VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te RENESSE Delta-Sporters blinken uit op sprintnummers bij Indoor-Zeeland Goede resultaten MEVO-teams ERIC DE NOORMAN Ingrid DFS behaalde 4-1 overwinning op Yeere in oefenwedstrijd Koppel Don haalt ronde Allan/Danny Clark achterstand in fr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 januari 1980 Nr. 22045 5 Het afgelopen weekeinde bracht voor de in de NeVoBo-kompetitie uitkomende MEVO-teams goede re sultaten. De meest opvallende prestatie leverde het tweede da mesteam door uit tegen Sparta/H I uit Middelharnis een 2-2 gelijkspel te behalen. Bijzonder spannend was de wedstrijd tussen het eerste heren team van MEVO tegen TOP uit Briel- le. Na 2 uur volleybal kon MEVO de ze wedstrijd met 3-1 in winst omzet ten. De MEVO-jeugd kwam eveneens tot winst, terwijl ook het eerste da mesteam en het tweede herenteam de volle winst wisten te behalen. Dames I Het eerste damesteam van MEVO speelde zaterdagavond thuis tegen het geroutineerde Kangoeroes III uit Oostvoorne, dat op dat moment slechts twee wedstrijdpunten minder had verzameld dan MEVO. Reden ge noeg om een spannende en gelijkop- gaande wedstrijd te verwachten. In de eerste en derde set kon Kan goeroes MEVO redelijk in evenwicht houden getuige de setstanden 15-13 en 15-12. De tweede set was echter eveneens voor MEVO, zij het met aanzienlijk meer overwicht (setstand 15-4). Een duidelijke en tevens ver diende MEVO-zege. Dames II Een wegens het ontbreken van en kele speelsters gehandicapt tweede damesteam trok afgelopen zaterdag naar Middelharnis omaldaar de strijd aan te-binden tegen het duide-' lijk hoge geklasseerde Sp'arta/H I. Hét schijnt, dat dit MEVO-team zeer serieuze pogingen onderneemt om zich steeds meer van de laatste plaats te verwijderen. In Middelhar nis werd namelijk met 2-2 gelijk gespeeld na winst in de eerste én vierde set. Voorwaar een goede prestatie voor dit MEVO-team. De setstanden in deze werdstrijd waren: 10-15, 15-5, 15-7 en 13-15. MEVO-jeugd Het team van meisjes-junioren won - zoals verwacht - afgelopen vrij dag met 3-0 van het laag geklasseerde Ibis uit Hellevoetsluis. MEVO kwam in deze wedstrijd geen enkel moment in gevaar, zodat de 3-0 zege uiterst verdiend mag worden genoemd. Het team van meisjes-adspiranten blijft grillig spelen. Thuis tegen In termezzo - op dezelfde hoogte als ME VO geklasseerd - werd de eerste set met maar liefst 4-15 uit handen gege ven, waardoor weinig goeds werd verwacht voor het verdere verloop van de wedstrijd. Via een duidelijke ommekeer in de tweede set, welke met 15-11 door MEVO werd gewon nen, kwam MEVO wonderwel nog tot een 3-1 zege via winst in de derde en vierde set van tweemaal 15-7. MEVO-heren Het tweede herenteam revancheer de zich keurig voor de vorige week geleden nederlaag tegen TOP III. Gesteld moet wel worden, dat tegen standers Intermezzo VI zich wel ge willig naar de 3-0 nederlaag - en voor MEVO dus een 3-0 overwinning - liet spelen. Heren I Evenals in de uitwedstrijd tegen TOP uit Brielle maakten de MEVO- heren het zich onnodig moeilijk. Na de eerste set regelmatig en verdiend met 15-11 te hebben gewonnen was de tweede set duidelijk in het voordeel van MEVO via de stand 15-4. In deze periode speelde MEVO aanvallend voortreffelijk. Ook in de derde set leek er aanvan kelijk geen vuiltje aan de lucht. ME VO liep uit tot zelfs 7-1, maar