Zeeuwse Sportraad viert twintig jarig jubileum I VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Kerkwerve HEREN DELTA SPORT BLIJVEN WINNEN ERIC DE NOORMAN I VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! 1 bezorger te ELLEMEET 1 In sporthal ,,De Bevelanden" Tweede wedstrijd Zeeuwse crosskompetitie Bekneld in bietenrooimachine vereniging hield tentoonstelling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 november 1979 Nr.'22607 9 GOES, 10-11. In de sporthal „De Bevelanden" te Goes werd zaterdag de jubileumviering voor het twintigjarig bestaan van de Zeeuwse Sportraad gehouden. Verschei dene sportbonden hadden in de sporthal of de kantine een informatiestand, waardoor de bezoekers in de gele genheid waren inlichtingen te verkrijgen over de tak van sport waar zij belangstelling voor hebben. Als eerste sprak de heer J. H. Roose, wethouder van rekreatie en sport van Goes en tevens voorzitter van de Goese Sportraad. Hij sprak over de goede samenwerking tussen de Goese en Zeeuwse Sportraad. Ver volgens voerde de heer A. A. Mar- teijn, voorzitter van de Zeeuwse Sportraad het woord, .Twintig jaar bestaan is nog niet zo lang, maar we leven in een tijd van turbulente ontwikkelingen. We moe ten voortdurend evalueren om een evenwichtig beleid te waarborgen. We moeten zorgen voor een gelijkl- waardige plaats naast alle andere welzijnssectoren. Er is veel gebeurd in de afgelopen twintig jaar, maar er moet ook nog veel gebeuren, wij zijn erven overtuigd dat de Zeeuwse Sportraad bewezen heeft een funktie te hebben binnen het sportkader. Vierendertig landelijke sportorgani saties zijn inmiddels bij ons aan gesloten," aldus de heer Marteijn. Overzicht De voorzitter gaf in het kort een overzicht van de taken die de Spor traad uitvoert. In 1961 is er een nota van een spreidingsschema versche nen en in 1969 een nota voor sporthal len en openluchtzwembaden. In 1975 is de Sportraad tot een pro vinciale subsidieregeling gekomen. Er is een onderzoek naar het funktio- neren van de medische sportkeuring geweest en een onderzoek naar de be hoefte van een sportmedisch centrum in Zeeland. „Dit is slechts een kleine bloemlezing uit de veelheid van ta ken. Bestuurlijk gezien hebben wij kwaliteit en kontinuïteit," zo zei de heer Marteijn. Taakverdeling in K.IV.V.B.-bestuur afdeling Zeeland MIDDELBURG - Met vier nieuwe bestuursleden in de gelederen heeft het bestuur van de K.N.V.B. afdeling Zeeland vorige week voor het eerst vergaderd en de taken verdeeld. Jos Ce vaal is als voorzitter in funktie gekozen en als vice-voorzitter treedt nu op Hennie Klein uit Rilland Bath. Se cretaris-penningmeester is Johan Quaars uit Philippine. Het omvangrijke zaalvoetbal is ge splitst in een stuk boven de Wester- schelde (onder leiding van Jan Schaalje uit Goes) en een stuk beneden de rivier onder leiding van Cees Steenbakker uit Hulst. Zaterdagvoetbal Het veldvoetbal op zaterdag (met de juniorencompetitie) is voor Wim Broek hoven uit Middelburg en het zondag voetbal en de technische kommissie blijft bij Siem Eisma uit Vlissingen. Schèidsrechterszaken staan onder verantwoording van Dick Mooij uit Haamstede en strafzaken blijven bij Hennie Klein. Pupillenvoetbal is voor Hans de Rid der uit Goes, de technische jeugdzaken voor Henk Hoogerland uit Wilhelmina- dorp (inclusief ook Schoolvoetbal) en het juniorenvoetbal voor Piet Janssen uit Middelburg. Hans de Ridder neemt natuurlijk ook het rekreatievoetbal, Dick de Mooij pakt het zomeravond voetbal erbij, Cees Eisma doet ook het damesvoetbal en Wim Broekhoven ten slotte gaat ook de tak opleiding doen. Omdat ook het zaalvoetbal een steeds belangrijker plaats gaat in nemen in de Zeeuwse voetbalbond is besloten, dat die tak een plaats verdient in het dagelijks bestuur, dat daardoor is uitgebreid tot vier personen: Jos CevaaJ, Hennie Klein, Johan Quaars en Jan Schaalje. John de Rek liep persoonlijk rekord De onlangs bij Delta Sport aangeslo ten atleet John de Rek uit Sommelsdijk liep in Zoetermeer tijdens een 15 km.