de Stad Parijs Raad stelde startkrediet voor dorpshuis beschikbaar P. VIS EN H. P. EVERWIJN NEMEN AFSCHEID ALS BESTUURSLEDEN STICHTING SAMENLEVINGSOPBOUW Nog slechts twee dagen!! Applaus van „Ellemeet" STREEKNIEÜWS Kostuums kolberts - pantalons hoeden - suède jacks truien - overhemden (o.a. flanel) winterjassen - jongenspantalons De woonwagen bewoners midden in de poststraat-zierikzee Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 november 1979 Nr. 22613 3 MIDDENSCHOUWEN, 22-11. De raad der gemeente Middenschouwen kwam donderdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester W. den Boer. B. en w. hadden een voorstel inge diend tot wijziging van het in de in de vorige raadsverga dering genomen besluit tot wijziging van de verordening- op de heffing van onroerend-goedbelastingen. Wanneer het in de vorige vergadering genomen besluit gehand haafd zou blijven, zou verhoging van de heffings grondslagen tengevolge van hertaxatie met ingang van 1 januari 1980 moeten geschieden. Dolfirodam naar Limburg SCHARENDIJKE. 22-11. Dolfirodamzal worden overgeplaatst naar Limburg. Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen deed die me dedeling ,,heet van de' naald tijdens de raadsvergadering donderdagavond, in antwoord op een vraag van mevrouw J. Kloet-Schellingerhout, die daarvan via persberichten had vernomen. De direktie van het dolfina rium heeft bevestigd, aldus de voorzitter, dat Dolfirodam" een vestiging heeft gepland in Zuid-Limburg (gemeente Stein). Wel zal tevens worden getracht een nieuwe vestiging in Scharendijke van de grond, te krijgen, waarbij wordt ge hoopt op een subsidie van het ministerie van Economische Zaken. Omdat een slechtweer- voorziening voor deze regio in verband met het toerisme hard nodig is, zullen B. en W. in overleg met het provinciaal bestuur alles in het werk stel len om Dolfirodam" ook voor deze kontreien te behouden. Z1ERIKZEE Op auto gelopen Donderdagmiddag opa 16.20 uur passeerde automobilist D. v. B. uit Zierikzee een stilstaande en lossende vrachtwagen voor perceel 58 in de St. Domusstraat. Op dat moment stak de negen-jarige J. S. uit Zierikzee over en liep tegen de personenwagen op. Hij brak zijn linkerbeen en werd opgenomen in het Zweeds Rode Kruisziekenhuis. Verkeerskontröle Woensdag hield de verkeersgroep Schouwen-Duiveland een verkeers- kontróle op de toeleidingswegen naar Zierikzee. In totaal zijn tien au tomobilisten bekeurd. Sinterklaasfeest voor oudere jeugd Zaterdag 1 december wordt er voor de jeugd die van de lagere school af is, maar nog geen zeventien jaar is, een Sinterklaasavond gehouden in het Verenigingsgebouw te Kerkwer- ve. De entree is vrij, alleen moet ie der een kadootje (van ten hoogste f 2,50) meebrengen dat geschikt is voor een jongen en een meisje. Van het kado moet dan een leuke of gek ke suprise (met gedicht) worden ge maakt. Op de avond worden leuke spelle tjes gedaan en er is volop popmuziek. Ook de Sint en Pieten zullen op deze avond te gast zijn. Belangstellenden kunnen zich voor 24 november opgeven bij Jopie Kou- wenberg, Noordstraat 6, Kerkwerve, telefoon (01110) 5686. HAAMSTEDE Stropers op jacht Op het vliegveld Haamstede zijn in de nacht van woensdag op donderdag drie stropers gepakt in verband met De voorzitter lichtte toe, dat de verordening op de o.g.b, met ingang van 1 januari 1975 is vastgesteld, ter wijl de belasting eerst geheven is met ingang van 1 januari 1976, Vandaar, dat nu voorgesteld werd de hertaxa tie een jaar later te verrichten. Mevrouw J. Kloet-Schellingerhout vond de aankondiging in het voor stel, dat de belastingtarieven ten ge volge van verhoging van de heffings grondslag met ingang van 1 januari 1981 kunnen worden verlaagd wat voorbarig. Afgewacht zal moeten worden of de heffingsgrondslagen bij nieuwe taxatie inderdaad zoveel ho ger zouden liggen. Wethouder Van Burg antwoordde, dat het b. en w. bekend is, dat de raad weinig voelt voor belastingver