GRATIS SRV voor GRATIS boodschappen „MOEDERS MOETEN DE KINDEREN THUIS OPVOEDEN, WIJ DOEN HET OP SCHOOL" OUDERAVOND ALGEMENE KLEUTERSCHOOL HAD VEEL TE VERHAPSTUKKEN legpuzzelsfiikjes NIEUWE RABO BANK IN AANGEPASTE STIJL Schoolhoofd G. R. J. van Heukelom: Vergadering in schoolgebouw Kwalilciliniiwslraafjc STREEKNIEUWS Vrijdag opening Kcrkwerve oiilviüccn zr maandag bezoek uil Israël. De vijf heren v. aren voor een werkboezo. k in Nederland en be zochten vi-r.schillende bedrijven. Hun Xi oot-.ii? belangstelling ging uit naar het vcrl>.im« n van .-.ulapjjvlen. zo als poolRci-d, -i d. ri.idat ze de gebouwen bezichtigd hadden en via een tolk allerlei informatie hadden gekregen van d<- -br. Viergever vertrek het gr/eb.-hap weer naar elders. zijn loopbaan aan de chr. nat. basis school. NIEUWERKERK, 9-10. In het gebouw van de school aan de Ribesstraat werd dinsdagavond een goed be zochte vergadering gehouden van de Algemene Kleu terschool gevolgd door de ouderavond, verzorgd dooi de ouderkommissie. De voorzitter vap de Stichting, me vrouw A, Flikweert-Stols, heette al len welkom en was blü dat zovelen deze avond „present" waren, waar uit bl\jkt dat vele ouders belangstel ling hebben voor de kleuterschool. Een bijzonder welkom kregen de wethouder van onderwijs de heer J. op 't Hof en gemeentesekretaris de heer J. v. d. Maas, de heer G. de Groot, de spreker, het personeel van de beide lagere scholen, en de Ou derkommissie. De heer Den Dikken- boer leverde als penningmeester het financiëel jaarverslag. De sekretaris gaf daarna een duidelijk jaarover zicht. Een greep hieruit zegt, dat het Stichtingsbestuur in dit jaar elf maal vergaderd heeft. Verder dat per 1 april j.I. mevrouw Lobbezoo be noemd is als leidster in,vaste dienst. Per 1 december a.s. zal op haar ver zoek eervol ontslag worden ver leend aan mejuffrouw J. M. J. Lode- wijk. 19 sollicitaties Tot op heden hebben zich voor de- anngemeld. Mevrouw Hart en me- zc komende vakature 19 sollicitanten vrouw Verstrate hebben op uitste kende wijze de schoolschoonmnak verzorgd. De heer Verwijs heeft veel onderhouds-werk verricht, onderhoudswerk verricht. Hel bui tenschilderwerk is in opdracht keu rig uitgevoerd. De omvangrijke school- en loon administratie was, weer in goede handen bjj mevr. L. S. Schuilingh, dit werd met veel dank vermeit! De integratie van kleuter- en la ger onderwijs moet in augustus 1983 zijn beslag hebben. Veel gesprekken Over een en ander zal nog verder gc- zijn reeds aan deze materie gewijd, sproken en gewerkt moeten worden. Ha nog gevoerde briefwisseling hier over met de gemeente is het wachten op de volgende stap van de gemeen te. Ook de hoofdleidster mejuffrouw W. J. Gaandersc gaf over het wel en wee van de kleuterschool haar ver slag. Er is veel werk verzet voor de school en door de school. Ook zijn er veel feesten gevierd, steeds erg ge zellig en vrolijk. Er is heel veel werk gedaan aan een projekt door de kleuters. Tijdens het Koninginne- feest behaalde bij de optocht de kleuterschool de le prijs, onder het motto „Van graan tot brood". Er is veel en goed kontakt geweest met de moeders der leerlingen. Ook is een aantal moeders op school ge weest tijdens verschillende lesuren. Voorts is er veel kontakt geweest met de peuterklas, alsmede met de beide lagere scholen. Tenslotte deel de mejuffrouw Gaanderse mede dat er thans 61 leerlingen zijn. Bestuursverkiezing Aftredend waren mevrouw A. Flik weert-Stols en mevrouw v. d. Zalm- v. d. Mcijden. Deze waren niet her kiesbaar. Bij de eerste stemming werd gekozen mevrouw M. van Tol; bij de tweede stemming de heer v. d. Valk. Als nieuw lid van de kaskon- tróle werd benoemd mevrouw de Bruin. Een oproep werd gedaan om toch vooral begunstiger to worden van de stichting „Algemene Kleuter school". De