deurloo Driehonderd vogels pronken in Dorpshuis te Oosterland Aanleg woonerven in Malta I i FRENZY'' - HET ZOVEELSTE WERK VAN DE „MASTER OF SUSPENSE'' PRACHT JONGENS RIBBROEKEN 2 stuks voor 50- „Onderzoek tegen Schillebeeckx in strijd met rechten van mens" 4 Tentoonstelling „De Kolibrie" ELEKTRO LIEVENSE STREEKNIEUWS In de Concertzaal-bioskoop ONZE PUZZELRUBRIEK ZUSTERLAND, 25-10. „Gewéldig feestelijk is deze zaal ingericht," aldus burgemeester J. van Bommel van Duiveland, donderdagavond hij de opening van de tweede vogeltentoonstelling van de Duivelandse Vo gelvereniging „De Kolibrie" gevestigd te Oosterland. Deze expositie loopt een drietal dagen, n.l. op donder dag, vrijdag en zaterdag in de grote zaal van het doprs- liuis „Oosterhof". viiv-voorzitu-r. de heer Freek Brinkman; sprak een welkomst woord tot de aanwezigen-, Voordien had de muziekvereniging „Ooster- l-.i-ids Fanfare". vergezeld van de drumband, feestelijke klanken laten horen, en na een rondgang over het dorp nog enige nummers uitgevoerd ;n de zaal. De burgemeester vond het bijzonder aardig zoveel vogel vrienden bijéén te zien. en vooral ook om de ruim 300 gevederde vrien- (Vervolg van pag. 1) osiel-.jk deel van de binnenstad zal doen afnemen. Door de vervoersmaatschappij Zuid-West-Nederland werd zoals be kend de toezegging gedaan dat in mei 1980 Poortambacht zal worden ■.oorzien van openbaar vervoer. Wel licht kan dan ook de inzet van de midi-bus tegemoet worden gezien. Deze is kleiner dan de normale dienstbus en dus zeer geschikt om op lijnen met een beperkt reizigers- aanbod ingezet te worden. B. en w. wijzen ook op de door de provincie bekend gemaakte plannen omtrent de rekonstruktie van de weg naar De .Val. Het betreft hier een i-ueli.Uif.stujding bij het wegrestau- ..ival'de plaatsing van v.er.r ketrsliehten bij de afslag Juliana- sUaivt-VVeg naar de-Val en de aanleg- langzaam-verkeerswegen, zodat :'.A gedeelte kan worden aangewezen ais autoweg. Dit sluit aan op de zo genaamde Midden-Zeeland route. Tevens moet dit in verband worden gezien met de doortrekking van de ze route nabij Goes tot aan de auto snelweg Bergen op Zoom-Vlissingen. Aanpassing Rijksweg A 59 Verder slaat in de aanbiedingsnola vermeld dat Rijkswaterstaat ver' gevorderde plannen heeft met betrek king tol de aanpassing van Rijksweg (voorheen Rijksweg 18) voor val betreft het gedeelte in Zierikzee. Deze plannen omvatten het plaatsen van verkéerslichtinstallaties nabij het verkeersplein nabij de Nobel- ori en de afslag De Tol-Weg naar V il alsmede een algehele rekon- slrukt.e aan de splitsing Rijksweg/ Lange Biokweg. Vanuit tic wijk Poortambacht is herhaaldelijk aangedrongen op dc aanleg van een fietsroute vanaf deze wijk naar het ZVVN-busstation. Dit hangt onder meer samen met dc mogelijke aanleg van een fietspad langs dc Laan van St. Ililaire. B. en w. hebben vernomen dat de - ie Zeeland overweegt op die p'.itsuig I.aan van St. Ililaire Nieu- Kooiweg een vcrkeersliehtenin- lila ie aan te brengen. De aanslui ting van de Houwersweg zal hier door noodzakelijk worden. Nauw overleg met de provincie zo oordeelt het kollege zal geboden zijn. Het kollege zegt verder met vol doening kennis te hebben genomen van dc regeringsbeslissing ten aanzien van het ,,Struktuui*schema Verkeer en Vervoer", waarin het wegvak Zierikzee- Hellegatsplein als onder deel van de Rijksweg A59 in de eer ie fase is opgenomen als autoweg cn in tweede fase als autosnelweg. B. en w. vinden het beslist noodzakelijk eat alles wordt gedaan om te komen lot een snelle realisering van het wegvak Zierikzee-Hellegatsplein tot autosnelweg. Advertentie Aanleg Elcklr.