ELF EERSTE PLAATSEN „ONDERDAK" IN WEDSTRIJD WINTERKOMPETITIE 1 VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! I bezorger te Kerkwerve K.N.V.B.-ZEELAND NEEMT AFSCHEID VAN JOOP VOLKERI VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! I bezorger te RENESSE ERIC DE NOORMAN De ontembare V i Na 23 jaar in het bestuur IiJiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiwuiiMiiiiiiiiiiiiiuiuuiiiiiiiaiiiiiiiiiiuiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vergadering h.s.v. „Oosterschelde": gesloten tijd voor kreken vervalt lijiiiiiiiiiiinnininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. 131. „Ik ben niet bang voor de dood." klinkt de stem van de kleine skalde kalm. ..En het enige waar ik spijt van heb is, dat ik te laat kwam om uw legeropzet te verhinderen." „Ja nietwaar?" valt Regin met fonkelende ogen in, „wat had ge graag de overwinning aan de Noorman gegund, gij addertje! Maar die kans is voor goed verkeken. Ik denk. dat erop dit moment wel niet veel meer van dat dappe re leger over is en de resten die uit het moe ras ontsnappen worden door onze krijgers in de pan gehakt Inmiddels lijken Regins woorden aardig uit te zullen komen. Weliswaar verdedigen Er- win. Svein en hun vikings zich met leeuwen moed, maar de overmacht is te groot en stuk voor stuk weten de Noren dat het gevecht voor hun maar één einde kan hebben de dood op het slagveld. De enige die zich hier bitter weinig van schijnt aan te trekken is Svein Langtand, die de ene vijand na de andere velt en hierdoor in een steeds betere stemming komt Maar zelfs de reusachtige Sakser beseft ten laatste. dat deze strijd niet lang meer duren kan. Voor iedere gevallen tegenstander springen er twee nieuwe in de bres en ook Svein's krachten zijn niet onuitputtelijk En terwijl het dappere groepje Noren verbe ten de verloren strijd voortzets stormt Eric de Noorman aan het hoofd van zijn ruiterij naar een der omliggende heuvels en overziet in één oogopslag de situatie. „Verspreide slagorde!" dondert zijn stem. „Met gevelde lansen er op in. In galop, of we zullen te laat zijn Aktieve loopbaan Dankbaar was hij voor de vele vrienden welke uit zijn aktieve loop baan als voetballer en als bestuurder heeft mogen overhouden.De vereni gingen en de Bond wenste hij als slot het allerbeste voor de toekomst. Met het beëindigen van zijn loopbaan als bestuurder heeft Joop een lange en vruchtbare periode in de voet balsport afgesloten. Als jong broekje voelde hij zicht al snel aangetrokken tot de voetbalsport. In de loop van de jaren is er heel wat veranderd. Jeugdafdelingen, zoals er tegenwoordig zijn bij de voetbal- en sportverenigingen kende men nog niet in deze tijd. Wel kende men te Zierikzee een aan tal zgn. jongensklubjes. Een hiervan opereerde onder de naam Zierikzee sche Boys en daarin zette Joop zijn eerste schreden in de voetbalsport. Dit Zierikzeesche Boys bleek een goede kweekschool te zijn vöor jonge voetballers en de voetbalvereniging Zierikzee ontving de jeugdige voet ballers van deze jongensklub dan ook met open armen. Zoals reeds gezegd gaat Dick Mooij (59) hem in het bestuur van de afde ling Zeeland hem nu opvolgen. Mooij, die in januari 1946 u it het Zeeuwsvlaamse Axel als lid van het korps Rijkspolitie naar Haamstede kwam, is in de voetbalsport op Schouwen-Duiveland al lang geen onbekende meer. Als aktief speler beoefende hij de voetbalsport bij het toenmalig |IIIIIIIIIIIIIIIIIUlllllllllllllllllllllllJllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllll)lllllllljlljlljlllj]jljjj]jj]lj]|jjjjjlJj|)j))j)|||| Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als j§ I Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche s Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) I 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Burgh, van welke vereniging hij ook nog bestuurslid en voorzitter was. Het werk in