Algemene beschouwing CDA begroting Middenschouwen PEUTER- EN KNUTSELHUIS „DE BLOKKENDOOS" OPENGEGOOID HYPOTHEKEN M. GEENSE DE ZIERIKZEESCHE COURANT ff6 Raad Middenschouwen Landi den Hartog gasinstallaties Auto Louis Goedbloed Dienstenbonden willen 2 procent Ziektekosten verzekering duurder tuincentrum noordgouwe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 november 1979 136ste jaargang Nr. 22601 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 24,95, per jaar f 95,15. Losse nummers 55 cent Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 BTW. In dit nummer: Boetiek St. Jan te Zierikzee rente v.a. 8,7 ASSURANTIEKANTOOR Dr. De Kockstraat 28 Bniinisse Telefoon: 01«3-<619, b.g.g. 01677-354 ISTA - OOSTERLAND uw dealer voor: Tel. (01114) 1495- Sint Joostdijk 41 - Burg. v.d. Havestraat 48 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's De ware filantroop klaagt niet over de ondankbaarheid der door hem welgedanen. Wijnaendts Francken «MflBOgggfl inbouw overbouw en onderdelen reparaties voor alle merken automo bielen Zierikzee Tel 4951 Advertentie UTRECHT, 1-11. Een aanvullende looneis van twee procent om de koop kracht op peil te houden en daar naast het opeisen van extra loon ruimte voor de financiering van werkgelegenheidsmaatregelen in sterke bedrijven en bedrijfstakken. Dat zijn de hoofdpunten van het cao-eisenpakket dat de dienstenbon den FNV donderdag hebben gefor muleerd nadat op circa 20 ledenver gaderingen de wensen van de leden waren gepeild. Naast de diensten bonden hebben onlangs ook al de voedingsbonden, de vervoersbonden en de bouwbonden FNV laten weten dat een looneis van minstens twee procent nodig is om de koopkracht op peil te houden. DEN HAAG, 1-11. De partikuliere ziektekostenverzekeraars mogen hun premies voor individuele kon trakten (met een eigen risiko van minder dan duizend gulden) met ten hoogste 10,5 procent verhogen per eerste vervaldatum na 31 december aanstaande. Dit heeft het ministerie van ekonomische zaken donderdag meegedeeld. Met in geld uitgedrukt dezelfde bedragen mogen de premies omhoog van de overige partikuliere ziektekosten verzekeringen (de kol- lektieve kontrakten en de individue le verzekeringen met een eigen risiko van duizend gulden en meer). JERUZALEM. De Israëlische rege ring gehoorzaamt het Hooggerechts hof dat opdracht gaf de joodse neder zetting Elon Moreh te ontruimen. Zij heeft besloten een commissie te machtigen een nieuwe Iokatie voor die nederzetting te kiezen. Dit heeft de minister van justitie, Sjmoeel Ta- mir, donderdag meegedeeld. Advertentie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot zaterdagavond: Koude nacht Koude en heldere nacht met mistban ken: weinig wind en minimumtem peratuur ongeveer 2 graden en moge lijk nachtvorst; overdag perioden met zon en middagtemperatuur onge veer 10 graden; tot matig en aan de kust tot krachtig toenemende zuiden wind. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreek„s 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 nóv. Zon op 7.38, onder 17.09 Maan op 17.17, onder 6.08 4 nov. Zon op 7.39, onder 17.07 Maan op 17.49, onder 7.27 5 nov. Zon op 7.41, onder 17.06 Maan op 18.24, onder 8.43 Volle maan: 4 november (6.