Leraar H. Asma bleef om Zierikzee, het water en Zeeland JAN EN GINA DE JONGE NIEUWE EIGENAARS AUBERGE „LA BUTTE STREEKNIEUWS Informatieavond „Ontwerp struktuurschets Zierikzee" Zorgwoningen bij „In 't Opper" thans bewoond ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag- 2 november 1979 Nr. 22601 3 Jan en Gina de Jong kunnen bogen op een ruime ervaring in het zo rijk geschakeerde horeca-wereldje en zijn dan ook zeer enthousiast „La Butte" op suksesvolle wijze voort te zetten en daar een duidelijk eigen inbreng aan te geven. De menukaart zal gehandhaafd blijven, hoewel er uiteraard ruimte voor kleine wijzigingen bestaat. Gi na zal de leiding in de keuken heb ben, terwijl Jan de gasten gaat ont vangen. Jubileum aan RSG Rector drs. P. Vis feliciteert de heer Asma namens de collega's met zijn 25- jarig jubileum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 1-11. Een Zeeuwse, de (voor-ouderlijke) Friese, de Engelse en de Hollandse vlag, een serenade van „Kunst en Eer", toespraakjes waarin o.m. waarde ring, politiek en jeugdwerk, intense belangstelling voor het onderwijs, kollegialiteit, het ronduit zeggen van zijn mening en graag iemand op de kast jagen, veelvuldig werden genoemd, die kenschetsende ingrediënten wer den samengevoegd tot een feestelijke samenkomst van ruim een uur ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van leraar H. Asma van de Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman". Zijn leslokaal aan de, Calandweg zal zelden zo vol geweest zijn met volwassenen, want het overgrote deel van het lerarenkorps en enige afgevaardigden van de ouderkom missie waren daar donderdagmiddag om half vier samengestroomd, samen met een klein aantal afgevaardigden van scholieren. De jubilaris, die onder meer be schreven werd als „iemand met een gebruiksaanwijzing", stond wat sceptisch tegenover dit gebeuren, wilde er tevoren ook geen ruchtbaar heid aan geven. Daarom juist'vond hij zijn eigen ,,ver-engelste" lokaal dan maar de beste plaats om zich aan de jubileum-viering in intieme kring te onderwerpen. Misschien dacht hij er ook daardoor een wat meer onge dwongen samenkomst van te maken, hetgeen het duidelijk is geworden. Herinneringen ophalen behoorde daar uiteraard bij: vooral de humo ristische invallen van (sinds zestien jaren) kollega H. van Male, die zich als een ware conferencier ontpopte, brachten een inside-getinte vrolijk heid teweeg. De heer Asma memoreerde in zijn dankwoord zijn bedenkingen tegen de viering van zijn jubileum, maar gaf toch ruiterlijk toe „dat hij het toch wel leuk had gevonden en had geapprecieerd dat allen waren geko men". Openbare Ulo Rector drs. P. Vis sprak over de Openbare Ulo aan het Kerkplein waar de jubilaris 25 jaar geleden be gon als zesde leerkracht, in het bezit van een hoofdakte, waar hij veel uren maakte en in vele vakken, zoals algebra, tekenen, zingen (met over gave) en geschiedenis, les gaf. In 1969 behaalde hij zijn MO-Engels en intus sen was het lerarenkorps uitgebreid tot negen man. Na de fusie met het Professor Zee man-lyceum in 1968, trok de heer Asma naar de Calandweg, de MAVO- afdeling. De fusie was goed verlopen al was er en is er nog steeds de ver spreiding over drie gebouwen waar in elk, volgens de heer Vis, onvermij delijk een eigen sfeer heerst: „Goed - maar apart, en dat geldt zeker voor de Calandweg. tdon^bifOfi o „Smaakmaker" Spreker noemde de jubilaris een van de „smaakmakers" van die ple zierige sfeer daar. „Het is er gezellig, hartelijk, men is er hulpvaardig, maar men ontziet elkaar niet binnen die aangegeven sfeer", aldus de rec tor. De degelijke aanpak waarop de heer Asma Pnderwijst, werpt vol gens de spreker goede resultaten af en de jubilaris verlangt - terecht -veel van zijn leerlingen. Tijdens de lera renvergadering valt dan weer de wij ze op, waarop de gefêteerde steeds voor zijn leerlingen opkomt. Ook bij school-initiatieven buiten de lesuren en voor werk buiten de school betoont de heer Asma volgens de heer Vis een grote betrokkenheid en belangstelling, hetgeen o.m. blijkt uit zijn duidelijke politieke keuze (P.v.d.A.