m Uitvoering openbare werken in Brouwershaven Begin 1980 beslissing over woningbouw in Noordgouwe ty Herbestrating Huis kopen? vraag het aan Bij de Vaate Bij de Vaate Makelaardij Overdracht deel Sinaï De moeilijke vakatures Zoon Kortsjnoi ge-arresteerd In maand oktober LAATSTE NIEUWS Werkloosheid in Zeeland afgenomen Deel gijzelaars vrij? Staking op westelijke Jordaanoever Grondonderhandelingen verlopen stroef Hypotheek? vraag het aan Bij de Vaate Bij de Vaate Assurantie AGENDA 2 BROUWERSHAVEN, 13-11. Voor het komende jaar stel len b. en w. van Brouwershaven in de begrotingsbrief 1980 een aantal rekonstruktie herbestratingen voor. Dat geldt voor de volgende wegen: Baanstraat te Brouwers haven (f 10.000,Nieuwstad te Brouwershaven (f 49.000,—), 1. M. v. d. Bijlstraat te Zonnemaire (plus ge deeltelijk verbreden) (f 48.200,en Oostweg te Zonne maire (f 51.100,—). Behalve het herbestraten van de Nieuwstad zal ook de kasseien par keerplaats bij het verenigingsge bouw worden herstraat. Voor het ge wone onderhoud van straten en we gen is een post van f 35.000,— opge nomen. Voor het verbeteren van de beschoeiing langs de nieuwe jachtha ven worden 'de kosten geraamd op f 25.000,—. Tevens is in de begroting een bedrag opgenomen voor nieuwe douche-automaten in de toiletgebou wen van de jachthaven door nage noeg niet te vernielen installaties. Advertentie Bel even 01110-2577 Havenpark 29 - Zierikzee Telefoon 01110-2577 EINDHOVEN, 14-11. Twee Eindho- vense jongens van 11 en 12 jaar zijn woensdagmiddag beroofd van onge veer honderd gulden. Dat was de op brengst van envelopjes met kinderze gels die door hen werden rondge bracht. Tijdens de overval, die werd uitgevoerd door drie jongens van on geveer vijftien jaar, werd een van de slachtoffertjes in het gezicht gesla gen omdat het kind niet snel genoeg het geld wilde afgeven. BAREIN. De OPEC (organisatie van olieproducerende en exporteren de landen) is bereid hulp te bieden bij het oplossen van de crisis rond de be- j zetting van de Amerikaanse ambas sade in Teheran. Het officiële Saoedi- sche persbureau heeft dit woensdag gemeld. ST. KATHARINAKLOOSTER, Si naï, 15-11. Israël heeft donderdag weer een deel van de Sinaï aan Egyp te overgedragen. Het gaat om een woestijngebied in het hartje van de Sinaï, waar, volgens de Bijbel, Mozes de Tien geboden van God ontving. Om 11.20 uur (plaatselijke tijd) werd op het vliegveld van St. Cathe- rina de Egyptische vlag gehesen ten teken dat dit gebied, waarin onder andere het beroemde St.-Catherina- klooster ligt, weer Egyptisch gebied is. Ter gelegenheid van de overdracht werd een korte militaire ceremonie gehouden. DEN HAAG. 14-11. Als de werkge vers bereid zijn mede inhoud te ge ven aan het FNV-plan volgend jaar te komen tot 2.5 procent arbeidstijdver korting dan kan er ook over het pro bleem van de moeilijk opvulbare va katures worden gepraat. FNV- voorzitler Wim Kok zei dit dinsdag over het overleg donderdag tussen kabinet. werkgevers- en werknemerscentralcs over het ar beidsvoorwaardenbeleid voor 1980. Kok sprak op een FNV-bijeenkomst in Den Haag. MOSKOU. 14-11. Uit kringen dei- dissidenten wordt vernomen, dat de zoon van de schaakgrootmeester Vic tor Kortsjnoi. de 19-jarige Igor in Moskou gearresteerd is. Moeder en zoon Kortsjnoi hebben na de asiel aanvrage van de grootmeester in 1976 meermalen getracht in aanmer king te komen voor emigratie. Tot op heden werden alle verzoeken in die richting afgewezen. Ook de studie van Igor, aan het polytechnisch insti tuut, werd op last van hogerhand zonder opgaaf van redenen afgebro ken. In het begrotingsjaar kan een afge rond voorstel worden verwacht over het