daarna stokte hei ritme. TOP kon zich steeds dichter bij MEVO rangschikken via een goed aanvalspatroon. Bij de stand 14-11 en 14-13 in het voordeel van MEVO waren er zelfs 5 mogelijk heden om deze wedstrijd met 3-0 te beslissen, maar door erbarmelijk slecht serveren van MEVO-zijde wist TOP deze set uiteindelijk met 15-17 te winnen, waardoor een vierde set noodzakelijk werd. Deze set kwam MEVO achter te staan met 3-6 en 7-9, maar wist deze laatste set uiteindelijk met 15-11 in het voordeel te beslissen, zodat na twee uren strijd een 3-1 zege werd be werkstelligd, die verdiend te noemen is. In aanvallend opzicht was Tonniè Merk één van MEVO's beste spelers. Wedstrijdprogramma aanstaande weekeinde A.s. weekeinde is er één thuis wedstrijd. Het tweede damesteam komt zaterdag 26 januari te 19.00 upr uit' tegen Het op de derdë plaats staande Data C'/D III uit Oud- Beijerland. Na de goede prestatie van dit team tegen Sparta/H moet MEVO II beslist niet kansloos wor den geacht. Maar leifst 4 MEVO-teams trekken a.s. zaterdag 26 januari naar Middel harnis om te spelen tegen Intermez zo: 12.00 uur: Intermezzo-MEVO (meisjes-junioren); 13.15 uur: Inter mezzo III-MEVO I (heren); Intermez zo IV-MEVO II (heren); 17.00 uur: In termezzo II-MEVO I (dames). Het team van meisjes-adspiranten speelt zaterdagmiddag om 13.30 uur in Vierpolders tegen het team van ge lijkluidende naam. De mogelijkhe den tot winst moeten in deze wedstrijd aanwezig zijn, aangezien Vierpolders duidelijk onder MEVO op de ranglijst is geklasseerd. RENESSE. Het was afgelopen zon dag geen onverdeelde ijspret meer op de ijsbaan. Er stond al behoorlijk wat water op, zodat velen al snel ,,het drogeweer opzochten, of zich tevreden stelden met de aanblik van enkele drieste volhouders. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verrassend verlies damklub Zierikzee Afgelopen vrijdag speelde het team van de damklub Zierikzee een uitwed strijd tegen 's Gravenpolder HL Zierik zee leed een ongelukkige 11-9 neder laag. Enkele Zierikzee-spelers konden hun voordeel in positie of materiaal niet optimaal uitbuiten. Ondanks deze ne derlaag is Zierikzee nog steeds kam pioenskandidaat in hun klasse. Eerst volgende klubwedstrijd is op vrijdag 1 februari thuis tegen Tholen H; een ont moeting die in het voordeel van Zie rikzee kan eindigen. De uitslagen waren als volgt: J. Ridderhof-C. L. Boot 1-1; Iz. op 't Hof-J. de Jonge 2-0; J. v. d. Moere-M. de Wild 1-1; J. Zegers-J. Huigens 1-1; M. Nijsse-S. Douw 1-1; P. Versluis-M. v. d. Wielen 0-2; W. de Leeuw-J. de Wild 2-0; A. v. Overbeeke-W. C. Boot I-1. 9 en 10 reglementair elk 1-1. Eind uitslag 's Gravenpolder Hl-Zierikzee II-9. PERSOONLIJKE ZEEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN In de hoofdklasse won A. Saman van klubgenoot C. L. Boot en blijft kans hebber voor één van de bovenste plaat sen van de ranglijst. In de eerste ldasse was er remise voor S. Douw-J. Grim. Volgende ronde zaterdag 26 januari weer te 's Gravenpolder. SCHEEPVAART Aldabi, 19-1 van Rotterdam naar Santos. Amersfoort, 22-1 te Laguaira verw. Macoma, 21-1 te Sullunvoe. Nedlloyd Dejima Pass, 20-1 van Hoek van Holland naar Rotter - dam. Nedlloyd Schelde, 21-1 te Kaapstad verw. