HET VERMOLMDE VOETSTUK Werkgroep Schouwen-Duiveland Amnesty International VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Kerkwerve STREEKNIEUWS IJsvereniging Nieuwerkerk vraagt hulp en aandacht Weer meer bijstandtrekkers Autoverkoop in 1979 4 Jaarverslag verschenen ai) SCHOUWEN-DUIVELAND, 21-1. In het vervolg van het jaarverslag van de Werkgroep Schouwen-Duiveland van Amnesty-International, komen de be moeienissen met weer andere landen aan de orde. Tunesië (mei) voor vrijlating vak bondsleden en eerlijke processen. Aan verschillende bonden van FNV en CNV is gevraagd aan de aktie mee te doen en ook te schrijven. Omdat de procesvoering en de ver dediging van de verdachten nogal ge brekkig was is ook een beroep ge daan op juristen. Door de werkgroep werden verschillende brieven naar een achttal autoriteiten gestuurd. Nadat eind mei een groot aantal (vakbonds)mensen was vrijgelaten is opnieuw een brief gestuurd om de te vredenheid daarover te uiten, maar tevens de aandacht te vragen voor de overige gewetensgevangenen. Een bericht over de aktie werd geplaatst in de Nieuwsbode. Argentinië (juli/augustus) wegens „verdwijningen" en andere schen dingen. Met name bij deze aktie ont stond nogal wat vertraging bij het beschikbaar komen van informatie- en aktiemateriaal. Daardoor werd de aktie niet vóór maar tijdens de zo mermaanden gehouden. Voorgeno men aktiviteiten konden daardoor helaas niet uitgevoerd worden. De werkgroepleden hebben brief kaarten naar autoriteiten gestuurd. Naar aanleiding van de vorige aktie, in 1978 voor de W.K. voetballen, zijn via een tegenaktie ongeveer 1000 kaarten ontvangen op het sekretari- aat van de Nederlandse Afdeling van A.I. in Amsterdam. Geprobeerd zal worden met de afzenders een kor- respondentie op te zetten. De werk groep gaf zich hiervoor op en kreeg 20 adressen toegewezen. Dienstweigeraars (Augustus/september) voor de rechten van dienstweigeraars in ver schillende landen, toegespitst op Griekenland, Frankrijk en Zwitser land. Er zijn brieven gestuurd naai de ambassades van de betreffende landen met het verzoek er bij hun re geringen op aan te dringen de wetten zodanig te wijzigen en toe te passen dat men niet meer in de gevangenis komt als men op grond van zijn ge weten dienst weigert. Guatemala (oktober/december) te gen politieke moorden, verdwijnin gen en willekeurige arrestaties. De bedoeling van deze aktie was in hoofdzaak het aktiveren van zgn. doelgroepen, groepen waarmee een overeenkomst bestaat. Voor de werkgroep waren dat de R.K. kerk en de plattelandsorganisaties. OOSTERLAND Botsing Op de westelijke parallelweg tus sen de Pleisterplaats en de Breede- weg botsten zondag om 12.50 uur twee auto's tegen elkaar. De automo bilisten K. D. uit Nieuwerkerk en W. W. A. Z. uit Bruinisse zagen el kaar telaat en een botsing kon niet meer vermeden worden. D. werd in zijn knie door dr. Speëlman gehecht en mevr. D. liep divers snijwonden op. De auto van D. raakte ernstig be schadigd, terwijl de auto van Z. er goed af kwam. In Oosterland werd er fijn geschaatst Liefhebbers van schaatsenrijden konden in Oosterland weer hun hart ophalen. Mede door de goede zorgen van het bestuur en leden van de IJs- vereniging „Winterleven" Was er een keurig berijdbare ijsbaan ontstaan op de grasmat achter de bejaarden woningen aan de Sint Joostdijk. Het begon al toen men kans zag met een eigen waterpomp de vlakte onder water te zetten en toen de vorst door zette heeft men door middel van een drietal felle lichten de baan ook bij avond berijdbaar gemaakt. Zaterdag 19 januari werden er wedstrijden gereden door de