J. Kiezenberg nam afscheid als brandweerkommandant STREEKNIEUWS VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Kerkwerve varkenslappen Na vijfentwintig jaar Woningen aan Pr. Margrietstraat Bruinisse krijgen polyglas ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 november 1979 Nr. 22606 3 500 gram 5.48 I 2' 500 gram QDf schouderkarbonaden 500 gram 4.98 2' 500 gram Mi VpApunuud Vooxdeilg Winkelpassage 'APPELMARKT- 23. Zterikzee DREISCHOR, 9-11. Op een receptie aangeboden door het gemeentebestuur van Brouwershaven werd afscheid ge nomen van Jan Kiezenberg, kommandant van het korps 'vrijwillige brandweer Dreischor. Gedurende 25 jaar heb ben hij en zijn echtgenote (belangrijke figuur op de ach tergrond) met volle toewijding het korps gediend. Burgemeester C. Slabbekoorn be dankte hen hartelijk tijdens zijn ope ningswoord, waarin hij ook de belangrijke taak toelichtte van de brandweer. „Kijk, als jongen en ook later ziet men graag „een flinke fik", maar de ze op deskundige wijze bestrijden, dat is een andere zaak: daar gaat heel wat studie aan vooraf", aldus de bur gemeester. Voor al dit werk, verricht in die 25 jaar, speldde de spreker de heer J. Kiezenberg een omderschei- ding op, n.l. het zilveren brandweer- kruis. Twee andere koipsledejn, de heren v. d. Linde en Quist vierden evepe^ns; hun 25-jarig jubileum en ook zij ontvingen het zilverèh brarid- weerkruis. ZIERIKZEE Ouderavond „De Woelwaters" Maandagavond 19 november houdt de ouderkommissie van de openbare kleuterschool „De Woelwater" de jaarlijkse ouderavond. Na het huis houdelijk gedeelte zullen enkele filmpjes worden vertoond over di verse gebeurtenissen op school. Ver der mogen de aanwezigen ook zelf aan slag met het materiaal waar de kinderen dagelijks op school mee werken. Aanrijding Zondagavond omstreeks 21.00 uur vond op de kruising Nieuwe Koolweg-Klerksweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Van de Klerksweg kwam een wagen bestuurd door L. P. V. d. Z. uit Nieu- werkerk aanrijden. Uit de richting Haamstede over de Nieuwe Kooiweg kwam een wagen, chauffeur J. M. R. uit Yerseke aanrijden. V. d. Z. zou een beoordelingsfout hebben ge maakt waardoor een aanrijding ont stond. De wagen van V. d. Z. ging De betreffende echtgenotes kregen allen een prachtige luchtopname van Dreischor. Vervolgens voerde de nieuwe kom mandant, de heer J. de Jonge het woord. Hij sprak over de goede sa menwerking tussen hen beiden in de afgelopen 10 jaar en de stormachtige ontwikkeling die de brandweer de laatste tijd heeft doorgemaakt. In 1953 begon men met de bell en- wagen, nog een „echte" brandweer auto zoals wij die ons allen voorstel len, behangen met slangen, brand weerlieden staande op de zijkanten en de komm3fidattt'--èr^ bGvfenop.?r? Daarna kwam de huidige Mercedes. In 1975 kreeg het korps voor het eerét uniformen, perslucht en hoge drukspuiten. Dit is in de eerste plaats te danken aan de brandweer kommissie Brouwershaven, die dit alles voorstond. Nieuwe auto Ook vertelde kommandant De Jon ge over de tijd toen zij de bevelvoerders-kursus in Breda be zochten, geen sinecure. Daar slaag den beiden en na het examen op weg naar huis waren zij getuige van een ongeluk, waarbij een aanhanger met vier volle flipperkasten betrokken was en de knaken en guldens her en der verspreid lagen over de weg. Had dit ongeluk soms iets te maken met het regelmatig aanschaffen van een nieuwe auto? over de kop en kwam in de berm te recht. De auto werd totaal vernield door takelbedrijf J. de Jong uit Zie- rikzee weggesleept. De wagen van R. werd licht beschadigd. Er waren geen gewonden. Verbouwd kantoor N.M.B. Het kantoor van de Ned. Mid- denstandsbank N.V. aan de Lange Jan Kiezenberg krijgt het zilveren brandweerkruis Opgespeld door bur gemeester C. Slabbekoorn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Daarna volgde nog een rij van spre kers zoals Piet Smalheer, komman dant van Brouwershaven, Quant, kommandant van Zierikzee en Den Hartog, kommandant van Borssele. Iedereen was vol lof en de afscheid nemende jubilaris en zijn