scheidende bestuursleden kregen hartelijke dankwoorden en bloemen. Na de pauze kroeg de voorzitter der Ouderkommissio de leiding, me vrouw E. van 't Hoff. Causerie Na heropening gaf do voorzitter hot woord aan de heor Gnbri de Groot, van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland. die sprak over „Angst on agressie bij het jongste kind." Aller eerst gaf spreker een inleidend woord over wat is, angst, benauwd heid, wat zijn dromen en schrik- denkbeelden. Een en ander werd aangetoond met de film „Angsten van kinderen". Met veel aandacht werden zowel de film als de toelich ting aangehoord. Aan de hoer De Groot werd dank gebracht voor het gebodene. Mevrouw J. van Bloois- Overbeeke las het jaarverslag van de Ouderkommissie en liet in 't kort leuke momenten van de school cn de kleuters de revue passeren. Be stuursverkiezing ouderkommissie: 2 leden hiervan, t.w. de dames Van Bloois en Den Haan waren niet her kiesbaar. Gekozen werden de dames J. v. Dijke-Krubbc en M. Kleemans- v. Leeuwen. Herkozen werden de da mes E. v. 'I Hoff, B. de Koning-Kos ter en J. v. Westen-Goeman. Ook deze aftredende leden kregen dank woorden en een bloemstuk. 'Advertentie Deze week bij de man van de SRV: bij aankoop van Dixan koffer 2 kilo Dixan vat 6 kilo Honig bakmeel Honig cakemeel Koeleman augurken Driehoek vloeibare zeep SRV sinaasappel- of appelsap Page tissue keukenrol Roosvicee vruchtenmix Roosvicee rozeboftel confiture Unox kippesoep Toevoeging kleuterschool „Ik zou graag zien dat bij de lagere school een kleuterschool gevoegd werd. In Nieuwérkerk is maar een kleuterschool en die is neutraal. Over de toevoeging van een kleuter school is een aantal vergaderingen geweest, maar het wachten is op een slagvaardig beleid van de gemeente, die op haar beurt ook weer op een overgangsregeling van het ministerie wacht. In verband met de integra tie kan een school meedoen aan een ontwikkelingsprojekt, maar dan moet er wel een kleuterschool aan vast zitten. Integratie is niet alleen het samenplakken van twee scholen. Nu is er een duidelijke breulc tussen een kleuterschool en een lagere school. Met de l>omst van de integratie wordt geprobeerd die breuk weg te nemen. Men kan de leerstof plannen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Zwakke kinderen kun nen wat langer in de eerste fase ge houden worden en meer begaafde kinderen kunnen eerder naar een volgende fase. Zeer belangrijk daar in is het kontakt met de kleuter school. Je moet wel in de gaten blij ven houden dat je op één lijn zit", aldus het schoolhoofd. NIEUWERKERK, 10-10. Een aantal meiisen heeft po sitief gereageerd op de oproep, in dé infó'rinatiëkraht van de Chr. Nationale School met de Bijbel te Nieuwer- kerk, om foto's van vroeger tijden in te leveren van de school, de personeels- en bestuursleden. Het idee een verzameling oude fo to's aan te leggen, is ontstaan nadat de leerlingen van de zesde Idas in 1976 bij hun afscheid een klassefoto aanboden aan het schoolhoofd, de lieer G. R. J. van Heukelom. „Het moeilijkste is om foto's van vóór de ramp te pakken te krijgen", zegt de heer Van Heukelom. Hij ver telt dat er dit jaar ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de schoolvereniging (op 26 mei jl.), ge tracht zal worden een fotogalerij in de hal in te richten. Dit jubileum wordt verder niet ge vierd, omdat 1 april 1981 de school zelf vijfenzeventig jaar bestaat. Ook vanuit de financiële kant bekeken, kunnen we het jubileum beter bij die gelegenheid vieren", aldus de heer Van Heukelom. Het schoolhoofd is op vierentwin tigjarige leeftijd bij de „School met de Bijbel" in dienst getreden. Daar voor moest dispensatie aangevraagd worden, omdat een onderwijzer pas op vijfentwintigjarige leeftijd de funktie van hoofd mag aanvaarden. Zijn opleiding heeft