A. SMITS WERD KAMPIOEN DRIEBANDEN DERDE KLASSE SCHOUWEN-DUIVELAND Z.S.C. en Duiveland bleven onder de maat: 1-1 Nederland-Polen Mevo heren-I mentaal sterk Keetie van Oosten-Hage neemt afscheid van wielersport 4 Alleen cultuurbarbaren gooien Kun oude boeken weg. Dus brengt ze naar De Slegte. De Slegte is een goeie ^.k r oude boeken\jLJ voor uw i Advertentie De deelnemers aan het kampioenschap driehanden 3e klasse distrikt Schou- wen-Duiveland. (Foto:1 Zierikzeesche Nieuwsbode) Na een btfzonder spannende strijd is A. Smits van de biljartvereniging Bommenede te Zonnemaire er in het afgelopen weekend in het Huis van Nassau te Zierikzee in geslaagd be slag te leggen op het kampioenschap driebanden 3e klasse van het dis trikt ScUouwen-Duiveland. In dit door do biljartvereniging V.O.G. voortreffelijk georganiseerde toernooi waren bij de aanvang van de laatste ronde nog vier kansheb bers. Smits, die één matehpunt meer had dan zijn naaste konkurrenten, Cor nelissen en Schapeköter, had hierbij de beste papieren in handen. De eindstand: Beste party-gemiddelde Klapwijk, met het beste partijge middelde, had alleen nog kans als Smits zijn laatste partij tegen de reeds uitgeschakelde Van Doorn ver loor en Cornelissen tegen Meganck remise speelde, of verloor. Zelf moest Klapwijk van Schapekötter winnen, wat hij ook deed. Alle berekeningen welke voor de aanvang van de laat ste ronde werden gemaakt bleken achteraf overbodig te zijn geweest daar Smits zijn partij tegen Van Doorn in winst wist om te zetten waarmee hij in het bezit kwam van de kampioenstitel. Aan het slot van het toernooi over handigde de voorzitter van het dis trikt Schouwen-Duiveland de heer J. A. Vasseur aan de kampioen de bondsmedaille en de distriktswissel- beker. De voorzitter van de organiserende vereniging V.O.G. de heer B. Ver steeg reikte aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen uit. Namens de deelnemers sprak de heer W. Schapekötter woorden van dank tot. de organisatoren voor de voortreffelijke wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en de lokaalhouder voor de gastvrije ont vangst. A. Smits, Bommenede, Zonnemaire 11 136 381 4 0.42 0,356 A. Cornelissen, Bommenede, Zonnemaire 10 132 408 4 0.37 0.323 C. Klapv/ijk, Onder Vrienden, Burgh 9 132 326 5 1.05 0.404 W. Schapekötter, Bómmenedè, Zonnemaire 8 107 349 5 0.43 0.306 C. van Doorn, Bommenede, Zonnemaire 6 130 352 4 0.68 0.369 J. Meganck, V.O.G., Zierikzee 6 118 366 4 0.62 0.322 B. van Helden, O.K.K., Nie.uwerkerk 4 102 364 3 0.34 0.280 J. Tempel, D.O.S., Nieuwerkerk 2 110 454 5 0.30 0.242 ZSC "en Duiveland, momenteel hoog geplaatst op de ranglyst van de 2e klasse van het zaterdagvoetbal, hebben zaterdagmiddag te Scharen- dijke in de ontmoeting tegen elkaar zeker niet aan de gestelde verwach ting beantwoord. ZSC, nog zonder de geblesseerde Cor Dorreman en Bram Coomans, domineerde wel op het middenveld waardoor het zich een veldmeerder- heid wist te verwerven. Aanvallend schorte er echter nog wel wat in de gelederen van de thuisklub. Bij de opgezette kombinaties ging de bal door slordig plaatsen nogal eens ver loren, dit ondanks het feit dat tr veelal in een laag tempo werd -ge speeld. Hoog door de lucht Veel te veel werd de bal ook hoog door de lucht gespeeld, een spelme thode waarvan de verdedigers steeds voordeel hebben. De aanvalslinie van Duiveland was in vergelijking met de wedstrijd van vorige week tegen DFS onherkenbaar. Het niet meespelen van de geblesseerde