HET VERMOLMDE VOETSTUK Grondlegger van Meubelrama begon met krentebrood I VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Kerkwerve 'n Ei hoort erbij Varkenshoudersver. Bruinisse vijf-en-tachtig jaar GEÏNTERESSEERDE TOEHOORDERS TOELICHTING STRUKTUURSCHETS Oogst 1979 Cijfers van verschillende landbouwprodukten „Schets is geen plan" Z1ER1KZËESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 november 1579 Nr. 52505 5 Zo verging het A. S. Flikweert NIEUWERKERK, 14-11. De heer A. S. Flikweert, voor velen geen onbekende op Schouwen-Duiveland is on langs uit zaken getreden, hij werd 65 jaar. Een tijdstip dat zeker een terugblik toestaat. De heer Flikweert, op- gegroeit in landbouwkringen, ontdekte in zijn jonge ja ren de wereld buiten het land, de aardappels, suikerbie ten, uien, vlas en graangewassen. Zo rond zijn twintigste jaar kreeg hij aspiraties om in zaken te gaan. Maar hoe en wat? Door enig kontakt, kwam hij op weg: hij ging 's zaterdags op pad met krentenbrood. Het was toen 1935! wmmmHiimmiiiiiiiiimiitimmimiiimimitmmmiiimiiiiiiiiiiiiiimiiniiiiimimiii S3 Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als SS Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de s 1 heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. immuunmuimui Een tijd van weinig verdienen, dus ook van weinig krentenbrood eten. Maar toch, hij zette door, en het luk te. De bestelde hoeveelheid kwam steeds tijdig aan de man of beter aan de. vrouw! Wat later werd de sortering aange vuld met koekjes, kaas en vruchten wijn. Verder gingen zijn gedachten en plannen, temeer daar hij een meis je kreeg, dat ook zaken-minnend was! Het was mej. T. Jumelet uit Bruinisse, jarenlang werkzaam bij de bekende bakkerij A. v. d. Berge op Bru. Toen dan ook de kruidenierswin kel enz. in de Kerkstraat op Nieu- werkerk te koop kwam, dachten de2e jongelui ,,zou dat wat voor ons zijn?" En zowaar, weldra was het zover. De tamelijk verlopen zaak werd hun be drijf! Het jonge aktieve stel, ging aan de slag. Zij in de winkel en hij met de bakfiets op pad. En, het ging, het ging zelfs steeds beter. Iedere week waren de inkomsten net iets meer dan de vorige. Ook de textiel branche lokte aan. Als je 't een hebt neem je het ander ook handig mee. In het klein begonnen, werd de sor tering steeds groter. En met resul taat.' Zo zelfs dat gepraat werd om de kruidenierswaren er aan te geven, om dan geheel over stappen naar tex tiel, in flinke opzet. En weer succes. Al spoedig bleek dat de manufactu renzaak, inmiddels geheten ,,De Magneet", op Nieuwerkerk in een grote behoefte voorzag! Steeds bre der werd de sortering, zodat weldra ook „grote stukken" werden ver kocht. Er kwamen jurken, mantels, heren-kostuums en overjassen, met alles wat daar weer als daagse, dus werkkleding, tussen lag. Op een ge geven moment kwamen ook de vitra ges, overgoidijnen en al wat men ter aankleding van kamer en slaapka mer nódig had. Nog een stap verder, kleine meubelen verschenen en -nog wat later was ook Het gehele meubel- assortiment aanwezig. Advertentie Meubels Inmiddels was ook de oudste zoon in de zaak gekomen en werd na rijp beraad besloten het gewone textiel op te geven, om geheel op meubels en woninginrichting over te stappen. Vader en zoon zagen wat of beter gezegd „veel" in meubel „cash car ry". Een reuze naam kwam op! „Meu- Voor 25 jaar ADVERTENTIE. U vindt bij ons een modieuze collectie winterman tels en japonnen in alle prijsklassen vanaf f 19,75. Yersey dieux pieces in diverse modellen vanaf f 55, Swea ters vanaf f4,90. ZIERIKZEE. Tijdens haar verblijf in Noorwegen heeft HKH Pri7ises Wilhelmina een kaart gestuurd aan de inwoners van ,,Ons Huiste Zie rikzee, die verleden jaar tijdens de evacuatie periode geruime tijd gast vrijheid genoten op paleis „Het Loo" te Apeldoorn. Onnodig te zeggen dat de bejaarden deze koninklijke groet bijzonder gewaardeerd hebben. