Nu grote afslag karbonaden... alleen bij uw Vleeschmeester! kilo moi kik, Q7S Gemeente geeft eerste aanzet tot behoud van de gevelsteen ^'aP voor SCHOUDERKARBONADEN RIBKARBONADEN HAASKARBONADEN export in varkens- vlees TUI kilo 3 Raadsvergadering Bruinisse STREEKNIEUWS Operastichting bracht Scarlatti Prik dit voordeel en vul ook Uw diepvriezer!! VeripLouujd Vooviehg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maamiag s oktober 1979 Nr. 22586 )UIVELAND aUliekomitc Z.V.U. lurgerlijke stand over september BRUINISSE, 5-10. Afgelopen vrijdagavond kwant de gemeenteraad van Bruinisse in openbare vergadering bijeen in bet gemeentehuis. Van de 20 punten tellende agende werden de eerste vijf snel afgehandeld. Slechts enkele vragen werden gesteld over de toekomstplan nen voor de kom van Bruinisse. als voorzitter van do tiviteitcn Bruinisse. Verhoging van de hondenbelasting ontlokte bij de heer Verspoor de op merking, dat het kollege blijkbaar niet erg „hondachtig" is. Over de verhoging van de haven-, zate- en overscheepgelden ontspon zich een langdurige diskussie betreffende de meeteenheid voor visprodukten. Deze zullen in het vervolg per 1000 kg (ton) worden verrekend en niet meer per kist. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen: een verhoging met 50°u dus en het brengen onder één noe mer van diverse produkten. Archiefverordening Hierna werd de Archiefverorde ning vastgesteld i.v.m. deelname in de gemeenschappelijke regeling „Streekarchivariaat Schouwen-Dui- veland en Sint Philipsland". De ar chiefbewaarplaats voor de gemeente Bruinisse zal in het gemeentehuis zijn en wordt beheerd door de streek archivaris. In een elftal artikelen wordt e.e.a. geregeld. De vaste geld lening a f 600.000,werd goedge keurd nadat de heer Bal hierop nog een nadere uiteenzetting had gege ven. Enkele wijzigingen werden aan gebracht in de Destruktieverorde- ning. De verlegging van het pad bü de zorgwoningen gaf aanleiding tot een levendige discussie met als resultaat dat het pad zal worden verlegd maar dat nog nader zal worden bezien op welke wijze dit pad in de toekomst gebruikt zal mogen worden. Trottoir en braridpad De raad ging akkoord met de ver koop van een perceeltje grond aan Skol Brouwerijen N.V. voor f 960. Het krediet voor aanleg van trottoir en brandpad bij de elf woningen aan de Pr. Wilhelminalaan werd slechts verleend nadat de aantekening was gemaakt dat bij de afgifte van bouw vergunningen de betroKkenen nier aansprakelijk zullen zijn voor even tuele schade als het om sociale wo ningbouw gaat. De bestrating of te gels zullen zo nodig eerst worden verwijderd waarna ze weer gebruikt kunnen worden na oplevering van de bouw. Het krediet a f 28.000,werd beschikbaar gesteld. Een voorberei- dingsbesluit voor het perceel Dorps weg 37 voor de bouw van een garage maakte het noodzakelijk, dat een herziening van het bestemmingsplan buitengebied wordt voorbereid. De bewindslieden van V. en R. O, willen de gemeente meer gaan betrekken bij de woningbouw in de jaren 1980 t/m 1982. Dit, omdat zij hieromtrent inzicht willen verkrijgen met het oog op eventuele aanvragen om subsidie. B. en w. zullen de vragenlijst m.b. hierop ter inzage leggen. Parkeergelegenheid Naar aanleiding van de aankoop van de eigendommen van de heer J. W. Kleppc. werden vragen gesteld door de heren Meeuwsen en Bal. De eerste