Cees Zwager speelde de Oosterlandeis ernstig parten. De snelheid welke Zwager steeds weer in de aanvals linie weet te brengen was nu vol komen zoek. Praktisch bij ieder duel waren de ZSC-verdedigers de aan vallers van Duiveland verre de baus en slechts zelden slaagden zij erin enig gevaar voor de veste van doel man Maarten v. d. Weele te schep pen. Met Kats heeft Duiveland in de zes tot nu toe gespeelde wedstryden de meeste doelpunten (16) gescoord, maar dat kwam er deze middag be slist niet uit. Beide ploegen hadden ook wel angst voor elkaar, dat het spel ook niet ten goede kwam. ATLETIEK Tien Engelse mijl te Barendrecht Aan de 10 Engelse mijl te Baren- Barendrecht werd door twee Delta Sport atleten deelgenomen. John de Rek liep de 16.095 m in 69.56 minuten waarmee hij op de 63e plaats ein digde. Veteraan Krijn de Oude liep deze afstand in een nieuw persoonlijk re cord van 64.14 min. cn werd hiermee 10e veteraan. Aan deze wedstrijd, drie ronden met enige venijnige klimmetjes, werd door rond de 300 atleten deelgenomen. Winnaar werd Rudy Verriet in 49.36 minuten. Cross in Vrouwenpolder Zaterdag werd in het duingebied van Vrouwenpolder de 9c P.Z.C.- cross door de afdeling Zeeland van de KNAU georganiseerd. Naast dc wedstrijd voor senioren werd er een orienterings-trimevenement, een da mes trlmloop over 2 km cn een gio te prestatieloop over 5km gehou den. Winnaar bij dc lieren senioren (6000 m) werd Piet Vonk van RKHAV uit Hulst in 20.44.8 min. Simon Blom werd goede 4c in de tijd van 22.05 min. De overige uit slagen van dc deelnemers van Del ta Sport waren: 15e Rini van DijKC 23.00 min.; 21e Herman Padmos 23.14 min.; 41e Martien Moermond 24.36 min.; 45e Kees Reijnhout 24.58 min.; 61e Hans van Elzelingen 25.45 mm.; 64e Jos Geluk 26.00 min.; 70e Johan v. d. Hoek 26.40 min. Aan deze 9e editie werd door ruim 1200 wedstrijd atleten en trimmers deelgenomen. Eigenlijk tegen de veldverhouding in slaagde'Duiveland er in de 32e minuut in voorsprong te nemen. Wim v. a. Hulle reageerde goed op een diepte pass waardoor hij ge heel vrij voor de uit zijn doel geko men v. d. Weele kwam op de rand van het strafschopgebied. Met een lob plaatste hij het leder over de doelman waarbij Rinus Smit de pech had de bal die net naast was gegaan in zijn eigen doel te lopen (01). Ook na de rust bleef het spelbeeld onge wijzigd met ZSC meer aan de bal. Gelijkmaker Lang heeft het er naai uitgezien dat de overwinning toch bij Duive land terecht zou komen. Pas 6 minu ten voor tijd gelukte het Olivier Verwest de toch wel dik verdiende gelijkmaker langs doelman v. ei. Maas te schieten (1-1), een stand waarmee beide partijen uiteindelijk toch wel vrede konden hebben. ZSC II-DFS III 2-1 Geen beste wedstrijd, beide ploe gen gingen mank aan gebrek aan voldoende tempo en slordig plaatsen. Van enig krachtsverschil was nau welijks sprake. DFS kón door Van Waveren voorsprong nemen (0-1) waarna René Flohil met twee doel punten de achterstand voor ZSC om hoog naar een 2-1 voorsprong. DFS liet nog in de eerste 45 minu ten de kans liggen om de stand weer gelijk te maken toen het een straf schop onbenut liet. Na de rust bleken beide ploegen te zijn uitgeblust waardoor de ver dedigingen vrij gemakkelijk mees ter van hun terrein konden blijven. Bruse Boys III-SKNWK III 0-5 Zonder veel moeite is SKNWK III erin geslaagd zich via een ruime 5-0 overwinning op Bruse Boys III in de volgende bekerronde te plaatsen. Door doelpunten van Kees Prooi cn Aart