HET VERMOLMDE VOETSTUK SPORTVOORZIENINGEN ZONNEMAIRE EN NOORDGOUWE NIET TOEREIKEND Bestuurskamer op Sportpark Bannink officieel geopend jVlening van alle raadsfrakties: STREEKNIEUWS Verzekeren? vraag het aan BijdeVaate BijdeVaate Assurantie Royaal slot aan december-middenstandsaktie Huis kopen? vraag het aan Bij de Vaate K I BijdeVaate Makelaardij Na lang wachten ZILRIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 december 1979 Nr. 22622 3 BROUWERSHAVEN, 6-12. Alle frakties (CDA, VVD en PvdA) waren het er op de begrotingsvergadering Brou wershaven donderdagavond over eens dat de voorzienin gen voor de binnensport in de kernen Noordgouwe en Zonnemaire niet toereikend zijn. Voor Noordgouwe is waarschijn lijk een oplossing mogelijk door de bouw van de nieuwe gemeenschaps ruimte. De CDA-fraktie hoopt dat die ruimte multi-funktioneel wordt, zodat er ook gymnastiek gegeven kan worden. ZIERIKZEE C.P.B.-afdeling De C.P.B.-afdeling Schouwen- Duiveland houdt de kerstviering op dinsdag 18 december a.s. De avond wordt verzorgd door mevrouw Lokker-Meyering. Ook zal het C.P.B.- koor medewerking verlenen. De vie ring vindt plaats in het Hervormd Verenigingsgebouw. Ledenvergadering PvdA Op dinsdagavond 18 december houdt de Partij van de Arbeid, afde ling Zierikzee, een ledenvergadering in het ,,Huis van Nassau". Tijdens deze avond komen o.m. de volgende punten aan de orde: het werkplan 1980 voor de afdeling, kandidaatstel ling m.b.t. de gemeenteraadsverkie zingen en verkiezing voor het afde lingsbestuur, de streekfederatie (plaatsvervangende afgevaardigden) en de Gewestelijke vergadering (plaatsvervangend vertegenwoordi ger). Familie-avond „Philatelica" Op maandag 17 december a.s. zal in de bovenzaal van het „Huis van Nas sau", de traditionele familie-avond worden gehouden van de „Philateli- ca"-afdeling. Auto contra verkeerspaal In de nacht van donderdag op vpij- dag reed op het Havenpark de auto van P. E. v. d. L. uit Haamstede, bestuurd door mevrouw M. d. V. te gen een verkeerspaal. De auto werd zo goed als vernield, evenals de ver keerspaal. Kerstavond Donderdag 20 december zal de Her vormde vrouwengroep „Wees een ze gen" de kerstavond vieren in het Hervormd Verenigingsgebouw. Voor tijd zie agenda. In verband met het gereedmaken van de zaal gaat de ver enigingsavond op donderdag 13 de cember niet door. Advertentie Wilt u verantwoord advies, afgestemd op uw persoonlijke omstandigheden? - Overzichtelijk in een mooie map? Bel even 01110-2577 Hayenpark 29 - Zierikzee Telefoon 01110-2577 De VVD-fraktie dacht dat het toch mogelijk moet zijn om ook in Zonne maire een goede en moderne gym- nastiekvoorziening te realiseren. De CDA liet verder weten positief te staan tegenover de plannen de kleed- akkommodatie van de tennisvereni ging „Brouwershaven" te verbete ren. Wethouder Ph. J. van Ast ging hierop in, met mee te delen dat de kleedkamerakkommodatie van de tennisvereniging aan de orde is ge weest in de kommissievergadering en dat er overleg gepleegd zal wor den met de tennisvereniging. Lichtpuntje De CDA-fraktie werd gesteund door wethouder mevr. L. W. Schou- wenaar-Korstanje (PvdA), die ook als enig lichtpuntje in het gebrek aan akkommodatie voor de binnensport in Noordgouwe de bouw van het dorpshuis zag. „Het wordt misschien zo gebouwd, dat daarbij ruimte voor de gymnastiek komt. We zijn het er over eens dat er alleen goede voorzie ningen voor de buitensport zijn. Noordgouwe is de enige kern, die niet over een royaal sportveld be schikt. Misschien is een en ander te kombineren met het toekomstige dorpshuis," aldus de wethouder. Sporthal sportzaal De heer Soeters (CDA) sprak bij de beschouwingen vorig jaar over een sporthal voor Noordgouwe, maar