aanpassen van de omgeving ach ter het stadhuis na de sloop van het pand Korenmarkt 3. Dat gebouw ver keert in een dusdanige desolate toestand, dat rehabilitatie niet meer mogelijk is, Monumentenzorg heeft al laten weten geen bezwaar te heb ben tegen deze sloop. Voorstellen kunnen worden ver wacht tot het verlenen van kredieten voor de aanschaf van een nieuwe (hoofd)maaimachine ad. f 30.000,— en een zgn. versnipperaar ad. f 18.500,— en een grondfreesbak (f 5000,-). De (houten) werkplaats in Noord- gouwe is nodig aan vervanging toe, waartoe de mogelijkheden worden onderzocht. In de begroting is een bedrag van f 8500,— opgenomen voor verbete ring van de paden van de begraaf plaatsen in Noordgouwe en Zonne maire. Isolatie Voor het uitvoeren van isolerende maatregelen (ter beperking van energie-gebruik) aan openbare ge bouwen wordt een onderzoek in gesteld. Aan gemeentewerken is ver zocht een totaalplan voor te leggen over het in eigen hand nemen van de gladheidsbestrijding. Het is niet te verwachten dat de DACW subsidie zal verlenen voor het herstellen van de stadswallen en de gracht te Brouwershaven. Het kolle ge streeft naar restauratie op middel lange termijn. Als aanzet daartoe wordt in de begrotingsbrief een be drag van f 50.000,— voorgesteld. Tennisbanen Zodra het uitvoeringsplan gereed is, zullen b. en w. voorstellen doen over het opknappen van de tennis baan in Brouwershaven en tot het verbeteren van de kleedakkommo- datie. Het hekwerk zal worden uitge breid, zodat de kleedakkommodatie dan deel zal uitmaken van het kom- plex. Wanneer deze plannen worden uit gevoerd, houdt dat in dat de tennis baan definitief zal worden gehand haafd op de huidige plaats. Daardoor blijft het mogelijk om aangrenzend tot uitbreiding met een tweede baan over te gaan. Het kollege ziet de noodzakelijkheid daarvan voorals nog niet in. Het gebruik van de baan is name lijk verminderd door de aanleg van een dubbele tennisbaan in het re- kreatiepark ,,Den Osse". Dorpshuis Noordgouwe Het kollege hoopt spoedig een kre diet te yragen in de voorbereidings- kosten voor de bouw van een dorps huis in Noordgouwe, waarvan de rea lisatie wordt voorgestaan in 1980. Voor de inrichtingskosten van het ge bouw zal een voorstel worden gedaan om een bedrag van f 70.000,— op de begroting te reserveren. MADRID. Een correspondent van het conservatieve Baskische dagblad ,,E1 Diaro Vasco" is in een bar bij San Sebastian door vier mannen ver moord. De 50-jarige Fernando Rodri guez Espinola werd door zeven ko gels getroffen. De daders zijn in een auto gevlucht. DIMONA. In het postkantoor van de Israëlische stad Dimona is maan- dagaochtend een bom ontploft. Elf mensen raakten licht gewond. Dit heeft de Israëlisch radio gemeld. CAIRO. Egypte heeft „met uiterste verbazing en droefheid" gereageerd op het besluit van de Israëlische rege ring de Palestijnse burgemeester van Nabloes, Bassan El-Shaka, uit te wij zen. Dit heeft een woordvoerder van het Egyptische ministerie van bui tenlandse zaken meegdeeld. TEHERAN. Koerdische opstande lingen in de Iraanse provincie Koer- distand zijn een nieuw offensief be gonnen, zo heef het Iraanse persbu reau Pars meegedeeld. NEW DELHI. 