leerlin gen van de beide lagere scholen, waarvoor zeer veel animo bestond. De leerlingen van de eerste klassen reden met knikkers op een lepel, de tweede klassers raapten blokjes. De derde klassers mochten koekhappen en de vierde, vijfde en zesde klassers kwamen uit in een ringrijderij. Bo vendien mochten de leerlingen van de twee hoogste klassen hun krach ten tonen met hardrijden. Alle deel- nemenden kregen een rol snoep en de eerste vier winnaars van alle ploegen mochten een aardig geldprijsje in ontvangst nemen. Resumerende kan gezegd worden dat het voor de kinderen, en ook voor de ouderen, een prettig ijsfeest ge worden is, mede dank zij het gezonde winterweer in de vorige week. Als vanouds werd er ook weer volop ge reden in de Aanwas, waar ook het ijs van bijzondere kwaliteit was. SIRJANSLAND 't Is alweer voorbij Sinds donderdag, totdat de dooi in viel, kon er op het Dijkwater te Sir- jansland veilig geschaatst worden, maar 't is allemaal al weer voorbij. Het Komité „Sirjansland Vooruit" had verlichting aangebracht op de baan eh een konsumptietent ge plaatst. Het ijs was van goede kwali teit. Wat het verder allemaal nog wordt deze winter, is een kwestie van afwachten. Ver. Reformatorisch Contact Voor de Vereniging Reformato risch Contact te Sirjansland, sprak ds. J. den Hoed, te Sliedrecht over het onderwerp „Het gebed". Ds. Den Hoed begon met er op te wijzen, dat het gebed, tot een hogere Macht, in alle godsdiensten voor komt en zo kennen ook wij de om- NIEUWERKERK, 21-1. De IJsvereniging Nieuwerkerk heeft de aan wezigheid van burgemeester J. van Bommel bij de schaatswedstrijden zaterdag aangegrepen om „wat hulp en aandacht" voor de verzorging van de ijsbaan te vragen. Enkele voorzieningen zijn hard nodig. Ook het prbleem met de eenden, die normaal in deze waterplas vertoeven, werd benadrukt. Gevraagd werd om ten tijde van vorst voor deze beesten een opvang, bijvoor beeld een flinke kooi te creëren. Zoals het nu gaat, hebben de eenden namelijk last van de schaatsers en hebben de schaatsers op hun beurt hinder van de dieren, vooral door de uitwerpselen die zich op en rondom het ijs bevinden. De IJsvereniging verheugt zich overi gens in een groeiende ledental: momen teel telt ze 250 leden. Ten tijde van de ijspret was er een konsumptie-tent op gesteld, waar druk verkocht werd: soep, worst, chocomel, snoep enz. Zaterdag werden er voor jong en oud schaatswedstrijden gehouden. In de voormiddag waren de schoolkinderen aan de beurt, verdeeld in drie groepen: klas 1 en 2, klas 3 en 4 en klas 5 en 6. Wedstrijden De deelname was groot en er werd enthousiast gereden. Er was ook veel publieke belangstelling, mede dankzij het fraaie zonnige winterweer. Het ijs was prima. De uitslagen klas 1 en 2: le Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij dè heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Na een eerste gesprek met de pastoor heeft een werkgroep uit de parochie de voorbereiding van akti viteiten overgenomen, o.m. het opstellen van een brief aan de aarts bisschop van Guatemala. Alle beken de plattelandsorganisaties werden aangeschreven. Alleen de Chr. plat telandsvrouwen reageerden positief. Op een vergadering werd aandacht aan de aktie besteed, een opgestelde brief werd door de leden onderte kend. Door de werkgroep zijn brie ven aan autoriteiten gestuurd. gang met God, door middel van het gebed. Spreker haalde verschillende citaten aan, van wat over het gebed, door verschillende vooraanstaande personen uit de Christelijke kuituur is gezegd of geschreven (Calvijn, Lu ther enz.). Het gebed is een noodzaak voor een Christen en ook wat de Hei- delbergse Catechismus en andere be lijdenisgeschriften over het gebed zeggen werd door hem behandeld. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer W. van den Ber ge, die als Schrifgedeelte had geko zen Jakobus 5 vers 7 tot het einde. Hij bepaalde zijn gehoor bij de jaar wisseling, er op wijzend dat de tijd verder gaat, maar dat wat ook veran dert God dezelfde blijft. De volgende vergadering zal wor den gehouden op woensdag 13 febru ari, ds. Budding uit Scherpenisse zal dan spreken over „Het Heilig Avondmaal". BRUINISSE P. de Waal Lzn. overleden Op 82-jarige leeftijd overleed te Bruinisse, zijn geboorteplaats, de heer P. de Waal Lzn. De heer De Waal stamde uit een be kend mosselkwekersgeslacht en was een aantal jaren in zijn jonge tijd, ook als zodanig werkzaam, in eigen bedrijf of bij derden. Toen de Zuiderzee-werken begon nen vertrok hij uit zijn woonplaats en was verschillende jaren kraanma chinist in dienst van de M.U.Z. (Maatschappij tot Uitvoering Zuider zeewerken). De krisis die aan de Tweede Wereldoorlog vooraf ging, maakte verschillende maatregelen nodig, die normaal niet voorkwa men. In 1935 werd de heer De Waal tijdelijk aangesteld bij de C.C.C.D., de Centrale Crisis Controle Dienst, die in 1939 werd omgevormd tot de C.C.D., Centrale Controle Dienst en in 1949 werd herdoopt in A.I.D. Tot aan zijn pensionering in 1962 was de heer De Waal in dienst als kontroleur op de naleving van de wetten en maatregelen in het leven geroepen door en bij het Bedrijfschap voor Vis en Visproducten. Vele oudere vishan delaren zullen door het gehele land zullen hem ongetwijfeld herinneren als een humaan ambtenaar. MIDDELBURG Stichting Vrouwenhuizen vergadert openbaar Op dinsdag 29 januari houdt de Stichting Vrouwenhuizen Zeeland i.o. een vergadering in de Koe poortstraat 6 te Middelburg. Besproken zal worden het Jaar verslag van 1979 en de veranderingen die zijn ontstaan door de nieuwe sub sidieregelingen van CRM. Alle vrouwen, al of niet aangeslo ten bij een vrouwenorganisatie, zijn welkom. Voor tijd: zie agenda. prijs: Isabel Arkenbout; 2e prijs: Mar- tijn Schimmer; 3e prijs: Johny Stout- jesdijk. Klas 3 en 4, le prijs: Richard Folmer; 2e prijs: Maurice de Loze; 3e prijs: Luuck Lievense. Klas 5 en 6: le prijs: Arie den Uil; 2e prijs: Arnold v. d. Cingel; 3e prijs: Robin Vrij. Alle overi ge deelnemers kregen een troostprijs. In de namiddag werden wedstrij den gehouden voor jongens en meisjes van 12-16 jaar, gereden in 2 ronden. Uitslagen jongens: le prijs Robbie Koster; 2e prijs Tonnie Schiettekatte; 3e prijs Sam Flikweert. Uitslagen meisjes: le prijs: Marjan Folmer, 2e prijs Silvia Tanis; 3e prijs Lisette v. d. Male. Verder op de middag waren er nog wedstrijden voor alle leeftijden boven de 16 jaar. Uitslagen daarvan: 1. Ton Wijgerse; 2. Bram Roks; 3. Jan Huige. Deze wedstrijd werd gereden in 5 ronden. DEN HAAG, 19-1. Aan het einde van het tweede kwartaal van 1979 ontvingen 348.000 personen een bijstandsuitkering, ten opzichte van het tweede kwartaal van het jaar daarvoor is dat een toename van 3000 mensen. Met de bijstandsuitkeringen was het in het tweede kwartaal van vorig jaar een bedrag gemoeid van 1359 miljoen gulden 150 miljoen meer dan in het tweede kwartaal van 1978. Dit blijkt uit voorlopige cijfers die het CBS heeft opgesteld op basis van de door gemeenten bij het rijk inge diende deklaraties. AMSTERDAM, 21-1. J/orig jaar zijn 568.870 personen- en combinatie auto's verkocht. In 1978 werd een to taal van 584.585 geregistreerd. De verkoop is dus iets bij 1978 ten achter gebleven. Dit heeft de