Garage M. van Dijke Zn. (Nieuwerkerk) begon als fietsenmaker Bazar voor uniformfonds „Oosterland's Fanfare" Angst en onzekerheid bij het jonge kind Burgemeester Van Bommel keukenshowroom van J. P. opent Boogert Winkelweekaktie in Renesse gaat zaterdag van start STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 november 1979 Nr. 22607 3 Jubilerend bedrijf NIEUWERKERK Ledenvergadering Vrijdag 16 november hoopt de Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging Schouwen-Duiveland een ledenvergadering te houden, in de zaal der Gereformeerde Gemeente in Nederland, Stationstraat 9 te Nieu werkerk. Na de huishoudelijke zaken zal de heer J. de Rooij uit Krabbendijke spreken over: „Gebod of model in de staatkunde". De spreker zal bij de open Bijbel uiteen zetten wat Gods gebod eist ook op het Staatkundig terrein. Denk aan zondagsheiliging, abortus en euthanasie. Na de pauze zal over dit onderwerp een diskussie gehou den worden. Voor tijd: zie agenda. Meubelrama uitgebreid De meubel- en woningtextielzaak „Meubelrama", eigenaar W. Fli- kweert, aan de Rijksweg te Nieuwer kerk heeft een geweldige uitbreiding ondergaan. Het winkel-showroom oppervlak is nu gebracht op 2000 m2. Op donderdagmiddag 15 november om 3 uur zal burgemeester J. van Bommel de opening verrichten. Vrijdag 16 en zaterdag 17 worden er open dagen gehouden. Tegelijker tijd wordt herdacht dat „Meubelra ma" 10 jaar bestaat. OUWERKERK Intocht Sint Nicolaas RENESSE, 12-11. De winkelweekaktie door de middenstandsvereniging van Renesse, van zaterdag 17 november tot en met woensdag 5 december, wordt zoals gebruikelijk geopend met de feestelijke intocht van St. Nikolaas. Met het fanfarekorps „Luctor et Emergo" vertrekt men zaterdag 17 november vanaf het dorpshuis om de Sint af te halen. Sinterklaas maakt een rondgang door het dorp, waarna hij in het dorpshuis wordt ontvangen. Op zaterdag 24 november wordt een boterletterwedstrijd gehouden. Door aankoop van een bon maakte men kans op een boterletter. Voor de kinderen tot en met twaalf jaar is er woensdag 28 november een kinder middag in het dorpshuis van Renes se, met onder meer een clown en een goochelaar. Op de Lange Reke is za terdag 1 december een feestmarkt. Er zijn stands van deelnemende winke liers, de beide banken en verschillen de verenigingen. De markt wordt 's ochtends om tien uur geopend door de burgemeester, mevrouw J. L. Niemants verdriet-Leenheer. Als ex tra attraktie is een waterorgel op het dorpsplein aanwezig. De beide ban ken organiseren vanuit hun stands een prijsvraag. Artiestenparade In „De Ark" is woensdagavond 12' december een grote showavond, Ar tiestenparade. Aan deze avond wordt meegewerkt door Henk Wijngaard, Sandy, de Twee Pinten. Conferencier' Bob Vrieling praat het programma aan elkaar en de Sunny Boys zorgen voor de muzikale begeleiding. De winkelweekkrant, waarin een over zicht van de attrakties, werd inmid dels huis-aan-huis bezorgd. Bij de deelnemende winkeliers ontvangt men voor elke bestede gulden een ze gel. Met de volgeplakte kaarten zijn prijzen te winnen. Op vrijdag 23 en 30 november en donderdag 6 decem ber worden in „Het Wapen van Zee land" trekkingen gehouden. De prijswinnaars worden in deze krant bekendgemaakt. OOSTERLAND, 9-11. De muziekvereniging „Oosterlans Fanfare" heeft een warm platsje in mijn hart, want het was de eerste vereniging waarmee ik in de gemeente kennismaakte, en die mij bij mijn installatie onlangs, een sere nade bracht", aldus burgemeester J. van Bommel van Duiveland, toen hij vrijdagavond j.I. de bazar van de muziekvereniging opende, die gehouden werd in de grote zaal van het dorpshuis „Oosterhof". De heer Van Bommel wenste de fir ma namens het gemeentebestuur alle goeds toe. Ing. Freriks bracht als „buurman" zijn beste wensen over en hoofdadministrateur de heer L. M. Hoeijenbos sprak namens het perso neel. Hij onderstreepte zijn woorden met de aanbieding van een prachtige eikenhouten klok met inscriptie. De heer Joh. Smits wenste als oudste werknemer de heer Boogert veel ge luk toe en haalde enkele oude herin neringen op. De rij sprekere werd af gerond door de heer M. Dalebout, voorzitter van de oranjevereniging en de heer Overbeeke, namens de Fed. Ondernemers Vereniging „Dui veland". Ingeleid door de voorzitter van de „muziek" de