- en waterinstallalics Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie 01111 - 1368 Video - enz. 01119-631 den keurig opgesteld te zien op door de leden zelfgemaakte stellages. Vijftigste lid De feestelijkheid werd nog ver hoogd, doordat juist op deze eerste avond het vijftigste lid kon worden ingeschreven in de persoon van Jaap Geelhoed. (Van die vijftig zijn .er'twaalf jeugdleden). De vice-voor zitter stak Jaap het speldje op van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers en bood hem tevens een ruiker aan. De jeugdige Mirella van Oost bood mevrouw van Bommel bloemen aan. Tenslotte sprak de burgemeester de hoop uit dat deze tweede show van „de Kolibrie" uitstekend zal slagen en een groot succes zal worden. Velen maakten na de opening ge bruik van de gelegenheid de velerlei soorten vogels te bezichtigen, die alle op keurige stellages waren opgesteld in de zaal, soort by soort. Hierna be stond gelegenheid zich te wagen aan de verschillende attrakties, die in de zaal aanwezig waren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Tekeningen Een kleurig gezicht vormden de tekeningen, vervaardigd door leer- ZIERIKZEE Vergadering regionale ondernemersverenigingen Als gevolg van -.de besprekingen lingen van de Openbare en Christe lijke Kleuterscholen te Oosterland, van de Openbare Kleuterschool te Ouwerkerk, en van de Openbare La gere School te Bruinisse. Op vrijdag avond 26 oktober a.s. is de zaal geo pend van 19.00 uur tot 23.00 uur en zaterdagavond, van 's morgens 10 uur tot 's avonds 23.00 uur. Van on geveer half elf tot elf uur zaterdag avond vindt de trekking plaats van de verkochte loten. over het binnenkort in te stellen dis tributie planologisch onderzoek op Schouwen-Duiveland is de wens naar vorengekomen om periodieke bijeen komsten te houden tussen de bestu ren van de diverse ondernemersver enigingen. De Zierikzeesche Onder nemers Centrale zal de eerste bijeen komst organiseren en wel op dins dag 30 oktober in de foyer van hotel Mondragon. Er zal op deze bijeen komst een lezing worden gehouden door drs. F. L. J. M. Jansen, hoofd afdeling Binnenland van het Natio naal Bureau voor Toerisme. In ver band met deze lezing zijn ook de besturen van de V.V.V.'s uitgeno digd. Ook de heer C. P. Pols zal deze avond aanwezig zijn om een kort- overzicht te geven betreffende de stand van zaken van het D.P.O. Nobelpoort De restauratie van de Nobelpoort is voltooid. Een deel van de onder muren heeft een witte en- zwarte verf-bedekking gekregen. Om ,tè kij ken hoe het echt helemaal kompleet „oogt", werden donderdag enige tijd de antieke poortdeuren gesloten. KERKWERVE Geschenken Tijdens de gezamenlijke vergade ring ,van de voetbal-, tennis- en vol leybalafdelingen van WIK werd een aantal toezeggingen gedaan voor de inrichting van de nieuwe kantine. De afdeling tennis (en niet de volleybal, zoals wij eerder meldden) bood daar toe twintig stoelen en zes tafels aan. Maar ook de afdeling volleybal liet zich niet onbetuigd en zorgde voor een plantenbon. BROUWERSHAVEN Banden- en lichtkontröle Met medewerking van direktie en personeel van garage Slager en de fa. A. v. d. Hoek Zn., organiseert Veilig Verkeer Nederland, afdeling Brouwershaven op donderdag 1 en vrijdag 2 november, een banden- en lichtkontrole-aktie voor personenau to's. In samenwerking met de fa. A. v. d. Hoek Zn. wordt op zaterdag 3 november een kontrole gehouden op fietsen en bromfietsen. ZONNEMAIRE Bezoek aan KNF-konkours De