JACOLIES VAN GASTEL WINT IN TILBURG VOGELVERENIGING „ZANG EN KLEUR" HOUDT JAARLIJKSE TENTOONSTELLING Kampioenen „De Krabbe" op vergadering gehuldigd Duivenshow van „Gevleugelde Vrienden" in Kerkwerve VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te RENESSE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 november 1979 Nr. 22615 0 voor iets levensgevaarlijks aanza gen, waardoor er van dressuurrijden weinig terecht kwam. Aan de behaal de punten was dit alles dan ook merkbaar. Klasse L en IV1 Er werd dressuur gereden door paarden en pony's in de klassen L en M en er werd gejureerd door 2 juryle den, waarna de punten werden opge teld en door tweeën gedeeld. Er waren enkele successen'voor de Landelijke Rijvereniging Westelijk Schouwen. LI dressuur paarden: Jori Verburg met Rapid 1ste prijs met 126'/2 pun ten; Margot Goudzwaard met Raspu tin 4e prijs met 117 V2 punten. In de L2 dressuur miste J an van der Bijl nèt een winstpunt met 119 pun ten. t Ll dressuur pony's: Johan Krista- lijn met Florien 7e prijs met 114 pun ten. L2 dressuur pony's: Arnold Krieris met Arwin 3e prijs met 116'/z punten; Catharine Butter met Fairy 4e prijs met 115Va punten. M dressuur pony's: Erica Butter met Amorette 1ste prijs met 131 pun- ten. Er werd in een kameraadschappe lijke sfeer gereden en de organisatie was uitstekend. ZAALKORFBAL KNKV 3e klasse D: ODO-A11 Ready 9-5; Velocitas-Oranje Wit 9-7; DVS'69- Olympia 8-5. AFDELING ZUID WEST 2e klasse A: All Ready II-Blauw Wit II 1-4; TOGO II-Animo III 4-6; Luctor-Atlas 6-7. 3e klasse B: ZSC-Swirt IV 5-5; Dreischor-Olympia 8-4. 5e klasse A: SVOWK-Tjoba VI 2-9; Brouwershaven-SKNWK 3-4; Good Luck V-All Ready III 1-6. Junioren. 3e klasse C: Zuidwesters II-A11. Ready 6-7. Adspiranten. 2e klasse E: TOGO II- Brouwershaven 4-2. 3e klasse B: All Ready-Olympia II 2-2. 4e klasse B: Tjoba IV- Brouwershaven 4-0; TOGO III-Blauw Wit II 0-1. Pupillen. Ie klasse B: TOGO-A11 Ready 0-4- 2e klasse C: Dreischor li-Blauw Wit II 1-0; All Ready II-Brouwershaven-1- 0. 3e klasse C: Dreischor III-SVOWK II 2-1. 3e klasse D: Dreischor IV-Animo VI 0-0; TOGO Il-Stormvogels III 5-0. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Al gedurende een reeks van jaren is de Warande-cross te Tilburg één van de belangrijkste internationale crossen in ons land. Ook zondag j.l. was de Neder landse crosstop en een aantal promi nente Belgische lopers aanwezig in het natuurgebied ,,De Warande". .Jacolies van Gastel boekte hier weer. een fraai resultaat. Na haar vier Zeeuw se overwinningen kon zij nu haar krach ten meten met andere tegenstanders^ Maar liefst 90 leeftijdgenoten stonden aan de start. Voor Jacolies bleek dit geen enkel probleem, daar zij net als in de voorgaande Zeeuwse crossen van meet af aan de leiding in handen nam om uiteindelijk met een voorsprong van 75 meter als eerste door de finish te gaan. Tweede werd de Rotterdamse Petula Ruvs en derde het Belgische' meisje Voor eerste maal Loop-Door" Op zaterdag 15 december a.s. zal door de Junior Kamer Schouwen-Dui- veland i.o. in samenwerking met de atletiekvereniging Delta Sport voor de le maal een „Loop-Door" worden ge organiseerd. Deze „Loop-Door", trim men of wandelen gaat over een afstand van 7 kilometer. De start zal te 14.00 uur plaats vinden op de camping de „Prinsen- hoeve". aan de Hoogenboomlaan te Re- nesse, waar men zich vanaf 13.00 uur kan laten inschrijven. Nadere gegevens kan men bekomen bij D. Verschoore (01110-3441) en G. van der Wiel (01116-1794). Saskia van Baal die in eigen land onver slaanbaar is. Door zijn goede verrichtingen in het baanseizoen en ih de crossen mocht Simon Blom bij de heren starten in de prominê'htengroèp. Van deze selekte groep langeafstand lopers was de Belg Dirk Geens de sterkste op de 10 kilo meter, voor de Nederlander Hans Koe- leman. Simon Blom, werd goede 28e, wat hem,- samen met de eerste 30 aankomenden, recht geeft om volgend jaar weer in deze groep te starten. Blom had slechts een achterstand van 1.06 min. qp> de winnaar. In dè B-groep kwamen ruim '200 atleten aan de start, waaronder Delta Sport atleten Herman Padmos (72e), Kees Reinhoud (123e) en Johan v. d. Hoek (158e). Voor hen was de te lopen afstand 8 kilometer, met een kunst matige heuvel in elke ronde. Advertentie DAMESTASSEN Elegant, toonaangevend en ruime keus (j\ £>U©UJ& DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE, TEHERAN. In de Iraanse stad Masjhad zijn twee mannen ter dood gebracht die vrouwen tot prostitutie zouden hebben aangezet. ZIERIKZEE, 23-11. De leden van de Schouwen- Duivelandse vogelvereniging- „Zang en Kleur" hebben zich een heel jaar met hun vogels bezig gehouden om ze afgelopen vrijdag en zaterdag zo goed mogelijk voor de dag te laten komen op de jaarlijkse tentoonstelling. In het „Huis van Nassau" stonden ongeveer vierhonderd kooitjes op gesteld, waarin kleur- en postuurkanaries en tropische vogels. De dag voor de tentoonstelling, donderdag zijn zes volleerde en een leerling-keurmeester de hele dag in de weer geweest te bepalen wie zich kampioen mocht noemen. De vogels werden in drie klassen verdeeld, de EK (eigen kweek), de OEK (overja rige eigen kweek) en de OK (open klasse). Hengelsport JBTJRGH, 25-11. Vrijdagavond hield de hengelsportvereniging „De Krabbe" in café-bar ,,De Westhoek" te Burgh haar najaarsvergadering, waarvoor van de zijde der leden een goed belangstelling bestond. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer M. VVessels, mee, dat de Delta Federatie de kon- tributie met 0,50 per lid heeft verhoogd. Gezien de financiële situatie van de vereniging zal dit voor de leden echter geen verdere gevolgen hebben. De heer N. van Burg, ringenkom- missaris uit Zierikzee vertelt hoe hij vogels kweekt voor een tentoonstel ling. „Een week of drie voor aanvang van het broedseizoen (op de kunst matige wijze met verwarming en ver lichting, is dit half januari) zet ik het vrouwtje in de broedkooi met wat nestmateriaal, uitgeplozen touw bij voorbeeld. Als het vrouwtje serieus met de bouw van het nestje begonnen is, komt het mannetje ook in de kooi. Het vrouwtje wordt bevrucht en na een dag of wat legt ze eitjes, die zij gedurende dertien dagen alleen uit broedt. Het mannetje wordt tijdens de broedtijd