GR/UK HSD STAMPTE KLUBHUIS UIT DE GROND DOOR ZELFWERKZAAMHEID voor GRATIS boodschappen min ww VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te BURGH legpuzzdsfukjtt Jacolies van Gastel verslaat Cêline v. d. Berg in Boulevardloop Hwalilcil in uw siraafje Heren 1 lijdt tegenvallende maar Verdiende nederlaag „De Trefftrs" kegelden zich tot kampioenen 6 Wens na jaren vervuld ZIERIKZEE, 31-10. Eindelijk is het dan zover. Na jaren van wachten en hopen heeft de Hockeyklub Schouwen- Duiveland haar eigen kluhgebouw, bestaande uit een kantine en twee kleedkamers. Zaterdag is de officiële opening en vrijdagavond wordt het gebouw ingewijd met een receptie voor genodigden. cember hebben we het klubgebouw in Hellevoetsluis gekocht. Op twee zaterdagen is het afgebroken en naar Zierikzee vervoerd, waar het eerst een tijd in de schuur van de heer C. Koopman opgeslagen heeft gelegen. In juni van dit jaar heeft de raad het licht op groen gezet. Toen kon het bouwen beginnen." Het klubhuis staat op sportpark „Bannink" achter de tennisbanen en heeft een uitzicht over het hockey veld. De tijden van dringen en persen om ruimte te vinden in de overbezet te kleedkamers van de voetbalvel den zijn voorbij. Omkleden op het veld of in een opgescharrelde werkkeet is er - gelukkig - ook niet meer bij. ...alles door zelfwerkzaamheid... (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gedachten en wensen over een ei gen klubgebouw leefden allang bij de bestuursleden en de leden. Verleden jaar mei zijn de eerste serieuze onder handelingen met de gemeente begon nen. Noodzaak „Onze aanvraag voor een klubge bouw vond gehoor bij de gemeente. Dat verzoek was toendertijd aan we thouder W. den Boer gericht, die tij dens de procedure werd vervangen door de wethouder van sportzaken, de heer L. J. van Gastel, waardoor nogal wat oponthoud ontstond. De heer Van Gastel zag de noodzaak van een akkommodatie wel in, maar ik denk dat de politieke situatie in Zie rikzee daar op dat moment niet rijp voor was. We hebben onderhandelin gen moeten voeren voor we een wat voor ons aanvaardbaar bedrag kre gen, dat eigenlijk nog te laag was," aldus Bonne Brouwer, kommissaris materiaal van HSD. „Om die rede nen hebben we veel oude materialen moeten gebruiken. Verleden jaar de- Advertentie Stapt U maar eens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied.Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken. I b,"nXtbl,'"/aree"' l Zelfwerkzaamheid „Alles is door zelfwerkzaamheid van de leden gebeurd. We hebben de riolering gelegd, het beton gestort en de keet overeind gezet. Voor de bouwvakvakantie waren we klaar. Half augustus zijn we verder gegaan, want er was nog (zeer) veel te doen. Vanaf begin september is er in een fors tempo gewerkt, 's Avonds was een man of zeven aanwezig en in het weekeinde een man of tien. Het belangrijkste van de bouw is dat je het met zijn allen doet. Het valt zeker niet mee om alles van het begin tot het einde goed te laten ver lopen, maar het is gelukt: zonder weerklank en zonder ruzie. We wisten eigenlijk niet waar we aan be gonnen. We hebben gezegd we gaan het doen en we zien wel waar het schip strandt. We zijn er van uitgegaan dat we vier muren hadden en de indeling van het gebouw hebben we zo'n beet je zelf gedaan. Op het laatst moest de bar nog vervangen worden". Sfeer „Vele leden hebben hun steentje aan de bouw bijgedragen. Daaraan is te merken, dat de sfeer bij HSD goed is, heel goed. We spelen natuurlijk om bij het an dere doel te komen, maar we leggen de prestaties niet zozeer op het win nen. Met zijn allen hoor je na de wedstrijd om de tafel te gaan zitten," aldus Bonne, die