Rekonstruktie van Kraaijesteinweg op provinciale agenda Tennisklub „Zierikzee" start aktie voor baan verlichting DE ZIERIKZEESCHE COURANT Peruaans vliegtuig verongelukt De sociale verzekeringen in het nieuwe jaar Geloof in bondsrepubliek ut blUi.1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 december 1979 136ste jaargang Nr. 22631 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per iosse mm; „Succesjes" t/m 4 regels) f 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 BTW. In dit nummer: Nog geen volledige sintelbaan? WESTERSCHOUWEN, 27-12. Voor het verbeteren van een gedeelte van de Kraaijensteinweg willen G.S. een krediet van 1.560.000,- beschikbaar snellen. Het ontwerp-voorstel staat op de agenda van de vergadering der vaste kommissie van advies en bijstand voor de wa terstaat (polders en wegen), die op maandag 7 januari wordt gehouden. Het gaat om de rekonstruktie van een ongeveer 980 m. lang gedeelte van de weg Haamstede- Westenschouwen (de Kraaijensteinweg) tussen de rij baanverdubbeling nabij de Hogeweg en rotonde te Westenschouwen. In het ontwerp-voorstel wordt tevens gesproken over het aanleggen van een riolering in een gedeelte van deze weg, hetgeen voor rekening van de gemeen te Westerschouwen zou moeten gebeuren. De provinciale waterstaat, zo staat in de toelichting, heeft een plan opge maakt voor deze konstruktie op be scheiden schaal, waarbij de bestaan de, ongeveer 5.20 m. brede klinker bestrating van de hoofdrijbaan wordt vervangen door een asfaltver- harding met over het algemeen een breedte van' 6.70 m. Gelijktijdig zal de weg van een fundering worden voorzien. Fietspad Aan de noordwest- c.q. westzijde van de weg zal een fietspad worden LIMA, 24-12. Reddingsploegen heb ben de lichamen van de 29 inzitten den van het zaterdag neergestorte Peruaanse luchtmachtvliegtuig aan getroffen in het wrak van het toestel. Het vliegtuig - van het type „Buffa lo" - werd gevonden in het dichte oer woud bij Puerto Esperanza, ongeveer driehonderd kilometer ten noord westen van Lima. Het zoeken naar het vliegtuig werd bemoeilijkt door de zware regenval. aangelegd, voorzien van een 2.70 m. brede asfaltverharding. Voorts zullen aan de noordwest c.q. westzijde en aan de zuidoost c.q. oostzijde van de weg waar nodig en mogelijk voetpaden worden aange legd. Ter plaatse van de Westenschou- wenseweg zal aan weerszijden van de weg een bushalte worden gemaakt. Langs de rotonde zal eveneens een bushalte worden aangelegd. De werken zijn op verzoek van de gemeente Westerschouwen en de in de nabijheid van de weg wonende be langhebbenden zodanig ontworpen, dat de grondaankopen tot een mini mum beperkt kunnen blijven. Tijdens het met de gemeente WeAv-M schouwen geveerde overleg is door de gemeente verzocht om op kosten van de gemeente tegelijk met de uit te voeren wegsverbetering in een gedeelte van de weg een riolering aan te brengen. Hiertegen bestaat geen bezwaar. Het aanleggen van de ze riolering is dan ook in het plan op genomen. In de kostenraming van de werken 1.560.000,-) zijn opgenomen de kosten van grondaankoop, toezicht op de uitvoering, onvoorzien en ren teverlies, en de voor rekening van de gemeente Westerschouwen komende en op 84.900,- geraamde kosten van de aanleg van de riolering. De kosten van de verbetering van de Kraaijensteinweg komen in aan merking voor subsidiëring ingevolge de Verdelingsverordening uitkerin gen wegen Zeeland. BROUWERSHAVEN. Zaterdag 22 december werd door de carnavalsve reniging ,,De Benekluvers" een rom melmarkt en fancyfair in het Ton- nenmagazijn te Brouwershaven ge houden. Dit ter versteviging