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. CDA-kamerlid Mate- man heeft zich tot tolk gemaakt van de postzegelverzamelaars die erover klagen dat het zogeheten vlagstem- pel van PTT vaak te vet op de brief wordt gedrukt. DEN HAAG. In de eerste helft van dit jaar zijn 6.552 personenauto's gestolen, 22 procent meer dan in de eerste helft van het vorige jaar, zo meldt het CBS woensdag. Het die vengilde verlegde zijn belangstelling van de minder geld opbrengende fiet sen en bromfietsen naar auto's. DEN HAAG. Het PvdA-kamerlid Konings heeft opnieuw een initiatief-ontwerp bij de Tweede Ka mer aanhangig gemaakt, nu gericht op het meer betrekken van de Twee de Kamer bij de vaststelling van het plan voor scholen. HENGELO. De aangekondigde grote reorganisatie bij het Holec- onderdeel Heemaf gaat 405 ar beidsplaatsen kosten. Holec heeft dinsdagmorgen bekendgemaakt dat de huidige personeelsbezetting wordt teruggebracht van 930 tot 525. RAALTE (Ov.). Naar verwachting zullen aan het eind van dit jaar de op geslagen voorraden rundvlees in de Europese Gemeenschap, als gevolg van de permanente interventie, tot 300.000 ton zijn opgelopen. AMSTERDAM. Amsterdammers die bereid zijn een grote woning te verruilen voor een kleinere nmoeten daarvoor een premie van tienduizend gulden krijgen. Dat is een voorstel van de gemeente en van de Federatie van woningcorporaties, in de hoofd stad. Het voorstel werd besproken met crm, dat bijna tweederde van het geld zou moeten betalen. belrama". Hiermeer werd begonnen in de Burg. Boumanstraat. Daar bleek de ruimte te weinig. Aan de Rijksweg kwam een groot pand leeg, hetgeen zeer geschikt leek. Ook in dit pand moest nog meer ruimte worden gemaakt, dat kon. Di verse malen is daar reeds uitgebreid en dezer dagen wordt weereen nieuw gedeelte in gebruik genomen. In 1973 werd ook nog een vestiging in Ouddorp (Z.-H.) gevestigd, uit eco nomisch oogpunt is de2e dit jaar op gegeven. Meer rendabel blijkt te wer ken te handelen vanuit het grote cen trale punt, aan de Rijksweg te Nieu werkerk. Nu, na zo'n 40 jaar is Flikweert uit zaken getreden, terwijl de zoon ver der gaat. Bij een terugblik zegt seni or: „Met Gods hulp mochten we wat bereiken!". „Er is hard gewerkt, we mogen resultaten zien, we zijn dank baar," aldus het echtpaar. Ondanks oorlog en ramp, hoe moeilijk soms, ze gingen verder. Ze mochten een zaak opbouwen, die er zijn mag! Vandaag opende burgemeester J. van Bommel de nieuwe uitbreiding van Meubelrama. DEN HAAG. De Nederlandse le vensverzekeringsmaatschappijen hebben in de eerste negen maanden van 1979 in Nederland voor ruim 34,9 miljard gulden aan nieuwe levens verzekeringen (waaronder pensioen verzekeringen en lijfrenten) afgeslo ten, aldus het CBS. UTRECHT. Ongeveer 250 Neder landse bedrijven en instellingen met een ideeënbus hebben de afgeloen 25 jaar 950.000 ideeën binnengekregen. Daarvan zijn er ruim 300.000 toege past. Hierdoor werd het eerste jaar na toepassing ruim 500 miljoen gul den bespaard. De beloningen bedroe gen rond 46 miljoen. Meester.. Handreiking „Het plan voorziet in een handrei king aan bestuur, raadsleden en be volking", benadrukte ook de heer Van Hezik, een van de makers van de schets. In de struktuur-studie worden ook voorkeuren uitgesproken, na afwezi- ging van voor en tegens van bepaalde lokatiës. Als meest ideale plaats voor zowel een groeikern (woning bouw) als voor een eventuele nieuwe jachthaven wordt dezelfde lokatie; die bij het EersteGroene Weegje aan geduid. Dat stukje woninggebied/jachtha- ven zou dan als een passepartout kunnen worden bezien, volgens de heer Van Hezik. Van het woongebied gaat dan een stukje af (in plaats van 250 zouden daar dan 120 woningen komen), en dat zou kunnen worden gebruikt om de jachthaven te situe ren. De intensie is dan om een hon derdtal woningen om de jachthaven te groeperen met de mogelijkheid van „het bootje voor de deur". Bereikbaarheid Bij het kiezen van die