heer A. C. Meerman ge waagde Duivelands eerste burger ve der van het grote belang dat een mu ziekgezelschap heeft in een dorpsge meenschap. Spreker wees ook op subsidie die de muziekvereniging jaarlijks geniet van de gemeente dat zo neerkomt op 1,20 per inwoner. Enkel van de OosterJandse bevol king zou dit omstreeks 3,- per inwo ner bedragen. Een teken dat het ge meentebestuur in dezen haar best doet om de verenigingen in de ge meente voort te laten bestaan. Nu is echter een groot bedrag nodig voor de aankoop van nieuwe unifor men. die hoogst noodzakelijk zijn en hiervoor heeft men deze bazar geor ganiseerd onder het motto: „Kleren maken de man". „Ik hoop", aldus de burgemeester, „dat er veel geld binnen zal komen". Rad van avontuur Met een forse draai aan het rad van avontuur verklaarde de burge meester deze bazar voor geopend. Mevrouw van Bommel werd een rui ker bloemen aangeboden. Na deze in leiding ging de bazar van start met het rad van avontuur, een schiettent, ballengooien, grabbelton en nog ver schillende andere attrakties. Ook was er nog een stand met handwerk materiaal en waren ook mooie land kaarten verkrijgbaar zoals van de provincie Zeeland (17e eeuw). Al met al werd het een geslaagde bazar die goed bezocht werd door vele ingeze tenen, velen ook van buiten het dorp. De totale opbrengst zal later bekend worden gemaakt. De heer Boogert zei onder de in druk te zijn van zoveel vriendelijke woorden en goede wensen. Hij bood de burgemeester, als dank voor het verrichten van de opening een Delfts blauw wandbord met de afbeelding van een timmerman aan. evenals de zaag waarmee de heer Van Bommel de balk had doorgezaagd. Verder sprak de heer Boogert dankwoorden tot de wethouders en de gemeente-sekretaris, de mensen van de dienst Gemeentewerken, oud- Wegens hun 25-jarig jubileum bij de vrijwillige Brandweer Dreischor werden de heren v. d. Linde en Quist (door burgemeester C. Slabbekoorn) geëerd met het zilveren brandweer- kruis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK, 12-11. Garage M. van Dijke Zn. (Nieuwerkerk) begon als fietsenmaker. Deze maand was het 40 jaar geleden dat de heer M. van Dijke fietsenma ker werd. De zaak groeide uit tot een handel in fietsen en brommers met reparatie-inrichting. Later kwam ook de handel in motoren en auto's. In 1974 kwam de zoon Wim van Dij ke in het bedrijf. Nu de zaak 40 jaar bestaat, is een nieuwe showroom, feestelijk geopend. Vrijdag en zater dag werd daartoe „open huis" gehou den. ZIERIKZEE Geen ombudsvrouw in Vrouwencafé De inleiding, die heden (dinsdag) avond in het Vrouwencafé zou wor den gehouden, gaat niet door in ver band met ziekte van de Ombuds vrouw. Er zal wel vrouwencafé wor den gehouden, maar de thema-avond is uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Aanrijding Maandagmiddag omstreeks 17.00 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's bij het tolhuisje van de Zeelandbrug. Een auto bestuurd door C. M. K.-d. R. uit Nieu werkerk stopte te laat en reed tegen de auto van C. L. V. uit Bruinisse op. Aan beide auto's ontstond lichte ma teriële schade. HAAMSTEDE Natuur- en Vogelwacht Vrijdagavond 16 november is er op Haamstede weer een avond van de Natuur en Vogelwacht. De heer B. Boekhout uit Hellevoetsluis zal dan enkele films laten zien over het leven van de boomvalken. Deze mooie vo gels, die wé heus niet iedere dag te gen komen op Schouwen-Duiveland, zijn ware meesters in het luchtruim. Ze kunnen onvoorstelbaar wenden en draaien bij de jacht op insekten, maar daarbij kunnen ze ook nog in pijlsnelle vaart vliegende vogels vangen, zonder hun vlucht te onder breken. Iedereen die hiervoor be langstelling heeft is welkom, ook niet-leden. „Kleren maken de man" De showroom is 250 m2 groot en kan een flinke hoeveelheid auto's be vatten. Het vloeroppervlak bestaat uit 1038 grind-siertegels. De voor kant geeft een ruime aanblik door zes grote spiegelruiten. De verbou- wings-werkzaamheden zijn uitge voerd door aannemer C. Geuze met het metselbedrijf M. Capelle uit Oosterland. Het schilders werk ver richtte fa. Hagesteijn-Verboom, ter wijl de verlichting werd verzorgd door Electro-Lievense. Een groot aantal belangstellenden en geïnteresseerden bezochten de vernieuwde zaak. Veel bloemen en planten sierden de nieuwe show