Koster konden de Nicuwerkcr- kers de eerste helft met een 2-0 voorsprong afsluiten. Na dc thee werden hier nog treffers aan toege voegd door Sietse Stins, Kees Ren tier en Krijn van Klinken (0-5). HILVERSUM, 15-10. De voetbal wedstrijd Nederland-Polen wordt woensdagavond rechtstreeks versla gen voor de NOS-radio. Dat gebeurt in het programma „Langs de lijn" van 20.00 tot 21.45 uur op Hilversum I. Verslaggevers zijn Theo Koomen en Eddy Poelman. Het is nog niet bekend of de wed strijd ook rechtstreeks wordt uitge zonden via de NOS-etlevisie. De NOS wil wel, maar wacht op toestemming van de KNVB. HENGELSPORT Nederlands kampioenschap bootvissen Op zaterdag 13 en zondag 14 ok tober j.l. organiseerde de Nederland se Vereniging van Sportvissersfede raties (NWS) op zo'n achttien kilo meter .uit de Scheveningse kust het Nederlands Kampioenschap Bootvis sen 1979. Tijdens deze titelstrijd, waaraan ruim 200 wedstrijdvissers deelnamen met o.a. negen hengelaars van de h.s.v. „Oostersehelde" werd slecht gevangen. Kampioen bootvis sen 1979 werd de heer H. Pauw uit Oostzaan met 7,65 kilo vis. E. Smit boekte ook ditmaal weer een goed resultaat door op een eervolle tiende plaats te eindigen met 5,85 kg vis. Hengelwedstrijd te Kapelle Op zatei-dag 20 oktober aanstaande wordt door de hengelsportvercniging H.V.K.K. te Kapelle een zeehengel- wedstrijd georganiseerd. De wed strijd zal plaats vinden in de Wester- schelde te Biezolinge en telt mee voor het Delta Kampioenschap. Voor dc leden van de h.s.v. „Oostersehel de" is er weer gelegenheid om aan deze wedstrijd deel. te nemen. Ver trek naar deze wedstrijd is 11.30 vanaf de Balie. EIDHOVEN. Uit een woning aan de Koekoeklaan in Eindhoven is het afgelopen weekend een hoeveelheid antiek gestolen ter waarde van 63.500 gulden. De buit bestond on dermeer uit een aantal klokken, Frans servies en een beeldje. Zoals wetenschappelijke boeken, ency clopedieën, literatuur, atlassen, oude pren ten, enz. Misschien krijgt u er nog meer geld voor dan u denkt. Boekhandel J. de Slegte b. v. Coolsingel 83,3012 AE Rotterdam.Tel.010-13 8305 VOLLEYBAL De selektiegroep van de turnvereniging s.v. Kwiek uit Bruinisse won zaterdag twee eerste prijzen in de springwedstryden te Middelharnis. Gekoncenireerd werkten de meisjes dc tien series af. Bij de lange mat verliep het nog heler. Met een ruime voorsprong van 2.2 punt behaalden zij de eerste plaats. Op dc foto v.l.n.r.: Tjiske Buitendijk, Moniek v. d. Spek, Paula de Groot, Linda Jonker, Erna v. d. Spek, Karin Buitendijk. Petra Koslense, Sylvia V. d. Ouden en Jacqueline v. d. Ouden. In het midden zit de hulpleidster Anke Klink. Als alle Mevo-heren wedstrijden zullen verlopen zoals afgelopen za terdagavond in sporthal de Diicdaif te Brielle dan valt er voor het pu bliek nog veel spectakel te beleven in de eerstkomende wedstrijden, in Brielle werd met 1-3 door Mevo van Top gewonnen in een bijna 2 uren durende wedstrijd. De Mevo II dames waren in hun tweede kompetitiewedstrijd minder succesvol. Met 1-3 werd in sporthal Onderdak te Zierikzee verloren van Sparta/H I uit Middelharnis. Mevo-heren Tegen het vorige seizoen op de derde plaats in de derde klasse ge- eindigde Top wachtte het pas uit de vierde klasse gepromoveerde Mevo een zware opgaaf. In de eerste set startte Mevo in de laatste weken ge bruikelijke beginopstelling. In deze set speelde tegenstander Top in een konsekwente 3-2-1 opstelling, waar door met name in de hoeken van het achterveld voor