urloo VN-konferentie humanitaire hulp aan Cambodja Kennedy kandidaat Discussienota kleine dorpen Ned. Ver. van Gemeenten Cambodjanen naar Thailand Causerie over abortus voor Herv. Vrouwengroep PRACHT JONGENS RIBBROEKEN 2 stuks voor 50.- AGENDA Landelijke data-bank v «or oomen Woningwet woningen HERFSTSPEL 2 Laatste kans PARIJS, 29-10. De VN-konferentie voor humanitaire hulp aan Cambodja, die voor 5 november in New York is uitgeschreven door sekretaris-generaal Waldheim, is wellicht de laatste kans op overleving voor het Camod- jaanse volk, dat zonder hulp, onherroepelijk tot uitster ven gedoemd schijnt te zijn. BANGKOK, 31-10. Ongeveer 5.Ü00 Cambodjanen zijn volgens het Thai- landse opperbevel de grens van Zuidoost-Thailand overgestoken kennelijk op de vlucht voor gevech ten aan de andere zijde. Zij vestigden.zich in Ban Laem, maar zullen vandaar wellicht weer terugkeren wanneer de strijd luwt. Volgens militaire kringen in Ban Laem staan er aan gene zijde van de grens in de twee zuidoostelijke Thai- landse provincies Chantaburi en Trat zo een 14.000 guerrillastrijders van PolPot tegenover de door Vietname- zen geleide strijdmacht. Niet-roken-afspraak ÜEN HAAG, 27-10. de Stichting Volksgezondheid en Roken is vrijdag een campagne begonnen, waarin zij rokers tracht te bewegen een schriftelijke af spraak te maken om het roken op te geven. Zij gaat certificaten verspreiden. Waarop deze niet-roken-afspraak kan worden vastgelegd,. Met het ondertekenen van het certi ficaat beloofd iemand die met roken stopt, dit voor een bepaalde tijd vol te houden. De weddenschap wordt bij suc ces belound door een mede-onderteke naar van de afspraak. Slaagt degene, die gestopt is, er niet in zich aan de afspraak te houden, dan is hij de ander iets ver schuldigd. WASHINGTON, 31-10. Senator Ed ward Kennedy zal 7 november offi ciéél meedelen dat hij zich kandidaat stelt voor het Amerikaanse presi dentschap in 1980. Dit is maandag door zijn zwager Stephen Smith mee gedeeld. Hij zei ook dat er een natio naal comité is gevormd voor Kenne dy's verkiezingscampagne. Smith is daar voorzitter van. DE BILT, 29-10. De databank voor bomen is in september 1978 gestart met het oogmerk de vraag naar en het aanbod van bomen beter op el kaar af te stemmen. Na een succesvolle proefneming heeft Grondmij besloten de data bank tot een landelijk werkend insti tuut te maken. Bomenbeheerders kunnen volwassen bomen, die door uitvoering van werken op de nomi natie staan te worden gekapt, laten registreren in een periodiek uit te ge ven overzicht van de „bomenmarkt". Ook degenen die behoefte hebben aan volwassenb bomen, kunnen kon- takt opnemen met de databank. Het overzicht is voor iedere belangstel lende beschikbaar. Vandaag zijn alle bomenbeheer ders van Nederland - gemeenten, pro vincies, rijkswaterstaat en andere in stanties - op de hoogte gebracht van het landelijk functioneren van de da tabank. HAIFA, 27-10. Een inwoner van Haifa in Israël is door de rechter ver oordeeld om gedurende een jaar onbezol digd te werken als tandartsassistent in een gemeentelijk ziekenhuis. De man had gedurende enkele jaren op vervalste diploma's gewerkt als tand arts. De rechtbank nam er kennis van dat geen zijner patiënten ooit geklaagd had over zijn behandeling en wilde daarom een vonnis opleggen dat enerzijds de ge meenschap teil goede kwam en ander zijds de speudo-tandarts een beter lesje leerde dan opsluiting. De weigering van Phnom Penh in ternationale humanitaire hulp aan „alle partijen" toe te laten heeft mo gelijk gemaakt de naar wat vele waarnemers „volkerenmoord" noe men. Een konferentie die zich uitslui tend op de humanitaire en niet op de politieke aspekten