HET VUURWERKDRAMA Ernstige zorg om teruglopende export naar Frankrijk Canadese oud-strijders naar Nederland De Rhodesië- konferentie Het bloedbad in Iran 'n Ei hoort erbij Vandaag weer export van varkensvlees? De bevolkings ontwikkeling Salt Il-verdrag 7 De mosselarij Koele dokter en warme bakker „Flitsen" uit het buitenland Vrouw maakte dodelijke val Gestikt in bezinetank Wal biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 oktober 1979 Nr. 22588 ZIERIKZEE/BRUINISSE, 10-10. Oncler de mosselex- porteurs in Yerseke bestaat ernstig ongerustheid over het achterblijven van de export naar Frankrijk, eens onze voornaamste afnemer, maar de laatste jaren daar van verdrongen door België. Veel geld is de laatste jaren be steed aan reklame in de media, zo wel in kranten en tijdschriften, als via de televisie, om de konsumptie van Nederlandse mosselen te stimu leren. Dat hielp wel iets, maar niet in die mate dat het geld verantwoord besteed kon worden genoemd. Dit jaar echter is er een andere oorzaak, dat nu in de topmaanden van de export, Frankrijk het in veel groter mate dan vorige jaren het af laat weten. Op de Franse markt is namelijk een nieuw soort mossele?i verschenen, de z.g. ,parc mosselen" De mosselen werden in Frankrijk, voor de kust van Bretagne voor het grootste deel voornamelijk gekweekt, door stokken in het water te steken, waaraan het mosselzaad aan slaat, opgroeit tot konsumptiemosselen. waarna ze als ze groot zijn, naar be hoefte kunnen worden afgeplukt. MAASTRICHT8-10. „Bij de behandeling van vetzucht zal een koele dokter het altijd afleggen tegen een warme bakker Met deze stelling besloot dr. H. K. Muller, lector huisarts geneeskunde aan de Rijksuni versiteit Limburg, in- Maas tricht een beschouwing over afslankklubs en gezondheids zorg. Hij was een van de in leiders op het aan „voeding" gewijde tweedaagse congres van de Koninklijke Neder landse maatschappij tot be vordering der geneeskunst. Het bestaan van afslank klubs benadrukt volgens hem het falen van beroepshulpver leners bij de behandeling van „dikte". Voor die beroepshel pers kan het dan weer een schrale troost zijn dal de re sultaten op lange termijn van de afslankklubs niet beter zijn dan de hunne. Het. aantal zwaarlijvig en dat wekelijks een afslankklub van oncler meer de kruisver eniging „Slimming Internatio nal" of de Weight Watchers") bezoekt wordt geschat op tus sen de dertig en veertigdui zend. Dat zijn de z.g. „boucheaux", een in Frankrijk graag gekonsumeerde soort mosselen, maar duurder dan de Nederlandse. „Wilde mosselen" Nu heeft men echter voor de Fran se kust een zeer grote in de natuur gegroeide bank z.g wilde mosselen ontdekt, waarop naar hartelust wordt gevist. Deze mosclcn kosten dus niets, zyn van goede kwaliteit en worden goed koop op de Parjjse markt gebracht. De Nederlandse mossel kan daar in prijs absoluut niet tegen konkurrc- ren; ook al wordt nu wel aangevoerd dat de Nederlandse mossel te duur zou zjjn. De prijs speelt in dit geval geen enkele rol meer, ook al was de prijs per 100 kg, voor de handel i' 50,- la ger, dan was er nog geen konlum- rentiemogelijkheid. Intussen is de prijs die de kweker -krijgt en die de handel moet betalen voor eerste kwaliteit grote mosselen inderdaad niet laag. Het ziet er niel naar uit, ondanks de minieme ex port naar Frankrijk, dat deze prijs lager wordt. Door, de overvloedige zaadval op konsumptiemosselen in de Waddenzee is de aanvoer daarvan kleiner dan in andere jaren. Was de ze zaadval er niet geweest, dan zou het mosselopvangfonds, dat gesticht is om de overproduktie uit de markt te nemen, veel meer mosselen moe ten opvangen. Nu worden praktisch geen mosselen in het opvangfonds gelost. Ue aanvoer en de export zijn veel meer op elkaar afgestemd, dan in normale jaren. Andere gebieden Intussen zal het zaak zijn, dat naast een wat bescheidener televisie reclame, (een geldverslindende aan- AMSTERDAM. 