HET VERMOLMDE VOETSTUK 1980 DIVERSE KALENDERS VOOR VRAGEN DE AANDACHT Renovatie van 24 bejaardenwoningen aan Pr. Marijkestraat STREEKNIEUWS Van allerlei snit en soort STREEKNIEUWS Wat biedt de BEELDBUIS? Bouwen te Bruinisse BRUINISSE, 27-12. Zonder officië le plechtigheid werden onlangs de laatste 8 bejaardenwoningen in de Pr. Marijkestraat te Bruinisse gere noveerd aan de woningbouwvereni ging Beter Wonen" opgeleverd. Zodra alle nieuwe aansluitingen op de waterleiding zijn aangebracht, kunnen deze vernieuwde woningen door de bewoners worden betrokken. De renovatie van de bejaardenwo ningen, door Bouwbedrijf De Delta, begon in maart 1979. Architektenbu- ro Jobse te Vlissingen verzorgde de direktievoering. Vernieuwingsaktiviteiten In het kader van de stadsvernieu- wingsaktiviteiten van Beter Wo nen" kwamen in Bruinisse in 1979 verder gereed: 11 nieuwbouwwonin gen in de Pr. Wilhelminalaan. Voor 1980 staan op het programma de renovatie van 12 woningen in Bruinisse-oost en het uitvoeren van groot-onderhoud aan 17 eengezins woningen in de Acacialaan en Del tastraat en 21 bejaardenwoningen in de Meidoornstraat, Pr. Marijkestraat en Schipperslaan. KERKWERVE Receptie W.I.K. Zaterdag 29 december is er een ,,ou- dejaarsreceptie" van de s.v. W.I.K. De aanvang is 16.00 uur en vindt plaats in de kantine. Men hoopt dat voetbal-, tennis- en volleyballeden met elkaar heel gezellig het oudejaar uitklinken. DUIVELAND Kerstviering Plattelandsvrouwen De afdeling: „Duiveland" van de Bond van Plattelandsvrouwen vier de ditmaal haar kerstfeest in het dorpshuis van Nieuwerkerk, onder leiding van de presidente, mevr. Schoof. Het was een prachtig versier de zaal, waar de talrijke dames bij eenkwamen. Na een inleiding van de presidente, mevr. Schoof en de samenzang ver telde mevr. Heringa uit Schudde- beurs op boeiende wijze over het ou de Israël, hetgeen toegelicht werd met een mooie kleurige serie licht beelden. De dames konden zodoende kennismaken met een ander Israël dan dat iedereen kent van voor de te levisie. Toen de pauze aanbrak kon iedereen genieten van de traditionele Kerstdrank, namelijk warme wijn met appelbol. Kalenders voor 1980 zijn er uite raard ook weer, maar wel minder dan bij vorige jaarwisselingen. De Rabobank komt uit met een fraaie kleurenmaandkalender, met saillante natuurfoto's uit de verschil lende jaargetijden. Een sieraad voor de wand. Ford Nederland B.V. is present met ook alweer een kleurige maand- kalender; iets minder dik in de cij fers, maar ronduit briljant van kleur en afwerking. Plaatjes op deze kalen- Beter Wonen" verwacht geen pro blemen bij het aanbesteden van deze werkzaamheden, door het stagneren van de bouw van koopwoningen is er thans een ruime werkkapaciteit aan wezig bij zowel lokale als regionale aannemingsbedrijven. Ook het koortje heeft er zich weer van de goede kant laten horen met een aantal prachtige kerstliederen, waarvan er enige zeer eigentijds klonken. Evenals het vorige jaar heeft ook mevr. De Kam-van Willi gen dit jaar weer een kerstverhaal verteld. De presidente bracht mevr. De Kam zeer veel dank voor deze bijdra ge. Tot slot zong men nog gezamen lijk, zoals bij iedere kerstviering de bekende Engelenzang: Ere zij God". NIEUWERKERK Kerstviering Bejaardensoos De bejaardensoos hield de jaarlijke kerstviering in „Ons Dorpshuis", waarvoor