HET VERMOLMDE VOETSTUK U rijdt Peugeot. Wij doende rest. Visie Kissinger ELEKTRO LIEVENSE Automobielbedrijf 'De Nobelpoort" B.V. Concertzaal-bioskoop Mokumse klabakken in de bocht, deense snoepjes op de tocht Romantische parken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 november 1979 Nr. 22613 „Grijpstra de Gier ZIEK1KZEE. Vier (of eigenlijk vijf) voorstellingen in één weekend heeft de Concertzaal deze keer voor ons in petto, dat is niet mis. Er wordt dus publiek verwacht en dat lijkt niet ten onrechte, met de hoofdfilm van deze week. Dat is „Grijpstra en De Gier", de nieuwste film van Wim Verstappen, die nog geen twee maanden in de Nederlandse bioskopen draait. Donald Jones als Habberdoes van Meteren in Grijpstra De Gier". Rflet de vertoning ervan komt de Concertzaal-bios een in augustus (on der voorbehoud) gedane belofte na. De film is een vrije bewerking van de politieroman „Het lijk in de Haar lemmerhouttuinen" van Janwillem van de Wetering, een in een. Zen commune nabij het Canadese Van couver wonende Nederlandse oud politieman, die diverse internationa le best-sellers op zijn naam heeft staan. Zijn oeuvre bestaat voorname lijk uit zijn Grijpstra De Gier- verhalen, hoewel hij ook werken over het Zen-boeddhisme heeft ge- bliceerd. Zijn boeken schrijft hij eerst in het Engels; vervolgens her schrijft hij ze in het Nederlands. Nu zullen velen tenminste één avontuur van Grijpstra en De Gier gelezen hebben en de film van Wim Verstappen heeft zoveel publiciteit gekregen, dat het eigenlijk overbo dig is er op deze plaats diep op in te gaan. Het is de eerste film die Wim (die al zonder „Prins" Pim vorig jaar de ook hier vertoonde „Pastorale 1943" maakte) door Rob Houwer liet pro duceren. In zijn Grijpstra en De Gier vertolken Rijk de Gooyer en Ruiger Hauer, die dank zij het succes van „Soldaat van Oranje" in dat land net enkele rollen in Amerikaanse films heeft aangeboden gekregen, de hoofdrollen. Willeke van Ammel- rooy, Donald Jones, Marina de Graaf, Tom van Beek, Sacco van der Made, Marjan Berk, Hans Croiset en nog veel meer bekende acterende Ne derlanders spelen erin mee. De mu ziek is (alweer) van Rogier van Otter- loo - kortom, dat wisten we allemaal al. Bekend zal intussep ook wel zijn, dat Verstappen niet een echte thriller heeft gemaakt, maar het verhaal in de eerste plaats laat draaien om de verhouding tussen de hoofdperso nen, die beiden rechercheur zijn. Aangezien zij enkel als collega's met elkaar te maken hebben, kartfhet nu eenmaal niet anders dan dat'de kij ker een „politie-achtige" film te zien krijgt. Ongebruikelijk Terwijl de wat uitgebluste, van middelbare leeftijd zijnde, aan vrouw, kinderen en een te kleine bo venwoning vastzittende Grijpstra en de vrijgezelle, wat non- conformistischer dertiger De Gier als eikaars best kollega's de gang door het dagelijks leven vol „routine en sleur" maken, dient de oplossing van de misdaad zich ongemerkt aan. Ze hoeven er eigenlijk niet veel voor te doen. Niet al te moeilijk denkwerk plegen, maar zo nu en dan handelen. Hun kijk op de praktijk van het werk is echter nogal persoonlijk en hun benadering wat ongebruikelijk; ook hebben zij zo hun eigen („mense lijke") interpretatie van de wet. Als er op zekere dag in het pand van een Oosterse sekte een lijk, han gend aan een touw wordt aangetrof fen, moeten de kollega's uitmaken of er sprake is van een misdrijf, een zelfdoding of een ongeval. De wijze die zij kiezen om tot de oplossing van het probleem te komen, zou naar strenge maatstaven gemeten wel licht immoreel moeten worden ge noemd, maar zorgt wel voor een ver rassende ontknoping. Harde aktie en humor zijn belangrijke ingrediënten in deze