Bemiddeling van de PLO gijzelingszaak afgewezen deunloo b.u. „Sombere wolken boven het EEG-landbouwbeleid" PROVINCIE EN BURGER De toestand in Teheran Mevrouw Carter in Thailand Tienduizend Vietnamezen Toestand Oost- Timor heel erg in DBR „Hier en Nu" over Cambodja Krisis binnen de VARA WEEKEINDE- ARTDENDIENST DIERENARTS APOTHEEK De olieprijzen AGENDA RITJE installatiebedrijf Ledenvergadering: Z.L.M. 2 TEHERAN, 8-11. De bezetters van de Amerikaanse am bassade in Teheran zullen niet ingaan op eventuele po gingen tot bemiddeling van de Palestijnse bevrijdingsor ganisatie (PLO) om tot vrijlating van de gegijzelde Ame rikanen te komen. BANGKOK, 8-11. Mevrouw Rosa- lynn Carter is donderdag in Bangkok aangekomen om zich op de hooghte te stellen van het probleem van de vluchtelingen uit Indo-China. Vrij dag zal zij kampen met Laotianen en Cambodjanen in Oost-Thailand be zoeken. Ook zal zij overleg plegen met pre mier Kriangsak Chomanan die haar op het vliegveld verwelkomde, en andere Thaise leiders. Zaterdag keert zij terug naar Washington om president Carter verslag uit te bren gen. Een woordvoerder van de bezetters verklaarde donderdag op een pers- konferentie op het ambassadeterrein dat er ,,geen enkel kontakt met de PLO is" en dat ,,de bezetters geen po litieke onderhandelingen met de Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie aan vaarden". Inmiddels is een afvaardiging van de PLO onder leiding van de chef mi litaire operaties, kolonel Saad Sayel, in Teheran aangekomen. De PLO heeft laten weten dat de afvaardi ging in Iran alleen maar militaire problemen wil bespreken en wat de Amerikaanse gijzelaars betreft, pas dan stappen zal ondernemen als Was hington daar officiéél om vraagt. De Amerikaanse regering wil echter ook nu nog niet rechtstreeks kontakt met' de PLO opnemen. Istanbul Ramsey Clark, voormalig Ameri kaans minister van justitie die in op dracht van president Carter moet on derhandelen over de vrijlating van de gijzelaars, is nog steeds in Istan bul. In Washington is donderdaga- Het lijkt nuttig en nodig de uitslag van ,een onderzoek, ingesteld door de Provincie Zeeland, te zien in samen hang met de plannen van de minister van binnenlandse zaken, tot her- strukturering van het binnenlands bestuur, waarbij - gelijk bekend - de taak van de provincie nog aanmerke lijk zal worden vergroot. Het Zeeuw se onderzoek toonde aan, dat slechts twee precent van de (ondervraagde) Zeeuwen ooit kontakt had gehad met het provinciaal bestuur. De betrok kenheid van de burger bij het provin ciaal bestuur blijkt dus uiterst ge ring te zijn. Door vergroting van het takenpak ket van de provincie in de toekomst, zou de wirwar van werkzaamheden zo groot kunnen worden, dat de bur ger helemaal niet meer weet, wat door het provinciaal bestuur alle maal wordt gedaan. Er zijn nu deel taken, die de gemeenten toevallen en de gemeente staat dichter bij de bur ger dan de provincie. De betrokken heid is ook groter. Wat bij voorbeeld te denken van een situatie, waarbij alle brandweerzaken in Middelburg worden afgehandeld, afgezien nog van de vraag of en in hoeverre zulks gepaard kan gaan met verlies aan ef ficiency. De provincie Zeeland onderkent de moeilijkheden en beschikt zelfs over een Kommissie Bestuurder- Bestuurde, die studeert op de relatie tussen burger en het bestuureorgaan. In zoverre heeft officieel Middelburg een voorgevoel gehad, dat het op dit punt niet