HET VERMOLMDE VOETSTUK Groningse en Schouwse rock „on Saturday night Wel prijs, geen geld ELEKTRO LIEVENSE Homo kreeg geen visum Films ontdekt van Hitier TV-interview met ex-s jah 6 White Honey en Backstage in Ellemeet 95 White Honey in de nieuwe bezetting. SCHARENDIJKE, 17-1. Weer een roek-avond in „swinging" Scharendijke/Ellemeet! Zoals we in onze vorige editie al gemeld hebben, heeft de voortvarende jeugdsoos Trace voor zaterdag 19 januari een tweetal bands geboekt, die zullen optreden in het Dorpshuis van Ellemeet. White Ho ney uit Groningen en Backstage, van eigen grond. Bij een beetje hardrock-liefhebber is White Honey natuurlijk allang geen onbekende meer. Toen de groep de afgelopen zomer zijn televisiede buut maakte (3 kwartier live voor de VARA) was zijn mare hem reeds vooruit gegaan. White Honey moest „het" helemaal hebben. Die reputatie was te danken aan een aantal zaken. Ten eerste komt de groep uit Groningen, Neerlands hui dige popstad numero uno. Dat is al reklame op zich, zoiets als dat je hal verwege de jaren '60 uit Den Haag kwam. Herman Brood (elders ook wel bekend als „Hurmen Broed"), die al zijn muzikale stadsgenoten tot voor kort tracht te „pushen", heeft in die faam èèn niet onbelangrijk aandeel gehad. Brood heeft ook heel lang de bedoeling gehad om een aan tal Groningse bands in zijn beruchte film „Cha Cha" den volke te tonen en ook dat betekende reklame voor White Honey. Bovendien trad „W.H." overal op waar dat ook maar even mogelijk was en aangezien de band duidelijk kwaliteiten had, kwam er een hoop mond-op- mondreklame. „Wat een vrouw!" Het nationaal T.V.-debuut was schier adembenemend. Een in dubbel opzicht swingende zangeres voor een hecht gesmede band met enkele op merkelijke instrumentalisten. Wat een stem, wat een sound en wat een presentatie! White Honey kreeg onmiddellijk een platenkontrakt en bracht afgelo pen november, iets meer dan een jaar na de oprichting, de elpee „Some Kinda Woman" uit. Een titel die ver taald kan worden als „wat een vrouw!", een duidelijke verwijzing naar de dynamische zangeres Hanne- ke Kappen, een ruige meid die aan vankelijk bekend werd met het door haar gepresenteerde beton-uurtje van de VARA-radio. De elpee sloeg meteen aan en de populariteitspolls van de diverse muziekbladen wezen eind vorig jaar uit, dat het publiek geraakt was door deze Groningers. Maar ja, het oude liedje, zoveel suc ces ineens, dat gaat lang niet altijd goed. Pal na de release van „Some Kina Woman" vertrok drummer Pe ter Waaldrecht naar heer Brood zijn orkestje Wild Romance en nog maar enige weken geleden werd bekend dat ook Hanneke Kappen uit de groep was gestapt - „some kinda wo man". Verse „honing" Kappen heeft voor een groot deel het „gezicht" van de groep bepaald en of haar vertrek fataal zal zijn voor White Honey is een kwestie van af wachten. Haar plaats is inmiddels in genomen door de 18-jarige Giny de Bruin uit Steenwijk, een meisje dat al twee jaar in lokale bands heeft ge zongen en al jong instrumentale er varing had. Na één enkele auditie bij W.H. werd ze aangenomen. De groep zelf verwacht, dat de di verse wijzigingen in de ,,line-up" ook een verandering van stijl met zich mee gaan brengen. „Instrumentaal steviger, vokaal melodieuzer" is de eigen omschrijving van de komende ontwikkelingen. Als een en ander een beetje is uitgekristalliseerd, wordt opnieuw een elpee gemaakt, die medio dit jaar zou moeten uitko men. Zaterdagavond zullen we dan horen hoe het momenteel met de ge havende maar opgelapte White Ho ney gesteld is. (Huidige formatie: Gi ny de Bruin, zang, Derek Jolink, bas, Erwin Java en Robbie Elzenga, gita ren, Tonnie Jansen, drums). Schouwse boys De „support-act" Backstage heeft met het hoofprogramma gemeen, dat