ZONNEMAIRE DANKBAAR EN BLIJ DORPSHUIS ELLENDE IS VOORBIJ VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Kerkwerve Openingsfeest is fijn geweest HOTEL BOM HAAMSTEDE STREEKNIEUWS Voor 40 jaar Sint en Pieten in de weer, bij heel fraai najaarsweer Amnesty Int. blijft vechten tegen schenden mensenrechten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 december 1979 Nr. 22619 ZONNEMAIRE, 30-11. De verbouwing van het Vereni gingsgebouw is voltooid. Vrijdagavond, nadat het ge bouw was volgestroomd met inwoners uit Zonnemaire en het bijna voltallige gemeentebestuur, opende de Har monie „Nut en Uitspanning" de bijeenkomst met de toe passelijke mars „Happy End". Burgemeester Slabbekoorn droeg het Verenigingsgebouw officieel over aan de voorzitster van de beheerskommissie Dorpshuizen, mevrouw L. W. Schouwenaar-Korstanje. 3 QimumiiumtmmiHiiitimiuimmmiiiiMiiimmimiwiimiimumiiiiiiiiiimuiiuji Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of s zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als g 3 S s 2 s Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de H heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche z z Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. jïïiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirn Spreker meende dat de gelden voor deze verbouwing 500.000,-) wel besteed waren, gezien de dringende behoefte aan deze verbeteringen we gens het uitgebreide verenigingsle ven in Zonnemaire en toegenomen partikulier gebruik van dit onderko men^ Mevr. Schouwenaar nam vervol gens het woord en sprak de hoop uit dat de vele verenigingen en partiku- lieren een dankbaar gebruik zouden maken van deze outillage. Zij merkte tevens op dat Noordgouwe als laatste, binnen afzienbare tijd, de be schikking zou krijgen, over een dorpshuis. ,,Lest best" zou daarvoor nog niet zo'n gekke naam zijn.... Feest Daarna nam de feestavond een aan vang, ingeleid door mevrouw Mande- maker. Zij dankte B. en W. namens de gehele bevolking. Een speciaal dankwoord ging uit naar de beheer ders, de familie Geelhoed. Als een rode draad door het hele programma liepen de enthousiaste Advertentie Gezellig samen zijn met Gelegenheid tot dansen in op Zaterdag 15 december a.s. met medewerking van de musicus BABY DEN TOONDER aanvang 20.30 uur, reser veer nu: er is maar plaats voor 100 personen. Tel. 01115-2229 entree f 2,50. aankondigingen van mevrouw Man- demaker. Enkel onderdelen waren: een sketch en een blokfluitnummer door de lagere klassen van de Lagere school van Zonnemaire en het uitste kende koor van de Vereniging van Plattelandsvrouwen, met als diri gent, 10 jaar alweer, M. van 't Veer. Daarna gingen de beentjes van de vloer. De muziek hiervoor werd ver zorgd door muziekkapel ,,De Grutte- pikkers". Kennelijk kwamen zij niet van ver, want van vermoeidheid was geen sprake en lang onderhielden zij zich met de kleintjes en ook de groteren op dat moment nog aanwezig.- Het feest duurde nog voort tot in de klei ne uurtjes. Op 2 april 1979 werd begonnen met de verbouwing van het verenigings gebouw in Zonnemaire, dat aan bei de kanten werd vergroot. Daardoor ontstond ruimte voor ruime toiletten en een garderobe, het toneel werd uitgebreid en beslaat nu zo'n 50 m2. Daarachter is een vergaderzaaltje en een bergruimte voor de muzie kinstrumenten gesitueerd. Ook werd de keuken aanzienlijk groter en kwam er een fraaie bar. De gezamenlijke bedrijven die met dit resultaat tevreden mogen zijn, waren het Aannemersbedrijf Mar- teijn B.V. en Installatiebedrijf van de Velde uit Yerseke. Het schilders- werk kwam voor rekening van de fa. Franke uit Brouwershaven, de Cen trale Verwarming werd aangelegd door de fa. Deurloo uit Schudde- beurs, de konstruktie werd door de fa. de Bie en de aankleding door de fa. Paauwe, beide uit Zonnemaire, ZIERIKZEE