VVV „Renesse Vooruit" breidt de promotie van haar gebied verder uit Sint Nicolaas brengt bezoek aan Zierikzee ty DE ZIERIKZEESCHE COURANT Algemene ledenvergadering Kwart werklozen Bommen bij kantoren luchtvaartmaatschappijen niet te bemiddelen Traditie getrouw Enorm verlies Zeeuwse veren Verzekeren? vraag het aan Bij de Vaate Bij de Vaate Assurantie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 november 1979 136ste jaargang Nr. 22610 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110)2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 24,95, per jaar f 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 BTW. (1797 - 1889) ln dit nummer: DeltÜSpOrter IVilil Mosselloop RENESSE, 15-11. De V.V.V. „Renesse Vooruit" heeft dit jaar een begin gemaakt met de direkte promotie van haar gemeente in het buitenland. Dat is afgeïtpen juni geweest, toen de VVV door middel van kleine adverten ties in Duitse kranten heeft geprobeerd Renesse een gro tere bekendheid als vakantiegebied te geven. Voorzover de vereniging dat heeft kunnen peilen, heeft deze vorm van promotie „behoorlijk" vrucht afgeworpen. Het voornemen is dan ook volgend jaar onze oosterburen wederom in hun eigen kranten met Renesse als vakantieplaats te konfronteren, te beginnen half februari (met het oog op de paasvakantie). Dit deelde het VVV-bestuur afgelopen donderdag mede tijdens de algemene ledenvergadering. Een andere vorm van promotie heeft de VVV gevonden in de ver koop van een goedkoop driedaags ar rangement (een bungalow, een uur paardrijden of een toeristenmenu, een uur bowlen en de beschikking over een fiets is het pakket dat voor f 65,per persoon buiten het seizoen zal worden aangeboden). Zeer bin nenkort gaat hiermee worden gead verteerd. Bedoeling is dat dit arrangement in 1981 opgenomen wordt in de NBT arrangementen-brochure. Dit initia tief is opgezet als bijdrage aan het verlengen van het zomerseizoen. Het bestuur wees erop, dat informatie van de provinciale WV leert, dat de verkoop pas over een jaar of drie ren dabel zal zijn. Terugblik In zijn terugblik op het afgelopen seizoen liet voorzitter J. Janse weten dit, ondanks het slechte strandweer, als „redelijk goed" te beschouwen. De pasen, hemelvaartsdag en pinksteren waren „ongekend druk"; de bouwvak viel wat tegen. Een waardevolle aanwinst als het gaat om slechtweer-akkommodaties noemde de voorzitter het informatie centrum stormvloedkering in de Oosterschelde. Ten slotte vertelde hij, dat het theaterbespreekbureau, waarmee men afgelopen voorjaar is begonnen, „ruimschoots aan de ver wachtingen voldoet". „Dit is nu eens een funktie van de VVV", zo merkte Janse op, „die niet alleen service kan bieden aan toeristen, maar ook aan de eigen inwoners. Evenementenkommissie Naar aanleiding van de behande ling van het verslag van de evene mentenkommissie over het afgelo pen jaar, kwam het budget van deze komissie ter sprake. Dat bedraagt f 1500,— en de kommissie, die ver klaart hier moeilijk van te kunnen rondkomen, vroeg naar de mogelijk heden wat meer geld ter beschikking te krijgen. Het VVV-bestuur heeft in zijn (krappe) begroting geen ruimte om aan deze wens tegemoet te kun nen komen. Er wordt gedacht aan de sponsoring van enkele grotere evene menten. De een of meerdere sponsors zouden dan een contraprestatie kun nen ontvangen in de vorm van rekla- me. Dit alles zou dan wel moeten plaatsvinden onder de supervisie van het bestuur, dat er nauwlettend op wil toezien dat niet steeds eenzelf de bedrijf daarvoor in aanmerking komt. Bij de behandeling van de begro ting vertelde vice-voorzitter J. W. de Jonge, dat men het volgend jaar ge durende zes maanden, voor minstens een dag in de week, een extra kracht wil aantrekken. Zulks, omdat dit jaar is gebleken, dat de taak van de administratrice te zwaar is gewor den. Zoals gebruikelijk zal men voor de „topdrukte" in het zomerseizoen een assistent-administratrice aan trekken. In antwoord op een vraag, beloofde het bestuur de verdeelsleutel die ge bruikt wordt bij de bepaling van de kontributie „onder deloep te nemen". Gevraagd werd of in het bij zonder het bedrag dat moet worden betaald door de bedrijven die voor 100 procent van de rekreatie afhan kelijk zijn c.q. de middenstanders die voor meer dan de helft van hun inkomen op de