er eveneens zowel in bezetting als qua sound veranderingen zijn opge treden, sinds de groep voor het laatst (ook in Ellemeet) optrad. Backstage is op de harde roek-toer gegaan, speelt veel „snelle" nummers en maakt daarbij gebruik van zowel ei gen composities, als werk van Thin Lizzy, Van Halen e.a. De nieuwe Backstage, die nu een maand of vier draait, heeft een toet senist in de gelederen, die met Gra ham Parker plaatopnaman heeft ge maakt en een Engelse gitarist met in ternationale ervaring. Dat belooft iets, temeer daar Loutje Brontgeest al heeft aangekondigd dat de huidige bezetting „hechter" in elkaar steekt en beter op elkaar is ingespeeld dan de vorige, die als manco had dat de groepssound nogal eens uiteen waai erde door te solistisch bezig zijn van de leden. Backstage, met v.l.n.r. Lout (zang/percussie), Bill (bas en zang), Frank (drums), Jan (met hoed, keyboards) en Steve (sologitaar). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Flitsen uit het buitenland BELGRADO. President Tito wei gert in te stemmen met de wens van zijn artsen om zijn linkerbeen te am puteren, zo is donderdag in welinge lichte kringen in Belgrado verno- FAIRBANKS, Alaska. Bij het ver ongelukken van een klein vliegtuig bij het Eskimodorp Shunghak op Alaska zijn zeven personen, onder wie een kind, om het leven gekomen. Dit is door luchtvaartautoriteiten in Fairbanks meegedeeld. NEW YORK. Als man van tussen de 15 en 44 jaar in New York City heeft men groter kans vermoord te worden dan door ziekte of ongeluk aan zijn eind te komen. WASHINGTON. Terwijl de Vere nigde staten in sterke mate op het in ternationale vlak aktief zijn, gaat binnenslands het politieke proces, dat eind dit jaar uit moet lopen op de keuze van de 40e president, schijn baar ongestoord door. TINDOUF. Polisario heeft „de sta ten die bevriend zijn met Marokko en hen die zich zorgen maken over de stabiliteit van dat land." opgeroepen koning Hassan II te helpen om onder handelingen te beginnen met de be weging die ijvert voor een onafhan kelijke westelijke Sahara. BELFAST. Op vier verschillende plaatsen in Noord-Ierland zijn bom men tot ontploffing gebracht door le den van het verboden Ierse republi keinse leger, waarbij vier mensen, drie politieagenten en een burger, ge wond raakten. BRUSSEL. De Europese Kommis sie heeft officieel besloten de voed selhulp aan Afghanistan voorlopig op te schorten, zo is vrijdag van de zijde van de Kommissie in Brussel vernomen. OSLO. De Noorse regering heeft de hulp aan Vietnam wegens misbruik met in totaal 110 miljoen Kroon ver minderd tot 210 miljoen Kroon. Het hulpprogramma dat vooral voor ont wikkeling van de visserij in Vietnam bestemd was zal niet worden ver lengd. BELAGRADO. President Tito van Joegoslavië voelde zich dinsdag wat beter, maar zijn geoprereerde been is er niet op vooruitgegaan, zo hebben de artsen in Ljubljana meegedeeld. Temperatuurverhoging is met medi cijnen weer omlaag gebracht. STRAATSBURG. Het Europees parlement heeft tijdens de zitting in het Franse Straatsburg temidden van een gigantische spraakverwar ring, hoogoplaaiende emoties en we derzijdse verwijten de inval van de Sovjet-Unie in Afghanistan veroor deeld. De parlementariërs zijn diep verontwaardigd over de inval en noemden deze een bedreiging van de wereldvrede. WASHINGTON. Bondskanselier Helmut Schmidt van West-Duitsland zal op 5 maart in Washington met president Carter van gedachten wis selen over de wereldproblemen, in het bijzonder de Russische inval in Afghanistan en de maar aanhouden de krisis in Iran. PARIJS. Drieënveertig procent der Fransen'aksepteert dat Corsica wel eens geen deel van Frankrijk meer zou kunnen uitmaken. Negenenveer tig procent ziet het niet en acht pro cent heeft er geen mening