Uitspraak samenwerking Ziekenhuizen ook aan de orde in Middenschouwen FRAAIE BLOEMENZAAK OP DE DAM GEOPEND DOOR KWEKERIJ PADMOS s Kollege Westerschouwen deelt zorg over sociale woningbouw J r ELEKTRO LIEVENSE f VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Noordgouwe I s. j .•mus jH Antwoord op algemene beschouwingen STREEKNIEUWS Raadsvergadering- dinsdag 18 december Nieuwe blikvanger ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 december 1979 Nr. 22625 3 HAAMSTEDE, 14-12. In zijn antwoord op de algemene beschouwingen deelt het kollege van B. en W. van Westerschouwen mee, dat het de zorgen over de sociale woningbouw met die van de frakties deelt. Zeer recent hebben besprekingen hierover met vertegenwoordigers van rijk en provincie plaats gevonden, waarbij begrip werd getoond voor de situaties zoals die zich in verschil lende kernen voordoen. Het kollege heeft dan ook goede verwachtingen, dat in een juist samenspel in deze sektor in 1980 wel het een en ander gebouwd kan worden. ,,De starheid kan doorbroken worden", aldus het kollege. Bij een werkelijk aangetoonde be hoefte van de sociaal gebondenen en het stellen van beleidsregels zal de sociale woningbouw werkelijk op de juiste wijze van de grond komen. Het kollege stelt, dat de woningbouwve reniging Beter Wonen" en het ge meentebestuur in staat moeten zijn deze aangelegenheid tot tevreden heid van de burger op te lossen. Een sociaal woningbouwbeleid legt aan de bestuurskolleges wel verplichtin gen op. Niet „alles" willen We kunnen niet .alles" willen, zo stelt het kollge. In de loop van de vol gende maanden hoopt men de be leidsregels hiertoe met de raad te bespreken. Ten aanzien van de realisering van de reeds eerder genoemde 20 woning wetwoningen werd meegedeeld, dat de prijsstelling de hindernis is. Het kollege zal blijven ijveren voor het behoud van het ziekenhuis in Zie rikzee. Zeer binnenkort hoopt men de raad nader te kunnen inlichten over de werkelijke exploitatieverliezen van de afgelopen jaren en de verwachte verliezen voor de komendé jaren. Het kollege is hierover nogal hoop vol gestemd. De gesignaleerde moeilijkheden ten aanzien van de ruimtelijke orde ning, wordt door het kollege onder schreven. Het eerste wat in deze sek tor zal moeten worden gedaan, is te komen tot de vaststelling van het struktuurplan voor de gemeente. In juli is er tussen de struktuurstu- die en de vaststelling van het struk tuurplan nu te veel tijd verlopen. Het kollege is van mening dat de impasse doorbroken moet worden. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 - 634 Ontwerp struktuurplan In 1980 moet een ontwerp struk tuurplan ter vaststelling worden aangeboden. Bij de voorbereidingen om hiertoe te komen zal niet moeten worden vergeten dat er sinds de aan bieding van de struktuurstudie veel is gepasseerd. Het komt het kollege dan ook als wenselijk voor deze struktuurstudie te vervolgen met een korrektienota. ,,Met de vaststaande feiten in de hand moet het lukken- na overleg met de planologische dienst - in 1980 een plan aan te bieden", aldus B. en W. De rekonstruktie van de kern Noordwelle hoopt men in 1980 te kunnen realiseren. Het gewijzigde plan is gereed. In 1980 zal een voorstel worden ge daan om geld te voteren voor de aan leg van het parkeerterrein voor de kom Burgh. Met de fraktie van het CDA is het kollege van mening dat stagnatie in de totstandkoming van de verbeteringen van de Hogezoom te Renesse doorbroken moet worden. Men zal hiertoe de nodige maatre gelen nemen en <ie raad op de hoogte houden. Over het Dorpshuis te Noordwelle hoopt men in 1980 een voorstel te kunnen doen. Met de fraktie van de VVD is het kollege van mening dat het dorpshuis te Renesse hard aan een opknapbeurt toe is. Binnen korte tijd zullen de eerste besprekingen plaatsvinden over her stel van het Carolingische Burght. .Binnensluipen' Enkele dagen geleden is een ont- werpnota voor de aanleg en exploita tie van een museum-tramlijn bij het kollege gedeponeerd, wat nog moet worden bestudeerd. Het