lokatie (nummer 10) heeft ook de bereikbaar heid van de binnenstad in ruime ma te meegespeeld. Op de zinspeling van „het fijn beschut wonen tussen de dijken" werd vanuit het publiek ge reageerd door op de klachten uit Poortambacht te wijzen, die juist het tegengestelde benadrukken. De heer J. Louwerse. hoofd gemeentewer ken. wees in dit opzicht op de verbe teringen dienaangaande en de nieu we dijk (met windsingel), die wordt DEN HAAG. De drie gewesten in ons land, te weten de Rijninondraad, het gewest Twenthe en de agglomera tie Eindgoven stemmen in het alge meen in met de woensdag door mi nister Wiegel (binnenlandse zaken) aan de Tweede Kamer gezonden vraagpunten-nota over de bestuurlij ke, indeling. HILVERSUM. De NOS wijst ook de definitieve „Nota Regionale Radio-omroep", die minister Garde niers van crm vorige week aan de Tweede Kamer heeft gezonden, af. Dat heeft de regionaal kommissaris van de NOS, drs. M. Dijkstra, woens dag verklaard. ARNHEM. Twee onbekende man nen hebben een juwelier aan de Hom melstraat in Arnhem beroofd van enige duizenden guldens aan siera den. ZWOLLE. De 60-jarige Overijssels Christen Boeren- en Tuindersbond blijft vechten voor een Christelijke Middelbare Tuinbouwschool in die provincie. HENGELO. Districhtsbestuurder L. Peters van de Industrie- bond-F.N.V. is er over verbaasd dat Holec er van uit gaat dat er door de reorganisatie 405 arbeidsplaatsen verloren gaan bij dit concern. AMSTERDAM. Omdat de woning nood op het ogenblik ongelijker is verdeeld dan ooit, moet met arguso gen worden gekeken naar de verkoop van elke huurwoning. Die verkoop betekent dat de betaalbare sector in krimpt ten gunste van de door velen niet betaalbare sector. AMSTERDAM. Het zeiljacht „Spi rit of Ramfish" dat als enig Neder lands schip meedoet aan de Pamelia- race van Plymouth via Kaapstad naar Perth in Australië, verkeert op de Indische Oceaan in moeilijkhe den. OLDENZAAL. In Oldenzaal is de 30-jarige F. E. S. uit Coevorden aan gehouden die ervan wordt verdacht zondag een dodelijke aanrijding te hebben veroorzaakt te hebben en vervolgens te zijn doorgereden. Bij dit ongeluk in het Drents plaatsje Valthermond kwam de 15-jarige Christina Schoenmaker om het le ven. 11 Deze kwam vrij snel. Siem had ook een stoel bij getrokken en zat nog steeds bij haar, proberend haar te sussen. Waarschijnlijk was de dokter al op de hoogte gesteld van het feit, dat ze zojuist de mededeling had gekregen, dat haar man niet meer leefde. Kalm en rustig maakte hij een spuitje klaar. Toen hij de injectie had toegediend, zei hij op besliste toon: „Zo, mevrouw, nu gaat u proberen een uurtje te slapen, want u hebt een dochter en die kan het zonder u niet stellen." Tine protesteerde, maar Siem wist haar tenslotte te overreden. Zonder zich van haar kleren te ontdoen, stapte ze in bed. Siem bleef nog een poosje bij haar zitten, haar hand in de zijne, tot het spuitje begon te werken. Na enige tijd liet hij haar hand los, kwam over eind en lrep behoedzaam naar de ka mer, gevolgd door de arts, die voor alle zekerheid nog even was gebleven. „Houdt u een oogje op haar?" Siem knikte. „Het werk moet maar een dag wachten. Ik let wel op en kan goed met haar overweg. Misschien luis tert ze naar me." De arts pakte zijn tas weer in. „Het is anders wat. Hoe oud was die man?.. „Precies weet ik het niet: vier- of vijf en twintig, geloof ik. Heeft de dominee u gewaarschuwd? Hoe is de baas eigen lijk eh „Hij zat nabij Kassei in een fabriek. Die werd gebombardeerd. Met tiental len andere arbeiders is hij bij dit bom bardement omgekomen. Het bericht is DEN HAAG, 12-11. „Den Haag" geeft aanvullend cijfers over de op brengsten van verschillende (andere) landbouwprodukten, oogst 1979. De totale opbrengsten van de peul vruchten worden voor 1979 als volgt geraamd: 8,5 miljoen kilo Groene erwten, 2,6 miljoen kilo Schokkers, 3,4' miljoen kilo Kapucijners en Grauwe erwten en 11,2 miljoen