film. Tiroler lachstuip Met die sexfilms blijf je ondertus sen toch ook maar lachen. En nou gaat het niet over de in houd, want daar kunnen we geen zin nig woord van zeggen, maar om het type publiciteit dat wordt aange wend om dit soort produkten aan de man (en aan een zeldzame vrouw) te brengen. Dat wil zeggen: de plaatjes (posters), de titels en de slagzinnen. Heel wat koekebakkersvindingrijk- heid wordt erin gestoken; Jan Kale- bas(t) heeft zijn pen weer gescherpt. „It\ Tirol hangen de slipjes aan de Al- pén" is zo'n titel (alsof men de liefde op koude pieken bedrijft - ja. pas op); „Meisjes die 'm er tussen nemen" is er nog zo een. Of, letterlijk uit het Duits vertaald en toch nog geslaagd: „Onder het rokje stoot het bokje". Wie het behoorlijk lange wekelijkse filmprogramma van Rotterdam opslaat, put de moed om van „Arena" tot ,,'t Venster" door te blij ven lezen uit de eerste blik die hij op de filmtitel achter „Centraal" heeft geworpen. Een glimlach en men kan de hele filmwereld weer aan. Soms voldoet zo'n filmtitel niet he lemaal aan de verwachtingen: is 'ie al te oubollig, of gewoon niet lollig, een enkele keer pretentieus (wég ef- fekt!) of neutraal, maar deprimerend dood-serieus is 'ie nooit. Je kunt je er nooit echt een buil aan vallen. Eigen lijk is de titel van de „sex-rol-prent" die deze week in de Concertzaal-bios draait ook niet het toppunt van ver maak, maar herkenbaar is hij wel: „Deense snoepjes in Tirol". (Hihi). In die herkenbaarheid zit in dit ge val toch wel weer wat grappigs: Skandinavië en Tirol - altijd prijs. Je weet bij zoiets meteen waar het om draait (letterlijk om elkaar heen, dus), al blijft het een raadsel hoe ooit iemand op het idee is gekomen dat het kontakt tussen de uitvinders van de sauna en de dragers van de Leder- hose per definitie het toppunt van jo lige wellust teweeg brengt. „Deense snoepjes", welaan. Op de (getekende)poster prijken - onder de woorden „nieuwe Alpenknaller", ja heus - twee plantureus geschapen da mes die gezamenlijk één vierpijpige lederhose vullen. Als ze daar nog ge regeld in en uit moeten, kun je inder daad lachen. LONDEN, 22-11. Oud-minister Henry Kissinger van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten heeft in een radio-interview met de Britse omroep „B.B.C." gezegd dat boven het westen een zware dreiging hangt die realiteit kan worden als een nieu we generatie in het Kremlin het voor het zeggen krijgt als Brezjnev's tijd gekomen is, tenzij het westen nu stappen neemt om een adequate mili taire afschrikking te ontwikkelen. „Flitsen" uit het buitenland LONDEN. Volgens de korrespon- dent van de Financial Times in Mos kou heeft premier Alexei Kosygin van de Sowjet-Unie enkele weken ge leden een hartaanval gehad en kan hij de komende maanden niet wer ken. ISLAMABAD. Het lichaam van een Amerikaan die na de aanval op de Amerikaanse ambassade in Isla mabad was vermist is gevonden. De diplomaat is levend verbrand. WASHINGTON, in drie staten in het westen van Amerika, Colorado, Wyoming en Nebrfska, woedt al sinds vierentwintig uur een sneeuwstorm die tot dusver aan zeven mensen het leven heeft gekost. SALISBURY. Premier Abel Muzo- rewa van Zimbabwe-Rhodesië heeft met strenge vergeldingsmaatregelen tegen Zambia gedreigd als de in Lu saka afgekondigde mobilisatie mocht leiden tot aanvallen op zijn land. TUNIS. In Tunis is de 10de Arabi sche töpkonferentie begonnen met een openingsrede van de aftredende voorzitter Saddam Hoessein, de pre sident van Irak. Deze riep de Arabi sche landen op hun positie te verster ken door gebruik te maken van het oliewapen. TEL AVIV. Bij het drie partij eno verleg over Palestijnse au tonomie hebben de Israëlische, Egyp