78 mensen zijn om het leven gekomen toen de bus waarin zij zaten in een rivier stortte. Het ongeluk gebeurde bij Saidapu- ram in de Indiase deelstaat Andra Pradesh. De passagiers van de bus waren allen pelgrims. NEW YORK. Op de eerste dag van het debat over het konflikt in Cam bodja, dat in de algemene vergade ring der Verenigde Naties is begon nen, bleken de betrokken partijen geen spoor van bereidheid te verto nen elkaar ook maar enigszins tege moet te komen. WASHINGTON. President Carter heeft besloten verdere Amerikaanse olie-invoer uit Iran te staken, zo meldt maandag de televisiemaat schappij A.B.C. Volgens het bericht zou Carter zijn besluit in de middag bekendmaken. PARIJS. Twee jongemannen heb ben in een Parijse artsenpraktijk 16 schilderijen met een gezamenlijke waarde van drie miljoen gulden gestolen. Onder de schilderijen be vinden zich werken van Chagall en Urtillo. Advertentie MIDDELBURG, 14-11. De werk loosheid in Zeeland is in oktober ten opzichte van vorige maand afgeno men. Volgens drs. J. Janssen, direkteur van de arbeidsvoorziening in Zee land, -is dit een aanwijzing voor een licht herstel van de ekonomie in de provincie. Ook de jeugdwerkloos heid is vorige maand flink afgeno men. Ondanks het relatief grote aan tal jeugdige werklozen, blijkt de ani mo van de jongeren om bij de in dustrie te gaan werken nihil. Vol gens drs. Janssen kost het de grote bedrijven veel moeite om jongelui voor de bedrijfsscholen te strikken. Het aanbod van ouderen is veel gro ter dan dat van de jeugd. Metaalarbeiders De vraag naar metaalarbeiders in Zeeland is sinds oktober vorig jaar ruim 2,5 maal zo groot. Ook in de bouw is de vraag groter dan het aan bod. De Oosterschelde-werken, waar momenteel duizend mensen werk zaam zijn, blijken bijzonder in trek. „Flitsen" uit het buitenland ONDARROA. Uit de Baskische plaats Ondarroa is maandag een kostbaar 15de eeuws Mariabeeld gestolen, tot verontwaardiging van de inwoners omdat de maagd van Antigua ook patrones van de stad is. Veel mensen die werk doen wat niet bevalt, stappen over naar de Oosterschelde-werken, waar de sfeer en werkomstandigheden optimaal lijken te zijn, aldus Janssen. Ook veel werklozen laten zich volgens drs. Janssen omscholen tot Oosterschelde-werker. TEHERAN. Het officile Iraanse persbureau Pars heeft woensdaga vond meegdeeld dat door de aardbe ving tot dusver tenminste 242 men sen zijn omgêkomen. Gevreesd wordt dat dit aantal nog aanzienlijk hoger zal konien te liggen. SAO PAULO. Honderden gevange nen zijn in Sao Paulo in opstand ge komen. Ze hebben vijftien mensen gegijzeld en eisen een gesprek met het hoofd van het gevangeniswezen over de toestand in de gevangenis, zo deelt de politie mee. BILBAO/MADRID. De politiek- militaire tak van de E.T.A. heeft in een communique aan verscheidene media in Bilbao laten weten verant woordelijk te zijn voor de verdwij ning van het Spaans parlementslid Ruperez. Deze is zondagavond ver dwenen. PARIJS. Renault heeft bekendge maakt, dat de Amerikaanse autofa brikant American Motors vanaf 1982 zal beginnen met de produktie van een geheel nieuw door Renault ont worpen personenauto met voorwie laandrijving en laag brandstofver bruik. NEW YORK, 15-11. Alle gijzelaars in de ambassade van de Verenigde Staten in Teheran zullen met uitzon dering van de blanke Amerikaanse mannen, „zeer spoedig" worden vrij gelaten. Dit heeft de Iraanse minister van buitenlandse zaken, Bani-Sadr, donderdag in Teheran tegenover de Amerikaanse televisieomroep CBS verklaard. JERUZALEM, 15-11. Donderdag ochtend is op de westelijke Jor daanoever een algemene staking uit gebroken uit protest tegen de ar restatie en de aanstaande uitwijzing van de Palestijnse burgemeester van Nabloes, Bassam Sjaka. Plaatselijke korrespondenten mel den, dat winkels, zaken, openbare in stellingen en scholen dicht zijn. Doordat woensdag leden van de ge meentebesturen aftraden, is het bestuur der gemeenten niet verze kerd. BROUWERSHAVEN, 13-11. Reeds enkele jaren streeft de gemeente Brouwershaven er naar om in de kern Noordgouwe 15 woningwetwoningen te bouwen. „De on derhandelingen die worden