HET VERMOLMDE VOETSTUK Residentie Strijkkwartet geeft kerstconcert in de Trouwzaal van stadhuis Delta Sport-heren boeken ruime zege op Walcheren STREEKNIEUWS AR-leden in CD A-kommissie schorten werkzaamheden op Wat biedt de BEELDBUIS? 4 gedichten „De blinde boer" door mevr. Van 't Hof, en „Een troostlied voor ouderen" door mevr. Bults en een kerstvertelling door mevr. L. H. Boo- gert-van den Berg. Tot slot dankte mevr. Poelman allen die, op welke wijze dan ook, hebben meegewerkt aan het welslagen van deze sfeervolle Kerstvie ring van de bejaarden. Ds. Plante, die inmiddels nog een bedrag onder couvert ter hand gesteld werd ten bate van de Herv. kerk, ein digde deze Kerstfeestviering met dank gebed. Staande zong men hierop de bekende „Engelenzang". Het elektro nisch orgel voor de begeleiding werd bespeeld door de heer Jasper Stoutjes- dijk Jac.z. „De Schoolkrant" In het eerste nummer van „de Schoolkrant", het kontaktorgaan van de openbare kleuter- en basis school staan verschillende medede lingen over het schoolleven. Aan dacht wordt besteed aan de medische sportkeuring en aan de leerlingen, die het zwemdiploma haalden.. De oüderkommissie, bij monde van de secretaris, de heer C. v. d. Linde doet enkele mededelingen, waarna het blad gevuld is met tekeningen, raadsels en nieuwjaarswensen van de zesdeklassers. De laatste bladzij den van „de Schoolkrant" zijn bestemd voor de kleuterschool. In ja nuari wil men beginnen met „kijkda gen", twee a drie moeders tegelijk. Momenteel telt de school 44 kleuters. Het blad vermeldt een artikel, ge schreven door de hoofdleidster met de titel: „Naar de lagere school". Het artikel vermeldt tal van goede raad gevingen voor kleuters, die de lagere school gaan verwisselen voor het ba sisonderwijs. SIRJANSLAND Kerstmiddag van de bejaardensoos Op 18 december hield de bejaarden- soos in een feestelijk versierd vereni gingsgebouw haar jaarlijkse kerst middag. De tafels waren versierd met kaarsen, kerststukjes en denne- groen. De leidster mevrouw S. P. op 't Hof-de Rijke heette allen hartelijk welkom in het bijzonder burge meester en mevrouw Van Bommel, mevrouw De Kam, ds. Van der Valk en zijn moeder mevrouw Van der Valk, als ook de heer Heyboer, die voor de muzikale begeleiding zorgde. Na de thee werd de kerstliturgie doorgenomen. Zang door een koortje, gevormd door de soosleden en decla matie zorgden voor een afwisselend geheel. In de koffiepauze werd door het echtpaar De Vries getrakteerd op gebak. Mevrouw Mol droeg daarna een gedicht voor en mevrouw De Ronde-Hoogerhuis las een waar ge beurd verhaal voor dat zich afspeel de in de kersttijd. Mevrouw De Ronde-Bolle las een kerstverhaal voor getiteld „De zeeman van Pietje" wat met grote aandacht werd gevolgd. "Tot slót werd er nog even op het af gelopen jaar terug geblikt door de leidster. Daarna werd deze sfeervolle middag beëindigd door gezamenlijk het lied „Ere zij God" te zingen. Kerstfeest O.L.S. Sirjansland Afgelopen vrijdag werd op de lage re school te Sirjansland het kerst feest gevierd. Met de kerstboom in de klas en voor ieder kind een kaarsje op de bank zongen alle kinderen de bekende kerstliedjes. Hierna werd voor de leerlingen van de lager klas sen een kerstverhaal voorgelezen. Dominee Van der Valk vertelde het kerstverhaal, waarna de heer G. Oe- le, hoofd der school, nog een verhaal voor de wat oudere kinderen voorlas. Hierna werden nog wat liedjes ge zongen en kregen alle leerlingen iets te drinken en te eten. De indeling werd besloten met het uitreiken van