goede belangstelling bestond. In een feestelijk versierde zaal heette mevr. De Kam allen hartelijk welkom, inzonderheid ds. en mevr. Kolkert, die samen het muzikale ge deelte verzorgden, ds. en mevr. Moet en later op de middag burgemeester Van Bommel. Na het zingen van gezang 1 vers 1, 3 en 5, werd het Kerstevangelie gele zen door mevr. De Kam. Na de thee trad het koortje op, ge vormd door leden van de soos en helpsters. Mevr. Heringa vertoonde dia's van Israël, met begeleidende tekst, die met grote aandacht werden gevolgd. Na verschillende kerstliederen ge zamenlijk gezongen te hebben en de koffiepauze met traktatie, las mevr. Van Bommel het Kerstverhaal voor. Tussendoor werden verschillende ge dichten gedeklameerd door mevr. Van Bloois en mevr. Suilingh. Na de warme wijn was het inmid dels tijd geworden voor de; brood maaltijd. In het slotwoord werden al len bedankt voor de medewerking en prettige feestdagen toegewenst, ter wijl de middag besloten werd met het zingen van „Ere zij God". Het was weer een stijlvolle kerst viering, waarvan iedere aanwezige heeft genoten! OOSTERLAND Kerstfeest zondagsschool De Hervormde zondagsschool heeft op de middag van de Eerste Kerstdag het kerstfeest gevierd in het kerkge bouw van de Hervormde Gemeente, dat met een kerstboom was versierd. der uit Tirol, Zwitserland, Oost- Friesland, Salerno, Portugal en an dere „mooie plekjes" buiten de gren zen. Een kalender van Europees for maat. Zeesleepdienst Willem Muller zond een bedrijfskalender (maandkalen- der), waarop het (stoere) materieel van het zeeslepen paradeert. Een mooie - en funktionele - kantoorka lender. De Kuyer van de drankjes volhardt Wilma van den Bos heette de aanwe zigen hartelijk welkom, onder wie tal van ouders der leerlingen. Na het zingen van Lied 50: „Blij klinken onze stemmen", ging zij voor in gebed. Gezongen werd verder: „Daar is uit 's werelds duistere wol ken", waarna Gerda Dorst Jesaja 11 1-10, en Wim de Valk Lukas 1 26- 38 voorlas. Het Kerstevangelie las Rianda Dalebout, waarna gezongen werd Lied 54, en een samenspraak door de kinderen. In de pauze werden kerstkransjes aan de hele kerk uitgedeeld. Na het zingen van Lied 8: „In de kleine stad van Juda" bracht Peter Beije het vri je kerstverhaal „Keesje had gejokt". Een gedicht werd gedeklameerd, ge titeld „Kom laten we samen naar Bethlehem gaan" door Betsy Poel man. Toen kwam het afscheid van de negen leerlingen, die de zondags school gaan verlaten door de leider Peter Beije, die hierna samen met Betsy Poelman bijbeltjes, c.q. lied boeken uitreikte. Hierna volgden de gebeden door Rian van der Have en Betsy Poelman. Na zang van Lied 58 volgde afsluiting door Peter Beije. De lessen van de zondagsschool werden verlaten door Ilona Dorst, Janita van Dijke, Rian van der Have, Rianne Goudzwaard, Martin Dane, Sjaak van der Have, Adrie Pepping, Kees Steenpoorte en Wim de Valk. Mededeling volgde nog tenslotte dat de lessen van de zondagsschool in het nieuwe jaar weer zullen worden hervat op zondag 6 januari 1980. BRUINISSE Kerstzangavond Een hoogtepunt in de Bruinisser kerstfeestvieringen was zeker ook de Kerstavond in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse op zaterdag 22 december van het Gemengd Koor „Laus Deo", het kinderkoor „Halleluja" en de ko- pergroep van „Nu met Hope". De opening werd