wilde weten of er parkeerge legenheid daar ter plaatse zal ko men hetgeen de voorzitter toezegde. De heer Bal informeerde naar een huurovereenkomst van de bewoner van het er naast gelegen pand. Deze zal andere woonruimte krijgen. De aankoop betreft het woonhuis met winkel aan de nieuwslraat nr. 31. een magazijn - aan de Dreef 2. een woning aan de Dreef 4, een vrij staande garage op het achtererf, ach tererf en tuin, totaal groot 470 ca. voor de prijs van f 156.800, Een aanvraag om tegemoetkoming in de kost cnvan aanschaf van een nieuwe stofzuiger voor de Christelij ke school werd na enige diskussfo toegezegt, voor 50" 'o tegemoet te ko men. Ofschoon er nog een en ander uit de doeken gedaan moest worden, al vorens de raad akkoord ging met de aankoop van de gevelsteen, thans eigendom van de heer A. Schilper- oort, werd uiteindelijk toch besloten deze steen aan te kopen om deze voor de gemeenschap van Bruinisse te behouden. Indien mettertijd over gegaan zal worden tot sloop van het onderhavige pand, zal deze voor Bruinisse zo belangrijke historische gevelsteen, een plaatsje krijgen in de gevel van het in te richten vissc- rü museum. f 2500,„De rest zal er ook wel ko men", meende hij. De raad ging akkoord met het verdagen met 30 dagen op een be zwaarschrift van de heer W. G. L. Geluk. Bij de rondvraag kwamen' nog en kele zaken aan de orde waardoor die het karakter kreeg van een soort hearing, en wel over de rekonstruk- tie van de straat, het trottoir en het ervoor liggende plein bij de nieuwe Rabobank. Enkele raadsleden had den dit graag anders uitgevoerd willen zien. De heer Verspoor kwam aanvan kelijk met de suggestie tot wijziging van het plan. Ook de heer Schot was het met de voorgenomen re- konslruktie niet eens en gaf door aanwijzing op de betreffende teke ning zijn mening te kennen. De heer Bal bracht zijn mening naar voren Geboren: 3. Mariska, d.v. J. .1. van Hof, en J. Post (Oosterland)5. laukje Elisabeth, d.v. J. J. van de '.andc, en van W. M. Vos (Nieu- -erkerk); 5. Mels, z.v. L. H. van leek en J. A. M. de Lange (Ooster- ind); 19. Rosalinda Marieke Leon- .no, d.v M. P. J Hollestelle en M. Groeneweg (Nieuwerkerk) Ngebo- Blen te Zierikzee; 18. Ingrit, d.v. C. H. Stichting Féfan der Meerden S. van der Ent Nieuwerkerk) geboren te Dirksland; ■Li. Johanna Maria, d.v. P. J. Heij- Jfcoer en C. J. van der Meer (Ooster- I arkeerplaat sen [nd). n., ho-„ i Overleden: 5. Teunis Marinus vJv jli ïeuws,en graag ifems. oud 69 jaren. e.v. Johanna van paan JL l\?ülkeei'plaatsen heter Maas (Oosterland) overleden te ioIrLJ a?'\ 5r aanleiding pperikzee; 16. Kornelia Geelhoed oud nnSn' dcl.1 de ondernemers van jaren, e.v. Leendert Jan de Jonge «irlf ei,'g hebben meege-)osterland) overleden te Zierikzee; win hoi .1 opI<^sing te komen). Adriana Maria van der Maas, oud parkeerprobleem in het. cen-i jaren, wed. v. Leendert Stoutjes- van het dorp. jk (Oosterland) overleden te Goes._ Vooral wat betreft achter de Ra- Gehuwd: Geen. bobank had een mooi ruim parkeer- errein gcereeërd kunnen worden als- de betrokken ondernemers meer be reidheid hadden getoond om mee te erken aan de problemen"' ORTE BERICHTEN IT HET BINNENLAND ZIERIKZEE Optimistisch De heer Schilperoort wenste liever niet in dc publiciteit te komen, maai de voorzitter lichtte toe. dat zulks niet kan omdat het ter beschikking stellen van het benodigde