de afdeling is hem ook niet onbekend daar hij op 10 novem ber reeds gedurende 13 jaar deel uit maakt van de Zeeuwse scheidsrech- terscommissie, waarin hij momen teel de funkties bekleed van voorzit ter en secretaris. Ruiters feestten Ter gelegenheid van de viering van de derde verjaardag organiseerde de ruiterverenigirig Renesse zaterdag 27 oktober een zeer geslaagde avond, in de katine van camping Bonafide te Renes se. De feestelijke avond werd geopend door voorzitter M. de Jong, die zich verheugd toonde over de grote belang stelling. De ongeveer 200 aanwezigen amuseerden zich uitstekend op deze disco-avond, die werd opgeluisterd door maar liefst drie optredens van de bekendè Nederlandse chansonnier Dimitrj van Toren. Ter ondersteuning van de kas werden enkele bingorondes gehouden en een uitstekend lopende verloting. Deze beide aktiviteiten zorgden ervoor dat de avond kon worden afgesloten met een batie saldo van f 1000,-. De Zierikzeese pianiste mevrouw M. Ochtman-Moelijker is heden (dinsdag)-avond te beluisteren in het K.R.O.-radioprogramma: „Zin in muziek", met een Chopinprogram- ma. Het programma wordt uitgezon den via Hilversum II en begint om 22.40 uur. GOES, 27-10. Op zaterdag: te Goes in de Prins van Oranje gehouden najaarsvergadering van de KNVB afdeling Zeeland heeft Joop Volkeri uit Zierikzee, die de belan gen van de regio Schouwen-Duiveland behartigde, af scheid genomen als bestuurder. De heer Volkeri, die als opvolger van J. W. Gudde op 19 februari 1957 werd benoemd, sloot hiermee een pe riode van bijna 23 jaar af als bestuur der van het hoogste voetbal kollege in Zeeland. Voorzitter Jos Cevaal bracht het scheidende bestuurslid dank voor al les wat hij voor de voetbalsport in Zeeland en voor Schouwen-Dui veland in het bijzonder in deze perio de heeft gedaan. De voorzitter herin nerde aan de nog moeilijke verbin ding gedurende de eerste 10 jaar toen er voor het bezoeken van de bestuursvergaderingen te Middel burg nog gebruik moest worden ge maakt van het veer tussen Zierikzee en Katseveer. Dit leverde wel ^ens problemen op door slecht weer en de vertrektijden. Overnachten Zo kwam het wel eens voor dat er moest worden uitgeweken naar het veer van Zijpe of dat het Schouwse bestuurslid maar bij een van de me debestuurders bleef overnachten. Met het realiseren van de Zeeland- brug waren deze problemen van de baan en vond er. ook een uitbreiding plaats tussen de voetballers van Schouwen-Duiveland met de rest van Zeeland. De eerste funktie welke Joop Volkeri in het afdelingsbestuur kreeg toebedeeld, was zitting te ne men in de protest-kommissie. „Een kommissie welke gelukkig is ver dwenen", zei Jos Cevaal. Na ophef fing van de protest kommissie verte genwoordigde hij het afdelings bestuur in het zomeravondvoetbal en droeg hij zorg voor begeleiding van het Zeeuwse voetbal en dat op; Schouwen-Duiveland in het bijzon der. Dank bracht voorzitter Cevaal het scheidende bestuurslid voor de on dervonden vriendschap en alles wat hij voor de voetbalsport heeft gedaan in het afdelingsbestuur gedurende een periode van ruim 20 jaar. Als blijk van waardering en dank bood hij namens de afdeling een cassette-recorder aan. Op zestienjarige leeftijd vond ook Joop de tijd aangebroken om zich als lid te gaan aanmelden, om daar zijn geluk eens te gaan beproeven. Voor lang was dit niet, voor zijn studie vertrok hij naar Tilburg waar hij zich als lid aanmeldde bij Willem II, destijds al een van de topklubs van het Zuiden. Weer teruggekeerd in Zierikzee verwisselde Joop het rood-wit-blauw van Willem II voor het rood-zwart van Zierikzee. ZIERIKZEE, 26-10. De h.s.v. „Oos terschelde" hield vrijdagavond in het „Huis van Nassau" zijn najaars vergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer W. Flohil, erop dat met deze vergadering een traditie hersteld was. De opkomst echter vond de voorzitter teleurstel lend. Na