- loop een persoonlijk rekord. Hij liet een tijd van 56 min. noteren waarmee hij op de 40e plaats eindigde. Krijn de Oude in halve marathon Op het strand van Monster en op de binnenwegen van het Westland liep Delta Sport veteraan Krijn de Oude een halve marathon (21 km.)Door de harde wind, vooral op het strand, werd het een zwaar karwei. De Oude leverde een uitmuntende prestatie door als 8 e veteraan door de finish te gaan. Winnaar werd de Vlaar- dinger Steef Kijne in 1 uur 12 min. en 45 sec. Kees Verkerk en Simon Blom in aktie in Ahoy Door de Delta Sport-atleten Kees Verkerk en Simon Blom werd in de afgelopen week voor de eferste maal in dit seizoen deelgenomen aan de kop pelwedstrijd in de Ahoyhal te Rotter dam. Voor dit atletiek onderdeel tij dens de minivoetbalwedstrijden waren weer sterke koppels op komen dagen. Het Delta Sport duo, dat toonde weer aan kracht te hebben gewonnen, wist in een slepende race tot de finale door te' dringen, waarbij gerenommeerde lo pers als Koen Gijsbers en Cor Louws werden geklopt. In de finale liepen Blom en Verkerk in de eerste 3 ronden op kop, een positie waarop zij zich niet konden handhaven. Uiteindelijk moesten zij genoegen nemen met de overigens ver dienstelijke vijfde plaats. Zaterdag werd in het Zeeuws- Vlaamse plaatsje Heikant de 2e wedstrijd voor de Zeeuwse cross kompetitie gehouden. Op het vlak ke en modderige parcours gaven bok de atleten van Delta Sport weer acte de presence. De plaatselijke favoriet Piet Vonk won de wedstrijd bij de heren over 7500 meter in de tijd van 22 min. en 30 sec. voor de jeugdige Vlissinger Henk Lind ner die er 9.3 sec. langer over deed. Op de 8e en 9e plaats eindigden Simon Blom en Kees Verkerk in resp. 23.58 min. en 24,00 min. achter Jan de Bart en Johan Antheunisse, een viertal dat ook waarschijnlijk zaterdag a.s. aan de start zal verschijnen in de mossel loop. Herman Padmos werd 27 e, Martien Moermond 40e, Kees Reinhoud 42e, Hans van Elzelingen 52e, Jos Geluk 60e en Johan v. d. Hoek 65e. Bij de jongens D was Paul de Bruijn 19e, bij de jongens pupillen A J ohnny Ravia 17e en Steven Vis 23e. MEISJES Bij de C-meisjes legde Jacolies van Gastel op overtuigende wijze beslag op de eerste plaats waarmee ze haar 4e overwinning in dit seizoen boekte. Ze deed over de 1200 m. 5.03 min., bijna 10 sec. sneller dan nummer twee Nico- lien de Waal van Scheldesport. Voortreffelijk deed ook Charlotte Groenveld uit Bruinisse het met een 8e plaats, Jeantine Geleijnse werd 18e. Bij de dames legde Joke v.d. Kasteele beslag op de 6e plaats en Michaela Jongschaap eindigde als 8e bij de A- meisjes. Een prima verrichting was er ook van Marjolein Hartog die 7e werd bij de B- me isjes. Bij de pupillen meisjes werd Mascha Geleijnse 7e, Loselore Groenveld 16e en Alexandra Lode- wijk 16e. D-meisjes: Jeska Doeswijk 17e, Helen Zwart 29e en Nini Schot 29e. Op 1 februari 1964 is een part-time medewerker in dienst getreden. Na dien volgde een funktionaris en in 1975 de tweede. Verder ontvangt de Zeeuwse Sportraad administratieve steun van de Stichting