RAI meege deeld. Het is moeilijk nu al een voorspel ling voor 1980 te doen. Gezien de eko- nomische situatie van het moment, de forse stijgingen van de prijzen van motorbrandstoffen en de verhoogde aankoopbelasting (bijzondere ver bruiksbelasting op personenauto's) is het waarschijnlijk dat de autover kopen op een lager niveau zullen uit komen dan in 1979 het geval was,al dus de RAI. Beter laat dan nooit ROME, 21-1. De Italiaanse radioluisteraar kon zijn oren niet geloven. De radio maakte bekend dat de autoriteiten eni ge dagen geleden de eerste hui zen ter beschikking hadden gesteld voor diegene die dak loos waren geworden door de aardbeving die de stad Avezza- no en omgeving verwoestte. Reden voor de verbazing: deze aardbeving vond plaats op 13 januari 1915. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 23 JANUARI NED. I: Maja de bij, opent de middag uitzending met een ontmoeting met Jack, de nachtvlinder, waarna het programma verdergaat met KRO''s wereldcircus. Als derde onderdeel van de matinee volgt De Boris en Bram show waarin Boris en Bram kookles krijgen. Als gewoonlijk begint de avond met Van gewest tot gewest ert politieke partijen, waarin D '66 het woord voert De Zondebok is de titel van een Japans televisiespel over een jonge ambtenaar Yamada geheten. Hij is getrouwd en leidt een weinig invloedrijk bestaan. Dat er anderen zijn die wel degelijk invloed kunnen laten gelden, blijkt wanneer Yamada's oudere kollega Kurashi doorzijn chef wordt gedwongen de verantwoordelijkheid voor een om kopingsschandaal op zich te nemen. Niet veel later sterft Kurashi en Yamada die van dit alles toeschouwer is staat vol komen machteloos. Daarna beelden van Advertentie HANDSCHOENEN Lederen /Vl/)//?s> handschoenen Donderdag 24 januari, 21.10 uur, Nederland 2: Nederland '43. Marie met de WA-man Poerstamper Jr. Teletekstin Oostenrijk WENEN, 21-1. In Oostenrijk is maandag een proef begon nen met teletekst", een systeem om via de beeldbuis informatie te verstrekken. Het is een gezamenlijk project van de Oostenrijkse omroep en de dagbladuitgevers, dat wordt uitgevoerd door een redaktie- groep van het Oostenrijkse persbureau APA. Gedurende de proefperiode van een jaar kunnen circa 100 proefpersonen en 300 uitge zochte vooraanstaande perso nen op politiek economisch en wetenschappelijk gebied dage lijks vanaf 8.30 uur tot hetslui- ten van de zender 64 pagina's informatie ontvangen, waaronder 20 bladzijden aktu- eel nieuws uit binnen- en bui tenland en verder gegevens over het weer, het omroeppro gramma en beurskoersen. Flitsen uit het buitenland TEHERAN. De Iraanse minister van buitenlandse zaken. Sadegh Ghotbzadeh, heeft de aanwezigheid van de Sowjetrussische troepen in Afghanistan „een érnstig gevaar" ge noemd. THUN. Vier personen, onder wie een elfjarige jongen, zijn maandag dood aangetroffen in een caravan op een camping in de omgeving van de Zwitserse stad Thun. De vier zijn tij dens hun slaap gestikt doordat als gevolg van een defekt aan de verwar ming propaangas naar buiten stroomde. de Europese kampioenschappen kunst rijden op de schaats, gevolgd door Pano- ramiek en Studio Sport. NED. II: In de vierde aflevering van Kouwe kunstjes proberen Mickey en haar vader in een kerncentrale door te dringen. Onderweg maken ze kennis met kolonel Klapzelf. Na Kenmerk en de Stichting Socutera brengt de VOO het thema programma Grand prix. Hierin wordt de kijker een blik gegund achter de schermen van de Formule I racerij. De bolides worden van dichtbij bekeken, er worden interviews gehouden met cou reurs. Voorts A man called Sloana. Je- remt Mason