room. Kantoorruimte Ook is een nieuwe kantoorruimte ingebouwd. Momenteel wordt met vier man in de garage-gewerkt, ter wijl mevrouw v. Dijke de admi nistratie voor haar rekening neemt. In de nieuwe showroom staan zowel nieuwe auto's als goede „occasions Het bedrijf is bij-de-tijds ingericht, met testapparatuur, hefbruggen en wat maar nodig is op dit gebied. Iets bijzonders vormt een nieuwe wagen, met het opschrift: „negende wagen van...." een bepaalde klant - een plaatselijke bakker, deze had op zijn beurt een reklame-bakkertje er op geplaatst met een enorme taart - met de naam Van Dijke erop, en de naam (het merk van de auto) en nog „veel succes". RENESSE Ledenvergadering V.V.V. Renesse In „Het Wapen van Renesse" wordt donderdag 15 november de le denvergadering van de V.V.V. Renes se gehouden. Op de agenda staat on der meer het verslag van de evene menten 1979 en de nieuwbouw van het V.V.V.-kantoor. Na de pauze wordt de begroting voor 1980 behan deld. Er komt een voorstel om met ingang van 1980 een inflatiekorrek- tie van 3 xh procent toe te passen op de kontributie. Gelukwensen Een en ander trok beide dagen veel belangstelling. Met de opening van dit vernieuwde bedrijf is de Nieu- werkerkse zakenwereld weer een stuk rijker geworden. HAAMSTEDE Verkoping Herv. Vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereni ging „Priscilla" in Haamstede houdt donderdag 22 november een verko ping van eigen gemaakte handwer ken in de Hervormde kerk. De op brengst is bestemd voor de kerk. Voor tijd: zie agenda. DREISCHOR Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 20 november vindt in het Dorpshuis te Dreischor een bij eenkomst plaats van de afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Onder lei ding van mevrouw Den Dreu zal gen, praat worden over het thema: „Ik en jij, hoe leven wij?". Uitvoering S.V.O.W.K. Vrijdagavond 16 november houdt Sportvereniging „Ouwerkerk" de jaarlijkse uitvoering. Tijdens deze avond zullen de leerlingen van de zesde klas van de lagere school het toneelstukje „Mevrouw Brompot en de Tovenaar" opvoeren. Vervolgens zetten enkele amatereurtonelisten het vrolijke blijspel „Firma Boogaard vraagt chef de bureau" op de planken. De avond wordt besloten met bal na. OOSTERLAND Avond brandweer Evenals vorig jaar hoopt ook de Duivelandse brandweer die hier ter plaatse gestationeerd is, vrijdaga vond 16 november een gezellige avond voor zijn leden te geven in het cafetaria „Neffen d'Eule", van de fa milie A. Dorst. Er zal namelijk een Bingo-avond gehouden worden met mooie prijzen. Personen boven de zestien jaar zijn op deze avond harte lijk welkom. Hoe meer hoe liever. Lijst-kollekte In de week van 12 t/m 17 november 1979 zal er hier ter plaatse een koliek- te gehouden worden, door middel van intekenlijsten, ten bate van het Fonds voor Elepsiebetrijding „De Macht van het kleine" te Heemstede. Vroeger werd voor dit doel wekelijks met busjes gekollekteerd onder de naam de „Macht van het kleine",,, zo dat het doel algemene bekendheid geniet Gespreksstof op ouderavond ZIERIKZEE, 12-11. Op vrijdag 9 november werd in de kleuterschool „De Maltarakkers" de jaarlijkse ouderavond gehouden. De voorzitster van de ou derkommissie, mevrouw L. Kort-Uijl, opende met verwelkoming van de ou ders, (zij vond het jammer dat er maar zo weinig vaders aanwezig konden zijn), twee leden van het schoolbestuur en de heer Gabri de Groot, jeugwerk- funktionaris van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. Na gebed en de inleiding gaf zij het woord aan de secretaresse, mevrouw J. A. v. d. Schelde-Dool, die de belan grijkste gebeurtenissen van het afge lopen jaar vanuit de ouderkommissie opeen rijtje zette in het jaarverslag. Mevrouw J. v. d. Velde-Schoonen las daarna het financiëel overzicht voor. Vervolgens werd de verkiezing van een nieuw lid voor de ouderkommis sie gehouden in de funktie van pen- ningmeesteresse, in verband met het aftreden van mevrouw J. v. d. Velde- Schoonen, die niet meer herkiesbaar was. De voorzitster van de ouder kommissie dankte haar hartelijk voor haar inbreng gedurende de laatste twee jaar en overhandigde haar als blijk van waardering een fraaie plant. Daar zich slechts één ou der beschikbaar had gesteld, werd deze kandidate, mevrouw C. Met doorzagen van balk OOSTERLAND, 