binnensluipen van permanente bewoners is ook door het kollege on derkend. Men is bezig te onderzoeken welke maatregelen hiervoor getrof fen moeten worden. Een nadere beoordeling van nog ge dachte ontwikkelingen c.q. moge lijkheden bij de huidige vigerende bestemmingsplannen is o.i. eerst zin vol als het struktuurplan aan de raad ter vaststelling is aangeboden", zeg gen B. en W. Rabobanken met reizen naar Berlijn Op verzoek van hun kliënten heb ben de Rabobanken in Zeeland beslo ten een groepsreis te organiseren naar één der grootste tentoonstellin gen ter wereld op het gebied van de Ook het kollege onderschrijft het belang van het behoud van het infor matiecentrum voor de Oosterschel- dewerken in de gemeente. De realisa tie van een beperkte tennisakkom- modatie in Renesse wordt van belang geacht. Een ontwerp-bestemmingsplan - waardoor dit mogelijk wordt - zal in 1980 ter visie worden gelegd. Of de oude openbare school te Burgh in zijn huidige vorm, eventu eel na restauratie, gehandhaafd moet blijven zal nader worden bezien. De bestemming van dit deel van de kom Burgh moet nog eens goed worden overwogen. Het niet gebruiken van caravans op de vaste plaatsen op de kampeer terreinen gedurende het hoogseizoen is door het kollege niet op te lossen. Het aantal overnachtingen gemaakt door toeristen wordt niet meer door de gemeente geregistreerd. landbouw en veeteel: de Internatio nal Grüne Woche 1980 in Berlijn. De 5-daagse landbouworiëntatiereis bestaat voor een gedeelte uit infor matie en voor een gedeelte uit ont spanning. ZIERIKZEE Kerstzangavond Zaterdagavond 22 december zal er in de Chr. Ger. Kerk aan de Zevenge- tijstraat een massale Kerstzanga vond gehouden worden. Hieraan zal medewerking verleend worden door het Chr. Ger. koor „De Lofstem", het jeugdkoor „Sjaloom" en het kinder koor „De Sjofar". Verder zal een ko- pergroep van „Kunst en Eer" zorgen voor de begeleiding van samenzang en koorzang. Organist van deze avond is Jan Flik weert. De verbin denden teksten worden gesproken door ds. B. de Graaf. De algehele mu zikale leiding is in handen van diri gent Mar v. d. Veer. Aanvang 19.30 uur. I Bijeenkomst Vrouwenkontakt Woensdagavond 19 december wordt weer een bijeenkomst gehou den van het Vrouwenkontakt van de P.v.d.A. afdeling Zierikzee in de Zeeuwsche Herberghe. Gastspreker deze avond is Jack Coninck. Voor tijd: zie agenda. Adviezen voor invaliden Iedere tweede dinsdag van de maand houdt de A.N.I.B. (Algemene Nederlandse Invaliden Bond) het maandelijkse adviesbureau in het Rode Kruis-gebouw aan de Pater nosterstraat 1 te Zierikzee. (Voor tijd: zie agenda.) Tijdens dit spreekuur wordt advies gegeven wat betreft de handicap. Te vens is bezoek aan huis mogelijk dan dient eerst gelefonisch kontakt opge nomen te worden met de nummers (01110) 2064 en (01115) 1716, iedere avond tussen 19.00-21.00 uur. WESTERSCHOUWEN Afscheid direkteur Gemeentewerken De heer Z. Roseboom, direkteur van de dienst Gemeentewerken en bouw- en woningtoezicht van de ge meente Westerschouwen, zal in ver- MIDDENSCHOUWEN, 12-12. Tijdens de dinsdaga vond 18 december te houden gemeenteraadsvergadering van Middenschouwen, zullen B. en W. de raad o.m. voor stellen om in navolging van Zierikzee, Brouwershaven en Bruinisse zich uit te spreken voor een samenwer kingsverband tussen het Zweedse Rode Kruisziekenhuis en het streekziekenhuis De Bevelanden te Goes. Een ander belangrijk voorstel betreft de overdracht aan het Waterschap Schouwen-Duiveland van de oude en nieuwe zuiveringsinstallaties alsmede het verstrekken van geldleningen t.b.v. deze overdracht. Volgens artikel 9 van de Verorde ning Verontreiniging Oppervlakte wateren Zeeland, ontwerpt de Alge mene Vergadering van het Water schap een plan ter bestrijding van de waterverontreiniging, waarin o.m. het zuiver houden van het oppervlak tewater door middel van het zelf rea liseren en exploiteren van zuive- ringstechnische we/ken wordt gere geld. Hiertoe is het noodzakelijk dat de diverse zuiveringsinstallaties in ^irfir[i[(fififi[(i(fiii((((f(i(i((i[iriifi[i((fi(iiirfiiirrnrfnfri[imiii(ifiiii(i(iriiiifiiiiiiiiinirii(iiiiiiriiiininmniiinnf Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of 1 zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als 1 Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de I 1 heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche I Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) I 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. liiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimiiiimmiiiimnniTminiinmniiiinnnn^ handen van de Waterschappen ko men, aldus B. en W. De voor de over name benodigde gelden wil het Wa terschap van de gemeente lenen en B. en W. stellen voorts voor aan deze wens tegemoet te komen. Het gaat om de rioolwaterzuiveringsinstalla ties te Kerkwerve en Ellemeet, het rioolgemaal te Scharendijke alsmede transportleidingen en rioolgemalen. Wijziging bestemmingsplan Een voorbereidingsbesluit i.v.m. het wijzigingen van de tweede wijzi ging van het Bestemmingsplan Putmeet-I, „gedeelte Akker- bloemstraat", kan indien dat geno men wordt er aan meewerken, dat H. M. Struijs zijn schildersbedrijf in zijn garage kan vestigen. De garage dient daartoe uitgebreid en gewij zigd te worden. Tegen uitbreiding bestaan planologisch geen bezwaren, wel echter tegen de vestiging van een opslagplaats annex winkeltje. Voorts komen nog voorstellen aan de orde betreffende de verkoop van woningen in Scharendijke en Ker kwerve aan de huidige bewoners, het vaststellen van het wekelijkse aan tal lesuren in 1980 voor het vakon derwijs (één uur), het verlenen van een subsidie van f 75,- aan de Stich ting Zeeuwse Dag van het Paard. Het kollege stelt voor tot verlenen van 1000,- aan de ouderkommissie van de o.l.-school te Ellemeet, het vaststellen van de 30e wijziging van de begroting 1979, dat zelfde wat be treft de tweede en derde wijziging van de begroting 1980 en het voorlo pig vaststellen van de gemeentereke ning over het jaar 1977. band met pensionering per 1 januari 1980 de gemeentedienst gaan verla ten. Op donderdag 20 december a.s. zal in het gemeentehuis te Haamstede een bijeenkomst worden gehouden waarin afscheid kan worden geno men van de heer Roseboom. Deze bij eenkomst vangt aan te 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur, waarna een open bare receptie zal worden gehouden. HAAMSTEDE Vergadering Vrouwenraad Westerschouwen In tegenstelling tot andere berich ten wordt medegedeeld, dat de ver gadering van de Vrouwenraad afd. Westerschouwen op woensdagavond 19 december in de zaal van de Geref. Kerk openbaar zal zijn. Er zal tijdens deze bijeenkomst besproken worden over het behoud van het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis. Sprekers deze avond zijn de heer J. Hekking, dir. geneesheer van het Rode Kruiszie kenhuis en de heer J. Ph. T. Stenger, huisarts te Burgh/Haamstede. SEROOSKERKE Kerstfeestvieringen Op woensdag 19 december a.s. zal door de bejaardensociëteit het Kerst feest worden gevierd in het Dorps huis, terwijl de Kerstfeestviering van de zondagsschool „De Zaaier" zal plaatsvinden op zondag 23 decem ber a.s. in de Ned. Herv. Kerk. Voor ganger in deze kerstfeestviering is de plaatselijke predikant Ds. B. Baks. KERKWERVE Een honderdjarige Mevrouw M. Viergever-Hoekman vierde - gelijk gemeld - haar 100ste verjaardag. Temidden van meer dan 100 familieleden werd het heugelijk feit gevierd in het verenigingsge bouw. Tot de felicitanten behoorde de echtgenote van Zeelands kommis- saris dr. C. Boertien. Ook burge meester W. den Boer van Midden- schouwen, kwam de jarige gelu kwensen. Het „oude koor Souburg" was eveneens van de partij en zong, op verzoek van de jarige, o.m. het „Lied van het licht", een gedicht dat zij zelf twee jaar geleden aan de diri- gente van het koor had gegeven, met het verzoek er een melodie bij te ma ken. 's Avonds bracht het muziekgezel schap „Con Amore" uit Noordgouwe een serenade: al met al een fijne dag voor de 100-jarige. Kerstavond N.C.V.B. Op woensdag 19 december houdt de N.C.V.B.