Zeeland. Er is een uitbreiding van het personeel ge weest door de ontwikkeling van de rekreatie. De Provinciale Staten van Zeeland zijn toen akkoord gegaan met de komst van een full-time kon- sulent voor de rekreatie. Om het per soneel niet al te zeer uit te breiden zijn alle kommissies samengesteld uit vrijwilligers. Blijven funktioneren „Nieuwe ontwikkelingen herinne ren ons eraan dat vernieuwingen in de maatschappij ook in de sport doorwerken. Sport is ook welzijn. In de afgelopen jaren is in de provincie veel tot stand gebracht. Niet altijd was de samenwerking met de sport organisaties optimaal. Slechts met gezamenlijke inspanning zal het mo gelijk zijn als Zeeuwse Sportraad te blijven funktioneren. Maar ook door kontakten" tussen de Sportraad en de gemeenten en de provincie," besloot de heer Marteijn. Kompetitie Damklub Zierikzee Voor de onderlinge kompetitie van de damvereniging „Zierikzee" werde de volgende partijen gespeeld. 3-11: Johnny Wiltenburg-J. Rom- bouts 0-2; C. v.d. Velde-M. v.d. Wielen 0-2; C. Monteban-M. de Wild 0-2; A. Saman-C. Boot 1-1; J. de wild-W. v. 't Veer 2-0. 10-11: C. Boot-Johan Wiltenburg2- 0; J. Rombouts-J. de Wild 0-2; W. v. 't Veer-C. v.d. Velde 0J2; M. v.d. Wielen- C. Monteban 2-0; S. Douw-Johnny Wiltenburg 2-0. De stand aan de kop van de ranglijst: 1. M. v.d. Wielen 5-10; 2. S. Douw 5-8; 3. J. de Wild 5-8; 4. A. Saman 4-7; 5. C. Boot 5-7. Vrijdag 16 november speelt Zierikzee thuis tegen 's Gravenpolder III. Er wordt gespeeld in het Hervormd Ver- enigingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Toeschouwers zijn welkom. ((Illlllllillilllillllillllllillllllllllllllllllllllllllllllllllljll' s Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of s zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als S3 5' I Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche j§ Nieuwsbode, J&nnewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 1 I 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. ÉiiniiiiuiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinl In een wedstrijd met twee dui delijk verschillende speelhelften, zijn de Delta Sport heren er in geslaagd met ruim verschil (24-15) van Olympus te winnen, het begon erg matig voor de Zierikzeeenaren die er in de beginfase niet in slaag den de verdediging goed te orga niseren. De Olympus ploeg beschikte over twee goede schutters, die gebruik maakten van de geboden vrijheid en de Vlissingers zelfs aan een 7-3 voor sprong hielpen. Het laatste kwartier van de eerste helft bracht een kentering, de Delta Sport aanval begon beter te draaien en de verdediging sloot beter. Dit leidde er toe dat Delta Sport zelfs met voorsprong (9-8) kon gaan rusten. Tweede helft Na rust draaide de Delta Sport ploeg op volle toeren en moest Olympus ver terug. Soepel spelend en de vorm van voor de kompetitie benaderend, liep de score hoog op tot 22-10. In de laatste 10 minuten nam Delta Sport wat gas terug, Olympus kon hierdoor nog de achterstand tot 24-15 terug brengen. Van de jeugdige Delta Sport ploeg z*ijn niet minder dan 5 spelers uitge nodigd voor de Zeeuwse jeugdselektie t.vv. Frits Verhey, Andfe hartog, Bert de Vos (deze drie maakten vorig jaar ook deel uit van de selektie), Bert Nuyens en Jacco Vleeshouwer. Van het jeugdfront ook bijna louter goed nieuws. De jongens welpen boekten Hun 2e zege, 4-1 tegen Olympus. De jongens pupillen klopten Olympus in een span nende strijd met 8-7. De jongens adspiranten, door ziekte inkompleet, versloegen Olympus met 10-6. Dissonanten waren de