kilo bruine en witte bonen. Met uitzonde ring van de bonen daalden alle op; brengsten bij de peulvruchten. Zoals het er nu uitziet zullen alle totale opbrengsten van de handelsge- wassen dalen: koolzaad tot 18,1 mil joen, karweizaad tot 2,6 miljoen kilo, blauwmaanzaad tot 0,8 miljoen kilo en ongerepeld vlas tot 28,6 miljoen kilo. Dalingen van de geoogste op pervlakten waren hier debet aan. SOMEREN-HEIDE. Bij een brand in een antiekwerkplaats in het Bra bantse Someren-Heide is volgens de brandweer een schade ontstaan van vijf tot tien ton. Politie en brand weer houden rekening met de moge lijkheid dat de brand is aangestoken. Er wordt een onderzoek ingesteld. vanmorgen vroeg op het gemeentehuis aangekomen. Met nog twee: een uit Noordbeemster en een uit Halfweg. Tja, meneer Scheffer, meer kan ik ook niet doen. Ik heb hier wat tabletten; laat ze er 's avonds twee innemen, dan slaapt ze in elk geval enkele uurtjes. En voor de restverdriet moet slijten. De eerste paar dagen zijn het ergste. Begin volgende week kom ik nog wel even langs." „Dank u wel dokter, dat u zo gauw kwam." De arts bleef even in de deurope ning staan, de jongeman aankijkend. „Dat is het beroerde, meneer Scheffer, dat wij maar zo weinig kunnen doen in dergelijke gevallen. Ik zal de dag zege nen, als deze vervloekte oorlog ten einde is." Siem knikte, zonder te antwoorden. Ja, wie denkt er niet net zo over? Na het vertrek van de dokter ging hij nog even naar de vrouw kijken. Blijk baar was ze in een onrustige sluimering geraakt, want af en toe bewoog ze zich. Op haar gezicht waren nog sporen van de tranen te zien. heel voorzichtig veegd hij ze weg. Stakker, dacht hij, wat kan ik voor je doen om je te troosten, als je straks weer wakker wordt en de vreselijke realiteit tot je terugkeert? Omdat Tine bleef slapen, waste Siem zich wat en knapte zich op. Van werken zou vandaag toch wel niet veel meer komen. En het was wellicht veiliger, als hij in de onmiddelijke nabijheid bleef. Je wist nooit, wat zulke vrouwen in hun Bij de voederbieten daalde de tota le opbrengst lol 135,8 miljoen kilo en de zaai-uien hadden een totaal resul taat van 456,9 miljoen kilo. De op brengst van snijmais steeg, met een fikse uitbreiding van de geoogste op pervlakte met 9750 hectare, tot 5568 miljoen kilo. DEN HAAG. De winkels zullen op 24 en 31 december open zijn. De werkgevers in de detailhandel heb ben de Dienstenbonden van F.N.V. en C.N.V. laten weten niet in te wil len gaan op hun verzoek de winkels die dagen te sluiten. DEN HAAG. Het Openbaar Mi nisterie in Den Haag heeft het ont slag gevorderd van de bestuurders van het Nederlands Leprafonds. Mi nister de Ruiter van justitie heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van de kamerleden Voogd en Roethof (beiden P.v.d.A.), Cornelissen (C.D.A.) en Bolkensstein (V.V.D.) Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG IS NOVEMBER NED. 1: Na Barbapapa en Popeye storten Laurel en Hardy zich in een nieuw avontuur. Frits Bom presen teert De ombudsman en Joop Koop man de quiz Twee voor twaalf en Wieteke van Dort neemt de presenta tie van de Late Late Lien show voor haar rekening. Na het nieuwsbulle tin komt het IKON met de eerste Door MAARTJE ZELDENRIJK wanhoop gingen doen. Bovendien kon hij de baby niet al'een laten. Om twaalf uur maakte hij wat eten voor zich klaar, maar veel trek had hij niet. Het meisje werd wakker, want ze maakte geluidjes. Voorzichtig liep hij op zijn sokken naar de' kamer, doch het spuitje werkte blijkbaar nog steeds. Terug in zijn woonkeuken, zei hij zacht, zich over de wieg buigend: „Dan zullen wij maar wat voor je klaarmaken, lekker schatje. Al heb je geen vader meer en zul je nooit weten, hoe hij eruit heeft gezien, je hebt je moeder nog en als het nodig is. kun je op mij rekeken. hoor. Ome Siem blijft net zo lang bij jullie, als het nodig is. Reken maar." Omdat hij al vaker gezien had, hoe Tine de