verricht door ds. R. H. M. de Jonge, die de bijna volle kerk een welkom toeriep en een ge deelte van het Kerstevangelie las. Hierover hield hij een korte medita tie. Samenzang en koorzang wisselden elkaar af. De heer C. den Braber wist zijn koor weer tot een hoog opgevoer de muzikale prestatie te brengen, vooral de laatsten nummers „Kerst- liedeke", „In Bethlehems stal" en ,,'t Was nacht in Bethlems dreven" be wezen dat, maar het is jammer dat enkele leden wel in de kerk, maar niet meer bij de uitvoeringen gezien werd. Ook de kinderstemmen onder leiding van de heer J. Knop leverden een gewaardeerd aandeel in het welslagen van de avond. Het koper- kwartet was een mooie afwisseling, evenals de telkens terugkerende sa menzang. Ds. De Jonge sloot de avond met gebed en een dankwoord. Qok in de morgendienst op Eerste Kerstdag verleende het kinderkoor „Hallelujah" zijn medewerking. DEN HAAG. Tot partikulier sekre- taris van prinses Margriet en de heer van Vollenhove is benoemd de adju dant van de koningin, kapitein ter zee, L. J. H. Willinge. De benoeming gaat in op 1 januari. met een 3-maandelijkse kalender, waarop super-vrolijke dieren staan afgebeeld in allerlei scenes. Motorcraft kombineert weer tech niek en sex. Mooi uitgevallen model len poseren in een technische ambi ance, met het nodige materieel, wat er allemaal aan te pas komt. Leuk voor werkplaatsen e.d., deze twee maandelijkse kalender. Eén der opnamen van de Rabo- kalender. ZIERIKZEE Vraagbaak Verschenen is weer de (jaarlijkse) „Vraagbaak Zierikzee", een uitgave van de Zierikzeese Ondernemerscen trale ZOC, in samenwerking met de gemeente Zierikzee. Zo ongeveer alle feitelijkheden en - heidjes over onze gemeente zijn er weer in terug te vinden, aangepast indien dat nodig was. Van het stads wapen tot de bromfietshandël, en van de ereburgers tot de vereniging met die kleurrijk-archaïsche namen (soms in de Tale Kanaans gesteld) - alles is er in na te slaan. Een reusach tig werk is het oioit geweest voor de samenstellers, een geprolongeerd compliment is op zijn plaats. Im mers, de „Vraagbaak Zierikzee" is een eersteklas service aan allen die iets met Zierikzee te maken hebben. NED. I: 12.15 Nieuwjaarsconcert; 18.00 Skispringen; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Kinderkrant; 19.30 Kennen en kunnen 20.20 Nieuwjaarstoespraak; 20.30 Urk in Amerika; 21.50 EO-Actief; 21.3 7 Jour naal^ 1.55 Panoramiek; 22.15 Le sacre du printemps; 23.00 Nieuws. NED. II: 00.00 Vuurwerk; 00.15 Ge prolongeerd '79; 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.25 Teleac18.55 Nieuws; 18.59 Sinbad; 19.25 De Muppet show; 20.00 Journaal; 20.17 Nieuwjaarstoe spraak; 20.25 My Fair Lady; 23.15 Nieuws. Door MAARTJE ZELDENRIJK Hij keek haar lachend aan. „Je bent welkom, he, dat weet je." In de zijkamer, waar geen raam uit zag op de voor- of achterkant, nam hij de vrouw in zijn armen en kuste haar. „Die lippen van jouzei hij lachend. „Ze vragen er gewoon om, om gezoend te worden." Even lag ze tegen hem aan. „Jawel, maar dan enkel door jou." Hij hield haar een eindje van zich af om haar te bekijken. Maar ze sloeg haar ogen niet neer. „Tine, waarom ga je niet hertrou wen? Zoek een man uit, die een beetje behoorlijk gesitueerd is, dan krijg je hetzelf ook wat gemakkelijker. Je bent nog zo heerlijk jong en wat je van jezelf kunt