ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 december 1979 Nr. 22632 De hockeyklub HSD was weer aktief met pioenstitel, Het driedaagse tennistoer nooi om de „Zierikzee 25-bokaal" werd door Zierikzee gewonnen voor Bru-ten, T.V. Duiveland, T.V. Westerschouwen en T.V. Brouwershaven. Hockey De hockeyclub HSD heeft een suk- sesvol jaar achter de rug. Een jaar, waarin vele gebeurtenissen binnen en buiten de lijnen hebben plaatsgevon den en waardoor HSD tot een voor haar ongekende grootte is gestegen. Was het ledenaantal aan het einde van het sei zoen 1978-79 nog (ver) beneden de honderd, in december van dit jaar wer den meer dan honderddertig geregi streerde leden genoteerd. In net verle den was het wikken en wegen om elf spelers bij elkaar te krijgen, momenteel werken enkele elftallen met een roulatie systeem om het „overschot" aan spe lers ook aan de beurt te laten komen. tiSD beschikt over negen teams, waar onder een veterinnenelftal. Deze „huis vrouwen" hebben als eersten voor een veteranen-afdeling binnen de klub ge zorgd. Op de eerste donderdag in april is een aanvang gemaakt met de training. Het toenmalige groepje van vijf perso nen is uitgegroeid tot een enthousiast elftal, met zelfs een overschot aan speel sters. Na deze voorbereidingsperiode ligt het in de bedoeling dat de veterin- nen (binnenkort) aan de kompetitie gaan deelnemen. De voormalige twee mini-teams zijn een meisjes D- én een jongens D-team geworden, maar door de grote toename van jeugdige spelers beschikt HSD alweer sinds enige tijd over opnieuw twee mini-teams. De enorme aanwas van leden is voor een groot deel te wijden aan de komst van het klubhuis, dat ook de sfeer binnen de klub bevorderd heeft. Eén wens zou HSD nog graag ver vuld zien, namelijk de komst van een nieuw veld of nieuwe velden. Aangezien een hockeyklub slechts met zes elftallen op één veld mag spelen, is de noodzaak daarvan, voor een vereniging met negen1 teams, duidelijk. Atletiek Gedurende het gehele jaar was onze Schouwen-Duivelandse atletiekvereni ging zowel binnen als buiten onze regio aktief. Talrijk waren de suksessen welke de Delta Sporters het gehele jaar door, in het winterseizoen bij de cross wedstrijden en in het zomerseizoen bij de baanwedstrijden, wisten te boeken. stick en bal. De in de boswachterij te Westenschou- wen georganiseerde crossen laten nog steeds een toename zien van zowel de wedstrijdlopers als de trimmers. Onlangs boekte Delta Sporter Simon Blom nog een fraai sukses door voor de eerste maal een in zijn eigen gebied georganiseerde cross op zijn naam te brengen. -Bijzonder suksesvol, zowel in het zomer- als winterseizoen, was dit jaar weer de jeugdige Jacolies van Gastel. Naast het Nederlands kam pioenschap voor C-meisjes wist zij op de talrijke wedstrijden waaraan zij deelnam nog tal van fraaie suk sessen te boeken, met o.m. het Zeeuwse kampioenschap vierkamp. Voor de door haar geleverde presta ties mocht zij dit jaar de Zierikzeese sportbeker in ontvangst nemen. Tal rijke klub- en persoonlijke rekords sneu velden weer dit jaar. Punt van bespre king blijft nog altijd, het verbeteren van de atletiek akkommodatie op het sport park Bannink. Vanwege zijn goede prestaties op bijna alle lange afstanden van 1000- tot 25000 m werd Simon Blom dit jaar uit geroepen tot Delta Sporter 1978. Op de jaarlijkse klubkampioenschappen werden vijf rekords gebroken. Open Zeeuwse kampioenschappen Op het sportpark Bannink werden verder geslaagde open Zeeuwse kam pioenschappen gehouden voor C- en D- junioren, een avondwedstrijd en atle tiekwedstrijden voor leerlingen van de basisscholen. In de sporthal Onderdak werd een geslaagd indoor-atletiekfes- tival georganiseerd. Uitstekende pres taties werden er door de leden van Delta Sport geleverd op de „Indoor Zeeland" in de Goese veilinghallen en in het Rotterdamse sportpaleis „Ahoy". De Zierikzeese Singelloop, op de eerste