Mevo scoringskan sen aanwezig waren. AT vrij snel lieu Mevo uit naar een 0-6 voorsprong, mede door het goede blokken, van Tops aanval in deze beginfase. Naar mate deze eerste set echter vorderde kwam Top steeds beter in vorm en er ontspon zich een vanaf 0-6 begin nende gelijkopgaande strijd. Het ieil, dat Top zich beter ging manifesteren werd veroorzaakt door een niet al te beste Mevo-service, welke tendens zich in de tweede en derde set jam merlijk voortzette. Uiteindelijk wist Mevo deze eerste set met 12-15 te winnen, daarmede een belangrijke eerste stap op weg naar de eindzege zettend. Zover was het echter nog lang niet, want met name de 2e en 3e set waren ontzet tend spannend. Zoals reeds gezegd was in deze sets Mevo's service te zwak, waardoor tegenstander Top naar hartelust kon aanvallen, maar bovendien paste de Top-verdediging zich aan, waardoor de hoeken in het achterveld beter bezet waren. Daar tegenover bleef Mevo doorgaan met het plaatsen van tactische ballen juist in de hoeken van h$t achter veld van Top, waarmede men in de eerste set goed succes had gehad. De tweede set ging met 15-9 naar Top; het einde van de derde set was ongemeend spannend. Na een vrij wel gelijkopgaande strijd kwam Top met 13-11 voor te staan. Mevo kwam terug tot 13-14, doch twee fouten in Mevo's achterveld leverden weer een 15-14 voordeel voor Top op. Uitein delijk drukte Mevo door en met 15-17 werd de derde set gewonnen. Wie zou verwachten, dat de vierde set weer een lange tijd in beslag zou nemen kwam bedrogen uit. Top werd door Mevo in deze set op het mentale vlak duidelijk verslagen. Met de zeer duidelijke 1-15 setzege werd tenslotte door Mevo met 1-3 deze wedstrijd gewonnen. Een voor waar fraaie prestatie. Het is echter duidelijk te vroeg om uit de tot nu toe 3 gespeelde kompetitiewedsli ij- den enige konklusie te trekken. Mevo II dames De Mevo II dames speelden hun tweede kompetitiewedstrijd' thuis te gen Sparta/H I uit. Middelharnis, welk team vorig jaar uit de tweede klasse degradeerde. Min of meer. verwacht leidde dit treffen tot een nederlaag, zij het met 1-3. De Mevo dames presteerden liet zelfs de eerste set met 15-11 te win nen. Ook in de tweede set presteerde men goed, alhoewel deze set met 11-15 verloren ging. Het vertoonde spel in de eerste en tweede set reent- vaardigde de hoop op een mogelijk gelijkspel, doch Sparta/H wist de nog resterende sets te winnen met 8-15 en 1-15. Uit de tot nu toe gespeelde kom petitiewedstrijden tebben de Mcvo- dames nog geen punten vergaard. Men trof het echter slecht door in de beginfase van deze kompetitie sterke tegenstandsters te treffen. De verwachting is, dat dit Mevo-team binnenkort de eerste kompetitiepun- ten zal binnenhalen. Wcdstrydprogramma a.s. weekeinde: Dc dames van Mevo I ontmocU n op 19 oktober a.s. te 20.00 uur de sterke dames van Intermezzo II. Lit uit Middelharnis afkomstige team pleegt traditiegetrouw met een aan tal jeugdige, goed aanvallende speel sters aan te treden. Voor het Mcvo- team zou een qua tijd (langdui ige wedstrijd op z'n plaats zijn om via routine cn konditie enige tegenstand te bieden. Een gelijkspel zou als een goede prestatie kunnen worden ge kwalificeerd. De meisjes-junioren treden a.s. vrijdag 19 oktober aan tegen de meisjes-junioren van Intermezzo. De veel meer leden tellende vereniging Intermezzo zal zeker een sterk meis jes-juniorenteam naar Zierikzee zen den. Ook hier zal een gelijkspel lot de maximale kansen van Mevo moe