de notulen en de ingekomen stukken kwam het agendapunt de „gesloten tijd" van de kreken van Ouwerkerk aan de orde. De vergade ring ging ermee akkoord om met in gang van 1981 de gesloten tijd voor de kreken te laten vervallen. Gedu rende het hele jaar zal er gevist mo gen worden. Alleen mogen er in de plaats van vier forellen slechts twee meegenomen worden. De kontroleur krijgt een machtiging om overtre ders de vergunning of de lidmaat schapskaart af te nemen. Het surfen in de kreek geeft, ondanks de ballen- lijn, nog wel eens problemen. Dat nergens aangegeven staat waar wel en niet gesurfd mag worden, is hier waarschijnlijk mede oorzaak van. Binnenwaterkompetitie Op een voorstel van de leden werd besloten om in 1980 meer wedstrij den te organiseren met onder andere een aparte binnenwaterkompetitie. Voor deze binnenwaterkompetitie is een wisselbeker beschikbaar die ge schonken is door de h.s.v. „De Krab be", als jubileumgeschenk. In totaal worden er tien zeehengelwedstrij- den, vier binnenwaterwedstrijden en een internationale zeehengel- wedstrijd georganiseerd. Van deze tien zeehengelwedstrijden vinden er acht voor de najaarsvergadering van volgend jaar plaats. Op deze najaarsvergadering wor den de bekers voor 1980 uitgereikt. Voor 1980 wordt een andere punten waardering ingevoerd volgens het Deltasysteem, waarbij de regelma- tigste visser kampioen wordt. Dit systeem geldt voor de proeftijd van één jaar. Volgend jaar zal de heer S. Coppoolse geen deel meer uitmaken van de wedstrijdkommissie. In zijn plaats wordt de heer W. de Graaf be noemd. Advieskommissie Tot de leden van de advieskommis sie werden de heren C. Rossen, C. v. d. Werve en P. Roskam benoemd. Een eerste advies van de kommissie was een betere toegang naar het Kaaskenswater. Het bestuur zal deze mogelijkheid verder onderzoeken. Tijdens de rondvraag werd beslo ten de kontributie te koppelen aan het indexcijfer, waarbij dan afgeron de bedragen zullen gelden. De feesta vond van het jubileum blijkt goed in de smaak te zijn gevallen. Alle aan wezigen tonen zich vóór een jaarlijk se herhaling van een dergelijke avond. Verder werden nog vragen gesteld over het wormen spitten en de strandwedstrijden, de plastic be kers en de puntenwaardering voor de hengelaars die geen vis hebben ge vangen. Tot in finessis Voor de grote massa zijn dit cou reurs die maar matige prestaties le veren, maar de werkelijkheid ligt vaak wel heel anders. Joop vestigde er bij een gesprekje afgelopen zomer nog eens de aan dacht op wat een berg werk in het grote rondewerk en klassiekers wordt verricht. De waterdragers die hun kopman nen in de koers uit de wind moeten zetten, hun wiel moesten afstaan bij een lekke tube, zorgen dat de vedette fris aan de slotkilometers kan begin nen, afstoppen als er een ploeggenoot is ontsnapt en als het op een eindsprint aankomt nog eens de sprint aantrekken. Over al deze facetten in de sport, hoeft men Joop niets wijs te maken, hij kent ze tot in de finesses. De mens Volkeri wordt hiermee ge karakteriseerd. Belangstelling ook voor de kleine man en dit niet alleen in de sport maar ook daarbuiten. In zijn dankwooi'd zei Joop Volkeri (68), dat ér een tijd is van komen en gaan.„De herinnering aan een fijne tijd blijft bestaan, waarin ik mis schien wel eens wat te kort ben ge schoten, maar dit moet men mij maar vergeven", liet Joop horen. Blij was hij dat er in de persoon van Dick Mooij uit Haamstede weer een opvol ger uit de regio Schouwen-Duiveland is gevonden, waarmee de belangen van deze regio weer kunnen worden behartigd. De komende en gaande man. Joop volkeri (rechts) wenst onder het toe ziend oog van voorzitter Jos Cevaal (midden) zijn opvolger Dick Mooij veel sukses. Veel plezier Inmiddels was hij uitgegroeid tot een speler waaraan Zierikzee veel .plezier heeft beleefd. Technisch begaafd, taktisch in zicht en wars van ieder onbehouwen of