glasserviezen HET VERMOLMDE VOETSTUK TROMP pantoffels laarzen VERTON's SCHOENEN Bowlingwedstrijden in „The Country Club" INGEZONDEN STIKKEN Bespreken via V.V.V.: Een nieuwe service SUCCESJES JOH* DE VRIES, VRIES m 7 In Renesse De twee winnaars van de openbowlingwedstrijden met hun trofeeën: Gerard Keuzekamp en Wilma Vasseu- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 25-11. In het iowlingcentrum „de Country Club" te Renesse werd zondagmiddag een ojen bowling voor dames en heren georganiseerd, hetgeen zowel bij de dame als bij de heren een bijzonder spannend verloop had. In totaal werd aan hc toernooi door 25 da mes en 24 heren deelgenomen. Bij de dames gaven Wilna Vasseur en Miep Voskuilen elkaaigeen duim breedte toe. Zij eindigdemet een ge lijk aantal punten (420) )p de eerste plaats. Om tot een beslissig te komen werd tussen beide danes een extra game gespeeld, waarbi Wilma Vas seur met 130 punten (iet twee stri kes), tegen Miep Voskuilen 120 pun- ten(één strike) aan he langste einde trok. Winnaar bij de-ieren werd de Rotterdammer Gerad Keuzekamp na een spannende srijd met Rinus Korstanje, die zich n?t 5 puntjes ver schil geklopt zag. Bij de heren gooie Gerard Keuze kamp de meeste yrikes (10) waar voor hij een medille in ontvangst mocht nemen.-Bijie dames was dit Sophia Veerhoek.die tot een aantal van 7 strikes kw<n. Voor iedere delnemer was er een prijs. Bij de hero kreeg de winnaar een beker, een .hnarie met kooi en een kist sinaasppelen aangeboden, terwijl de winares bij de dames naast een b«er een koffiezet apparaat en eo kist sinaasappelen kreeg aangeboen. De prijsuitriking werd verricht door de heerS- M. Rijstenbil. Aan het slot spra de heer G. Keuzen kamp woordo van dank tot de orga nisatoren vOT de voortreffelijke wijze waaro- zij dit geslaagde toer nooi haddergeorganiseerd. Kersttoernoi öp zondg 16 december a.s. zal er in de Coutry Club een open Kerst toernooi worden georganiseerd waarvan pwel bij de heren als bij de dames dedeelnemerslijst als is vol geboekt. ZAALHANDBAL Win;t voor dames en herm Delta Sport Zowl de dames als de heren van Delta Sport hebben in hun vierde komptitiewedstrijd kans gezien op- nieuvde volle winst te pakken. Vo<ral bij de dames heeft dit ech ter d nodige moeite gekost. Gedu- rend een groot deel van deze wedtrijd tegen het Terneuzense Uto pia adden de Zierikzeese dames een acharstand. Pas in de slotfase slaag de nen er in, mede dank zij drie tref fer; ban Ria Schaalje, de winst in veilheid te brengen. (10-7). fe heren hadden ondanks de grote zero toch problemen met Utopia. Da la Sport won met 25-17. Lange tijlj wisten de Zeeuwsvlamingen priktisch gelijke tred te houden, mifir uiteindelijk konden zij het zeer h«^e témpo toch niet meer volgen. Nbt name de zeer vele break-outs van Eert Nuyens braken de tegenstand, ttopia, dat enkele gevaarlijke spe- Irs in zijn gelederen had, was voor- :1 sterk in de hoek. De Delta Sport erdediging wist hier niet goed raad lee en dat kostte dan ook niet min- ler dan acht strafworpen waarvan er naar twee werden gemist. Succes volle schutters voor Delta Sport wa- 'en: F rits Verhey (7x), Jaco Vleeshou wer (3x), Kees de Vos (3x). Bert de Vos (2x). André Hartog (3x), Bert Nuyens (3x). Wim v. d. Welle (2x) en Rinus Nuyens (2x). Ook het nog ongeslagen jongens pupillen team haalde fiks uit tegen EMM (18-1). De jongens welpen leden de eerste nederlaag (3-1) tegen Walcheren. Het reserveteam van de heren was in de ontmoeting tegen GSC dicht bij de eerste puntjes (14-17). De meisjes adspiranten verloren onnodig met 11-8 van Zeeland Sport, terwijl de meisjes pupillen met 7-3 van EMM