richt schijnt dan ook de enige methode te zijn om de verdwijning van de aardbodem te voorkomen van een volk, waarvan er van de zeven miljoen zielen van vier jaar geleden met ongeveer drie mil joen nog maar minder dan de helft over zijn. Volgens het VN- kinderfonds Unicef zijn er in Cam bodja geen jonge kinderen meer in de leeftijdsgroep tot vijf jaar, evenmin als zwangere vrouwen. Ondervoe ding, ziekten en ander lijden hebben de Cambodjanen reeds steriel ge maakt. Plan voor zes maanden Doel van de konferentie in New York is het regelen van de financie ring van een programma van hulp, dat voor de eerste zes maanden naar schatting ruim 220 miljoen gulden zal vergen. De VN beschikt op dit ogen blik voor de eerste hulp over niet meer dan ruim 45 miljoen gulden. „Flitsen" uit het buitenland SEOEL. Maandag hebben red dingsploegen 27 lijken gehaald uit de kolenmijnen waar 126 kompels in met gifgas gevulde mijngangen van de buitenwereld werden afgesloten. Het aantal doden is ermee gestegen tot 42. HAGEN. Voor de rechtbank in de Westduitse stad Hagen is maandag- morgen het proces begonnen tegen de van oorlogsmisdaden verdachte Ne derlander Siert Bruins (58) en tegen zijn SS-chef in oorlogstijd Alfred Neuhauser (68). Beide verdachten, die op vrije voeten zijn, waren bij de opening van het proces aanwezig. TEHERAN Het hoofd van de Angli caanse kerk in Iran, Hassan Dehgani- Tafti, is ontsnapt aan een moor daanslag. Gewapende mannen dron gen zijn huis binnen en vuurden vijf schoten af op zijn bed. MÜNCHEN De Chinese partij- en regeringsleider Hua Guofeng heeft in München gezegd dat het „zeer ver standig is, dat de Westeuropese lan den met het oog op vrede en veilig heid in de wereld hun verdedigings kracht opvoeren". LOS ANGELES Saoedi-Arabië is niet van plan meer olie te produceren dan de huidige 9,5 miljoen vaten j(159 liter) per dag. Dit heeft de de Saoedi- sche minister van olie, Sjeik Achmed Zaki Jamani, in Los Angeles tegeno ver verslaggevers verklaard. LONDEN De leiders van het Patriot tisch Front hebben het Britse plan voor de periode tot de nieuwe verkie zingen in Zimbabwe-Rhodesië afge wezen. Ze willen een half aandeel in het bestuur gedurende die over gangsperiode. Engeland wil daar niets van weten. Om het probleem van de vertegen woordiging van Cambodja te omzei len - de VN erkennen de delegatie van de Rode Khmer en niet die van de pro-Vietnamese regering in Phnom Penh - zal de Konferentie niet worden gehouden in het kader van de algemene vergadering, maar „in de marge" daarvan. HAVANNA PARIJS Afgelopen week zijn -600 Kongolese scholieren van rond de elf jaar in Cuba aangeko men om daar een allesomvattende opleiding te volgen. De duur van de opleiding varieert van zeven tot der tien jaar. Dit is uit officiële bron in Cuba vernomen. WASHINGTON De regering van de Amerikaanse president Carter over weegt een verhoging van de defensie begroting voor 1980 met 5 tot 16 mil jard dollar (10 tot 32 miljard gulden). Op deze manier wil zij een aantal se natoren overhalen voor de Salt-2 overeenkomst te stemmen. STRAATSBURG Het Europese Parlement heeft tijdens de zitting in Straatsburg besloten een commissie ad hoe „Rechten van de vrouw" in te stellen. STRAATSBURG In Straatsburg is officieel geprotesteerd tegen het martelen van kinderen. Aanleiding was de verontwaardiging van de par lementariërs over de in een recent rapport van Amnesty International gedane onthullingen over kinderen die in vele landen via de wereld wor den opgesloten, mishandeld, gevan gen gehouden en soms gemarteld. TEHERAN Koerdische opstandelin gen hebben maandag in Qasr-E Shi- rin een gebouw van de Revolutionai re Garde bestookt. Het gebouw liep