toeristendag, werd een groot sukses waarbij 200 trimmers en wed strijdlopers aan de start kwamen. Win naar werd de bekende Zeeuwse atleet Piet Vonck met Simon Blom als de beste geplaatste Delta Sporter op de 3e plaats. Marjolein Kort van Delta Sport was in het afgelopen jaar het duizend ste KNAU lid dat in Zeeland werd ingeschreven. Aan het slot van dit jaaroverzicht wensen wij allen een gezond, spor tief en voorspoedig 1980 toe. JOOP DE WIT Spannende zaalkorfbal wedstrijden vie len er te aanschouwen in de sporthal Onderdak te Zierikzee. kreeg op de laatste avond weer een waardige afsluiting op het Havenplein waarvoor een massale belangstelling bestond. In de Westhoek organiseerde de sportvereniging DFS, in samen werking met de VVV „Burgh- Haamstede" voor de eerste keer een avondvierdaagse welke uit muntend slaagde. De VVV „Renesse" organiseerde haar traditionele avond-driedaagse die met rond de 300 enthousiaste deelne mers een nieuw rekord boekte. Door de A.S.V. Brouwershaven werd voor de vierentwintigste maal een wandeltocht over 8- en 15 km georganiseerd. De weersomstandigheden (regen) lieten op deze dag wel wat te wensen over. Dit belette toch niet, dat het geheel toch geslaagd mocht worden genoemd. Ver der werden o.m. door het Rode Kruis wandeltochten georganiseerd te Haam stede en te Bruinisse en door de sport vereniging SVOWK te Ouwerkerk. Ruitersport De landelijke ruiterverenigingen „De Schouwse Ruiters", „Westelijk Schou wen" en „De Bru ruiters" waren in het afgelopen jaar weer bijzonder aktief. „De Schouwse Ruiters" vierden het veertig jarig bestaan met een zeer fraai concours hippique op de terreinen aan de Hoogenboomlaam te Renesse. Wes telijk Schouwen sloot het ruiterseizoen af met een Kringconcours op dezelfde terreinen. Aan dit concours werd door niet minder dan elf verenigingen deel genomen. Een geslaagd Kringconcours werd ook georganiseerd door de „Bru ruiters" aan de Zandweg te Siijansland, waar de parade werd opgeluisterd door Oosterlands Fanfare. Daar een aantal leden van de Schouwen-Duivelandse verenigingen werd ook deelgenomen aan verschillende aktiviteiten buiten de regio. Korfbal Dreischor en Zierikzee nog steeds de bolwerken van de korfbalsport, terwijl daarnaast ook nog te Ouwerkerk de be langstelling hiervoor levendig wordt ge- De leden van de nog jonge fietstoerklub Schouwen-Duiveland trapte heel wat ki lometertjes in het afgelopen jaar onder de wielen door. houden. Naast deze drie verenigingen welke nog aktief de veldkorfbalsport beoefenen wordt er door ZSC (Scharen- dijke), SKNWK (Nieuwerkerk) en Brou wershaven deelgenomen aan het zaal(mi- kro)korfbal. In de landelijke mikro- kompetitie wist All Ready zich goed in de 3e klasse te handhaven. In de veld- kompetitie eindigde All Ready in de le klasse van de afdeling Zuid West in de middenmoot. Een plaats in de mid denmoot was er ook voor Dreischor in de 2e klasse. Kampioenschappen wa ren er voor de jeugdteams van All Ready, Brouwershaven en Dreischor. Zaalhandbal Voor de handbalvereniging Delta Sport was het een jaar met ups en downs. In het seizoen 1978-1979 de gradeerde zowel het dames- als het he renteam en keerden beide weer terug in de afdeling Zeeland. Als pleister op de wonde werden de meisiespupillen en adspiranten kampioen in hun klasse. Onze enige handbalvereniging op Schouwen-Duiveland worstelt nog steeds met een juiste doorstroming, hetgeen onder meer tot uiting komt jn het ontbreken van een heren junior ploeg. Als positief punt staat hier nu tegenover, dat het herenteam momen teel de beschikking heeft over een aan tal talentvolle jeugdige spelers welke nog veel voor de toekomst doen hopen. In de huidige kompetitie weten de teams van Delta Sport weer uitstekende resul taten te boeken en zowel de dames als de heren spelen een belangrijke rol bij het bezetten van de bovenste plaatsen. Voor de aanvang van het huidige seizoen werd weer een zeer