wisten te winnen. Al met al doen de Delta Sport teams het bijzonder goed in de huidi ge zaalhandbalkompetitie. De uitslagen: heren: Gerard Keuze kamp 487 pt.; 2. Rinus Korstanje 482 pt.; 3. Jan de Romph 442 pt.; 4. Jan Stoel 441 pt.; 5. Rini Hendrikse 426 pt.; 6. Fred Blaas 423 pt.; 7. Rob van Heyst 414.; 8. Jan Druyve 407 pt.; 9. Jacob Stoel 401 pt.; 10. Peter Vasseur 398 pt.; Dames: 1. Wilma Vasseur 420 pt.; 2.. Miep Voskuilen 420 pt.; 3. Irene Meuldijk 404 pt.; 4. Jopie Meuldijk 395 pt.; 5. mevr. Keuzekamp 394 pt.; 6. Mabel Blaas 393 pt.; 7. Sophia Veerhoek 386 pt.; 8. Jannie Bal 381 pt.; 9. Paula Vasseur 381 pt.; 10 Cor- rie Hasebroek 381 pt.; Senior-dammers versloegen junioren Afgelopen vrijdag werden er weer enkele partijen voor de huishoudelij ke dam-kompetitie afgewerkt. De Zierikzeesche seniorspelers versloe gen wegens het nog tè grote klasse- verschil de juniorspelers. In de partij C. Monteban-S. Douw had de witspe-- geruime tijd voordeel maar door zwak spel ging dit volledig verloren en verlies was snel een feit. De uitslagen: A. Saman-Johan Theuns 2-0; M. de Wild-Johan Rom- bouts 2-0; G. Monteban-S. Douw 0-2; Ronnie Schiettekatte-C. L. Boot 0-2; M. v. d. Wielen-Johny Wiltenburg 2-0; Johan Wiltenburg-Wiltenburg-Wilco van 't Veer 0-2. Stand: M. v. d. Wielen 6-6-0-0-12; S. Douw 6- 5-0-1-10; A. Saman 5-4-1-0-9; C. L. Boot 6-4-1-1-9; J. de Wild 5-4-0-1-8; M. de Wild 5-3-0-2-6; Johan Theuns 6-2-1- 3-5; C. Monteban 7-2-1-4-5; C. M. v. d. Velde 4-2-0-2-4; Wilco v. 't Veer 8-2-0- 6-4; Johan Rombouts 8-2-0-6-4; Ron nie Schiettekatte 3-1-0-2-2; Johny Wiltenburg 7-1-0-6-2; Johan Wilten burg 4-0-0-4-0. Volgende week speelt Zierikzee uit tegen Tholen II. De mogelijkheid bestaat dat Zierikzee op volledige sterkte kan uitkomen. De wedstrijd zal dan geen moeilijkheden mogen opleveren al moet er altijd opgepast worden voor onderschatting. Programma kompetitie zaalvoetbal In de zaalvoetbalkompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland gaat Skol Boys het morgen(woensdag)avond in de sporthal Onderdak opnemen tegen de FC Kerkwerve (20.20), in de le klasse. De Country Club, die in hun laatste wedstrijd tegen Skol Boys zo verrassend voor de dag kwam, zal het moeten opnemen tegen het Nieuwer- kerkse SKNWK (21.00). In de 2e klasse heeft Toren Boys goede papieren in het treffen met Drei- schor (19.0), terwijl ZZ '72 als favoriet binnen de lijnen komt in de ontmoeting met Country Club II. Skol Boys maakt in de 3e klasse een goede kans op de inzet tegen Die Gou we, terwijl Renesse in staat mag worden geacht het treffen met SVOWK II tot een goed einde te brengen. AMSTERDAM. De' akteur Hugo Metsers is zondag met verlammings verschijnselen in armen, benen en nek in een Amsterdams ziekenhuis opge nomen. De filmopnamen van Gerard Reve's liefdestriologie ,,De taal der liefde - Lieve jongens - Het lieve leven" zijn in verband hiermee stopgezet. DÉN HAAG. De regeringspartijen CDA en VVD zijn het volstrekt met elkaar oneens over de toelating van commerciële televisie op de Neder landse kabelnetten. ZIERIKZEE, 26-11. Na veel verzoe ken van de bewoners van Zierikzee en omstreken is zover. V.V.V.- Zierikzee kan nu plaatsen bespreken voor praktisch alle theaters, zalen en sporthallen in heel Nederland. Ziet u in uw krant iets waar u graag naar toe gaat, dan kunt u nu uw kaartje kopen bij het V.V.V.- Zierikzee. U hoeft niet meer uren lang in de rij te staan, of helemaal naar Rotterdam te reizen voor een kaartje. U komt nu naar het V.V.V.- Zierikzee, Havenpark 29 en wij bespreken voor u de kaartjes die u wilt hebben. Betalen doet u ook bij het V.V.V.