geven weet ik. Je zou een aardige man dolgelukkig maken." Wat onwillig maakte ze zich los en draaide zich om. Langzaam liep ze naar de deur, die ze opende, om het achter vertrek te betreden. Bij het raam bleef ze staan en keek naar buiten. „Een maand of wat geleden had je het over jouw noodlot. Ik houd van een man. Wie dat is, weet je. Misschien is dat mijn noodlot. Maar ik heb al meer teleurstel lingen in mijn leventje te verwerken gehad. Deze zal ik ook wel de baas kunnen." Hij had haar gevolgd en kwam naast haar staan. „Ik ga me schuldig voelen," antwoordde hij timide. Met een ruk draaide ze zich om. Haar handen grepen zijn armen. Er kwam een doordringende blik in haar gezicht. „Dat mag je niet doen. Als iemand schuld heeft ben ik het. Ik heb je aangemoedigd, die avond, toen je op het punt stond naar Amsterdam te reizen. Omdat ik het zelf wilde, versta je? Jij mag jezelf niets verwijten. Ik ben je dankbaar, voor je genegenheid en je zorgzaamheid vanaf die dag, dat Jan niet meer thuiskwam. Jij hebt me altijd bijgestaan. Zelfs die nacht, toen Jan- tine werd geboren, deed je wat voor een man mogelijk was. Zoiets vergeet een vrouw nooit, Siem. Jan had niet beter voor me kunnen zorgen als jij altijd deed. Daarom heb jij geen schuld. En praat niet meer over hertrouwen. Voor geen enkele man heb ik belangstelling. Ik ben tevreden met de bestaande toe stand. Dank zij jouw zorgen heb ik geen Financiële moeilijkheden, geen gebrek. Ik heb Jantine, een goede knecht en en ik heb jou. Ik ben ai dankbaar blij, als je af en toe eens langs komt. Dubbel blij, datje nu zo dicht in de buurt zit." Ze begon te lachen en knipoogde.„Als je je soms verveeltje weet de weg naar de dijk." „Ik kom zo vaak als mogelijk is, Tine," zei hij zacht en boog zich over haar heen. Haast eerbiedig kuste hij haar op het voorhoofd. 13 Binnen een week was hij geheel geïn stalleerd. Tanja ging op een zondag middag met hem mee naar Purmerend en bekeek het kantoor met kritische blik. Samen doorliepen ze de verschil lende vertrekken. Tenslotte gingen ze in zijn kantoor zitten en staken een sigaret op. Haar oordeel was: „Leuk en gezellig. Voor zover je een kantoor gezellig kunt noemen. Achetraf bekeken vind ik het verstandig, dat je niet thuis blijft. Je zult hier heel wat rustiger kunnen wer ken, is het niet? Ginds kwam ik nog wel eens je raad vragen en zo." Hij wees naar de telefoon. „Dat kun je nog. Een kwestie van een halve mi nuut en je hebt verbinding." Ze knikte. „O ja, dat wel. Maar dan zijn we op behoorlijke afstand van el kaar, nietwaar?" Hij begreep haar. Beiden begonnen te lachen. „Nooit beseft, dat ik zo grij- perig was," bekende hij. „Enfin, ik heb nu een plaatsvervanger," voegde hij er aan toe, doelende op de nieuwe be diende." „Hij moest eens proberen me aan te raken," antwoordde ze met gefronste wenkbrauwen. „Doch daar hoef ik geen vrees voor te hebben. Hij lijkt me tamelijk verlegen tegenover vrouwen." „Houd die zogenaamde verlegen mannen maar bijzonder in het oog, Tanja. Ik was jarenlang ook verlegen tegenover vrouwen." „Daar heb ik anders nooit veel van gemerkt, baas." antwoordde ze glim lachend. (wordt vervolgd) Maandag 31 december, 22.00 uur, Ne derland 1: Wim Kan. Driemaal Wim Kan tijdens zijn oudejaarsconference. Fourchaume een revolutionair model heeft gemaakt Wanneer de tewaterla