in middels "bleek hij die wens afge zwakt te hebben tot een gymzaal. Hij zei tegen de raadsvoorzitter C. Slab- bekoorn: „U begint met niets, komt u ons dan tegemoet met een gymzaal". Huisvesting Jeugdsoos Het probleem van de huisvesting van de jeugdsoos in Noordgouwe Schade aan vangrail Vrijdagmorgen kwam een automo bilist, die tot nu toe onbekend is ge bleven, in-, moeilijkheden met zijn wagen waardoor di.t voertuig 18 stukken vangrail vernielde plus twee eindstukken. Dit gebeurde aan de Noord-Bevelandse kant. De scha de bedraagt f 7000,—. De automobi list is doorgereden. HAAMSTEDE Gestolen en terecht De BMW van de heer F, H. v. d. Heide aan de Duinroosweg werd vrij dagnacht ondanks goed afgesloten te zijn, gestolen. Zaterdagnacht werd de auto op een parkeerterrein in Fij naart teruggevonden, praktisch on beschadigd. RENESSE Gevarieerd showprogramma Ter afsluiting van een goed geslaagde winkelweekaktie organi seert' de middenstandsvereniging van Renesse woensdagavond 12 de cember een aantrekkelijk showpro gramma in „De Ark" te Renesse. Aan deze show, met de titel „Ar tiestenparade", wordt medewerking verleend door het populaire tee nersterretje Sandy, de zingende vrachtwagenchauffeur, Henk Wijn gaard en het-bekende duo De twee Pinten. Conferencier is Bob Vrieling en de muzikale begeleiding is in han den van de Sonny Boys. De avond is gratis toegankelijk te gen inlevering van twee gestempelde bonnen. BROUWERSHAVEN Sinterklaasfeest bejaardensoos Dinsdag vierden de leden van de bejaardensociëteit te Brouwersha- Geld en taarten BURGïi/HAAMSTEDE, 8-12. Nu Sinterklaas overal de aftocht heeft gebla zen en dc eerste Middenstandszaken hun Kerstversiering al hebben aange bracht, restte de Middenstandsvereniging BUrgh-Haanïstede alleen nog een uitbundig financieel slot in de bekendmaking van een groot aantal prijzen in de vorm van geld en taarten. Dit alles geschiedde zaterdagmid dag in hotel Bom door het bestuur van de Middenstand on onder het wa kend oog van wethouder P. v. d. Aar- sen, die zelfs de diverse trekkingen verrichtte. Een welkomstwoord sprak de voorzitter, de heer J. Ge- leijnse tot de aanwezigen, waarbij zoals later bleek, maar weinig geluk kigen bij waren. Allereerst kwam de prijsvraag „Voor de vuist weg" tot een einde en 20 gelukkigen kregen 10.-. Taarten Daarop trok de wethouder 50 feest taarten gevolgd door de geldprijzen. Deze bestonden uit 30 x 10,-, 25 x 25,-, 10 x 50.-, 4 x 100,-. lxf 250.- 1 x 1000,-. De vpprzitter deelde mede dat in deze aktie voor 510.000,- in Burgh en Haamstede is omgezet (in 1978 voor 448.000,-). Hij dankte een ieder die dit jaar opnieuw hun inkopen in de beide gemeenten deden, en speci aal wethouder V. d. Aarsen voor zijn medewerking. De wthouder prees de gezamenlijke middenstanders voor hun inzet en het werk dat ze ook nu weer van de aankleding hunner za ken hadden gemaakt. Het was aange naam en plezierig winkelen en dat was de opzet van de aktie 1979. werd slechts aangestipt. De VVD- fraktie zag in een snelle realisering van de bouw van het dorpshuis een mogelijke oplossing. De PvdA- fraktie vond het bedroevend dat door het sluiten van de jeugdsoos de oudere jeugd van Noordgouwe en Zonnemaire lid is geworden van de soos in Scharendijke. Deze fraktie hoopte dat hieraan op korte termijn wat gedaan kan wor den en dat er dan op alle kernen een betere begeleiding van de jeugdsoos zal komen. De CDA-fraktie was van mening dat het jeugd- en jongerenwerk vol doende aandachtvan het kollege krijgt. „Wanneer de jeugd op één der kernen initiatieven neemt, moet de gemeente doen wat in haar vermogen ligt juist deze groep faciliteiten te verlenen", aldus haar standpunt. ven het sinterklaasfeest. Helaas had de