hij gedeeltelijk in Rotterdam en aan de kweekschool de „Driestar" in Gouda gevolgd. Na enkele jaren in Noordeloos voor de klas te hebben gestaan, solliciteerde hij naar de funktie van schoolhoofd in Nieuwerkerk. Op Sinterklaas avond hoorde de heer Van Heukelom dat zijn sollicitatie positief was uit gevallen en op 1 april 1974 begon hij Ze 1 font pl ooiing ,,Het uitgangspunt voor de nieuwe onderwijsfilosofie is volgens mij dë zelfontplooiing van het kind. Men gaat uit van het gedrag van het kind zelf en daardoor, komen bepaalde waarden.en normen in,het gedrang. Die zelfontplooiing is terug te vinden in de humanistische psychologie. De grondprincipes van het huidige on derwijs is in tegenstrijdigheid met ons grondprincipe. Ons uitgangspunt is: in zonde ontvangen en geboren. Wij gaan niet uit van het kind, maar van Gods woord. Infantilisatie Met alle vernieuwingen moeten we oppassen voor een infantilisatie van de jeugd. Tegenwoordig moet de jeugd zich kunnen uiten en ontplooi en, maar men vergeet dat ze toch een brok kennis moeien krijgen. Achter elke methode van onderwijs zit een filosofie. De taak van iemand die on derwijs geeft, is dat te onderkennen. Sommige methodes volg ik en van andere wijk ik af. Er moet een be paalde kennisoverdracht zijn. We moeten de jeugd niet opleiden tot BRUINISSE, 11-10. Op vrijdag zal burgemeester T. C. Hekman bet nieuwe hoofdkantoor van dc Rabo bank aan de Lange Ring te Bruinisse openen. Om de inwoners van het werkgebied van de bank in de gele genheid te stellen een kijkje in het nieuwe gebouw te nemen, houdt de Rabobank 's avonds open huis. De sterke groei die de bankwereld in het algemeen kenmerkt is ook aan deze bank. waarvan de heer L. Ot- tens directeur is, niet onopgemerkt voorbij gegaan. Niet alleen balans en spaarcijfers namen in dc afgelo pen jaren toe. ook het dienstenpak ket werd aanmerkelijk uitgebreid. Dit had tevens tot gevolg dat de werkzaamheden toenamen, waar door het personeelsbestand in tien jaar tijd van vijf op tien kwam. Deze uitbreiding van het diensten pakket bracht op den duur een te kort aan ruimte met zich mee. Van daar dat het bestuur op 6 septem- Bekijkl men het nieuwe bankge bouw van buiten, dan blijkt dal het harmonieus aansluit bij de stijl die dit gedeelte van Bruinisse kenmerkt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ber 1976 besloot tot nieuwbouw van het hoofdkantoor over te gaan. Voor tijd zei agenda. Het oude schoolgebouw wat tot het eind van de vijftiger jaren dienst heeft gedaan. Tegenwoordig staat op die plaats een kerk voor de Ger. Gem, in Nederland, In 1956 werd met de bouw.van de nieuwe school begonnen. mensen die hoofdzakelijk hun maat schappelijke problemen kunnen doorzien." Begeleiding „Ik bén weieens benauwd dat dat leger van begeleiders dat op ons af komt ten koste van de rust in het onderwijs gaat. Een kind vraagt in ZIERIKZEE Blij weerzien De blauw gele papagaai. Jpri.s die uit, de dierenwinkel van de heer. W, te Ziérikzee, gestolen was, is weer thuis. De politie te. Vligsïngën hield woendag ëeh" speurtocht naar een uit Zierikzëe gestolen marifoon. Bij deze köntrole' werd aan boord van een. jgcl>t,' eigendom ..van de 33-ja- rigë Duiiser C. M'„ een blauw gele ara aangetroffen: .De papagaai werd door dë;politie meegenomen en later werd. de. vogel metde heer W. ge- kórifroritéerdr Het wederzijds weer zien Avas. dermate enthousiast, dat hiermede kwam vast te staan dat de papagaaide gestolen Joris was. Aanrijding Woensdag 10 oktober vond te 16.50 uur een aanrijding tussen twee au to's plaats in de buurt van het Sas. Een wagen bestuurd door ,T. F. uit Nieuwerkerk zou de bocht te ruim genomen hebben en reed tegen de auto bestuurd dpor H. J. v. D. uit Ziel'ikzee aan. Aan beide voertuigen .