over, aldus een enquete die is uitgevoerd door „Paris-Match". CAIRO. Voor het eerst sinds de stichting van de Joodse staat in 1948 zijn er in Egypte Israëlische kranten verkocht. CAIRO. Egypte heeft het voorstel van Israël om een autonome Pa lestijnse raad beperkte macht te ge ven bij het bestuur over de westelij ke Jordaanoever en de strook van Gaza. t TEHERAN. In Iran zijn opnieuw twee personen terechtgesteld, waar mee het totale aantal executies in hét land, althans voor zover officieel be kendgemaakt, sinds de val van dé Sjah, op 730 is gekomen. De Sjah werd precies een jaar geleden afge zet. MOSKOU. Tass heeft zich nogai heftig gekeerd tegen de berichten in de „reaktionaire westerse pers" vol gens welke „de Sowjet-Unie een ge vaar voor de onafhankelijkheid van Joegoslavië is". PARAMARIBO. Rode verf heeft de glazen deur van de Nederlandse am bassade in Paramaribo besmeurd- Een kennelijk ontevreden bezoeker, aan de consulaire dienst smeet d? in houd van twee verfbüssen naar het gebouw. BELGRADO. In de Joegoslavische deelrepubliek Montenegro heeft zich een krachtige aardbeving voorge daan. Op het seismologisch instituut in Titograd, de hoofdplaats van de getroffen republiek, sloeg de wijzer op de 12 puntsschaal van Mercalli uit tot 6,5. WASHINGTON. De Panamese re gering zal geen enkel verzoek om uit levering van de ex-sjah van Iran die sinds 15 december in Panama woont, in overweging nemen. OOST BERLIJN. Een militair ge rechtshof heeft in Oost-Berlijn het Westduitse echtpaar Heins en Gisela Schlabe wegens spionage voor de Bondsrepubliek veroordeeld tot. respektievelijk 12 en 7 jaar gevange nisstraf, MOSKOU. Westerse korrespon- denten in Kaboel staat uitwijzing'te wachten wanneer ze geen positievere houding aannemen ten aanzien van de nieuwe Afghaanse regering, aldus de media in de Sowjet-Unie. DAMASKUS. Op het kantoor van de Sow jet-luchtvaartmaatschappij „Aeroflot" in Damascus is een bo maanslag gepleegd, zo heeft het Syri sche persbureau „Sana" bericht. BRUSSEL. De ministers van bui tenlandse zaken van de negen EEG- landen hebben de Europese commis sie, het „dagelijks bestuur" van de Europese Gemeenschap, opdracht ge geven nog voor de volgende minister raad op 10 februari een nieuw man daat voor de onderhandelingen met Joegoslavië voor te bereiden. AMSTERDAM, 17-1. Op het Ameri kaanse consulaat in Amsterdam is Pear Capron uit Amsterdam het eerste slachtoffer geworden van de Amerikaanse Migration and Natura lisation Law. Her inreisvisum voor de Verenigde Staten van Capron werd dinsdag ingetrokken op grond van de sektie 212a4 van deze wet. De ze sektie verbiedt het inreizen van homosexuale mannen en vrouwen in de Verenigde Staten. Dit is woensdag door de buitenland werkgroep van de Nederlandse vereninging tot inte gratie van homosexualiteit (COC) be kendgemaakt. ROME, 17-1. De Romeinse schrij ver Pietro Cimatti heeft in het najaar van 1978 een ..Nietsche-prijs" gewon nen. De „Internationale Vereniging voor Nietsche-Onderzoek" in Paler mo heeft echter geen geld om die prijs die een miljoen lire (2.500 gul den) bedraagt uit te betalen. Na lang tevergeefs gewacht te hebben wil Ci matti het bedrag nu gerechtelijk opeisen. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 19 JANUARI NED. I: De middaguitzending begint meteen aflevering van de Lawaai-papa- gaai, waarna tante Julie in de serie sprookjes uit Verre landen vertelt. Ver volgens het jeugdmagazine Wat je zegt ben je zelf, Stuif es in en beelden van de Europese kampioenschappen hardrij den op de schaats voor heren vanuit het Noorse Trondheim. Het avondprogram ma wordt verzorgd door de NCRV die begint met Staaltje de lokomotief gevolgd door de Ted show. In de daaropvolgende aflevering van The Streets of San Fran- sisco worden Steve en Mike gekonfron- teerd met een vreemde zaak. In de oude wijk Potrero woont namelijk een oude geliefde schoenmaker, die vele vrienden heeft maar op een dag doet hij de mede deling dat hij iemand vermoord heeft maar niemand die hem gelooft. Het jour naal wordt gevolgd door Angst om je hart een gedramatiseerde dokumentaire van de vorig jaar overleden André Kuyten over het huwelijk tussen het Nederlandse onderwijzeresje Tineke en de Turkse gastarbeider Emin. De uitzending wordt afgerond met Tot besluit NED. II: Om te beginnen Barbapapa en Pinokkio gevolgd door een aflevering van Dick Turpin, Vervolgens Maggie van hiernaast. Maggie is een beetje gedepri meerd. Mevrouw P. probeert haar een beetje op te vrolijken maar boekt weinig succes. Sonja's goed nieuws show wordt gevolgd door de rubriek Achter het nieuws en de Onedin Line. Doordat Baines een arm heeft gebroken kan de vaart op New York niet doorgaan. James scharrelt een andere kapitein op en komt metBlake op de proppen. Bij het horen van die naam neemt de helft van de bemanning de benenTot besluit Voetbal '80 en Studio Sport ZATERDAG 19 JANUARI NED. 1:11.30 Teleac; 13.00 Nieuws v. doven; 15.00 Hardrijden op de schaats; 15.30 Nieuws; 15.32 Lawaaipapagaai; 15.45 Sprookjes; 16.00 Wat je zegt ben je zelf; 16.30 Stuif es in; 17.45 Hardrijden; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort 18.55 Nieuws; 18.59 Staaltje; 19.05 De Ted show; 20.40 The Streets of San Fransisco; 21.37 Journaal; 21.55 Angst ÉRUSSEL, 17-1. In een kleine Vlaamse gemeente zijn drie tot dus ver onbekende filmdokumentaires over Hitier ontdekt. Naar het Belgi sche blad „De Standaard", woensdag berichtte, ziet men op de drie 9,5 mm films Hitier resp. bij phirades, aan het front in Polen en bij de begrafe- riis van slachtoffers van de bo maanslag op de Bürgerbraükeller in München. De dokumentaires die kennelijk door een beroepskameraman zijn ge maakt, werden gevonden in een ver zameling oude films. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 - 634 Zondag 20 januari, 20.20 uur, Nederland 1: Tchao, v.l.n.r. mevrouw Martina%, direkteur Couficel en Antoine Martinay. om je hart 23.25 Tot besluit 23.40 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 Pinokkio; 19.27Dick Turpin; 20.00 Journaal; 20.27 Haar van hiernaast; 20.52 Sonja's goed nieuws show; 21.55 Achter het nieuws; 22.25 De Onedin Line; 23.15 Voetbal '80; 23.50 Nieuws; 23.55 Studio Sport. ZONDAG 20 JANUARI NED. I: Allereerst beelden van de Europese kampioenschappen schaatsen voor heren, 's Avonds allereerst de solis ten van Zagreb, die werken uitvoeren van Vwaldi, Pachelbej Handel en Rosini Voorts een aflevering van Sanford en zoon, waarin tante Èsther, dankzij de in kennelijke staat van dronkenschap ver kerende echtgenoot Woody, haar felbe geerde pleegkind aan haar neus voorbij dreigt te zien gaan. Fred is bereid Woody tijdelijk te vervangen. Tschao! is de titel van een blijspel met in de hoofdrollen Piet Romer, Yoka Beretty en Leontien Ceulemans. Fabrieksdirecteur Coucifel heeft een groot gedeelte van zijn bedrijf geautomatiseerd, vele arbeiders dreigen hier door op straat te komen staan. Wanneer zelfs de oude archivaris Marti nay door een computer vervangen gaat worden wordt de toestand gekompliceer- der. Coucifels dochter heeft namelijk een verhouding met Martinay's zoon. Tot slot De ver van mijn bed show en Creativiteit in de kerk. NED. II: In de vanmiddag uit te zenden aflevering van Love boat raakt Julie verliefd op de wat oudere passagier, terwijl een jongere opvarende haar het hof maakt. De kunstrubriek De rode salon wordt gevolgd door Studio Sport I en de reis van Charles Darwin, waarin de Beagle drie heropgevoede Indianen aan boord krijgt. Sesamstraat