geslaagd internationaal toernooi in de sporthal Onderdak georganiseerd. Turnen Een aantal turnsters van Delta Sport wisten zich in het afgelopen jaar weer in het licht van de schijnwerpers te plaat sen. Nu al vele jaren achtereen slaagt men er bij Delta Sport in jeugdig talent naar voren te brengen, een gegeven dat blijk geeft van een goede leiding en motivatie bij de leden. Door een grote inzet aan de dag te leggen, een eerste vereiste om in de turnsport prestaties te kunnen leveren, wisten de meisjes van Delta Sport weer talrijke suksessen te boeken. Carianne Berrevoets prolongeer de haar Nederlandse titel op Papen dal. Suksesvol voor haar waren ook de Kring- en Provinciale turnkam- pioenschappen te Middelburg waar ze de eerste plaats bezette en Ja- nine Stoutjesdijk op de tweede plaats beslag wist te leggen. Mooie resultaten werden behaald bij de voorwedstrijden véor de Nederland se kampioenschappen, aktief waren de Delta Sport turnsters bij de Zebra kampioenschappen en de jeugd opper machtig bij de open Goes kampioen schappen. Op de onlangs gehouden wedstrijd tussen de Zebra-turnsters en Limburg, welke met 4 punten verschil door de Zebra-turnsters werd geron nen, leverden de Delta Sport meisjes Annet Schouls, Ema v. d. Spek en Bianca Vermeulen voortreffelijke pres taties. Ook door de S.V. Kwiek te Bruinisse en de S.V. Duiveland te Oos- terland werd de turnsport aktief be oefend. De selektiegroep van Kwiek won o.m. twee eerste prijzen in de springwedstrijden te Middelharnis. Badminton Het badminton is in onze regio nog steeds in opmars. Met veel sukses werd in het seizoen 1978-1979 voor de eerste maal een rekreatieve badmintonkom- petitie georganiseerd welke in het hui dige seizoen weer een vervolg kreeg. Door dat de badmintonklub Zierikzee in de sporthal Onderdak de beschik king kreeg over meer speelruimte kon de ledenstop worden opgeheven. Bin nen de kortste tijd kwam er zo'n grote toeloop, dat helaas weer een ledenstop moest worden ingevoerd. In het afgelopen seizoen eindigde Zierikzee in de 2 e klasse van de dis- triktskompetitie op de eervolle 3e plaats met 2 puntjes achterstand op kampioen Astroiden, de reserves wer den kampioen in de 3e klasse en promo veerden en het 3 e team eindigde in de middenmoot van de 3e klasse, afdeling 4. In het huidige seizoen speelt Zierik zee in de distriktskompetitie met 4 se niorenteams, 3 junioren teams en één veteranenteam. Dammen Onze enige damvereniging in de regio, de damvereniging Zierikzee, heeft in het afgelopen jaar wat moeite gehad om het hoofd boven water te houden. Dit belette echter niet, dat de dammers voortreffelijk voor de dag kwamen. In de afgelopen kompetitie werd de titel in de Zeeuwse hoofdklasse op een haartje na gemist. Suksesvol was vooral A. Saman die naast het sneldamkam- pioenschap van Schouwen-Duiveland ook beslag wist te leggen op het kam pioenschap van Noord-Zeeland op dit onderdeel. Basketball Het basketball, vorig seizoen van de grond gekomen bij de sportvereniging MEVO, heeft na een moeilijke startpe riode - de thuiswedstrijden moesten buiten de regio worden gespeeld - nu vaste grond onder de voeten gekregen. De thuiswedstrijden kunnen nu in de sporthal Onderdak worden gespeeld, wat als belangrijk winstpunt mag wor den gezien. MEVO eindigde in de 3e klasse van de afdeling Zeeland op de 2e plaats en promoveerde hierdoor naar de 2e klasse. Inmiddels wordt er dit seizoen ook al door een jeugdteam van MEVO aan de Zeeuwse kompetitie deelgenomen. Handboogschieten De handboogschutters van Zodiak uit Brouwershaven en Sagittarius uit Zierikzee waren in het afgelopen jaar weer aktief met pijl en boog. Te Brou wershaven werden de voorjaarsjeugd- wedstrijden van distrikt 16 (Zeeland)* van de Nederlandse Handboogbond gehouden. Peter Uil, van de Zierik zeese vereniging, eindigde met 50 pij len op de 3e plaats en werd 2e bij het schieten met 25 pijlen. Bij de landelijke