met anderen onge looflijk veel werk in de afgelopen maanden heeft verricht. Het is de moeite waard geweest. Veterinnen Marijke v. d. Borght-Horsten is vice-voorzitstèr van HSD en zij is verleden najaar lid (bestuurslid) van de Hockeyvereniging geworden „Dat er toen geen klubhuis was vond ik goed waardeloos. In die periode kwam ook het hoofdstuk de „vete rinnen" aan de orde. Ik heb toen ge zegd dat „ik wel kompetitie wilde gaan spelen met de „veterinnen", maar op voorwaarde dat er op dat moment een eigen akkommodatie be schikbaar zou zijn. Die is er nu. In het voorjaar zijn we gestart met een groep enthousiastelingen. Dat waren echtgenotes van leden of vrouwen die vroeger ook hockey gespeeld had den. In de loop der maanden groeide de groep „veterinnen". Er werd op donderdagmorgen op sportpark „Bannink" getraind. We zijn begon nen met drie vrouwen en nu zijn er vijftien. Dat „veterinnenteam" is echt puur voor de gezelligheid. Zaterdag (de dag van de officiële opening) wordt de eerste wedstrijd van dit team gespeeld. Bijna alle „veterinnen" hebben aan de opbouw van het klubgebouw Een flink aantal Delta Sporters nam aan de 44e Internationale Boule vardloop deel, de loop met de oudste traditie in Nederland. De mooiste verrichting kwam op naam van Jacolies van Gastel. Evenals vorig jaar won zij de Boulevardloop in haar categorie. Zij liep de loop (1000 m) in 2.30.9 min., ruim drie seconden sneller dan Céline. Marietta van Veeren werd twintigste in 4.08 min. Bij de D-meisjes eindigde Margreet den Boer als zestiende in 3.09 min. Jeantine Geleijnse werd zevenen twintigste in 3.22 min. Bij de B-meisjes haalden Michaela Jongschaap (achtste) en Inge den Boer (twaalfde) goede plaatsen. Hun tijden waren respek- tievelijk 2.53 min. en 3.00 min. Seniorenloop Voor het hoofdnummer, de senioren loop (3800 m) traden 120 lopers aan. De route was vice versa de Vlissingse Boulevard. Simon Blom en Kees Ver- Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of j zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. meegewerkt. Ik ben echt blij dat het klubgebouw er is, in het bijzonder voor het vrouwelijk gedeelte van de klub. Het aantal supporters zal er beslist door toenemen. Buiten ver kleumen en natregenen is er niet meer bij," aldus Marijke. Meisjes A De damesafdeling van HSD is in vrijwel het gehele bestaan van de vereniging een er wat „bijhangende tak" geweest. Dat lag niet aan het bestuur of de organisatie er om heen, maar aan het ledental, terwijl dat bij de mannenafdeling juist groeide. Dit seizoen schijnt er bij de dames voor het eerst enige verbetering in te komen. Veel vrouwen van nieuwge- komen mannelijke leden zijn ook toegetreden en ook de jeugd is niet achter gebleven. „Samen met Hetty Streng heb ik het meisjes-A team on der mijn hoede genomen en dat is ei genlijk nog meer een sukses voor mij dan het team van de „veterinnen". Toen dat jeugdteam begin dit seizoen ingeschreven werd voor de kompeti tie hadden we op papier zeven speelsters. De „mini-meisjes" moesten zelfs nog meespelen om een beetje redelijk team op de been te krijgen. ...eigen klubhuis voorwaarde vete- rinnen-kompetitie... (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) We hebben nu elf offipiële A- meisjes en de allerjongsten ajn zo in aantal gegroeid, dat een <mdsjes D- team werd samengesteld. Onler lei ding van Jannie Zuiderveld he;ft dat team inmiddels één kompetitie- wedstrijd achter de rug en hetheeft nog gewonnen ook. Het gaat nugoed met de meisjes-jeugd en ik weet ze ker dat het goed blijft gaan," adus v Beursberichten markt Goes van dinsdag 30 oktober 1979 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franco leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 procent, f 44,25-44,75; zomer- gerst, basis 16 procent ongeschoond, f 43,25-44,25; wintergerst, basis 16 procent, f 42,25-43,—; haver, basis 16 procent, f 37,75-38,75; erwten (Kleine Groene) f 61,— - 64,—; Schokkers f 70,— - 80,—; Capucijners f 59,— -66,—; bruine bonen (nieuwe oogst, vrij van grond en halve, 18 procent vocht) tot f 97,50. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring af bedrijf f 15,50-18,50 per 100 kg. 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen f 17,20,— per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs 29 ok tober 1979: Bintje, 35-50 mm f 21, 22,— per 100 Kg; 50 mm opwaarts f 22,24,— per 100 kg. Voederaard appelen f 9,—. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, op auto geleverd, tot f 0,23 per kg, van het land f 0,18-0,20 per kg. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd f 0,30-0,42 per kg. Ex klusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi f 240,— - 275,—; dijkhooi f 190,-- 220,—Veldbeemd f 130,—; Roodzwenk f 105,—; Raaigrassen f 95,— - 110,erwtenstro (Klein Groen) f 130,— - 140,—; bonenstro f 85,- 90,—; tarwestro f 95, -100,—; gerstestro f 95,— - 110; ha- verstro f 70,75,—; schokkerstro f 95,105,—. Exklusief b.t.w. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Veenendaal (nieuwe 3e predikantsplaats): P. Warners, Zeist; te Kamperland: R. J. de Vries, kand., Driebergen; te Zetten en Andelst: J. H. van Daalen, kand., Veenendaal; te Tange-Alteveer (toez.): W. Wagter, kand., Westerlee; te Maartensdijk: Tj. de Jong, eervol ontheven predi kant met bevoegdheid van emeritus, 11. verbonden aan de Rhodesia zen ding, wonende te Doornspijk. Bedankt voor 's Grevelduin-Capelle: G. S. A. de Knegt, Barneveld; voor De Noord-Oostpolder (wijkgemeente Bant-Rutten): R. C. Cuperus, predi kant voor buitengewone werkzaam heden (geestelijke verzorging streek ziekenhuis Bennekom) te Bennekom. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Hoek (Zld.): J. H. Kuij- per, kand., Zwolle. SCHEEPVAART Diloma, 30-10. van Arzew naar Fos. Macoma, 29-10 van Suez naar Mena al Ahmadi. Mercurius, 29-10 van Paramaribo naar St. Maarten. Nedlloyd Schelde, 30-10 690 zuid Colombo naar Kaapstad. Nedlloyd Tasman, 29-10 660 noord oost Mahe naar Suez. TAFELTENNIS 2e klasse B: Scaldina-Kerkwerve 4-6; Westerzicht II-Arnemuiden II 1-9; Goes-MZ VI 5-5. 3e klasse A: Goes III-Kerkwerve III 10-0; Marathon II-PNL 2-8; MZ VII- MZ X 7-3. 3e klasse B; Kerkwerve II-Scaldina II 6-4; Laurens III-MZ VIII 3-7; Big Smash III-Arnemuiden III 3-7. 4e klasse C: PNL II-Zand V1-9; Kats H-MZ XV 4-6. 5e klasse D: Kerkwerve IV-TTVO 6- 4; Laurens VI-MZ XIX 5-5; Zand VII- Kapelle V 8-2. JEUGD 2e klasse B; Laurens-Scaldina 2-8; Zand IV-SAR III10-0; MZ V-Wilno IV 3-7. 3e klasse B; Scaldina II-Kats 3-7; Zand VI-Westerzicht III 4-6; MZ VII- Effect III 4-6. 4e klasse C: Kerkwerve-Laurens VI 10-0; Zand Vni-Kapelle 0-10; TTVO H-Westerzicht VI 8-2. SCHAKEN Zierikzee I speelde tegen Goes I Maandag, 29 oktober j.l., speelde het lste team van Zierikzee tegen het voor malige Zeeuwse topteam Goes I. Na de relatief goede vorige matches waren de verwachtingen optimistisch. En ja, na 2Vè uur spelen stond het 1-0: Krijger won na de hele partij beter gestaan te hebben. Helaas! Hierna verloor Van de Veken, omdat hij tot verbazing van zowel zichzelf als van z'n tegenstander plotseling mat stond. Seeleman gaf Zie rikzee weer moed door een aanval op de koningsvleugel passend te bekronen. Aan de andere borden woedde de strijd nog hevig, tot het te middernacht tijd was om af te breken. Scheele's tegen