Partikulier initiatief moet vertegenwoordigd zijn in regionale kommissie welzijn MEER VERKEER OVER ZEELANDBRUG DAN JAAR TEVOREN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Informatie-avond in Zierikzee Regering en vakbeweging Er zal geen melk in de sloot verdwijnen Ondanks slecht weer Appelmoes Speculaas Sinaasappelsap Appelsap üterpak Alternatieve samenlevings vormen C ii ZIERIKZEESCHE EUWSBODE Donderdag 10 januari 1980 136ste jaargang Nr. 22638 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Vechten voor zoete Grevelingen ZIERIKZEE, 9-1. Een plaats voor vertegenwoordigers uit het partikulier initiatief tijdens de planfase voor het nieuwe welzijnsbeleid was één van de wensen, die woensdagavond tijdens de informatie-avond over de de centralisatie van het welzijnsbeleid in het Zierikzeese stadhuis, naar voren werd gebracht. Zo pleitte de heer J. Groen, PvdA-raadslid, ervoor een duidelijke spreiding aan te brengen binnen de in de toekomst in te stellen regionale planinggroep. De heer Groen zei te vrezen, dat uitsluitend burgemeesters of wethouders in de betrokken gemeenten als vertegenwoordigers voor die regionale kommis sie zullen worden aangewezen. Hij was van mening, dat ook mensen uit het partikulier initiatief daarin vertegenwoordigd zouden moeten zijn. Aanmeldingen gevraagd! ZIERIKZEE. 9-1. Woensda- gavond tijdens de informatie avond over de welzijnsplan ning in het Zierikzeese stad huis deelde burgemeester Th. H. de Meester mede, dat in de binnenkort in te stellen ge meentelijke advieskommissie welzijnsplanning vijf leden uit de burgerij zitting zullen heb ben. Tot nu toe zijn nog niet veel aanmeldingen binnen ge- lcQman. Belongs tellenden in. het welzijnswerk kunnen zich alsnog aanmelden bij de ge meente Zierikzee, ter attentie van de heer M. A. Sweere. Indien zich geen belangstel lenden melden, zal de gemeen teraad zelf personen moeten gaan voordragen. EINDHOVEN, 9-1. ,,De regering is er kennelijk op uit de vertrouwensre latie tussen de leden en de vakorga nisaties voor lange tijd te verbreken om daarmee de vakbeweging als in stitutie ernstige schade toe te bren gen". Dat zei Arie Groenevelt, voor zitter van de Industriebond FNV dinsdagavond in Eindhoven op een bijeenkomst van zijn organisatie. Verbreking van die vertrouwensrela tie zou volgens hem kunnen leiden tot een vermindering van het leden bestand van de bonden. Te Renesse werd maandag een aan vang gemaakt met het herbestraten van de Kromme Reke waardoor deze straat gedeeltelijk voor het verkeer werd afgesloten. De foto geeft een beeld van de werkzaamheden welke momenteel in volle gang zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer P. Zoon, één van de woord voerders van de Commissie Ad hoe Voorbereiding Welzijnsplanning, legde uit dat het niet mogelijk was een verordening samen te stellen over de invulling van deze regionale kommissie, daar de kommissie geen juridische status zal hebben, maar meer gezien moet worden als praat groep. Vergelijking: B.W. en S. Eerder op de avond had burge meester Th. H. de Meester reeds de vergelijking getrokken met de vere niging van burgemeesters, wethou ders en sekretarissen op Schouwen- Duiveland en St. Philipsland. Een onderling overlegverband, dat geen officiële status bezit en waar slechts over regionale aangelegenheden gesproken en geadviseerd kan wor den. Eenzelfde opzet zal de regionale planningskommissie voor het wel zijnsbeleid krijgen. De voorzitter van de Commissie ad hoe de heer C. J. van Burg wees erop, dat de vertegenwoordigers in de regi onale kommissie afkomstig zullen zijn uit de gemeentelijke advieskom missies voor de welzijnsplanning, maar dat daarnaast ook aanvulling mogelijk is van een aantal deskundi gen. Als voorbeelden noemde hij een ad viserende stem van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland en de Stichting Samenlevingsopbouw. Op de vraag hoe op gemeentelijk niveau bepaald gaat worden wat er gebeurt, antwoordde de heer Van Burg, dat de samenstelling van de gemeentelijke advieskommissie van plaats tot plaats kan verschillen. Het voorstel van de-Commissie ad hoe aan de di verse kolleges van b. en w. ten aan zien van deze kommissie luidt: 1. lid van het kollege van b. 