reserves van de heren en de meisjes adspiranten die respektievelijk met 26-12 en 10- 6 van Olympus verloren. De meisjes pupillen wonnen uit met 4-8 van Walcheren. BAARLE-NASSAU, 12-11. in Baarlè-Nassau is maandag de 49- jarige landbouwer C. van Beek over leden nadat hij ruim vijf uur bekneld had gezeten in een bietenrooimachi ne. Nadat de man na ruim drieëneen half uur werd ontdekt, duurde het nog anderhalf uur voordat de brand weer - die de grootste moeite had door de drassige grond van het veld te komen - ter plaatse was. Kort na'ziojn bevrijding overleed de landbouwer aan rijn opgelopen verwondingen. „De Schouwse Zanger" Goed „gevallen - j Westhoekse vogelhouders- 2 MADRID, 12-11. De 49-jarige 2 Antonio Pole Romero heeft het 2 afgelopen weekeinde de Spaanse voetbaltoto gewon- nen. Hij won een recordbedrag 2 van 95 miljoen peseta (bijna 2 2 2 miljoen gulden)'. 2 Romero is al anderhalf jaar werkeloos. De laatste tijd 2 kreeg hij zelfs geen werkeloos- 2 heidsuitkering meer. De Span- 2 jaard is vader van vier kinde- liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiï Toernooi anker-kader 38/2 te Nieuwerkerk Het distrikt Schouwen-Duive- land van de K.N.B.B. gaat op vrij dag, zaterdag en zondag 16, 17 en 18 november een voor Schouwen- Duiveland uniek toernooi anker kader 38/2 organiseren in hotel „De Meelbaal" te Nieuwerkerk, Het toernooi is bedoeld als eind examen voor een aantal kandidaat ar biters, welke in de afgelopen maanden onder leiding van de distriktspromo- tors de heren M. Lems en K. Mod- demeijer een opleiding tot distrikts- arbiter hebben gevolgd. Het toernooi heeft een uitstekende bezetting met: Jaap Smit (Maasstad, Rotterdam) moyenne 40.00; Paul van de Voorde (Brugge, 'Belgie) moyenne 40.00; Hans de Swaan Arons (Maas stad, Rotterdam) moyenne 40.00; Theo Tas (T.M.V., Sluis) moyenne 30.00; Ton Paris (Maasstad, Rotterdam)mo- yenne 25.00; Jaap Hamelink (A.L.M., Goes) moyenne 20.00 en Kees Mod- demeijer (O.K.K., Nieuwerkerk) mo yenne 15.00. Vrijdag en zaterdag bevolkten, zoals elk jaar, bijna 400 verschillende vogels de „Koebel", keurig verzorgd en tentoongesteld door een aantal leden van de actieve vogelvereniging „De Schouwse Zanger". Kanaries, tropische vogels, duifjes, kwartels en andere vreemde vogels kwettereden er lustig op los en wer den uitermate goed bekeken door al-, lereerst een jury bestaande uit de he ren J. Smout en A. C. van Unen (ka naries) en W. Velt en P. C. de Grauw (tropen en parkieten) die de prijzen toekenden voor de mooiste vogels. Later kwamen de vogelliefhebbers uit geheel Schouwen-Duiveland die ook wel eens wilden zien wat hun kollega's uit de Westhoek op dit ge bied presteerden. Ze werden bezigge houden met het rad van avontuur en loten en de meesten gingen niet met lege handen naar huis. De uitslagen De uitslagen zijn als volgt: Kana ries pigm. E.K. 1979 Kampioen D. Dit toernooi evenals de arbiterkur- sus is voor het district Schouwen-Dui veland een unieke gebeurtenis welke ongetwijfeld een stimulans voor de biljartsport in dit district betekent. Als examinator is te Nieuwerkerk aanwezig de heer Bob Janse uit Rot terdam, U.B.M.