harmonievereniging „Nut en Uitspanning" brengt zaterdag 3 oktober een bezoek aan het KNF- konkours te Sliedz-echt. Onder lei ding van d irigent E. A. de Looff komt de harmonievereniging uit in de tweede afdeling. Als verplicht nummer wordt opgevoerd „High Adventure" van J. Soldwebel en als vrij nummer „Lidama" van Aden Arend. Er zijn nog plaatsen in de bussen vrij. Opgave bij de heer S. M. Stoel, (01112) 288. BRUINISSE Commissie Technische Dienst De Kommissie Technische Dienst Bruinisse en Middenschouwen komt vrijdag 16 november in openbare vergadering bijeen waarbij de jaar rekeningen gemeenschappelijke re gelingen 1977 en 1978 in behandeling zullen komen. Tevens zal de behan deling van de begroting dienst jaar 1980 aan de orde komen. De verga deringen beginnen om 15.30 en 16.00 uur. Ze zullen openbaai- zijn en ge houden worden in het gemeentehuis van Bruinisse. Geslaagd De heer W. A. Jumelet Mz., te Grijpskerke, geboren te Bruinisse, behaalde deze week de akte M.O. Godsdienst. De heer Jumelet is mo menteel godsdienstleraar aan de Chr. Scholengemeenschap van het Economische en Beroepsonderwijs te Middelburg. Auto bleek gestolen Na onderzoek bleek dat een auto met een Duits nummerbord, die al enige tijd onbeheerd op de parkeer plaats van Aquadelta stond, al in maart in Duitsland was gestolen. De eigenaar van het voertuig is nog niet bekend. Advertentie MIDDELBURG Begroting PZEM Óp I men d TTT- ■i i A".-'S;! I 9T Dc afgelopen weken bevond zich een depressie boven Zierikzee. Aanhou dende buien van films van gering allooi teisterden de filmfreaks. Een somber filmklimaat hing in de Concertzaal-bioskoop. De verwachtingen voor het weekend zijn echter een stuk gunstiger: opklaring op de gezichten van de cinéfielen, geen neerslag-tigheid van betekenis. Er draait een Hitchcock. Uit dat laatste zinnetje alleen al blijkt trouwens, dat Alfred Hitch cock een begrip is - zo vertrouwd als een automerk. De nieuwe fiat is uil - er wacht ons een nieuwe Hitch cock. Probeer dat maar eens met an dere regisseui-s, zo'n zinnetje. In vrij wel geen enkel geval „klinkt" het, cok niet bij veruit de meeste acteurs of popsterren. Als het wel klinkt., heb je te maken met iemand die het in ieder geval gemaakt heeft (of wel heel erg veel publiciteit gehad heeft en kennelijk beschikt over „public appeal"). John Wayne, Greta Garbo, „B.B.", Elvis, Beatles, Dylan, Chaplin Travolta, Herman Brood (de laatste althans in het Nederland van dit moment); ziehier wat eigennamen die teven ..soortnamen" zijn; gebruik er een en je weel precies welke vlees soort je in de kuip hebt. (Inderdaad, cal laatste gold vorig jaar in wel lel_ terlijke zin voor Dj'ian, maar ei a n wel: Kuip met een hoofdletter. Dit terzijde). Er draait dus in Zierikzee „een Hithcock". Dat kunnen er een hele hoop zijn. „Notorious". „Topaz". ..Psycho", ,The 39 Seps". „Rebecca".' Nee 't gaat om - als we ons dat goed herinneren - zijn vijftigste (50e rol prent. ..Frenzy" heet die. een thril ler volgens oud recept. Dat wil wel zeggen: Hitchcocks recept, veel ge ïmiteerd. nog vaker misbruikt, maar nauwelijks geëvenaard. En al hele maal niet geëvenaard is het peil vaarop hij zijn intriges houdt, on danks zijn enorme produktie. Boven dien verbetert hij zich zelf nog per film worden zijn regie en verhaal techniek nog steeds beter en blijft hij zich aanpassen om bij de tijd te blijven, wat zijn verhalen geloof waardig houdt. Hij blijft dan ook ver verheven boven de makers van allerlei politie- cn detectieveproduk- tcn. waarvan de televsiemakers in c.it genre wel het