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Wereldkampioen Jan Raas heeft in de Rotterdamse Zesdaagse een grote aantrekkingskracht op de jeugd. Op de momenten dat het even rustig is zijn de verzamelaars van handteke ningen er als de kippen bij om van Rans een handtekeninq te kriiaen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 30. ,,Ik ben een boel aan de weet gekomen, koning", zegt Olaf scherp. „Het is zo duidelijk als wat dat die zoon van je de hand heeft in het spel bij Ingrid's verdwijning", Eric's koele grijze ogen rusten een ogenblik op Arnar, die zwijgend met nauw verholen tri omf het toneel gade slaat; maar voor hij wat in het midden kan brengen raast Olaf door. „Ze hebben dat mooi bekokstoofd hoor! Sa men met die gekke Hrap, de duivel hale hem. Hij voelde zich zo beledigd, gisteren bij het avondmaal, hè, koning?! Dat was alleen maar een listig smoesje om ongestoord te kunnen spreken met mijn dochter." „Wat zijn dat voor aantijgingen?" bijt Eric de berenjager toe. „Let op je woorden!" „De waarheid", valt Arnar snijdend in, ter wijl hij snel naderbij komt. „Ik heb ze betrapt terwijl ze samen zaten te keuvelen! Oude Hei- ge kan het getuigen Toen hebben ze na tuurlijk hun plannen gemaakt. Dat is zo duide lijk als wat." Slechts met moeite beheerst Eric zich als hij het stamhoofd toesnauwt. „Ge kunt u er buiten houden. Ik spreek met Olaf, niet met de eerste de beste onbehouwen zwerver. Pas op vriend En wat jou betreft Olaf," wendt de Noorman zich bleek van woe de tot zijn gastheer, „dat je geen omgang wenst tussen Ingrid en Erwin, is je goed recht. Beledigd heb ik me daarom niet gevoeld. Slechts op je aandringen ben ik hierheen geko men voor de jacht op de beer, hoewel ik het nu betreur. Omdat ik begrijp hoe je je voelen moet, heb ik geholpen Ingrid op te sporen. Dat jij het meisje dwingen wilt te trouwen met een man waar ze niet van houdt, ook daar blijf ik buiten. Maar nu ga je te ver, berenjager. Je kunt kiezen of delen: Of je neemt je woorden en gedachten terug, die je door deze valse raad gever ingegoten zijn, of je zult aan den lij ve ondervinden wat je aan mij hebt!" Het meest opvallende van de groep Delta Sporters (een 40-tal) op de Indoor- Zeeland zaterdag in de Goese veilinghallen was dat ze meer uitblonken op de sprintnummers dan op de gebruikelijke technisch nummers. Bij dit grootse, uitstekend georganiseerde indoor gebeuren met ruim 500 deelnemers, was Al- bert Engelbregt de snelste junior op de sprint-tweekamp 60 en 100 m met resp. 7.3 sec. en 11.8 sec. Bij de senioren was Ad Fluijt met een 5e plaats bijzonder goed op dreef met resp. 7.4 sec. en 11.9 sec. Bart van Haeringen was de snelste C-jongen (12.4 sec. op de 100 m), Jacolies van Gastel was verreweg het snelste C- meisje met 10.8 sec. op de 80 m en D- jongen Marcel de Jonge werd 2e op de 80 m in 11.3 sec. Met 9.3 sec. op de 60 m pupillen was Robert Jan van Dijke de snelste pupil van een groot aantal jongens en meisjes. Technische nummers Toch bleven ook overwinningen op de technische nummers niet uit. Jan- ny Verkaart-Schot stootte de 4 kg ko gel 10,66 m ver van zich af en dat be tekende een overwinning. De 10,13 me van zus Esther Goedhart-Schot le verde een 3e plaats op. In de ereprij zen viel ook Jacolies van Gastel met 1,50 m hoogspringen (een le plaats), Bart van Haeringen een 3e plaats met 1,45 m hoog en Janneke v. d. Lin de met een prima 2e plaats bij 't ko gelstoten met 7,92 m en hoogspringen 1,40 m. Mevo '80-Valkenisse II Afgelopen vrijdag werd een uit wedstrijd gespeeld