8-10. Ruim 2000 Canadese oud-strijders uit de Twee de Wereldoorlog, zullen mei volgend jaar Nederland bezoeken. Dit ge beurt in het kader van de 35-jarige herdenking van de bevrijding. Hel grootste deel van de Canadese ge organiseerd in de groep „We do re member" nam hiertoe zelf het ini tiatief waarop werd verder gebor duurd door het nationaal comité „Thank you Canada" dat het bezoek van deze Canadezen in Nederland organiseert en begeleidt. Een andere groep Canadezen, totaal 350 man. komt in dezelfde week naar Neder land op uitnodiging van do gemeen te Amsterdam. Dit zullen dan speci aal die Canadezen zijn die in de mei dagen van 1045 Amsterdam bevrijd den. LONDEN. Koeweit heeft de prijs voor ruwe olie verhoogd met tien procent, zo heeft een woordvoerder van British Petroleum (BP) meege deeld. Deoliemaatschappij was maandag laat op de dag op de hoog te gesteld van de prijsverhoging, al dus de woordvoerder. WARSCHAU. Zeven Tsjechoslo- waakse dissidenten zijn zondag in Praag een hongerstaking begonnen als steunbetuiging aan de „verdedi gers van de rechten van de mens die in Tsjechoslowakije en in Polen ge vangen zitten". In een kerk in War schau zijn vijftien Poolse dissidenten al vijf dagen in hongerstaking met hetzelfde doel. VERENIGDE NATIES. President Fidel Castro van Cuba zal aanstaan de woensdag in New York aankomen voor zijn eerste bezoek aan de V.N. sinds 19 jaar. MOSKOU. Een groep Russische Joden aan wie uitreisvisa zijn gewei gerd hebben gezegd dat de overheid in verschillende steden van nieuwe methoden gebruik maakt om het aantal Joden dat om emigratie ver zoekt te beperken. BEIROET. Voor het eerst sinds bij na twee maanden is de haven van de Libanese hoofdstad door de autori teiten gesloten. De oorzaak hiervan is het schieten van sluipschutters, dat zondagavond begon. PAMPLONA. In Spaans Basken land zijn bij enkele aanslagen in to taal drie politiemannen omgekomen cn zeven politiemannen en twee bur gers gewond. Advertentie gelegenheid) een wat serieuzer on derzoek naar mogelijkheden van an dere afzetgebieden plus een moge lijkheid van attraklieve konsumptie- mogelijkheden van de mossel, wördt gestart. Het wegvallen van de Fran se markt is een te ingrijpende zaak, dat men diermaat- met handen in de schoot zou kunnen aanzien. Werk aan de winkel voor de sek- tie Mosselzaken van het ministerie van landbouw en visserij en het Pro- pagandafonds voor de Mosselen. BELFAST. Een in burger geklede Britse soldaat in Noord-Ierland is in de overwegend katholieke wijk Falls Road in Belfast doodgeschoten, een paar uur nadat de voormalige Britse meesterspion sir Maurice Oldfield in Noord-Ierland was aangekomen om het veiligheidsapparaat over te ne men. TEHERAN. Het hoofd van de An- glikaanse kerk in Iran die in Isfahan n het centrum van het land was aan gehouden, is na vijf uur te zijn vast gehouden in vrijhei'd gesteld. BEIROET. Als gevolg van een vete tussen tegenover elkaar staande mi litiegroeperingen zijn in het bergach tige noorden van Libanon ongeveer 40 mensen ontvoerd. De slachtoffers werden bij een wegvei'sperring aan gehouden en met onbekende bestem ming weggevoerd. TEHERAN. De produktie en de verkoop van varkensvlees, dat door moslems als onrein wordt beschouwd is door de religieuze leiders van Iran verboden. Overtreders van dit ver bod zullen worden gestraft. PEKING. De stad Peking heeft meer dan i 300 personen vergunning gegeven om een eigen bedrijf uit te oefenen op het gebied van oude am bachten en herstellingswerkzaamhe den. Dit heeft het Chinese persbu