ergst zijn. Baretta. Pepper, Starsky and Hutch, Char- he's Angels - noem maar op - ze kauwen nog allemaal na wat de gro lt Hitch" al 20 jaar geleden bedacht heeft. Het „roemruchtste" voorbeeld daarvan - als je dat zo kunt noe men - is wel de achtervolging per liegtuig. ..Suspense" Hitchcocks eigen genre heet de „suspense-thriller". Het is gebaseerd op dc gedachte (zijn eigen vondst!) dat de filmkijker meer in spanning zit over het verloop van het ver haal, als hij van te voren is inge licht over wat er gaal of kan gebeu ren, of wanneer dat. zelfs maar wordt gesuggereerd. De verrassingen zit- len hem dan in de wendingen die het verhaal neemt, niet in de onver wachte gebeurtenis die overrompe lend werkt. Dit principe is toegepast in alle thrillers van deze hoogbejaarde, in ce V.S. wonende Brit, die vóór de laatste wereldoorlog zijn debuut maakte met 2 middelmatige comedies. Bovendien heeft Hitchcock een bui tengewoon grote aandacht voor het beeld, zoals dat binnen het kader van het filmdoek moet verschijnen om het meeste effect te hebben. In die zin, dat het esthetische, het artistie ke hem minder interesseert dan het door hem nagejaagde effect. Hij laat wat dat betreft niets aan het toeval over, weet vaak al vóór dal er über haupt gedraaid gaat worden hoe de beelden „gecomponeerd" zullen zijn. Acteurs, en of ze wel of geen ac- teerkwaliteiten hebben, zijn voor hem van ondergeschikt belang. Wande lende etalagepoppen zijn ze bijna, materiaal waar mee gewerkt wordt cn als ze kunnen acteren, is dat leuk meegenomen. Iedereen die met deze eigenzinnige regisseur heeft gewerkt, zal dat kunnen vertellen, of heeft dat r.i gedaan. Het beste aan informatie over deze meester is geleverd dooi de Franse regisseur Francois Truf- faut, die een uitstekende biografie over zijn „idool" heeft gepubliceerd. Bloemen Een van de lieden die met. Hitch" hoeft gewerkt, heeft eens een tref fend voorbeeld gegeven van hel bij na maniakale effectbejag van de ré gisseur; als Hitchcock een scene wil filmen waarin iemand een bos bloe men in de Jucht gooit, dan neemt hij eerst een shot van de zorgvuldig ge rangschikte bloemen zoals ze volgens hem op de straatstenen zouden zijn terecht gekomen. Als het dan al lemaal naar zijn zin is en opgenomen, wordt het in de lucht gooien gerepe teerd. (Zo dat al niet onbelangrijk genoeg voor hem is om het niet in een keer op te nemen). En of die bloemen ooit van zijn leven zó zou den kunnen vallen als hij ze neerge legd heeft, interesseert hem al hele maal niet: zó moeten ze liggen, want c'at is het optimale effect. Er zijn niet veel regisseurs die zover gaan. „Hé, maar In dat verband is ook zijn term Icebox Effect" tekenend. Zeur de man niet aan zijn hoofd door te zeggen dat die-en-die opna- ZOJUIST ONTVANGEN: Maten 98 t/m 176 Zwart - donkerbruin - beige - groen - blauw. Schuithaven 4 Zierikzee Tel. (01110) 2890 NIJMEGEN, 26-10. Alle hooglera ren en lectoren en de grote meerder heid van de wetenschappelijke me dewerkers aan de Theologische Fa culteit van de Katholieke universi teit te Nymegen hebben in een ver klaring de onderzoeksprocedure te gen hun collega Scliillenbeeckx in stryd genoemd met de rechten van de mens. Het onderzoek gaat volgens de verklaring ook in tegen de aard en funktie van de theologie als weten schap-en met het evangelie. Dit tweede onderzoek van de con gregatie voor de geloofsleer tegen Schillebeeckx vatten zij op als „een grievende verdachtmaking, die in uiterst schrille tegenstelling staat tot het intense engagement van hun kol- lega met de kei-k en de opdracht van de kerk". financiën en economische zaken in een gekombineerde vergadering in het Provinciehuis te Middelburg bij een om de begroting 1980 van de NV PZEM te behandelen. Prof. Schillebeeckx moet zich in december tegenover de congregatie voor de geloofsleer verantwoorden op verdenking van ketterij. Aanlei ding tot deze procedure, die reeds in een vergevorderd stadium is, is zijn boek „Jezus, het verhaal van een le vende" uit 1974. Kleine kernen UTRECHT. 