schade op. Van slachtoffers is nog geen melding gemaakt. De aanval werd uitgevoerd door 15 a 20 rebel len, aldus het officiële Iraanse Pers bureau Pars. TEL AVIV Negentig amateur w iel renners uit Nederland zullen van 4 tot en met 15 november deelnemen aan de tour van Israël, een 1300 kilo meter lange tocht dwars door Israël. Het is voor het eerst in de geschiede nis dat een dergelijk evenement in Is raël gehouden wordt. KUALA LUMPUR Ongeveer vijf tig in de Zuid-Chinese Zee opgepikte Vietnamese vluchtelingen zijn maan dag aan boord van het Nederlandse vrachtschip „Nedlloyd Wissekerke" (10.710 ton) in Maleisjë aangekomen. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft indi rect zijn afkeuring latën blijken over het beleid van de Iraanse regering in de kwestie van de Koerden. Een brief werd gepubliceerd van een Russische Koerdische arts waarin deze „de on derdrukking" door Teheran veroor deelt. BRUINISSE, 23-10. Onder leiding van de presidente mevrouw B. de Waal-Jumelet, vergaderde de Her vormde Vrouwengroep. Na afwikke ling van de huishoudelijke agenda, werd een pauze gehouden. Na de pauze hield ds. R. H. M. de Jonge een inleiding over het onder werp „Abortus". In het eerste ge deelte van zijn inleiding haalde hij aan hoe bekende gynaecologen in het recente verleden over abortus provo- catus oordeelden. De vrucht van de moederschoot werd niet geacht slechts een „conglomeraat van cel len" 'te zijn, maar een levend wezen van het ogenblik der bevruchting af. Als wondere schakel tussen voor- en nageslacht dient het beschermd te worden. De ontwikkeling van het embryo gaat ook zo geleidelijk, dat geen mo ment is aan te wijzen, waarop het een mens geworden is voor wie opeens het „recht op leven" zou gaan gelden. Elke grens die getrokken wordt, vóór welke men over het leven der vrucht vrij zou mogen-beschikken, is willekeurig en dus onverantwoord. Sinds de sexuele revolutie van de^ zestiger jaren spreekt men vaak oyer het ongeboren leven als „waarden- vrij". Ds. De Jonge vond deze term hoogst bedenkelijk. In subjectieve zin gaat hij niet op: ook de pasgebo rene kent geen waarden. Nieuw individu In objectieve zin geldt hij ook niet: in de samengesmolten ei- en zaadcel ligt een nieuw individu besloten, on haalbaar en onvervangbaar. Juist de moderne genetica heeft aangetoond hoe zelfs de karaktereigenschappen van het wordend wezen „geprogram- meerd"liggen in de DNA-moleculen. Waar men meent, iets louter mate- riëels te verwijderen, raakt men wel degelijk ook een geestelijk potentia- liteit. Verder was ds. De Jonge van me ning, dat men tegenwoordig veel te stellig bij voorbaat meent te weten of een vrouw in verwachting het moe derschap zal aankunnen. Wie ervan uitgaat dat ons leven wordt geleid, zei hij, zal ook onder moeilijke om standigheden kunnen aanvaarden dat er voor het kind dat op komst is een plaats zal zijn. Recent wetsontwerp Tenslotte gaf de spreker een analy se van het wetsontwerp De Ruiter- Ginjaar. Ondanks de aangebrachte zekeringen komt dit er op neer, dat iedere vrouw die abortus wil haar zin krijgt. Aanvaarding ervan zal het aantal abortussen eer doen stijgen dan doen dalen, omdat legalisatie van onrecht de gewetens sust. Daar om hoopte ds. de Jonge, dat ter in standhouding van het rechtsgevoel vele christen-parlementariërs hun stem er niet aan zullen geven. In de hierop volgende diskussie werd door verschillende aanwezigen gewezen op het in het licht van de abortuspraktijk schrijnend tekort aan adoptiekinderen, op de nood zaak van vereenvoudiging van de adoptieprocedure, op de medeverant woordelijkheid van de man als „ver wekker" en op de onduidelijkheid van het spreken van de kerk in