stander gaf zijn uitzichtloze strijd op, helaas moest ook echter Van Ours op geven. Overweel hield remise en Van Loon bereikte ook remise, tegen De Lange die een reputatie als scherp aan valler bezit, maar tegen Van Loon geen kans kreeg te scoren. Voorlopige eindstand 4-3 voor Zierik zee. De afgebroken partij van Van den Ende lijkt gewonnen, terwijl de partijen van Uil en Van der Made verloren lijken. Prognose: 5-5. Voor de gedetailleerde uitslagen zie het vrijdagnummer. BRIDGEN Bridge-Herfstdrive De Bridgeklub Melissant organiseert op vrijdag 16 november een Bridge- herftdrive in de Melishof" te Melis sant. Belangstellenden voor dit grote bridge-evenement kunnen zich aan- den 's avonds na zes uur bij de heer Stigter, tel. (01879) 1460 of de heer Boutkam, tel. (01883) 5138. Er is een inschrijving van maximaal veertig pa ren mogelijk. BADMINTON Advertentie Deze week bij de man van de SRV. bij aankoop van Leeuwezegel tafelmargarine Halvamel literfles Glorix Amstel bier Heinz tomatenketchup KG koffie Jif Fruxano jus d'orange Mars De Ruyter chocolade vlokken Unox tomatensoep Royal club tonic Royal club bitterlemon Croma SRV limonadesiroop ATHENE. De Griekse douane heeft aan de Grieks-Turkse grens een Ne derlander aangehouden, die 264 kg hasjiesj in zijn auto had, zo is van we lingelichte zijde vernomen. De smok kelwaar was verborgen in een specia le bergplaats van een kampeerbus die van Istanbul op weg was naar Amsterdam. avond 3 november a.s. te 19.00 uur thuis tegen Rowido. Na het eerste kompetitiepunt in de vierde kompeti tiewedstrijd moet hier wederom een mogelijkheid aanwezig zijn om tot een positief resultaat te komen. Tenslotte de Mevo jeugd. De meisjes junioren spelen vrijdag 2 november a.s. uit tegen Data C/TV uit Oud-Beijerland. Met enig optimisme mag een Mevo zege in deze wedstrijd worden verwacht. De meisjes adspiranten spelen evenals de Mevo I dames uit tegen Ibis. Een gelijkspel zou al een goede prestatie zijn voor dit Mevo-team. Tweede plaats in damesdubbel Jeugd VollcybflltOCrilOOl kerk eindigden op een vijfde en zesde plaats. Zij joegen elkaar tot deze eind rangschikking op. Winnaar werd de Belg Dirk Geens in 10.59.8 min., hij was onbereikbaar voor zijn achtervolgers. De Portugees Soares (2e), de Vlissinger Henk Lindner (3e), de Belg Bultynck (4e) en de twee Delta Sporters eindig den vlak na elkaar. De twee laatstge noemden eindigden in de tijden van 11.24.0 min. en 11.27.0 min. Delta Sport kwam nog bijna in aanmerking voor de klubbeker, want ook Herman Padmos kwam met zijn zevenentwin tigste plaats in een goede tijd aan, 12.03 0 min. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIini iiiiiiiiiHHiiuiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DE HAAG. De twee studiegroepen van de Navo die het probleem van de modernisering van tactische kernwa-\ pens en wapenbeheersing hebben on derzocht zijn, zoals kon worden ver-, wacht, tot de konklusie gekomen dat modernisering noodzakelijk is en dat gelijktijdig een aanbod aan de Sow- jet-Unie moet worden gedaan te on derhandelen over beperking van dit soort wapens. DEN HAAG. De CDA-fraktie in de Tweede kamer meent, dat ons land - in bondgenootschappelijk overleg - zijn nucleaire takenpakket „duide lijk zal moeten inkrimpen". AMSTERDAM. Het door de Twee de kamer afgedwongen verbod tot el ke legalisatie goederenverklaring stemt het centrum voor informatie en documentatie Israël tot tevreden heid. Het CIDI deelt dit mee in een persverklaring. Wel vindt het cen trum het „ernstig te betreuren dat de verklaringen niet onmiddellijk zijn verboden". Rennende kip NE W YORK, 31-10. Een envelop voor zien van drie