goedheiligman zelf geen kans ge zien langs te komen, maar de sfeer leed daar niet onder. Het werd een middag met verhaal, voordracht, gedichten en samenzang en natuurlijk de traditionele versna peringen als banket en suikergoed. Een Amarilleskoek en een chocolade letter namen de feestvierders mee naar huis; ook de zieken werden niet overgeslagen. De eerstvolgende soosmiddag wordt gehouden op donderdag 20 de cember in het Tonnenmagazijn. Dan wordt het kerstfeest gevierd. Sint bezocht de Smalstad-zangertjes Afgelopen dinsdagavond waren een veertig leden van het kinderkoor aanwezig bij de familie Berkeimans, toen tegen zevenen plotseling Sint Nicolaas aanklopte. Hij zal gedacht hebben, dat hij niet op een betere plaats had kunnen verschijnen om zo vlak voor zijn verjaardag toegezon gen te worden, en dat gebeurde dan ook! De goedheiligman en zijn „leerling-Zwarte Piet", een manneke van nauwelijks een meter hoog, wer den welkom geheten door de voorzit ter van Smalstads Gemengd koor, die ook nog een leuk gedicht voor droeg. De Sint zelf bleek enige anekdotes uit zijn lange leven in petto te hebben en vanzelfsprekend moedigde hij de kinderen aan, goed hun best te blij ven doen met zingen. Een zak voj sur prises en lekker koppen chokolade- melk vielen hun vervolgens te beurt en toen werden de rollen omge draaid: Sint kreeg een pakje van de voorzitter. Bij zijn afscheid werd de Spaanse pakjesbaas voor zijn komst hartelijk bedankt door de voorzitter, evenals de families Berkelmans en Hellendoorn, die de avond mede mo gelijk hadden gemaakt door respek- tievelijk haar huiskamer ter beschik king te stellen en de avond in goede banen te leiden. Kerstviering N.B.v.P. Op dinsdagavond 18 december houdt de afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen haar kerstviering in het Tonnenmagazijn. Op het pro gramma staat o.a. een kerstimpres sie door enkele leden en hun kinde ren, koorzang en het toneelstuk „Kerstmis 65 MIDDENSCHO U WEN Raadsvergadering Dinsdagavond 18 december zal de gemeenteraad van Middenschouwen in openbare vergadering bijeenko men in het gemeentehuis te Scharen dijke, SCHUDDEBEURS Uitgeweken en toch geraakt Zaterdagmiddag reden op de Ver- branddeman'sweg om 12.30 uur twee auto's tegen elkaar. F. H.-v. G. uit Schuddebeurs zag G. F. V. uit Zierik zee naderen op de smalle weg en week uit in de berm. H.-v. G. slipte en kwam terug op de weg, waarna zij tegen V. opreed. Aan beide auto's ontstond materiële schade. DU1VELAND Loop der bevolking over november Geboren 1. Hubrecht Jan, z.v. D. M. Goud- zwaard, en van W. K. de Bruine (Oosterland) geboren te Zierikzee; 3. Marinus, z.v. M. J. Bolle, en van G. van der Maas (Oosterland); 11. Mau- rits Johannes, z.v. J. G. A. Polle mans, en van M. E. M. Winkels (Nieu- werkerk); 12. Benjamin Willem, z.v. P. M. Pieper, en van J. Schot (Ooster land); 20. Jacobus Anthony, z.v. J. J. G. van de Zande, en van L. Krijgs man (Nieuwerkerk); 23. Jeroen, z.v. J. G. Ruitenbeek, en van M. J. Roosendaal (Nieuwerkerk) geboren te Dirksland; 27. Dirkje, d.v. C. Kap- tein, en van W. C. van Ommeren (Oosterland); 29. Colinda. d.v. H. J. Verkaart en van M. Boogert (Ooster land). Gehuwd 2. Theodorus Hendrikus Johannes Frank, 32 jr. en Constance Johanna Witkam. 27 jr. (Ouwerkerk); 2. Jan Dooge, 22 jr. (Oosterland), en Wilhel- mina Jacomijna IJzelenberg. 