'en w., één of meerdere raadsleden, en vertegen woordigers uit het partikulier inita- tief of mensen, die een sektor verte genwoordigen. Nog geen definitieve mening Overigens wees de heer Van Burg er verder op, dat de Commissie ad hoe nog geen definitieve mening op tafel heeft gelegd over de werkwijze van de regionale planninggroep. Wel staat vast, zoals reeds gezegd, dat de ze regionale kommissie geen juridi sche status zal hebben en geen bin dende adviezen zal kunnen geven. De regionale kommissie wordt voo2*al van belang geacht in verband met de belangenbehartiging van op geheel Schouwen-Duiveland gerichte instel lingen en stichtingen. Op een vraag van de heer J. de Co- ninck waarom bijvoorbeeld de Kui- turele Raad i.o. niet bij de voorberei dingsfase was betrokken, antwoord de de heer Van Burg dat in deze eerste fase de bestuurlijke proble men aan de orde moesten komen. De heer P. Zoon vulde aan, dat de inbreng van het partikulier intiatief pas in de volgende fase, de planning aan de orde komt. ,,Wie moet zich nu aangesproken voelen?", vroeg mevrouw Geluk zich af. Zij was van mening, dat gevestig de instellingen toch wel weten waar het over gaat, maar dat men in talrij ke, kleine intiatieven niet zal besef fen waar het om draait. Ze doelde in dezen niet in eerste instantie op de fi nanciële kant van de zaak. Ze drong Vervolg pag. 2 Staking melkchauffeurs UTRECHT, 9-1. Er verdwijnt, óók als de akties bij de vestigingen van CMC/Melkunie in Amsterdam en Rot terdam voortduren, geen melk in de sloot. Het ophalen bij de boeren gaat gewoon door en de melk wordt verwerkt in de andere vestigingen van CMC/Melkunie in West-Nederland. Dat zijn er, exklusief de twee vesti gingen waar de chauffeurs sinds dinsdagmorgen vijf uur aktie voeren (de distributie-centra in Amsterdam en Rotterdam), achttien. Dit heeft direkteur H. J. Grotegan- sey van de CMC-vestiging in Woer den en lid van de raad van bestuur van CMC/Melkunie, dinsdagavond meegedeeld. Hij zei, dat de verwer king van de opgehaalde melk geen MIDDELBURG, 9-1. Ondanks de uitzonderlijk slechte weersomstandigheden in de maanden januari en februa ri 1979 is het verkeer over de Zeelandbrug in vergelij king met 1978 toch nog toegenomen. Uit het jaaroverzicht van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij blijkt dat naar verhouding vooral meer vrachtauto's de brug zijn gepasseerd. De stijging van het aantal persone nauto's in 1979 ten opzichte van 1978 was 2,1 procent, die van het aantal lichte vrachtauto's zelfs 13 procent. Hierbij moet wel worden opge merkt dat vanaf 1 juni 1979 alle auto bussen tot deze laatste kategorie worden gerekend. Het aantal personenauto's dat vo rig jaar de Zeelandbrug passeerde be droeg 2.196.754 (in 1978: 2.150.670). De passage van het aantal vrachtauto's en dan met name de zware vrachtau to's in 1979 was opmerkelijk: 161.396 lichte vrachtwagens tegen 157.894 in 1978.Voor de zware vrachtwagens waren deze cijfers resp. 11.466 en 97.733. In totaal zijn vorig jaar 2.468.616 voertuigen over de brug ge reden tegen 2.406.297 het jaar daar voor. Motorfietsen Opnieuw zijn meer motorfietsen de loketten van de Zeelandbrug gepas seerd. In 1979 waren het er 21.832 te gen 20.095 in 1978. De weektop voor personenauto's lag vorig jaar