-raadslid en eerder een wet houderschap), het feit dat hij voorzit ter was van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland en nog is van Brogum en van de muziekvereniging „Kunst en Eer". De heer Vis benadrukte de steun op de achtergrond van mevrouw1 J. Asma, die ditmaal eveneens in het leslokaal van haar echtgenoot ver toefde, en bood de jubilaris namens de kollega's een elektrische hegge- schaar aan. Jubilaris H. Asma aan het venster van zijn leslokaal aan de Calandweg bij het onverwachte optreden van „zijn" Kunst en Eer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Kunst en Eer" Kollega Van Male diende zijn toespraak een poosje te onderbreken, omdat juist op het moment dat hij be gon „Kunst en Eer" arriveerde voor een muzikaal huldebetoon aan zijn voorzitter. Nadien echter vlocht hij zijn surpmiere aantekeningen aaneen tot een nietsverbloemende conferen ce over o.a. hun eerste kennisma king, de door de heer Asma geleide schoolkampen en zijn karaktereigen schappen. Spreker kon zich moeilijk voorstellen, dat zijn kollega over een paar jaar al met pensioen zou gaan en meende, dat er een ijzersterk gestel nodig moet zijn om aldoor zoveel ini tiatieven te ontplooien. Geschiedenisleraar D. van der Wekken neemt als kollega een bij zondere positie in, omdat hij tevens als oud-leerling sprak. Zijn toenmalige geschiedenis-leraar Asma had bij hem de grote interesse voor dit vak gewekt en deze spreker had nooit gedacht dat hij acht jaar Ia- ter nog eens aan één tafel met zijn le raar zou praten over de aanpak van dit onderwijs. Blijven zitten Nadat namens de ouderkommissie een geschenkbon was overhandigd, zei de heer Asma dat iemand hem die ochtend het „verwijt" had gemaakt dat een vijfentwintigjarig jubileum eigenlijk helemaal geen prestatie is. „Je moet gewoon blijven zitten", was hem toegevoegd. De heer Asma gaf dat toe, maar hij legde de reden uit: „Ik ben blijven zitten: om Zee land, om het water en om Zierikzee!" ZIERIKZEE Discussie-avond PvdA over kernenergie Dinsdagavond 6 november houdt de Partij van de Arbeid afdeling Zierikzee in het „Huis van Nassau" een discussie-avond over Kern energie, waarover binnen die partij flink is gesproken. Het PvdA-congres van 28 april jl. heeft zich uitgesproken voor afbouw van kernenergie en daarmee samenhan gend - zo spoedig mogelijk - sluiting van de centrales. Het Gewest Zeeland van de PvdA heeft in juni een speciale vergadering aan dit onderwerp gewijd. In een motie heeft het Gewest zich gesteld achter het congresstandpunt. Een nieuw^'gèwèstèlijke bijéénkomst is vastgesteld op 14 december a.s» Voor tijd: zie agenda. Geslaagd Onze- stadsgenoot, de heer P. W. Stroosnijder slaagde te Nijkerk deze week voor het diploma Elektro-aan- sluitbedrijf. ZIERIKZEE/BROUWERSHAVEN Andere Slabbekoorn In het verslag van de zilveren jubi- viering van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, afdeling Zierikzee, is zeer tot onze spijt een bijzondere storende fout geslopen. Het citaat over een eigen zaal voor de bejaardensociët in Zierikzee moet toegeschreven wor den aan de heer C. Slabbekoorn te Zon den aan de heer Slabbekoorn te Zon- nemaire, voorzitter van de afdeling van de A.N.B.O. aldaar en niet aan burge meester Slabbekoorn te Brouwersha ven. Aanvullend kan nog vermeld worden dat in Zierikzee onder auspiciën van de U.V.V. regelmatig soosmiddagen wor den gehouden in de fraaie U.V.V.