deurloo Hoofdstad Operette met „Die Csardas Fürstin" SINT NICOLAAS KOMT ZATERDAG 17 NOVEMBER NAAR ZIERIKZEE 2 part-time verkoopsters HOTEL BOM HAAMSTEDE 15 november in Concertzaal Gemeente Zierikzee zendt „rapporten" over tweetal scholen naar Den Haag STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 november 1979 Nr. 22605 Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 Nog even en het is weer zover: ,,Zie ginds komt de stoomboot". Op zater dag 17 november zal Sint Nicolaas zijn intocht in Zierikzee maken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De deelnemende ondernemers zul len kenbaar zijn aan de witte vlag met zwarte leeuw, alsmede aan het bekende Z.O.C.-schild. Advertentie Gezellig samen zijn met Gelegenheid tot dansen in op Zaterdag 24 november a.'s. met medewerking van de musicus BABY DEN TOONDER aanvang 20.30 uur, reser veer nu: er is maar plaats voor 100 personen. Tel. 01115-2229 entree 2,50. werd ingebroken bij Verhage's Speel goedhuis in de St. Domusstraat. De daders verschaften zich toegang door een ruit aan de achterzijde van de winkel in te slaan. De ruit werd van te voren ingesmeerd met appelstroop. Eigenaar van de speelgoedwinkel de heer Lindhout deelde desgevraagd me de, dat voor zover thans gekonstateerd kon worden, voor een waarde van f 12.000,- aan speelgoed werd ontvreemd. De Technische Recherche stelt een nader onderzoek in. KERKWERVE Ophalen oud papier Zaterdag 10 november haalt de s.v. WIK oud papier op in Kerkwerve, Noordgouwe en Schuddebeurs. Wilt u het s.v.p. gebundeld aan de weg zet ten? ,NEW DELHI. Premier Charan Singh van India heeft verklaard dat mevrouw Indira Gandhi zo spoedig mogelijk naar de gevangenis moet wegens de .misdaden" die ze had be gaan toen ze premier was, zo meldt het Indiase persbureau PTI. ROME. Een lid van de Zwitserse garde heeft een met een mes gewa pende man overmeesterd die het Va- ticaan probeerde binnen te dringen en zei dat hij de paus wilde vermoor den. LONDEN, De Britse regering heeft woensdag bekendgemaakt dat het konflikt inzake de onafhankelijk heid van Rhodesië vrijwel geregeld TEHERAN. Het officieuze Iraans staatshoofd, de ayatollah Chomeini, heeft de Verenigde Staten gewaar schuwd dat het Iraanse volk in het geweer zal komen tegen iedere Ame rikaanse militaire aktie tegen Iran. STOCKHOLM. De Scandinavische Lucht vaartmaatschappij Sas heeft 3 DC-9 vliegtuigen aan de grond gehou den, nadat boven de achterdeur scheurtjes in het alluminium waren aangetroffen. Dit heeft een woord voerder van de luchtvaartmaat schappij woensdag meegedeeld. PARAMARIBO. Op de suikerplan tage Mariënburg in Suriname hebben alle arbeiders het werk neergelegd. Met de grootste moeite kon vak bondsleider Derby hen bewegen weer aan het werk te gaan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DALEN. In Dalen (Drenthe) is don derdagavond een boortoren van de Nederlandse Aardoliemaatschappij neergetort. Niemand werd gewond. De materiële schade bedraagt vele miljoenen guldens. DEN HAAG. Enkele tientallen mensen hebben donderdagmiddag voor de Griekse ambassade in Den Haag gedemonstreerd voor de vrijla ting van twee Haagse mannen uit een Griekse gevangenis. De twee - 19 en 24 jaar - zitten daar al drie maanden vast op verdenking van hasjsmok- kel. DEN BOSCH. De P.v.d.A. en de P.P.R. in Noord-Brabant willen meer openheid bij de Provinciale Noord brabantse Elektriciteits Maatschap pij (PNEM). Dit blijkt uit een open brief van de Raad van Commissaris senen de Directie.van dit bedrijf. In de brief wordt gesteld dat volksver tegenwoordigers nauwelijks inzicht hebben in het bestuurlijk reilen en zeilen van de PNEM. DEN HAAG. Met ingang van het boekjaar 1981 moeten instellingen in de gezondheidszorg een ,,funktionele boekhouding" gaan voeren opdat enig inzicht ontstaat in de kosten van de verschillende functies, die zieken huizen vervullen. Dat wil althans de P.v.d. A.