Aktieve jeugd Op de R.S.G. „Prof. Zeeman" werd een geldinzameling gehouden ten ba te van de hongerenden in Cambodja. De inzameling bracht het fraaie be drag op van f 1960,05. Allen die heb ben meegehoplen aan dit fraaie suc ces, komt een hartelijk dankwoord toe. Kerstconcert Zierikzees Kamerkoor Vrijdag 14 december geeft het Zie rikzees Kamerkoor een kerstconcert in de Lutherse kerk. Op het program ma staan werken van Bach, Buxtehu- de en Monteverdi. Voor tijd: zie agen da. Het gemeentebestuur, volwassenen en jeugd, ,,Nut en Uitspanning", heel Zonnemaire vierde feest ter gelegen heid van het vernieuwde en uitge breide Dorpshuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) verzorgd. Een groot aandeel werd ge leverd door gemeentewerken Brou wershaven, die in eigen beheer zorg droeg voor het ontwerp van zowel konstruktie als interieur, met als re sultaat deze prachtige akkommoda- tie. Fokken ging niet half Er is ai 5000ste kalf Op 22 november j.l. werd door de Fok- en Contrölevereniging Schou- wen-Duiveland het 5000ste kalf gere gistreerd. Deze blijde gebeurtenis vondt plaats op een bedrijf in Zierik zee, n.l. bij de heer M. den Boer, Mie- reweg 5, Zierikzee. Deze regostratie in verenigingsverband vindt plaats^ sinds 21 mei 1963. De toen bestaande melkkontróleverenigingen werden gefuseerd tot één Fok- en Contröleve reniging Schouwen-Duiveland. Aan deze „mijlpaal" zal door het bestuur wat extra aandacht worden besteed. Op donderdag 6 december zal een be zoek worden gebracht aan het bedrijf van de heer Den Boer om gelukwen sen en een blijvend aandenken aan te bieden. Sinterklaasfeest in Corneliastichting Woensdag wordt in de Lefter van de Corneliastichting het Sinterklaas feest gehouden. De accordeonist Hans van der Maas zal tijdens deze middag muzikale medewerking ver lenen. Vrouwencafé Heden (dinsdag)avond wordt in restaurant „De Witte Raaf" weer vrouwencafé gehouden. Ook volgen de week dinsdag 11 december zal het Vrouwencafé geopend zijn. Er zal dan een film met het thema „Vrou wenhuis" worden vertoond. Aangifte aanrijding vermeden en stilletjes doorgereden Maandagochtend ontdekte K. V. uit Zierikzee dat zijn aan de Nieuwe Boogerdstraat geparkeerd staande wagen een forse deuk in het spatbord had opgelopen. Van de doorgereden dader(s) is geen spoor. Dief heel brutaal met autopapieren aan de haal S. B. uit Sirjansland is gisteren tij dens een verblijf in de gymzaal van de landbouwschool „De Kluut" bestolen van zijn autopapieren. Bij terugkeer in de kleedkamer waren de zakken van zijn jasje leeg. BURGH Oorzaak brand De Technische Recherche van de Rijkspolitie, Distrikt Zeeland heeft na een ingesteld onderzoek naar de oorzaak van de brand in de land- bouwschuur van de heer J. P. v. d. Zande, waarbij de schuur totaal werd verwoest, ontdekt dat kortslui ting in de accu van een der traktoren de aanleiding is geweest tot het zelf- ontbranden van de traktor, met daar op de rampzalige gevolgen. HAAMSTEDE In december laat Westerschouwen Vrouwenraad Op woensdag 19 december wordt in het Gereformeerd kerkgebouw te Haamstede, een openbare ledenver gadering gehouden van de Vrouwen raad Westerschouwen. Sprekers zijn de heren J. H. Hek- king, direkteur van het Rode Kruis ziekenhuis en J. Ph. P. Stenger, huis arts te Burgh/Haamstede. TTiema vormt de V.O.S.