slaagt erin uit de gevangenis te ontsnappen met medewerking van de misdadigers organisatie Kartel. Mason moet voor Kartel een sateliet kapen, die voorzien is van een sterke laserstraal. Voordat Mason het dodelijk apparaat naar de organisatie brengt, wil hij het eens uitproberen op zijn vijand Sloane. WOENSDAG 23 JANUARI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws v. doven; 15.30 Maja de bij; 15.15 Circus; 16.45 De Boris en Bram show; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Toeristische tips; 18.50 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 De zondebok; 21.10 Kunstrijden; 21.37 Journaal; 21.55 Pa- noramiek; 22.25 Studio Sport; 23.20 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.55 Nieuws; 18.59 Kouwe kunstjes; 19.25 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.27 Stichting Socutera; 20.32 Grand prix; 22.02 A man called Sloane; 22.55 Agenda; 23.02 Teleac; 23.37 Nieuws. DONDERDAG 24 JANUARI NED. I: De VARA uitzending begint met twee kinderprogramma's te weten Barbapapa en Pinokkio. Daarna de om budsman waarin Frits Bom maatschap pelijke apparaten aan de kaak stelt die niet goed funktioneren. Joop Koopman presenteert de quiz 2 voor 12 gevolgd door Ernst Busch en zijn tijd, een Deense dokumentaire over de Deense zanger en akteur Er/ist Busch, die vooral in de jaren twintig van deze eeuw proletarisch toneel bracht. Zijn invloed op de verbrei ding van het kommunisme in Europa werd zo groot geacht dat het men ver standig vond hem achter tralies te zetten. De NOS zet de uitzending voort met Denkbeeld waarin de genodigde spre kers zich uitlaten over de onredelijkheid van de rede. Tot besluit volgen nog beelden van de Europese kampioen schappen kunstrijden op de schaats van uit Göteborg. NED. II: In de vooravond uit te zenden aflevering van De Hulk dringt David Danner, vermomd als monteur een kern centrale binnen in de hoop daar een mogelijkheid te vinden om van zijn on vrijwillige transformatiekunsten af te ko men. Wanneer de centrale door een aardbeving in gevaar komt, bewijst hij het personeel in gedaante van de Hulk onschatbare diensten. Te gast bij de Mounties is de eerste uit een reeks shows et Piet Bambergen en René van Vooren en Niki Sprengler. In de tweede afleve ring van Nederland '43 zet Marie Jan aan de kant ten gunste van Kees Poer stamper. Jan is hierover erg verbitterd en wijkt uit naar Amsterdam. Daar meldt hij zich voor dienst in Duitsland en verraadt meteen al zijn vroegere vrien den. De aktualiteitenrubriek Aktua tv wordt gevolgd door de twaalfde afleve ring uit de reeks Soap. DONDERDAG 24 JANUARI NED. 1:10.25 Open school tijd; 11.30 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws v. doven; 14.00 Schooltelevisie; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Sesamstraat18.45 Pas poort; 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 Pinokkio; 19.30 Ombudsman; 20.00 2 voor 12; 20.40 Ernst Busch; 21.37 Journaal; 21.55 Denkbeeld22.45 Kunstrijden; 23.30 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.55 Nieuws; 18.59 De Hulk; 20.00 Journaal; 20.27 Te gast bij de Mounties; 21.10 Nederland '43; 22.00 Aktua tv; 22.50 Soap; 23.20 Nieuws. Hij keek haar ongelovig aan. „Zou je werkelijk zo gek zijn?" „Ja. Je mag het zo noemen, zoals je wilt. Mijn man, onverschillig hoe hij zou zijn, wat hij ook zou doen, zal altijd weten, dat dit zijn thuis is, waar hij zijn vrouw kan vinden. Zo, nu weet je het. Zo gek is een vrouw, die liefheeft, meneer Blazer. Nu weet je het. Ik wil je hebben, maar helemaal. Niet voor één nachtje plezier, dat is zo minderwaar dig. Je