hoging. De verwachting bestaat, dat bij hertaxatie de heffingsgrondsla gen met tientallen procenten ver hoogd zullen worden. Daarom zullen de belastingtarieven verlaagd wor den. Prematuur Hij gaf toe, dat een aankondiging hiervan misschien wat prematuur is; anderzijds vond hij het toch juist, dat van het voornemen tot belastingver laging mededeling werd gedaan. De heer L. C. Hart vond het voor stel van het kollege een goed stuk nu de herziening van de heffings grondslagen met een jaar verschoven wordt. De raad besloot konform het voor stel. De raad besloot eveneen tot wijzi ging van de verordening op de hef fing en'invordering van graf- en be- graafrechten ten gevolge van verho ging van de tarieven met 3V2 Ook werd besloten tot verhoging van de scheepvaartrechten met 3% Overeenkomstig artikel 22bis van de Lager-onderwijswet 1920 besloot de raad tot instandhouding van de openbare lagere school te Kerkwer- Dorpshuis Verder hadden b. en w. voorgesteld een voorbereidingskrediet van f 25.000,— beschikbaar te stellen voor de bouw van een dorpshuis te Ellemeet. - De voorzitter zei, dat de kwestie van een nieuw dorpshuis te Ellemeet al enige tijd ter sprake is geweest. Ook bij de behandeling van de ge meentebegroting voor 1980 is de uit spraak gedaan, dat een ander dorps huis in Ellemeet wenselijk is. De vraag is geweest of het gebouw semi permanent of permanent dient te worden. B. en w. hebben voor de laatste oplossing gekozen, daar zij van me ning zijn, dat er een goede voorzie ning moet komen, nu in principe besloten is tot het bouwen van een ander dorpshuis. De heer Koster informeerde of het door burgemeester en wethouders ge noemde bedrag van f 450.000,— in- klusief inrichtingskosten is. De voorzitter antwoordde, dat de raming globaal is. Wethouder Van Burg deelde mede, dat de huidige na prijs als basis is genomen voor de ra ming. Natuurlijk kan er een afwij kend bedrag uitkomen. Hij ver wachtte niet, dat de gemeente er met kosten voor inrichting en parkeer voorzieningen met het bedrag van f 450.000,— zal komen. Meer funktioneel De heer Koster stelde de vraag of er wel een voldoende gebruik van een dorpshuis in Ellemeet te ver wachten is. Hij vroeg verder of het gebouw misschien meer funktioneel gemaakt kan worden door het bij de openbare school te plaatsen. In dit opzicht dacht hij aan een voorziening voor de kleuters wanneer straks de Wet op het Basis onderwijs in wer king treedt. Voor zichzelf dacht hij, dat er van het gebouw maar een matig gebruik zal worden gemaakt. Het dorpshuis in Ellemeet is vol gens spreker niet het enige object dat zal gerealiseerd moeten worden. Op het programma staan verder een an der gebouw voor de Jeugdsoos te Scharendijke, een sportveldenkom- plex te Scharendijke en binnen niet al te lange tijd een nieuw vereni gingsgebouw voor Kerkwerve. Een meerjarenraming is gewenst om te weten hoever gegaan kan worden. De voorzitter antwoorde, dat wan neer er een goede akkommodatie is, er mogelijk een frekwenter gebruik zal ontstaan. De gemeenschapsruim te „De Putmeet" te Scharendijke is niet groot; bepaalde aktiviteiten kunnen dan mogelijk in Ellemeet plaats vinden. Het koppelen van het dorpshuis aan de school is een nieuw uitgangspunt, waarmee tot dusver geen rekening gehouden is. De huidi ge plaats is in een ontwerp- bestemmingsplan opgenomen. Hij achtte het niet wenselijk om thans weer opnieuw te beginnen. Wethouder Van Burg wees erop, dat het dorpshuis voor Ellemeet al 3 jaar op de prioriteitenlijst staat. Het is daarom het eerste object, dat thans uitgevoerd moet worden. Een dorps huis kan nu eenmaal niet kostendek- ken worden gemaakt, ook niet door er een voorziening voor de kleuters bij te halen. De heer Koster zei nog, dat het niet zijn bedoeling is het plan van de tafel te vegen. De investering, die thans aan de orde is, is niet de laatste, zo dat er een afgewogen beleid moet worden gevoerd. De voorzitter zei de opmerkingen van de heer Koster als zeer terecht te beschouwen. Applaus De heer Hart zei, dat er al 3 jaar gesproken is over een nieuw dorps huis in Ellemeet. Hij was blij, dat er thans een schetsplan is; hij hoopte op een vlotte voortgang met betrekking tot het dorpshuis. Hij vond Ellemeet wel wat achter lopen met de voorzie ningen, zodat hij volledig met het plan kon instemmen. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming het gevraagde voorberei dingskrediet beschikbaar te stellen. Van de publieke tribune werd een ap plaus van inwoners uit Ellemeet ge hoord. de jacht op wild. De jachtopzieners R. K. uit Haamstede en C. V. uit Burgh hadden hen ontdekt en de hulp van de politie ingeroepen. Het vliegveld werd afgezet en de drie stropers, F. P. A. v. G. en W. v. G., allen uit Breda, zijn meegenomen naar het bureau. Een automatische vuurbuks, 260 patronen en vijftien konijnen zijn in beslag genomen. Na verhoor op het bureau mochten de drie stropers huiswaarts gaan. Botsing Woensdagmiddag om 15.30 uur zijn op de Hogezoom-Omloopsweg twee auto's op elkaar gebotst. J. J. uit Haamstede kwam uit de Omloops- weg en wilde de Hoogezoom oprij den. Hij verleende daarbij geen voor rang aan C. T. uit Haamstede, die van rechts kwam. Beide voertuigen liepen materiële schade op. Advertentie tot en met zaterdag 24 november EXTRA LAGE PRIJZEN voor de laatste RENESSE Najaarsuitvoering „Op Drift" Zaterdagavond 24 november geeft de toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse zijn najaarsuitvoering in het dorpshuis van Renesse. Op het pro gramma staat „Engeltje" een klucht in drie bedrijven, geschreven doör B. Westra en F. Dorst. Alles draait om een jonge sterke boer, die door zijn verering voor een wuft vrouwtje zijn bedrijf verwaar loost. Verder zijn geslepen knecht, die met zijn medeweten klandestien jenever stookt en zijn huishoudster, die het totaal niet met de gang van zaken eens is en die zekt niet van plan is zich er bij neer te leggen. Sa men met de andere spelers zorgen ze voor heel wat komische situaties en er valt dan ook heel wat te lachen. Het stuk wordt, onder regie van de heer D. Dokman, gespeeld door de dames B. J. Kooman-Hart, C. Hoogerhuis-v. d. Linde en M. Nijer- boer en de heren J. W. de Keijzer, J. v. d. Hoek en G. v. Splunder. De heer J. Schults verzorgt zoals gebruike lijk de grime en mevr. M. J. de Feiter-v. Oeveren zal souffleren. De avond wordt besloten met een gezellig bal. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdagavond 28 november viert de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken Sinterklaasavond in de grote zaal van het Dorpshuis te Renesse. In aanwezigheid van Sint en Piet hoopt men er een gezellige pakjes-avond van te maken. SCHARENDIJKE Bezoek St.-Nikolaas Op uitnodiging van de midden- tandsvereniging in Scharendijke zal St.-Nikolaas met zijn gevolg zater dag een bezoek aan dit dorp brengen. De Sint wordt omstreeks half twee Aan de Haven van Scharendijke ver wacht. St.-Nicolaas en zijn Zwarte Pieten zullen worden afgehaald door leden van de middenstand en het mu ziekgezelschap „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire. Ver volgens zal een rondgang door het dorp worden gemaakt. Voor de kin deren is er tenslotte een bijeenkomst in „De Putmeet". Er zullen enkele te kenfilms worden vertoond en de goed Sint zal ongetwijfeld wat lek kers uitdelen. SCHARENDIJKE Buitenboordmotor en trailer gestolen De Duitser W. H. uit Aken deed woensdag aangifte van diefstal van de buitenboordmotor en de trailer van zijn boot, gelegen in jachthaven „Kioosternol" te Scharendijke. De totale waarde bedraagt 3000,-. NIEUWERKERK Onaangename wandeling Woensdag wandelde mevrouw V. met haar zes weken oude dochtertje in de kinderwagen, vergezeld van haar schoonouders V. H. op de paral lelweg langs Rijksweg 18. Achter hen naderde uit de richting Bruinisse een zestal fietsers. De familie V. en de fa milie V. H. gingen achter elkaar lo