-kursussen. De spre kers worden ingeleid door Wester- schouwen's burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Bijzondere kerkdienst Op zondag 9 december zal ds. J. Ei kelboom in de Gereformeerde kerk te Haamstede een kerkdienst leiden rond het thema mensenrechten, toe gespitst op de situatie in Rusland. Na afloop van de dienst kunnen de kerk bezoekers een petitie aan de Russi sche regering ondertekenen. DEN OSSE O, wat een pech, de bandrecorder is weg Uit de zomerwoning van G. S. uit Roosendaal in een bungalowpark in Den Osse is een bandrecorder ter waarde van 400,- gestolen. DREISCHOR Geslaagd Voor het te Rotterdam gehouden examen ter verkrijging van het di ploma Apothekers-assistente, slaag de onze plaatsgenote mej. Marja Blaas. N1EUWERKERK Abva-mensen beetje boos met samenspel is ietwat loos De Algemene Bond van Ambtena ren en van personeel in de gezond heidszorg, het welzijnswerk en de so ciale werkvoorziening, heeft zich met een schrijven gericht tot de voor zitter van de Kommissie voor Geor ganiseerd Overleg Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee. Gevraagd wordt om op korte termijn de kom missie in vergadering bijeen te laten komen. Men is ontstemd over de ge brekkige informatie van de G.O.- leden, zoals de reaktie van de Natio nale Ziekenfondsraad over het rechtspositie reglement, de extra verlofdag, de brugdagen 24 en 31 de cember en het feit dat de fusie „De Bevelanden"-Rode Kruis Zieken huis, uit de pers moest worden verno men. Trekking winkelweekprijzen De aktieperiode van de Nieuwer- kerkse Middenstand tijdens de Win kelweek eindigt op 5 december te 18.00 uur. De trekking van de prij zen, beschikbaar gesteld op de uitge reikte winkelweekbonnen, zal plaats hebben op dinsdag 11 december om 19.30 uur 's avonds in de grote zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieuwer- kerk, ten overstaan van notaris mr. D. van Eek uit Zierikzee en burge meester J. van Bommel, van Duive- land. Deelnameformulieren kunnen nog ingeleverd worden t/m dinsdag 11 december tot 18.00 uur bij Kapsalon „Cor", Poststraat 12, Nieuwerkerk. Toegang op de avond van de trek king is vrij. Met mijter en boek Kwam Klaas op bezoek Zaterdagmiddag bracht Sinter klaas vergezeld van enkele Zwarte Pieten een bezoek aan Nieuwerkerk, op uitnodiging van de Verenigings raad in samenwerking met de Mid denstandsvereniging, ter gelegen heid van de Winkelweek. Voorafgegaan door de muziekge zelschappen „Oefening en Uitspan ning" en „Nu met Hope" o.i.v. de heer A. Radewalt, trok Sinterklaas op zijn paard door het dorp, verge zeld van vrolijke klanken van de mu ziek. Al spoedig was er veel publiek op de been. Het zijn wel in het bijzonder de vele kleintjes die bijzonder geno ten! Daarna was er voor de schooljeugd in de grote zaal, van „Ons Dorpshuis" een fijne feestmiddag met spel en film. Het is een reuze leuke middag geworden en het mag gezegd worden, dat de Verenigingsraad weer goed werk heeft verzet. Tbv. zondagsschool wordt geld opgehaald nu met geven niet gedraald Dezer dagen wordt de huis-aan- huis kollekte gehouden ten bate van het kerstfeest der zondagsschoolkin deren. Gezien de gulle gaven van vo rige jaren verwacht de zondags schoolleiding een behoorlijke op brengst te mogen ontvangen. OOSTERLAND Wilgen gerooid Door de gemeentewerklieden wer den hier ter plaatse enige wilgenbo men gerooid ter hoogte van de split sing Oud Heiligenweg-Burg. van der Havestraat. Het betreft een viertal wilgenbomen, gepoot na de waters noodramp 1953. Deze werden gevaar lijk voor het doorkomend verkeer, omdat ze wat te ver over de weg hin gen met hun takken. Bovendien wa ren er exemplaren bij die van buiten nog gaaf leken maar die van binnen rotte plekken vertoonden en zo ge vaarlijk werden voor de omstaande huizen. Er zijn meer plaatsen in het dorp 'waar de bomen gevaarlijk worden wegens het feit dat de omringende trottoirtegels beginnen te lichten zo dat men hier goed over kan vallen, vooral bij avond. Dit euvel komt veel op de Molenweg voor. Het is echter te hopen dat er niet al te veel hieraan opgeofferd zal moeten worden van het mooie groen, waaraan ons dorp in de loop der tijden altijd zo rijk aan geweest is. Derde slachtoffer ongeluk Zondagmorgen 2 december over leed in het Sint Elisabeth ziekenhuis