fles klaarmaakte voor de baby, baarde hem dat weinig zorgen. Voor zichtig liet hij wat druppels op de bovenkant van zijn hand vallen om te controleren, of de melk niet te warm was. Daarna gaf hij de kleine meid als een volleerde vader de fles en daarna een schone luier, waarna hij nog een poosje met haar op schoot zat en ten slotte weer in de wieg legde, waar het kind. tevreden rondkijkend, blaasje maakte en geluidjes produceerde. Pas tegen half vijf werd de deur geopened en kwam de vrouw in de woonkeuken. Ze keek verschrikt naai de jongeman, die hij het raam zijn pijp rookte. „Hoe laat is het? O. Jantine „Rustig," suste hl}, „ik heb haar al te eten gegeven en een schone luier omge legd. Ga maar rustig zitten, dan schenk thee in." (wordt vervolgd) Presentje bij jubileum BRUINISSE. 12-11. De varkenshoudersvereniging „Onderlinge Hulp" te Bruinisse hield de jaarlijkse ledenvergadering in hotel „Storm". Nadat de voorzitter met een harte lijk welkom tot de leden deze verga dering had geopend, vertelde hij, dat de vereniging werd opgericht op 12 november 1893 doch de eerste verga dering had gehouden precies één jaar later, zodat vastgesteld mag worden, dat deze thans het 85-jarig jubileum kan vieren. Vroeger meer In vroeger tijden, zo blijkt uit de notulen, waren er meer varkenshou ders dan thans het geval is. Soms zelfs wel 500. Het aantal leden is teruggelopen tot 32 maar het is desondanks toch nog een levendige vereniging met een goed kassaldo, zulks in tegenstelling van hetgeen vroeger wel eens is voor gekomen toen er een grote sterfte van varkeps voorkwam. Voor zover bekend zijn er nu nog slechts 5 perso nen die een varken houden. Bijzonder mag worden genoemd, dat de vereniging nooit in haar bestaan subsidie nodig heeft gehad al is het dan wel eens voorgekomen, dat de zaak draaiende moest worden ge houden. „We kunnen dan ook met tevreden heid terugzien op wat onze voorou ders hebben gepresteerl en door ons is voortgezet" zo besloot de voorzit- ZIERIKZEE, 14-11. Tot 22 november kan de bevolking van Zierikzee bij het kollege van b. en w. nog schriftelijk reageren op de ontwerp-struktuurstudie, die ter visie ligt op de gemeentesekretarie (dagelijks van 9 tot 12 uur) en in de bibliotheek aan het Groene Weegje. Woensdaga vond was daarover een druk bezochte informatie-avond in „De vierschaar", waar de styruktuusschets nader werd toegelicht door het kollege en de stedebouwkundi- ge adviseurs en waar werd ingegaan op de reakties van het publiek over dit beeld van ontwikkerlingsmogelijk- heden op lange termijn. Het bleek hard nodig en ook moei lijk te zijn de geïnteresseerde toe hoorders ervan te overtuigen, dal de studie geen plan, maar eenschets be treft. Daarom begon burgemeester Th. H. de Meester ook met te zeggen, dat juist een schets zeer nadrukke lijk alle mogelijkheden openlaat tot het doen van een keuze uit een aantal geboden alternatieven en dat een breed en dieogaand overleg ten volle aanwezig is. 1 Toelichting „De bedoeling van deze avond is in de eerste plaats het geven van toe lichting en niet ter verdediging van het plan", liet hij weten. Zoals ook in de schets wordt verduidelijkt, gaat het er om te komen tot uitgangspun ten waarop, de ontwikkeling van Zierikzee kan worden gebaseerd en is er een aantal doelstellingen gefor muleerd. In de verstedelingsnota is Zierik zee als centrale (groei)kern in het open midden-Deltagebied aangewe zen, het open gebied moet behouden blijven en daarop speelt de schets in. „Versterking is een taak, maar mag niet zodanig domineren, dat de open heid van het gebied daardoor ge schaad wordt", aldus de heer De ter, de heer L. van Popering, zijn ope ningsrede. Hierna werden de aftre dende bestuursleden de heren F. v. d. Berge en Joh. Schults met meerder heid van stemmen herkozen. Het bestuur kwam daarna met een wel buitengewoon sympathiek voorstel dat door de voorzitter werd uiteenge zet en door de leden