postzegels met fantasie stempel uit 1869 is op een veiling van Sotheby in New York verkocht voor het recordbedrag van 480.000 gulden. De- zelf e envelop, waarop drie postzegels met de afbeelding van Benjamin Franklin, was drie jaar geleden gekocht voor 90.000 gulden. De postzegels ontlenen hun zeldzaamheidzo zei een woordvoer der van Sotheby, aan het stempel van eigen makelei, een rennende kip, dat een werkloze postbeamte uit Connecticut eens had vervaardigd ter vervanging van het officiële stempel. Zonder dit bijzon dere stempel zouden de postzegels slechts een paar honderd gulden waard zijn. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 30-10. Aanvoer 2.046.600 stuks. Stemming redelijk. Prijzen per 100 stuks: 51-52 gram f 10,10; 55-56 gram f 11,55; 60-61 gram f 11,35-12,95, en van 65-66 gram f 11,80-13,85. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 31-10. Op de paarden markt in Utrecht zijn 333 dieren aan gevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paar den f 2500-3650; werkpaarden f 1400- 2450; oude paarden f 1150-2200; 3- jarige paarden f 1300-2175; 2-jarige paarden f 1200-1900; hitten f 650- 1125; veulens f 450-1050; ponv's f 200-575. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 4,60-5,70; jon ge slachtpaarden f 4,90-5,90. VOLLEYBAL Tijdens de op 27 en 28 oktober j.l. te Middelburg gehouden wedstrijden om de Zeeuwse kampioenschappen bad minton, slaagde Conny Cashoek uit Zierikzee, lid van de badmintonclub Zierikzee, tezamen met mej. L. Schaier te Goes, erin beslag te leggen op de eervolle 2 e plaats in de op één na hoogste klasse X1 damesdubbel van de Zeeuwse kampioenschappen. \Het tweede damesteam van de volleybalploeg Mevo haalde in de ^dstrijd tegen Vovero 3 een 2-2 gelijkspel. Het betekende het eerste punt vo^r het damesteam. De meisjes adspiranten speelden ook 2-2 gelijk in de üitVedstrijd tegen Intermezzo. Het eerste herenteam leed een nederlaag tegm Data c-2 uit Oud-Beijerland. Er werd met 3-0 verloren. Quï inzet en mentaliteit valt Mevo geen Vrwijten te maken, maar toch is de neterlaag verdiend te noemen. Er was teveinig samenhang om een zege te behaen. In de drie gespeelde sets werd do\r Mevo steeds in de beginfase tegen ehi achterstand aangekeken. Tussenstand in de eerste set:5-0, tweede se\ 11-0 en derde set 10-1. De eindstand^ waren :15-13,15-12 en 15- 8. Teveel yerd er in het achterveld onvoldoena\ verdedigd, waardoor Me vo nauwelijli tot aanvallen kwam. Het opvangen vd> de opslag leverde ook teveel problemen op. Vrijdag 9 nWember speelt Mevo in sporthal „OncWdak" tegen het sterke VC Goeree 1. \^inst is noodzakelijk als Mevo een belalgrijke rol in de derde klasse wil blijvey spelen. Heren 2 Het tweede heenteam won, zoals verwacht, van het hinder sterke Inter mezzo 4 uit Middel\arnis. Door de 3-0 overwinning handhavft het team zich in de bovenste regioneh van de kompe titie. Het tweede dameseam speelde in een uitwedstrijd 2-2 fclijk tegen Vo vero 3. Deze stand werj mede bereikt door de manier van coahen van Lvdia Mol. Jeugd Het meisjes-adspirantenteam van Mevo wist één wedstrijdpunt te be machtigen in de uitwedstrijd tegen Intermezzo. Na een 1-2 voorsprong kon de vierde set jammer genoeg niet ini winst worden omgezet. Desalniettemin' presteerde het meisjes-adspirantente am door dit gelijke spel boven ver wachting. De meisjes-junioren van Mevo togen naar Hellevoetsluis om de strijd aan te binden tegen Ibis. Van een echte wed strijd was nauwelijks sprake, aangezien de tegenstand van Ibis beneden ver wachting bleef. Met 2-15, 5-15 en 11- 15 werd door Mevo met 0-3 gewonnen. Programma Het tweede herenteam speelt uit te gen Bernisse