te Tilburg de 19-jarige Anton van der Hoeven. Hij is het derde slachtoffer van het droevige auto-ongeluk, dat op zater dagavond 24 november j.l. nabij Sint Annaland op het eiland Tholen het leven kostte aan de 15-jarige Martin Wiebrens uit Buinisse, en aan de 16- jarige Sjaak Fierens uit ons dorp. De thans overleden Van der Hoe ven was de bestuurder-eigenaar van de personenauto, die door een onge lukkige manoeuvre van de weg in een sloot belandde, waardoor van de vier inzittenden er twee jongelui de dood vonden, en de bestuurder zwaar gewond naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ook de vierde inzittende, de 18- jarige Aad Fierens, broer van Sjaak, werd naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Diens verwondin gen waren echter, wonder boven wonder, niet van ernstige aard. Anton van der Hoeven lag geduren de een grote week na het ongeluk in een coma, waaruit hij niet meer is bijgekomen. De teraardebestelling van dit slachtoffer zal plaats hebben vanuit het dorpshuis „Oosterhof" op donderdagvoormiddag 11.00 uur, na een rouwdienst in voornoemde zaal. BRU1NISSE Fijn zeg, kooklucht weg Iedereen die een zorgwoning toege wezen kreeg die vorige maand bij het bejaarden verzorgingstehuis „In 't Opper" te Bruinisse was zeer tevre den over de indeling van deze riante woningen. Sommigen van hen ble ken echter een euvel te hebben, dat op den duur moeilijk te verwerken was. Als de bovenvrouw iets kookte, dat nogal wat reuk af gaf, bleek door te dringen via de afvoerkanalen van de wasemkap in de benedenwonin gen. Daaraan is nu een einde geko men, de bewoners van de bovenver diepingen kregen een andei-e direkt met de buitenlucht in verbinding staande afvoer voor hun minder aan gename kooklucht jes. Motorjacht uitgebrand Het motorjacht „MAGETO" van de heer M. van Groezen uit Zevenber gen brandde vorige week bijna ge heel uit, nadat bij het starten van de motor brand was uitgebroken. De ge hele bovenbouw ging eveneens verlo ren. 'Dit gebeurde op het Krammer in de nabijheid van het werkeiland voor de Philipsdam bij St. Philipsland. Een passerende duwboot transpor teerde het schip daarheen, onderwijl proberend de brand met een wa terstraal te blussen, dat lukte niet. Op het werkeiland nam de brand weer van St. Philipsland het werk over. Toen was men spoedig het vuur meester. De schade bdroeg plm. f 70.000,-. Een Bruënaar slaagde voor hippische sportleraar Een ipwoner van Bruinisse, de heer Cees-Jan de Graaf is vorige week geslaagd voor het 2e gedeelte van de Hippische Sportopleiding in Deurne. Dat dit een mooi resultaat is blijkt uit het feit, dat van de 35 deelnemers slechts 40 procent slaagde. De heer De Graaf is de enige van Schouwen- Duiveland en Flakkee die tot dusver voor deze opleiding slaagde. ADVERTENTIE. Reclame! Kaas, oude pikante volvet 17 cent, fijne ko- mijne 13 cent, Leidsche 9 cent prima, alles per ons roodbol 65 cent per pond. OOSTERLAND. Na wordt verno men zijn hier plannen in bewerking om een Radio-centrale op te richten. Daar .radio" door velen wordt be geerd en voor elk wat wils biedt, mag worden verwacht, dat het minimum tarief worden gebruikt daar er ge noeg deelname zal zijn. ZIERIKZEE. Bij Koninklijk Besluit is de betrekking van Com missaris van Politie in deze gemeen te opgeheven. SCHOUWEN-DUIVELAND. De postadministratie zal in de wachtka mer der post-telegraaf en telefoon kantoren en door bijpost-, telegraaf- en telefoonkantoren voor het pu bliek postzegel-bevochtigers be schikbaar stellen. ADVERTENTIE. Heden versch ge bakken bokking 6 cent, prachtige Harderwijkers 6 cent, gebakken schol 10 en 15 cent. OOSTERLAND. 