met grote meer derheid aanvaard. Donaties Ter gelegenheid van het jubileum zullen de muziekvereniging „Nu met Hope" en de beide bejaardensociëtei ten van Bruinisse, elk een bedrag a f 300,- ontvangen uit de vereni gingskas. Na diverse mogelijkheden te hebben overwogen heeft het bestuur tenslotte dit voorstel als de beste wijze van besteding gevonden waarmee zij dan uiting wil geven aan haar vreugde dat de varkenshouders vereniging „Ondelringe Hulp", steeds het voorrecht mocht hebben nooit zelf om hulp verlegen te zijn ge weest in die 85 jaar. Het feestgeschenk zal zo spoedig mogelijk aan de betrokkenen wor den overhandigd, aldus de voorzitter die daarop het officiële gedeelte af sloot en men nog geruime tijd gezel lig bijeen bleef onder het genot van soep en een glaasje. aangelegd. Op opmerkingen over an dere plaatsen voor een jachthaven, wees de heer Van Hezik op de positie ve nautische aspekten die tot deze voorkeursuitspraak hebben geleid. Advertentie Stapt U maar eens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied.Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken. Tevens werd vanuit de toehoorders met betrekking tot het versterken van de centrumfunktie gevraagd zeer atttent te zijn, onder meer ten aan zien van lokaliteiten en het winkel bestand. „Anders gaat Zierikzee ach terop komen", klonk een reaktie. Met name voor dat sociaal/ekonomisch terrein vond de burgemeester dat „die voorzieningen voor een stadje met slechts 9500 zie len goed zijn", hoewel ook depositie van de Schouwburg hem met grote zorg vervult. Hij wees in dit opzicht op de leegstaande gebouwen, zoals de bakkersschool, de school aan de Man huisstraat, de v. d. Doelschool, de LTS en op het van de grond komen van her projekt welzijnsbeleid. Sportvelden Bij knelpunten is het mogelijk be paalde elementen los te koppelen, om ze sneller in behandeling te ne men, werd er geantwoord op een vraag ten aanzien van de eventuele aanleg van nieuwe sportvelden (ook aan het Kaaskenswater). Wat is nu de bestuurlijke kwaliteit van de struktuurschets?, vroeg een van de geïnteresseerden. „Het zijn plannen tot een goed beleid. In de praktijk is gebleken, dat een deel wel en een deel niet wordt verwezen lijkt", aldus de heer De Meester. „De schets wordt uitgekristalliseerd en wordt verder opgezet tot een defini tief bestemmingsplan". Mede aan de hand van de reakties zal het kollege advies uitbrengen aan de gemeente raad over de vaststelling van de ont- werpstruktuurschets Zierikzee. helft van de dokumentaire De wan delende Jood en de heilige landloper, een programma over de christelijke houding ten opzichte van Israël en de Joden. Daarna het tweede deel en te vens het slot van een Moordzaak in Miami. Na het laatste journaal pre senteert Koos Postema een Groot UurU. NED. 2: Allereerst een nieuw avon tuur van Pommetje Horlepiep en een aflevering van Lassie. James Herriot helpt de ezel van een zigeunergezin weer op de been, waarvoor het gezin hem zeer dankbaar is. Vervolgens de Minizoetbalshow waarin het militi- aire voetbalteam tegen Noord- Ierland strijdt. Hier en Nu wordt ge volgd door Mijn idee en sport als the ma. Het programma van deze vrijda gavond wordt beëindigd met het gesprek met de minister-president de heer A. A. M. van Agt. VRIJDAG 16 NOVEMBER NED. 1: 10.20 Open school; 10.45 Schooltelevisie; 13.00 en 18.00 Niues voor doven; 18.30 Sesamstr.; 18.45 Paspoort; 18.55 Niuws: 18.59 Bar ba- papa; 19.05 Popeye; 19.10 Laurel en Hardy; 19.30 De ombudsman; 20.00 2 voor 12; 20.40 Late late Lien show; 21.37 Journaal; 21.55 De wandelende Jood; 22.40 Een moordzaak; 23.40 Nieuws; 23.45 Een groot uur U. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Pommetje19.25 Lassie; 20.00 Journaal; 20.27 James Herriot21.20 Minivoetbalshow; 22.10 Hier en Nu; 22.50 Mijn idee23.00 Praten met de minister-president; 23.15 Nieuws.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5