25-10. De studiekom missie Kleine kernen van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten gaat in een diskussienota in op de problemen waarmee de talrijke dor pen in ons land worden gekonfron- teerd. Veelal vermindert in de woonge meenschappen de werkgelegenheid. Maar ook de voorzieningen gaan achteruit door een vermindering van het aantal inwoners en een soms kwijnend of moeizaam in stand ge houden verenigingsleven. Voorts konstateert de kommissie een een zijdige bevolkingsopbouw vergrij zingvan die leefgemeenschappen. ïaandagmiddag 29 oktober ko- provinciale commissies voor me niet klopt omdat de kijker vroeg of laat doorheeft dat zo'n beeld niet strookt met de werkelijkheid. Want zo'n opmerking wordt door Hitch af gedaan met dat kort maar krachtige „Icebox effect". Als je wilt weten wat hij dan wel bedoelt, moet je er wel naar vragen. De uitleg is, dat de kijker er pas achter kom tdat er iets niet klopt, als hij is thuisgekomen, naar boven gaat, bedenkt dat hij voor het slapen gaan nog wel wat wil eten, de trap weer afgaat, dekeuken bin nenstapt, de koelkast (icebox) open trekt en met de deur in zijn hand in eens zegt: „hé wacht eens even, dat klopte nietWel, vindt Hitch cock, daar heb ik dus niets mee te maken. Want toen die kijker op de plaats was waar hij wezen wou (in de bios), geloofde hij er wel in, dus het effect was goed. En film is nu eenmaal geen werkelijkheid. Vanwege zijn ideeën over effect is Hitchcock heel lang in zwartwit blij ven filmen, maar rond de tijd dat hij ook „Frenzy" maakte ('74), is hij van gedachten veranderd. „Frenzy" De film gaat over een lustmoorde naar. die de vrouwen van Londen en in het bijzonder Soho de stuipen op het lijf jaagt. Zijn slachtoffers blij ken steeds met een stropdas gewurgd Ga maar eens zoeken naar iemand met zo'n dodelijk „wapen". Toch heeft Seotland Yard een verdachte gevon den, een uit balans (geestelijk dan!) geraakte ex-RAF-vlieger. (Jawel, die liep ook met zo'n potientieel moord wapen op straat.) De moordenaar slaat echter opnieuw toe, het raad sel blijft dus en de spanning neemt toe. Voor de kijker het meest na tuurlijk. want die is (volgens recept) eerder op de hoogte van moorde naars identiteit en diens plannen dan c e politie. We zullen de meester-re- gisseur maar niet onder de duiven schieten en er verder veel van ver klappen. behalve dat er (uiteraard) in de hoek van de braaf geachte „middle class" gezocht moet worden. Rollen De hoofdrol is van Jon Finch, een itnemend Brits acteur, die enkele jaren eerder een van zijn allerbeste rollen speelde in Polanski's filmver sie van „Mac Beth". Barbara Leigt- Hunt speelt onder anderen ook mee. De allerkleinste rol is natuurlijk voor de regisseur himself. Hij verschijnt in elk van zijn films in een flits; hetzij als passant, wachtend tegeh een pui geleund, op zijn rug gezien, dan wel - zoals in deze film - als schaduw. Dat is ook zo'n gewoonte van hem. "Vindt 'ie leuk. Want wiens film is het uiteindelijk? Precies! En wie maakt er weer een internationaal succes van? Juist! Nou dan Het was ongetwijfeld een