pen en vijf fietsers passeerden. De zesde fietser raakte echter de achter- aanlopende schoonvader die tegen de schoonmoeder aanviel. Zij viel op haar beurt tegen de moeder aan, waardoor de kinderwagen ook een zet kreeg. De drie volwassenen lie pen enkele schaafwonden op, maar het zes weken oude meisje brak een schouderblad. De veroorzaker was M. S. uit Bruinisse. Winkelweek-dagattrakties Woensdag werd als dag-attraktie tijdens de Nieuwerkerkse Winkel week gevraagd, maak een „karika- tuur"-tekening van één van de deel nemende winkeliers. Matig werd aan deze vraag voldaan. Slechts 30 inzen dingen kwamen binnen. De uitslag is: le prijs Elly Kleemans, Loens weg 3, 2e prijs Danie Verwijs, Oud- Nieuwlandseweg 6, 3e prijs Frangois Dooge, Brouwerstraat. Zaterdag 24 november a.s. volgt weer zo'n dag-attraktie en wel: Vos senjacht. De kinderen worden gestuurd van devene winkel naar de andere om letters te verzamelen voor het samenstellen van een slagzin. Ook dan weer inleveren vóór 7 uur bij Kapper „Cor", Poststraat. Aanrijding Op de hoek Deltastraat-burg. Van Veenstraat botsten gistermiddag om 16.20 uur twee auto's op elkaar. De leswagen van rijschool N. uit Zierik zee, bestuurd door mevr. P. S.-L. S. kreeg op'de hoek geen voorrang van automobilist J. K. uit Tholen. Beide voertuigen liepen materiële schade op. KERKWERVE Sinterklaasfeest o.l.s. „Prinses Irene" De openbare basisschool „Prinses Irene" te Kerkwerve houdt op vrij dag 30 november het jaarlijkse Sin terklaasfeest. Natuurlijk komen Sint en zijn zwarte knecht ook naar het verenigingsgebouw, waar de ge zellige avond plaats vindt. Op deze avond zullen de kinderen van alle klassen van de school hun medewerking verlenen om het pu bliek te vermaken. Iedereen is van harte welkom. Wilt u een pri]sje beschikbaar stel len voor de verloting, dan kunt u dit afgeven op school of bij de familie Kouwenberg, Noordstraat 6, Kerk werve. OOSTERLAND Woningen in Oosterland In verband met het vertrek van enige Oosterlandse gezinnen c.q. al leenstaanden, naar de z.g. „zorgwo- ningen" bij het verzorgingstehuis „In 't Opper" te Bruinisse, zijn in Oosterland verschillende woningen vrijgekomen, en zijn er mutaties ont staan. Zo werd het woonhuis aan de Lange Dreef 5, van mevr. de wed. Alb. Kloote verkocht aan de heer Hans Stouten. De woning van L. J. de Jonge aan de Sint Joostdijk 51, werd verkocht aan de heer P. Otte A.z., wonende aan het Koninginne- plein 8. Ook mevr. L. H. Boogert-van den Berg vertrok naar een „zorgwo- ning" te Bruinisse en verhuurde haar woning Sandtrömstraat 2. Mevr. Chr. van 't Hoff verliet de bejaarden woning Sint Joostdijk 36 en nam ook haar intrek in een „zorgwoning". Voor haar in de plaats kwam mevr. C. van der Werf-Kloote, die op haar beurt haaf woning Noordtraat 13 verkocht aan de heer Leo Stouten Mz. Deze woonde in een woning aan de Suzanna Maria Loncquestraat. De heer J. J. Capelle kocht de woning Groenendaal 13, voorheen bewoond door wijlen mevr. de wed. L. Stoutjesdijk-van der Maas en verliet de woning Kerkstraat 4, waar nu zijn zoon, de heer M. P. Capelle, metse laar aannemer, in ging wonen. De woningen Kerkstraat 10, voorheen bewoond door mevr. A. E. Boot, werd verkocht aan de heer C. Duijn- houwer, die dit pand gaat bewonen. Mevr. A. E. Boot vertrok naar de be jaardenwoning Van den Abee- lestraat 27, voordien bewoond door mevr., de wed. Ornee-van der Meer, die naar Zierikzee vertrok. Verder zijn nog te koop in Oosterland, in de Kerkstraat 8 het voormalig winkel pand van de heer A. J. Rotte, waarin een bakkerij en winkel was ge vestigd, met erf en schuur, uitkomen de aan de Lange Achterweg, en het pand in de Kerkstraat 14. En vervol gens staan nog enige lege nieuwge bouwde woningen in het bestem mingsplan „Stouten". Winkelaktie Oosterland Op woensdag 21 november had in Oosterland de eerste tussentijdse trekking plaats van de Winkelaktie, georganiseerd door de Mid denstandsvereniging „Oosterland". De