helemaal goed zit. Het pro vinciaal bestuur blijkt dus: ,,de grote onbekende voor de burger". De kwa- lifikatie is van het A.N.P. en geeft in een „nutshell" de feitelijke situatie weer. Toch gaan dagelijks „bergen pa pier" het Provinciehuis uit en wor den allerlei zaken, die zowel door G.S., de Staten van Zeeland en de tal rijke kommissies worden behandeld, deskundig en minutieus begeleid, voorbereid en uitputtend toegelicht. Daarnaast bestaan er belangrijke rapportages, die langzamerhand kasten kunnen vullen, want door gaans zijn het fikse boekwerken. De vraag komt op of een vorm van ver simpeling van het takenpakket naar buiten, niet aanbevelenswaardig zou zijn, plus een kommuniqué- vërstrekking bestemd voor het „gro te publiek", in een van vakjargon ge- zuiverde^taaL 2 <0$)7iet punt van bulletin - verstrek king schijnen trouwens enige plan nen te bestaan, mogelijk gevoed door de bedroevende resultaten van het recente onderzoek. Men heeft in heel ander verband (Rotary) ooit eens de slogan gehanteerd: „Keep Rotery simpel". („Hfudt Rotary eenvoudig".) Misschien is die „hint" ook bruikbaar vooi de provincie, het bestuurlijk struktuurmodel waar van zeker niet vooraan staat op het punt van die eenvoud, voortvloeiend uit zowel het omvangrijk takenpak ket als een in het verkeden gevolgde weg, die steeds in dichter admi nistratief struikgewas voert. WASHINGTON. Uit opmerkingen van de Amerikaanse minister van energie, Charles Duncan, kan wor den opgemaakt dat de Iraanse oliele vering aan de Verenigde Staten vrij wel zeker is gestaakt. AMSTERDAM, 8-11. De wanhopige situatie waarin de bevolking van Oost-Timor zich, door ondervoeding en ziekte, bevindt, dreigt nog vele maanden voort te duren. Een initiatief van het internationale Rode Kruis om een tijdelijk hulppro gramma voor de getroffen bevolking op touw te ~etten zal de algehele nood niet fundamenteel verlichten. Daarvoor is vooral politieke aktie nodig om de Indonesische regering te dwingen haar bezettingsleger uit Oost-Timor terug te trekken en het internationale Rode Kruis vrije toe gang te verschaffen tot het gehele ge bied. De Nederlandse regering moet „in staat worden geacht haar invloed te gebruiken om aan de Indonesiche agressie tegen de onafhankelijke re publiek Oost-Timor een einde te ma ken". Den haag heeft tot nu toe ech ter alle berichten over de ernst van de situatie genegeerd. Illllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllll Groot beeldhouwwerk 1 STOCKHOLM, 8-11. Bij d.' Zweedse stad Huskuarna aan hel s Vaetternmeer staat sinds woens- e dag een enorm beeldhouwwerk. EE Het beeld, dat de Indiase touw- Ei truc" heetis 102 meter hoog en Ei stelt een fakir voor, die een touw rechtop laat staan. Langs het touw klimt een jongen omhoog. EE De sculptuur is gemaakt van Ej spoorbielzen en ijzer. Volgen de maker van het werk, de Zweed EE Calle Oernemark, moet het werk de oneindigheid symboliseren E miiiiiiiiiiiiiiiMiniiimiiriiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiïn STUTTGART, 8-11. In West- Duitsland is de tienduizendste Viet namese vluchteling aangekomen. Hij kwam met een groep van 267 Vietna mezen met een vliegtuig uit Jakarta in Stuttgart aan. In september werd besloten dat West-Duitsland in totaal 20.000 vluchtelingen uit Zuidoost-Azië zal opnemen. HILVERSUM, 8-11. In de televisie actualiteitenrubriek „Hier en Nu" van de NCRV wordt vrijdag 9 novem ber een eigen