reau Nieuw China bekendgemaakt. LONDEN, 10-10. Bij mortdé van minister van buitenlandse zaken lord Carrington heeft Engeland de leiders vari het Patriottisch front, een bundeling van twee guerrftiagfoepc- ririgen die streden voor de onafhan kelijkheid van Zimbabwe-Rhodcsië. twee dagen de tftd g-egeven om ztfn voorstellen voor een nieuwe grond wet voor Rhodesie te aanvaarden. Wjjst het Patriottisch front dié Voor stellen af, dan stélt Engeland het verantwoordelijk voor alle gevolgen hiervan. TEHERAN, 10-10. De Iraanse mi nister van binnenlandse zaken Has- jem Babbaghian heeft in een inter view met het dagblad Etelaat jn Te heran gezegd dat maar elf van de tweeënzeventig soldaten die maan dag bij de grensplaats Sardasjt in een hinderiaag van Koerdische op standelingen liepen, hun leven heb ben weten te behouden. Van de elf zijn er zes ernstig ge wond. Negen anderen worden' ver mist en zijn vermoedelijk kiijgsge- vangenen gemaakt. De minister legde niet uit hoe het dodental van 22 dat maandag was opgegeven, strookte met dat van 52 ROTTERDAM, 1-0-10. De 55-jarige mevrouw N. Pak-Hellemons uit Rot terdam heeft een dodelijke val ge maakt toen ze haar ramen zeemde. Volgens de politie stond de vrouw twee hoog op haar achterbalkon op een trapje, dat omviel. De vrouw viel tegen de balustrade en die be gaf het. Ze maakte een val van ne gen meter. DORDRECHT. 10-10. Dc 19-jarige J. M. Leijtcr uit Tilburg is in Dor drecht gestikt in een benzinetank. De tank van een garagebedriif moest buiten bedrijf worden gesteld. Daar toe werd de tank gevuld gespoten met een mengsel van zand en water. Toen dit mengssel op was. heeft Leijtcr waarschijnlijk willen kijken hoever de tank vol was. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HEERLEN. De aklie 40.000. waar- toe katholieken in Limburg het ini tiatief hebben genomen om gelden in te zamelen voor instituten waaraan de bisschop van Roermond mgr. dr. J. Gijsen geen subsidie meer wil ge ven cn waarmee een bedrag van 40.000 gulden gemoeid was. Blijkt een groot succes te zijn geworden. DEN HAAG. Ondanks de verho gingen van de olieprijzen zal de Ge meenschap zowel dit jaar als volgend jaar een ovei\schot hebben op Ue be talingsbalans met de OPEC-landen. Dit heeft de Europese Kommissie, het „dagelijks bestuur" van de Ge meenschap, verklaard in antwoord op vragen van een ljd van het Euro pees parlement, de Franse socialist Ansquer. DEN HAAG. Vanaf 1 januari zal de gehandicapte niet langer aange wezen zijn op de verstrekking van een rolstoel of een aangepaste auto. Hij/zij zal vanaf die datum een be drag ontvangen waarvan hij de rol stoel of auto van zijn keuze zal kun nen aanschaffen. DEN HAAG. De Europese commis sie, het „dagelijks bestuur" van de Gemeenschap, voelt niet veel voor overheidstoezicht op een systeem dal beoogt elk artikel dat in West-Euro pa in omloop wordt gebracht een nummer te geven. Dit blijkt uit het antwoord dat zij heeft gegeven op vragen van een Nederlands lid van het Europees parlement, de christen democraat Harry Notenboom. DEN HAAG. Minister Van Aar- denne van economische zaken gaal volgende week naar Bonn, Rome, Brussel en Parijs om met zijn col lega's in West-Duitsland, Italië, Bel gië en Frankrijk te praten over een verhoging van de prijs voor aardgas. DEN HAAG. De werkgroep Recht en Openheid in de zaak Menten en 21 orgariia-ties van oud-verzetsstrij- ders en oorlogslachtoffers hebben de Hoge Raad gevraagd de beslissing van de Rotterdamse rechbank om de vervolging van Pieter Menten te schorsen, te vernietigen. DEVENTER. De kontinuiteit van de Nederlandse metaalindustrie drèigt in groot gevaar te komen als er een tekort blijft aan vakmensen. Dit stelt drs. J. Daniels, hoofd van de arbeidsvoorziening