tische en Amerikaanse delegatie vooruitgang geboekt. Ook meldde men na de dinsdag afgesloten gespreksronde verder te zijn geko men wat betreft de toekomstige ver kiezingen op de bezette Westelijke Jordaanoever en in de strook van Ga- TEHERAN. Volgens het Iraanse persbureau Pars zal Iran zeer binnen kort alleen nog maar Duitse marken en Franse en Zwitserse franken aan nemen voor zijn olie. LONDEN. Honderden mensen heb ben woensdag in Rawalpindi (Pa kistan) het gebouw van de „British Council" aangevallen en de biblio theek in brand gestoken, zo deelt het Britse ministerie van buitenlandse zaken mee. De „British Council" is een kulturele instelling. BAHREIN. Een hoge Mohamme daanse geestelijke is om het leven ge komen toen gewapende Islamieten zich meester maakten van de grote moskee in Mekka, het belangrijkste heiligdom van de 600 miljoen moslems in de wereld. BEIROET. De familie van de Liba nese Sjiietische leider Imam Moussa Sadr, die sinds augustus 1978 wordt vermist, heeft dinsdagavond het ge bouw van de „Sjiietische Hoge Raad" in Beiroet bezet. Zij wil hier mee protesteren „tegen het feit dat de kwestie van de Imam niet op de agenda is gezet van de Arabische top" in Tunis. ALGIERS. Het Polisario, de be vrijdingsbeweging in de Westelijke Sahara, heeft twee Mirages F-l van de Marokkaanse luchtmacht neerge schoten. Dit meldde woensdag het ministerie van defensie van de bewe ging in Algiers. ROME. Circa dertien miljoen leden van vakverenigingen hebben in Ita lië een staking van vier uur gehou den om de regering aan te sporen wat te doen tegen inflatie en werkloos heid. Het werk lag stil bij handel, in dustrie, landbouw en openbare diensten. Zuinig Tilburg TILBURG, 21-11. De ge meente Tilburg heeft plannen gelanceerd om in 1983 op haar stroom- en gasverbruik 30 tot 40 procent te kunnen bezuini gen. Zo zal binnenkort de straatverlichting in het groot ste gedeelte van de stad 's avonds om negen uur al op de nachtstand overgezet worden. Nu gaat die verlichting pas om elf uur op halve kracht bran den. Met deze maatregel wordt i een jaarlijkse besparing van bijna drieeneenhalf miljoen j kilowatt uur ofwel 500.000 gul- I den bereikt. Daarnaast zal het stroomverbruik in gebouwen van de gemeente onder de loep i genomen worden. In het ge- meentehuis is sinds de energie- krisis door allerlei energie- besparende maatregelen jaar- lijks al 30 procent op het i stroomverbruik bezuinigd. KOOG A/D. ZAAN. De aanleg van Markerwaard is van bijzondere bete kenis voor de landbouw, omdat het ondermeer de mogelijkheid geeft vervangende bedrijven aan te bieden aan gedupeerden die elders moeten worden onteigend. Dit steld dinsda gavond de heer Wind van landbouw schap op de ledenvergadering van het kontakt Milieubescherming Noor-Holland in Koog aan de Zaan. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 24 NOVEMBER NED. 1: Jan de muzikant opent met de stem van Jules de Corte de uitzen ding, die wordt voortgezet met Het hondje Rexi en de vierde aflevering uit de serie De oma van Sebastiaan. Het circusprogramma Clowns en kin deren en Het examen, een Bulgaarse speelfilm over een jonge kuipersge zel, die allerlei proeven moet afleg gen om de meestertitel in de wacht te slepen. Tot besluit Pop-shop met een optreden vah Al Stewart, 's Avonds voor de kleuters een aflevering uit de tekenfilmserie Staaltje de locomo tief, waarna Ted de braak weer eens zijn Ted Show presenteert. De muzi kale omlijsting van deze quiz komt voor rekening van Maggie McNeal. In de daaropvolende aflevering van The Streets of San Francisco wordt Steve Keller samen met enkele ande re mensen gegijzeld door terroristen. De politie staat machteloos omdat de