een presentje namens de ouderkom missie voor het personeel en de vak leerkrachten. NIEUWERKERK Alle kandidaten slaagden voor zwemdiploma Op 20 december werd er voor het laatst diploma-zwemmen georgani seerd in zwembad Dol-Fijn te Nieu- werkerk. het examen werd afgeno men door de heren Hansen en Van Se- ters terwijl de heer Snoey uit Stellen dam als supervisor optrad. Het gehe le examen liep zowel voor de kandi daten als voor de beide insrukteurs op rolletjes. Alle 113 A-kandidaten zijn geslaagd evenals de 8 B- kandidaten. Badmeester Hansen die later de diploma's uitreikte kon na mens de heer Snoey mededelen dat alle kandidaten keurig hadden ge zwommen en daarom hun diploma ten volle verdiend hadden. Boogschutters hielden distriktskampioenschap Fita indoor De wedstrijd werd gehouden op de banen van St. Sebastiaan te Yerseke en gigng over 60 pijlen. Hiermede werd een totaal van 180 pijlen gekomple- teerd en dat totaal bepaalde de eind- scores. Uitslagen: Heren le klasse: 1. B. Gle- rum, St. Sebastiaan 1597; B. Seke- wael, Eendracht 1579. Heren 2e klasse: S. Lijnse, Eendracht 1579. Heren 3e klasse: 1. J. van Keulen, St. Sebastiaan 1568; 2. P. de Jonge, Eendracht 1554; 3. L. Veerhoek, Eendracht 1542. Heren 4e klasse: 1. R. Louwerse, St. Sebastiaan 1477; 2. B. Engels, Eendracht 1459; 3. H. van Hattem, Eendracht 1444. Dames 2e klasse: 1. Tybout, St. Sebastiaan 1542. Junioren 2e klasse: 1. P. Acda, Een dracht 1513. Junioren 4e klasse: 1. A. Wisse, St. Sebastiaan 1429; 2. E. Veer hoek, Eendracht 1083. Kerst-schaaktoernooi Koudekerke Zaterdag 22 december j.l. werd te Koudekerke het traditionele kerst- schaaktoernooi gehouden. Er namen In de Zierikzeese sporthal Onderdak hebben zondagmiddag de heren van Delta-Sport (handbal) een van hun achtergevolgers resoluut terug gewezen. Het Vlissingse Walcheren is er geen moment in geslaagd de Zierikzeese ploeg ernstig te bedreigen en bleef steeds op ruime afstand volgen. Als de Zierikzee se defensie wat beter had gesloten dan was het verschil veel groter geweest dan het verschil van tien doelpunten, dat men nu bij de eindstand 25-15 liet noteren. Geen enkel moment toonde Delta Sport een topvorm in deze toch be langrijke strijd om een van de top- plaatsen. Delta Sport toonde bij zijn aanvallen echter over veel meer stootkracht te beschikken dan de Vlissingers, waardoor uiteindelijk toch een ruime overwinning kon worden behaald. Dames De dames die zonder enige illusie naar Middelburg gingen (Ria Schaal- je ontbrak) kwamen van een koude kermis thuis. De EMM'dames toon den zich veel sterker en via een 7-2 ruststand werd een dikke 17-2 neder laag (de eerste in dit seizoen) geleden. Verlies was er ook voor het reserve heren-team tegen het geroutineerde Olympus IV (24-13). 'Ook de jongens welpen (13-1) tegen EMM en de jongens pupillen (8-5) te gen Walcheren verloren. De jongensadspiranten wisten na bij de rust nog met 9-4 te hebben ach tergestaan met 22-17 van Walcheren te winnen. Winst was er ook voor de meisjès- adspiranten die na een bijzonder spannende strijd met 10-9 maar net van Walcheren wisten te winnen. Ook de meisjespupillen boekten te gen Utopia de volle winst (4-3). Naar Souburg Op de laatste zondag van het jaar spelen de Delta Sport heren in Sou burg tegen Olympus. Winst voor Del ta Sport zou voor de ploeg drie pun ten voorsprong op haar naaste kon- kurrenten betekenen. Delta Sport zal er echter zeker goed aan doen het sterke Vlissingse team niet te onderschatten. In de sporthal Onderdak te Zierikzee komeh de