in Overijssel. UTRECHT. De Dienstenbonden FNV zijn boos op de werkgevers in de groothandel omdat die niets wil len weten van een regeling voor vervroegd uittreden voor 63- en 64- jarigen. „Krentenkakkers" noemen de dienstenbonden in hun bonds- krant de werkgevers, omdat ze hun bezwaren tegen de v.u.t. vooral ba seren op de kosten. ENSCHEDE/ZWOLLE. De vraag of er. tegen de bouw van een verrij- kingsfabriek voor uranium in de Duitse grensplaats Gronau een be zwaarschrift moet worden ingediend heeft politiek Overijssel verdeeld. UTRECHT. De Indutriebond FNV wil desnoods via harde akties als stakingen het koppelbazenprobleem te lijf gaan. Werkgevers die hai-d- ixekkig blijven weigeren informatie te verstrekken over door hen inge leende werknemers, wil de Indu striebond FNV via akties dwingen alsnog die ihformatie te geven. DEN HAAG. De CDA-kamerleden Eversdijk en Van Zeil willen weten, waarom het departement van ver keer en waterstaat nog steeds geen gebruik maakt van de postkode voor de verzending van de door dit de partement uit té geven knipselkrant. UTRECHT. Het CNV is somber over de mogelijkheden om volgend jaar opnieuw loonmatiging aan de leden „te verkopen". Begin vorige week zei het CNV bereid te zijn tot matiging op voorwaarde dat er dui delijkheid komt over het arbeids plaatsenplan van de regering, er een goede vermogensaanwasdeling (VAD' komt en de werkgevers over ar beidstijdverkorting willen praten. AMSTERDAM. De landbouw RAI 80 zal worden geopend door de mi nister van landbouw en visserij, Van der Stee. Deze tentoonstelling wordt gehouden van maandag 21 tot en met zaterdag 26 januari in het RAI gebouw in Amsterdam. Advertentie ROERMOND. Er moet een manier gevonden worden waarop de door snee gelovige zijn kritiek moet kun nen uiten op het beleid van bisschop Gijsen van Roermond. Dit voorstel werd zaterdag aangenomen op de tiende ontmoetingsdag van open kerk, een groepering die een tegen wicht wil vormen ten opzichte van vooral het beleid van bisschop Gij sen. DEIN HAAG, 10-10. Het ministerie van landbouw en visserij heeft goe de hoop, dat vanaf heden (donder dag) op beperkte schaal weer ex port van vers varkensvlees naar West-Duitsland mogelijk is. Minis ter Van der Stee heeft dinsdag en kele voorlopige voorzieningen ge troffen, die het mogelijk maken, dat het vlees een qxtra-keuring onder gaat volgens een voor de Westduit sers aanvaardbare methode. Eten woordvoerder van het ministerie zei dinsdagavond, dat het departement „nog geen signalen heeft ontvangen, die er op wijzen dat de Duitsers geen genoegen zullen nemen met de nu onder protest - genomen maatrege len". DEN HAAG, 10-10. Naar het oor deel van de regering zal gedurende dc eerstvolgende jarén beïnvloeding van de ontwikkeling van de vruéht- baarheid niet nodig zyn. Dit standpunt is neergelegd in een dinsdag uitgebracht verslag over het ruimtelijk ordeningsbeleid in ons land in de periode augustus 1978 tot augustus van dit jaar. In het verslag zegt de regering uit te gaan van een door haar te ontwikkelen evenwich tig bevolkingsbeleid. De regering acht het wenselijk dat de natuurlijke bevolkingsgroei wordt beëindigd en zegt het daarom positief te waarde ren dat rond het einde van de eeuw een stationaire bevolkingsontwikke ling zal worden benaderd. VRIJDAG 12 OKTOBER NED. I: De VARA begint het avondprogramma viet een teken film van Barbapapa en Popeye ge volgd door een filmpje met Stan Laurel en Olivier Hardy in de hoofdrollen. Daarna Hoe bestaat het en de eerste aflevering van de Ne derlandse comedyserie Cassata. Deze serie werd geschreven door Alexan der Pola, terwijl de hoofdrollen wor den vertolkt door Ton van Duinho ven, ln<a van Faasen, Frits Lam- brechts, Marina de Graaf