rekreanten zijn aan gewezen nog wel redelijk .te noemen was. Het bestuursvoorstel om het er elidmaatschap on de de nieuwe statu ten te kontinueren en ereleden vrij'te stellen van kontributie, werd aan4 vaard. WENEN. Tsjechoslowaakse akti- visten voor mensenrechten hebben zaterdag de Praagse politie beschul digd van toenemende toepassing van geweld jegens dissidenten. PARIJS, 18-11. In de kantoren in Parijs van de Turkse, Westduitse en Nederlandse luchtvaartmaatschap pij zijn zondagavond tegen elf uur bommen ontploft. De verantwoordelijkheid voor de aanslagen werd aanvaard door het „Geheime Bevrijdingsleger van Ar menië", een ondergrondse organisa tie die al meer aanslagen in Europa op haar geweten heeft, zoals de bo maanslag op 30 oktober op het kan toor van Turkisch Airlines in Milaan, HILVERSUM, 17-11. In Nederland valt voor een kwart van alle inge schreven werklozen niet te bemidde len. Een deel van deze 50.000 mensen wenst doodeenvoudig niet te wer ken. Zij vormen een groot leger dat parasiteert op onze maatschappij. Dit stelde zaterdag de voorzitter van de Vereniging van Metaal en Elektrotechnische Werkgevers, (FME), ir. Ter Hart, in het VARA ra dioprogramma „In de Rooie Haan". Hij pleitte voor een beleid dat met deze situatie rekening houdt. Hij denkt daarbij aan een duidelijk prijsmechanisme op de arbeidsmarkt om die werkloosheid tegen te gaan. „We moeten de echte aktieven in de ondernemingen een hart onder de riem steken." Sinterklaas werd zaterdag hartelijk begroet door burgemeester Th. H. de Meester, die zijn welkomstwoorden vooral uitsprak namens alle Zierik- zeese kindertjes. Er was heel veel be langstelling bij de aankomst van de goedheidligman en ook tijdens zijn wandelingetje door de stad, samen met Zierikzees' eerste burger. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 17-11. „Ik vind het altijd een buitengewoon voorrecht in deze monumentenstad te worden ontvangen en daarom geef ik Zierikzee altijd graag de primeur van mijn aankomst." Deze woorden sprak Sint Nicolaas zaterdagmorgen vanaf zijn hoge zetel op het Havenplein. Even te voren was hij met zijn schip aangekomen aan het Luitje. Vijf olijke Zwarte Pieten vergezelden hem. De Goedheiligman, die op uitnodi ging van de Zierikzeesche Onderne mers Centrale een bezoek aan de stad bracht, werd op zijn tocht naar het Havenplein geflankeerd door de drumband en majorettes van „Rust Roest". Bij aankomst aldaar voeg- den_ook de muzikanten van de Ko ninklijke Harmonie „Kunst en Eer" zich bij het gezelschap. Grote belangstelling Dat de kinderharten ook dit jaar weer vol verwachting kloppen, bleek uit de geweldige belangstelling voor het bezoek van de Sint. Ook de Pie ten, in zeer kleurrijke uitdossing, trokken de aandacht van het jeugdi ge publiek, toen het in de gaten kreeg dat er rijkelijk met snoep en peper noten werd gestrooid door de zwarte knechten. Niet alleen namens de kinderen, maar uit naam van alle inwoners heette burgemeester Th. H. de Meester Sint Nicolaas hartelijk wel kom in Zierikzee. De eerste burger zei verheugd te zijn, dat Sint de verre reis weer heeft willen maken. Hij begreep dat de grote kinder vriend weinig tijd had, daar hij een klein uurtje later zijn intocht in Rot terdam moest maken. De burgemeester had vernomen dat Sint Nicolaas zich wat zorgen maakte over de omvang van en de prijzen van de cadeaus, die hij zou moeten geven. Hij stelde de Sint der halve gerust met de mededeling, dat alle kinderen met wat kleinere ca deaus ook vast heel tevreden zullen zijn. Tot slot wenste hij Sinterklaas een heel goed verblijf in Nederland toe. Dankbaar Zoals gezegd, was Sint Nicolaas heel blij weer in Zierikzee te zijn en dankte de kinderen voor hun aanwe zigheid. Hij had in spanje reeds ver nomen dat Zierikzee enkele Vietna mese bootvluchtelingen liefderijk had opgenomen. „Dat heeft mijn hart heel goed gedaan", aldus de Sint, die zei graag zelf een Vietna mees kindje te begroeten. Aan deze wens werd gehoor gegeven en met vertederd veel ontzag legde een Viet namese peuter even later het handje in de grote hand van Sint Nicolaas. Als dank voor de gastvrije ont vangst bood de gocdheiligman burge meester De Meester tenslotte een bo terletter aan. Voordat de Sint aan zijn rondtocht door de stad begon, zongen de aanwe zigen vol