LANDBOUWSCHUUR WESTENSCHOUWEN WERD EEN PROOI VAN HET VU11R LUCTOR RAAKT ACHTER OP DE KOPLOPERS Een goed gevulde filmagenda voor de Zierikzeese cinefielen Eigenaar zeer gedupeerd 5 BURGH, 27-11. Dinsdagavond omstreeks 18.05 uur brak brand uit in de landbouwschuur van de boerderij „Paar- denbos", eigenaar J. P. v. d. Zande aan de Kraaijestein- weg te Westenschouwen. De brandweer, met hoge en lagedrukwagen respektievelijk uit Haamstede en Renesse spoedig aanwezig, waren tegen de vuurzee machteloos en bepaal den zich tot het nat houden van een zomerhuisje en wat kleinere bijge houwtjes. Omstreeks 20.00 uur stortte de schuur in elkaar en besloot de brand weer het vuur niet uit te spuiten maar door te laten branden tot het einde. Woensdagmorgen, omstreeks 06.00 uur werden de laatste resten ge doofd en rukte de brandweer in. Tij dens de nacht deden de manschappen in ploegen dienst. Over de oorzaak is nog niets bekend, doch de brand is ontstaan in de ruimte waar 2 trakto- ren waren ondergebracht. Met één trekker was de zoon L. v. d. Zande te 17.30 uur naar huis gekomen en had zijn jas, zoals gewoonlijk over de mo torkap gelegd. De familie v. d. Zande was aan de maaltijd toen een klap werd ge hoord. Buiten gekomen zag men toen reeds de vlammen uit de traktor- ruimte slaan. Feyenoord lijdt 4-1 nederlaag tegen Eintracht Na de veertig kompetitiewedstrij den ongeslagen te zijn gebleven vond het Rotterdamse Feyenoord woens dagavond in de derde wedstrijd van het toernooi om de Europa Cup III in het Waldstadion van Frankfurt tegen Eintracht Frankfurt zijn Waterloo. Een vooral aanvallend machteloos opererend Feyenoord werd door de Duitsers met 4-1 onder de voet gelo pen. De Rotterdammers staan nu vöör een zware taak om over veertien da gen in ,,de Kuip" deze schijnbaar ho peloze achterstand nog weg te wer ken. Vooral in de eerste helft schoot Feyenoord aanmerkelijk te kort te gen het superieur spekende Ein tracht. Afstandsschot Door doelpunten van Bum Kun Cha, een kopbal, en Bernd Nickel, een afstandsschot waarop doelman Van Engelen zich verkeek, kwamen de Duitsers in de eerste 45 minuten met 2-0 voor. Na de rust zag het er even naar uit dat Feyenoord zich zou herstellen. Men slaagde er zelfs in zich enige goede scoringskansen te scheppen, maar deze bleven onbenut. Het doek viel definiteif voor Feyenoord toen na 17 minuten spelen in de tweede helft Helmuth Muller de stand op 3-0 bracht en 3 minuten later Lotter- mann voor 4-0 zorgde. Vijf minuten voor tijd gaf invaller André Stafleu de Rotterdammers nog enige hoop door de eindstand op 4-1 te bepalen. Onderdak waterpolo adspiranten behalen verdiende overwinning De waterpolo-adspiranten van de ZV Onderdak hebben in hun tweede kompetitiewedstrijd laten zien dat een jaar training niet voor niets is ge weest. Nadat zij vorige week in Mid delburg nog met 3-0 verloren van Luctor. werd zaterdag in het zwem bad Onderdak de Schelde uit Terneu- zen met 7-2 verslagen. Al snel in de eerste periode wist Jo- han Jongejan na een goede aktie zijn ploeg op een voorsprong te brengen De brandende schuur (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De belangstelling was zeer groot. Ook de burgemeester, mevr. J. L. Niemantsverdriet-Leenheer stelde zich ter plaatse op de hoogte van de omstandigheden. wensten met deze meevaller, ver kleinde de Schelde de achterstand. (3-2). Nu echter was het de beurt aan Onderdak, tot tweemaal toe werd Linda van der Vlies, die zich goed had vrijgezwommen, keurig aan gespeeld, en wist zij uit een moeilijke hoek de Schelde-keeper te verslaan (5-2). De vierde periode werd volledig beheerst door Onderdak, hadden zij tijdens de wedstrijd al goed kombi- natiespel laten zien (Leon van der Wielen en Wim van