Luchtkussen zeer in trek bij zwemvierdaagse in „Onderdak" 3 ONDERWIJSUITGAVEN AAN DE FORSE KANT Bejaarden van Oosterland krijgen een biljart kado Plattelandsvrouwen Noordwelle en omstreken zetten „winkeltje" op poten „Brogummers" druk aan het werk Net geen duizend deelnemers Begroting Middensehouwen STREEKNIEUWS Kollekte geestelijk gehandikapte mens Hostellerie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 19 oktober 1979 Nr. 22593 ZIERIKZEE, 18-10. Het streefgetal van duizend deel nemers aan de zwemvierdaagse in de sporthal, is net niet gehaald. Er waren achttien inschrijvingen te wei nig om de duizend vol te maken. De Stichting „Onder dak" had een deelname van duizend mensen verwacht, daar er vorig jaar al rond de negenhonderd waren. SCIIARENDIJKE, 17-0. Het kollege van b. en w. maakt zich zorgen over de uitgaven voor het reguliere onderwijs (kleuter- en lager onderwijs). De exploitatiekosten - uitgedrukt in een bedrag per leerling - blijken in Mid densehouwen tot de hoogste te behoren in vergelijking tot de gemeenten in de regio en tot andere gemeenten in Zeeland, aldus wordt gemeld in de nota van toelichting bij de gemeentebegroting over 1980, die op 30 oktober wordt behandeld. „Landelijk gezien zitten we in Zie- rikzee behcorlyk goed, het gemid delde aantal deelnemers ligt rond de zeshonderd. Als je dan bedenkt dat voor binnenbanen minder animo is dan voor buitenbanen, dan is hel helemaal goed. De overige zwembaden in de re gio trekken ook veel zwemmers mei dc zwemvierdaagse. Als je die aan tallen gaat vergelijken met het in wonersaantal, dan zitten we op Schouwen-Duiveland aan de top van Nederland", aldus badmeester Wii ten Haaf. ZIERIKZEE Kontaktavond U.V.V. Vrijdag 26 oktober wordt in het U.V.V. ontmoetingscentrum, Kerk hof Z.Z. een kontaktavond gehou den. Na het huishoudelijk gedeelte zal de heer Van Heek, medewerker van het instituut voor Geestelijk Volksgezondheid iets vertellen over de werkzaamheden van dit instituut. Voor tijd: zie agenda. Verkeersborden uit de gracht gevist Afgelopen weekeinde waren er bij de Caubrug palen met verkeersbor den verdwenen. Het eerste vermoe den was dat ze gestolen waren, maar alles is gisteren in de gracht terug gevonden. Verder werd een bank uit de Wandeling en een afsluithek ge vonden. De totale schade bedraagt f 1000,—. RENESSE, 17-10. Woensdagavond 17 oktober organiseerde dc Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordwcllc en omstreken in de grote zaal van het dorpshuis een „Winkeltje". Door dc leden ter beschikking gestelde artikelen wer den verkocht om van dc opbrengst een potje te vormen voor de jubi leumviering in 1981. Het werd een gezellige goed ge slaagde avond, welke werd geopend door de presidente mevrouw M. S. C. Gilijamse-Mcijer. Zij toonde zich verheugd over de uitstekende op komst van ruim 80 belangstellenden. Ook hadden de leden er voor ge zorgd dat het winkeltje goed was ge vuld. Koopwaar Op lange tafels stond de koopwaar uitgestald. Veel eigen gemankte pro- dukten zoals handwerken, droog- boekettcn. zelf gebakken cakes en taarten en zelfs groenten uit eigen tuin. Maar daarnaast waren er ook diverse vazen, doosjes zeep. bad doeken en huishoudelijke artikelen. Er waren verschillende attraktics Baantje trekken Zevenhonderd jeugdigen eri twee honderd tachtig volwassenen hebben van maandag tot én met donderdag hun baantjes gezwommen om de tweehonderd vijftig of de vijfhonderd meter vol te krijgen. „Er is veel be langstelling voor de zwemvierdaag se. Maar dat merk je met de jeugd, zodra er maar iets van een wed strijdelement inzit, dan worden ze enthousiast", zegt Han Kloet, hoofd technische dienst van sporthal On derdak. Luchtkussen Bijna het drievoudige van het aantal zwemvierdaagse-deelnemei s heeft zich uitgeleefd op het lucnt- lcussen, dat dinsdag, woensdag en donderdag in de sporthal stond op gesteld. De jeugdigen stonden m rijen te wachten om vijf minuten te mogen springen. „We laten er twintig tegelijk op, maar ze kunnen hun beurt nauwe lijks afwachten. Vorig jaar hadden we het springkussen maar twee da gen, maar dat was te kort. Toen is het helemaal uit de hand gelopen" aldus Han