-Zierikzee. Deze serviceverlening heeft het V.V.V.-Zierikzee graag voor zijn ei gen bewoners over. Er zijn nog andere dingen die het V.V.V. graag voor u doet. Zo komen in december de nieuwe gidsen voor Vakantie en Vrije Tijd in Nederland weer uit. Er staat van alles in: Ho tels, vakantiehuisjes, pensions, uit gaansmogelijkheden, pretparken en de evenementen van het seizoen. Jeugdherbergen Voor de jeugd is er sinds kort de mogelijkheid bij het V.V.V.- Zierikzee zich in te laten schrijven voor de Nederlandse Jeugdherbergen Centrale. Voor 17,50 ben je een heel jaar lid van deze centrale. Dit lid maatschap moet je hebben wil je in een jeugdherberg kunnen slapen. Wil je Nederland uit en ook buiten Nederland in een jeugdherberg sla pen, dan hebben wij de gidsen met al le jeugdherbergen door Europa. Voor de 65-plussers van Zierikzee komt iedere twee maanden de Pas- 65-krant uit. Hierin staan alle evene menten die een houder van een Pas- 65-kaart korting geven. Natuurlijk weet u dat u op het V.V.V.-Zierikzee uw hotel kunt bespreken voor waar ook in Neder land. Tevens hebben wij een zeer leu ke gids voor zo maar ergens in het jaar een paar dagen weg in Neder land. Hierin staan 112 tips voor fijn wegzijn. Deze gids ligt gratis voor u op ons kantoor. U ziet, dat het V.V.V.-Zierikzee er niet alleen is voor de toeristen die 's zomers met grote getalen hierheen komen, maar dat het ook graag iets doet voor de bewoners, die er zelf ook eens uit willen. Tot ziens op ons kantoor. V.V.V.-Zierikzee. Zierikzee en zijn voetgangers Het schijnt een jaarlijkse traditie te worden om bij de algemene be schouwingen in de gemeenteraad te diskussieren over al of niet uitbrei ding van het voetgangersgebied in de binnenstad. Een overbodige diskus- sie overigens, want de uitslag staat steeds weer bij voorbaat vast. De au to is steeds weer winnaar, het blik wint het van de mens. De voetganger is vogelvrij ver klaard in Nederland, de volgende groep der vogelvrijen zijn de fietsers. Het is aan ieder aan te raden eens om zich heen te kijken in het centrum. Een historische stadskern, met on gelijke trottoirs, hekken op de trot toirs (of eigenlijk stoepen bij huizen en winkels). De voetganger wordt gedwongen op de rijbaan te gaan lo pen. Het argument, dat in de gemeen teraad werd gebruikt: „geen uitbrei ding voetgangersdomein, want dit houdt in dat de loopafstanden langer worden voor bejaarden vanaf par keerplaatsen", doet dan wat ridicuul aan. Men kan dan meteen maar beter stellen: wat doet die bejaarde nog in de stad, levensgevaarlijk, want die kan niet snel genoeg meer de stoep op voor koning auto of prins brommer. Dan de wielrijders: Overal zijn parkeerplaatsen voor auto's. Waar kan men zijn fiets stallen in de bin nenstad? Juist, op de stoepen (kijk maar eens goed rond b.v. op de Ap pelmarkt), dus de voetganger kan daar zelfs de stoep niet meer op. Het moet me van het hart dat vele wielrijders en bromfietsers zich zon dermeer misdragen, verkeersborden negeren en rijden in richtingen waar ze helemaal niet mogen rijden! En dit is op bepaalde tijden meer regel dan uitzondering! Ik zou dan willen stel len: doe er wat aan of haal de borden weg, want wat hebben die voor zin. Overigens, ondanks de vele facili teiten die de auto geniet meent een aantal automobilisten dat een auto altijd maar meer rechten heeft dan ze reeds heeft. Wie van de wielrijders, voetgangers hebben niet eens de stoep op moeten „vluchten" op de Appelmarkt terwijl hij of zij zich uit erst rechts van de weg bevindt? Toch hebben zij voorrang boven de automobilist! Ik weet de problemen zijn niet op te lossen door het stellen van regels, het