vrouw kre gen tarijke cadeau's aangeboden waaronder een kleurentelevisie, een imperiaal voor een fiets, een horloge, een tafelkleed en een kop en schotel, zulks met een speciale toelichting van kommandant Smalheer uit Brouwershaven. Het was een zeer geslaagde recep tie met een grote opkomst van voor namelijk kollega's, waaraan men weer eens kon zien hoe velen zich in deze omgeving vrijwillig inzetten voor deze moeilijke taak. En dan te bedenken dat in grote steden zoals b.v. Amsterdam de beroepsbrand weer met een groot tekort te kampen heeft van'40 brandweerlieden waar door vele kazernes niet of onderbezet zijn. Na het officiële gedeelte werd „het blussen van binnenbrandjes" met verve in praktijk gebracht. Nobel^traat (6) is ingrijpend ver bouwd. In verband hiermede wordt op vrijdag 16 november (van 17.00-20.00 uur) „open huis" gehou den'vbor het publiek. Een ruimer en moderner kantoor is ontstaan, mede als gevolg van de geïnstalleerde ba- lieterminals. Woningbouwvereniging „Beter Wonen" Op maandag 26 november verga dert in de M on dragon-foyer, de Wo ningbouwvereniging „Beter Wonen". Op deze vergadering wor den het jaarverslag - en de rekening 1978 aangeboden. Bestuursverkie zing vindt plaats i.v.m. aftreden van de heer L. Becu, die herkiesbaar is. Aftredend en herkiesbaar is verder de kommissaris de heer M. C. Verhei- jen. In een bestaande vakature kan. voorzien door benoeming van de heer H. P. Everwijn te Haamstede. Voor de ledenraad zijn aftredend en herkiesbaar: mevrouw F. D. Bijl van Egmond en de heren F. Hoekstra, H. Breen, F. Langenberg, J. van Urk, L. Berrevoets, F. J. M. van Hooydonk, G. A. Wagtendonk, P. v. d. Blom (Bruinisse), H. Coomans (Kerkwerve) en A. Timmer. Aan de orde komen verder bestaan de woningbouwplannen. Bijeenkomst vrouwengroep Donderdag 15 november komt de Hervormde vrouwengroep „Wees een Zegen" weer bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Verkoop zonder vergunning Zaterdagavond heeft de politie een halt toegeroepen aan de verkoop zon der vergunning van worst, hambur gers en andere etenswaren. De ver koop bleek te geschieden door een Is raëliet die sinds vier maanden ille gaal in Nederland verbleef. De man vertoefde sinds enige tijd in Renesse. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen organiseert op dinsdag 20 november een bijeenkomst in het Tonnenmaga- zijn. De avond wordt gevuld met spinnen met een spintol en andere handwerktechnieken, zulks o.l.v. mevrouw T. Stigter, te Noordgouwe. NOORDGOUWE Filmavond over sport Woensdagavond 14 november wor BROUWERSHAVEN, 10-11. Vele personenwagens rijden rond met slecht afgestelde koplampen. Dit bleek weer eens overduidelijk op de banden- en lichten kontröle die onlangs is gehouden bij Autobedrijf Slager B.V. in sa menwerking met de afd. Brouwershaven van Veilig Verkeer Nederland. Van de 50 auto's was er slechts 1 die goed afgestelde lichten had, de overi ge moesten allemaal bijgesteld wor den. Jammer, dat percentagegewijs nog steeds zo weinig automobilisten van deze jaarlijkse gratis kontróle's ge bruik maken. Veilig Verkeer Neder land, afd. Brouwershaven hoopt dan ook, dat een volgend jaar meer auto mobilisten zich hiervoor zullen aan melden. Fietsen Op 3 november hiel de afdeling in samenwerking met de Fa. A. v. d. Hoek Zonen te Brouwershaven een fiets- en bromfietskontröle. Door ouderen en jongeren werd hier in rui me mate gebruik van gemaakt. Al hoewel deze kontrölè dit jaar voor het eerst plaats vond, werden reeds meer dan 60 fietsen gekontroleerd. In vele gevallen, met name voor wat re flectoren betreft, werd geadviseerd verbeteringen aan te brengen. De bromfietsen schitterden helaas door afwezigheid. Aan het einde van deze toch geslaagde akties bracht de voorzitter van de afdeling Brouwershaven van Veilig Verkeer Nederland de heer M. A. Hanse dank aan de medewerkers en overhandigde een presentje. jjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiif s Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of i zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als i i Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche 1 Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. 'yjiintiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiii Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als 1 I Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de 1 heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche 1 I Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) I f 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiMinimumiffi den in het Verenigingsgebouw films vertoond over Sport en Spel. De Dorpsraad, organisator van deze bij eenkomst, heeft de films ter beschik king gekregen van de Zeeuwse Sport raad. Voor tijd: zie agenda. N1EUWERKERK Inbraak Zondag 11 november werd bij de familie F. aan de Loensyveg tussen 9.30 en 12.00 uur ingebroken. Ont vreemd werd geld, antiek, kaas, een schilderij en andere zaken ter waar de van f 4000,—. De dader(s) ver schafte zich toegang door een deur te forceren. Binnenbrandje Zondag 11 november werd de brandweer van Duiveland gealar- méerd. Bij de familie B. aan de Gal- geweg 6 te Nieuwerkerk was brand in de keuken uitgebroken. Toen de brandweer ter plaatse kwam hadden de bewoners inmiddels de brand zelf geblust. OOSTERLAND Vogeltentoonstelling De vogelhoudersvereniging „Ons Genoegen" te Zierkzee, organiseert een grote gewestelijke vogelten toonstelling op vrijdag 16 en zater dag 17 povember in het dorpshuis „De Oosterhof"Er wordt deelgeno men met ruim 320 vogels uit de gehe le provincie Zeeland. Onder de vo gels: kleur- en postuurkanaries, tro pische vogels, grote en kleine parkie ten, kwartels en duiven. De vogels worden gekeurd door een vijftal keurmeesters. Diverse attrakties zul len de tentoonstelling opfleuren. De opening vindt plaats op vrijdag 16 november (19.00 uur). BRUINISSE Verkoping Welfare goederen Het Rode Kruis te Bruinisse is voornemens een verkoopmiddag te houden t.b.v. het Welfarewerk. Een groot aantal zelfgemaakte artikelen zoals handwerken e.d. zullen te koop worden aangeboden. Ook zal er een verloting worden gehouden met als hoofdprijs een zelfgemaakt poppen huis. De dames van het Welfarewerk hopen weer evenals vorige malen op een goede belangstelling waardoor deze verkoopmiddag weer een goed succes zal worden. Een en ander zal plaats hebben in het bejaardenver zorgingstehuis „In 't Opper" op don derdag 15 november a.s. 's middags van 2 tot 5 uur. DENVER. Een Iraanse student heeft zondag in Denver een Ameri kaan doodgeschoten en twee anderen gewond, zo heeft de politie meege deeld. De Iraanse student greep naar zijn geweer toen de Amerikaanse jongelui hem bij zijn woning lastig vielen, j LQNpEN. De Britse mevrou>y Re- nee Thorthon is zaterdag als eerste vrouw Het Kanaal met een ballon overgestoken. De „vlucht" duurde dankzij een zeer gunstige wind slechts een uur. De ballon van me vrouw Thorton landde in een veld op 5 km van Boulogne. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Poortvliet: Tj. de Jong, eervol ontheven predikant met de bevoegdheid van emeritus, 1.1. verbonden aan de Rhodesia-zending, wonende te Doornspijk; te Elburg: K. A. Abelsma, Wateringen. Aangenomen naar Krimpen aan de IJssel: G. Cazemier, Groningen. Nederlands Gereformeerde Kerken Beroepen te Oegstgeest: G. de Lan ge, kand., Middelstum. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Schiedam: J. P. Boiten, kand. te Zeist, die bedankte voor Naarden, Rotterdam en Zuid- land. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Randburg (Transvaal, Zuid-Afrika): Chr. van der Poel, Yer seke; te Capelle aan de IJssel: J. Mol, Rijssen (Zuiderkerk). Bedankt' voor Borssele: P. Blok, Dirksland. Oud Gereformeerde Gemeente BRUINISSE. Dinsdag 13 novem ber: 19.30 uur ds. J. Schinkelshoek, Stavenisse. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 13 NOVEMBER NED. I. De EO brengt onder het motto Ontdek het andere geluid, de jongeren- rubriek Ronduit op het scherm, waarin aandacht wordt besteed aan de EO- jongerendag, die het motto had Gij zult mijn getuige zijn. De tweede aflevering van Heer leer ons bidden, wordt gevolgd door het quiz-programma Kennen en kunnen, een spelprogramma waarin alle prijzen voor een goed doel bestemd zijn. De rubriek Tijdsein brengt de massazelf moord van Jonestown in herinnering een sectarierexces dat meer dan negenhon derd mensen het leven kostte. De NOS zet de uitzending voort met de driedelige reeks De schone schijn, waarin de Neder landse cultuurpolitiek aan de orde komt. NED. 11. Sindbad de zeeman wordt gevolgd door Duel in de diepte, waarin Feliciano Lucas te pakken heeft gekre gen. Na het nieuws volgt de zevende afle vering van Het ongeluk, waarin dit keer de leraar Frank Martin de hoofdrol speelt. Voorts Brandpunt en Alle zegen komt van boven, waarin pastoor Dudd- leswell een bazar heeft opgezet. Zijn kapelaan adviseert hem de bazar in een grote tent te houden, omdat het in Enge land nogal eens wil regenen, 'n Nieuwe wijk, 'n nieuwe kerkdeze vraag duikt steeds weer op, daar waar nieuwe woon wijken uit de grond verrijzen en, als de Bijlmermeer, Ommoord en Overvecht. DINSDAG 3 NOVEMBER NED. I. 10.30 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor douen; 13.45 Schooltele visie; 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Ronduit; 19.30 Here, leer ons bidden; 19.50 Kennen en kunnen; 20.40 Tijdsein; 21.37 Journaal; 21.55 De schone schijn; 22:40 Nieuws. NED. II. 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 19.59 Sinbad de zeeman; 19.25 Duel in de diepte; 20.00 Journaal; 20.27 Het ongeluk; 21.20 Brandpunt; 21.55 Alle zegen komt van boven; 22.20 'n Nieuwe wijk, 'n nieuwe kerk?; 22.50 Nieuws. MANILLA. Bij een brand in een school in Manilla, op de Philippij- nen, zijn vrijdag 110 kinderen ge wond. Veel scholieren waren in hun angst uit de ramen gesprongen en lie pen daarbij frakturen op. MÜNCHEN. Op dringend verzoek van de regering in Bonn worden twee Palestijnse guefillastrijders vrijgela ten, die in München gevangen zitten. Dit is vrijdag meegedeeld door de premier van Beieren, Franz Jozef Strauss. Vorm energiebesparing BRUINISSE, 10-11. De christelijke woningbouwvereniging Schouwen- Duiveland heeft een brief gestuurd aan de bewoners/huurders van de Pr. Margrietstraat. Hierin wordt mededeling gedaan van plannen m.b.t. het aan brengen van dubbele beglazing (polyglas) in de ramen van de woningen. Het bestuur is zich bewust van de wenselijkheid tot vervanging van de ramen omdat de konstruktie ervan veel te wensen overlaat. Mede gelet iop het feit dat de overheid noodzaak tot energiebesparing krachtig propa geert, zal worden onderzocht in hoe verre rijkssubsidie kan worden ver kregen voor de uit te voeren werk zaamheden. Indien men hierin slaagt zal desondanks toch niet ontkomen kunnen worden aan enige verhoging van de huurprijs tengevolge van deze verbetering. Een bezwaar hoeft dit echter niet te zijn, zo meent het bestuur, omdat door energiebespa ring een aanmerkelijk bedrag uit gespaard zal kunnen worden. Meer komfort Bovendien biedt dubbele beglazing meer komfort (geen beslagen ruiten, veel minder trek e.d.), terwijl de huurverhoging slechts enkele gul dens zal zijn. Het is de bedoeling, dat alleen de ramen zullen worden ver vangen en de kozijnen nog niet om dat dit not niet nodig wordt geoor deeld. De nieuwe ramen zullen wor den voorzien van 1 ventilatiestrip en 1 klapraampje teneinde te kunnen ventileren. In de hoekwoningen, die een derde kozijn hebben, zal één groot raam met eveneens polyglas worden aangebracht. Met deze voor zieningen zullen de woningen in de Pr. Margrietstraat, die overigens in een zeer goede staat van onderhoud verkeren, nog meer komfort bieden aan de bewoners. In december, zo deelt het gestuur mede, zal nog een voorlichtingsavond voor de bewo ners worden gehouden waarop defi nitieve mededelingen zullen worden gedaan. Huwelijks- kaarten g Geboorte- kaarten 5 Komt u onze uitgebreide sortering eens inzien! 5 Wij drukken ze graag j| voor u! Drukkerij L 0 Jannewekken11 4301 HH Zierikzee Tel. (01110) 2255 f /ïïim(m((ii(füi(iiifiii(iii(iiiiiiiiiuiiiiiiii Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3