9-11. „Ik werd er stil van toen ik hier binnentrad", zei burgemeester J. van Bommel vrijdag middag bij de officiële opening van de nieuwe keuken showroom en Bouwmarkt van de heer J. P. Boogert aan de Wilgenstraat op het industrieterrein in Oosterland. Nadat de eerste burger van Duive land een balk had doorgezaagd, kreeg hij van de 5-jarige Peter Boogert de sleutels /van het nieuwe bedrijfsgedeelte overhandigd. Me vrouw Van Bommel-Den Hartog kreeg een fraai boeket bloemen aan geboden. De burgemeester sprak zijn bewon dering uit voor hetgeen hier in korte tijd werd gepresteerd. Precies een jaar geleden legde de heer Boogert de eerste steen voor deze opstallen. Ver der werd gememoreerd hoe hij 11 jaar geleden als timmerman voor zichzelf begon in de Lange Dreef in een klein schuurtje, hetgeen nu is uit gegroeid tot een bedrijf met ruim vijf-en-twintig werknemers. burgemeester J. D. de Kam en verder tot allen, die aan de totstandkoming van dit nieuwe bedrijfsgedeelte heb ben meegewerkt. Loodsen Het bedrijf bestaat thans uit twee tegen elkaar gebouwde grote lood sen: één van 18 x 60 meter en één van 18 x 65 meter. Verder een overkap ping om te lossen en te laden van 12 x 20 meter. In deze grote ruimte is alles ondergebracht: Een showroom van keukens en badkamers van 270 m2, verkoopoppervlakte voor ijzerwaren en gereedschappen voor de doe het zeiver van eveneens 270 m2. Verder een grote ruime werkplaats voor de machinale houtbewerking met daar naast een groot magazijn van hout-en plaatmaterialen en twee kantoor ruimten. In de winkelruimte zijn alle materialen en gereedschappen uit gestald, zoals gereedschappen voor de land- en tuinbouw, elektrische ge reedschappen, verfwaren en gereed schappen voor de bouw. Boven de winkelruimte is een zolder gekreëerd waar nog tal van goederen kunnen worden opgeslagen. Verder een c.v.- ketelhuis, rijwielbergplaats, een mooie kantine voor het personeel, met toiletten, keuken, wasgelegen heid en een bergplaats voor het hout afval van de machines dat hierin ge zogen wordt en dat verstookt wordt in de centrale verwarming. Wanneer men alles in ogenschouw neemt wekt het geen verwondering dat het bedrijf aan de Lange Dreef te, klein geworden is. Ter gelegenheid van deze opening werden alle school kinderen van lagere- en kleuterscho len en van de peuterklas getrakteerd. Soesman-Janse van Noordwijk, met algemene stemmen in de ouderkom missie benoemd. Na de pauze met koffie vertoonde mevrouw L. de Jonge-van 't Hof dia's over de kleuters. Daarna introduceerde zij de heer Gabri de Groot met een lezing over het thema „Angst en agressie bij het jonge kind". Hij begon met de aan wezigen duidelijk te maken wat angst en agressie inhouden. Angst, vrees of schrik zijn emotio nele toestanden, die synoniem aan el kaar zijn. Agressie is het uiterste van het angstig zijn. Als definitie van angst noemde hij de verdedigingsli nie. Angst bij kinderen kan zich bij voorbeeld uiten door zich erg belang rijk voor te doen om daardoor de angst te verdringen. De onzekerheid kan ook een rol spelen bij het angstig zijn. Iedere leeftijd kent zijn eigen angsten. Een klein kind heeft zijn kleine angsten, zoals die zich al kunnen voordoen bij een baby van 8 maanden oud, dat zich voor vreemden angstig voelt (eenkennigheid). Het begrip „angst" illustreerde de heer De Groot met een aantal voorbeelden van onderzoekin gen van bekende psycologen. Niet abnormaal Angst is niet abnormaal, maar je kunt het wel aanwakkeren, zoals bleek in de bij behorende film „De angst van het jonge kind". Na deze film, die een situatie weergaf zoals die zich in ieder gezin kan voordoen, was er gelegenheid tot diskussie, waarvan goed gebruik werd ge maakt. De hoofdleidster, mevr. De Jonge- van 't Hof, bedankte Gabri voor deze lezing en overhandigde hem hiervoor een presentje. Zij opperde het idee eens te bezien of er in eigen kring mo gelijkheden zijn om ook voer andere onderwerpen met elkaar van gedach ten te wisselen. Mevr. De Jonge besloot de oudera vond met gebed. PEKING. De Chinese politie is bij de „Muur van de Democratie" in Pe king slaags geraakt met Chinezen die zich hier verzamelden om een onoffi cieel verslag te kopen van het proces tegen de bekende dissident Wei Jingshen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3