aktivisten in het bezit zijn van explo sieven. Het journaal wordt gevolgd door het dokumentair televisiespel De zaak Bikomet medewerking van Jacques Commandeur en Wil van Seist, Dit stuk werd door twee Engel se journalisten geschreven naar aan leiding van de politieke moord op Steve Biko. Dominee Schoch beëin digd de uitzending met Tot besluit. NED. 2: De uitzending wordt geo pend met een aflevering van Scooby- Doo gevolgd door deel acht van De ontvoering. Met de hulp van Alan is David de Roodjassen ontkomen. Ij lings reist hij naar Edinburgh om zijn erfenis veilig te stellen. Na het journaal de laatste aflevering van Cassata waarin Mien veel te dure ro zen heeft gekocht en Lisa een heel goedkoop antiek Romeins vaasje Na Sonja's goednieuws show en Ach ter het nieuws volgt de laatste afle vering van Frank Ross. Frank is aan de huurmoordenaar ontkomen en spoedt zich naar Ralph Veneker om hem te vertellen wat er gebeurd is. Het programma wordt afgerond met Voetbal '80 en Studio Sport. ZATERDAG 24 NOVEMBER NED. 1: 11.30 Microprocessors; 12.00 Open school; 15.30 Nieuws; 15.32 Jan, de muzikant; 15.35 Het hondje Rexi; 15.45 De oma van Se bastiaan; 16.00 Clowns; 16.15 Het examen; 17.00 Pop-shop; 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Se samstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Staaltje; 19.50 Ted show; 20.40 The street of San Franci sco; 21.37 Journaal; 21.55 De zaak Bi ko; 23.25 Tot besluit; 23.35 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Scooby-Doo; 19.25 De ontvoe ring; 20.00 Journaal; 20.27 Cassata; 20.52 Sonja's show; 21.55 Achter het nieuws; 22.25 Frank Ross is vrij; 23.15 Voetbal '80; 23.45 Studio Sport; 00.05 Nieuws. ZONDAG 25 NOVEMBER NED. 1: De KRO begint de uitzen- <.ding met een concert van de Solisten -van Zagreb. Het ensemble brengt Couleur du temps van Frank Martin en drie dansen voor gitaar en strijk orkest van Leo Brouwer ten gehore. Vervolgens Van huis uit katholiek waarin Maria ter Steeg zich afvraagt waarom steeds minder mensen gelo ven in een katholieke opvoeding. Daarna Sanford en zoon die hun schaapjes op het droge lijken te heb ben. Voorts een special rond de groep Manhattan Transfer die laatst een optreden verzorgde in het Amster damse Concertgbouw. Waterloo Sun set of een blanke oma is de titel van een Engels televisiespel over een ou de vrouw die uit haar bejaardente huis is gevlucht om naar haar oude buurt terug te keren. Daar aangeko men blijkt echter alles gesloopt te zijn. De ver van mijn bed show wordt gevolgd door het diskussieprogram- ma Daar kun je als mens geen kant mee op, waarin het humanisme aan tand wordt gevoeld. NED. 2: In de middag brengt de Tros de eerste editie van Café Ameri- cain opgenomen en door Dimitri Fronkel Frank gepresenteerde café Chantant. In Charlie's Angels doen de drie heldhaftige dames zich voor als leerlingstewardessen. Voorts het Zaterdag 24 november, 19.05 uur, Nederland 1: Ted show. Na lange afwezig heid kunnen we de zangeres Maggie McNeal weer eens zien en horen. NOS-blok bestaande uit Studio Sport gevolgd door sprekershoek en Vijf minuten bedenktijd. De VPRO heeft het volgende te bieden: de jon- gerenrubriek Neon, een aflevering van Monty Python's flying circus en een editie van Netty Rosenfelds serie De Misstap. ZONDAG 25 NOVEMBER NED. 1; 11.00 Eucharistieviering; 13.00 Nieuws voor doven; 16.30 Te- leac; 17.00 Dichterbij; 17.25 Wilde ganzen; 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 De solisten van Zagreb; 19.30 Van huis uit katholiek; 19.40 San- ford; 20.05 Manhattan Transfer; 20.35 Waterloo Sunset21.55 De Ver van mijn bed show; 22.40 Daar kun je als mens geen kant mee op; 23.10 Nieuws. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 14.30 Open school tijd; 15.30 Nieuws; 15.35 Café chantant; 16.15 Charlie's Angels; 17.05 Studio sport; 17.40 Een kinderhand is gauw gevuld; 18.30 Se samstraat; 18.45 Cinevisie; 19.20 Stu dio sport; 20.15 Sprekershoek; 20.30 Vijf minuten bedenktijd; 20.35 Nieuws; 20.40 Neon; 21.45 Flying cir cus; 22.15 De misstap; 23.05 Nieuws. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 - 634 VALENCIA. In de Oost-Spaanse stad Valencia is een lid van de Guar- dia Civil doodgeschoten toen een man zijn pistool probeerde te stelen. MAANDAG 26 NOVEMBER NED. 1: De uitzending wordt geo pend door een aflevering van Staalt je de lokomotief gevolgd door de vierde wedstrijd in de reeks Mini voetbalshow. Oost Nederland moet het opnemen tegen Noordholland. Daarna Toon Hermans Fluiten naar de overkant een programma over Toon Hermans nieuwe gedichtenbun deltje, waarin weer een aantal aardi ge versjes vol levenswijsheid staan. Voorts een aflevering van The streets of San Francisco, waarin de geadop teerde kinderen van George Jack en Sharon van hun pleeggezinnen zijn weggelopen. Stichting Socutera wordt gevolgd doorwant ik kan niet alleen gaan. Een sfeerbeeld van de evangelist-liederenschrijver Jo hannes de Heer. Ouderschap is meestersdhap is de titel van een Sur vival dokumentaire over het instink- tieve en foutloze ouderschap in de dierenwereld. Dominee Klamer spreekt de dagsluiting uit. NED. 2: Allereerst een belevenis van de uitvinder Doctor Snuggles waarna Ad Visser Avro's Toppop presenteert. Na het nieuws komt Mies Bouwman ten tweede male met Telebingo. De ster van vanavond is Charlie Rich, beroemd geworden met zijn hit The Most beautiful girl. In de derde aflevering van De erfenis van Aphrodite maakt een onbekend ie mand een einde aan het gesprek tus sen David Collier en Eric Morrison door het lossen van een paar geweer schoten. Vervolgens Avro's Televi- zier en de negende les uit de kursus Assertiviteit met het thema In de klas? MAANDAG 26 NOVEMBER NED. 1: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Se samstraat; 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 18.59 Staaltje; 19.05 de mini voetbalshow; 20.15 Toon Hermans; 20.40 - The streets of San Francisco; 21.37 Journaal;21.55 Socutera; 22.05 Want ik kan alleen niet gaan; 22.40 Ouderschap is meesterschap; 23.30 Tot besluit; 23.45 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Doctor Snuggles; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.27 Telebingo; 21.30 De erfenis van Aphrodite; 22.25 Tele- vizier magazine; 23.10 AVRO- Academie; 23.30 Nieuws. ARNFHEM, 22-11. De negentiende eeuwse romantische parken en bui tenplaatsen in ons land staan op in storten. De bomen zijn te oud, ze ver rotten en waaien om. Het verval wordt overal 'zichtbaar. Daarom moeten er gauw goede plannen kok- men om deze monumenten van rom- natische kunst te behouden. Dat zegt de Wageninse landscha- parchitekt Hans Warnau naar aanlei ding van een door de Lanbouwhoge- school opgesteld rapport over de Arnhemse parken Sonsbeek, Zijpen- daal en Gulden bodem. Advertentie Oudeweg 2 Zierikzee Tel. 01110-4453 De jongeman stond enige tijd in gepeins verzonken. Tot hij in een hoek je, half verscholen achter een rek met flessen, een trommel zag. De trommel kwam hem enigzins bekend voor, maar toch Nieuwsgierig haalde hij de trommel achter het rek weg, maar hij was op slot en een sleutel bezat hij er niet van. Straks maar eens kijken bij de spullen, die hij elders in het huis had gevonden. In de slaapkamer van zijn ouders vond hij op de vloer in een kast een kistje, waarin ook een bosje sleutels. Met deze bos ging hij terug naar de kelder en probeerde