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwa ter Laagwa- ter 3 nov. 2.08 14.27 7.39 20.05 4 nov. 2.59 15.14 8.22 20.48 5 nov. 3.44 15.58 9.05 21.30 Springtij: 6 november HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 2-11. Het K.N.M.l. deelt mede: Een hogedrukgebied, dat via Frankrijk en het Engelse Kanaal naar onze omgeving ^rekt, zal in de komende nacht voor een flinke tem-* peratuurdaling zorgen. Vlak aan het aardoppervlak zal het op veel plaat sen licht vriezen. Het is ook niet uit gesloten. dat op anderhalve meter hoogte het kwik tot aan het vriespunt daalt. Er moet ook op mist worden gere kend. Deze zafl in de loop van de och tend echter weer verdwijnen. Voor het overige zullen er overdag perio den met zon voorkomen. De middag- temperaturen worden omstreeks twaalf graden. Fijn beschut ZIERIKZEE. De Nobelpoort - als sluitstuk van de gerestaureerde mo numenten - is, na een ingrijpende „face liftfraai tevoorschijn geko men. Met het schilderwerk, werd het karwei deze week geklaard. Advertentie Zij worden hier vier ochtenden in de week bezig gehouden van 09.00 uur tot 11.30 uur en men is vast van plan om de prachtige ligging van het geheel ten volle te benutten. Het schooltje ligt fijn beschut, omgeven door struiken en bomen. De jeugd heeft enkele zandbakken tot zijn be schikking, waar gebruik van ge maakt wordt indien het weer zich daartoe leent. Ook 's winters zal er heel wat te zien zijn, wanneer vogels gebruik zullen gaan maken van de voederplaatsen, die worden inge richt. De dag werd besloten met een re ceptie, waarmee het vijfjarig jubi leum van de stichting Peuterspeel zaal werd gevierd. schillende sporten dient hierbij voor op te staan. De hoogte van de kontri- buties dient hierbij betrokken te worden. Hoewel elke kern dient te beschik ken over een gemeenschapsruimte Met het omverwerpen van een stapel blokken, bestaande uit de letters van de Blokkendoosopende wethou der Ph. J. van Ast woensdagmiddag het nieuwe onderkomen van de Peu terspeelzaal en de Stichting Het Knutselhuis" te Brouwershaven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Energiebesparing Ten aanzien van de openbare ver lichting kon hij begrip opbrengen voor het standpunt van b. en. w. voor energiebesparing. Toch hoopte hij, dat enkele knelpunten zouden kun nen worden opgelost. Door isolatie, andere bouwkundige voorzieningen en goede instructies aan beheerders van gemeentelijke gebouwen kan eveneens energie wor den bespaard. Hij informeerde of op dit gebied plannen te verwachten zijn. Behoud van het ziekenhuis was volgens spreker noodzakelijk mede in verband met het grote aantal re- kreanten. Ook de heer Koster had met verba zing opgemerkt, dat er wederom geen begroting van de Technische Dienst voor het komende jaar was ontvangen. Hij drong met klem aan bij b. en w. stappen te ondernemen voor tijdige toezending van de begro ting. Hij had de indruk, dat het funk- tioneren van de Technische Dienst te wensen overlaat en vroeg om nadere informatie aan burgemeester en wet houders hierover. Hij pleitte voor het jaarlijks opne men van een bedrag voor herbestra tingen. Hij stelde de vraag of de glad heidbestrijding van de wegen valt onder samenwerkingsregeling met het waterschap Schouwen-Duive- land. Zijns inziens dienen de gebruikers van sportakkommodaties een rede lijke bijdrage te leveren in de exploi tatiekosten van deze voorzieningen. Een gelijke behandeling van de ver- Feest in Brouwershaven SCHARENDIJKE, 30-10. Tijdens de algemene beschou wingen in de begrotingsvergadering van Middenschou wen pleitte de heer A. B. Koster (C.D. A.) voor een ruime re termijn voor de raad wat betreft het onderzoek van de gemeentebegroting. Ook deze spreker vond de finan ciële positie van de gemeente voor 1980 gunstig. De heer Koster deelde mede, dat het C.D.A. er de voorkeur aan geeft voorstellen tot belastingverhoging niet eerder te behandelen voordat de gemeentebegroting is aangebo den. Een voorzichtig