Onroerend goedbelasting 1980 Middenschouwen toch omhoog Verdichtingsschip „Mytilus" komt goed door Zeelandbrug Chinese leider in Frankrijk Aardgas duurder voor tuinders GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING „GREVELINGEN" I Kindernood vluchtelingen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raadsvergadering Zierikzee wil niet deelnemen Zaterdag officiële overdracht V E BIBi t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 oktober 1979 136ste jaargang Nr. 22591 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, por jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. in dit nummer: Zorg om inrichting Oosterschelde r«' - - SCHARENDIJKE, 16-10. De raad van Middenschou wen kwam maandagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester W. den Boer. B. en w. hadden voorgesteld aan de straten in het plan „Putmeet II" te Scharendijke de namen Klaverstraat en Boterbloemslraal toe te kennen. De heer Koster vroeg of hierdoor geen verwarring kan ontstaan, om dat het rechte stuk van de ene straat ongemerkt overgaat in de lus van de andere straat. Eén naam voor de straat verdiende daarom volgens spreker aanbeveling. PARIJS. 15-10. De Chinese pie- mier en partijleider Hua Guofeng, de eerste Chinees van dat niveau die voet zet op West Europese kapitalis tische bodem, is maandag in Fran krijk aangekomen. Vanuit dat land maakt hij een reis langs vier Wesi- Europese landen, die duidelijk be doeld is om de banden te versterken van de Chinese Volksrepubliek nut landen in het westen die tegenover het Sovjetblok staan. Na Frankrx.k reist Hua naar "West-Duitsland, Groot Brittannië en Italië. DEN HAAG, 15-10. De verhoging van de aardgasprijs voor de tuig bouw die, zoals gebruikt'ijk per i oktober en 1 april wordt doorge voerd, is voor 1 oktober 1979 vastge steld op anderhalve cent. Dit betekent dat de prijs vanaf 1 oktober 1979 17.4 cent per kubieke meter is, aldus een woordvoerder van het Landbouw schap. Oe onderhandelingen over een wijziging van de in 1977 gemaakic meerjarenafspraak tussen de Gas unie en het Landbouwscnap worden voortgezet en zo mogelijk voor 1 ja nuari afgerond. De voorzitter gaf toe, dat de argu mentering van de heer Koster hem wel juist leek. De heer L. den Boer voelde veel voor de benaming Kla verstraat. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming aan de straal met lus in het plan „Putmeet II' de naam „Klaverstraat" toe te kennen. Het voorstel tot het vaststellen van een nieuwe vergoedingsregeling voor de brandweer werd op voorstel van de voorzitter aangehouden. In de se- cretarissenkring zal bezien worden of de hand kan worden gehouden aan uniforme bedragen. Buffet „De Putmeet" De instrukties voor: de medewer ker in algemene dienst, de concierge van het gymnastieklokaal te Scha rendijke en de concierge van de ge meenschapsruimte „De Putmeet" te Scharendijke werden zonder hoofde lijke stemming vastgesteld. Ten aan zien van het voorstel tot het vast stellen van regelen met betrekking toi het verpachten van hei buffet m „De Putmeet" merkte de heer Kosmr op, dat het overbodig is een verbod op te nemen cm het buffet open te stellen tussen 1.30 en 8.00 uur omdat reeds geregeld is, dat het buffet niet opengesteld mag worden wanneer dc gymnastiekzaal of de vergader zaal niet in gebruik is en dat open stelling niet langer dan één uur na beëindiging van de sportactiviteit ol' de vergadering mug plaats vinden. Verder diende volgens spreker te vervallen, dat de buffelhouder er voor moet zengen, dat de inrichting van het buffet aan de eisen van do Drank- en Horecawet voldoet. Z.i.. moet de gemeente eventueel de in richting veranderen. Dc voorzitter was van mening, dat de bepaiing over het verbod tot openstelling lus sen 1.30 en 8.00 uur gemist kan wor den. Misschien was deze bepaling be doeld als het inbouwen van een ex tra veiligheid voor het trekken van een absolute grens. Met de opmer king over de verantwooidelijkhtid van de gemeente over do inrichting was hij het eveneens eens. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming lot hel vaststellen van regelen voor het verpachten van het buffet met inachtneming van de cl oor de heer Koster voorgestelde wijzigingen. Vastgesteld werden de 21e en 22e wijziging van de gemeentebegroting voor 1979. In dc 22e wijziging was een aan vullend krdiet van f 25.482,42 opge nomen voor veranderingen en onder houdswerk aan de ambtswoning van de burgemeester. Het totaal komt hierdoor op f 55.000,-. Wethouder Padmos lichtte toe. dat het bedrag voor een aanvullend krediet een zeer globale raming is omdat de uitvoe ring van de werkzaamheden tegen valt. Mevr. J. Kloct-Scliellingerhout stelde daarom de vraag of verhoging van het krediet misschien nodig zal zijn. Wethouder Padmos achtte dal niet onmogelijk. In dezelfde begro tingswijziging was opgenomen een raming voor een uniform voor een grafdelver en voor aanschaffing van een rijdende lichtmetalen baar voor de begraafplaats. Verhoging o.g.b. Hierna kwam opnieuw aan de or de het voorstel van burgemeester c.i wethouders tot verhoging van de ta rieven van de onroerend-goedbelas- ting voor 1980 met 3%%', waarvoor in de raadsvergadering van 25 sep tember j.I. de stemmen staakten i3 tegen 3). De voorzitter wees er op, dal. burgemeester en wethouders na der hebben uiteengezet welke kapi- taalwerken in de eerstvolgende jaitn moeten worden uitgevoerd, zodaf de voorgestelde verhoging noodzakelijk is. De heer L. den Boer vroeg of ver hoging van de o.g.b. met 3,5% tot en met 1982 kan worden aangehouden ondanks hertaxatie in 1980. Wethouder Van Burg antwoordde de heer Den Boer, dat het overzicht van verbogin van cle o.b.g. met 3%% tot en met 1982 in het voorstel van burgemeester en wethoudeb lou ter bedoeld is om te laten zien, welk bedrag er gederfd wordt, wanneer niet tot belastingverhoging wordt overgegaan. Hij wees verder op de toezegging van burgemeester en wet houders tot bijstelling van de tarie ven wanneer hertaxatie in 1980 sterk verhogend zou werken. Aanpassen gemeente Dc heer L. den Boer was van me ning, dat de gemeente zich ook moet kunnen aanpassen wanneer de in komsten minder worden. (Vervolg pag. 2) ZIERIKZEE. 16-10. Dc gemeente Zierikzee is betrokken geweest bij besprekingen van de Stichting Re- ereatieplan Grevelingen, daar ont wikkelingen op het gebied van de rekreatie in de Grevelingen van in vloed zijn op het omringende gebied. De staatssecretaris van c.r.m., de heer G. C. Wallis de Vries, heeft middels een schrijven de gemeente Zierikzee verzocht óók deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling „Natuur- en recreatiegebied De Gre velingen", welke tot taak heeft de belangen van natuur, landschap- en openluchtrecreatie in het gebied van de Grevelingen te behartigen. Aan deze regeling zouden moeten deelne men: het Rijk, de provincies Zeeland UTRECHT. Er komt een aparte organisatie ter voorkoming van mis drijven, die de politie beter zal gaan toerusten voor de taak om de bevol king voor te lichten over preventieve criminaliteitsbestrijding. en Zuid-Holland en de gemeenten Brouwershaven, Bruinisse, Dirks- land, Duiveland, Goedereede, Mïd- delharnis, Middenschouwen, Oost- flakkee, Westerschouwen en Zierik-- zee. Het kollege van burgemeester en wethouders is echter van mening dat op grond van de volgende bezwaren deelneming van Zierikzee aan de ge meenschappelijke regeling te ver gaat: 1. Het grondgebied van Zie rikzee is niet beti-okken bij hel ge bied waarvoor dé regeling zal gel den; 2. De kosten van het tot stand brengen van andere dan algemene voorzieningen in de Grevelingen ko men ten laste van de gemeenschap pelijke regeling; 3. Alle exploitatie kosten komen eveneens ten laste van de gemeenschappelijke regeling; 4. Vijf procent van het nadelige saldo komt ten laste van de deelnemende gemeenten. Het kollege van burgemeester en wethouders stelt er wél prijs op dat de gemeente Zierikzee wordt toege staan de vergaderingen van de raad van bestuur van de gemeenschappe lijke' regeling als „waarnemer" te mogen bijwonen. ZIEKIKZEE, 15-10. Maandagmorgen ronil lialf elf is het 55 meter hoge, 55 nieter lange en 55 meter hrede verdichtingssehip van Rijkswaterstaat zonder onge lukken de Zeelaildhrng in de Oosterschelde gepas seerd. Vijf sleepboten Inr t/r Zeelandbrug. -f rdi-u U'..Mytilus" door de 39 meter brede opening van (Foto: Zierikzcnsche Nieuwsbode) Hel schip, dat twintig meter boven de Zcclandburg uitstak, moest cle baskulebrug passeren. Dat gebeurde met dood tij en