krediet nou eenmaal op een openbare raadsver gadering aan de orde gesteld diende te worden. Dit naar aanleiding van een vraag van de heer Van den Bos hierover. Burgemeester Hekman heeft hiervoor persoonlijk initiatief genomen om het bedrag welke nog tekort op de aanschafprijs komt aan te vullen met vrijwillige bijdragen door de burgerij van Bruinisse. Hij dankte de raad in deze voor het in hem gestelde vertrouwen cn toeken ning van het gevraagde kr#ediet a DEN HAAG. Met inbegrip van in- lenteel loon wordt in de huidige rspectieven de koopkracht in 198u handhaafd voor werknemers die jaar een inkomen tot 55.000 gul- Schoolkrant Beatrixschool In de schoolkrant van de Beatrix school staat ditmaal een verslag van een vierdaags kamp te Ouwerkerk, waar de leerlingen eind september naar toe zyn geweest. De tweede dag hebben de kinderen een fijne boottocht gemaakt langs de werkeilanden: „We gingen lekker varen, heel hard en heel zacht. Het water spoot over de ramen". De woensdag en donderdag wer den gevuld met o.a. spelletjes doen, tekenen, muziek maken en een be zoekje aan Dolfirodam. Vrijdag, na afloop hadden mevrouw en meneer Schilperoord en mevrouw Klinken een heerlijke moselmaaltijd klaar gemaakt. „We hebben met zijn al len er heerlijk van gesmuld, een fij ne afsluiting van een zeer geslaagd -ir-"Tin" -aldus een reals*».- Programma Nel. Bond van Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Schouwen gaat vrijdag 12 oktober diskussiëren over „Ik en Jij - hoe leven wij?" Dat gebeurt 's middags in de bovenzaal van restaurant „Mondragon" onder leiding van mevrouw Sandberg- Braat uit Middelburg. Het onderwerp handelt over de veranderde opvat ting over opvoeding, samenlevings vormen, rekreatievormen en gene- ratieverschillen, een thema dat ook vele jongeren zal aanspreken. Maandagavond 29 oktober komen de Plattelandsvrouwen bijeen in de „Zeeuwse Herberghe", waar Ton Brandenberg aan de hand van pren ten en teksten zal spreken over de verhouding man-vrouw aan het be gin van de nieuwe tijd (1450-1600). Deze lezing is voor iedereen toegan kelijk. In november zullen kerst- en wenskaarten worden gemaakt ondei leiding van mevrouw Voorhuis en op 20 december is dc kerstviering in restaurant Mondragon. Voor tijden: zie agenda. Ledenvergadering P.v.d.A. Maandagavond 15 oktober zal in de Zeeuwsche Herberghe de ledenver gadering van de P.v.d.A. gehouden worden. Tijdens deze bijeenkomst zal dc problematiek rond de benoeming van de derde wethouder besproken worden, tevens zal de nota kernener gie inzake de verschillende aspekten van de kernenergiecentrales te Bors- scle en te Doel aan de orde komen. Voor tijd zie agenda. RENESSE Bejaardensoos Dinsdagmiddag 9 oktober zal de eerste bijeenkomst van de bejaar densociëteit van Renesse in het nieu we seizoen plaatsvinden. Eens in de veertien dagen komt de soos bij el kaar in het Dorpshuis. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor tijd zie agenda. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over augustus/september Geboren: 12. Johanna I. van der Sluijs. d.v. M. van der Sluijs cn J. Boumecslcr; 22. Leendert P. de Jon ge, z.v. J de Jonge en P. Huige: 30. Adriaan J Bevelander, z.v. J. W Bevelander en K. W. de Bruine. Gehuwd: 14. Leendert de Kok en Johanna A. Berrevoets. Overleden: 21. Imnn C. Gloudi (Rotterdam). Aldus de voorzitster, die al wel kon mededelen, dat er in de toeL komst parkeerhavens zullen komen den HAAG. Röntgenapparaten op de Deestraat. Tot slot van de dis- ,0r medisch onderzoek moeten li - kussiés moest de voorzitter er on£rs krijgen en voorzieningen, die cl wijzen, dat de plannen tot rekon- -ahng ervan beperken. De minis- struktie al in de uitvoeringsfase zijn -raad heeft dat vrijdag besloten', en er nu dus geen wijzigingen aan gebracht kunnen worden. Dat wil evenwel niet zeggen, dat in de ver dere toekomst niet nogmaals tot re- konstruktie overgegaan zal moeten worden, indien het plan voor dc herstrukturering van de kom van verdienen, het dorp aan de orde zal komen. Mogelijk Zviiien er in de nabije toe komst al plannen ter tafel komen tot het instellen van z.g. loopstraten in de Korte Ring en mogelijk ook nog het Kerkplein. Met deze toezegging moest de raad het maar voor lief nemen, om dat. er momenteel in deze uitvoe ringsfase van het rekonstruktieplan geen wijziging meer aangebracht kan worden. Uit de Comtabiliteit bleek, dat er 2 scholen zijn voor la ger onderwijs met 10 leerkrachten en 278 leerlingen. Het grondgebied van Bruinisse is 1820 ha groot. Het aantal woningen per 1-1-1978 was 1059 dat is opgelopen tot 1076 per 1- 1-1979, hetgeen een vermeerdering betekent van 17 woningen. Per 1-1- 1979 telde Bruinisse 3038 inwoners. spelvormen geleerd, die zeer ge schikt zijn voor jeugd- én jongeren werk. Te beginnen' op 31 oktober duurt de kui'Sus 4 woensdagavon den van 20.00-22.00 uur) in het Ver enigingsgebouw te Kerkwerve aan de Beatrixstraat 2. DEN HAAG. De Nederlandse re- ring blijft bij haar standpunt dat id-Afrika moet kunnen deelne- ?n aan de volgend jaar in Arn- I m te houden Olympische Spelen lor gehandicapten, „omdat ver- 'cht kan worden dat de Zuidafri- - hnse ploeg multiraciaal zal zijn snongesteld" (dat wil zeggen uil 'hnken en niet-blanken zal be- san). SCHIPHOL. Na een bezoek van de dagen aan ons land zijn kroon- pns Aki Hito en Prinses Michiko vu Japan zondagmiddag naar Roe- irnië vertrokken ter voortzetting va huil Europese reis. Het paar wrd op Schiphol uitgeleide gedaan dor prinses Beatrix en prins Claus. •VINSCHOTEN. De onderne- mngsraad van het krantenbedrijf wn der Veen in Winschoten heeft ingestemd met een voorstel van de drektie fusie besprekingen aan te kropen met het krantenconcern Wegener in Apeldoorn. Van dei- Veen geeft o.m. de Winschoter Cou rant uit. Als hoofdvoorwaarde heeft de raad gesteld dat de Winschoter Courant ziin id en til eil _behoudt. ROTTERDAM. Het van dc stakende havenslepers heelt zondagavond aan de bemanningsle den van de Smit-sleepbedrijven ken baar gemaakt vast te zullen houden aan de eis van de loonsverhoging van 28,50 met terugwerkende kracht tot 1 juli jongstleden. Tevens wil men een gedeeltelijke vergoeding van dc gestaakte dagen. ORVELTE. Het bestuur van hel museumdorp Orvelte in de gemeente Westerbork (Drenthe) heeft het dorp gesloten en het personeel naar huis gestuurd, hun salaris is gegaran deerd. Hel besluit daartoe werd ge nomen nadat de gemeenteraad van Westerbork donderdagavond wei gerde de gemeentelijke bijdrage van 40.000 gulden tot 63.750 gulden te verhogen. DEN HAAG. Handelingen die „aanstotelijk zijn vooV de eerbaar heid", zoals het openlijk tentoon stellen van pornografie, blijven in de misdrijfsfeer thuis horen en zul len niet als