-arbiter, die de kandi daten het praktische gedeelte van het examen zal afnemen. Het toernooi, waarmee vrijdagavond te 20.00 uur een aanvang wordt ge maakt, is mogelijk geworden door de sponsoring van de RABO-bank, Ehinger B.V. en het distrikt Schouwen Duiveland. Vos, le prijs D. Vos en 2e prijs D. Vos. Kanaries vetstof E.K. 1979. Kampioen D. Hoogerwerf, le pr. J. de Meij. Kanaries postuur E.K. 1979 Kampioen M. Fennet, le pr. P. Riete- co, 2e pr. M. Fennet. Tropenduifjes en Kwartels. Kampioen D. Vos bondskruis, le pr. A. Bevelander, 2e pr. L. Bom. Grasparkieten E.K. 1979 Kampioen W. J. de Jonge, le pr. P. Verweel, 2e pr. W. J. de Jonge. Alle vogels O.E.K. Kampioen A. H. van Twist, le pr. P. Rieteco, 2e pr. M. Fennet. Kanaries O.K. Kampioen M. Fennet, le pr. C. P. Bom, 2e pr. M. Fennet. Duifjes en Kwartels O.K. Kampioen W. J. de Jonge, le pr. G. P. Sonnemans. Grote parkieten O.K. Kampioen P. Verweel, 2e pr. W. J. de Jonge. Stamprijs De Stamprijs was voor D. Hooger werf (kampioen), J. de Meij (le prijs), C. P. Bom (2e prijs). De beker voor het alg. klassement ging naar M. Fen net terwijl de derbyprijs voor D. Hoogerwerf was. De prijzen bestonden uit fraaie be kers en waren deels beschikbaar gesteld door een 27-tal begunstigers afkomstig uit allerlei bedrijven en van partikulieren. Zaterdagavond rond 22.00 uur was de tentoonstelling afgelopen en werden de vogels weer naar hun vertrouwde kooien of vpliè- res thuis vervoerd. Eerste setverlies voor voüeybalploeg Kwiek De damesvolleybalploeg Kwiek uit Bruinisse speelde een thuis wedstrijd tegen de Kangoeroes en leed haar eerste setverlies. In de eerste set werd binnen tien minuten met 15-2 gewonnen. In de tweede set viel aanvoerster Sonja Krijgsman uit, waardoor Kwiek te snel en te verwarrend ging volleyballen. Na een time-out werd de opmars van Kangoeroes gestuit en konden de Bruse dames de set met een 15-7 zege afsluiten. De ploeg uit Oostvoorne gaf zich niet zomaar gewonnen en op gezweept door hun coach kwam zij met 8-11 voor. Een harde opslag be lette dat Kwiek alsnog voor kon ko men en Kangoeroes won met 8-15 de derde set, 2-1. De dames van Kwiek vonden het een blamage om tegen de als één na laatste op de ranglijst ge klasseerde Kangoeroesploeg een ge lijkspel te behalen en speelden in de vierde set zeer fanatiek. Kwiek won met 15-0, wat een 3-1 overwinning be tekende. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In de Tweede- Kamer- fraktie van het CDA wordt betwij feld of de aanpassing van de sociale uitkeringen, die afgelopen vrijdag door het kabinet is gepresenteerd in werking kan treden. HILVERSUM. Het hoofdbestuur van de VARA is het niet eens met de aktie, die her personeel en de onder nemingsraad hebben ontketend naar aanleiding van het afwijzen van de kandidatuur van Jan Haasbroek, thans direkteur radio van de VPRO, alsprogrammadirekteur televisie van de VARA. HILVERSUM. De KVP-partijraad heeft ingestemd met de regelingen voor de fusie met ARP en Ch tot CDA, die oktober 1980 zijn beslag zal moeten krijgen. De partijraad bracht wel een aantal wijzigingen aan in de door het partijbestuur voorgestelde CDA-statuten. SCHIPHOL. Kardinaal Wille- brands wil, in onderling overleg met de Nederlandse bisschoppen, nagaan of het mogelijk is een verhoging te bewerkstelligen van de bijdragen die de Nederlandse kerkprovincie aan het Vaticaan biedt. DEN HAAG. de Sleephellingmaat- schappij Scheveningen (SMS) is door de Haagse rechtbank failliet ver klaard. Het bedrijf verkeerde al ge ruime tijd in moeilijkheden. Reeds in 1975 werd surseance van betaling aangevraagd. ZOETERMEER. Met verbijstering heeft het bestuur van de Reformato rische Politieke Federatie (RPF) de „halfslachtige houding" van het CDA gadegeslagen tijdens het ka merdebat over het opstellen van kernwapens in Europa. Dit heeft een woordvoerder zaterdag meegedeeld. ROTTERDAM. Bij een ruzie in een discotheek in de Van Speijkstraat in Rotterdam is