bladstil weer. De vijf sleepboten, die het schip door dc 39 meter brede opening moesten la veren. hadden er, dank zij het stille weer, niet veel moeite mee. Het karwei nam Ongeveer een half uur in beslag en in die tijd ontston- den er kilometers lange files aan weerszijden van de brug. DEN HAAG. Op basis van de ra mingen voor 1980 kan de werkloos- hcidspremic volgend jaar omlaag van 1.1 procent naar 0.90 procent. Dat 7pgt liet Algemeen Werkloosheids- fonds in oen ontwerp-advics. Dins dag (vandaag) moet het b« stuur van het fonds het advies over de premie- hoogte aan staatssekretaris np Graaf van sociale zaken definitief vaststel len. Het nieuwe verdichlingsschip, Jat in opdracht van de aannemings maatschappij Dosbouw (Dc Oosu i- scheldc Bouwondernemingj en in naam van Rijkswaterstaat voor 35 miljoen gulden bij Boeles scheeps werven en machinefabrieken in Bol nes is gebouwd, zal voorlopig worden afgemeerd in de werkhaven Schelp- hoek in de Oosterschelde. Aaiilrillcn Het schip zal worden ingezet voor het aantrillen van de bodem in ae monding van dc Oosterschelde, om zo de ondergrond voor de pijlerdam te verstevigen. Die betonnen pijlus van de dam wegen ieder zo n 16.000 ton. Voor het plaatsen van die pijlers is ook een speciaal schip in aanbouw. Het verdichtingsschip dat nu in zijn werkgebied is gearriveerd heeft ccn plusminus 55 meter hoog por- taafconstructic van waaruit vier genaamde trilnaalden I un weik kunnen doen. BRUINISSE. Bruinisse „vechtend" om behoud van zijn gevelsteen, heeft nog meer moois in huis, zoals het Veerhuis waarvan hier „zo maar" een plaatje, dat het wel doet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Een verzameling achtenswaar- i idige eigenschappen, maakt nog 5 geeïi persoonlijkheid. a I. Kurz J Het verdichtingsschip word! aan staande zaterdag officieel door ue bouwer Boele aan Rijkswaterstaat overgedragen. DEN HAAG. Dc regering moet met provinciaal bestuur van Friesland alsnog bekijken of ccn kompromis mogelijk is over cle indijking en even tuele inpoldering van het buitendijks gebied tussen Zwarte Haan en Hol- werd, CDA en VVD hebben daarop maandag aangedrongen in een motie tijdens ccn vergadering van dc be trokken kamerkommisste en be windslieden over de toekomst van dc Waddenzee. ISLAMBAD. 15-10. Circa 75.00 ki.i- deren van Afghaanse vluchtelingen in Pakistan hebben onmiddclkjK voedsel, geneesmiddelen en kleding nodig, zo is maandag door de Paki staanse kinderraad meegedeeld. Zij behoren tot de 200.000 Afghanen die \olgcns de Pakistaanse autoriteiten hun land zijn ontvlucht wegens dc godsdienst vervolging door het Ru.;- sischgezinde regime in Kaboel. Verwachting tot woensdagavond: Wisselvallig Veel bewolking en af en toe regen; in de nacht en ochtend enkele mist banken; minimumtemperaturen om streeks 9 graden, middagtemperatu- ren ongeveer 14 graden; zwakke lot matige wind uit uiteenlopende rich tingen. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 lot 7. Min.- temperatuur: omstreeks 6 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op ccn geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge vnn 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON'- EN MAANSTANDEN 17 okt. Zon op 7.07. onder 17.43 Maan op 3.00, onder 16.38 18 okt. Zon op 7.09. onder 17.41 Maan op 4.03. onder 17.01 Nieuwe maan: 21 okt. (3.24) HOOG- EN 1 AAGWATER Hoogwater Laagwalcr 17 okt. 049 13.10 6.45 19.04 18 okt. 1.43 13.54 7.32 19.47 Springtij: 23 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 16-10. Het K.N.M.I. dcell mede: Woensdag wordt rustig herfstweer verwacht waarbij de ver schillen in het weerbeeld in hoofd zaak liggen tussen het binnenland en de kustgebieden. Landinwaarts kan zich mist vormen die woensdag overdag in sommige delen van het land lang blijven hangen. Boven de Noordzee, waarvan dc temperatuur voor onze kust rond 14 graden is, kunnen zich buien vor men. die mogelijk tot over de kust provincies kunnen doordringen. Nederland bevindt zich in een langgerekt en vlak gebied van lage luchtdruk dal reikt van Noorwegen tot over Spanje. Er viel niet alleen opnieuw veel regen in zuid-Noorwc- gen, maar ook in de zuidelijke Al pen. de westelijke Dolomieten en de Povlakte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1