wordt gevolgd door de populair wetenschappe lijke rubriek Horizon, Studio Sport II, Sprekershoek en Vijf minuten bedenktijd De VPRO vervolgd met de jongerenru- briek Neon, waarin onder meer aan dacht wordt besteed aan de onthulling van een monument van Lee Oswald, Koot en Bie schoppen vervolgens weer wild om zich heen waarna de tweede editie volgt van de Amerikaanse comedy show America 2night. ZONDAG 20 JANUARI NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 13.00 Nieuws v. doven; 15.00 Hardrij den; 16.00 Teleac; 17.00 Vesper; 17.30 Wilde ganzen; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 De solisten van Zagreb; 19.55 Sanford en zoon; 20.20 Tchao; 22.00 De ver van mijn bed show; 22.45 Creativiteit in de kerk; 22.55 Nieuws. NED. II: 13.00Nieuws v. doven; 14.30 Open school tijd; 15.30 Nieuws; 15.35 Love boat16.25 De rode salon; 17.05 Studio Sport; 17.40 De reis van Charles Darwin18.40 Sesamstraat; 18.55 Ho rizon; 19.20 Studio Sport; 20.15 Spre kershoek20.30 Vijf minuten bedenktijd; 20.30 Nieuws; 20.40 Neon; 21.35 Koot en Bie; 22.25 America 2night; 22.50 Nieuws. MAANDAG 21 JANUARI NED. I: Voorafgegaan door Staaltj? de locomotief brengt de NCRV weer ee\ aflevering van Lucy en Mr. Mooney, Vervolgens de zevende minivoetbalshou waarin de Old Stars tegen Nederland Oost spelen. In the Streets of San Fran sisco stelt Barbara Talmadge, een jong meisje dat zwanger is geraakt, alles in het werk om geld voor een abortus bij elkaar te krijgen. Ze komt echter in kontakt met een hele vriendelijke vrouw die haar aanbiedt haar op te nemen in een huis voor meisjes met moeilijkheden. Voor Barbara beginnen dan pas de problemen. Hier sta ik is de titel van een gedramatiseerde dokumentaire over een gemeenteraadslid, een CDA-er, die voor een moeilijke beslissing staat Zijn stad staat namelijk op het punt toestemming te geven voor de bouw van een laborato rium voor kernfusie-onderzoek. Zijn eigen geweten zegt nee, maar zijn loyali teit aan zijn politieke vrienden legt ook gewicht in de schaal De uitzending wordt beëindigd met Tot besluit en Stich ting Socutera. NED. II: De vooravond wordt gevuld door Doctor Snuggles de handige uit vinder en natuurlijk Avro's Toppop te presenteren door Ad Visser. Vervolgens Telebingo vanuit het cultureel centrum De Hagen in Almelo. In de tweede afle vering van De ruiter rijdt voorbij komt Paul Craddock al snel tot de ontdekking dat het leven in Devon vol verrassingen is. Hij leert de drinkende maar vriendelijke arts O'Keefe kennen en maakt kennis met de heel wat mindere hartelijke buurman Lord Gilroy. A Is laatste onder deel Avro's Televizier magazine. MAANDAG 21 JANUARI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Sesam straat18.45 Kortweg; 18.50 Staatslo- 1 terij; 18.55 Nieuws; 18.59 Staaltje; 19.05 Lucy en mr. Mooney; 19.30 Mini- voetbalshow; 20.40 Streets of San Fran sisco; 21.37 Journaal; 21.55 Hierstaik; 22.40 Tot besluit; 22.45 Stichting Socu tera; 23.00 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws i. doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws, 18.59 Doctor Snuggles; 19.05 Avro's Toppop; 20.00 Journaal20.27 Tele bingo; 21.30 Een ruiter rijdt voorbij; 22.25 Televizier magazine; 23.15 Nieuws. HILVERSUM, 16-1. De AVRO zal vrijdagavond 18 januari in haar ru briek „Televizier Magazine" van 20.30 tot 21.20 uur via Nederland 1 het interview uitzenden, dat de ex- sjah heeft toegestaan aan de Britse radio-journalist David Frost. Dit gesprek, dat plaats heeft ge vonden een jaar nadat de sjah Iran heeft moeten verlaten, is gemaakt in opdracht van de Britse commerciële televisie. Het zal gelijktijdig in Ne derland en Engeland op het beeld scherm komen. „Ik weet het niet, liefje, ik weet het nog niet. Ik ben de laatste tijd weer zo rusteloos. Misschien zou ik zaken en ontspanning kunnen kombineren, want ik moet hoognodig weer eens naar Duitsland. Ik zal wel zien. Hoe is het in „Loki?" 1 „Loopt eindelijk bevredigend. Het bezoek neemt toe. Heb je het accoun tantsrapport al doorgenomen? Het zin speelt op een paar veranderingen, onder anderen een verbouwing. Er zijn een aantal vertrekken achter het toneel, ldat alles uitbreken, dan kun je het zaaltje vergroten. Wat denk je van een toneeltje aan de zijmuur? Bespaart ruimte. Krijg je een heel andere in deling." 