moet een samenspel zijn, het is een kwestie van mentali teit en verkeersdiscipline, eigenlijk meer nog van verkeersfatsoen! Dat dringt in Zierikzee des te meer omdat men geporteerd is voor het be houd van het historisch gezicht van de binnenstad. Welnu een historische stad was nu eenmaal niet gericht op auto-gebruik, die waren er immers niet. De inrichting van die stadsker nen waren daar dan ook naar. Wil men derhalve optimaal genot hebben van de stad dan moet dus de voetgan ger „baas" zijn. Wil men dit niet of zelfs overhellen naar optimale bereikbaarheid mèt de auto, dan ook de konsekwenties aan vaarden: alle ongelijke stoepen en hekken weg en overal trottoirs van gelijk niveau. Thans hinkt men op twee gedach ten en dat geeft altijd de problemen. Zoals zo dikwijls in het leven: het is een kwestie van kiezen. Zeker is, als er niets gebeurt groei en we zeker en vast naar een onhoud bare situatie en zal het probleem steeds frekwenter in de raadszaal ter sprake komen zonder tot een oplos sing te komen. En burgers van Zie rikzee, wees vriendelijk voor elkaar, óók in het verkeer! A. P. den Reijer, Kabbelaarsbank 3, Zierikzee. Te koop: Fa. L. Berrevoets Zn. le vert ook openhaardhout, in netjes 10 kg, losgestort of afgehaald. Wevershoek 9, Zierikzee, tel. (01110) 3211; St. Domusstr. 96, Zierikzee, tel. (01110)5193. Handschoenen en wanten in echt leder voor fiets - brom mer - motor. Nu kopen bij Hemo Zierikzee, Weststraat 5-7. Een praktisch geschenk. De Philips mini-citruspers. Heel eenvoudig schoon te maken. Prijs slechts 37,50. Radio v. d. Berge. Voor levering en service. Voor St. Nicolaas een leuk ca deau: kunstschaatsen of No ren, hockey of Friese doorlo pers. Jan de Jonge, Zierikzee, St. Jacobstr. 17-19, tel. 2115. Bloembollen voor binnen en buiten. Hyacinthglazen, cro- cusbakjes enz. amaryllus bol len, potgrond, turfstrooisel, tuinturf, compost, enz. C. Bolle, Zuidwellestraat 14, Zierikzee, tel. (01110) 3272. Nieuw: Puch Maxi 1980 met sterwielen in 3 kleuren. Nu reeds leverbaar. Hemo Zie rikzee, Weststraat 5-7. Opruiming van rolschaatsen merk Esmi en regenpakken, gegarandeerd 100% water dicht. Met 15% korting. Jan de Jonge, Zierikzee, St. \Ja- cobstraat 17-19, tel. 2115. 1 pers. elek. onderdekens, Kemakeur, 5 standen met ex tra voetenwarmte, 3 jaar ga rantie. Prijs slechts 115,-. Radio v. d. Berge, Zeven huisstraat 6, tel. 2962, Zierik zee. Vulcana gashaard, 8100 kcal., 4 j. oud, nieuwpr. 1600,-, nu voor 350,-. Tel. 01115- 2007, Noordstr. 36, Haamste de. Enkele overjarige dames- en herenfietsen van Union, van 335,- voor 295,-. Kompleet met standaard, slot, licht, re flector. Jan de Jonge, Zierik zee, St. Jacobstr. 17-19, tel. 2115. Leest het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Geelgouden shorty gezet met 2 diamant/es v.a. 0 01 crt. Juweliers-Horlogers NU NOG Havenplein 1, eind maart 1980 Dam 10, Zierikzee Telefoon 01110-2443 Deelnemer St. Nic.-aktie ZOC Geef een paar heerlijke warme of natuurlijk bij: Havenplein 13, Zierikzee, telefoon (01110) 2488 Zwiesel kristal in glas en geslepen 30-delig, vanaf298.50 Alle delen los verkrijgbaar. Vraag een folder bij: \7 HAVENPLEIN 8-10 ZIERIKZEE TELEFOON (01110) 2573 Regelmatig adverteren de bron van uw verkoop! Ze stond nog bij hem, nadenkend naar hem kijkend. „Je kent me meer dan wie ook ter wereld. Ook letterlijk. Ik zal de nacht van de geboorte van Jantine nooit vergeten. Toen redde jij misschien ons leven. Alleen daarom is er iets tussen onseen band. Een heel intieme band, zoals er misschien nergens ter wereld één bestaat. Daar om weetje, dat ik het meen. Je hebt van je leven verteld je vader