„KOLLEGE ROMMELT ZEKER NIET MAAR WAT MET SURSIDIEREGELING" VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Kerkwerve Stijlvolle kerstviering Bejaardensoos Bruinisse VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te RENESSE t Gemeenteraad Bruinisse STREEKNIEUWS Gemeenteraad Zierikzee BRUINISSE, 18-12. Sprekend namens het kollege, merk te de voorzitter, burgemeester T. C. Hekman, op de jongste begrotingsvergadering op, het niet eens te zijn met de opmerking dat het kollege met de subsidieveror dening maar wat aanrommelt. Alleen die verenigingen die hun bescheiden aan de gemeente voorleggen krijgen subsidie. Met inbegrip ook van het V.V.V. dat al vele jaren altijd aan de voorwaarden om subsidie heeft voldaan. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Of de Grevelingen zoet of zout moet zijn is een zaak die door hogere instanties in samenwerking met de gemeenten en de betrokkenen beke ken zal worden in de toekomst. Wel zijn wij van mening, dat een goede zoetwatervoorziening dringend ge wenst is, doch er rest ook nog een an dere mogelijkheid d.m.v. het toe komstige Zoommeer. Cijfers over baldadigheid kunnen niet konkreet worden gegeven. Wij zijn het met de opmerkingen eens betreffende de wijkagent met aantekening, dat het niet nodig zou moeten zijn. RENESSE Kerstviering Bejaardensociëteit van Renesse en Hervormde Vrouwengroep Dinsdagmiddag vierden de bejaar densociëteit van Renesse en de Her vormde Vrouwengroep „Martha", even eens uit Renesse, gezamenlijk het kerst feest in de versierde benedenzaal van het dorpshuis. De goed bezochte bijeenkomst werd geopend door mevr. Duson, die alle aanwezigen verwelkomde, in het bij zonder enkele leden van de kerkeraad. Eerst werden de liturgie en een over denking afgewerkt. Alles werd gelezen door dames van de vrouwengroep. Een en ander werd afgewisseld met samen zang door alle aanwezigen. Na de pauze werd een tweetal kerstverhalen gelezen door de dames V. d. Werf-v. d. Maas en V. d. Hoek-Blom. Iedere aanwezige ontving een leuke attentie. Aan het slot van de stemmige bijeen komst deelde mevr. Duson mede dat de vrouwengroep f 1000,- wil bestemmen voor het orgelfonds. Een gift die door de blij verraste kerkeraad in grote dank werd aanvaard. De heer J. C. Braber sprak namens de kerkeraad een woord van dank en sloot vervolgens de bijeen komst. Een deel van de middag werd bijgewoond door burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Kerstviering Peuterspeelzaal Donderdagochtend vierde de peuter speelzaal van Renesse het Kerstfeest met een gezamenlijke kerstmaaltijd, bestaande uit croissants en chocolade melk Het gebeuren werd bijgewoond door alle moeders en ook een enkele vader. Voor de maaltijd werd rond de kerstboom een kerstverhaal verteld en werden kerstliedjes gezongen. De klas was sfeervol versierd met een kerst boom en door de peuters zelf gemaakte kerststukjes. Leerzaam projekt op Openbare basisschool Onder leiding van de onderwij zer, de heer J. Uil heeft de vijfde klas der school, die uiteraard na de zomervakantie de zesde klas werd, in het jaar 1979 vanaf januari tot en met december deelgenomen aan een projekt, uitgaande van de Zui delijke Landbouw Maatschappij (ZLM), dat zich ten doel stelde de leerlingen van genoemde klassen wat meer vertrouwd te maken met wat er alzo gebeurt op een land bouwbedrijf, zulks onder het motto: „De boer op". Men kreeg de volledige medewerking van de landbouwer Jaap Schoof alhier woonachtig op de boerderij: ,,'t Is Niet Anders" aan de Hoge Zandweg. De heer Schoof was zo vriendelijk in het afgelopen voorjaar zelf naar de school