Mourik) nu werd de Schelde volledig weggespeeld. Uit een prachtige voorzet van Wim van Mourik wist Johan Jongejan zijn tweede doelpunt te scoren en even la ter was het Wim zelf die goed opko mend uit het achterveld, de bal pri ma kreeg aangespeeld, en eenvoudig de bal in het doel werkte (7-2). Nog even werd de druk op het doel van Bianca Tol hevig, maar oplettend spel van de Onderdak-verdediging (Steven van der Wekken en Arco Kruik) voorkwam dat de Schelde nog iets van de achterstand kon wegwer ken. Een oplettend lezer zal jongens- en meisjesnamen hebben ontdekt in bo venstaand verhaal en dat is juist, in Zeeland wordt de adspiranten (tot 14 jaar) kompetitie waterpolo gespeeld door een gemengd team. Het is nu het tweede seizoen dat deze kompetitie draait en de belangstelling, ook van het publiek wordt steeds groter. De Onderdakkers trainen donderdags van 18.00 tot 18.45 uur in het Zwem bad Onderdak. Knappe overwinning van Scaldina II op Kats II Het team van Scaldina III is er in geslaagd de moeilijke uitwedstrijd tegen de reserves van Kats tot een goed einde te brengen. Rita de Oude en Ad de Graaf, die het in deze ontmoeting beslist niet gemakkelijik hadden, wisten beide een partij in winst om te zetten, ter wijl ze samen ook de winst binnen haalde in het dubbelspel. Dankzij de schitterend spelende Leo de Ruiter, die knap alle sets in winst wist om te zetten, ging de volle winst naar Scal dina (6-4). Het le seniorenteam moest het uit tegen Goes opnemen, waarbij het duidelijk voor een te zware opgaaf stond. Wel slaagden Sjaak Vermeu len en Thomas van den End erin iets terug te doen door beide een set te winnen. Alle overige sets alsmede het dubbelspel eindigde in winst voor de thuisspelers (8-2). De reserves van Kerkwerve sloten de najaarskompetitie af met een dui delijk 8-2 overwinning op Laurens III. Met 12 punten uit de 10 gespeelde wedstrijden eindigde het team uit Kerkwerve op de eervolle 2e plaats. De reserves van Scaldina speelden een thuiswedstrijd tegen de ongesla gen kampioen Arnemuide III. Ondans het feit dat Arnemuiden duidelijk de beste spelers heeft wisten Bram Vroegop, Wim Kelder man en Cor Smalheer ieder eenmaal een set winnend te beëindigen. In de overige sets waren de spelers uit Ar nemuiden duidelijk sterker wat uit eindelijk resulteerde in een 7-3 zege voor de klub uit Walcheren. Kerkwerve IV zag zich in de uit wedstrijd tegen Laurens VI met krap verschil (6-4) geklopt. Bij de jeugd is het kampioensteam van Kerkwerve niet te stuiten. Nu werd het thuis spelende 't Zand weer met de alleszeggende cijfers van 10-0 aan de zegekar gebonden. Het le jeugdteam van Scaldina speelde uit tegen het Vlissingse Wil- no IV, waar het de 3e nederlaag in dit seizoen moest inkasseren. Alleen Hans Volkeri kwam op een zeer aanvaardbaar niveau en wist twee sets in winst om te zetten. Mi chel Holm en Marcel Sprengelmeijer wonnen beide één set waardoor de wedstrijd met 6-4 verloren ging. Het 2e team van Scaldina speelde dfe thuiswedstrijd tegen kampioen Westerzicht III. De Vlissingers bewezen in deze ont moeting duidelijk over de meest komplete ploeg in de 3e klasse te be schikken. Toch boden vooral Petra de Ruiter en André Romijn uitste kend tegenstand en beide slaagden zij erin één set in winst om te zetten, terwijl de Ruiter nog een set in de 3e game met 23-21 verloor. Westerzicht won hiermee de ontmoeting met 8-2. Onmiddellijk werden de 11 vaar zen (jaarlingen) en de melkkoe losge maakt en het erf opgejaagd. Verder kon de auto, en 600 liter huisbrandolie en wat klein gereed schap gered worden, terwijl de eige naar nog kans zag om een zware transporteur weg te slepen. Toen maakte de vuurzee verder reddings werk onmogelijk. Landbouwwerktuigen Alle