en Vitto- rio Dorigini. Er is iets veranderd is de titel van een Engelse dokumen- taire over de illegale wapenhandel met Rhodesië. Na het journaal brengt ht IKON de filmklucht De grens naar een verhaal van Harry Mulisch waarin Rijk de Gooyer de rol speelt van een wanhopig man wiens echtgenote een ongeluk heeft gehad precies op de grens. De bu- raukratische apparaten van de na ties aan weerszijden van die grens hebben met een dergelijk geval geen rekening gehouden. Vervolgens Randy Newman, het eerste deel van het optreden dat de Amerikaanse zanger/pianist in het Sportpaleis Ahöy ten beste gaf. De uitzending word beëindigd met Haggsche krin gen, NED. It: Dat was me het dagje wel verzucht Pommetje Horlepiep vermoeid wanneer de portefeuille vande baron eindelijk terecht is. Daarna Lassie die gekonfronleerd wo^-dt met een gewonde duif. Na het journaal een aflevering uit de En gelse seriè over de dierenarts James Herriot, waarini James wonderlijke bevindingen opdoet met een nieuw hormoon proparaat'. Jan Fillikers én Henk van der Horst presenteren Showroom waarna de uitzending wordt beslpten met Hier en Nu en mijn idee een achtdelige série over de. hedendaagse jeugd. VRIJDAG 12 OKTOBER NED. I: 10.20 Open school; 10.45 Schooltelevisie13.00 en 18.00 Nieuws v. doven18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 Popey; 19.10 Lau rel, en Hardy; 19.30 Hoe bestaat het; 20.10 Cassata: 20.40 Er is niets ver anderd; 21.37 Journaal; 21.55 De grens; 22.25 Randy Newman; 23.05 Haagsche Kringen; 00.10 Nieuivs. NED. II: 13.00 en 18,00 Nieuws v. doven; 18.55 Nieuws; 18.59 Pommetje Horlepiep; 19.25 Lassie; 20.00 Jour naal; 20.27 James Herriot; 21.20 Showroom; 22.20 Hier en nu; 23.00 Mijn idee; 23.15 Nieuws. ZUTPHEN. De trekkercabine-fa- briek Sirocco NV in Zutphen staal volgens de Industriebond FNV op het punt te worden gesloten. De be- windvöèrdèr van dit bedrijf met 127 werknemers heeft de rechtbank in Zutphen aangeraden Sirocco failliet te verklaren. WASHINGTON, 10-10. In een rap port van de commissie van buiten landse zaken van de Amerikaanse senaat is er A'oor gewaarschuwd dat er interne verdeeldheid in dc Navo zou kunnen ontstaan wanneer dc se naat het Salt-11 verdrag niet ratifi ceert, Paul Nitze, die betrokken is geweest by de Salt-onderhandelingen meende echter dat afwijzing van het verdrag het bewys zou zijn van „ccn frisse wind". Op het politiebureau is verder geen nieuws van betekenis. Hij belt Hoolwerf thuis op en vertelt in te legramstijl van z'n wederwaardighe den in Zwolle. „Alweer een ver dachte minder, meneer," besluit hij. „Ik wou wel, dat we die Blansjüar konden arresteren en verhoren," Hoolwerf antwoordt: „Laten we eerst maar afwachten of Grada het haalt. 'Zij weet ongetwijfeld heel wat meer dan wc aanvankelijk ver moed hebben. Waarom wilde ze an ders zelfmoord plegen? Dan zag ze vast geen enkele andere uitweg meer. Jc bent dagenlang in touw geweest, Jaap, ontspan je de rest van van deze dag. Een beetje rust heb je intussen wel verdiend." „Dat is waar, meneer. Goed. Mor genochtend ben ik weer present." En hangt op. Maar de zaak laat hem evenwel niet met rust. In zijn kost huis drinkt hij koffie en krijgt er een gebakje bij. Rookt een sigaret en gaal daarna naar zijn kamer om alles nog eens rustig te overdenken. De kring is intussen wel heel erg eng geworden. Van alle verdachten is wellicht enkel die Geert-Jan Blansjaar overgebleven. Of Gra da Grodn 1 Ineens gaat hij rechtop zitten. Wat is er gebeurd tussen het moment, dat hij bij haar wegging naar Holten om die Verhoen aan de land te voelen? Er zijn twee moge lijkheden: dc eerste is: iemand heeft haar zó bang gemaakt, dat ze geen uitweg meer zag cn die slaaptablet ten innam. Maar waarvoor