19 jr. (Nieuwerkerk); 14. Jacob de Ronde, 23 jr. (Bruinisse), en Janna de Bruine, 19 jr. (Nieuwerkerk); 16. Coenraad van den Berge, 23 jr. (Nieuwerkerk), en Pieternella Wilhelmina Kik, 21 jr. (Oosterland); 16. Paulus Willem Bod bijl, 25 jr. (Brouwershaven), en Merg- jen aan de Wiel, 24 jr. (Nieuwerkerk); 30. Domingos de Ressureiqao Gomes, 23 jr. en Elisabeth Lucretia Dale bout, 20 jr. (Nieuwerkerk). OOSTERLAND Tijdrede Op dinsdagavond 11 december a.s. spreekt ds. M. Pronk, Oud Gerefor meerd predikant te Dordrecht een tijdrede uit in het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente in de Burg. van der Have.straat-hoek Sandströmstvaat, zulks op uitnodi ging van de afdeling Oosterland van de Staatkundig Gereformeerde Par tij- BRUINISSE Aanrijding bij Albertscorner Op de Grevelingendam ter hoogte van de Albertscorner zijn zondag middag om 15.45 uur twee auto's te gen elkaar gebotst. S. A. uit Capelle a/d IJssel kwam van het strand af en zag de naderende J. A. v. d. C. uit Breda niet, die op de Rijksweg reed. Beide voertuigen liepen bij de bot sing materiële schade op. Trekkingsavond middenstand De verkoopaktie 1979 van de Bruse middenstand zal evenals vorige jaren weer afgesloten worden met de trek kingsavond van het totale prijzen pakket. Verwacht mag worden dat er ook dit keer weer grote belangstel ling zal zijn voor deze trekking, die zal worden gehouden op dinsdaga vond in „'t Durps'uus". Aan de verkoopaktie werd, dit jaar deelgenomen door 26 deelnemers die gezamenlijk de nodige geldmiddelen bijeen moesten brengen voor het prij zenpakket, Na aftrek van onkosten zal er nog een bedrag van 13.000,- beschikbaar zijn voor de prijzen. Daarnaast werden er dagelijksd dag prijzen getrokken welke bestonden uit waardebonnen ter waarde van 25,-. Bovendien waren er drie at- trakties waarmee eveneens prijzen waren te winnen. Zie agenda. „Bruse Rakkers" verplaatst Deze week heeft de verplaatsing van het gebouw van de Christelijke Kleuterschool ,,De Bruse Rakkers" plaats gehad. Door deze verplaatsing naar aan de overzijde van de Dreef, is tegemoet gekomen aan de wens, dat het kleuteronderwijs nu ook plaats kan hebben in een gebouw dat tot het scholen komplex gerekend mag wor den. Op deze wijze zal het mogelijk zijn de integratie van het onderwijs te bevorderen. De thans vrijgekomen grond zal in de toekomst benut kunnen worden voor de aanleg van parkeerplaatsen waaraan daar ter plaatse behoefte is voor de bezoekers van het gymlo kaal. Een verdere rekonstruktie van Advertentie Bel even 01110-2577 Havenpark 29 - Zierikzee Telefoon 01110-2577 de Dreef ligt ook nog in het voorne men doch hiervoor zijn nog geen defi nitieve plannen bekend. Zonder gas Tengevolge van een lekke gaslei ding moest vrijdagmiddag zo tussen 4 en 5 uur de toevoer van gas stopge zet worden. Dat dit tot ongerief leid de laat zich begrijpen aangezien er dan juist op dat tijdstip veel warme maaltijden worden bereid. De politie was zeer aktief door de inwoners te waarschuwen tegen het laten open staan van gaskranen. Zij deed dit met gebruikmaking van de geluid- sintallatie. Parkeerterrein Naar ons werd medegedeeld is het gebouw dat dienst deed als lokaal voor de Christelijke Basisschool ver kocht aan het slopersbedrijf Fa. Wit te uit Westkapelle. Deze heeft het gebouw direkt weg gehaald zodat het terrein thans vrij is gekomen voor de aanleg van par keerplaatsen waartoe de gemeente raad onlangs heeft besloten. Met de aanleg van die parkeerplaatsen zal een reeds lang gekoesterde wens in vervulling kunnen gaan van de auto bezitters uit de Pr. Margrietstraat en de Burg. Hagelaan. Aanrijding Zaterdag stond op de Kerkstraat een file auto's. Een daarvan, bestuurd door M. J. v. d. V. uit Brui nisse verliet plotseling dit verband en reed daarbij tegen de auto van L. IJ., eveneens uit Bruinisse. Beide au to's liepen schade op. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK. Woensdag 12 de cember, ds. J. C. van Ravenswaaij, Terneuzen; 19.30 uur. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 10-12. Aanvoer totaal 1922: slachtrunderen 1373, schapen en lammeren 549. Prijzen per kg: Stieren le f 7,40-8,00, 2e f 7,00-7,35; vaarzen le f 7,25-8,00, 2e f 5,60-6,10; koeien le f 6,80-7,90, 2e f 5,70-6,10, 3e f 5,30-5,60; worstkoeien f 4,50-5,45; dikbillen extra kwaliteit f 9,00- 14,00. Prijzen per stuk: Schapen f 150- 190; rammen le f 200-250. Overzicht: slachtrunderen: aan voer ruim, handel matig, en prijzen stabiel, stieren iets hoger; schapen en lammeren: handel redelijk, en prij zen stabiel, lammeren iets lager. Voor 25 jaar..... OOSTERLAND. Het bankgebouw voor de Coöperatieve Boerenleen bank met kassierswoning, dat ge bouwd wordt bij de toren is thans op kaphoogte en zal weldra onder de pannen zijn. Met dit gebouw zal weer een ledige plaats gevuld worden. In 1945 werd het zogenaamde Witte Huis, dat gemeentebergplaats was, in puin gebombardeerd. Dit gebouw stond op de plaats waar nu de bank komt. BRUINISSE. Vrijdag en zaterdag werd in het Verenigingsgebouw door de muziekvereniging ,,Nu met Hope een bazar gehouden, waarvan de op brengst bestemd was voor het ver sterken van het fonds waaruit de uni formen worden betaald, een fonds dat telkens moet worden aangespro ken omdat het ledental groeit. OOSTERLAND. In verband met het ontbreken van beschikbare ruim te voor de nieuw aan te schaffen boe ken als gevolg van de restauratie der kerkeraadskamer, zal de bibliotheek der Ned. Herv. kerk alhier voor hands niet kunnen aanvangen. Ook zal mettertijd demand moeten wor den opgezocht die het beheer van de boekerij ter hand wil nemen. ADVERTENTIE. Burgemeester en wethouders van Renesse zullen woensdag 8 december 1954 des voor- middags 10.00 uur bij inschrijving verkopen 3 stuks iepenbomen op stam staande op het dorpsplein in de ze gemeente. Voorwaarden zijn ver krijgbaar a 50 cent ter gemeentese cretarie van Renesse. BRUINISSE. De in aanbouw zijn de kleuterschool te Bruinisse vordert goed. Het ligt in de bedoeling op 4 ja nuari 1955 deze school officieel te openen. ZIERIKZEE, 8-12. Met het overhandigen van de sleutels aan de voorzitter van de beheerskommissie, de heer A. M. Does droeg de wethouder van sportzaken, de heer L. J. van Gastel namens de gemeente zaterdagmiddag de nieuwe en lang verwachtte bestuurskamer over aan de beheerskommisse krediet van f 40.000,Het is een konstruktie geworden in samenwer king met de leden. De zelfwerkzaam heid heeft een belangrijke rol gespeeld," aldus de heer Van Gastel, die aan de heer Does een foto van Zierkzee en de sportvelden overhan digde. De wethouder sprak nog de wens uit dat de bestuurders, die in de toekomst in de bestuurskamer besluiten nemen dat goed en verstan dig zullen doen. De wethouder van sportzaken ver telde dat het dossier er op nageslagen was en dat in 1974 al gesproken is over de „ontvangst" van een bestuurskamer. i „Er is op verschillende wijzen aan gewerkt, maar in juni 1977 is men daar pas serieus mee begonnen. Mid den 1978 is een krediet van f 60.000,— aan de raad gevraagd en in november van dat jaar nog een Dankwoorden De heer Does, de voorzitter van de beheerskommissie sprak zijn dank uit namens diverse sportverenigin gen voor de geweldige samenwer king. „Het is al jaren een wens ge weest, die nu gerealiseerd is. Ook van onze kant is een opzichter aan wezig geweest. De heer J. J. Snijders heeft als amateur veel werk verzet. We hopen dat het in het vervolg op diezelfde voet kan gebeuren en dat we van hieruit vele evenementen kunnen organiseren," aldus de heer Does. Vier medewerkers mochten een presentje in ontvangst nemen voor al het werk dat zij in de bestuurskamer gestoken hebben. Ik wil alleen me koesteren aan jouw liefde. De laatste weerstand is nu tus sen ons weggevallen. Praat niet over trouwen, maar heb me lief en kus me