-fractie in de Tweede Kamer. ZIERIKZEE, 8-11. Een dezer weken ontvangt het ministerie van onderwijs zowel een bouwkundig als een onderwijskundig verslag over de openbare Theo Thijssenschool en kleuterschool De Woelwaters, waaraan de gemeente Zierikzee momenteel de laatste hand legt. Beide verslagen dienen als aanvul ling op het gemeentelijk Onder wijsplan, waarin de (voorgestelde) toekomstige situering van scholen in de stad wordt toegelicht. Begin vorige maand is de dienst Gemeentewerken voor het bouwkun dig verslag wezen vaststellen wat er aan de twee genoemde schoolgebou wen niet deugt en waarom een (,,de") verhuizing ten zeerste noodzakelijk is. De leiding van beide scholen heeft inmiddels in het onderwijskundig verslag de redenen neergelegd waarom in deze gebouwen deugde lijk lesgeven niet meer mogelijk is (konditie van de gebouwen, ligging etc.). Het initiatief tot het opstellen der verslagen is uitgegaan van de ge meente Zierikzee. Dit deelde het hoofd van de Theo Thijssenschool, J. I. Goedhart, don derdagavond mee tijdens de jaarlijk se ouderavond van deze openbare la gere school. Nieuw bestuur Hij las tevens het jaarverslag van de kursus '78/'79; penningmeester A. J. P. Zwart legde naar tevredenheid van de kaskommissie financiële ver antwoording af. Bij gebrek aan tegenkandidaten werden de heren C. Boot, A. J. P. Zwart en P. Bakker, respectievelijk als sekretaris, penningmeester en voorzitter, bij acclamatie tot leden van de ouderkommissie benoemd. Boot en Zwart waren aftredend en herkiesbaar, Bakker kwam voor T. C. J. Simmers in de plaats, die ruim zes jaar de ouderkommissie heeft ge presideerd. Het schoolhoofd ver klaarde het afscheid van Simmers (die zich wegens „privéredenen" niet herkiesbaar had gesteld) „begrijpe lijk maar jammer" te vinden en bood de afgetreden voorzitter, die hij ,,een serieuze figuur" en ,,een goed voor zitter" noemde, de traditionele fles en een ets van Zierikzee aan Voor de pauze werd een nieuwe kaskommissie benoemd (eigenlijk: aangewezen), erna vertoonde me vrouw R. van Hekken een serie dia's over allerlei gebeurtenissen die het afgelopen jaar op de school hebben plaatsgevonden en die als „verruk kelijk" op het programma stonden aangekondigd. ROTTERDAM. De doe-het-zelver heeft steeds minder afkeer van het natte werk in huis, tuin en keuken. Sterker'nog: het sanitair begint een zekere aantrekkingskracht uit te oe fenen, zo leert een enquette die de or ganisatoren van de beurs „Eigenhan dig" in Rotterdam gehouden hebben onder de 100.000 bezoekers die vorig jaar naar de Rotterdamse Ahoy kwa men. SCHIPHOL. Nederland is bereid om samen met Israël ontwikke- lingsprojekten op te zetten in Egyp te. Dit heeft minister de Koning don derdagmiddag op Schiphol ver klaard na zijn aannkomst uit Tel Aviv. TIEL. De vakbonden vrezen, dat binnen enkele jaren enige honderden arbeidsplaatsen verloren gaan bij de vlakglasfabriek de Maas in Tiel waar nu circa 700 mensen werken. SCHIPHOL. Bij drie DC-9 toestel len van de KLM zijn onlangsd bij een inspectie van de versterkingspunten rond de achterdeur, haarscheurtjes ontdekt. Dit heeft een woordvoerder van de KLM donderdagavond desge vraagd bevestigd. KERKRADE. De sinds kort bestaande Stichting Nationaal Mijn monument heeft tijdens een perskon- ferentie in het gemeentehuis van Kerkrade haar plannen ontvouwd om te komen tot een blijvend eerbe wijs voor de vroegere mijnindustrie in Zuid-Limburg en meer speciaal voor de oud-mijnwerkers Voor 30 jaar ADVERTENTIE. Lucifers schaars? Neem een sigarenaansteker reeds vanaf f 1,65 tot f 8,75: sigarettenetuis f 4,25, sigaretten-pijpjes vanaf f 1,10. DREISCHOR. De door het Niwin- comité gevoerde actie voor de verkoop van kerstpaketten heeft tot resultaat gehad dat er in deze gemeente 46 zijn verkocht tegen 31 vorig jaar. NIE UWERKERK. De Middenstands vereniging alhier heeft besloten om in de periode van 26 november tot en met 5 december een Winkelweek te organise ren waaraan vele attracties verbonden zullen zijn. HAAMSTEDE. Dank zij de medewer king van het bestuur der Tuinbouw school te Haamstede die het leslokaal van de school beschikbaar stelde, kon de damvereniging „Denk en zet" Maandag avond met haar winterbijeenkomsten aanvangen. DUIVENDLJKE. De collecte voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft alhier opgebracht de som van f 11,-. JOHANNESBURG. Voor het eerst in tien jaar heeft de Zuid-Afrika re gerend nationale partij een parle mentszetel verloren. Bij een tussen tijdse verkiezing in een buitenwijk van Johannesburg versloeg de Pro gressief Federale Partij (PFP)^- die gekant is tegen de apartheid - de par tij van premier Botha. ZIERIKZEE, 9-11. Donderdag 15 november zal onder auspiciën van de Z.V.U. in Zierikzee een voorstelling plaatsvinden van de operette „Die Csardas Fürstin" van Emmerich Kalman door de Hoofdstad Operette. Met deze voorstelling viert de Hoofdstad Operette haar 35-jarig bestaan. Op zaterdag 25 augustus j.l. vond de première plaats in de Amsterdamse Stadsschouwburg. Aan deze produktie doen maar liefst 75 medewerkenden mee. De re gie is in handen van Alexander Pich- ler, een man die in de afgelopen jaren heeft laten zien hoe je met vakman schap en inventiviteit een operette aan kunt passen aan de eisen van de ze tijd. Rolverdeling De titelrol zal worden vertolkt door de jonge sopraan Marga de Boer, die in haar bliksemcarrière heeft bewezen heel wat in haar mars te hebben. De overige solisten zijn: Aad Jans, Anita Heins, Jacco van Re- nesse, Jan Handerson, Nora Zoon, Antoni Wink, Lily Loerkens en Jo- han van der Zalm. Het Hongaarse danstemperament is een kolfje naar de hand van de Weense choreograaf John Kapper. Dat de goede reputatie van decorontwerper Jan van Hemert en de prachtige kostuums van Lam bert Hofer uit Wenen onaangetast zullen blijven, spreekt voor zich. „Die Csardas Fürstin" bevat enke le muzikale hoogtepunten, de Hon gaarse melodiën: „Heia heia in den Bergen ist mein Heimatland", „Ja Mama Bruderherz, ich kauf nür die Welt", de oerechte Weense walsen als „Tanzen möcht'ich jauchzcn möcht'ich" en de wereldberoemde mars „Ganz ohnc weibcr geht die Chose nicht". Stuk voor stuk melo diën die nog dagelijks over de héle wereld te horen zijn. Scène uit dc operette ..Die Csardas Fürstin". ZONNEMAIRE Ouderavond Openb. Kleuterschool Dinsdagavond 6 november hield de openbare kleuterschool haar jaar lijkse ouderavond onder voorzitter schap van de heer J. Stoel. Het jaarverslag, dat o.m. melding maakte van „het huwelijk van de juf", werd gelezen door kleuter leidster mevrouw v. d. Linde-van Nieuwenhuijzen: Financieel verslag werd gedaan door mevrouw Houtman-Hofsteenge. Vervolgens hield de heer J. H. Blom, hoofd open bare basisschool Renesse, een inlei ding over zstraffen van kinderen. Aan dehand van een drietal door de spreker geformuleerde vragen, werd vervolgens door de ouders in groep jes gediscussieerd. Een verloting in de pauze verrijkte de kas met 110,50. Tot leden van de kaskommissie werden benoemd de heren J. van Doezelaar en J. K. Goemans. De da mes Boonstra-Herrema, Verhulst - Zeyler en v. d. Meer-Dalebout, eve nals de heer De Bree. werden in de ouderkommissie gekozen. Aftredend en niet herkiesbaar waren de dames Dekker-Zwart, Houtman- Hofsteenge. 't Hart-Noordzij en de heer J. Stoel. Advertentie GEVRAAGD: voor de koopavonden en/of zaterdagmiddagen voor onze afdeling kinderkleding en jonge mode. Liefst enige ervaring Z.0.C.-aktie weer van start Ten besluite van deze avond draai de mevrouw v. d. Linde een film over wat de kleuters het afgelopen jaar zo al hebben gedaan. De voorzitter dankte haar voor „haar bijzondere inzet voor de kleuters en de school", welke woorden de aanwezigen on derstreepten met een flink applaus. Flitsen uit het buitenland Theo Thijssenschool en Woelwaters De goedheilig man zal worden in gehaald door muziekvereniging „Rust Roest", terwijl burgemeester Th. H. de Meester de Sint een wel komstwoord zal toespreken. In verband met het drukke pro gramma, dat Sint Nicolaas tot 5-de cember nog moet afwerken, heeft hij besloten zijn krachten nog een beetje te sparen en niet zelf op zijn schim mel te zitten, maar zich met paard en rijtuig naar het Havenplein te laten rijden. Regio-korpsen op concours te Sliedrecht i In het kultureel centrum „De Bon- J keiaar" te Sliedrecht vond het natio- naai federatief muziekconcours plaats. Uit deze regio hadden drie verenigingen