de Schiedammer B. F. van Pelt ernstig gewond geraakt. De man liep een aantal steekwonden in de buik op. De 38-jarige K. M. is door de politie aangehouden. LEEUWARDEN. Op een de monstratieve vergadering in Leeu warden hebben naar schatting 1000 ouders, studenten, docenten en bestuurders minister Pais en het par lement via een motie laten weten het niet eens te zijn met de voorstellen omtrent de omvang en het aantal toe komstige pedagogische academies. NIJMEGEN. Een felle uitslaande brand heeft zondagochtend om streeks 7 uur een vier verdiepingen tellend herenhuis aan de Mr. Franc- kenstraat in Nijmegen geheel ver woest. SCHIPHOL. De Nederlandse Char ter Luchtvaartmaatschappij Martin air zal volgend maar weer charter vluchten gaan uitvoeren tussen Ne derland en de Verenigde Staten. Dit heeft een woordvoerder van de maat schappij maandagmorgen bekendge maakt. EINDHOVEN. De 48-jarige J. E. uit Eindhoven, die ervan wordt ver dacht zijn 18-jarige plaatsgenoot Pe ter Schouten te hebben doodgesto ken, ontkent. De verdachte werd kort na de steekpartij door de politie in de woning van het slachtoffer aan getroffen. De ontembare jiniiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinMifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiji Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of I zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als I Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 1 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. 3iiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiHiiiiiiiii)iiiiiiiiniiiiiiiiiiHiiiinmnnninnmnn)iniiinnnHmnTiïïiniiiii) 139. Een moment staart de Noorman roerloos naar zijn gehate tegenstander. Dan uiten al zijn opgekropte gevoelens zich in een woeste kreet en met het zwaard in de vuist stormt hij naar voren. „De afrekening schurk", brult hij. „Vecht en sterf". De vorst van Bohuslan aarzelt een moment en de vlammen vonken in het scherp van zijn zwaard. Dan draait hij zich zonder een woord om, en rent terug langs de omloop. „Lafaard" hijgt Eric, die onmiddelijk de achtervolging inzet. „Vecht dan om je eer te redden!" De grote gestalte van de Bohuslaner ver dwijnt achter het gordijn van gele rook, dat de houten weergang omhult. „Keert terug!" schreeuwt Eric. Het is duidelijk, dat de omloop ieder ogen blik in elkaar kan zakken, nog eenmaal ziet hij de gedaante van de vorst van Bohuslan vaag tegen de vlammengloed. Dan een kreet van doodsangst gevolgd door een hevig ge kraak. Hoewel de half en half verkoolde planken beangstigend kraken doet de Noorman nog en kele stappen vooruit. Daar waar de vorst van Bohuslan zoéven nog stond is de weergang ver dwenen. Ineengezakt in de vuurpoel waarin ook de Bohuslaner zijn gruwelijk einde vond. Voor een ogenblik is dc Noorman zijn omge ving vergeten. Let hij niet op het gevaar. waarin hij zich bevindt. Voor zijn geestesoog doemen verwalde beelden op, de gestalte van Svitjold, die lang lang geleden zijn leven offer de tegen de Bohuslaner, evenals zovele naam lozen die de dood vonden in de strijd tegen de ze laffe, verraderlijke tegenstander. Zij zijn al len in de strijd tegen deze laffe, verraderlijke tegenstander Zijn alle gewroken nu, in het vuur en de as van dez^ burchtder boosaardig heid. De sinistere dreiging van Bohuslan is voor goed verdwenen, maar de herinnering blijft als een waarschuwing even vaag als de gestal te van de vorst van Bohuslan. De enige tegen stander wiens gelaat de Noorman nimmer aan schouwde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5