-zaal aan het Kerkhof ZZ. BURGH Vogeltentoonstelling De Vogelvereniging „De Schouwse Zanger", gevestigd te Westerschouwen' organiseert ook dit jaar weer de jaar lijkse tentoonstelling, zoals gebruike lijk in „De Koebel" aan de Zandstraat te Burgh en wel op vrijdag 9 november en zaterdag 10 november. Er worden door de leden 375 vogels van diverse pluimage tentoongesteld, waaronder kleur- en postuurkanaries, grote-, kleine- en valkparkieten, tropi sche vogels en kwartels. Niet minder dan vier keurmeesters zullen de vogels beoordelen op kleur, vorm.konditie en postuur. Natuurlijk zijn er voor de winnaars weer prachtige bekers en andere prijzen beschikbaar. De expo sitie wordt wat aantrekkelijker ge maakt door het aanwezig zijn van een rad van avontuur en daarnaast een grote verloting. Voor tijd: zie ELLEMEET Bond van Plattelandsvrouwen Woensdagavond 7 november houdt de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen,, afdeling Noordwelle en om streken, een bijeenkomst- in ,,'t Durps'uus" van Eliemeet. Het wordt een tilm annex dia-avond verzorgd door Tor Line over Scandinavië. RENESSE De Duinkonijntjes Maandagavond 5 november wordt in de openbare kleuterschool „De Duin konijntjes" te Renesse een ouderavond gehouden. Voor de pauze zal de heer J. Lind- hout uit Zierikzee aan de hand van voorbeelden een en ander vertellen over goed en minder goed speelgoed voor kleuters. Na de pauze zal door de heer P. v. Aart financieel verslag wor den uitgebracht, en mevrouw J. Bra- ber-Rademaker zal het jaarverslag voorlezen. Uit de oudercommissie zijn aftre dend en niet herkiesbaar de dames M. Verboom-Bienefelt en J. Braber-Ra- demaker en de heer B. Leeuwe. BROUWERSHAVEN Spelmiddag voor Bond van Ouderen Donderdag 22 november wordt voor de Bond van Ouderen in het Vereni gingsgebouw Nieuwstad te Brouwers haven een spelmiddag gehouden. Voor tijd: zie agenda. Ophalen oud papier Zaterdagochtend (morgen) zal de sportvereniging Brouwershaven om 09.00 uur starten met het ophalen van oud papier. Gaarne tijdig het oude papier gebundeld klaar zetten voor een vlotte afwerking. NIEUWERKERK Kollekte Geestelijk Gehandicapten De onlangs huis-aan-huis gehouden kollekte voor de Geestelijk Gehandi capten bracht op: te Nieuwerkerk Woensdag 14 november ZIERIKZEE, 1-11. In december 1977 heeft het kollege van b. en w. van Zierikzee aan de stedebouwkum dige adviseurs de opdracht gegeven tot het opstellen van een struktuur schets van het gehele gemeentelijke grondgebied. In deze schets zouden de ruimtelij ke ontwikkelingsmogelijkheden van de gemeente Zierikzee op lange ter mijn moeten worden aangegeven. De „ontwerp-struktuurschets Zierikzee" geeft min of meer globaal de hoofdlijnen aan voor het beleid dat met betrekking tot de ruimtelij ke ordening in de gemeente Zierikzee zal worden gevoerd. Gedetailleerde plannen Dit houdt in dat de struktuurschets zal worden gevolgd door een aantal gedetailleerde plannen, waarin de di verse aspekten van het ruimtelijk be leid nader zijn uitgewerkt. Alvorens deze struktuurschets ter vaststelling aan de gemeenteraad aan te bieden zal het kollege van bur gemeesters en wethouders het ont werp voor een ieder ter visie leggen en door middel van een informatiea vond het ontwerp nader toelichten. Met ingang van 2 november ligt het ontwerp ter visie op de gemeentese- kretarie (afdeling ruimtelijke orde ning én het bureau voorlichting), da gelijks van negen tot twaalf uur. Voorts zal het ontwerp ter inzage worden gelegd in de bibliotheek aan het Groeneweegje. Vanaf maandag 12 november tot woensdag 14 november zal in de Vier schaar van het stadhuis door middel van een kleine tentoonstelling de struktuurschets worden toegelicht. Informatieavond Woensdag 14 november zal in de Vierschaar van het stadhuis een in formatieavond voor de bevolking worden gehouden, waarbij het kolle ge van burgemeester en wethouders en de stedebouwkundige adviseurs de struktuurschets nader zullen toe lichten en op eventuele reakties uit het publiek zullen ingaan. De bevolking kan van 2 november tot 22 november schriftelijk reageren bij het kollege van burgemeester en wethouders. Tijdens de informatiea vond kern mondeling worden gerea geerd. De mondelinge en schriftelijke