reportage uitgezonden over Cambodja. Een filmploeg van de NCRV heeft Eva den Hartog ge volgd, die onlangs naar Cambodja is vertrokken om daar onder de vluch telingen te gaan werken. „Hier en Nu" heeft voorts een bijdrage over de tweede generatie van gastarbei ders en een Duitse film over' de reac ties van dorpsbewoners wanneer zij ontdekken dat hun burgemeester een ex-Nasi is. (Ned. 2 - 22.20 uur). HILVERSUM, 8-11. De Krisis bin nen de VARA, ontstaan door het af wijzen van Jan Haasbroek als nieu we programmadirecteur televisie, is verscherpt. In een donderdag gehouden perso neelsvergadering, die door ongeveer 150 van de 400 personeelsleden werd bijgewoond, heeft men de onderne mingsraad opgedragen met onmid dellijke ingang het overleg met het Dagelijks Bestuur, dat in deze kwestie als de boosdoener wordt ge zien, op te schorten. Voorts wordt een klemmend be roep gedaan op het Hoofdbestuur en de Verenigingsraad om „alles in het werk te stellen om te voorkomen dat het bij een progressieve organisatie als de VARA zo ver moet komen, dat 'het personeel bij gebrek aan reële in spraakmogelijkheden de onderne mingsraad als onbruikbaar moet op geven". BRUSSEL. De gestegen brandstof prijzen plus de kosten die gemoeid zijn met het volgend jaar in te voeren autowegenvignet zullen de ver- voersprijs die Belgische autobuson dernemingen moeten rekenen, met ongeveer vijftien procent verhogen. Sommige landen zijn tegen een ho gere afdracht dan 1% b.t.w. an Brus sel. Vooral de Britten zijn hier fel op tegen en het lijkt er op, dat ook Duitsland nu voor dit standpunt is gewonnen. In de zuivelsektor doen vele ge ruchten de ronde, er wordt gespro ken over een beperking van de inter ventie. Maar ook voor akkerbouw dreigt mogelijk een verlaging van het A-quotum voor suiker. „We heb ben sterk de indruk," zei Doeleman, „dat minister Van der Stee druk be zig is dë zaak hijzonder somber voor Zaterdag 10 en zondag 11 november Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor doter Van Geer, dokter Visser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag- en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel en dokter Flach. De weekenddienst loopt van vrijda gavond 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als op zondag. Buiten de spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 6. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buy- tendijk. Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 6, Zierikzee, Tel. (01110) 3016, neemt waar voor geheel Schouwen- Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. de Ronde.Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar - voor Zierikzee, Bruinisse en Duiveland. Zuster L. Navis, Schellwitseweg 1, Ouwerkerk. Tel. (01114) 2773, neemt waar voor geheel Schou wen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee. Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. te stellen. Het zou een vorm van tak- tick genoemd kunnen worden." „Wanneer dan straks in Brussel blijkt dat het toch na moeizame on derhandelingen minder erg en ingrij pend voor fïe boer afloopt dan kan Van der Stee dat gebruiken als een motief van „kijk. we hebben toch weer heel wat bereikt". Op die manier tracht hij dan op nieuw te vermijden dat er natrionale maatregelen genomen moeten wor den. Wanneer echter toch vrij harde vond vernomen dat hij daar een on derhoud heeft gehad met een verte genwoordiger van de PLO. In diplo