moeilij ke-^ .opgave. vorig'9, week. Sommige inzendersbleken .er 'problemen mee ',te Jjebliën, maar Tó^h' kwamen er ook goèfle oplossingen bij. ons bin nen. Uit deze laatste haalden we de volgende prijswinnaars: Mevr. M. A. cle Wit-v. d. Klooster Pauwstraat 5 Noordgouwe De heer L. A. Boot Oudeweg 8 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. vulkaan; 6. vlakgom; 11. crapaud; 12. rij; 13. stap; 14. lire; 15. vz.; 17. ik; 19. te; 21."rouge; 24. lam; 26. speer; 29. apin; 30. halma; 32.' stek; 33. gat; 34. ka; 35. P.M.; 37. èra; 38. sjaal; 39. spoel; 40. bal;'42. s.s.; 44. es; 45. les; 48. raad; 50. titel; 53. pint; 54. innig; 56. Rijn; 57. tango; 58. A.P.; 60. fa. 61. au; 62. fret; 64. kant; 65. op; 67. dx-ogist; 69. etaleur; 70. meer val. VERTICAAL: 1. verdrag; 2. lij; 3. actie; 4. ax-ak; 5. nap; 6. val; 7. luit; 8. adres; 9. gij (of: ge); 10. mazurka; 16. Duitsland; 18. palm; 20. metalli ne; 22. opa; 23. G.N.; 24. a; 25. mm; 27. P.S.: 28. eer; 30. haast; 31. appel; 34. kas; 36. mos; 40. brigade; 41. aan; 43. stijl; 46. eng; 47. stoppel; 49. d.i.; 51. Ix-.; 52. en; 53. p.a.; 55. gar de; 57. tante; 59. Peru: 60. fase; 63. tor: 64. kim; 66 ha; 68. e.v. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. raamwerk van evenwijdig lopende staven; 6. aankoiriend werkman; 12. deel van de voet; 14. wisseling; 15. deel van de dag (afk.); 17. laatstleden (afk.); 18. alcoholische drank; 20. geluid van zeker dier; 21. per procuratie (afk.): 22. rank vaartuigje; 24. schermwapen; 26. wijkplaats voor overstx-oming in onbedijkt land in Friesland; 28. vordering krachtens recht of macht; 29. zeer brandbare slof; 30. Spaanse titel; 32. schuw dier; 33. de onbekende (afk. Latijn); 34. kleur; 35. wars van laagheid; 37. hetzelfde (afk. Latij)n; 38. kleine, niet-parochiale kerk; 39. god der wereldzee (mythologie); 41. gebeur tenis waarvan de werkelijkheid vaststaat: 42. vei'breding van het hoofdeind van een ledikant; 43. lengtemaat; 47. elk der gedeelten waarin een partij goedei'en voor de verkoop is gesplitst; 50. televisie (afk.); 52. Italiaanse munt; 53. rivier in Duitsland; 54. soort onderwijs (afk.): 55. waterbewoner; 57. kloos terzuster; 58. hoofddeksel; 59. afge mat: 60. guitig; 62. universiteits- funktionaris; 64. slotwoord van ge beden; 65. chemisch symbool; 66. eminentie (afk.); 68. grove stof; 6». titel (afk.); 70. bekend sportevene ment (afk.); 71. vbgel; 73. kleding stuk; 75. herhaling; 76. gezantschap. VERTIKAAL: 1. ijzeren haak met handgreep; 2. uitroep; 3. graanpak- huis; 4. korte tijdsduur; 5. oude lengteëenheid; 7. paai-deslee; 8. af kerig van werk; 9. goedkeuring; 10. aai'drijkskundige aanduiding (afk.); 11. soort peer; 13. lichaamsdeel; 16. rivier in Duitsland; 18. kwajongen: 19. mythologisch tovenaarster, die Jason hielp het Gulden Vlies be machtigen; 21. soort look: 23. Ned. Spoorwegen (afk.); 24. aanwijzend voornaamwoord; 25. ongaarne; 27. bijwoord; 29. mcisjesspcelgoed; 31. zelfkant van linnen; 34. eertijds het typische attribuut van de nacht wacht; 36. inhoudsmaat: 38. ge zichtseinder; 40. lijst dei- aanhangi ge rechtszaken; 44. metaal; 45. op het genoemde; 46. appelsoort; 47. Russische munt; 48. de gezamenlij ke edelen: 49. niet mager; 51. een heid van elektrische spanning; 54. ovenkrabber; 56. insekt; 59. 0,001 meter (afk.); 61. wending; 63. wa terkering; 64. zangstuk voor één persoon; 67. maand van het jaar; 69. insekl; 71. Militaire Politie (afk.); 72. stoomschip (afk.): 73. geluid van zeker dier; 74. sint (afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4