in juli toen in één week 69.204 auto's de Zeelandbrug passeer den. De weektop in 1978 viel in de maand augustus en kwam uit op 69.620 personenauto's. Als gevolg van de tariefwijziging per 1 juni 1979 is van die datum af geen tolgeld meer verschuldigd voor voetgangers, fietsers en bromfietsers alsmede voor inzittenden van tou ringcars. Tot juni 1979 hebben 4.897 fietsers en bromfietsers van de brug gebruik gemaakt. Het aantal inzit tenden van touringcars bedroeg tot juni 1979 98.427. Van 1 juni 1979 af worden alle autobussen ingedeeld in de tariefgroep zware vrachtauto's. De tolopbrengsten in 1979 zullen, evenals in 1978, uitkomen op f 7.8 miljoen. literblik «791 pak 99 1119 LiFJUfJ ZIERIKZEE. Ooit showstuk op een fototentoonstelling, is deze plaat nu alweer ..antiek" geworden en toch aktueel door de (tijdelijke) verdwij ning van de Zuidhavenbrug. Van die brug af namelijk, werd de foto ge maakt van de Noordhavenpoort Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. grote problemen veroorzaakt bij de andere CMC-vestigingen. Bezorgde klanken Het CMC-distributiecentrum in Amsterdam heeft sinds dinsdagmid dag een automatische beantwoorder aan de telefoon gekoppeld, waardoor bezorgde Klanten die opbellen enigs zins worden geïnformeerd. Een bood schap meldt dat door akties in het be drijf bestellingen niet kunnen wor den afgeleverd en dat de bedrijfslei ding de klanten op de hoogte zal stel len zodra de akties eindigen. DEN HAAG. 9-1. De vorig jaar ge houden proeftelling - ter voorberei ding op de volkstelling 1981 - heeft uitgewezen dat de alternatieve sa menlevingsvormen in ons land in op mars zijn. De uitkomsten wijzen uit dat die alternatieve samenlevings vormen ongeveer drie procent uitma ken van de meerpersoons-huishou- dens, hetgeen neerkomt op een aan tal van ongeveer honderdduizend. Minister Van aardenne (ekonomi- sche zaken) heeft de Tweede Kanier schriftelijk laten weten dat het niet willen meewerken aan de proeftel ling „niet buitensporig hoog" is ge weest. De totale omvang van deze zo geheten non-response bedroeg bij de proef 26 procent, waaronder negen procent,,niet-thuisge vallen". Advertentie MET ON nook; TEVEEL my pa gllT Verwachting tot vrijdagavond: Rustig weer Veel bewolking en droog weer; lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt; matige noordoosten wind. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks -2 gr Max.-temperaturen: omstreeks 1 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 jan. Zon op 8.44, onder 16.48 Maan op 1.34, onder 12.43 Laatste kwartier: 10 januari (12.49) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 jan. 8.56 21.45 2.45 15.20 Doodtij: 12 januari. HET WEERO VERZICHT DE BILT, 10-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Skandinavië is de luchtdruk de afgelopen dagen sterk gestegen en heeft een waarde van meer dan 1040 millibar bereikt. Hier door heeft het weer in ons land en Duitsland een stabiel karakter ge kregen. De afgelopen nacht kwamen er enkele opklaringen voor waarbij de temperatuur tot min 4 graden daalde. Op plaatsen echter met veel bewolking kwam de temporatuur niet lageT dan net onder het vriespunt. Oceaanfronten verliezen boven Engeland en Frankrijk hun aktiviteit en verplaatsen zich niet verder naar ons land. Hierdoor blijft het weer de komende dagen een rustig karakter houden met wolken velden, maar ook enkele opklarin gen. De temperaturen zullen daarbij variëren van om het vriespunt over dag tot min 4 a min 5 graden in de nacht cn ochtend. Voor de wintersportlicfhcbbers ligt er vrij veel sneeuw in het Alpen gebied en in de Oosteuropcse landen. Ook op de Apenijnen in Italië komt plaatselijk een meter sneeuw voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1