komen om de kinderen van één en ander op de hoogte te stellen, van het doen en laten op de hofstede en in de landbouw in het algemeen waarbij gele genheid werd gegeven vragen te stellen. Aangezien de heer Schoof bij zijn werk zaamheden als landbouwer ook scha penhouder is, werden de leerlingen ook hierover geïinformeerd. Men kon zelfs deze zomer getuige zijn van het scha penscheren, hetgeen zeer in de smaak viel. Verder teelt de heer Schoof ook witlof waartoe hij dit jaar een moderne loods heeft gebouwd. Ook met dezè teelt werden de kinderen vetrouwd ge maakt, en konden ze zelf daadwerkelijk daaraan deelnemen- Ze kregen nl. van Verheugend is het, dat uit het on derzoek van de Commissie Onder zoek Ziekenhuistarieven is komen vast te staan, dat de bijdrage aan merkelijk lager zal zijn dan genoem de f 20,— per inwoner. Een betere be zetting van het aantal bedden en het aantrekken van bepaalde specia lismen heeft dit als resultaat gehad. Over bestemming van leegstaande gebouwen van de gemeente kunnen wij mededelen, dat het de bedoeling is, de vrijkomende grond na sloop van de openbare school, voor bouw van woningen te bestemmen. De Christelijke School blijft voorlopig nog gereserveerd voor opslagruimte van meubilair tijdens renovatie. Oude gemeentehuis Het oude gemeentehuis blijft nog steeds te koop en doet thans nog dienst als onderkomen voor de pad vinderij. De aanbesteding van een gebouw hiervoor, samen met „Bru- Tén" heeft inmiddels plaats gehad. Voor ,,De Pul" is een gebouw be schikbaar en de wacht is op uitwer king van de plannen. Een alternatief i.v.m. bezwaarden achten wij momenteel nog niet rele vant. Betreffende de havenplannen kunnen wij thans zeggen dat goede vorderingen worden gemaakt t.a.v. de gemeentehaven. De reparatiehaven is een zaak waarvoor nog niet direkt een oplos sing is. We hebben hier ook te maken met de scheepswerf en de daarbij be horende helling. Mogelijk kan dit wel 1985 worden. Overige havens houden ook verband met het overleg in de Stuurgroep Oosterschelde waarin ook de gemeente partici peert. t Sociale Dienst Het probleem van onderbezetting van de sociale dienst stelt het ge meentebestuur tot de noodzaak, uit te zien naar mogelijkheden in samen werkingsverband. De, grote hoeveel heid van wetten zal dit mogelijk noodzakelijk maken. Met betrekking tot de relatie bestuur-bestuurden ziet het kollege een belangrijke taak weggelegd voor de publiciteitsmedia. Voor met name de Zierikzeesche Nieuwsbode is ten aanzien hiervan de funktie van voor lichtingsblad voor de plaatselijke en regionale bevolking zeer belangrijk. Het gemeentebestuur wil goede voor lichting geven ten dienste van het al gemeen belang maar ook voor de be woners zelf. Tot een van de middelen mag gere kend worden het direkte kontakt met personen en verenigingen die het specifiek welzijn helpen bevorderen. O.a. is het kollege dienaangaande van mening dat het houden van een Nieuwjaarsreceptie een goede bijdra ge kan zijn voor dat direkte kontakt met de bevolking. Receptie Om deze reden zal ook dit jaar weer de bevolking gelegenheid gebo den worden het gemeentebestuur de beste wensen voor 1980 toe te wensen tijdens een receptie welke gehouden zal worden op woensdagavond 2 ja nuari a.s. vanaf 20.00 uur ten ge meentehuize waarvoor een ieder wordt uitgenodigd. de heer Schoof wat witlofzaad dat ze zelf in hun tuintje konden zaaien, en waarvan ze nu de gewonnen witlofwor tels in de loods bij de heer Schoof mochten brengen om deze daar door te laten groeien. Het ziet er naar uit dat de leerlingen binnenkort hun eigen geteeld witlof zullen kunnen veroberen. Al