-ontsond materiële schade. de klas om duidelijke leiding, een kind moet weten wie er voor de klas staat. De leesmoeders heb ik ook uit de circulatie gehaald, want zij werk ten storend op de les. Het liefst heb ik zoveel mogelijk kontakt tussen ouders en de leerkrachten, maar de moeders voeden hun-kind thuis op en wij doen het wel op school," al dus het schoolhoofd. SCHARENDIJKE Raad van Bestuur Reinigingsdienst In de heden (donderdag 11 okto ber) in „De Putmeet" te Scharendij- ke te houden algemene vergadering van de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst zal een aantal nieu we. bestuursleden móeten worden be noemd. Het bestuur gaat. dan (indien de vergadering de aanbeveling volgt) bestaan uit. Voorzitter burgemees ter ,W. den Boer; sekretaris-pen- ningmeester (vakature De Kam) bur gemeester C. Slabbekoorn, wnd. voorzitter burgem. T. C. Hekman, wnd. sekretaris-penningmeesler J. v. Bommel; leden dagelijks bestuur, burgemeester .Niemantsverdriet- Leenheer- van Westerschouwen en in de vakature W. den Boer een ver tegenwoordiger uit de gemeente Zierikzee. KERKWERVE Bezoek uit Israël Nadat er vorige week 2 Australi sche boeren op bezoek waren ge weest by het bouw- loon- en sproei - bedrijf van de Gebr. Viergever uit Films Woensdagmiddag 17 oktober is er voor de jeugd van Kerkwerve weer heel wat le doen in bet Verenigings gebouw. Er wordt een leuke film ge draaid, waarbij heel wat afgelat-hen kan worden. Het is beslist de moeite waard om te komen kijken. Ook is er voor iedereen een traktatie. 's Avonds is er ook nog wat te doen. Dan wordt ei- weer een lach film vertoond, ditmaal voor de iets oudere jeugd, maar iedereen is van harte welkom. De organisatie is in handen van dc wekgroep jeugdakti- viteilen en deze hoopt zowel 's mid dags als s' avonds op veel belang stelling. Voor tijden: zie agenda. BROUWERSHAVEN Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Brouwers haven heeft een bijeenkomst gehou den, waarop de leden werden voor gelicht over behang en wandbekle- ding. De heer Nederlof hield een praatje over de veelheid van soorten in behang en wandbekleding, waar bij ter illustratie dia's werden ver toond. In de pauze hadden de da mes de gelegenheid een kleine ten toonstelling van wandbekleding te bekijken, waarbij de heer Nederlof wat adviezen gaf. Voor. de pauze handelde de dia serie over behang en wandbekleding uit de geschiedenis. Nadien werd de tweede serie getoond, die moderne en klassieke stijlen van deze tijd uit beeldde. Blikseminslag! Bij één van de in aanbouw zijnde woningen in het nieuwe zomerdorp „Grevelingen" werden dinsdag zwa re vernielingen gekonstateerd. Na een onderzoek moest worden vast gesteld dat deze vernielingen niet door menselijk toedoen waren ver oorzaakt, maar dat de schade waar schijnlijk is veroorzaakt door blik seminslag. l?e schade bedraagt onge veer f 10.000, BRUINISSE Oud papier MBuma-zeding Zaterdag 13 oktober wordt weer oud papier opgehaald voor de MBuma-zending. Gebundeld gereed zetten, bevordert een vlotte afvoer. De heer G. R. J. van Heukelom temidden van enkele van zijn leerlingen: Sommige lessen worden met behulp van koptelefoons gegeven,-omdat het schoolhoofd zowel 'de vijfde als de zesde klas onder-zijn hoede heeft.- (Foto'sZierikzëësché Nieuwsbode) DAL-projekt De vraag voor de heer Van Heu kelom is of het klassikale stelsel ^ge handhaafd zal worden of dat de leerlingen in.groepen verdeeld wor den. Hij wijst op het DAL-projeKt van de stichting S.V.O. dat twee. a drie weken geleden bekend gewoi- den is. Daarin was het .punt indivi dualisering ter hand genomen en bleek dat 26% van de beschikbare tijd met organisatie verloren ging en dat zwakke, kinderen zich in groepen nog meer geïsoleerd voélen dan in het klassikale stelsel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4