had een goede zaak, een bloeiende wijnhandel. Misschien klinkt het gek, maar zo zie ik het. Jij gaat toch weer terug naar Am sterdam. Al was het maar uit piëteit tegenover je ouders, je vader. Het was zijn levenswerk. Dar moet je voortzet ten, dat mag je niet nalaten. En zul je weer meneer zijn. Net zoals je was, toen je hier de eerste avond kwam." Ze greep zijn handen en bekeek die. „Nu zien ze eruit als van een werkman, hard, en met eelt En nooit helemaal schoon. Maar dat is geen schande, integendeel. Je was nergens te goed voor alles pakte je aan. Je handen deden pijn, die eerste dagen. Ik weet het, want ik heb ze nog een keer op zaterdagmiddag verbon den. Een hele zondag rust, dat zou een beetje helpen. Maar je handen raakte gewend aan het harde werk in de klei. Toch zullen deze handen op een keer weer helemaal glad en gaaf worden, zoals ze jaren geleden ook waren. Je zult meneer Blazer zijn. De wijnhande laar. En misschien weer veel geld ver dienen. Maar ik weet. dat je dan nog weieens hier terug zult komen, want daarvoor zul je je niet te goed achten. Daarom wil ik, dat je dit weet: altijd zul je welkom zijn, al zou hef midden in de nacht gebeuren, dat je kwam. Je bed blijft staan, je stoel, waarin je nu zit, ook, onthoud dat." Het was voor de vrouw een ongewone lange toespraak. Doorgaans was ze ka rig met haar woorden. Des te meer trof het hem. Op zijn beurt greep hij haar handen en kuste die. haast eerbiedig. ..Dank je. Tine. Ja. ik weet het. En ik vind het fijn. Wat ik niet fijn vind is. dat ik van de winter wel zal moeten gaan. Net zoals je zegt: ik moet de zaak voortzetten. Ik kan 'm verkopen, maar dat zou ik als verraad beschouwen. Tegenover m'n vader. Maar ik blijf hier komen. Ditdeze prettige woonkeu ken. dit aardig huisje, de tuin, en niet te vergeten jullie, jij en je dochter, ik zou jullie niet meer kunnen missen. Zo. En nu drinken we een glas. Ik zou vijftig gulden kunnen krijgen voor deze fles. Maar ze kregen 'm nog niet voor hon derd. Wij drinken hem sameiWeeg. Jij en ik. Op de gezondheid van je kleine schat. En op de toekomst. De Jouwe, de mijne Voorlopig staakte Siem zaterdags middags tegen etenstijd het werk, waste en verschoonde zich en ging dan na het eten naar Amsterdam. De tram reed weer vrij regelmatig. Er waren geen reisbeperkingen meer. Het leven werd wat gemakkelijker. De mensen Door MAARTJE ZELDENRIJK begonnen gewend te raken aan de nieuwe situatie, zonder vrees voor raz zia's, bombardementen en honger-. Men kon weer vrolijk zijn en onbezorgd. Op een zaterdagmiddag liep hij op het Rembrandtsplein, op weg naar zijn zaak, opeens bijna tegen een dame aan. Automatisch zei hij: „Sorry" en keek de vrouw een paar seconden aan. Gelijk riep hij: „Tanja!" De vrouw bleef verwonderd staan. „Kent u mij?" „Natuurlijk, malle meid!" riep hij blij verrast uit. „En jij kent mij toch? Of ben je je vroegere buujjongen vergeten?" Ze knipperde een paar maal met haar ogen. „Nee prevelde ze. „Jij bent toch niet Simon „Natuurlijk. Alle Tanja dat ik je weer zie, na zoveel jaren De vrouw was nog altijd verbluft. Simon Blazer, he? Je bent het werke lijk? Ze vertelde me, dat je niet meer in leven was." Hij greep haar bij de arm. „Kom mee, zeg, daar moeten we wat op drinken. Of ch heb je geen tijd?" „Hou op, Siem. dat is het enige, wat ik nog heb: tijd. Goed, we gaan wat herinneringen ophalen. Ginds?" Ze ■wees naar een terrasje. „Oké. dat doen we." In de warme nazomerzon keken ze elkaar herhaaldelijk aan. „Meid. wat zie je er patent uit. Vertel eens je ginp in mei veertig al naar Engeland, he?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7