God, alsjeblieft, kus me Het was al volslagen donker in de kamer, toen hij met een vreemde stem zei: „Ik kan morgenochtend ook gaan met de eerste tram wat denk je?" Ze lag nog altijd dicht tegen hem aan. Met haar vingers zocht ze zijn gezicht en gleed er mee over zijn wang, zijn mond, naar zijn hals. „Ik denk," ant woordde ze fluisterend, „dat we al te veel tijd verloren lieten gaan. YVe heb ben nog enkele uren in Godsnaam, laten we die uitbuiten 9 De heropening van „Blazer's Wijn handel" in de Amstelstraat was geen spectaculaire gebeurtenis. Alles werd nog mondjesmaat verstrekt, dus ook dc elektrische stroom. Dc etalagelichten waren kleine peertjes, maar ei1 waren bloemen en alles zag er binnen toch feestelijk uit. Siem en Tanja stonden beiden met vergenoegde blikken op hun gezichten achter de toonbank. De zaterdagavond-wandelaars bleven even staan, om naar binnen te kijken en zich le vergapen aan al die flessen. Tjonge, er was toch weer heel wat onder de kurk verkrijgbaar Na sluitingstijd doofde hij de etala gelichten. want hij wilde geen moeilijk heden hebben. Daarna gingen ze eten. Tanja had alles al klaar gemaakt. Ze vroeg, terwijl ze zijn kopje volschonk: „Is het ie meegevallen, de verkoop? Of..." „Och, ik had m'n verwachtingen niet te hoog gesteld. Je kunt zo weinig reclame maken: een advertentie in een paar kranten en die paar strooibiljet ten. We moeten maar afwachten. Vader had vroeger een gerenommeerde zaak. En vergeet niet de grossierderij. Die moet ik weer helemaal opbouwen. Ik heb een boekje gevonden met de namen en adressen van de klanten in het hele land. Maar die zullen er allemaal wel niet meer zijn. Ik ga maandag circu laires opgeven en die verstuur ik vol gende week Verder moeten we dan maar afwachten." Ze zat tegenover hem, „Weet je, Siem, je ziet er nog teveel uit als een hoer. Dat is toch geen belediging, hoop ik? Je verbrande gezicht en je ruwe handen. Vooral die handen. Niet dat het mij wat kan schelen, hoor, maar de klanten zullen het misschien gek vin den." „Ach zo vaak zal ik niet in de winkel helpen. Bovendien, we hebben toch afgesproken, dat het voornamelijk jouw domein zou zijn? En jij bent een dame." Ze glimlachte. „Werkelijk?" „Ja. dat wasje vroegei al. Herinnerje je nog die eerste avond, toen ik je vroeg niet me uit te gaan? Je lachte me uit en je antwoordde: „Ga weg, snottert, wat verbeeld je je wel? Pak eerst maar eens Door MAARTJE ZELDENRIJK een handdoek; je bent nog niet eens droog achter je oren." Dat zei je." „Heb ik dat gez.egd?" Ze zette grote ogen op. „Zei ik dat werkelijk? Ik weet er niet meer van. Hoe oud wasje toen?" „^og geen achttien. Het was in het voorjaar van 1939. Jij bent'2 jaar ouder, dus je was negentien, bijna twintig. O, dat weet ik nog zo goed." „En was je niet woest?" Hij dacht na. „Neeik geloof het niet, nee. Ik bewonderde je al, toen ik zestien was. Weet je, Tanja, je was al gauw een verduveld knap ding. Latei- zag ik je met die officier gaan en toen begreep ik tenminste, dat veron derstelde ik dat ik bij jou geen schijn van kans zou hebben." „O, dat was Frits, een luitenant. Ja. die herinner ik me nog wel. Hij was erg knap en deed niets liever dan dansen en mij zoenen. Hij had geld. Nu ja. dat trok me natuurlijk. Ik wilde later een goed huwelijk doen, in elk geval een knappe man met veel geld. Idiote bakvisdro- men." „En ineens was het weer uit, he?" „Tja. Mocht niet van meneer zijn vader. Omdat ik een Jodin was." „O ja. dat ging zo, he. Dus nou snap ik het, juffertje toen ik je een fweede keer vroeg, dat was een halfjaar later, zei je wel ja." „Wat snap jij:" „Niks. Doet er niet toe. We hadden die avond toch wel schik, of niet?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3