deze. Na. door de presidente als dank,een boekenbon aangeboden gekregen te hebben, sloot ds. de Jonge met dank gebed. AMSTERDAM, 31-10. Het grote ge baar van 9500 woningwetwoningen extra kan niet verdoezelen, dat de grote problemen die woningzoeken den ondervinden, door deze regering niet zullen worden opgelost. De extra woningen zullen volgens de huidige voortgang van de bouwproduktie vermoedelijk niet eens allemaal wor den gebouwd. In ieder geval zullen zij onbetaalbaar zijn voor mensen met lage inkomens. Dit is in grote lij nen de kritiek van de Landelijke Or ganisatie Belangengroepen Huis vesting (LOHB) op het huisvestings beleid van de regering Van Agt. Dit blijkt uit een commentaar van de or ganisatie op de begroting 1980 van het ministerie. „Wie het kleine niet eert Advertentie ONTVANGEN: Maten 98 t/m 176 Zwart - donkerbruin - beige - groen bfauw. ,ii 4 Zierikzee Tal (01110) 2890 DEN HAAG, 29-10. Nederland telt een paar duizend klei ne dorpen waar een paar miljoen mensen wonen. Allerlei ontwikkelingen hebben ertoe geleid dat de samenleving in deze dorpen wordt bedreigd. De woningbouw loopt er terug, winkels verdwijnen, openbaar vervoervoor- zieningen vallen uit, het verenigingsleven kwijnt weg. Die ontwikkelingen drukken hun stempel op het welbevinden van de bevolking in de kleine dor pen. Gemeenten worden op indringende wijze met het vraagstuk van de kwetsbare leefbaarheid gekonfronteerd. Een studiekommissie van de Vere- niging van Nederlandse Gemeenten heeft een diskussienota opgesteld, die is gepubliceerd onder de titel „Wie het kleine niet eert De kommissie heeft daarin geprobeerd de gemeenten handreikingen te bie den voor een te voeren beleid voor kleine dorpen. Zij konstateert, dat de gemeenten daartoe over een aantal goede mogelijkheden beschikken, maar dat ook het rijk en de provin cies ter .zake een gecoördineerd be leid moéten voeren. De kommissie doet een aantal voorstellen in die richting. Ongunstige regelingen Volgens de studiekommissie zijn de struktuur en de opzet van talrijke (rijks-) regelingen voor de kleine dor pen niet om mee te werken. Ze zijn vanuit een grootschalige optiek op gezet. De op velerlei terreinen be speurbare professionalisering, ver kokering en grootschaligheid wer ken in hun negatieve konsekwenties in de kleine dorpen versneld door. Dc kommissie bepleit dat de nonnen voor tal van regelingen flexibel kun nen worden toegepast. Man steekt meisje neer GOES, 28-10. De politie van Goes heeft zondagmiadag de 20-jarige J. van P. uit Reimerswaal aangehou den. De jongeman heeft bekend in de nacht van zaterdag op zondag zijn 16- jarige ex-verloofde Elly W. G. uit Goes met een mes zware verwondin gen te hebben toegebracht. Elly verbrak een paar dagen gele den de verloving met P. Zaterdag wachtte deze zijn ex-verloofde op in de tuin van h^ar ouderlijk huis. Toen zij 's nachts om twaalf uur na een be zoek aan kennissen haar fiets in de schuur wilde opbergen stak hij haar met een mes. Het mes ging langs het hart en perforeerde een van de lon gen. Zwaar gewond wist het meisje haar huis binnen te komen waar haar ouders haar opvingen. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14-16 uur, kinderklub. September/oktober Zierikzee Galerie Nobel, 13.00-18.00 uur, expo sitie. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schouwen-Duiveland; 9.30-15.30 uur. Vanaf woensdag 19 september wekelijks Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Dinsdag 30 oktober Zierikzee Kantine LTS, 20.00 uur, algemene ou deravond. Haamstede Parkeerterrein Amrobank, 14.00 uur, exkursie Huisvrouwen naar kassen Sirjansland en wolspinnerij Zonne- maire. Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering Middenschouwen. Sirjansland Openbare lagere school 19.45 uur Ou deravond. Dinsdag 30 oktober Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering Middenschouwen. Woensdag 31 oktober Zierikzee Ned. hervormd Verenigingsgebouw, 13.00 uur receptie 25-jarig jubileum Alg. Bond voor Ouderen afd. Zierik zee. Vanaf 14.00 uur Feestvergade- ring. Geref. Vrouwenkontaktgroep, kerk- zaal St. Domusstraat, vergadering 20.00 uur. Kerkwerve Zaal Chr. Geref. kerk, 19.30 uur, ver gadering SGP. Verenigingsgebouw (Eerste) avond- kursus kreatief spel, 20.00 uur. Brouwershaven „De Blokkendoos" (Haven ZZ 25), 15.30 uur, feestelijke opening; 19.1.5- 21.00 uur. Donderdag 1 november Zierikzee Parochiecentrum; politieke mingskursus CD A-vrouwen; uur. ,,'t Kofschip": Ouderavond; uur. Brouwershaven Banden en lichtkontrole auto's (Ga rage Slager). Oosterland Dorpshuis: Afd. Plattelandsvrou wen; 19.30 uur. Renesse Staepel'of, 20.00 uur, ouderavond. Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, 19.00 uur, bijeenkomst Philatelica. vor- 20.00 20.00 Zij wijst er in dit verband ook op dat zelfwerkzaamheid van de bewoners van de kleine dorpen en vrijwilli gerswerk meer dan elders onmisbare peilers zijn voor de leefbaarheid in de kleine dorpen. De overheid dient de voorwaarden te scheppen om dit zo goed mogelijk tot zijn recht te la ten komen. Rijksondersteuning Ondersteuning van het rijk is noodzakelijk om te komen tot een goede vestigingsregeling in de dor pen, d.w.z. de gemeenten dienen over instrumenten te beschikken om greep te kunnen krijgen op de bin nenkomst van buitenstaanders in de dorpen. Ook vraagt de kommissie aandacht voor de mogelijkheden te gen een aanvaardbare prijs kleine aantallen woningen in de dorpen te bouwen. Opheffingsnormen van kleine scholen zouden moeten wor den losgemaakt van de gemeente grootte. Ook de huidige systematiek van de bekostiging werkt ongunstig ten opzichte van de kleine school. Oude kaart HONG KONG, 29-10. In een tempel in Soezjou, een plaats in de Oost-chinese provincie Jiansoe, is een duizend jaar oude kaart van het uitspansel gevonden, berichtte zondag het persbureau Nieuw- China De kaart is uitgesneden in houtblok ken en verstrekt als datum achtste maanmaand van het tweede regerings jaar van keizer Zeng zong, van de Noord se Song-Dynastie dw z. 1005 van onze jaartelling. Vrijdag 2 november Zierikzee Vierschaar: „Ver. Stad en Lande" (oorkonde-uitreiking); 16.00 uur. Concertzaal, 20.00 uur, ZVU- voorstelling „Een gelukkige hand" Brouwershaven Banden en lichtkontrole auto's (Gi- rage Slager). Nieuwerkerk Gemeentehuis, 19.30 uur, vergade ring Gemeenteraad Duiveland. Bruinisse Durps'uus, 19.00 uur, bazar „Nu net Hope". Zaterdag 3 november Brouwershaven Banden en lichtkontrole fietsei en bromfietsen (fa. v. d. Hoek). Jeugdsoos „Brouw" komische film 19.30 uur. Bruinisse Durps'uus, 14.00 uur, bazar „Ni met Hope". Maandag 5 november Zierikzee School Manhuisstraat. Jaarveigade- ring Ouderkommissie R.S.G. ,,Prof. Zeeman", 20.00 uur. Kerkwerve Ouderavond peuterzaal „De Sckouw- se Poeletjes", 19.45 uur. Dinsdag 6 november Zierikzee Raadszaal stadhuis, 19 30 uurjspen- bare vergadering Koipissie Finan ciën. Haamstede Beatrixschool Bloedplasma-avond, 19.00-21.Q0 uur. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 19.30 uur, Hoorzit ting Ontwerp-bestemmingsplan „Komplzn Nieuwerkerk" Donderdag 8 november Zierikzee Parochiecentrum; politieke vor- mingskursus CDA-vrouwen; 20.00 uur. Theo Thijssenschool, 20.00 uur, ouderavond. 