tegen Valkenisse 11. Bij de langere ioopnummers was Jeska Doeswijk (ü-meisje) een van de betere Delta Sporters met 2.09 min. op de 600 in, evenals Jan Konij nenburg die bij de C-jongens een per soonlijk rekord liep op de 800 m in 2.30.5 mijn. Bij de heren 1000 m moest Rini van Dijke in 3.01.9 min. alleen de kastan jes voor Delta Sport uit het vuur ha len, omdat Kees Verkerk geblesseerd was en Simon Blom schitterde door afwezigheid. Bij het sluitstuk van de lange dag, de estafettes, werd Delta Sport nog 3e, 4e en 5e. Een 3e plaats was er voor de meisjes B op de 3x 200 m, 4e wer den de dames en 5e werden de heren op de 4x 200 m. Vele van bovenge noemde prestaties betekenden weer nieuwe klubrekords voor Delta Sport. Vervolg Het indoor gebeuren krijgt voor de Delta Sporters z'n vervolg a.s. wee kend in Zwolle en in februari in Zwolle en Rotterdam (Ahoy). De overige uitslagen: jongens B- pupillen 3 kamp: 3. Serge Schot 1251 punten. Jongens A-pupillen 3 kamp: 2. Ro bert Jan van Dijke 2408 punten; 9. Er ik Jan Kort 2025 punten; 10. John Ra- via 1682 punten. Meisjes A-pupillen 3 kamp; 3. Alexandra Lodewijk 1617 punten. Meisjes D, 60 m: Anita Quist 10.4 sec.; Nini Schot 10.6 sec.; Helen Zwart 10.8 sec. en Martine Vis 11.2 sec. Hoogspringen: Jaska Doeswijk I,05 m. Meisjes C: 4. Frederike van Veeren II.7 sec.; Charlotte Groeneveld 12.3 sec 600 m: Charlotte Groeneveld 2.13.3 min., kogelstoten Annemieke Goed hart 6,95 m, Marjolein Kort 5,79 m en hoogspringen Jos van Lageraad 1,25 m. Jongens C, 100 m: 5. Dixon v. d. San- de 13.5 sec., hoogspringen Dixon v. d. Sande 1,35 m. Jongens D, hoogsprin gen: Marcel de Jonge 1,30 m en Paul de Bruijn 1,25 m. Meisjes B, 60 m Cora den Boer 8.7 sec., Mariska van Driel 9.1 sec., hoogspringen Cora den Boer 8.6 sec., kogelstoten Mariska van Driel 7,52 m. Meisjes A, 60 m: Inge den Boer 8.6 sec. en Michaele Jongschaap 8.8 sec,. 100 m: Inge den Boer 14.1 sec. Michae- la Jongschaap 14.2 sec., hoogspringen Michaela Jongschaap 1,40 m. Jongens A, 60 m: Cor de Jonge 7.9 sec., 100 m: Cor de Jonge 12.6 sec., ko gelstoten Cor de Jonge 9,91m. Heren 60 m: Huib de Ligt 7.6 sec., 100 m: Huib de Ligt 12.4 sec., ko gelstoten Ad Fluit 10,74 m. Dames hoogspringen Joke v. d. Kastèele 1,35 m, 800 m: Joke v. d. Kasteele 2.57.4 min., kogelstoten Anita Kouijzer 9,74 m. Zowel een uitwedstrijd als een thuiswedstrijd stond op het pro gramma tegen Valkenisse afgelopen weekend. Deze wedstrijd die geld voor de derde klasse zeeuwse compe titie werd dan ook verloren door Me vo 80. Hoewel Mevo 80 een uitstekende wedstrijd speelde moest het dan toch steeds het onderspit delven tegen de lange spelers van Valkenisse. Vooral de twee meter lange P. v. Heyden van Valkenisse wist door een groot aantal lobs de voorsprong te behou den voor zijn team. Hoewel Mevo 80 goed tegenstand bood voor al door het goede spel van Wim v. Bemden en Leo Lloy die re gelmatig wist te scoren voor Mevo 80 en ook Mevo-speler Ron Scherpen- zeel die veel geluk had met zijn af standschoten wist men toch niet het spelniveau te halen van de tegenstan ders. Het verlies in de eerste helft was dan ook niet zo groot, maar 23- 16. Valkenisse dat konditioneel ster- Op een goed bespeelbaar terrein speelde D.F.S. zaterdagmiddag op het sportpark van Zuijen een oefen wedstrijd tegen zaterdag eerste klas- ser Veere.Een vooral in de 2e helft uitstekend voetballend