meisjesadspiranten en de reserves van de heren in aktie. Delta Sport wist zondagmiddag in de sporthal Onderdak een ruime 2-1 overwinning te behalen op het Vlis singse Walcheren. Op de foto onder neemt Delta Sport een poging om door de verdediging van Walcheren te preken. Daarvoor had hij twee redenen. In de eerste plaats wilde hij niet permanent in zijn zaak aan de Amstelstraat zijn. Tanja was een lieve meid, maar hij bemerkte, dat hij langzaam onder haar invloed kwam en op het ogenblik, dat hij tot deze ontdekking kwam schrok hij. De omgang met zijn winkelbeheerd- ster was zuiver kameraadschappelijk. Ze dreven samen de zaak, met dien verstande, dat Tanja hoofdzakelijk de detailhandel verzorgde, incasu de win kelklanten hielp, terwijl hij zelf zijn grossierderij opbouwde, nieuwe kon takten met fabrieken en wijnbouwcen trums legde, af en toe een reisje maakte om persoonlijk met zijn nieuwe leveran ciers en hun produkten kennis te maken en de boeken bij te houden. Buiten de werkuren om gingen ze af en toe eens de stad in. Soms. als het ere druk geweest was, zei Siem: „Maak vanavond maar geen drukte meer, Tanja. Knap je wat op, dan gaan we in de stad eten." Welk etentje doorgaans gevolgd werd door een bioscoopje, of dansen tot sluitings tijd, of gewoon hier en daar naar bin nenvallen, wat drinken, wat praten, om tenslotte tegen middernacht weer huis waarts te keren. Ze kusten elkander en beiden be schouwden dat als iets prettigs. Soms, als Tanja een jolige bui had, dan stoeiden ze samen of renden het hele huis door, tot hij haar gevangen had en in zijn armen hield, om haar opnieuw te kussen. Op zulke momenten gebeurde het wel eens dat zijn bloed begon te koken, zodat hij meer wilde dan alleen een willige mond en stevig gevulde armen rond zijn hals. Doch dan stuitte Hij telkens op een besliste weerstand. „Dit niet, Siem, dat zul je bij mij op deze manier nooit bereiken. Ik mag je, dat weet je. Ik mag je zelfs bizonder graag. Met al je fouten en gebreken. Enne, ik heb ze ook. Maar op dit punt versta ik maar één compromis: Je kunt me krijgen, helemaal en voorgoed. Maar op de ouderwetse, beproefde ma nier. Kortom, via een huwelijk." Doorgaans was de ban dan gauw verbroken. En kwam hij met zijn ge bruikelijke stokpaardje: „Ik ben niet geschikt voor het huwelijk Tanja. Je zou al heel gauw spijt hebben, want als ik een knappere vrouw ontmoette, die me boeide, zou ik van voren af aan beginnen om te bewerkstelligen, dat ik haar kreeg. En wat dan? Hoe zou je dan over me denken?" Het antwoord, dat hij de eerste keer na zo'n soeipartij had gekregen, ver baasde hem. Ze zaten in een half leeg vertrek, dat als opslagplaats werd ge bruikt en waar ze een sigaret opgesto ken hadden. „Dat weet ik. Dat heb ik bij voorkeural ingecalculeerd. Als ik met je trouw, weet ik vooruit al, dat je me niet trouw zult zijn." Hij was stom verwonderd. „En toch zou je met me trouwen, als ik je vroeg?" Ze tipte de as van haar sigaret. „Ze ker. Ik ben in één bepaald ppzicht ouderwets, dat weet je nu. Eerst trou- Door MAARTJE ZELDENRIJK wen, dan ga ik akkoord met de rest, zoals het hoort. Maar ik ben niet meer zo conservatief om van je te eisen, datje me onvoorwaardelijk trouw zult blijven. En waarom niet? Omdat ik je ken. Het is precies, zoals je zegt: af en toe zul je een slippertje maken; ik zal je niet tegen houden. Ik moedig het natuurlijk even min aan, zo gek zal ik beslist niet zijn. Maar omdat ik je ken, woet ik, dat je er gauw genoeg van zult krijgen om dan min of meer berouwvol