ting alles mis gaat, wordt de ontwer per ontslagen en verscheurt Fourchaume de bouwplannen. Maar niet lang daarna komen vele orders binnen voor het bou wen van zo'n schip. Daarna sterren op het ijs waarin topschaatsers uit de gehele wereld, in aanwezigheid van koningin Juliana en prins Bernard de fraaiste kunsten laten zien. Dan het vuurwerk waarna de NOS de bloemlezing uitzendt Geprolongeerd. MAANDAG 31 DECEMBER NED. 1:13.00 Nieuws v. doven; 14.00 Het gebochelde paardje; 15.10 Kinde ren, thee en olifanten15.35 Alfred; 18.00 Nieuws v. doven18.30Sesam- straat; 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 18.59 Laurel en Hardy; 19.22 Love Boat; 20.10 The Titfield Thunderbolt; 21.37 Journaal22.00 Wim Kan. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.5.9 Dr. Snuggles; 19.05 Avro's Top- pop; 20.00 Journaal; 20.27 Telebingo; 21.30 Zo gezegd, zo gedaan; 23.00 Ster ren op hert ijs; 00.00 Vuurwerk; 00.15 Geprolongeerd 1979. DINSDAG 1 JANUARI NED. I: Traditiegetrouw begint het middagprogramma met het Nieuwjaars concert, later op de middag skispringen vanuit Garmisch Partenkirchen, De EO opent de avonduitzending met Kinder krant, daarna Kennen en kunnen. Die Nieuwjaarstoespraak wordt uitgespro ken door ds. Glashouwer, en wordt ge volg door Urk in Amerika, een filmver- slag van de toemee die de Urker Zangers door de Verenigde Staten^maakten. .Na EO- aktief zet.de NOS het programma voort met Panoramiek en Le sacre du printemps oftewel Het lente-offer een choreografie van Pina Bausch op muziek van Igor Strawinski. NED. II: Sinbad de zeeman, laat zich de toverlantaarn ontstelen. Daarna volgt de Muppetshow met als speciasle gast Roy Clark. De nieuwjaarstoespraak wordt gesproken door KRO-voorzitter Hen driks en wordt gevolgd door de verfilmde misical My Fair Lady. Met in de hoofd rollen Audry Hepburn en Rex Harrison. DINSDAG 1 JANUARI MAANDAG 31 DECEMBER NED. I: De middaguitzending van deze laatste dag van het jaar begint met het Gebochelde paardje een Russisch sprookje over de kleine Iwan en zijn trouwe metgezel. Kinderen, thee en oli fanten is de titel van een film over het leven op Sri Lanka. Alfred, een jeugd film van Deense makelij gaat over de zesjarige Ib en zijn bejaarde vriend. De vooravond wordt gevuld door een filmpje van Stan Laurel en Olivier Hardy. Ver volgens een aflevering van Love Boat. The Titfïeld Thunderbolt is de titel van een komische film uit 1953 over een klein oud locomotiefje dat nog dagelijks een aantal forensen naar het schilderachtige Titfield brengt. Wanneer bekend wordt gemaakt dat de exploitatie met zo'n antiek geval te duur wordt en er in het vervolg een moderne autobus gaat rijden komt de bevolking in opstand. Het twee de gedeelte van de avond wordt gevuld door de oudejaarsconférence van Wim Kan die teksten gebruikt van Simon Carmiggelt, Kadé Bruin, Sant Heijer- mans, Kees van Kooten, Wout van Liempt, Jan Wassenberg en van hemzelf. NED. II: Alleeerst een aflevering van Doctor Snuggles en Avro's Toppop. Na het journaal presenteert Mies Bouwman wederom Telebingo. De gast is vanavond de conférencier Henk Elsink. Zo gezegd zo gedaan, is de titel van een komieke rolprent uit 1968 met Louis de Funès in de hoofdrol. André Castagnier is boot ontwerper, die voor zijn baas Balduin

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 11