bang? Dan moet ze iets op haar kerfstok hebben. Dc tweede mogelijkheid: ze weet. wie de moordenaar is en ze is doodsbang geworden, dat zo. omdat ze in zijn ogen teveel heeft gezegd, door hem vermoord zal worden. Als zijn tweede slachtoffer. Gestel, dat hij gezien heeft, dat Boelaan met haar stond te pralen. En daarna naar haar toe is gegaanEn ge dreigd heeft haar ook te vermoor denKan het dan toch die Kre- vcr geweest zijn? Hoe het ook zij: Grada weet iets dat van groot belang is en waarschijnlijk funest voor de werkelijke dader. Ze is bang ge maakt of zó doodsbenauwd gewor den, dat ze geen enkele uitweg mecr zag. Laten we vurig hopen, dat ze het haalt. Het kon wel eens zo zijn, dat zij de kroongetuige is.' Het laat de rechercheur niet los. In dc avond belt hij weer naar het zie kenhuis en hoort dan, dat er sinds een uur een agent voor de deur van het ziekenvertrek zit. Op last van de chef der recherche. Neeccn dokter kan hij niet aan de lijn krij gen en de zuster is evenmin van plan hem ook maar iets te vertellen over de patiënt. „O, bent u recher cheur Boelaan.... Nou, dat kan ie dereen wel door de telefoon zeggen. Ik heb strenge orders. Als u dat wilt weten, waarom gaal u dan niet naar het politiebureau?" Ja. deze logica is niet eens tot hem doorgedrongen. Dus gaat hij naar buiten en rijdt naai- het bureau. Daarwcet men natuurlijk meer. Te gen zes uur is Grada enigszins bij kennis gekomen. En toen het vol doende tot haar doorgedrongen was. dat haar zelfmoordpoging ditmaal was verijdeld, wendde ze zich af. Het enige, wat ze gez.egd heeft, is: Waarom hebben jullie me niet dood lacn gaan? Dc doktoren denken dat ze hel gewonnen hebben. Vandaar dc wacht voor het ziekenvertrek. Terwijl de portiers strikte orders hebben gekregen met betrekking tot de binnenkomenden. Het isolatieka mertje ligt op de tweede verdieping, dus van dc andere kant zal iemand die kwaad in dc z,in heeft, niel zo gemakkelijk bij het raam kunnen komen. En voor dc deur wordt nu voorlopig dag en nacht gewaakt. Door F. VAN FALCKENOORT Eventueel bezoek wordt gefouilleerd zelfs de ouders van Grada, die ccn paar minuten bij haar mogen zijn. Hoolwerf is vastbesloten elk risico zoveel mogelijk bij voorbaat te voor komen. Waarover Jaap Boelaan heel tevreden is. Tenslotte heeft hij 7,0 ongeveer het leeuwendeel in deze zaak verricht. Maandagsmorgens heef! Jaap een onderhoud met zijn chef. HoohverT zegt: „We staan i-egelmatig in kon- takt met dc doktoren, die Grada weer- tot leven hebben gebracht. Maar een verhoor zit er voorlopig nog niet in. Het meisje is erg de pressief, doet niet anders dan huilen en verwijt iedereen in haar omge ving, dat ze haar niet hebben laten sterven. Dat luwt wel op de duur. maar tot zolang moeten we haar met rust laten. Zodra ze haar toestand, zoals die nu weer is kan aanvaarden bestaat de mogelijkheid, dat we haar aan het praten kunnen krijgen." „En als ze weigert, meneer?" Boe laan kijkt zijn chef vragend aan. „Ik heb zulke gevallen al een paar keer meegemaakt," antwoordt Hool werf nadenkend. „Zodra ze zich vol doende kunnen raiiseren, dat er toch niets aan te doen is, zijn ze bereid te praten. Dat is een soort bevrij ding van de druk, die langzamer hand ontstond en op een gegeven ogenblik zo explosief werd, dat men overgaat tot ccn wanhoopsdaad. Ik verwacht, dat dit mot Grada ook we z.o zal gaan. Het is enkel ccn kwestie van geduld. Ik heb de offi cier al gebeld; hij is dus vokomen op de hoogte van de feiteijke toe stand. Volgens mij weet. Grada. wie de dader is. Absoluut. Het is niet. uigesloten, dat hij haar daarom beef bedreigd en zc daarom in arren moede haar toevlucht nam tot deze daad.1" Wordt vervolgd I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7