kampioenschappen kwam Zodiak in de B-klasse met een 3 e plaats op het erepodium. Zodiak, ook kampioen van Zeeland, eindigde in de nationale zes- tallenwedstrijd in de B-klasse op de vierde plaats. Kampioen handboog- schieten werd S. Bergsma voor F. Klas se. Beste dame was mevrouw M. v. d. Straaten die 153 punten scoorde. Kegelen Onder auspiciën van de Zierikzeese Kegelbond werden er in het afgelopen jaar weer een aantal kegelevenementen ontwikkeld. Na een spannende strijd met de Treffers, Club X en de Plank houders slaagde Sans Souci ër met één puntje verschil in beslag op de H. J. Doelemanbeker te leggen. Gouden ke gels, 48 punten in 6 worpen, gingen naar H. Landegent (Sans Souci), L. Blommaert (Club X) en mevrouw B. Ploeg (Ostran). Kampioenen van de Zierikzeese Kegelbond 1979 werden mevrouw S. Pomper (Ostran) en C. Mulder (Baanbrekers). Mevrouw S. Pomper eindigde met een gelijk aantal punten (711) als mevrouw J. v. d. Wekken (Radja). Daar zij echter één „poedel" hadden gegooid, één minder dan mevrouw v. d. Wekken, kwam zij in het bezit van de kampioenstitel. Bridgen Nadat de Zierikzeese Bridge Club zich vorig jaar heeft aangesloten bij de landelijke bond wordt door een aantal teams met veel animo aan de kompeti tie deelgenomen. De teams van de Zierikzeese Bridge Club, die momen teel rond de 80 leden telt, weren zich in de kompetitie verdienstelijk en slagen er hierbij in goede resultaten te boeken. Naast deelname aan de kompetitie wordt er ook een klubkompetitie ge speeld. Zeilen De zeilverenigingen waren weer ak- tief met het organiseren van wedstrij den op het Grevelingenmeer en Ooster- schelde. Op het Grevelingenmeer vond o.m. plaats; de Open Ned. kampioen schappen Cadetklasse; seriewedstrij den Vaurienklasse; seriewedstrijden Fly ing Dutchmanklasse; Fotorally voor jach ten; open Ned. kampioenschappen Europaklasse; open Belgische Finn- klasse; Benelux kampioenschappen 470 en Laser klasse; Belgisch kampioen schap 47 0 en open Belgisch kampioen schap 485 klasse; Belgisch kampioen schap Optimist klasse en NKK Weekend. Door Hobie Cat Associatie Ne derland werd verder op de Greve- lingen in samenwerking met de W.S. Scharendijke en de Duitse Hobie Associatien een Regatta ge organiseerd met rond de 100 deel nemers. De W.V. Zierikzee opende het sei zoen met een tocht naar restaurant de „Grevelingen" met veel zon en een frisse bries uit het noorden. Geen wind was de grote spelbreker bij de tra ditionele éénmansrace. De W.S.V. trad op als gastheer voor het zuidelijk kam pioenschap van de Nederlandse Krui serklasse waarvoor aantrekkelijke wed- strijdbanen waren uitgezet oostelijk en westelijk van de Zeelandbrug. Fraaie suksessen werden er door de deelne mers uit de regio geboekt in de ge slaagde „Deltaweek '79" met meer dan 200 deelnemers. Suksesvol was de af sluiting van het zeüseizoen 1979 met de gekombineerde twee zeilwedstrijden van de W.S.V. Zierikzee en de KRZV „De Maas". Surfen Ook het afgelopen jaar heeft weel een belangrijke toename van het aantal beoefenaars van de Surf-sport te zien gegeven. Intensief wordt deze tak van sport al van vroeg in het voorjaar tot laat in het najaar beoefend in de Kreek te Ouwerkerk, langs de dijken van het Grevelingenmeer, de Grevelingendam, de Brouwrersdam en de stranden in de Westhoek. Bij weinig wind maar een sterke stroom werden od de Ooster- schelde nationale surfwedstrijden ge houden waarbij Anky v. d. Starre en Johan v. d. Starre werden uitgeroepen tot resp. nationale surfster en surfer van het jaar 1979. Zwemmen De Zierikzeese zwemvereniging On derdak deed in het afgelopen jaar weer van zich spreken door het organiseren van een aantal wedstrijden en het deel nemen aan wedstrijden buiten de regio. In het buitenbad te Middelburg zwom men de rekreatie-zwemmers van On derdak zich naar een eerste plaats. In de laatste wedstrijd van de E-kompe- titie wisten zowel de dames- als de