8, 9 en 10 november Oosterland B.V. d'Eule: Driebanden finale kl., 2e klas. Vrijdag 9 november Zierikzee Raadszaal stadhuis, 17.00 uur, verga dering vaste kommissie van advies en bijstand voor landbouw, visserij en jacht. Ledenvergadering kring Schouwen- Duiveland C.B.T.B., „Huis van Nas sau, 20,00 uur. Dinsdag 13 november Zierikzee Mondragon, 19.30 uur, Stad en Lande". .Vereniging Woensdag 14 november Brouwershaven Najaarsvergadering Ned, Bond .voor Ouderen; Verenigingsgebouw „Niéuwstad", 14.30 uur. Donderdag 15 november Zierikzee Parochiecentrum; politieke vor- mingskursus CDA-vrouwen; 20.00 uur. Vrijdag 16 november Bruinisse Gemeentehuis, 15.30 en 16.00 uur, Kommissie Technische Dienstkring. Vijdag 23 november Zierikzee Bar „Mirabelle", 22.00 uur, Rhvthm Aces. (OHIO) 22S5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396- Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Deze herfst - maar dat weet iedereen al - is de uitgestelde zomer en dat geeft wonderlijke (en mooie) effekten, maar ook herinneringen aan het tegenoverge stelde: regen, modder en grauwe luchten. Die bepaalden destijds onze kinderjaren en ik zou het niet meer weten, als destijds het wonderlijke toeval niet had bestaan, uitgerekend met slecht herfstweer te be ginnen met het knikkerenWordt er nog wel geknikkerd tegenwoordig? Ik zou het niet wetentoen in ieder geval wél en dat gebeurde doorgaans in de omlijsting van eindeloze regenbuien en op de grond in de omkransing van plassen, modder en koeieplakken. Je werd er dus niet schoner van, maar de hartstocht voor het spel was zo groot, dat het weer soms niet eens werd opgemerkt Het imposante spel viel uiteen in bolle- ketten en knikkeren in een kuiltje. Vooral het laatste vergde heel wat behendigheid en inspanning. Zowel het bolleketten als het kuiltje knikkeren gaven grond tot het ontstaan van typische gezegden, die ais kreten door de herfstachtige lucht vlogen. Ze waren van een grote diepzinnigheid en hadden ten doel de eerlijkheid in het spel te bevorderen. In die zin zouden ze voor het leven in het algemeenzelfs in deze huidige tijd, nog wel waardevol kunnen worden genoemd. Een voorbeeld„klauwtje bie laagc mag nie". Dat betekende in de praktijk dat de schutter, niet met zijn hand over .de startlijn getrokken streep mocht ko men bij het schieten. Wie het toch deed, deed „onnes", dat waarschijnlijk als fraai specimen van regionaal dialektge- bruik, wel in het Zeeuws woordenboek zal staan. Ook de kreet „stuttere mag" is me bijgebleven. Dat wilde nog onder eerlijk heid rangschikken, wanneer de schiet- knikker niet rechtstreeks zijn doel bereik te maar eerst ergens tegen aan kwam en dan een afwijkende richting ging volgen, om dan alsnog het doel te bereiken. Evenals bij de Verenigde Naties gaf de interpretatie van de verschillende „on- nes"-soorten aanleiding tot hevig bek vechten, want een troep knikkeraars had een toonbeeld van vreedzaam spelen kunnen zijn, maar er stak een fiks brok agressiviteit in, want het ging echt om knikkers (18 voor 1 cent) en maar een beetje om het spel. Wiens voorraad al te zeer was uitgeput, moest zijn doorgaans schaarse) voorraad glazen knikkers stui tersaanspreken en dat ging met een bloedend hart, want in de praktijk van hel spel werd een van binnen fraaie ge kleurde glazen knikker, toch gelijk ge steld aan een ordinaire kalkknikker. Een onrechtvaardigheid uit de krisisjaren, maar die waren er toen wel meer. Ondanks de modder en de regen, on danks het doorgaans altijd optredend verlies, omhing een pril jeugdgeluk het knikkeren, dat later werd gevolgd door paardje spelen of haasje over. Hoepelen was ook indrukwekkend „in": het was een vorm van Jogging" avatit la lettre, die tot zweten leidde Maar daarover (misschien) eens een andere keer! SCHIEREILA NDMA N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2