANUARI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Sesam straat18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 18.59 Ivanhoe; 19.25 Voor een brief kaart op de eerste rang; 20.15 Sword of Justice; 21.05 Alle zegen komt van bo ven; 21.37 Journaal; 21.55 Wat heet beter; 22.30 Rondje Theater; 23.25 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Doctor Snuggles; 19.05 Avro's Toppop; 20.00 Journaal; 20.27 Tele bingo; 21.30 Een ruiter rijdt voorbij; 22.25 Televizier Magazine; 23.15 Nieuws. UW DRUKKER LONDEN, 23-1. Amerikaanse on derzoekers hebben bij een expeditie in Mongolië resten van zeer kleine di nosauriërs gevonden. Deze jongen waren zo klein als een duif. Volgens de deskundigen zouden de dieren te klein zijn geweest om te worden ge voed door hun ouders. Uit de toestand van hun tanden zou kunnen worden afgeleid, dat zij zichzelf in le ven wisten te houden. De dinosauriërs waren reusachtig hagedisachtige reptielen. Van de vondsten in Mongolië werd melding gemaakt in het gezaghebbende we tenschappelijk tijdschrift „Nature". 50 „Denk er niet te luchthartig over vriend. Op die leeftijd moet je voorzich tig met ze zijn." Het meisje was overdonderd, toen hij het Dafje voor de woning had neerge zet en het wagentje met haar had be keken. „Die is voor jou, Jantine, als be loning voor jé taaie volhouden en het feit, dat je meteen de eerste keer je rijbewijs haalde. Je moeder vond het goed, dat ik je deze auto gaf. Neem haar maar vaak mee, dan komt ze er ook wat meer uit" Hij moest zich een onstuimige om helzing laten welgevallen en toen ze hem bleef zoenen, weerde hij haar tenslotte met een zachte dwang af. ;,Zo is het welletjes, jongedame. Je maakt me ontoonbaar." Natuurlijk moest hij mee. Samen met Tine achterin genoot hij van de rit die ze dwars door de Beemster maakte. Van deze gelegenheid maakte hij ge bruik om tegen de vrouw naast hem te zeggen: „Zie je nu, dat je je zorgen maakt om niets? Ze rijdt uitstekend. Laat haar maar spoedig wennen in het verkeer. Ze heeft er aanleg voor. Ga maar dikwijls met haar mee. Kun je wat plezier hebben; je zit te veel thuis." Ze drukte enkel zacht zijn arm. „Dank je Siem. Wat zou jij een ideale vader zijn voor je kinderen." „Misschien, Tine. Maar geen ideale echtgenoot En als je dit niet bent, komt dat andere ook niet tot zijn recht" Op de terugreis zag Siem een lange boerenjongen staan bij een inrit Hij stak zijn hand op ten teken van groet maar Siem zag, dat het meisje haar tong uit stak. Wie is dat?" vroeg hij aan de vrouw naast zich. „Dat is een jongen van Jan Tromp, z'n oudste zoon, meen ik. Hij loopt al een poosje achter Jantine aan, maar ze wil niets van hem weten. Met Purme- render kermis zijn ze één dag en avond samen uit geweest en sindsdien loopt hij haar na als een hondje." ,,'t Lijkt me een flinke jongen." „Is-ie ook. Niets op aan te merken. Maar ja, Jantine moet 'm niet Ik wilde hem een keer uitnodigen, een avondje, maar ze werd woest. Reken er op, dat ze temperament heeft" „Van wie zou ze dat hebben, Tine?" vroeg hij, ondeugend lachend. „Van Jan of jou?" Ze gaf een por in z'n zij. „Vraag niet naar de bekende weg, schooier. Mij dunkt jij kunt het antwoord zelf wel geven." Terug in het kleine huisje, zei Siem: „Ik zal een verplaatsbare garage laten brengen. Moet je een stuk van de tuin maar laten egaliseren, kan-ie daar staan. Want je moet je wagen voor de nacht in elk geval opbergen." „Welja," mopperde Tine, „nog meer?" Lachend antwoordde hij: „Ja. Mor genmiddag kom ik je halen, Tine. Ik heb een bungalowtje gekocht Staat in het Gooi. O, een klein dingetje hoor. Maar vier vertrekken. Maar erg lief, in het bo9 Door MAARTJE ZELDENRIJK gelegen. Als ik eens een rustig weekend wil hebben, trek ik me daarin terug. Maar ik zou graag willen, dat je het bekeek. Ik moet nog wat meubels heb ben en wil jouw advies." „Hoe lang is het rijden?" vroeg ze voorzichtig. „Goed uurtje. Het is vooraan in het Gooi. Jantine kan zolang wel de hon neurs waarnemen, niet meisje?" „O ja, moeder, doe maar gerust Ik blijf wel thuis en maak het eten voor de jongens klaar. Ga maar fijn met oom Siem mee. Hij verwent je altijd." „Niet te laat terug dan." gaf ze ten slotte aarzelend toe. „Zo vroeg of zo laat als je zelf wilt" De volgende namiddag stopte hij de wagen bij een laag huisje met een rieten dak. Ze bleven nog even in de wagen om het exterieur te bewonderen. „Dat is het Hoe vind je het?" „Fantastisch," gaf ze toe. „Aan de achterkant is een kleine garage. Ik heb al een vrouw, die het voor me schoonhoudt Het is voorzien van alle mogelijke comfort" Samen betraden ze de woning en doorliepen verschillende vertrekken. Alles was smaakvol gemeubileerd. „Ér is centrale verwarming," legde hij uit „Vandaar dat het hier zo behaaglijk is. Leuk he? Ga zitten, daar, bij het raam. Maak ik wat te drinken voor je „Zal ik het doen?" „Ik ben je gastheer. Zal ik je laten zien, wat er overgebleven is van hetgeen je me zelf hebt aangeleerd (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5