II uit Heenvliet, en wel op zaterdag 3 november a.s. te 20.00 uur. Geen gemakkelijke opgaaf voor dit Me vo-team. Men zal daar een goede tegen stander treffen. Het eerste damesteam treedt op die zelfde dag aan tegen het eerste dames team van Ibis te Hellevoetsluis. Gelet op de vorig seizoen gespeelde wed strijden tegen Ibis mag Mevo een tegenstander tegenover zich verwachten. De Mevo II dames spelen zaterdag- Zaterdag werd door de volleybal vereniging WIK het 2e jeugdvolley- baltoernooi in de gymzaal te Kerk werve georganiseerd. Het team van de Rijksscholengemeenschap, dat de leiding in handen had, liet nogal wat punten liggen waardoor WIK VI de leiding kon overnemen. Alleen in de ontmoeting tegen de Rijksscholengemeenschap moest het team van WIK één puntje afstaan, maar alle overige wedstrijden werden in winst omgezet. Het team van WIK VII speelde nog wat ongeorganiseerd, wat niet wegnam dat de ontmoeting tegen WIK VI werd verloren. Meer punten Het le team van de Chr. Scholen gemeenschap wist ook meer punten te vergaren dan in het eerste toernooi, wat misschien een teken is dat de meisjes nu beter op elkaar zijn ingespeeld. Het 2e team van de Chr. Scholenge- meenschaplukte het daarentegen nog niet zo best, maar voor de reeks van toernooien zijn afgewerkt kan er nog veel veranderen. Het volgende toernooi zal op zater dag 1 december a.s. worden gehouden. De stand na het 2e toernooi ziet er als volgt uit: WIK VI13 pnt.; WIK VII10% pnt; R.S.G. 9V6 pnt.; C.S.G. 6V$ pnt; C.S.G. II tëpnt. BEDRIJFSVOLLEYBAL Bedrijfsvolleybalcompetitie Vrijdag 2 november: Sporthal „On derdak" Zierikzee: 19.00 uur: CJV-Willibrordus; MEVO- Luctor; DFS-WIK III; Havenpark-PJZ n. 19.50 uur: Brogum-CJV II; Brouwers- haven-Frisol; Flakkee-Z.R.K. zieken huis III; de Putters-MEVO IV. 20.45 uur: L& O-Zeelandia; Onderdak- Reisb. van Oeveren; Cluzona-WIK III: Kwiek III-Trimsters. 21.40 uur: Mazda-Kwiek II; Z.R.K. ziekenhuis-L OII; Mazda II-Frisol II; Big „S"-WIK. Sportzaal Kerkwerve: 20.00 uur: WIK V-Chr. Sch. Gem.; 21.00 uur: Borrendamme-Zuidhoek. ZIERIKZEE, 30-10. Niemand had er eigenlijk op gere kend, maar de dames-kegelklub „De Treffers" is kampi oen 1979 geworden vui de Zierikzeese Kegelbond. Aan vankelijk zag het er otk nog niet naar uit, want de eerste ronde werd afgesloten met een voorsprong van dertig punten voor de tegenstanders „De Baanbrekers". „Dc Treffers" lieten zich echter Uet uit het veld. oftewel de baan slsm. Zij wonnen tenslotte met een ver schil van 58 punten. „De Baanb*- kers" vergaarden er 1123, „De Tr«t fers" lieten er 1181 optekenen. „De Baanbrekers" toonden zich sportieve verliezers (zij kwamen per slot van rekening toch in het bezit van een kleine tweede-pnjs-beker), want zij bleken met een flinke partij boeketten naar „Kegelhuis Geluk" gekomen te zijn om de overwinning - gecompletteerd met evenzo graag aangeboden klapzoenen - te bezege len. Er heerste dus een feestelijke stem ming, in tegenstelling tot het vooraf gaande deel van de avond, toen de ze nuwen toch vaak zoveel parten speel den, dat sommige deelnemers lang niet hun normaal vrij hoge score be reikten. Anderen waren blijkbaar meer stoïcijns, zoals Marjan Wilkens. Janny Krijnse Locker en J. Krijger, die zeventig en meer punten per serie wierpen. Hoge ogen gooide ook Club X in de ze wedstrijden, want zij scoorden in totaal 6090 punten (een gemiddelde van 60,9). Die prestatie werd door de gemeen te Zierikzee gehonoreerd met een be ker. waardoor die bij de klub van de ZKB-voorzitter R. der Weduwen te recht kwam. Sekretaris C. Praet van Club X nam die beker in ontvangst. A W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 6