volgende tussentijdse trekking zal plaats hebben op zaterdag 24 no vember a.s. De derde op woensdag 28 november en de vierde of laatste op zaterdag 1 december a.s. De trekking van de grote aktie gaat van start op vrijdagavond 7 december in de grote zaal van cafétaria „Neffen d'Eule". Er zijn 75 mooie prijzen beschikbaar, waarvan de eerste twee geldprijzen. SIRJANSLAND Doorrijden na aanrijding Dinsdag zou M. d. B. doorgereden zijn na een in Sirjansland geparkeer de auto te hebben aangereden. De ei genaar F. deed aangifte bij de politie, die op onderzoek uitging. In Ooster land is D. B. aangehouden. De acht tienjarige is niet in het bezit van een rijbewijs. BRUINISSE Verkoop woonhuizen De onlangs door ons gesignaleerde opleving in de verkoop van diverse woonhuizen in Bruinisse zet goed door. Mvrouw M. van Gilst-van der Vel de verkocht haar woonhuis, Haven kade 9, aan de heer W. J. Rijnberg uit St. Annaland die zich hier vestigde. De heer St. de Waal kocht het riante woonhuis Mosselstraat 7 van de heer K. Moddemeier. Van het pand Burge meester Hagelaan 2 (D. de Haan), verdween het verkoopbiljet en vestigden zich nieuwe bewoners. De voormalige pastorie van de Geref. Gemeente in de Schoolstraat no. 6 werd niet verkocht, zoals de bedoe ling was, maar wel verhuurd. SOPQOOOOW Presentje voor werkers ELST, 21-11. De 300 perso- neelsleden van de chocolade- werkfabriek Nuts in Eist mo gen met z'n allen één miljoen gulden verdelen. Het douceurt je is afkomstig van de aandeel houders, die het totale aande lenpakket begin deze maand voor 66,75 miljoen gulden heb ben overgedaan aan het Engel se zoetwarenconcem Rowntree Mackintosh. Overigens heeft het perso neel het extraatje wel te dan ken aan de Voedingsbonden FNV, die vonden dat ook het personeel heeft meegewerkt aan het „op waarde brengen" van de onderneming en dat dit best gehonoreerd mag worden. Liever een andere fietsroute SCHARENDIJKE. Voor de aanvang van de raadsvergade ring bood de voorzitster van de ouder kommissie van de open bare lagere school te Ellemeet de raad een petitie aan voor het spoedig aanleggen van een veilige fietsroute tussen Elle meet en Scharendijke. De voorzitster mevr. Moelker-van de Stolpe lichtte toe, dat er be zwaar bestaat tegen de door de raad gemaakte keus uit de drie varianten voor een fietsver- binding via de Rampwqg. De ouderkommissie prefereert de route via de Moolweg, onder de Rijksweg 57 naar de Kuijer- damseweg. De bevolking van Ellemeet staat volledig achter deze oplossing. Als bewijs hiervoor werden 129 handteke ningen overlegd, die in twee dagen verzameld waren. Aan de raad werd verzocht de gemaakte keus te wijzigen. Burgemeester Den Boer zei, dat hem duidelijk is geworden, dat de raad begin 1978 een uit spraak heeft gedaan over de fietsroute van Ellemeet naar Scharendijke. Een dergelijke fietsroute komt helaas niet voor op het fietspadenplan voor Zeeland. Variant 3 bleek toen de enige haalbare oplos sing. Zo eenvoudig als de ou derkommissie de zaak voor stelt ligt het volgens hem niet. De burgemeester deed de toe zegging, dat het kollege en de raad zullen nagaan wat moge lijk is. De volledige ouderkommis sie en een aantal leerlingen van de o.l.s. uit Ellemeet wa ren bij de overhandiging van de petitie aanwezig. >flOflOOO« DEN HAAG, 21-11. Minister Gar deniers van CRM moet er bij Gedepu teerde Staten van alle provincies op aandringen dat zij gemeenten gaan verplichten woonwagenbewoners een wettige standplaats aan te bie den, als dat wordt gevraagd. Het moet iedere gemeente onmogelijk worden gemaakt een woonwagen te weren. Dit eisen enkele woonwagenbewo ners in een kort geding tegen de Staat, dat dinsdag heeft gedient voor de President van de rechtbank in Den Haag, Mr. J. H. Blaauw. De woonwagenbewoners worden in hun eisen gesteund door de vereniging .Landelijk Woonwagenwerk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Er moeten maatrege len komen ter voorkoming van of