Kloet. Bijeenkomst Rooie rouwen Woensdagavond 24 oktober wordt in het „Huis van Nassau" een tweede regionale bijeenkomst van de Rooie Vrouwen in de P.v.d.A. gehouden. Naar aanleiding van een diskussie- dag van de gewestelijke Rooie Vrou wen zullen een aantal punten aan de orde komen. Verder zullen ook de problemen rond het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis worden besproken. zoals het raden naar het gewicht van een taart, de naam van een pop, de waarde van een mand boodschap pen en een verloting. Tevens was er aan deze avond een handwerkwed- strijd verbonden. Negentien leden hadden zich kreatief uitgeleefd op een lapje stof van een halve meer De resultaten stonden uitgestald en alle aanwezigen zorgden via een stembiljet voor de jurering. De eerste pr(js Ring naar mevrouw C. van Burg-EIenbaas voor haar ont bijttafelset. bestaande uit een kleed je voor een broodmandje, %'icr servet ten en vier cicrwarmers. Verder werd de avond nog opgeluisterd door drie optredens van het koortje van de afdeling, onder leiding van me vrouw C. Kort-Meurs. Alles bij elkaar werd het een zeer gezellige avond met een uitstekend resultaat. De aangeboden artikelen gingen grif van dc hand en ook de attrakties trokken veel belangstel ling. Men kon dan ook de avond af sluiten met een netto opbrengst van maar liefst f 872.72. een resultaat dat dc verwachtingen ruimschoots over trof. Na het zwemmen de laatste restjes energie opmaken op het luchtkussen. Gillen van plezier en de ene buite ling na de andere, dat- is pas fijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gerard Doeswyk, een achtjarig jongetje uit Zierikzee, heeft voor de eerste maal met de zwemvierdaagse meegedaan. „Ik vond het erg leuk om mee. te doen, volgend jaar doe ik weer mee. Nee hoor, ik ben niet erg moe geworden van het zwemmen. Springen op het luchtkussen vond ik ook leuk, ik werd er alleen zo duizelig van. Ik zou best nog een keer willen, maar ik heb geen geld bij me", vertelt Gerard over zijn eerste zwemvierdaagse. Een van de medewerkers van de sporthal Onderdak geeft hem een strookje, zodat hij gratis nog een keer op het luchtkussen mag. Met een blijde lach op zijn gezicht wacht hij geduldig in de rij op zijn beurt. Aanrijding Gistermiddag vond om half drie een aanrijding op het verkeersplein plaats tussen twee personenauto's. N. D. uit Noordgouwe kwam van de Gracht weg af en reed het verkeers plein op en wilde richting Brou wershaven rijden. C. V. uit Ooster- land naderde op dat moment vanuit de richting Haamstede. Beide voer tuigen botsten tegen elkaar en lie pen materiële schade op. Afdeling U.V.V. De U.V.V.-afdeling houdt in het Ontmoetingscentrum een kontakt avond. Na afwerking van de huis houdelijke agenda spreekt de heer Van Heek, medewerker van het In stituut voor Geestelijke Volksgezond heid. Vernielingen Donderdag is de wegbebakening, inklusief de lampen, aan de Bedde- weeg door onbekenden vernield. Bij het tolhuisje voor brommers bij de Zeelandbrug zijn lichtbakken, ob stakellichtjes vernield en is schade aan het tolhuisje zelf aangebracht. A.R.-kiesvereniging Op vrijdag 26 oktober vergadert in Willibrordusschool de A.R.-kiesver- eniging „Nederland en Oranje. Aan de orde komt o.m. bespreking van: „Ontwerp-regelingen fusie C.D.A." Na afloop wordt de vergadering voortgezet in C.D.A.-verband. De leidster, mevrouw Poelman dankte namens allen de gulle schen ker zeer hartelijk cn deelde mede dat met deze mooie gift de soos zeer aan zich verplichtte. „We hopen er samen nog veel plezier mee te be leven". aldus mevrouw Poelman. De bejaarden komen zodoende goed in hun attributen te zitten, omdat men onlangs ook al gratis een elek tronisch orgel aangeboden kreeg. Een teken dat de soos bij velen zeer na aan het hart ligt. Verder deelde de presidente nog mee dat de Oosterlandsc bejaarden- soos op dinsdag 23 oktober ee nbe- zoek hoopt te brengen aan de zuster vereniging te Sirjansland. Een bus Geslaagd C. M. van de Velde te Zierikzee is in Amsterdam geslaagd voor nel eindexamen vakbekwaamheid voor de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit. Kreatieve avond C.P.B. Woensdag 24 oktober