met al een leerzaam projekt dat vooral in onze agrarische streek zeer belangwek kend en leerzaam is. Allen die hiermee behulpzaam waren past een dankwoord. SEROOSKERKE Kerstfeest bejaardensociëteit Woensdagmiddag j.l. vierden de be jaardensociëteit het kerstfeest. In de sfeervol versierde zaal heette de leid ster mevr. M. v. Nieuwenhuizen-Gos- liga alle bezoekers hartelijk welkom. Gezamenlijk werden enkele kerstlie deren gezongen en na de theepauze las Na deze mededeling door burge meester Hekman volgde nog de gele genheid om in tweede instantie vra gen te stellen of opmerkingen te ma ken n.a.v. het repliek op de algemene beschouwingen door de raadsleden. Sommige zaken gaven nog aanlei ding tot nadere uitleg waarbij ook de beide wethouders waren betrokken. Zo ontspon zich nog een levendige diskussie waarover vermeld kan worden, dat zich geen noemenswaar dige meningsverschillen voordeden. De hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting ging er tamelijk snel door waarbij met name de heer Van den Bos aantekening verlangde te hebben tegengestemd waar het om sportzaken en vermakelijkheden ging: Tenslotte werd de begroting 1980 met algemene stemmen aangenomen. Voor de daarop volgende rondvraag bestond geen belangstelling nog ei gens op in te gaan en kon de voorzit ter deze zeer geanimeerde laatste vergadering van het jaar 1979 met een woord van dank sluiten. de leidster een boeiend kerstverhaal voor getiteld „Dan branden de kaarsjes weer", waarna men' over ging tot de gebruikelijke spelletjes, met als extra een verloting. Belangstelling burgemeester Ook de burgemeester, mevr. J. L. Niemantsverdriet-Leenheer gaf blijk van haar belangstelling door een kort bezoek te brengen aan deze middag. Zij wenste alle aanwezigen gezegende kerstdagen én een goed 1980 toe. Inmiddels was er door enkele help sters in de keuken ijverig pannekoeken gebakken, zodat de middag kon worden beëindigd met een heerlijke pannekoe- kenmaaltijd. De leidster sprak tot slot namens het bestuur de allerbeste wen sen uit voor de komende feestdagen en deelde mee dat de eerstvolgende soos- middag zal plaatsvinden op 2 januari 1980. Auto in sloot In de nacht van donderdag op vrij dag om 23.00 uur heeft een eenzijdig ongeval plaatsgevonden op de Pro- vincialeweg bij Serooskerke ter hoogt van de Hoosjesweg. P. A. uit Liverpool zou richting Zierikzee rij dende met zijn auto in de berm te recht gekomen zijn, waarbij hij de macht over het stuur kwijtraakte en aan de linkerkant in de sloot reed. A. liep geen 'vérwóndingen op, maar de auto raakte totaal vernieldVTakelbe- drijf J. de Jonge haalde de auto uit de sloot. DREISCHOR. Donderdagavond, om 21.45 uur is de stenen woning aan de Kapteinsweg van L. B. uit Drei- schor in brand geraakt. De woning was bestemd voor de sloop en de in- wonenden waren al met de verhui zing naar een dichtbij gelegen nieuw pand bezig. De brandweerkorpsen van Dreischor en Brouwershaven waren snel ter plaatse, maar de brand was zo hevig, dat het blussen wel haast onbegonnen werk was. Pas om 01.00 uur 's nachts heeft de brand weer de laatste smeulende resten ge doofd. Het huis is totaal uitgebrand, de oorzaak is vermoedelijk onvoor zichtigheid met vuur. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE Kerstavond Op vrijdagavond 28 december 1979 houden de Christelijke Plattelands Jongeren van Schouwen-Duiveland hun kerstavond. Zij beginnen deze avond met een maaltijd, terwijl het avondprogram ma om 20.00 uur aantvangt. Deze kerstavond wordt gehouden in de Putmeet te Scharendijke. OOSTERLAND Kerstfeest zondagsschool Op de eerste kerstdag 25 december höopt de Ned. Herv. zondagsschool haar kerstfeest te houden in de ..Voorkerk" naast de kerk op het To renplein. Aanvang 4 uur n.m. Vervolg vanpag. 