enthousiasme „Zie ginds komt de stoomboot". Na de tocht in een rijtuig zette de Sint snel koers naar Rotterdam, om ook daar zijn op wachting te maken. Zijn intocht al daar kon via de televisie gevolgd worden. waarbij drie personen gewond wer den. De onbekende die opbelde naar Agence France-Presse zei in het En gels dat Turkisch Airlines, Lufthan sa en de KLM het, „Turkse fascisme" steunen en_zich niets gelegen laten liggen a"an het „Armeense vraagstuk". STRAATSBURG. Het Europese Parlement heeft tijdens de zitting in Franse Straatsburg een resolutie aangenomen waar in men van de be zetters eist onmiddellijk de Ameri kaanse ambassade in Teheran te ont ruimen en gegijzelden vrij te laten. LONDEN., Miss Bermuda, de 21- jarige Gina Swainson, is tot Miss We reld 1979 gekozen. Miss Engeland, Miss Jamaica, Miss Australië en Miss Zwitserland werden respektievelijk tweede tot en met vijfde. Er waren 70 deelneemsters. MIDDELBURG. 17-11. De Provici- ale Westerschelde Stoombootdiens ten hebben over het jaar 1978 een ver lies geleden van 23.314.703 gulden. Ondanks het feit dat op het veer Kruiningen-Perkpolder met dubbel deks veerponten wordt gevaren, zijn de vrachtopbrengsten van de passa giers, auto's en goederen op deze lijn toch kleiner dan op het veer Breskens-Vlissingen waar men slechts de beschikking-heeft over en- keldeks veerponten. Het nadelige saldo van het veer Kruiningen-Perkpolder bedraagt 10.724.674 gulden en van de veer dienst Vlissingen-Breskens 9.635.987 gulden. De veerponten hebben in 1978 bij strandingen en aanvaringen voor 2.176.230 gulden schade opgelo pen of aangericht. Dit blijkt uit de jaarstukken van de Provinciale Zeeuwse Stoombootdienst over 1978. Advertentie Wilt u verantwoord advies, afgestemd op uw persoonlijke omstandigheden? Overzichtelijk in een mooie map? Bel even 011 10-2577 Havenpark 29 - Zierikzee Telefoon 01110-2577 De NMB in Zierikzee denkt mee met Kunst en Eer". Ter gelegenheid van de twintigste verjaardag en de geslaagde verbouwing aan de Lange Nobelstraat gaat deze bank zich in spannen voor een honderdvijftigjari- ge, de respektabele leeftijd die ..Kunst en Eervolgend jaar bereikt. Vrijdag werd de eerste aanzet voor dit fonds gegeven: aan het eind van de inwijding van het verbouwde pand, waar tijdens een „open huis" veel prominenten, relaties en kliën- ten hun belangstelling toonden. Tal loze bloemstukken en kado's on derstreepten de waardering. „Kunst en Eer" maakte op verzoek van de ja rige eerst een rondgang door Zierik zee, bracht tussendoor een serenade bij Rusthuis „Irene" en eindigde met een „Lang zal ze levenin de Lange Nobelstraat. Direkteur B. Waaijen- berg overhandigde de envelopppe (met 1500 gulden inhoudaan voorzit ter H. Asma van Kunst en Eer", die daar „zijn pet voor afnam". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. ooopopgpcBBBaa^ Alle kunsten zijn één: takken van één boom, vingers van één hand. W. W. Story Verwachting tot dinsdagavond: Rustig weer In de nacht en ochtend mistbanken en minimumtemperaturen rond 2 graden; morgen overdag droog'weer en wolkenvelden; middagtemperatu- ren omstreeks 7 graden; weinig wind. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 nov. Zon op 8.07, onder 16.43 Maan op 8.25, onder 17.44 Nieuwe maan: 19 november (19.14) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 20 nov. 3.35 15.47 9.05 21.23 Springtij: 22 november. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 15-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven het noordelijk deel van de Noordzee neemt een depressie ge leidelijk verder in betekenis af. De depressie voert lucht aan waarin maandag voornamelijk in onze kust provincies nog buien kunnen vallen. In het komende etmaal zal een ge bied van hogeluchtdruk zich van de oceaan via de Britse eilanden naar onze omgeving vérplaatsen. Er wor den dinsdag dan ook geen buien meer verwacht. Wel zal in de vochtige lucht in de nacht mist ontstaan, deze zal in de loop van de dag waarschijn lijk verdwijnen. De middagtemperaturen zullen dinsdag rond de acht graden liggen. Boven het zeegebied ten zuiden van Groenland bevindt zich een volgende tamelijk aktieve depressie. De fron ten van dit lagedrukgebied zullen ons niet voor dinsdagmorgen berei ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1