weggehaald, maar komt daarna terug, om samen met het vrouwtje de kleintjes te voeren. En kele dagen later krijgt het vrouwtje opnieuw broedneigingen en alles be gint opnieuw". Kunstmatige vervroeging „Die kunstmatige vervroeging van het broedseizoen wordt veel gebruikt tegenwoordig. Het licht en tempera tuur van de kooi worden geleidelijk aan opgevoerd. Iedere week wordt het licht een kwartier verlengd, net zo lang totdat de volière veertien uur licht heeft per dag," aldus de heer Van Burg. Financiën De financiële situatie van de vogel vereniging „Zang en Kleur" is niet zo rooskleurig. Mede wordt dit veroor zaakt doordat de overheid noch aan Er werden 220 aangebrachte dui ven gekeurd. Een opvallend resul taat boekte daarbij de kombinatie v. d. Hoek en zoon, die met haar show duiven vrijwel elke prijs in de wacht sleepte. De keuring werd verricht door de heer Slagboom uit Zierikzee. die be reid was gevonden op het laatste ogenblik keurmeester Danen te ver vangen. die op weg naar Kerkwerve hartklachten kreeg. Het publiek werd een show gebo den met attrakties zoals een Rad van Avontuur en het raden van de naam de bond noch aan de afdelingen sub sidie verleent. „Moet je zien wat an dere bonden krijgen, voor ons is het toch ook een hobby. Onze bond telt 46.000 leden en wij krijgen niets. Dat vind ik niet terecht," zo deelt de se- kretaris, de heer M. Braber uit Oosterland mede. In de verschillende klassen werden negen vogels tot kampioen gekozen. Kanaries Pigment zonder rood: Kampioen EK, R. Poelman 89 pun ten; le prijs EK, M. C. Braber 89 pun ten; le prijs EK, R. Poelman 89 pun ten; 2e prijs EK, N. van Burg 89 pun ten; 3e prijs EK, R. Poelman 89 pun ten. Kanaries Pigment met rood: Kam pioen EK, A. Soeteman 89+ punten; le prijs EK, N. van Burg 89 punten; le prijs EK, N. van Burg 89 punten; 2e prijs EK, N. van Burg 88 punten; 2e prijs EK, mevr. Aarnoutse 88 pun ten; 3e prijs EK, N. van Burg 88 pun ten; 3e prijs EK, A. Soeteman 88 pun ten. Kanaries Pigment OK vogels: le prijs OK, K. Grootenboer 88 punten. Kanaries vetstof zonder rood: Kampioen EK, N. van Burg 89+ pun ten; le prijs EK, N. van Burg 89 pun ten. Kanaries vetstof met rood: Kampi oen EK, A. Soeteman 90 punten; le prijs EK, A. Soeteman 89 punten; 2e prijs EK, N. van Burg 88 punten. Kanaries vetstof OK vogels zonder rood; le prijs OK, R. Poelman 89 pun ten; 2e prijs OK, M. A. Landman 89 punten. Kanaries vetstof OK vogels met rood: le prijs OK, N. A. Mol 90 pun ten; 2e prijs OK, N. A. Mol 89 punten. Kanaries OEK vogels: le prijs van een pop en het gewicht van twee palingen. Zaterdagavond rond tien uur ver richtte burgemeester Den Boer van Middenschouwen de trekking van een loterij; later op de avond vond de prijsuitreiking plaats aan de kampi oenen van de afgelopen wedvluch ten. J. van Felius reikte als voorzit ter van de Gevleugelde Vrienden de bekers en medailles uit. Kommissie lid Bakker sloot de tentoonstelling af. Op 2 februari vertoont de vereni ging een film over het vervoer en los sen van postduiven. Zeven van de kampioenen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OEK, mevr. Aarnoutse 89+ punten; 2e prijs OEK, mevr. Aarnoutse 89 punten. Postuurkanaries: Kampioen EK, C. C. J. Everaers 89 punten; le prijs EK, J. K. v. d. Schelde 89 punten; le prijs EK, C. C. J. Everaers 89 punten; 2e prijs EK, M. de Jonge 88 punten; 3e prijs EK, L. J. Lukus 88 punten; le prijs OK, M. A. Servaas 88 punten. Tropen: Kampioen EK: L. J. Lukus 89 punten; le prijs EK, L. J. Lukus 88+ punten; le prijs OK, C. Boot 89 punten. Zebravinken: Kampioen EK, A. Kik 88+ punten; le prijs OK, J. Pip ping 88 punten. Grasparkieten: Kampioen EK, A. J. Schiettekatte 88+ punten; le prijs EK, J. K. v. d. Schelde 88 punten; le prijs EK, J. K. v. d. Schelde 88 pun ten; 2e prijs EK, J. K. v. d. Schelde 88 punten; 2e prijs EK, R. v. d. Schelde 87+ punten; 3e prijs EK, C. Schiette katte 89 punten; le prijs OEK, A. J. Schiettekatte 89 punten; le prijs OK, J. J. Wessels 88 punten. Grote parkieten: Kampioen EK, L. J. Lukus 89 punten; le prijs OK, M. A. Landman 89+ punten. Jeugdprijzen: le prijs EK, R. v. d. Schelde 87 punten; 2e prijs EK, C. Schiettekatte 87 punten. Kanaries: le prijs EK, J. J. Ger ming 87 punten; le prijs OK, J. W; de Oude 88 punten; 2e prijs OK, A. van Oorschot 88 punten. Derby prijs; J. K. v. d. Schelde 89 punten. Stam prijs: le en 2e N. van Burg, 357 3-356 3. S.V. T.O.G. S.V. T.O.G. Bruinisse elfde ronde H. H. Kompetitie. P. J. v. d. Lugt-J. D. de Korte 0-1; K. Klink-M. van Driel 0-1; J. L. de Jonge-A. Douw 0-1; M. Houkamp-H. Knop 1-0; J. C. Hagens-Th. v. d. Have 1-0; A. Slinger-A. v. d. Berge 1-0; C. v. d. Berge-A. Kik 1-0; T. v. d. Berge-J. Nieuwersteeg 1-0. De heren Van Driel en Douw speel den fraaie partijen tegen respektie- velijk de heren Klink en De Jonge. De heer T. v. d. Berge werd inge schreven als nieuw lid. Indoor concours te Serooskerke (W.) Op vrijdagavond 23 november en zaterdag 24 november organiseerde de Landelijke Rijvereniging „de Gouwe Rijers" te Serooskerke een indoorconcours. Deelnemende verenigingen waren: dc Burght ruiters, de Schouvvse Rui ters, Oranje Zon. Walcheren. Weste lijk Schouwen en uiteraard de Gou we Rijers. Strenge jurering Op een indoorconcours wordt over het algemeen strenger gejureerd, dan tijdens een concours buiten, omdat men bij het rijden van de figuren in de binnenmanége dc steun heeft van de zijwanden Een nadoel is echter weer, dat som mige kombinaties niet gewend zijn om binnen te rijden. Dat was vooral bij een aantal pony's duidelijk te merken, die elk obstakel in de bak Het batig saldo van de in het afge lopen seizoen gehouden concours groot 200,-, is afgedragen als gift aan het Nederlandse Rode Kruis, af deling Schouwen (Westhoek), waar van een bedankbriefje is ontvangen. In plaats van de heer B. Nelissen werd de heer G. Kruithof als lid van de financiële kommissie benoemd. De concours-commissie 1980 werd sa mengesteld uit de heren: J. Hart, P. de Rijke, J. L. van Leenen, Chr. de Graaf, M. v. d. Wielen, A. v. d. Bos, W. de Jonge en M. Wessels. In de wedstrijdkommissie voor 1980 wer den benoemd de heren A. en W. Pro voost. De Schelphoek Pogingen om de Schelphoek te kunnen huren hebben nog niet tot re sultaat geleid. De