lanbouwwerktuigen gingen verloren, evenals het wintervoer voor het vee, bestaande uit bijna 100 ton hooi, een grote partij voederbie ten, en een voorraad konsumptieaardappels. Het vee werd door omwonenden en be langstellenden opgezocht en in de schuur van de landbouwer M. de Glopper neergezet. Enkele vaarzen werden teruggevonden bovenaan de trap (duinovergang Rotonde). Daar er gevaar bestond voor het ca ravanpark „Duinrand" in verband met de enorme vonkenregen, was men daar paraat met brandblusappa- raten. Gelukkig behoefde men al daar niet in te grijpen. De eigenaar is verzekerd, doch is enorm gedupeerd omdat hij alleen nog zijn vee heeft; al het andere ging in vlammen op. (1-0). Kort daarna was het Remi Korsman die de keeper van de Schel de wist te veschalken (2-0). In de tweede periode kwam de Schelde iets terug, door een mis verstand in de verdediging wist Eric van Doorn te scoren (2-1) De derde periode was volledig voor Onderdak. Kort na het begin maakte de Schelde-keeper een fout en haalde de bal door het doel (3-1). Snel her stelde de Schelde zich, en terwijl de Onderdakkers elkaar nog geluk Bedrijfsvolleybal In de bedrijfsvolleybalkompetitie boekte koploper Kwiek in poule A een vlotte 3-0 zege op Luctor, dat hiermee de voeling met de koplopers verloor. De reserves van Kwiek kwamen op gelijke hoogte met MEVO II door een 3-0 overwinning op Brouwershaven. Big „S" handhaafde zich in de middenmoot via een 2-1 zege op Frisol. Kwiek Mazda Luctor WIK MEVO II Kwiek II Big „S" MEVO Brouwershaven Frisol BB Wansink 1 24-3 0 21- 3 15-12 13-11 12-12 12-12 11-10 11-13 7-17 6-21 2-22 R.K.Ziekenhuis Willibrordus Havenpark ZWN CJV R.K.Ziekenhuis II Brogum Reisb. v. Oev. II L.&O.II PJZII CJV II 8 0 8 22- 2 18- 6 17- 7 16- 8 14-10 13-14 12-12 8-16 8-19 5-19 2-22 In poule B kwam L. O. door met 3-0 van het hoger op de ranglijst ge plaatste de Putters te winnen be hoorlijk in de lift. Hekkesluiter Zee- landia zag kans om in het treffen met MEVO IV haar eerste overwinning te behalen (2-1). Koploper PJZ bleek te sterk (3-0) voor de reserves van Maz da. PJZ 9 9 0 23- 4 Reisb. v. Oeveren 8 7 1 20- 4 Onderdak 8 4 4 14-10 Frisol II 8 5 3 14-10 de Putters 9 5 4 14-13 L.&O. 8 4 4 13-11 Mazda II 9 5 4 12-15 Opelteam 8 2 6 11-13 Rabo Schouwen 8 3 5 10-14 MEVO IV 8 1 7 4-20 Zeeland ia 9 1 8 4-23 In poule C rukte Willibrordus op naar de 2e plaats op de ranglijst door met 3-0 van PJZ II te winnen. Het team van ZWM zorgde met 3-0 winst op het Havenpark voor een verras sing. Het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis II bleef met 2-1 de baas over L. O. II. In de damespoule (poule D) zagen de reserves van DFS kans om hun kollega's van WIK met 2-1 te klop pen. De Trimsters trokken met 2-1 aan het langste eind in het treffen met WIK III. Cluzona 8 7 1 21-3 DFS 8 6 2 15- 9 R.K.Ziekenhuis III 8 5 3 15-9 Flakkee 8 5 3 14-10 De Trimsters 8 5 3 14-10 WIK II 7 4 3 10-11 Brouwershaven II 7 3 4 9-12 DFS II 9 3 6 9-18 PJZ III 8 1 7 7-17 Kwiek III 8 2 6 7-17 WIK III 8 2 6 6-18 In poule E zag Borrendamme kans om de laatste plaats over te doen aan WIK IV, door met 3-0 van dit team te winnen. CPJ kreeg de leiding in han den via een 3-0 zege op WIK V. 8 8 0 23- 1 Zeven vertoningen in vijf dagen prolongatie - humor - spektakel - striphelden Zierikzee wacht een ongewoon drukke filmweek, met zeven voorstellingen in vijf dagen. Een film voor volwassenen en een voor de jeugd brengt het aan tal voorstellingen van de Concert2aal-bioskoop op het niet ongebruikelijke aantal van vier. „The Godfather", „The Exorcist", „Airport", „De kanonnen van Nava- ronne",Funny Girl" - en ga zo maar door - hebben allemaal een opvolger gehad. De film waar die van deze week op teruggrijpt is „The Poseidon