inruilaktie 2 jaar garantie RIEN KATS \foortaan kunt u zelf TH. SCHELL ZN. 10 Koekepannen 10.95 Geschenkenhuis Reformatorisch Contact STUNT - STUNT STUNT - STUNT AUDIO RACKS VAKHANDELAAR Zware aluminium koekepannen met bruin geëmailleerde buitenkant en stevige koudgrcep Van binnen met Teflonlaag bekleed Normale prijs Troelprijs 0 26 cm -J6-9S" 11 95 0 28 cm 13 95 Normale prr/s Tro( Markt 16-18, Brouwershaven Tel. (01119) 231 Dorpsstraat 11Scharendijke Tel. (01117) 1348 Slagerij Verrcnicuwstraat 12 - Zierikzce - Telefoon 2221 500 gr. magere varkenslapjes 5.90 per JOOO gr. 11,20 300 gr. hacheevlees 3.68 Hamburgers: 5 halen 1- betalen!! 100 gr. tongeworst 0.94- 100 gr. Berliner 0,94 250 gr. kook worst 1.78 Leest het streekblad de „ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE" Op D.V. donderdag 25 okto ber, om 19.45 uur. in Vereni gingsgebouw te Sirjansland. spreekt «Is. A. Muilwijk Ned. Hervormd predikant te Monster, over: „De 7 kernpunten in de Reforma torische leer" o.a. Akai, Sony, Grundig, Pioneer, Philips, Aristona, Rotel, Technics, Schneider. Wereldmerken die wij verkopen met zeer hoge kortingen en natuurlijk inruil mogelijk Maandag gesloten - Donderdag koopavond. Sint Domusstraal 80-82 - Zierikzee - Telefoon (01110) 5065 Grundig Pioneer Philips Aristona Rotal Akai Sony Technics Demonstratie-apparaten tegen spektakulair lage prijzen L.__ i U weet misschien dat de huur dit jaar met 5 procent omhoog mag, maar weet u ook dat die 5 procent niet altijd heilig is? Er gelden namelijk nieuwe wetten voor woonruimte in heel Neder land. Dus voor een woning, maar ook voor een etage of een kamer. Nieuwe wetten voor huurders èn verhuurders. Belangrijk daarin: huurder en verhuurder kunnen samen afspreken wat de huur is*. Dat gaat als volgt. In de wet staat welke huurverhoging in het algemeen redelijk is: momenteel is dat 5 procent. U mag echter - als verhuurder of als huurder - een ander voorstel doen: meer of minder dan 5 procent. Voorwaarde is wel dat u aangeeft waarom üw voorstel redelijk is. Hiervoor heeft u het puntenstelsel nodig**: elke woonruimte is voortaan een aantal punten waard. Punten mag u toekennen voor zaken als het aantal vierkante meters, voorzieningen als c.v., bad en douche, ligging en ouderdom van de woonruimte bijvoorbeeld. Aan de hand van het puntento- Behalve als de overheid voor de bouw of verbetering subsidie heeft gegeven. Er is een puntenstelsel voor woningen en een ander voor kamers enz. taal komt u gemakkelijk te weten wat de redelijke huur is en ook met hoeveel de huur omhoog of omlaag mag. Dit kunt u dan voorstellen aan de andere partij Gaat deze akkoord dan is er niets aan de hand. Heeft een van u - huurder of verhuurder - bezwaar tegen het voorstel van de ander dan moet dit op een bezwaarformulier worden meegedeeld. Wordt u het niet eens, dan kunt u de zaak voorleggen aan de huurcommissie. Bij het beoordelen van het geschil gebruikt deze commissie het puntenstelsel. Zij onderzoekt ook de onderhoudstoestand of eventuele gebreken en doet vervolgens uitspraak. Als huurder en verhuurder bent u hieraan gebonden... tenzij u binnen twee maanden naar de kantonrechter gaat om een nadere uitspraak. Nieuw zijn ook de regels voor de huurbescherming, die nu in het hele land gelden. Zo moet de verhuurder, als hij de huur wil beëindigen, eerst een verzoek indienen bij de kantonrechter. Die kan dat maar in bepaalde gevallen toewijzen. Bijvoorbeeld als de verhuurder kan aantonen dat hij de woonruimte dringend nodig heeft voor Publikatie van het Ministerie van Volkshuisvesting ets

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 10