matieke kringen in Teheran werd meegedeeld dat alle ambassades in de Iraanse hoofdstad hun pogingen om tot vrijlating van de gijzelaars te komen, zullen coördineren. Naar ver luidt spelen de ambassades van Pa kistan, Syrië, Turkije en Portugal hierbij een belangrijke rol. LONDEN. Pechiney Ugine Kuhl- mann Sa heeft meegedeeld dat haar omzet in de eerste negen maanden van 1979 met 20,3 procent is toegeno men van 20,19 miljard frank (9,6 mil jard gulden) tot 24,29 miljard frank (11,5 miljard gulden). BRUSSEL, 8-11. De gemiddelde prijs voor superbenzine in de Europe se Gemeenschap was op 29 oktober met 41 procent gestegen vergeleken met die op 15 december van vorig jaar. De prijs van normale benzine steeg met 42 procent, die van dieselo lie met 47 procent, die van lichte stookolie met 61 procent en die van zware stookolie met 52 procent. De gemiddelde prijsstijging van de voornaamste olieprodukten komt zo op 53 procent. Dit blijkt uit cijfers die de Europese Kommissie, „dage lijks bestuur" van de EG, donderdag verstrekt heeft. De prijs voor ingevoerde ruwe olie ligt momenteel 64 procent hoger dan die van eind vorig jaar. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schouwen-Duiveland; 9.30-15.30 uur. Vanaf woensdag 19 september wekelijks Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. 8, 9 en 10 november Oosterland B.V. d'Eule: Driebanden finale kl., 2e klas. Vrijdag 9 november Zierikzee Raadszaal stadhuis, 17.00 uur, verga dering vaste kommissie van advies en bijstand voor landbouw, visserij en jacht. Ledenvergadering kring Schouwen- Duiveland C.B.T.B., „Huis van Nas sau, 20.00 uur. „Huis van Nassau",fraktievergade- ring P.v.d.A., 19.30 uur. Concertzaal; Ziejook draait „Messer im Kopf", 20.00 uur. Kerkwerve (Nieuwe) kantine WIK, 19.00 uur, bingo-avond voor de jeugd. Burgh-Haamstede Kantine Sportpark Van Zuijen, 19.30 uur, ledenvergadering sportvereni ging D.F.S. Burgh „De Koebel" 19.00-22.00 uur Vogel tentoonstelling „De Schouwse Zan ger". Zonnemaire Café Bommenede, 20.00 uur, kontaktavond Bond voor Opzich- zelfstaanden, (vooraf ledenvergade ring). Dreischor Dorpshuis. Afscheid brandweerkom- mandant, 20.00 uur. besliisingen worden genomen, dan is één van onze grote zorgen dat andere landen daardoor extra beschermende maatregelen gaan nemen om hun ei gen positie te handhaven. Hierdoor zou de Nederlandse konkurrentiepo- sitie wel eens danig in het gedrang kunnen komen, waarschuwde hij. Voorlichting De eigen bijdrage voor de agrari sche sektor voor bepaalde vormen van overheidsvoorlichting, is door het Landbouwschap volledig afgewe zen, zei Doeleman. De verantwoordelijkheid hiervoor is nu alleen bij het ministerie gelegd. Toch kon men nauwelijks iets anders doen. want het was een kiezen tussen twee kwaden, zei Doeleman. Zou die eigen bijdrage van ongeveer drie mil joen gulden er niet gekomen zijn, dan zou er een inkrimping op de voorlich ting zijn gevolgd, niet alleen de Rijksvoorlichting, maar evenzogoed de E.S.V.