Adventure", het enorme kassucces uit '72, gebaseerd op het verhaal van Paul Gallico. Waar spektakelwerk rond het a la The Titanic zinkende schip Poseidon. Spektakel Spektakel is het nu opnieuw. Mi chael Caine in de rol van de berooide sleepboot-eigenaar Mike Turner ont dekt the Poseidon een dag na het on geluk (uit de eerste film) in de gol ven. De Franse kustwacht heeft over levenden aan wal gebracht en Turner vermoedt nogal wat kostbaarheden te kunnen bergen. Hij gaat met zijn bootsman Wilbur (een rol van de uit de tv-serie „The streets of San Fran cisco" als Mike Stone bekende Karl Malden) en een Amerikaans meisje (gespeeld door Sally Field) aan boord. Telly „Kojak" Savalas doet echter hetzelfde. Als dr. Svevo ontpopt hij zich als een kwade genius, die niet zo zeer uit is op een voordeeltje, als wel op een smokkellading wapens en mu nitie en een speciale kist waarin zich plutonium bevindt. Hij zal in het wrak de meest sinistere streken uit halen om zijn buit veilig te stellen, als hij in de weg wordt gelopen door het gezelschap van Turner, die in middels nog meer overlevenden heeft gevonden. Weinigen zullen de tocht door het gezonken schip overle ven. En nadat - vanzelfsprekend - en kele „good guys" behouden terugge keerd zijn, zinkt The Poseidon voor goed naar de bodem van de zee. Waarmee het voor de volgende suc cesjagers in het film wereldje een stuk moeilijker wordt nog een derde Poseidon-script in elkaar te tutteren. Gelukkig maar. (Hoewel, ze zijn vin dingrijk hoor, die jongens.) Peter Boyle, Jack Warden, Shirley Jones en Shirley Knight, zijn ook in dit „grootste onderwater-avontuur aller tijden" te zien. Mickey Mouse Voor de kinderen onder ons draait zaterdag en zondag in de matinee „Mickey's Birthday Party", een com pilatie van allerhande (korte) film- avonturen van Walt Disney's Mickey Mouse. (Een tiental om precies te zijn.) „Mickey Mouse, 50 jaar jong" is dë Nederlandse titel, die door Edwin „Ome Willem" Rutten van commen taar wordt voorzien. De eerste (twee) Mickey Mouse- filmpjes werden al in 1927 gemaakt, dus het verjaardagfeestje komt in Zierikzee wat verlaat op gang. Dat mag de pret niet drukken, want deze muis was toch niet ogenblikkelijk populair. Eigenlijk wilde geen enkel theater Disney's troetelkind in huis. Toen zijn geestelijke vader echter de vondst deed Mickey het „uiterlijk" mee te geven van de (door de eerste geluidfilm „The Jazz Singer") zojuist beroemd geworden Al Johnson en hij zijn figuurtjes ook nog stemmen mee gaf, was het hek van de dam. „Steamboat Willie" heette deze der de Mickey Mouse-film, waarin reeds zijn gezworen vijand Boris Boef en zijn teerbeminde Minnie voorkomen. De mensen waren wild, in lange rijen stonden ze voor de theaters waar de avonturen van de muis werden ver toond. In 1932 kreeg zijn schepper de grootste erkenning, nl. vanuit Holly wood, uitgedrukt in „het hoogste", een Oscar. „Vakantie" Vanaf '35 verschijnt Mickey met zijn coterie dan in kleur op het doek en zijn ook Goofy, Pluto en in het bij zonder Donald Duck als Mickey's vriendjes al een eigen leven gaan lei den. De eend zou zelfs beroemder worden dan de muis, die altijd Dis- neys troetelkind is gebleven (Mickey heeft ook heel lang Disneys stem ge had!). In '53 werden de produktiekosten van de Mouse-films zo hoog, dat Dis ney ermee opgehouden is: hij liet de muis samen met de hond Pluto op va kantie gaan in het filmpje „The Sim ple Things". En met vakantie is hij nu nog, ondermeer in Disneyland (de „Amerikaanse ,Efteling"), waar de muis fungeert als gastheer. In de ver toonde compilatie 50 jaar Mickey Mouse ziet men ondermeer het film pje „Tugboat Mickey", Walt Disneys persiflage op Charles Chaplins „Mo dern Times". Telly Savalas als schurk in