1 verband met renovatie van elf wo ningen in het Havenkwartier, werd aangenomen 129.080,-, de massa). De jaarlijkse subsidie t.b.v. de Die renbescherming werd vastgesteld op één cent per inwoner. De voorlopige vaststelling vond plaats van de ge meenterekening en de rekening ge meentelijke volkskredietbank voor het dienstjaar 1977. In verband met het 25-jarig bestaan krijgt de Ver. „Philatelica" een éénmalige subsidie van 500,-. Het voorstel tot vaststelling van een nieuwe beheersverordening voor de algemene begraafplaats, werd aangenomen. In het kader van deze vernieuwing wordt het z.g.n. ran genstelsel aangeschaft. De heer Van Velthoven herinnerde aan de aanleg in 1829. Hij sprak zijn waardering uit voor de afdeling be last met het onderhoud en wees op enkele zeer oude grafmonumenten, die in vervallen staat verkeren. Mo gelijk kan de Plantsoenendienst deze eens bezien. De voorzitter wees op de vaak aanwezige historische waarde van dergelijke monumenten, waarop namen van oude Zierikzeese geslach ten voorkomen. Wethouder De Rijke zegde toe, dat aan een en ander aan dacht zal worden besteed. Aan „Beter Wonen" zal medewer- BRUINISSE.^-ie. Dinsdag 19 de cember j.l. kwam de Hervormde Vrouwengroep „Helpt Elkander" bi jeen om het jaarlijks kerstfeest te vieren. De presidente mvrouw B. de Waal-Jumelet, sprak een hartelijk welkom aan de leden en de gasten. Na het zingen van Gezang 1:1, ging zij voor in gebed. De schriftlezing king worden verleend voor de bouw van 90 woningwetwoningen Poor tambacht V II. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Asma naar gereedmaking van het buitenterrein jeugdsoos „Brogum". Het plan bestaat het onmiddellijk te doen, maar door het bijna vervlogen jaar (feestdagen) zal er in 1979 wel niet veel meer van komen. Volgens de wethouder P. W. wordt de zaak in 1980 onmiddellijk aangepakt. Eerst is nog gepoogd het goedkoper gedaan te krijgen, maar dat is niet gelukt. Dit heeft vertragend gewerkt. De heer Van Velthoven deed de suggestie, in verband met de gerezen moeilijkheden .rond „Mondragon", de kommissie Concertzaal uit te brei den met enkele raadsleden. De voor zitter voelde eveneens voor uitbrei ding; de zaak zal worden bezien. werd verzorgd door mevrouw De Korte-Padmos, uit Jes. 9, Jes. 40 en Lukas 1. Deze schriftlezing werd on derbroken met het zingen van Psalm 1, 2, 3 en 4. De bijeenkomst werd voortgezet met samenzang en dekla- matie. Hierna hield mevrouw Van Oeveren-Zondervan een meditatie naar aanleiding van Lukas 2, „U is heden de Zaligmaker geboren". Tij dens de daarop volgende pauze werd er genoten van chocolademelk. Me vrouw Hekman las daarop een ge dicht van Co 't Hart voor, getiteld „Zijn Rijkdom". Met enige passende woorden wer den allen door haar een gezegend kerstfeest en een goed en voorspoe dig 1980 toegewenst. Mevrouw Kesteloo-Schraver en mevrouw Van Oeveren-Zondervan zongen daarna samen enkele mooie liederen. Mevrouw De Jonge-Schoon- rewoerd las het kerstverhaal. De daarna aangeboden warme bis schopswijn liet zich goed smaken. Mevrouw Verspoor-Stoel zong ook nog enkele mooie liederen. Na een oudejaarsgedicht wenste de presi dente namens het bestuur, alle leden gezegende kerstdagen en een voor spoedig nieuwjaar toe. Na gebed werd nog het bekende „Ere zij God" gezongen. Tijdens deze samenkomst werd een kollekte gehouden voor Cambodja welke het mooie bedrag van 162,- opbracht. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4