in mijn armen terug te keren. Ik zal je accepteren zoals je bent." „En jij zelf?" was zijn vraag geweest. Maar dit was in slechte aarde geval len. Er was een gevaarlijke flonkering in haar ogen gekomen. „Meneer Blazer, wat op dit moment' en alle eventuele komende gelijke momenten voor u geldt, zal voor iedereen gelden, goed begrepen? Met andere woorden: ik zal alleen zijn voor m'n wettige man en voor niemand anders. En als ik misschien geen wettige man krijg in m'n leven, dan ben ik voor niemand. Is dat duidelijk?" Hij was er van geschrokken. „Heel duidelijk, Tanja. Neem me niet kwalijk. Ik had het immers kunnen weten. Je stijgt in m'n achting. En sorry, dat ik me even liet gaan Daarop had ze hem hartelijk gekust „Je bent een man. En wat voor een man." Met temperament Daar ben ik blij om. Ik zou nooit van een man kunnen houde, die niet z'n wilde ver langens had. (wordt vervolgd) Het Residentie Strijkkwartet ZIERIKZEE. Op donderdag 27 december vindt in het Zierikzeese stadhuis het traditionele kerstkoncert plaats, onder auspiciën van de ZVU. Optreden zal, in een met kaarsen verlichte Trouwzaal, het Residentie Strijkkwartet. Het in 1972 opgerichte kwartet, dat de laatste tijd enige wijzigingen in de bezetting heeft ondergaan, bestaat uit hoog gekwalificeerde musici van verschillende nationaliteiten. Violist Alexandru Lascae bijvoorbeeld, Roe meen van geboorte, en de Nederland se celliste Agnes Jas, zijn o.m. onder scheiden met de „Premier Prix et Di- plÖme Supérieur Musique de Cham- bre („avec la plus grande distiction"). De Engelse altviolist Andrew Sparrow studeerde met on derscheiding af aan de Guildhall School of Music te Londen en werkte in Keulen met Max Rostal en gedu rende enige jaren als solo-altist bij het Kamerorkest van Zürich. Mo menteel is hij als plaatsvervangend solo-altist verbonden aan het Resi dentie Orkest. De meeste leden van het strijkkwartet hebben overigens gedegen solistische ervaring. Violist Lex Veelo nam niet lang geleden de plaats in van de Amerikaanse Cara Mio Antonello. Programma Uit zijn uitgebreid repertoire, dat werken bevat van o.v.a. Bartok, Beethoven, Brahms, Mozart, Ravel, Schubert, Schuman, Verdi en Gou nod, heeft het Residentie Strijk kwartet voor het concert de volgende ZIERIKZEE Bouwen dagverblijf gegund De bouw van het nieuwe onderko men van de Stichting Dagverblijven (voor ouderen en kinderen), dat aan de Scheldestraat tegenover Borren- damme komt te staan, kan om streeks half februari beginnen. Maandagochtend werd tijdens een werken geselecteerd: Strijkkwartet in B gr.t. Hob III 69 (op. 71/1) van Jo seph Haydn, Strijkkwartet op. 10 van Claude Debussy en (na een pau ze) Mendelssohns Strijkkwartet in D gr.t. op. 44/1. Afgaande op de vaderlandse mu- ziekkritici, staat de bezoeker een mu zikale gebeurtenis „van royale toon" en „verrassend hoog peil' te wach ten. bestuursvergadering de bouw van het dagverblijf gegund aan de fa. Lichtendag te St. Philipsland. OOSTERLAND Kerstviering i bejaarden OostQrland Donderdagmiddag 20 december hield de bejaardensociëteit haar Kerstfeest in de zaal van het dorps huis „Oosterhof', waarvoor weer goede belangstelling bestond. De presidente, mevr. E. J. Poelman van Leeuwen, heette de aanwezi gen welkom, onder wie de burge meester Van Bommel, van Duive- land, met zijn echtgenote, en ds. Plante. Laatstgenoemde kreeg de leiding en liet zingen Gez. 15 1 en 2, waarna hij voorging in gebed. Aan de hand van Matth. 