D.F.S. slaag de erin een verdiende 4-1 overwin ning te behalen. ker was kon de overwinning waar borgen om ook de tweede helft win nend af te sluiten met 32-25, zodat de eindstand 55-41 werd voor Valkenis- Wielerzesdaagse Door een doelpunt van Johnny Quaak konden de oranjehemden de eerste helft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de hervating slaagde Piet Goedbloed erin de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Goed kombinerend slaagde D.F.S. er hier na in het initiatief naar zich toe te trekken. Goed opgezette aanval Uit een goed opgezette aanval schoot Wim Boogaard op de lat waar na Ad'Minnaar de van de lat komen de bal onhoudbaar inschoot (2-1). Veere stelde wel pogingen in het werk om de stand weer in evenwicht te brengen, maar door een goede be zetting van het middenveld en een goedingrijpende verdediging gaf de thuisclub hen weinig kans gevaarlijk te worden. Naarmate de tijd vorder de slaagde D.F.S. erin het spel steeds meer naar haar hand te zetten. Dit re sulteerde in nog twee door Wim Boogerd gescoorde doelpunten waar van vooral de laatste, gescoord uit een pass van Marcel van den Berge, er één van uitstekende kwaliteit was (4-1). DRACHTEN. De 22-jarige Amster dammer A. de J. en zijn even oude stad genoot A.K. hebben tegenover de poli tie van Drachten 27 inbraken bekend met een totale buit van 280.000 gul den. Dit heeft de politie van Drachten maandag beklendgemaakt. Op de diverse onderdelen die maandagavond in de Rotterdamse zesdaagse werden gereden viel er voor de talrijke aanwezigen weer een boeiende strijd te beleven. In de koppelkoers over 60 minuten slaag de het Australische koppel Don Al lan en Danny Clark erin hun ronde achterstand weg te werken. Drie koppels staan nu aan de leiding: Pijnen-Raas, Sercu-Fritz en Allan- Clark. Heden (dinsdag)avond mag dan ook een bijzonder spannende strijd worden verwacht om de eindzege. Nieuw is de derny wedstrijd over 20 km, waarbij de winstronden meetellen voor het alge meen klassement, waaraan door de ne gen beste koppels wordt deelgenomen. Koppelkoers De Zesdaagse zal worden afgesloten met een koppelkoers over 60 minuten om de Grote Kok juweliers van f 10.000 De stand in de Zesdaagse is momen teel: 1. Pijnen-Raas 265 pnt.; 2. Allan- Clark 169 pnt.; 3. Sercu-Fritz 157 pnt.; op 2 ronden 4. Knetemann-Peffgen 182 pnt.; 5. op 4 ronden Zoetemelk-Hempel 156 pnt.; 6. Venix-Hermann 54 pnt.; op 7 ronden 7. Vaarten-Tourne 44 pnt.; op 10 ronden 8. Karstens-Schuiten 72 pnt.; op 12 ronden 9. Van Vliet-Schuetz 215 pnt.; op 22 ronden 10. Debosscher- Wesemael 275 pnt.; op 25 ronden 11. Van den Hoek-Priem 76 pnt.; op 27 ronden 12. Ponsteen-Havik 91 pnt.; op 32 ronden 13. Van Gerwen-Rietveld 76 pnt. Programma zaalvoetbal In de eerste klasse speelt RAP'73 I woensdagavond in sporthal Onderdak tegen FC Kerkwerve. Skol Boys I neemt het op tegen SKNWK. In de derde klasse speelt Brogum n tegen Zeelandia en Luctor tegen SVOWKII. In de tweede klasse speelt RAP'73 II tegen Brogum I en Dreischor neemt het op tegen Country Club AMSTERDAM. De anti-apartheids beweging Nederland (AABN) heeft er in een open brief bij minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken op aan gedrongen te protesteren bij de Zuid- Afrikaanse regering tegen de terdood veroordeling van de vrijheidsstrijder James Mange.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5