ten worden gerekend. Dc Mevo heren I spelen om 20.00 uur tegen ook een Intermezzo team. t.w. het derde team van deze vereniging. Gezien de prestaties van dit Intermezzo-team in het vorige seizoen zal een spannende match le zien zien, met een kleine leans voor Mevo op een overwinning. Hopenlijk slagen de Mevo II dames erin de eerste wedstrijdpunten te pakken tegen Data C/D III uit Oud- Beijerland. Ook deze Mevo dames spelen vrijdagavond, maar dan wel uit in Oud-Beijerland. Tenslotte de Mevo meisjes-adspi- ranten. Zij speleni zaterdagavond 20 oktober te 19.00 uur in sporthal On derdak te Zierikzee tegen de meis- jes-adspiranten van Vierpolders. Mi nimaal één wedstrijdpunt moet wor dit Mevo-team haalbaar zijn, nia oe tot nu toe 2 gespeelde en verloren wedstrijden. Nog een uitslag van een door-de- weeks gespeelde wedstrijd: Kange- roes III-Mevo I dames 2-2. Toernooi Rijkspolitie Door de sportvereniging „Luctor" van het distrikt Middelburg van de Rijkspolitie zal vrijdag 19 oktober a.s., in de sporthal „Onderdak" te Zierikzee, een volleybaltoernooi ge organiseerd worden, waaraan door alle distriklen uit Zeeland en de ver- keersg'roep zal worden deelgenomen. In totaal zullen acht teams strijd gaan leveren om de Haers-wissel- beker. Te 9.30 uur zal een aanvang met het toernooi worden gemaakt, terwijl rond 16.30 uur de prijsuitrei king zal plaats vinden. H.S.D. goed geklasseerd in kompetitie Om een overzicht te geven van de positie van de verschillende HSD- teams op de ranglijsten, volgt hier onder de stand. Jongens D: Vlissingen D I 2 (4 p.); HSD D I 3 (3 p.); Rapide D I 3 (3 p.); Olympia D I 2 (2 p.); Middelburg D I 2 (0 p.). Meisjes A: Push A II 6 (11 p.); Warande All 6 (11 p.); Breda A IV 6 (8 p.); Peli kaan All 6 (6 p.); Prinsenbeek All 6 (5 p.>; Breda A III 6 (5 p.); HSD A I 6 (2 p.); HCGO A I 6 (0 p.). Jongens A: Warande A III 5 (10 p.); HSD A I 4 (6 p.); Zwart Wit A II 5 (4 p.); Ze venbergen A I 5 (4 p.); Pelikaan A II 3 (2 p.); Breda A V 5 (2 p.); HCGO A I 5 (2 p.). Heren I: Vlissingen 6 (12 p.); Olympia 6 (10 p.); Rapide 6 (9 p.); HSD 6 (6 p.); Zevenbergen"6 (4 p.); Prinsenbeek 6 (4 p.); Goes 6 (3 p.); HCGO 6 (0 p.). Heren II HSD II 6 (9 p.); Push X 6 (8 p.); Warande VII 6 (7 p.); Breda XI 4 (6 p.); Pelikaan IV 5 (4 p.); Hercules II 5 (4 p.); Breda XIV 3 (3 p.); Tem po V 5 (3 p.); Zwart Wil VI 5 (2 p.); Teteringen II 5 (0 p.). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ALMELO. Leden van de mobiele eenheid zijn heden-dinsdagmorgen, even vóór acht uur, begoriftell Wét het verwüdcren van dc betogers bij het komplcx van de uranium verrij- kingsfabriek in Almelo. De betogers worden in arrestantenwagens afge voerd. Ze bicden lijdelijk verzet. De aktie verloopt zonder geweld. DEVENTER. De Turkse consul-ge neraal in Deventer, Sadettin Nor gum, is ernstig ontstemd over de weigering van de Deventer politie om zijn consulaat en zijn woning in Deventer onder permanente politie bewaking te stellen. ROTTERDAM. In Rotterdam is maandag door alle partyen intern overleg gevoerd om de nasleep van de staking bij Smit in goede banen le leiden. Het gemeentelijk haven bedrijf is hard bezig om de ruim vijfhonderd werknemers nog deze week de beloofde duizend gulden uit te keren. AMSTERDAM. De regeringsvoor stellen om de bijzondere verbruiks belasting (B.V.B.) op nieuwe perso nenauto's op 1 januari a.s. te verho gen kan mogelijk oorzaak zijn van een kleine koopgoU' in de komende maanden. DEN HAAG. In de