van de kas van hun carnavalsvereniging. Iedere bezoeker kreeg gratis een lot waarop elk uur een prijs werd verloot. Tussendoor werden nog an dere prijzen verloot. (2) De kinderbijslagen bedragen met ingang van 1 januari 1980 per kwartaal voor: Eerste kind jonger dan 3 jaarf 130,— Eerste kind van 3 jaar of ouderf 259,— Tweede kindf 240, Derde kindf 423,— Vierde en vijfde kindf 511, Zesde en zevende kindf 564,— Achtste en volgende kindf 621 Met ingang van 1 januari 1980 geeft de Algemene Kinderbijslagwet aan alle ingezetenen van het eerste kind af recht op kinderbijslag. In verband hiermee zijn de Kinderbijslagwet voor loontrekkenden, de Kinderbijslagwet voor kleine zelfstandigen en de Kindertoelageregeling voor overheidspersoneel in getrokken. Bij wijze van overgangsmaatregel ontvangen kleine zelfstandigen, die over het vierde kalenderkwartaal 1979 recht hebben op kinderbijslag krachtens de Kinderbijslagwet voor kleine zelfstandigen een uitkering-ineens van f 150,— voor hun eerste kind en f 150,voor hun tweede. SCHIPHOL. Op Schiphol is dins dagmiddag een Canadees beroofd van sieraden en goud ter waarde ven 1,4 miljoen gulden. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie dienst luchtvaart meegedeeld. Van de daders onthreekt ieder spoor. ZWOLLE. De politie van Zwolle heeft tweede kerstdag tegen midder nacht de 29-jarige Zwollenaar B. overmeesterd, die in het wilde weg met een pistool op een café in de bin nenstad stond te schieten. Bij deze schietpartij zijn geen slachtoffers ge vallen. BONN, 26-12. Geloofde in 1967 nog 90 procent der Westduitsers in een opperwezen, nu is dat 79 procent. In 1969 was 69 procent der West duitsers ervan overtuig dat men een goed christen kon zijn zonder tot een kerkgenootschap te behoren. Thams is 77 procent die mening toegedaan. Ondanks deze percentages gelooft 53 procent van de Westduitse bevol king in een voortbestaan na de dood,- tegen 48 procent in 1967. Van de West duitsers die socialistisch stemmen gelooft 39 procent in een bestaan na de dood en van de christen-demo cratisch stemmende Westduitsers 67 procent. Maar één op elke drie Duitsers meent dat Jezus de zoon van God is (42 procent meende dit in 1967) en 38 procent van de volwassen bevolking zegt: „Jezus heeft bijna tweeduizend jaar geleden geleefd en heeft heden- tendage niets meer te zeggen". Bovenstaande gegevens zijn ont- lteend aan het Nieuwsmagazine „Der Spiegel". HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Depressies afkomstig uit het zeegebied nabij de Azoren trekken via de Britse eilanden naar de Noord zee. Ze brengen ons vrijdag veel'be- wolking en enige tijd regen. Ze voe ren ook iets zachtere lucht aan, zodat de temperaturen iets hoger zullen worden. Echt koud is het trouwens nergens in Europa. Vrijwel overal lagen de temperaturen in de nacht van woens dag op donderdag rond het vriespunt. Alleen in Zuid-Frankrijk en Zuid-Duitsland en in het noorden van Scandinavië vroor het ongeveer 5 graden. Boven de Britse eilanden bleef het overal boven nul. ZIERIKZEE. Voorbereid door de Interkerkelijke Werkgroep Zierik zee, vond maandag in de Gasthuis- kerk een volkskerstzangdienst plaats, waarvoor uitstekende be langstelling bestond. Voor de muzi kale begeleiding van de kerstliede renzorgde de K.H. Kunst en Eer". Het kerstevangelie werd gelezen door burgemeester Th. H. de Meester; de meditatie werd verzorgd door de eerw. heer J. A. M. v. d. Hurk, hulp-kapelaan. Bij de uitgang werd gekollekteerd voor de Cambod jaanse vluchtelingen. Bij elkaar een waardige inleiding \op de kerstvie ring! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. poooooooooooooc Het is een slechte redevoering,, waarvan men niets onthoudt. Nicole 1boeooooeooooooQ V/Ah 1£6h PE Bltr ZIERIKZEE, 27-12. De tennisclub „Zierikzee" is met een aktie g-estart om de aanschaf van de „broodnodige" baanverlichting te kunnen bekostigen. Leden en be langstellenden hebben de mogelijkheid obligaties van 50,- te kopen. Met de opbrengst zal een (groot) deel van de aankoop van twee lichtmasten (kosten 18.000) be taald moeten worden. Ook kon men een kansje wagen met sjoelen, blikwerpen en voor de scherpschutters lagen de windbuk sen klaar. De stemming was zeer gea nimeerd en in de middaguren werd het wat drukker en konden de orga nisatoren op een suksesvolle dag te rugzien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het idee voor deze aktie is op een feestavond van de tennisvereniging in september tot stand gekomen. Toendertijd was al bekend dat er op korte termijn geen uitbreiding van het aantal tennisbanen zou plaats vinden. „De vereniging telt momenteel on geveer 260 leden, met 76 mensen op de wachtlijst. Van die 260 leden spe len er 45 kompetitie. Het overgrote deel bestaat dus uit rekreatiespelers. Het komende jaar gaan tien teams aan de kompetitie deelnemen. Dat betekent dat er minder trainingstijd voor de rekreanten overblijft. Mei het vooruitzicht dat er geen uitbrei ding van het aantal banen komt. moet je naar een andere oplossing zoeken om de leden te kunnen laten spelen. Je moet wat aan je leden bestand doen. Met de aanschaf van twee licht masten breidt je het aantal uren per dag eigenlijk uit, doordat 's avonds ook de mogelijkheid bestaat om te spelen," aldus Feiko Postma. secre taris van de tennisvereniging. Kontakt met gemeente „Zierikzee" heeft kontakt opgeno men met de gemeente over een even tuele subsidie. De gemeente heeft daar in ieder geval niet negatief op gereageerd. Als het plan op de leden vergadering (28 januari) goed wordl gekeurd, doet „Zierikzee" een offi ciële aanvraag aan het gemeente bestuur. Begin 1976 telde de vereniging iets meer dan honderd leden. Het „uren- probleem" kwam toen nog niet zo ter sprake, maar dat is anders met een aantal van 260. „Het afgelopen jaar hebben vijf kompetitieteams in Re- nesse getraind om meer ruimte in Zierikzee vrij te maken. Als vereni ging maak je verplichte onkosten, omdat er geen mogelijkheid is iede reen in Zierikzee te laten spelen. De kosten van de lichtmasten met inbegrip van de aanleg komen op 18.000,-. Als wijzelf de graafwerk zaamheden verrichten scheelt dat in de kosten. Voor de klub is het echter het belangrijkst dat de leden kunnen spelen. En dat hopen we door de ver lichting te kunnen verwezenlijken," aldus Feiko Postma. KOIJROU, Frans Guyana. Maan dag om 18.14 uur Nederlandse tijd is van de Franse ruimtevaartbasis Kourou in Frans Guyana de Europe se ruimteraket Ariane met succes ge lanceerd. Verwachting tot vrijdagavond: Tijdelijk regen In de nacht en ochtend regen, in het binnenland mogelijk voorafgegaan door sneeuw of ijzel; in de middag van het westen uit enkele opklarin gen; minimumtemperatuur van 4 tot ongeveer 0 graden; middagtempera- tuur circa 6 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 dec. Zon op 8.48, onder 16.35 Maan op 13.50, onder 2.50 Volle maan: 2 januari (10.02) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 dec. 10.22 23.13 4.00 16.36 Doodtij: 28 december.' TOKIO. De Iraanse Centrale bank heeft meegedeeld dat zij van plan is alle Iraanse tegoeden bij Britse en buitenlandse banken in Londen op te nemen, zo is in bankkringen in Tokio vernomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1