herenploeg beslag te leggen op de eers te plaats in de eindrangschikking van de vijfkamp. Bij de Zeeuwse winterkam pioenschappen, georganiseerd door Luctor uit Middelburg, kwam Onder dak sterk voor de dag. Vele rekords waren er voor Onderdak in de Speedo- jaargangwedstrijd en suksessen boek ten de rekreatie-zwemmers door le te worden voor Koewacht, Zuidwester en Kapelle. Derde plaatsen waren er voor de dames en heren te Oisterwijk voor de landelijke E-kompetitie. Bij een in ternationale wedstrijd te Moerbeke (Belgi'é) was er een vierde plaats. Met wisselend sukses waren ook de water- polo-ers in aktie. Toerfietsen De Rijwiel Toer Club „Schouwen- v Duiveland" kreeg dit voorjaar zijn defi nitieve beslag. In maart werd te Renes se de eerste ledenvergadering gehou den waar een aantal zaken definitief werden geregeld. Dat de grote belang stelling welke er momenteel in Neder land voor het toerfietsen bestaat ook niet aan onze regio ongemerkt is voorbij gegaan moge blijken uit het feit dat de vereniging^reeds is uitgegroeid tot rond de 80 leden. Naast een aantal oefen- ritten werden er door de vereniging ook een aantal officiële tochten onder auspiciën van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie georganiseerd. Een groot sukses werd de „Drie Provinciën tocht" waaraan door 130 toerrijders werd deelgenomen. Verder werden nog georganiseerd de „Omloop Grevelingenmeer", de „Schouwen-Duiveland route", de „Brouwersdamtocht" en een regio- tocht over een afstand van 91 km. De aktiviteiten van de Schouwen- Duivelandse toerrijders bleven beperkt tot de regio. Een tweetal leden namen deel aan de toertocht in Frankrijk van Metz naar de top van de Ballon d'Alsace en een zestal leden aan de Toer door Israël. Verder werd in eigen land door verschillende leden deelgenomen aan tochten als „Rond het IJsselmeer", de „Elfstedentocht", „Euraudax Kruis land" de „Midden Zeelandroute", de nationale fietsdag, de „Ster van Zegge" en de „Dammentocht". Door de Rotary Club Zierikzee werd een geslaagde fietstocht georganiseerd waarvoor 100 deelnemers aan de start verschenen. De sportvereniging DFS organiseer de in de Westhoek een geslaagde avond- driedaagse waaraan door rond de 350 sportieve fietsers werd deelgenomen. Wielrennen Tijdens de visserijdagen werd te Bruinisse voor de dertiende keer de „Ronde van Bru" georganiseerd. Bij de amateurs werd ervoor een boeiend stuk wielersport gezorgd waarbij uiteinde lijk de 20-jarige Noor Morter Sether als overwinnaar uit te voorschijn kwam. Bij de liefhebbers ging de overwinning naar de oud prof Leen Poortvliet uit Dirks- land. Waarschijnlijk krijgt de wielersport in onze regio in het komende jaar weer een nieuwe impuls nu de oud amateur en momenteel Distrikts Sportkommis- sielid (DSL) Wim Evertse deze dagen weer in zijn geboorte stad Zierikzee is komen wonen. Tennis De tennissport in onze regio heeft een grote vlucht genomen en nog steeds is de belangstelling voor deze tak van sport groeiende. Kerkwerve en Brou wershaven kwamen in het bezit van een aantal fraaie banen en voor Renesse bestaan er plannen om tot het realise ren van een nieuwe tennisbaan te ko men. Ook Bruinisse kreeg de beschik king over nieuwe speelvelden. Te Oos- terland werd de Tennis Stichting Schou wen-Duiveland ten doop gehouden. Plannen zijn in voorbereiding om in de gemeente Duiveland te komen tot het realiseren van een overdekte ten- nishal. Intensief werd door de vereni gingen de tennissport beoefend met o.m. het organiseren van klubwedstrij- den en deelname aan de kompetitie. Het herenteam van de L.T.C. Zierikzee werd voor de vijfde maal in suksessie kampioen, maar promotie was er niet bij. Het jeugdteam van Zierikzee wist eveneens beslag te leggen op de fcam- Druk was het op de crosswedstrijden welke door Delta Sport in de boswachterij le Westenschouwen werden georganiseerd (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 12