-voorlichting. En dat laatste was zeker absoluut onaan vaardbaar. Nieuwerkerk Garage Van Dijke, 16.00-21.00 uur Open huis. Bruinisse 0 Jeugdsoos De Pul; vertoning BruPop-film; 21.00 uur. Zaterdag 10 november Zierikzee Parkeerplaats winkelcentrum Poort- ambacht, 19.00 uur, lampionoptocht. Concertzaal-bioskoop; „Ashanti", 20.00 uur. Kerkwerve (Nieuwe) kantine WIK, 20.00 uur, bingo-avond WIK. Burgh „De Koebel" 14.00-22.00 uur Vogel tentoonstelling „De Schouwse Zan ger". Scharendijke Dorpshuis Ellemeet; Hardrockgroep Turbo; 21.00 uur. Brouwershaven Markt 10.00 uur. Optreden Dansma riekes Carnavalsvereniging „De Be- nekluvers". Tonnenmagazijn 19.30 uur. Prinsen- bal Carnavalsvereniging „De Bene- kluvers", met dansorkest en optre den Dansmariekes. Zonnemaire Groene Kruisgebouw 10.00-16.00 uur Verkoop Welfare-artikelen. Nieuwerkerk Garage Van Dijke, 10.00-17.00 uur Open huis. Zondag 11 november ZWikzee Concertzaal-bioskoop„Ashanti 20.00 uur. Maandag 12 november Zierikzee Keetenstraat 11. Interkerkelijke gespreksgroep, 19.30 uur. Café restaurant Marktzicht, 19.30 uur, fraktievergadering VVD. Brouwershaven Groene Kruisgebouw 14.00-16.00 uur Verkoop Welfare-artikelen. Stadhuis, 19.30 uur, raadsvergade ring gem. Brouwershaven. Serooskerke Dorpshuis, 19.30 uur, vergadering landbouwvereniging „Ons voordeel. Dinsdag 13 november Zierikzee Hema, 19.00-20.30 uur, koop- en kijk- avond voor invaliden en bejaarden. Mondragon, 19.30 uur, „Vereniging Stad en Lande". „De Witte Raaf", 20.30 uur, lezing „Ombudsvrouw voor Vrouwencafé". Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, kreatieve avond Chr. Plattelands vrouwen Bond. Haamstede Feestavond adverteerders, Ned. Ver. van Huisvrouwen, Geref. kerk, 19.30 uur. Het kleuterbosje, 19.30 uur, ouder avond. Woensdag 14 november Zierikzee Bovenzaal Mondragon, 14.00 uur, Bi jeenkomst Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Zierikzee. „Huis van Nassau", Ver. van Oud- leerlingen, 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag NCVB. Brouwershaven Najaarsvergadering Ned. Bond voor Ouderen; Verenigingsgebouw „Nieuwstad", 14.30 uur. Donderdag 15 november Zierikzee Parochiecentrum; politieke vor- mingskursus CDA-vrouwen, 20.00 uur. „Huis van Nassau", 20,00 uur Leden vergadering Diabetes Vereniging Schouwen-Duiveland Renesse „Wapen van Renesse", 20.00 uur Le denvergadering VVV-Renesse. Vrijdag 16 november Zierikzee ZWN-busstation 9.00 uur Vertrek Ex- kursie Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Haamstede Geref. kerk, 19.45 uur lezing met dia's Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Ouwerkerk Windsurffilm, De Vierbannen, 19.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis, 15.30 en 16.00 uur, Kommissie Technische Dienstkring Zaterdag 17 november Westenschouwen Boswachterij, 14.00 uur. Start 12e mosselloop prestatie- en wedstrijdlo pen, atletiekver. Delta Sport. Ellemeet 't Durpsuus, 19.30 uur, toneeluitvoe ring. Dreisehor Plaatsenhuis 10.00-16.00 uur Verkoop Welfare-artikelen. Dinsdag 20 november Zierikzee „Huis van Nassau", 20.00 uur, jaar vergadering P.v.d.A. afd. Zierikzee. Woensdag 21 november Haamstede Herv. kerk, diaserie diabetesvereni ging en diaserie, reis Wenen, 14.30 uur. Donderdag 22 november Scharendijke Raadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw, 14.30 uur, spel- middag Bond van Ouderen. Vrijdag 23 november Zierikzee Bar „Mirabelle", 22.00 uur, Max Col lie Rhythm Aces. „Huis van Nassau", 19.00-23.00 uur, vogeltentoonstelling „Zang en kleur". Zaterdag 24 november Zierikzee „Huis van Nassau", 10.00-23.00 uur, vogeltentoonstelling „Zang en kleur". Dinsdag 27 november Zierikzee 's Landskamer, 14.00 uur, algemene ledenvergadering Waterschap Schouwen-Duiveland. Haamstede Geref. kerk, Sinterklaas- avond/bingo-avond, 19.30 uur. Donderdag 29 november Nieuwerkerk Dorpshuis 20.00 uur, vergadering Tuindersvereniging. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396- Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Nu zat ik in een Amsterdams tram metje en dat stond even stil. „Wacht" dacht een fikse automobilist, „ik kan nog net met de wagen in een open gaatje prikken", maar op datzelfde moment begon de tram te rijden en mensen, dat is geen partij. Een auto, hoe sterk en mooi ,ook, tegen een tram, dat is en blijft David tegen Goliath. Met een adembenemend geknars werd de zijkant van de auto totaal verkreukeld en een Amsterdam mer, die (ook) door het raampje naar buiten keek, merkte koeltjes op: „zo die rijdt vandaag niet meer". De chauffeur begon hevig aan het ontzette portier te rukken en een beetje verfomfaaid kwam hij te voorschijn en betrad de tram. Allerlei stukken en pa pieren kwamen te voorschijn, die moes ten worden ingevuld De kondukteur maakte geen haast, want administratief moest deze aanrijding natuurlijk netjes worden geregeld Les uit de grote stad: een tram gaat niet opzij". Blijf dus uit de buurt, want de tram wint altijd. Na een dik kwartier, verdween de chauffeur naar zijn gehavende vehikel en de tram zette zich in beweging. Een minuut later, hevig piepen van de remmeneen wissel stond verkeerd. De trambestuurder stop te nog net op tijd kwam uit zijn kluisje, gewapend met een roerijzer en zette de wissel in de juiste stand. Toen hobbelden we weer verder. In de straat - waar we moesten zijn - was sprake van een totale défunktionali- sering van de rijweg, die aan weerszijden bumper aan bumper met auto's was bezet Natuurlijk niet uitgerekend die straat alleen, maar alle straten in wijde omgeving. Hoe moetje daar parkerenEr is een tijdvorderende) methode. Je rijdt je wagentje in de nog vrije rijbaan en blijft rustig staan, zolang tot één van de parkeerders het tijd vindt om te vertrek ken. Dan begint de race naar het open plekje. Wie het dichtst bij staat wint dus „gauwigheid is je winnar". Het wordt dus allemaal een gekompli- ceerde zaak en de rubriek: „ingezonden" in de hoofstedelijke bladen, barst dan ook van de verhalen, hoe het hier is en daar, en wat die is overkomen en die. In zo'n volle straat is de Amsterdamse humor echt wel uitgestorven. En hoe moet het met de kindertjes, die „op straat willen spelen?" Nou, ik weet het niet hoor, maar het verzadigingspunt lijkt wel be reikt Wie hier (in stad en regio) moppert over het verkeer, moet toch maar eens een dagje Amsterdam doen. Dan rijdt hij vol blijdschap en innige voldoening de Noordhavenpoorl weer in Niet dat het hier alles botertje bij de boom is, maar is een gradueel verschil, dat je naar de keel vliegt Hoe dat moet met al dat plaatstaal: niemand die het weet Zet de auto maar naast het ledikant Een dwaas advies, maar de toestand wordt ook dwaas (SCHIERFJLA NDMA N) Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 4406 b.g.g. (01110) 2461 GOES, 2-11. Op de jongste vergadering van de Z.L.M.- afdelingen, heeft de voorzitter, de heer A. J. G. Doele man opgemerkt, dat sombere wolken zich samen pakken boven het EEG-landbouwbeleid. Dc verhouding tussen de eksport en de import komen steeds ongunstiger te liggen, waardoor er naar verhouding steeds minder geld naar de EEG-kas toe vloeit, via de heffingen op de import van agrarische produktcn. De eigen fi nanciële middelen in Brussel raken nu uitgeput. 4 f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2