1-12. Begunstigd door fraai najaarsweer bracht Sint Nicolaas. vergezeld van twee Zwarte Pieten zaterdagmiddag 1 december jl. een bezoek aan Oosterland. Zulks in het kader van de Winkelactie van de Middenstandsvereniging. Ongeveer twee uur arriveerde het gezelschap bij het café „De Pleister plaats Even Buiten", waar de mu ziekvereniging „Oosterlands Fanfa re" met de drumband, onder leiding van kapelmeester J. Knuist, Sint en Pieten een muzikaal welkom bracht. Staande in een open wagen reden Sinterklaas en gevolg, voorafgegaan door de muziekvereniging en drum band dorpswaarts, omzwermd uite raard door een grote kinderschaar. Versnaperingen Gestopt werd voor het cafétaria „Neffen d'Eule", waar Sinterklaas en zijn knechten rijkelijk versnape ringen uitdeelden aan de aanwezige kinderen met gulle hand. Onderwijl speelde de muziekvereniging leuke Sinterklaasliedjes en verschillende marsen, en ook de drumband liet zich horen. Al met al was het een fleurig gezicht op het Marktplein en voor het cafétaria. De voorzitter van de Mid denstandsvereniging „Oosterland". de spil waar alles om draaide de heer Jan P. Boogert was bij dit alles aan wezig, evenals de wethouder van Duiveland de heer A. L. Bakker. Informatie schrijf avond In het kader van de door Amnesty International in de afgelopen maan den ontplooide grote internationale aktie tegen het schenden van de men senrechten in de USSR, heeft de af deling Schouwen-Duiveland van de ze organisatie al diverse aktiviteiten ontplooid. Waren die tot nu toe in de eerste plaats gericht op bepaalde groepen zoals artsen, burgemeesters en sportverenigingen, op maandag 10 december krijgt de gehele bevolking de gelegenheid om daadwerkelijk aan de aktie deel te nemen. In het gebouw van de Chr. Scholen gemeenschap te Zierikzee en in de re creatiezaal van de Gereformeerde Kerk in Haamstede houdt de eilande- lijke werkgroep op genoemde datum een informatie- en schrijfavond. Vrij lating van „gewetensgevangenen" en stopzetting van zowel het van de psychiatrie gemaakte misbruik als van de systematische ondervoeding in de werkkampen in de Sovjet-Unie zijn misstanden waar Amnesty zich in concreto tegen richt, en die van zelfsprekend uitvoerig worden toe gelicht op deze avond. Brieven schrijven Dat gebeurt o.m. met behulp van een diaserie. Aktiemateriaal. zoals posters, brochures en folders, is te koop. („Wie zwijgt mag meepraten in de USSR" is de sprekende titel van een van die brochures), Voorts - en dat vindt de werkgroep eigenlijk het belangrijkste aspekt van deze avond - kunnen er brieven geschreven wor den naar de Russische autoriteiten, waarvoor de bezoekers briefpapier, postzegels en voorbeeldbrieven ter hand wordt gesteld. Op deze wijze zullen de burgemeesters van Schouwen-Duiveland, zo hebben zij toegezegd, eveneens de aktie daad werkelijk steunen. Samenvallend met deze USSR- avond is de maandelijkse schrijfa vond tbv. de zogenoemde „gevange nen van de maand", die normaliter op de vierde vrijdag van elke maand wordt gehouden. Er wordt dit keer om vrijlating gevraagd van gevange nen te Laos, Taiwan en Somalië. Overigens is de datum van deze avond niet willekeurig bepaald: op 10 december 1948 bekrachtigden de Verenigde Naties namelijk de Ver klaring van de Rechten van de Mens! Een dag tevoren zal ds. Eikelboom zich op zijn eigen wijze achter de ak tie stellen, door middel van het hou den van een dienst in de Gerefor meerde kerk van Haamstede rond het thema mensenrechten, toe gespitst op de situatie in Rusland. Na afloop van de dienst kunnen kerk gangers een petitie aan de Russische regering ondertekenen. ZIERIKZEE. Sint Nicolaas bracht zaterdag een bezoek aan het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. De Sint had dit jaar speciale belangstelling voor dit zieken huis, gezien de bestaande plannen rond deze instelling, waar Schouwen- Duiveland uiteraard zo gunstig mogelijk uit de bus dient te komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3