-afdeling de kerstavond in het verenigingsgebouw. Medewer king wordt verleend door mevr. C. Kort-van Meurs uit Renesse, die met deklamatie en zang zal bijdragen tot een echt kerstprogramma. Kerstmiddag bejaardensoos Op dinsdag 18 december organi seert de bejaardensoos van Kerk werve een kerstmiddag. Deze middag vindt plaats in het verenigingsgebouw. De bejaarden van Zonnemaire en Dreischor zijn ook uitgenodigd voor deze kerstmid dag. ZIERIKZEE. Het foto-archief gaf dit grapje" prijs; het noodbmggetje, dat ook in 1927, bij de toenmalige bouw van de Zuidhavenbrug, moest gebruikt. De geschiedenis herhaalt zich! OUWERKERK Kerst-klaverjaswedstrijd Zaterdag 22 december wordt in het Dorpshuis een speciale Kerst- klaverjaswedstrijd georganiseerd. In verband met de beperkte ruimte worden belangstellenden verzocht zich voor deelname aan deze klaver- jaswedstrijd op te geven bij de heer P. van Wijngaarden, telefoon (1114) 2359. Voor aanvangstijd: .zie agenda. BRUINISSE Strip o'theek De uitlening van artikelen uit de strip o'theek moet wegens kerstvie ring worden verzet van maandag naar dinsdag 18 december. Ook de tijd van uitgifte is ingekort en is van 17.30-18.30 uur. BRUINISSE Voetganger loopt tegen motor Heden (vrijdag)ochtend omstreeks 6.50 uur ontstond een aanrijding op de Havenkade te Bruinisse. Voetgan ger R. te Bruinisse zat te laat motor rijder B. uit Zierikzee naderen. Bij de hierdoor ontstande aanrijding werd R. gewond en moest naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis ver voerd worden. De motor van B. werd licht beschadigd. ZIERIKZEE, 13-12. Een voorbijganger blijkt staan, kijkt naar binnen en roept: „Kijk eens, mooi daarbin nen, hè". Bij dergelijke reakties blijkt het niet, als het om de vrijdag geopende nieuwe zaak van de kwekerij Padmos gaat. Dit nieuwe filiaal bevindt zich op de Dam en kent sinds de opening een enor me toeloop van bezoekers en klanten. Deze gang van zaken betekent onget wijfeld een fikse nieuwe aktiviteit aan het bloemenfront mede door de gunstige ligging (in het centrum van de stad). „Het voorziet duidelijk in een gro te behoefte. Vooral in de winter heb ben veel mensen geen zin om „hele maal" naar de kwekerij aan de Oude- weg te komen. Dat hebben we onder vangen door de komst van dit pand," aldus de heer H. Jonker, die de win kel aan de Dam alleen leidt. Voorlo pig kunnen de klanten voor bloemstukjes nog niet terecht. De daarvoor bestemde werkbank moet nog geplaatst worden en zelfs dan zal het vraag zijn of de opgegevn bloemstukjes in het pand gemaakt worden. „Als de drukte van een dergelijke omvang blijkt'te zijn, dat ik echt al mijn tijd voor de klanten nodig heb, dan verzorgt de kwekerij ze." In de zaak staan ongeveer vijfenze ventig verschillende soorten planten, waaronder de uit Guatemala en Peru komende Boucardia. Deze kamer plant is niet erg bekend in Neder land, veroorzaakt door het op deze plant rustende invoerverbod. Het assortiment Draceaenas zijn nog wel volop te verkrijgen, maar de heer Jonker ver moedt dat ook deze plant op een ge geven moment in veel mindere mate in de winkels te koop zal zijn. „Draceaenas komen uit de oerwou den, waar ze in verschillende maten ruimschoots gekapt worden en dan in grote kontainers naar diverse lan den worden vervoerd. Om dit soort voor uitsterven te be schermen, zal er over een bepaalde tijd ook wel een in- of uitvoerverbod op komen. Door de betrokkenen wordt er al over gepraat," vertelt Han Jonker. Het voorste deel van de winkel is ingericht voor de bloemen verkoop en het achterste deel voor de plantenverkoop. De inrichting heeft veel overeenkomst met de kwekerij. „Dat was ook de bedoeling. De bezoekers moeten op dezelfde rustige manier hun keuze kunnen be palen als dat in de kwekerij het geval is," zegt Han Jonker. De nieuwe bloemenwinkel van kwe kerij Padmos op de Dam is gevestigd in het voormalig pand van Volkeri kantoormachines. k a** v.t Hl. jjSS: IS. H >A s I A M'Jft ■wms p jW-a "1 'W L, J I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3