be perking van luchtverontreiniging door het verkeer. De Tweede Kamer heeft zich dinsdag unaniem gesteld achter een CDA-voorstel daartoe. Voorts dient er vóór 1 mei 1980 een wetsontwerp bodembescherming te komen. DEN HAAG. Het ontwerp van een landinrichtingswet, die bij aanvaar ding door het parlement de ruilver- kavelingswet 1954 zal gaan vervan gen, is naar de Tweede Kamer ver zonden. Eerst verantwoordelijke be windsman voor dit ontwerp is mi nister Van der Stee van landbouw en visserij. DEN HAAG. De Enschedese zaken man Paul Latka is het afgelopen weekeinde door Polen vrijgelaten. Dit heeft het ministerie van buiten landse zaken in Den Haag dinsdag bevestigd. Latka werd op 16 mei bij de Pools-Oostduitse grens gear resteerd. De Poolse regering heeft nooit een officiële beschuldiging te gen hem ingebracht. DEN HAAG. Werknemers met een cao in de bouwsektor hebben in de periode oktober 1977-oktober 1978 bijna een half procent meer aan loonsverbetering ontvangen dan de niet-cao-werknemers. Direktieleden ontvingen twee procent minder dan de werknemers met een cao. SEROOSKERKE, 21-11. De heren P. Vis en H. P. Everwijn, respektievelijk voorzitter en penningmeester van de Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland, zullen in januari aftreden als algemeen bestuursleden. Dat maakte drs. Vis bekend tijdens het openbaar gedeelte van de woensdaga vond in het Dorpshuis van Serooskerke gehouden algemene bestuursvergade ring van de stichting. DerektorvandeR.S.G. „Prof. Zee man" meent zijn lidmaatschap niet meer te kunnen vervullen wegens zijn, o.m. door het mavo-projekt steeds drukker wordende werkzaam heden. „Ik kan mijn werk als voor zitter niet zo doen als ik graag zou willen", was zijn motivatie, „Het is jammer, maar de komende twee jaar kan ik niet anders". Het vertrek van de heer Everwijn vindt zijn oorzaak in diens pensione ring als burgemeester van Wester- schouwen, waardoor zijn vertegen woordiging in het algemeen-bestuur namens de gemeente Westerschou- wen zijn grond verliest. Everwijn zal per 1 januari vervangen moeten zijn. Vis is tot op heden vertegenwoordi ger van het partikulier initiatief in de gemeente Zierikzee. „Behoedzaam" De algemene vergadering nam woensdagavond reeds afscheid van de dames D. S. Lysen-Beerens, verte genwoordigster vanuit het partiku lier initiatief Westerschouwen, en B. Verbeek, die maar enkele maanden een bèstuursfunktie heeft vervuld en wel via de Vrouwen Advieskommis sie. Mevrouw Lysen is sinds jaar en dag bij Samenlevingsopbouw be trokken geweest; in het eerste stadi um van voorbereiding tot oprichting van de stichting was zij al aanwezig. In haar afscheidswoord vroeg zij bestuur en leden „dit heel jonge kind, na twintig jaar van voorberei ding geboren, behoedzaam te behan delen". Zij wenste voorts leden, bestuur en in het bijzonder opbouw werker Dick Doeswijk sterkte toe bij hun verdere werkzaamheden. Vlot Het openbare gedeelte van deze vergadering kenmerkte zich door een vlotte afwikkeling van zaken. Agen dapunt no. 1 (de opening) bestond uit het ogenblikkelijk beginnen met punt 2 - en dat was zo ongeveer het tempo dat werd aangehouden. Mis schien was dit te danken aan het tij dens het besloten gedeelte besproke ne? De begroting voor 1980 wérd onge wijzigd goedgekeurd, evenals het werkverslag van de opbouwwerker en het verslag van de Werkgroep Kleine Kernen. Mevrouw E. de Koeyer-Doeleman en heer J. Deïst hebben vanaf heden zitting in de begeleidingskommissie B.R.W. (Bijzonder Regionaal Wel- zijnsprojekt); de heer D. de Wilde, die zij vervangen, is hier om persoonlij ke redenen uit teruggetreden. De diskussic over een bestuurssa menstelling van nieuwe struktuur, die tijdens de voorlaatste vergade ring in juni werd aangekondigd en waarvoor het bestuur in opdracht van de vergadering een aantal voor stellen zou formuleren, is tijdens het openbaar gedeelte niet gevoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3