zou me gauw gaan verachten, net zo je na korter of langer tijd genoeg gekregen hebt van al die andere vrou wen. Dat wil ik voorkomen. Als ik me schaarde in de rij van je vriendinnetjes, zou je de eerste tijd gek op me zijn, dat weet ik. Soms lees ik het verlangen in je ogen. Je bent een open boek voor me. Maar er zou een moment komen, dat je genoeg van me kreeg. En ik wil niet als een vod in een hoek gesmeten worden, versta je? Dat zul je niet kunnen doen als ik je wettige vrouw ben, want met je je fouten en gebreken schuilt toch altijd de ridder in je. De achting, die je op jouw manier nu voor me hebt, zal blij vend zijn, dat weet ik. Ik ken je immers veel te goed? Nu begrijp je misschien ook, waarom ik me er al lang mee verzoend heb, dat ik je af en toe moet afstaan aan anderen. Doch dat is dan tijdelijk. Telkens kom je bij me terug en dan vergeet ik al het andere. Opnieuw zal ik je mijn liefde geven, net zo lang tot je zelf ontdekt, wat het meest waar devolle is in het leven: goedkope avon tuurtjes met alle mogelijke vrouwtjes, of het permanent geluk me( één. Zoveel geduld zal ik met je hebben, omdat ik rotsvast geloof heb in de kracht van de echte liefde. Op den duur zal die zege vieren." Ze draaide zich om en liep naar de keuken. Hij stond nog altijd bij het raam en probeerde te verwerken, wat ze allemaal hezegd had. Het drong nu pas goed tot hem door, dat deze vrouw hem verafgoodde, hem lief had, zoals mis schien maar weinig vrouwen liefde kun nen geven, geheel onbaatzuchtig, zon der enig voorbehoud, alle risico's in calculerend. Hij klopte zijn pijp leeg, die uit was gegaan. Naar de keuken lopend, bleef hij achter haar staan. Ze had warm water in het afwasteiltje laten lopen, en voelde nu, of het niet te warm was. Hij sloot zijn handen om haar middel, een kus drukkend in haar hals. „Sorry, Tanja. dat ik het niet kan. Ik wil je geen verdriet doen. want er is niemand, waar ik zoveel om geef als jij. Ik heb het niet geweten De vrouw veegde haar handen af, omdraaiende, sloeg ze haar armen om zijn hals en drukte een lange, hongerige zoen op zijn mond. „Je bent lief, Siem, ondanks alles. Laat het maar zo blijven tussen ons, als het nu is. Ik ben al gewend van kruimeltjes te leven." 18 Jantine Oomes behaalde in februari haar rijbewijs, zes weken na haar acht- Door MAARTJE ZELDENRIJK tiende verjaardag. In deze weken had Siem Blazer het ontzettend druk. Er had in de maanden oktober tot eind december een record verkoop plaats gevonden en ook nu moest overal de sterk geslonken voorraden aangevuld worden. Dat stagneerde enkele maan den, zodat hij zelf het oppertoezicht hield vanuit zijn uitgebreide kantoor aan de Purmerender Weerwal. Was hij vijftien jaar geleden begonnen met één sekretaresse, nu zaten er zeven mensen in de beide beneden kantoren en boven nog twee. plus zijn privé sekretaresse. Zijn zaken hadden in die jaren een dusdanige vlucht gemaakt, dat steeds meer personeel noodzakelijk bleek te zijn. Daarom moest hij op een mistige februarimorgen van Tine Oomes ver nemen, dat haar dochter met vlag en wimpel na het eerst examen geslaagd was en een dezer dagen wel haar rijbe wijs op het gemeentehuis zou kunnen ophalen. Ze zat tegenover hem in zijn privé kantoor. „Gefeliciteerd, Tine. Enne luister eens: als ze haar rijbewijs in handen heeft, stuur haar dan hierheen. Ik heb nog een kleine verrassing voor haar." De vrouw keek hem nadenkend aan. „Mag ik. als haar moeder, weten wat het is?" Hij begon te lachen. „Mag ik als haar peetoom, het voor me houden? Is moe der dan erg boos?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4