118 hield ds. Plante een „Kerstmeditatie" en na het zingen van Gez. 1 3 werd het theetijd. Hierna las mevr. Nikerk-van der Haven een Kerstgedicht „De Zwer ver" en mevr. Stoutjesdijk-Borst „Avondgebed". Gezongen werd ver volgens Gez. 148 1, 4 en 6. Het Kerst verhaal „De kleinzoon van Hendrik- Jan", werd voorgelezen door de presi dente, mevr. Poelman. Na de melkronde volgden nog twee Vrijdag 4 januari, 19.25 uur, Neder land 2: Pussycat. Een special van de ze muzikale formatie. tips18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest19.30 Oogst in beeld; 20.00 De man met twee gezichten; 21.37 Journaal; 21.55 Panoramiek; 22.25 Markant sport; 23.20 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Open schooltijd; 18.55 Nieuws; 18.59 Het verhaal van Jo hannes; 19.25 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.17 Stichting Socutera20.22 Goodbye to the seventies; 23.00 Te- leac; 23.35 Nieuws. DONDERDAG 27 DECEMBER NED. 1: De TROS vult de middag- uitzending met de volgende drie pro gramma's. Een aflevering van O moeder wat is het heet, Simonskoop voor de jeugd, met aandacht voor Walt Disney's Junglesboek en tenslotte de herhaling vanAndré van Duins jubileumshow. 's Avonds alle reerst Barbapapa en Pinokkio ge volgd door de Ombudsman en het spelprogramma 2 voor 12. Het pro gramma Kiezen hoe zo? besteedt aan dacht aan het zestigjarig bestaan van het kiesrecht voor vrouwen. De NOS vervolgt de uitzending met Politieke partijen (VVD) en Denkbeeld. In dit gespreksprogramma gaat het over het thema van de terugkomst dat kenmerkend is voor meerdere gods diensten. De Engelse kunstschilder Benjamin Creme beweert in kontakt te staan met nieuwe wereld leraar. NED. 2; Bassie en Adriaan openen de avonduitzending. Het kleine boompje is de titel van een teken film. Het journaal wordt gevolgd door de Amerikaanse speelfilm Sca- ramouche. André Moreau is de zoon van een onbekende edelman die zich niet met politiek ophoudt, wanneer een goede vriend van hem echter door de beruchte markies de Maynes wordt gedood, ontwaakt de revoluti onair in hem. Hij sluit zich aan bij een groep komedianten en onder de naam Scaramouche zal hij zijn vriend wreken. In De Tros op herha ling zijn hoogtepunten te zien van TROS-programma's van het afgelo pen jaar. DONDERDAG 27 DECEMBER NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 O moeder wat is het heet; 14.30 Simonskoop voor de jeugd; 14.50 An dré van Duin; 18.00 Nieuws voor do ven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Barba papa; 19.05 Pinokkio19.30 Ombuds man; 20.00 2 voor 12; 20.40 Kiezen hoezo?; 21.37 Journaal; 21.55 Politie ke partijen; 22.05 Denk-beeld; 22.55 De vrije gedachte; 23.15 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.40 Teleac; 18.55 Nieuws18.59 Bassie en Adri aan; 19.25 Het kleine boompje; 20.00 Journaal; 20.27 Scaramouche; 22.20 De TROS op herhaling;23.25 Nieuws. HILVERSUM, 22-12. De drie Ar- leden uit de CDA- programmakommissie hebben hun werkzaamheden voorlopig opge schort. Zij willen eerst overleg met het AR-partijbestuur over de vraag of doorgaan met dit werk nog langer zinvol is. De Amsterdamse hoogleraar Bob Goudzwaard heeft dit vrijdagavond in een televisie-uitzending in Hier en Nu meegedeeld. Hij zelf zegt tot deze stap te zijn gekomen nu hij een „ver vreemding" heeft overgehouden van het kernwapendebat in de Tweede Kamer en het CDA in dat debat „niet herkende". Wezenlijke vraag Volgens Goudzwaard kwam de we- in totaal 124 spelers aan deel. De in deling geschiedde op basis van vier tallen en naar de speelsterkte. Iedere schaker speelde