voorzitter dacht hierbij ook aan het reserveren van visplaatsen voor invaliden, maar op een schrijven van 23 september is nog geen bericht binnen gekomen. Wet houder P. M. v. d. Aarsen zegde bij het verkrijgen van dit viswater de medewerking van het gemeente bestuur toe. De wedstrijdleider, de heer A. v. d. Bos, maakte de uitslag van de in het afgelopen seizoen gehouden klub- kompetitie en beker-wedstrijden be kend. Voor de klub-kompetitie wer den in totaal 257 bovenmaatse vissen met een gewicht van 43.220 gram en 365 ondermaats vissen met een totale lengte van' 6591 cm. gevangen. De zwaarste vis werd gevangen door de heer B. Nelisse (een zeebaars van 580 gram). Hij behaalde ook de meeste punten in één wedstrijd n.l. 1845. Klubkampioen werd de heer B. Ne lisse met een totaal van 4778 punten vóór M. A. v. d. Wielen die 4558 pun ten wist te verzamelen. Kampioen bij de junioren werd N. A. v. d. Bos met een totaal van 3249 punten van A. D. van Leenen met 2775 punten. Winnaar van de bekerwedstrijd werd G. Kruithof met 1415 punten. Uit handen van de wedstrijdleider A. v. d. Bos mochten de prijswin naars alle fraaie prijzen in ontvangst nemen. 'Eindstand De eindstand van de klubkompeti- tie ziet er als volgt uit: 1. B. Nelisse 4778 pt2. M. A. v. d. Wielen 4558 pt.; 3. A. Provoost 3919 pt.; 4. L. J. Steketee 3723 pt.; 5. P. de Rijke 3574 pt.; 6. Chr. de Graaf 3434 pt.; 7. J. Hart 3366 pt.; 8. A. J. Deurlo 2385 pt.; 9. W. Provoost 2703 pt.; 10. A. P. Deurlo 2680 pt.; 11. M. v. d. Vel de 2616pt.; 12. P. Kort 2571 pt.; 13. H. J. van Leenen 2540 pt.; 14. G. Kruit - thof 2520 pt.; 15. A. v. d. Bos 2489 pt.; 16. J. P. van Leenen 2442 pt.; 17. H. Broekhuis 2265 pt.; 18. L. de Braai 1957 pt.; 19. J. v. d. Bos 1944 pt.; 20. A. J. Kenters 1648pt.; 21. C. Lensen 1585 pt.; 22. A. Bouman 1462 pt.; 23. A. An ker 890 pt.; 24. M. VVessels 766 pt.; 25. H. Boekestijn 485 pt. Junioren: 1. N. A. v. d. Bos 3249 pt.; 2. A. D. van Leenen 2775 pt.; 3. M. Provoost 1828 pt.; 4. P. Kouwen 1774 pt.; 5. M. de Braai 1754 pt.; 6. A. v. d. Zande 1741 pt.; 7. E. Boogerd 943 pt.; .8. R. Visser 936 pt.; 9. N. Tuinman 784 pt. Besloten werd volgend jaar in de Vroonpias te Renesse in de zomer een wedstrijd voor de leden en rekrean- ten te houden. Op zaterdag 22 decem ber a.s. zal een kabeljauw-wedstrijd worden georganiseerd. Uitvoerig werd ook nog van ge dachten gewisseld over de herziening van het wedstrijd reglement. Het bestuur stelde voor om van het grammen-systeem af te stappen en over te gaan tot het punten-systeem. Op de voorjaarsvergadering zal hier over een beslissing worden genomen. Klubkampioen B. pelisse (links), winnaar van de bekerwedstrijden C Kruithof, (midden) en junior kampi oen N. A. v. d. Bos (rechts). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 24-11. De afgelopen vrijdag en zaterdag gehouden duiven- show van de Gevleugelde Vrienden in het Dorpshuis van Kerkwerve is een sukses geworden. Er bleek een zeer behoorlijke belangstelling voor te bestaan, zowel van de kant van de duivenmelkers als van het publiek in het algemeen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5