beleid was volgens hem nodg in verband met onzeker heid over de hoogte van de rijksuit keringen; daarom moeten ook de fi nanciële verplichtingen ingevolge ge meenschappelijke regelingen nauw lettend worden gevolgd. Een goede ruimte voor stalling van het brand- weermaterieel is onmisbaar. Het stemde spreker tot voldoening, dat er nog steeds vrijwilligers bereid zijn toe te treden tot de brandweer. De heer Koster informeerde naar de stand van zaken m.b.t. de regionali satie van de brandweer. diende volgens spreker de kapaciteit van deze gebouwen te worden af gestemd op het gebruik, dat hiervan zal worden gemaakt. Het verheugde spreker, dat de gemeentelijke over heid daadwerkelijk en stimulerend betrokken is bij het herstel van de N.H. kerk te Kerkwerve. Hij hoopte voorts, dat de PTT de kosten van een nieuw postkantoor zal dragen. Fietspad Het C.D.A. was van mening, dat de aanleg van een fietspad voor Scha- rendijke de grootste prioriteit diende te hebben, dit in verband met de ge vaarlijke situatie voor de school gaande jeugd. Tot slot vroeg spreker de mening van b. en w. over de zoetwatervoor ziening in Zeeland voor de land^ bouw. Een zoete Grevelingen is daar om noodzaak, was zijn mening. DEN HAAG. Volgens een woord voerder van het ministerie van socia le zaken zal staatssekretaris De Graaf ,,over goed een week" de twee wetsontwerpen indienen die de kor tingen op het minimumloon en de so ciale uitkeringen regelen. Over de in houd ervan wilde hij op dit moment niets kwijt. Volgens de woordvoer der wordt er nog druk aan de stuk ken gesleuteld, zodat niets te zeggen is over het eindresultaat. LA PAZ. Militairen van het Bolivi aanse leger hebben donderdag het paleis van president Walter Guevara Arze en het ministerie van defensie in La Paz bezet, zo is van gezagheb bende zijde in de Boliviaanse hoofd stad vernomen. De staatsgreep zou worden geleid door generaal Alberto Natusch Busch. Advertentie 01112 - 575 •«•••••«•tl»***#»**»# BROUWERSHAVEN,31-10. Woensdag was het dan eindelijk zover: „Een eigen stekkie" voor de Stichting Peuterspeelzaal Brouwershaven en de Stichting „Het Knutselhuis". Nadat 's middags voor de jeugd het pop pentheater Parcival twee voorstellingen had gegeven, begon om half vijf het officiële gedeelte: de opening van de „Blokkendoos", door wethouder Ph. J. van Ast. Alle aanwezigen werden verwel komd door mevr. C. A. van Vulpen van Doorn, de voorzitster van de Knutselklub, namens de beide stich tingen, zij nodigde vervolgens de heer Van Ast uit de opening plaats te doen vinden. Wethouder Van Ast me moreerde in het kort de voorgeschie denis tot het uiteindelijke bestaan van dit komplex. Hij was van mening dat voor het leggen van sociale kontakten voor de kleintjes, in deze tijd van steeds klei ner wordende gezinnen, een onderko men als dit onontbeerlijk is. Vervolgens verwijderde hij enige met opzet aangebrachte „obstakels" die de toegang versperde en konden alle aanwezigen het gebouw binnen gaan, waar bleek dat dit inderdaad een prachtige akkommodatie is voor de peuters. Welzijnsplanning Ten aanzien van welzijnsplanning diende volgens spreker de nodige voorzichtigheid uit financieel oog punt in acht te worden genomen. De beschikbare middelen dienen juist te worden aangewend. Vrijwilligers werk dient te worden gestimuleerd. Het stemde tot tevredenheid, dat de aktie Tafeltje-Dek-je in een behoefte voorziet. De heer Koster sprak de hoop uit, dat Dolfirodam voor de regio behou den kan worden, daar grote behoefte bestaat aan slechtweerakkommoda- ties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1