gevoerd om de grond hier voor te verkrijgen, verlopen moeilijk. In de nota van toe-i lichting van de begroting 1980 wordt de hoop uitgespro ken, dat in het begin van dat jaar daarover een definitie ve beslissing wordt genomen. Het bestemmingsplan Zonnemaire is geheel afgerond. B. en w. staan er niet afwijzend tegenover te bezien om tot herziening van dit plan te ko men tot het verkrijgen van bouwrij pe grond. De woningbouwvereniging „Beter Wonen" heeft verzocht om ge meentelijke medewerking voor het bouwen van 15 20 woningen in de kern Brouwershaven, maar daarvoor is momenteel geen bouwrijpe grond voor de sociale woningbouw beschik baar. Gezien de situatie op de woning markt is het niet uitgesloten, dat de bouwbank Stok BV te Breda uitstel vraagt voor het bouwen van 21 zgn. triowoningen in het bestem mingsplan Delingsdijk te Brouwers haven. Als afronding van het bestem mingsplan Delingsdijk worden mo menteel drie vrijstaande woningen gebouwd, zodat nog drie bouwperce len beschikbaar blijven. Bouwrijpe grond blijft dan nog over voor een vijftal vrijstaande woningen aan de Wethouder Dekkerstraat. Met Staal- projekt BV te Rotterdam worden on derhandelingen gevoerd over de uit voering van het bestemmingsplan Zuidwal. Kom Brouwershaven Positief staat het college tegenover de medewerking van „Beter Wonen" aan de bouw van woningen in de soci ale sektor die de „gaten" in de kom van Brouwershaven zullen moeten opvullen. Realisering hiervan met medewerking van het rijk is alleen mogelijk, wanneer deze objekten in één plan worden samengevat. Over de restauratie van de woning Korenmarkt 1 te Brouwershaven wordt in de nota tevredenheid geuit. Er kan in dit geval op een rijkssubsi die worden gerekend. De kleine wo ning zal gaan worden bewoond door een medewerkster ter sekretarie. Dreischor De bouw van de vijftien woning wetwoningen aan de Welleweg te Dreischor wordt, in het kader van het beschermd dorpsgezicht, als geslaagd ervaren. In deze kern zijn nog wat verspreid liggende bouwper celen beschikbaar. Inmiddels is een begin gemaakt met de bouw van twee partikuliere woningen aan do Nieuwe Schoolstraat, terwijl zich - Wilt u verantwoord advies, afgestemd op uw persoonlijke omstandigheden? - Vraag vrijblijvend informatie.. Bel even 01110-2577 Havenpark 29 Zienkzee Telefoon 01110-2577 BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Clint Eastwood op z'n best in zijn nieuwste film, bol van spanning, humor en avontuur. Distributed by WARNER BROS. A WARNER COMMUNICATIONS COMPANY a.s. zaterdag 17 november en zondag 18 november Aanvang 20.00 uur - alle leeftijden voor de resterende twee percelen ko pers hebben gemeld. Als afronding blijft dan over het perceel aan de mr. Pieter Moggestraat, grenzend aan het Landbouwmuseum. Er zal worden onderzocht op welke wijze dit plan zal worden gerealiseerd. Adverteiitie Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schouwen-Duiveland; 9.30-15.30 uur. Vanaf woensdag 19 september wekelijks Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Donderdag 15 november Zierikzee Parochiecentrum; politieke vpr- mingskursus CDA-vrouwen, 20.00 uur. „Huis van Nassau", 20.00 uur Leden vergadering Diabetes Vereniging Schouwen-Duiveland. Hervormd Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. vrouwengroep „Wees een Zegen". Renesse „Wapen van Renesse", 20.00 uur Le denvergadering VVV-Renesse. Neffen d'Eule, 19.45 uur, ledenverga dering V.O.O. Bruinisse „In 't Opper". Welfare-verkoping, 14.00-17.00 uur. Vrijdag 16 november Zierikzee ZWN-busstation 9.00 uur Vertrek Ex- kursie Ned. Bond van Plattelands vrouwen. „Open huis", N.M.B., Lange No- belstraat (6). 