dus drie partijen en de toegewezen bedenktijd was één uur per speler per partij. De acht sterkste spelers werden ingedeeld in twee hoofdgroepen. De winnaars hiervan, A. den Ha mer uit Sas van Gent en H. Groffen uit Vlissingen, maakten in een par tijtje snelschaak van ieder zeven mi nuten uit wie zich kampioen van het toernooi mocht noemen. Dit werd A. den Hamer, die zijn op- zenlijke vraag in het kamerdebat niet aan de orde. Hij noemde voort zetting van het werk in de CDA- programmakommissie nu „een be trekkelijk zinloze zaak". De hoogle raar was destijds een van de mede opstellers van het CDA-programma „Niet bij brood alleen". De hoogle raar - destijds voor de AR-partij lid van de Tweede Kamer - noemde het heel onwaarschijnlijk dat hij bij de volgende verkiezingen nog op de CDA-kandidatenlijst zal komen. ponent met lege handen liet zitten. Dit was echter slechts in figuurlijke zin waar, want na afloop van het geslaagde Végé-Kersttoernooi kreeg iedere speler die aan het toernooi had deelgenomen een prijs overhandigd» J. de Korte uit Bruinisse scoorde optimaal met 3 uit 3. Ook W. Vis uit Zierikzee haalde de 100% score met 3 uit 3. De overige resultaten zijn: M. M. Krijger en C. G. Overweel ieder 2V2 punt.; A. Bil 2 punten; A. M. v. d. Westen IV2 punt; P. van Baarle 1 punt; R. Moerman l/2punt. SCHEEPVAART Acila, 21-12 van Mina al Fahal naar Dubai. Atlantic Star, 20-12 125 noord oost Maputo naar Le Havre. Onoba, 20-12 van Port Arthur naar Esmeraldas. WOENSDAG 26 DECEMBER TWEEDE KERSTDAG NED. 1: De matinee op deze kerst dag begint met een intwerview met pianist Arthur Rubinstein. Vervol gens een Engelse verfilming van Christmas Carol. John le Mesurier speelt in dit welbekende verhaal de hoofdrol. Voorts Peter en de wolf een muzikaal sprookje van Serge Proko- fief, gespeeld door poppen van Jiri Prochazka. Daarna Barbapa en de honderdste uitzending van De film van Ome Willem. De avonduitzen ding wordt geopend met Van gewest tot gewest en Oogst in beeld, gevolgd door het televisiespel De man met twee gezichten met Cox Habbema en Hein Boele in de hoofdrollen. Dit spel gaat over Karei Polder een door iedereen gewaardeerde vlotte vent, financieel specialist bij de firma Ma ling Metaal. Wanneer er vanuit zijn werk grote druk op hem wordt uitge oefend, in feite enkele door de malai se in het bedrijfsleven begint het ver nis van zijn gedrag en persoonlijk- NED. 2: Het IKON komt met een herhaling te weten Het verhaal van Johannes verteld door Aart Staart jes. Na Kenmerk en de Stichting So cutera gaat Veronica met het pro gramma verder met Goodbye to the seventies dat alle zendtijd van de avond opslokt. Hierin wordt aan dacht besteed aan de Toppers van de jaren zeventig zoals het Watergate- schandaal, het terrorisme, de oliecri sis. Natuurlijk neemt de populaire muziek een belangrijke plaats in. Een aantal van de voor de zeventiger jaren representatieve hits zullen worden uitgezonden. De Zweedse groep Abba krijgt verreweg het meeste aandacht, omdat deze voor een groot deel het gezicht van de ze ventiger jaren heeft bepaald. WOENSDAG 26 DECEMBER NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Rubinstein15.30 Een kerstver haal; 16.30 Peter en de Wolf; 16.55 Barbapapa; 17.00 De film van Ome Willem; 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Toeristische heid langzaam maar zeker te barsten. Panoramiek wordt gevolgd door Markant sport waarin voetbaltrai ner Cor van der Hart wordt gepor tretteerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4