ze een voor een, tot hij geluk had en een smal koperen sleuteltje paste. Het slot klikte open en wat hij toen zag, deed hem een kreet van verrassing slaken. Want de trommel lag vol met gouden en zilveren voorwerpen, munten en sieraden, waarvan hij er enkele herkende als zijnde eigendom van zijn moeder. Nu begreep hij ook. dat zijn ouders waarschijnlijk nog tijdig kans gezien hadden alles, wat maar van enige waarde was, in deze geheime kelder onder te brengen. Misschien in stilte hopende, dat ze te eniger tijd weer in vrede en veilig terug zouden kunnen keren. Niet vermoedende, dat hun e- nige zoon als laatste van de familie naa de bevrijding van het land dit alles zou ontdekken. Hij bekeek alles nog eens en sloot toen de trommel weer om hem op dezelfde plaats weg te bergen. Met vol' doening keek hij nog eens rond. In elk geval ben ik een gefortuneerd man. Al is mijn hele familie weg, materieel gezien bm ik rm msn in honus. Ik zal er voor ouders er altijd dankbaar voor blijven. Zij hebben er voor gezorgd, dat ik niet zonder middelen van bestaan deze oor log heb overleefd. Nog diezelfde avond was hij terug in de Beemster. Tine was nieuwsgierig en vroeg, hoe hij alles had teruggevonden. „Het gaat. De winkel is nagenoeg leeggeplunderd; wat er nog is, brengt geen honderd gulden op. Allemaal rom mel. Maar dat is niet erg. En momen teel is het nog niet de tijd om de zaak te heropenen. Daar wacht ik nog een paar maanden mee. Zodra er een mogelijk heid is, zal ik proberen een vergunning te krijgen voor een eenvoudige res tauratie. Die is hard nodig. Bovendien moet ik nog proberen weer kontakten te leggen met onze vroegere leveranciers in het builenland. Dat zal voorlopig alleen wel Frankrijk zijn, maar dat is in ieder geval een begin". „Dan ga je zeker nu wel gauw weg?" Hij keek haar Jachtend aan. Wil je me nou met alle geweld kwijt?" „Dat is onzin Siem; je weet wel beter. Ik wou wel. dat je hier altijd bleef, maar ik ben realist genoeg om t begrijpen, dat er voor jou nu weer andere belangen op het spel staan. Het zal alleen niet meevallen om een goeie knecht te vin den. Nu ja, dan pak ik zelf maar weer aan." „Menslief. waar maak ie je nou zor gen over? Ik weet nu. hoe in Amster dam de zaak er voor staat. Onder de gegeven omstandigheden kan ik daar Door MAARTJE ZELDENR1JK toch niet doen. Dat heeft ook nog de tijd. Dus wat ligt meer voor de hand. dat ik morgenochtend weer gewoon hier aan het werk ga?" „Doe je het werkelijk?" Ze keek verrast. „Natuurlijk. ()l je moet me niet meer willen hebben...." „O, Siem. hoe kom je erbij het is een pak van m'n hart! Ik dacht de laatste dagen telkens: weldra zegt hij: Het spijt me. Tine, maar ik ga weer naar Amsterdam. En dan zou ik ermee zit ten. Al die onderduikers, die hier in de Beemster zaten, zijn grotendeels naar huis. Je kunt het de mensen niet kwalijk nemen, maar heel wat tuinders en ook boeren zitten onthand. Hoe kom je tegenwoordig aan een knechtO. ik kan wel huilen van blijdschap. Doe je het echt, Siem? Blijf je hier werken?" Niet begrijpend schudde hij zijn hoofd. „Tine, wat heb ik je beloofd? Dat je altijd op me kon rekenen. Ik houd mijn belofte, mevrouw Oomes, zaak of geen zaak en als het zover is. dat ik werkelijk weg moet, dal zorg ik eerst voor een goede knecht, hoor je? Ik ga pas als ik weet dat je goed verzorgd ben en een ander mijn werk heeft over genomen. Daarna... misschien mag ik dan nog eens een weekeindje hier ko men? Dan help ik nog wel een handje, als het nodig is." „O, Siem... je bent een schat! Wat fijn dat je blijft! Dat neemt een hele zorg weg. Alles staat er net zo mooi voor. he?" (Wordt veivolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 9