wordt in het Hervormd verenigingsgebouw een kreatieve avond georganiseerd dooi de C.P.B. Onder leiding van Anja v. d. Bijl zal aandacht worden besteed aan weven op stokjes, mozaïk plak ken met zaden en pitten en figuren maken van steen. BURGH voor Schouwse leverworst Aan de slagers-vaktentoonstelling te Utrecht werd o.a. ook deelgeno men door slager H. Bouwman van de supermarkt Bouwman-Kloet. Sla ger Bouwman nam deel met een in zending rookworst, waarvoor hij een bronzen medaille verkreeg. Het zil ver was voor de Schouwse lever worst. Een uitstekend resultaat voor deze, al meer in de prijzen gevallen, slager uit Burgh. SCHARENDIJKE Sportveldenkomplex Het bedrag voor de aanleg van het sportveldenkomplex te Scliarendijké dat voorkomt op de lijst kapitaals- werken, stond in onze editie van donderdag met een „nulletje" le weinig aangegeven, en dat kan nog al wat verschil maken! Hel juiste geraamde bedrag is: f 1.500.000. KERKWERVE Veel publiek in „Bioscoop Kerkwerve" Woensdagmiddag was het in het Verenigingsgebouw in Kerkwerve een drukte van belang, 's Middags orïi twee uur zaten honderd kinde ren te wachten op de film die komen zou. Er werd gestart met een teken film, waarin een egel een angstig avontuur beleeft, maar hij wordt ge lukkig geholpen door een mol en een muis. Daarna kwam de hoofdfilm over „Dik Trom", bij een ieder wel bekend. Hij beleefde weer allerlei vrolijke en ook wel angstige avon turen. Er werd enorm gelachen, vooral toen hij achterstevoren op een ezel ging zitten. In de pauze werden alle kinderen getrakteerd op een zakje chips. Om kwart voor vier gingen ze allemaal weer op huis aan. Het was voor hen een fijne filmmiddag geweest. 's Avonds om acht uur begon er een film voor de wat oudere jeugd. Er waren ongeveer dertig jongeren aanwezig. Hel was een spannende, maar ook wel humoristische film. De twee zeer geslaagde aktivitei- ten werden georganiseerd door de Werkgroep Jeugdaktiviteiten. BRUINISSE Veroorzaakster blijft schadeloos Donderdagmiddag om half twee wilde mevrouw de R.-K. uit Haam stede op de Grevelingendam J. B. uit Sommelsdijk inhalen. Beiden reden richting Oude Tonge. Op het mo ment dat R.-K. J. B. inhaalde kwam M. B. uit St. Maartensdijk van de tegenovergestelde richting aanrijden. Zowel J. B. als M. B. remden krach tig om een frontale botsing te ver mijden. R.-K. glipte tussen beide auto's door en J. B. en M. B. botsten op elkaar. Beide voertuigen hepen materiële schade op. MIDDELBURG Kommissievergadering De Provinciale Kommissie van ad vies en bijstand voor de streekplan nen vergadert maandagmiddag 22 oktober ter provinciale griffie te Middelburg. Onder andere wordt ge sproken over Voortgang Streekplan Midden Zeeland (inspraak) en de no ta Bewoningspatroon, rapportage 1978. Voor tijd: zie agenda. Installatie Stuurgroep Welzijnsplanning Dr. C. Boertien, commissaris dei- Koningin, installeert woensdagoch tend 24 oktober in het Statencomplex van de firma Van Oevcren vertrekt om half twee van het dorpshuis „Oosterhof". Verder werd medegedeeld dat vol gende week de soos niet op donder dag bijeen komt in het dorpshuis in verband met een tentoonstelling van de vogelvereniging „De Kolibrie". De soos zal nu een dag eerder plaats vinden. te weten op woensdag 24 oktober, in het dorpshuis „Ooster hof". In verband met deze tentoon stelling heeft het bestuur van de vo gelvereniging dc soosbezoekster en -bezoekers uitgenodigd op x'rijdag- ochtend 26 oktober een bezoek te brengen aan deze kleurrijke expo sitie. B. en W. zijn van mening dal ei geen financiële belemmeringen meer zijn Qm de kwaliteit te handhaven en stellen voor de uitgaven ter ver vanging van leer- en hulpmiddelen te stabiliseren. Met bewondering heeft het kollege kennis genomen vnn de zelfwerk zaamheid van de leden van de sport vereniging WIK, voor wat betreft de kantine en de kleedakkommodalie. De raad heeft inmiddels besloten tot verhuur aan de sportvereniging. Gezien het enthousiasme van be stuur en leden van de tennisyerem- de Stuurgroep coördinatie welzijns planning. Daarna volgt de eerste vergadering van de stuurgroep, waarin onder andere een werksche ma wordt vastgesteld en een voor bereidingskommissie wordt inge steld. Verder wordt gesproken over de rijksbijdrageregeling sociaal-kul- tureel werk en over de cirkulaire demokrlische planning. Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE, 19-10. In de week van 22 tot en met 27 oktober zal de jaarlijkse kollekte voor de geestelijk gehandikapte mens worden gehou den. Het thema van deze landelijke kollekte luidt dit jaar:. „Zij horen erby". In de., voor deze' kollekte uitgege ven folder wordt, erop gewezen dat het. gaat om'de geestelijk gehandi kapte mens of de zeer moeilijk le rende mens of de zwakzinnige mens. Kortom het gaat om mensen, die zich verstandelijk niet volledig kun nen ontwikkelen of moeilijk mee kunnen. Voor de goede orde wordt er nog op gewezen dat deze kollekte geen verband houdt met de zojuist .gehou den Zeeuwse kollekte.1 Mochi men na 27 oktober nog niet benaderd zijn door iemand niet 'dé kollektebus," dan kan men zijn gift .voor de geestelijk gehandikapte merts storten op rek. nr. 37.51.30,004 op de Rabobank te Zierikzee. ZIERIKZEE, 18-10. De bouwploeg van jeugdsoos Brogum maakt dank baar gebruik van de herfstvakantie om het nieuwe dak op de Brogum- boedery te voltooien. Dat het oude dak zo slecht was dat hel eraf moest, was aanvankelijk niet op gei-ekend; die tegen vallei- kostte Brogum twee maanden opont houd, maar met het nieuwe dak wil het nu wel vlotten. De bouwploeg hoopt zaterdag te kunnen beginnen met het leggen van de dakpannen. Als vervolgens het plafond en een bar zijn gemaakt, komen de aanne mers het overnemen om o.a. de elek triciteit aan te leggen, waarna de eigenlijke inrichting kan gaan be ging, wordt tevredenheid gemeld over de wijze, waarop de akkomtno- dalie lol stand is gebracht. De banen in Kerkwerve worden sinds enige maanden bespeeld en het ledental bedraagt thans 130. Sportterrein Seharendijke Het bestemmingsplan „Sportter rein Seharendijke" is een dezer da gen goedgekeurd door G.S. De on derhandelingen o.ver grondaankopen kan worden geopend en de Techni sche Dienst zal een globale begroting maken van de kosten. Voor kader vorming binnen de sportverenigingen is in totaal 500 gulden opgenomen in de staal van subsidies, voor spor tieve rekreatie is dat bedrag f 1.000,- De verenigingen zullen over deze worden aangeschreven. De aandacht blijft gericht op dc mogelijkheid om de scholen binnen de kernen in stand te houden, het geen tot op heden is gelukt. De ver dere ontwikkelingen rond het leer- Jingental zullen mede bepalend zijn voor de gang van zaken in de toe komst. Energiebesparing In verband met het besparen van energie heeft het kollege „geen vrij moedigheid kunnen vinden" tot nel uitvoeren van fase 3van de open bare verlichting, waarvan de kosten waren geraamd op f 36.000,-. Advertentie Herfstteinlen in Schuddebeurs dus WILDSCHOTELS in de (tel. 01110-5651) ginnen. Het soosbestuur verwacht dat de Brogumboerderij rond februa ri in gebruik genomen kan worden. En dat zal gebeuren met net zo'n fee9t als waarmee begin van dil jaar afscheid werd genomen ran hel vroegere pand aan het Kerkhof. Overigens is het bestuur momen teel in diskussie met het gemeente bestuur, omdat de kosten toch iets hoger zijn komen te liggen dan aan vankelijk geraamd. Dat verschil kan Brogum financieel niet opvangen zonder het voor de inrichting be stemde bedrag aan te spreken. En zonder inrichting is ook de Brogum boerderij geen soos. Zo eenvoudig en zo lastig ligt dat OOSTERLAND, 18-10. Donderdag was voor dc Oosterlandsc bejaarden- soos een byzondcrc middag. Nadat men onder leiding van mevrouw E. J. Poelman-Van Leeuwen met de gewone bezigheden was begonnen, stond de soos een verrassing te wachten. Toen dc thee werd geserveerd trok me vrouw Van 't Hoff-Van der Maas een kleed weg cn tot aller verrassing kwam er een prachtige zo goed als nieuwe biljart te voorschijn, naar bleek een geschenk van een sooslid, de heer Blom. De hele week al zijn leden iran de jeugdsoos Brogum berin met h> t d«l voor hun nieuwe onderkomen aan de Julianastraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ten bate van jubileumviering

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3