Beyond the Poseidon Adventure". Daar komen echter nog twee verto ningen van de geprolongeerde „Grijpstra en De Gier" bovenop - wat wel tamelijk ongebruikelijk is, omdat deze bioskoop voordien naast een geprolongeerde film zelden een nieuwe programmeerde. En dan is daar, temidden van dit uitgebreide programma, nog een vertoning van Filmkring „Ziejook" op vrijdaga vond. Haal uw harten maar op Over de eerstkomende voorstel ling, hedenavond al, hoeven we niets dan de titel te vermelden, want voor zover dat nog nodig was, is die verle den week in deze kolommen al toege licht: „Grijpstra en De Gier". (Twee de prolongatie-voorstelling dinsda gavond.) Monty Python" Komen we op vrijdagavond: „Mon ty Python and the Holy Grail". Als die naam valt weet televisiekijkend Nederland al wat het kan verwach ten. Volstrekt absurde taferelen, pa rodieën, satire en doodgewone dwaze lolbroekerij, versmolten tot een mix ture van (toch) typisch Engelse hu mor („English Blend"). Hoewel het team van Monty Py thon zijn televisieshows in de jaren zeventig maakte, ademen die toch een sfeer die duidelijk afkomstig is uit de jaren zestig. Dat ludiek- absurde, het chaotische, de indruk die je krijgt dat je naar een soort van levende-beelden-collage zit te kijken. Op de een of andere manier kunnen het werk van Monty Python en de tien jaar terug zeer gevierde teke naar Alan Aldridge met elkaar geas socieerd worden. Dat zal wel komen door zekere overeenkomsten, zoals het (althans zo op het oog) lukraak verwerken (in een groter geheel plaatsen) van als bij voortduring op gerispte beelden. Zowel Aldridge als „M.P." plegen na vertoning van hun „kunsten" een heel „druk" beeld op het netvlies van hun toeschouwer achter te laten. De Graal Het verhaal van „Monty Python the Holy Grail", het enige specifieke bioskoopproduct van dit Britse col lectief televisiemakers, is ontleend aan de verhalen van Koning Arthur en de Ridders van de Ronde Tafel. Een van die favoriete ridders van de Brits-Keltische vorst van Camelot, Sir Lancelot, trok naar Palestina op zoek naar de Heilige Graal, waaraan magische krachten worden toege schreven, omdat daarin volgens de overleveringen bloed van de gekrui sigde Christus is opgevangen. Wie Monty Python kent, zal begrijpen dat van het oorspronkelijke relaas van Lancelots zoektocht in de film versie weinig is heel gebleven. Wie haar bekijkt zal mogelijk het idee krijgen, dat dit onderwerp eerder een voorwendsel is geweest om in harnassen te kunnen rondlopen. Niet dat de heren humoristen het consequent volhouden een midde leeuwse ambiance te laten herleven. Om de haverklap namelijk ver schijnt er een stukje twintigste eeuw op het doek (ook een vergelijking met Wim T. Schippers dringt zich op). Op die manier ontstaat een aaneen schakeling van anachronismen, wat zeer vermakelijk kan zijn, temeer daar de spelers op goed moment de indruk zullen vestigen ook die humo ristische truc weer te parodiëren. En zo blijf je aan de gang. De film wordt vertoond door Filmkring „Ziejook". Poseidon opnieuw „Beyond the Poseidon Adventure" draait op zaterdag- en zondagavond. „Terug naar het Poseidon-Avontuur" heet de film in het Nederlands. Dat is namelijk pre cies wat er gebeurt, er wordt voortge borduurd op een oud succes. „Jaws", 4i CPJ Chr. Sch. Gem. WIK V Borrendamme de Zuidhoek WIK IV 22- 5 16-11 7-20 6-21 4-20 Mickey Mouse voor het eerst in actie met het uiterlijk dat hem beroemd maak te; nl. dat van de blanke neger-imitator/zanger Al Johnson, wiens geschmink te masker Disney op een idee bracht, nadat de eerste twee Mouse-filmpjes wa ren geflopt. Jn later jaren werd het uiterlijk van Mickey verder gepolijstin de Disney-studio's. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5