ruw optreden. Van deze kwaliteiten heeft Zierik zee gedurende een lange reeks van ja ren, Joop speelde tot zijn 42e jaar, kunnen profiteren. Het aanvoerder schap was bij hem dan ook in goede handen. Naast zijn kwaliteiten als speler zorgde hij ook steeds voor een goede sfeer in de ploeg. Menig geboekt sukses lag hieraan dan ook ten grondslag. Wie nu uit bo venstaande de konklusie trekt dat Volkeri zich eenzijdig met de voet balsport bezig hield, slaat de plank wel mis. Naast het voetballen beoefende hij bij het Brouwershavense Roda ook .i nog enige tijd de korfbalsport, ter wijl ook de kegelsport zijn ruime aandacht genoot. Over de wielersport kan men ook gerust een praatje met Joop aankno pen. Naast de suksessen, die door de Ne derlandse renners werden geboekt kwamen wij terecht bij de naamlo zen in het peloton, de knechten. Zwemvereniging „Onderdak" uit Zierikzee heeft voor zaterdag 28 oktober een wedstrijd in het kader van de winterkompetitie voor niet- startvergunninghouders georganiseerd. De tegenstanders waren „Luctor" uit Middelburg, „Kapelle" uit Kapelle en „De Ganze" uit Goes. Vanaf het eerste nummer nam „Onderdak" de leiding en stond die niet meer af. De dubbele overwinningen van Coby van Dienst en Bart van Haeringen (in zeer goede tij den overigens) hadden een groot aandeel in de eindzege. Van de zestig ereplaatsen nam „Onderdak" er tweeëntwintig in beslag, waaronder elf eerste plaat sen. Op één na (diskwalifikatie) wer- deh alle estafettes door „Onderdak" gewonnen. De score die de zwem ploeg nu verzameld heeft, betekent een hoge plaats op de ranglijst voor de winterkompetitie. Op zondag 25 november gaat „Onderdak" naar Middelburg voor de tweede wedstrijd in het kader van de winter kompetitie. Uitslagen 25 m school m.o. 10 j.: 1. Helen Zwart 22.0; 4. Manon Dijkstra 23.9. 25 m vrij m.o. 8 jaar; 4. Miranda Kort 27.1; 5. Alinda Hilgen 27.5; 6. Diany Stoel 27.5. 25 m school j.o. 10 j2. Peter Wijs man 23.2; 3. Paul Legemaate 23.6; 7. Ernst Pols 24.9. 25 m vrij j.o. 8 j.: 1. Jethro van As 27.6. 50 m vrij m.o. 12 j9. Josette Ney- enhuis 43.9; 10. Gwendolyn Soesman 44.8; 11. Marjan Legemaate 46.9. 50 m vrij j.o. 12 j.: 2. Sacha van As 37.9; 4. Leon v. d. Wielen 39.5; 5. San- der v. Haeringen 41.4. 50 m vlinder m.o. 14 j.: 1. Coby van Dienst 43.0; 2. Agnes de Gelder 43.6; 4. Bianca Tol 44.2. 50 m vlinder j.o. 14 j1. Bart van Haeringen 39.1; 5. Bart van Haerin gen 39.1; 5. Michel Parran 49.4; 7. Wim van Mourick 59.8 disk. 50 m school m. 10 j.: 3. Theresia Schouls 47.1; 4. Manon Legerstee 47.9. 50 m school j. 14 j.: 1. Steven Braat 40.2; 2. Martin v. d. Berg 40.8; 4. Robert Smaling 44.0. 25 m rug m.o. 10 j2. Helen Zwart 23.1; 5. Manon Dijkstra 23.9; 9. Ans van Meeteren 24.9. 25 m rug j.o. 10 j.: 3. Peter Wijsman 24; 1; 5. Peter v. d. Velde 24.5; 6. Paul Legemaate 24;6; 25 m school m.o. 8 j.: 3. Alinda Hil gen 28.1; 5. Miranda Kort 29.3; 7. Ptra v. d. Velde 29.7. 25 m school j.o. 8 j.: 1. Jethro van As 23.7. 50 m school m.o. 12 j.: 2. Gwendo lyn Soesman 49.5; 7. Marjan Lege maate 50.9; 11. Esme Soesman 52.2. 50 m school j.o. 12 j.: 5. Arnoud Le gerstee 50.1; 6. Sacha van As 51.5; 8. Leon v. d. Wielen 54.2. 50 m rug m.o. 14 j.: 1. Coby van Dienst 42.6; 4. Agnes de Gelder 44.3; 5. Annemieke Bom 44.6. 50 m rug j.o. 14 j.: 1. Bart van Hae ringen 39.4; 3. Michel Parren 45.7; 9. Wim van Mourick 45.3 disk. 50 m vrij m. 10 j.: 1. Theresia Schouls 34.3; 7. Manon Legerstee 40.8. 50 m vrij j. 10 j.: 1. Martin v. d. Berg 30.5; 3. Dick Varel 31.9; 4. Ro bert Smaling 32.6. 6 x 50 m school estafette m.o. 14 j., 1. Onderdak 4.58.1 6 x 50 m school estafette j.o. 14 j., Onderdak disk. 6 x 50 m vrij estafette m. 10 j., 1. Onderdak 3.48.2. 6 x 50 m vrij estafette j. 10 j., 1. Onderdak 3.38.6. De nog zeer jonge deelneemsters aan de zwemwedstrijden in zwembad „Onderdak" (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7