voor dit gebeuren inge schreven. De harmonie „Nut en Uit spanning" uit Zonnemaire en „Oosterlands Fanfare" uit Ooster- land traden voor het voetlicht en de fanfare „Crescendo" uit Dreischor. In de tweede afdeling, sektie har monie speelde „Nut én Uitspanning" o.l.v. dirigent de heer E. A. de Looff met het verplicht werk: „High Ad- venture" van J. Soltwedel en het keuzenummer: „Lidama" van A. den Arend 285V2 punten bijeen, goed voor een dikke tweede prijs. „Oosterlands Fanfare" o.l.v. diri gent de heer.G. de Waal, kwam in de derde afdeling, sertie fanfare, voor de dag met het verplicht werk: „Ou verture de Chasse" van A. Delbecq en het keuzenummer: „Partita Picco- la" van G. Boedijn.^Hun optreden werd gewaardeerd met 247'/i punten, te weinig voor het behalen voor een prijs. „Crescendo" o.l.v. dirigent de heer A. L. van Wallenburg en uitkomend in de tweede afdeling, sektie fanfare verscheen zondag op het podium met het verplicht werk: „Fest-Fanfare" van A. Benz en het keuzewerk: „Short Pieces" van J. Harvey. De ju ry gaf in totaal 273xh punten, wat ruimschoots een tweede prijs bete kende. Voor beide dagen bestond een goe de publieke belangstelling. In totaal verschenen 17 korpsen op het ruime concertpodium in dit prachtige ge bouw. Slechts vier optredens werden gehonoreerd met een eerste prijs. Beide dagen bestond de jury uit de heren Meindert Boekei, Piet van Me- ver en Piet Stalmeijer. Op het Havenplein zal een fraaie zetel voor de Sint opgesteld staan. Als de grote kindervriend heeft plaatsgenomen zullen enkele toespraakjes worden gehouden. Voor de muzikale omlijsting aldaar zorgt de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer". Rondtocht Na het officiële gedeelte zal sint Ni colaas met de Koninklijke Harmonie en zijn vijf Zwarte Pieten een rond tocht door Zierikzee maken. Na het vertrek van de Sint zullen de kinde ren in Zierikzee nog een vrolijke middag kunnen beleven in de Con certzaal. Zoals elk jaar organiseert de Z.O.C. daar de voorstelling van een aantrekkelijk kinderprogramma.- Dit keer zal dat zijn „The Magic of Jan Van Woesik", een goochelaar, die zijiV' jeugdig publiek versteld- kan doen staan. Om twee uur is er voorstelling voor de kleintjes en om vier uur kunnen de wat oudere kinderen terecht in de Concertzaal. Via de lagere scholen in Zierikzee zullen de kaarten voor dit kinderprogramma worden ver spreid. Inmiddels is ook de grote Sint Ni- colaasaktie van de Zierikzeesche On dernemers Centrale weer van start gegaan. Een groot aantal onderne mers (73) doet mee aan deze aktie. Bij aankoop van f 5,— bij deze onderne mers ontvangt de konsument een ze gel. Tien zegels vormen een volle kaart en zo'n kaart is een lot, waar mee één van de talrijke fraaie prijzen te winnen is. Op 19 en 26 november en op 6 december zal notaris mr. D. van Eek 250 prijswinnaars bepalen Prijzen De volgeplakte- en ingevulde kaar ten moeten bezorgd worden in de daartoe opgestelde bus in het portiek van Joh. de Vries, Havenplein 8 in Zierikzee. De kaarten kunnen ook opgestuurd worden naar postbus 58 in Zierikzee. De ingezonden loten dingen gedurende de gehele aktie- periode mee naar een prijs. Door mee te doen aan deze Z.O.C. Sint Nicolaas aktie kan men bijvoorbeeld winnaar worden van een vakantiereis ter waarde van f 995,—, van een draag bare t.v., van een dames- of herenrij wiel of van een banketstaaf. Ombudsvrouw in Vrouwencafé ZIERIKZEE Jubileum Met een receptie in de Mondragon- foyer zal op zaterdag 17 november het 25-jarig jubileum worden herdacht van de direkteur van Emulsion Holland B.V., de heer K. E. Rasmussen. Dinsdagavond 13 november zal in het Vrouwencafé „De Witte Raaf' de Ombudsvrouw een toelichting houden over de situatie van de vrouw op de arbeidsmarkt. Voor tijd zie agenda. Inbraak in speelgoedwinkel In de nacht van donderdag op vrijdag ZIERIKZEE, 8-11. Op uitnodiging- van de Zierikzeesche Ondernemers Centrale brengt Sint Nicolaas op zaterdag 17 november een bezoek aan Zierikzee. Omstreeks half elf wordt hij met zijn schip aan het Luitje verwacht. 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3