reakties van de bevolking zullen door het kollege van burgemeester en wethouders worden bestudeerd. Mede aan de hand van deze reakties zal het kollege advies uitbrengen aan de gemeenteraad over de vaststelling van de „ontwerp-struktuurschets Zierikzee". (Van een medewerker) BRUINISSE, 31-10. Alle 32 bij het bejaardenverzorgingstehuis „In 't Opper" te Bruinisse gebouwde z.g. zorgwoningen zijn nu bewoond. In deze woningen wonen nu 17 in woners afkomstig uit Bruinisse en 15 uit de gemeente Duiveland. f 740,37; te Ouwerkerk f 210,20; te Sirjansland f 78,67. Een dankwoord komt toe aan het publiek en de kollek- trices. BRUINISSE Film en Jeugdwerk Naar ons werd medegedeeld gaat de verhuizing, die onlangs was aangekon digd, van de Strip-O-Theek en spelen naar het pand aan de Korte Ring 17 voorlopignog niét door wegens öms'tan-" digheden. Het ligt. in de'bedoeling, dat de uitleen weer begint op maandag 5 november a.s. vanaf 17.30 tot 19.00 uur in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Deestraat. Er zijn benedenwoningen en bo venwoningen, die met een overdekte „brug" in verbinding staan met „In 't Opper". Overigens zijn de bewo ners geheel vrij. Met het bejaarden verzorgingstehuis bestaat geen bin ding, wanneet men die niet wenst, aleen kan in geval van nood, op een in de huiskamer aanwezige knop worden gedrukt, waarna men in het rusthuis wordt gealarmeerd, dat er iets mis is, c.q. dat men hulp nodig heeft. Nu door het opruimen van grote hoeveelheden uitgegraven grond, die lange tijd de omgeving daar ontsier den, zijn verwijderd, vormen de wo ningen een mooi geheel met het hoofdgebouw (visueel en architekto- nisch). De Chr.Woningbouwvereni- ging, verdient, door het tot stand ko men van deze woningen, zeker een pluim, want de moeilijkheden die moesten worden overwonnen waren legio. Het volgende projekt waar de Chr. Woningbouwvereniging aan begint is de bouw van de woningen voor al leenstaanden aan de Beursstraat en de Kerkstraat, met eventueel door trekking van de Hertsbeekestraat tot aan de Kerkstraat. Tevens party-service OUWERKERK, 1-11. Jan en Gina de Jong zijn de nieuwe eigenaars van Auberge „La Butte" op de Ring in Ouwer kerk. Donderdagavond vierden zij de start van dit zake lijk initiatief met een geanimeerde receptie. Velen, onder wie het Duivelandse gemeentebestuur, maakten van deze gelegenheid gebruik het echtpaar De Jong veel sukses toe te wensen met hun Auberge. Jan en Gina komen uit Stellendam, waar ze tien jaar lang de scepter zwaaiden in restaurant „De Wiek". Jan vertelt dat hij en zijn vrouw tot doelstelling hebben de eigen sfeer van Auberge „La Butte" volkomen te handhaven. Terp „La Butte", liggend op het hoogste punt van de Ouwerkerkse Ring en daar ook zijn naam aan dankt (la but te de terp) groeide in de loop der ja ren uit van dorpscafé tot een restau rant met faam tot in de wijde omge ving. Die eer is voor een groot deel toe te schrijven aan de voormalige ei genaars Huub en Lenie Kramer, die hun gasten altijd weer met culinaire spitsvondigheidjes wisten te verras sen. eerste dat de gasten op zal vallen, is ongetwijfeld het feit, dat ze niet wor den ontvangen door de man met die fraaie, melancholieke snor (Huub), maar door een man met een niet min der fraaie, maar plechtig krullende knevel (Jan). „Auberge „La Butte" is vanaf he den (vrijdag) weer gewoon open. Het Party-service Naast het restaurant-gebeuren gaat het echtpaar zich ook toeleggen op een party-service dienst, voor de verzorging van bijvoorbeeld een koud buffet bij bedrijven of partiku- lieren. Jan en Gina togen naar het Duive landse, omdat zij hun seizoenbedrijf in Stellendam wilden verwisselen voor een restaurant, dat het gehele jaar geopend is. Bovendien zegt Jan vanuit het zakelijk oogpunt hier wat meer toekomstmogelijkgeden te zien. Nieuwe gezichten in Auberge „La Butte": Jan en Gina de Jong. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3