17.00-20.00 uur. Geref. kerk, 19.45 uur lezing met dia's Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Brouwershaven Café-restaurant Ringelberg. Dia vertoning, 20.00 uur. Ouwerkerk Windsurffilm, De Vierbannen, 19.30 uur. Dorpshuis, 19.30 uur. Uitvoering S.V.O.W.K. Nieuwerkerk Meubelrama, 10.00-16.00 uur, open huis. Zaal Geref. Gemeente in Nederland, 19.30 uur, ledenvergadering Staat kundig Geref. Studievereniging. „Rehoboth". Hervormde Gemeente avond, 19.30 uur. Oosterland Neffen d'Eule, feestavond brand weer. „Oosterhof". Vogeltentoonstelling Gewest Zeeland, 19.00-22.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis, 15.30 en 16.00 uur. Kommissie Technische^ Dienstkring Middelburg De Vleeshal, 20.00-22.00 uur, klein- dier expositie. Zaterdag 17 november Westenschouwen Boswachterij, 14.00 uur. Start 12e mosselloop prestatie en wedstrijdlo pen, atletiek ver. Delta Sport. Eliemeet 't Durpsuus, 19.30 uur, toneeluitvoe ring. Dreischor Plaatsenhuis 10.00-16.00 uur Verkoop Welfare-artikelen. Nieuwerkerk Meubelrama, 10.00-16.00 uur, open huis. Puzzelrit. Inschrijven: Dorpshuis, 18.30 uur. Start: Prijsslag, 19.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Vogeltentoonstelling Gewest Zeeland. 10.00-21.00 uur. Middelburg De Vleeshal, 10.00-21.00 uur, klein- dier expositie. Zondag 18 november Middelburg De Vleeshal, 10.00-17.00 uur, klein- dier expositie. Maandag 19 november Zierikzee Openbare kleuterschool „De Woel waters", 20.00 uur Ouderavond. Vergadering Int. Ver. „Philatelica", 20.00 uur, „Huis van Nassau". Dinsdag 20 november Zierikzee „Huis van Nassau", 18.00 uur, frak- tievergadering P.v.d.A. „Huis van Nassau", 20.00 uur, jaar vergadering P.v.d.A. afd. Zierikzee. Rusthuis „Irene", 15.00 uur, verkoop Welfare-goederen. Haamstede Zaal Ger. kerk. NCVB-afdeling, 19.45 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Afd. Plattelands vrouwenbond, 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Afd. Plattelandsvrou wenbond, 20.00 uur. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 19.30 uur, oudera vond Chr. school. Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw. Vrouwen vereniging „Helpt Elkander", 19.30 uur. Woensdag 21 november Haamstede Herv. kerk, diaserie diabetesvereni ging en diaserie, reis Wenen, 14.30 uur. Donderdag 22 november Zierikzee Stadhuis, 19.30 uur Gemeenteraads vergadering. „Huis van Nassau", 19.30 uur, leden vergadering, ABVA. Havenplein 24, 19.00-20.00 uur, Rechtswinkel. Haamstede Herv. kerk, 14.00-16.30 uur, Herv. vrouwenvereniging „Priscilla" ver koping eigen gemaakte handwerken Scharendijke Raadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw, 14.30 uur, spel- middag Bond van Ouderen. Vrijdag 23 november Zierikzee Bar „Mirabelle", 22.00 uur, Max Col lie Rhythm Aces. „Huis van Nassau", 19.00-23.00 uur, vogelteritoonstelling „Zang en kleur". Zaterdag 24 november Zierikzee „Huis van Nassau", 10.00-23.00 uur, vogeltentoonstelling „Zang en kleur". Maandag 26 november Zierikzee Mondragon-foyer. Woningbouwvere niging „Beter Wonen", 20.00 uur „De Zeeuwsche Herberghe". Regio nale Agrarische Kommissie, 20.00 uur. Dinsdag 27 november Zierikzee 's Landskamer, 14.00 uur, algemene ledenvergadering Waterschap Schouwen-Duiveland. Hervormd Verenigingsgebouw, 19.45 uur, bijeenkomst CPB. Haamstede Geref. kerk, Sinterklaas- avond/bingo-avond, 19.30 uur Woensdag 28 november Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag NCVB. Donderdag 29 november Nieuwerkerk Dorpshuis 20.00 uur, vergadering Tuinders vereniging. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669. (01110) 5396 - Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2