1 „Wat denk je er zelf van?" „Zal ik het eens met Davie bepra- tén?" „Ja, dat is goed. Bel me in Purme- rfend, als hij plannen op papier heeft Dan kom ik wel even kijken." Ze maakte een aantekening. „Ik bel 'm morgenochtend meteen even." „Nog iets andetf" „Nee, ik geloof van niet" „Hoe is het met de bezetting? Ik bedoel met de artiesten?" „We hebben ze nu allemaal op drie maandskontrakt O ja, er is een nieuw danseresje in „Loki". Tikkeltje duur, maar een goed trekpleistertje. Ze stript een beetje." Hij was matig gëinteresseerd. „Hoe kom je er aan?" „Van het theaterbureau. Oom Koos tipte me. Ze komt uit België, ze heeft een proefkontrakt voor een maand. Maar...." Ze zocht tussen haar pa pieren en overhandigde hem toen een foto.... „die eerste dagen had ze suksen. We hebben een paar keer geadver teerd." Hij bekeek de foto. „Hoe oud?" „Zesentwintig. Maar als ze optreedt, ziet ze eruit als negentien. Ik ben de vorige week een paar uurtjes geweest" „Wat zegt Johny ervan?" „O, die is al weg van haar. Op de gebruikelijk manier. Ik heb hem ge waarschuwd, dat ze niet lastig gevallen mag worden." „Heel goed." Hij bekeek nog altijd de foto. Tanja glimlachte. Wat ken ik hem goed, dacht ze. Net een jongen, hij verraadt zich altijd weer. „Als je haar wilt zien optreden? Heb je tijd van avond?" De foto teruggevend, antwoordde hij, „Tijd heb ik altoos, als het moet. Maar je kent m'n principe: il laat me het liefst zo min mogelijk zien." „Enfin, dat moetje dan zelf weten. Je kunt bij mii blijven eten, als je wilt" Er blonk weer enige flikkering in zijn ogen. Gedurende enige tijd keek hij haar nadenkend aan. „Je bent een toe vluchtsoord voor me," zie hij zacht „Als ik alles zat ben weet ik, datje me altijd weer wilt terughebben." „Je kent me. he? En ik jou. Overigens juij bent de big boss en dit huis... „Vergeet dit maar, Tanja, dat van de baas en zo. Wij zijn oude kameraden of Door MAARTJE ZELDENR1JK niet soms?" „Natuurlijk jongen. En je weet, dat ik altijd blij ben je te zien." Er kwam iets van zijn oude opge wektheid terug. „Goed, Tanja, ik blijf bij je." Ze was kennelijk tevreden. „Ik maak wat lekkers klaar, mijn beste." Om half zeven zaten ze samen te eten. Op een gegeven hief hij zijn glas op en zei: „Ik drink op mijn liefste kameraad, mijn vriendin, mijn zaak waarneemster, mijn alles." Er kwam een lichte blos op haar wangen en ze klonk met hem. „Dank je Siem." Na het eten, toen ze de tafel af ruimde, liep hij wat heen en weer, zijn pijp stoppend. „Tanja ik wil je wat vragen. Ik heb je raad nodig." „Zeg het maar, Siem." „Wat voor afwijking heb ik eigen lijk?" Ze droeg de laatste borden naar de keuken, maar halverwege bleef ze in het vertrek staan. „Afwijking!" herhaalde ze, hem verwonderd aankijkend. Hij liep naar het raam en bleef met zijn rug naar haar toe staan. „Ja. Ik ben miders als de meeste mensen. Dat weet ik nu. Voor het huwelijk ben ik totaal ongeschikt Hoe komt dat? Ik zou mijn vrouw - aannemende, dat ik eens een keer trouw - binnen een half jaar be driegen. Desondanks zou ik van haar houden. Maar ik zou haar willen delen met anderen. Dat is natuurlijk abnor maal. Hoe komt dat?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6