cellenbarakken aan de Van Alkenmadelaan bij de Scheveningse gevangenis, het voor malig Oranjehotel ten tijde van de Tweede Wereldoorlog, is zaterdag de jaarlijkse dodenherdenking en stille omgang gehouden. SCHIPHOL. De Chinese minister van posterijen Wang Zigahg is op Schiphol aangekomen voor een ze ven-daags bezoek aan Nederland. De minister, die begeleid werd door een delegatie van'zeven man, werd op de luchthaven verwelkomd door staats secretaris Smit-Kroes van verkeer en watersetaat. ROTTERDAM. Eén uur werkon derbreking en een langzaam-aan- aktie zijn vanaf maandagmorgen de maatregelen die werknemers van net petrochemische bedrijf Dow Chemi cal in de Botlek hebben genomen, omdat de directie niet wil ingaan op de voorgestelde VUT-regeling. Voor 25 jaar OOSTERLAND. Door de vele re gens der laatste tijden ondervinden sommige draglines, werkzaam voor de herverkaveling in de polder veel last van het wegzakken in de dras sige bodem. Dezer dagen was een tweetal zodanig scheef gezakt dat ze niet dan met de grootste moeite konden worden rechtgezet. Ook de vaak zware maai-dorsmachines on dervinden veel last van de naie bo dem. BURGH. Naar wij van betrouw bare zijde vernemen hebben zich voor de betrekking van onderwijzer aan de O.L. school in deze gemeente niet minder dan 97 sollicitanten aangemeld. Dit hoge aantal zal wel zijn oorzaak hebben in het feit, dal een jong onderwijzer, die op ons eiland een betrekking aanvaardt, vrijgesteld ivordt van militaire dienst. RENESSE. Onder de tamme ko nijnen van de heer A. v. O. alhier is een geval van myxomatose gecon stateerd. ADVERTENTIE. „Everest" de schrijfmachine voor kantoor cn pri vé gebruik. Fraai van vorm, kleine afmeting en licht van gewicht, Prachtig helder en scherp schrift. Wordt. U gaarne vrijblijvend gede monstreerd. Prijzen vanaf f 285,-. ZIERIKZEE. In de nacht van Dinsdag op Woensdag te ongeveer 3 uur is een onbekende man, die rij kelijk aan Bacchus had geofferd aan de Noordzijde in de Oude Haven ge vallen en in de modder terecht ge komen. Zowel de val als de redding van de man zijn vrij geruisloos ver lopen. Enkele op een bok gestatio neerde werklieden hebben de „mod- derdrenkelingmei behulp van een keting uit z'n benarde positie be vrijd. Na veertien jaar aan de top van bet dames wielrennen te hebben ge staan heeft Kectic van Oostcn-Hagc zondag in het Rotterdamse sportpa leis Ahoy definitief haar wiclerloop- baan afgesloten. De nu 30-jarige Zeeuwse deed dit met een klinkende overwinning in de slryd om de Ne derlandse omnium-titel waarvan z'u drie van dc vier onderdelen won. Alleen in de 500 m tijdrace was An ne Möhlmann-Ricmcrsma haar iets te snel af. Dc overige drie nummers, dc klassementsril, dc afvalrit en de 3 km achtervolging, eindigden in ccn overwinning voor Kcctic. Indruk wekkend was haar overwinning op de achtervolging, waar zij haar naas- tcrivale, Anne Möhlmann reeds na 1800 m inliep in een lijd van 2.18 min. Zesmaal wereldtitel In haar zo suksesvolle wiclerloop- baan heeft Keetie van Oosten-Hage zesmaal beslag weten te leggen op een wereldtitel en éénentwintig na tional e kampioenstitels. Daarnaast behaalde zij meer dan 200 overwin ningen in criteria in binnen- en bui tenland. Na het omhangen van de gouden medaille en het spelen van het Wil helmus werd Keetie bij het rijden van haar laatste ere-rondc door de talrijke aanwezigen in het. sportpa leis Ahoy mei een spontaan applaus uitgewuifd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4