overtreding kunnen worden opgevat. Dit blijkt uit hel wetsontwerp tot wijziging van dc strafbepalingen op verspreiding van pornografie, dat minister De Ruiter van justitie bij de Tweede Kamer heeft ingediend. AMSTERDAM. Wanneer het wo ningbouwprogramma' van dit ogen blik met tien procent zou worden verhoogd dan zou er voor 1990 een kwantitatief evenwicht kunnen wor den bereikt. HAARLEM. De Algemene Neder landse Invalidenbond (ANIB) ge looft weinig meer van de belofte van het kabinet dat de koopkracht van de minst draagkrachligen wordt ge handhaafd. De meest kwetsbaren worden de dupe, nu het minimum loon op de tocht staat en de mini- mum-uitkeringen nog eens extra worden; aangepakt, aldus de ANIB. DEN HAAG. Bijna de helft (44 pro cent) van de assurantie bemidde- lingsbedrijvén verwacht tot medio 1981 een zodanige uitbreiding van de aktiviteiten, dat het aantal werkne mers met 4,5 procent zal, toenemen. Deze uitbreiding van het werkter rein van de kantoren zal in de ko mende twee jaar tot gevolg hebben, dat er minstens 300 nieuwe arbeids plaatsen ontstaan. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft vrijdag en zaterdagnacht in to taal 28 verdachten aangehouden tij dens een groots opgezette, gerichte aktie tegen geweid en vernieling in de binnenstad. APELDOORN. De Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de Europese Gemeenschap, houdt veel te weinig rekening met de locale be sturen (gemeenten) in Europa. Dat is vreemd, want de Europese ge meenten nemen 60 procent van alle overheidsuitgaven voor hun reke ning. Dat verklaarde vrijdag de heer P. Houx, directeur van de Neder landse sectie van de raad der Euro pese gemeenten Reg. Veel ook in het kulturele leven is ongewis, zeker echter is wel dat dc Z.V.U. nooit een opera heeft ge bracht, als opener van een nieuw theaterseizoen, maar ditmaal werd van die regel afgeweken. De Neder landse Operaslichting excelleerde vrijdag in een helaas ondermaats be zette Concertzaal met A Scarlatti's opera „II Trionfo Dell' Onore" (1718). Die bijna lege zaal; wat een gevaar voor reprises in de toekomst. Z.V.U.- woord voerder drs. J. C. Erbrink had er iets op gevonden. Hij achtte ten minste de echte operaliefhebbers aanwezig in de zaal en dat was ook zo. „II Trionfo werd gekompo- neerd op een libretto van F. A. Tullo en dat openbaart dan (opera-„like") komplexe verhoudingen tussen de mensen; (ook) in dit geval mannen en vrouwen, die heel wat achter dc rug hebben, voordat de partners defini tief zijn geworden cn er vier geluk kige paren zijn geboren cn „de eer is gered". Vokaal en instrumentaal verdient Scarlatti's werk de kwalifikatie wel luidend; interpretatief zich mede manifesterend in de begeleiding van een klein orkest o.l.v. de vivante, jonge dirigent Peter Poliakins, die ditmaal de kleine bezetting mee naar Zierikzee had gebracht. In grotere zalen akkompagneert een groter ge zelschap. Onder de musici intussen, de oud-Zierikzeese Marian Keuning, een trefzekere violiste, die een heel seizoen mee gaat draaien met „II Trionfo De vokale krachten van de Ne derlandse opera bewogen zich uiter aard op professioneel niveau cn lie ten horen, wat er in de Concertzaal, ondanks een lastige akkoustiek, nog allemaal mogelijk is. Amateurkoren zijn er om zich er over te verbazen. Toch hadden ook niet alle mede- „spelenden", eenzelfde stemmatige aansprekelïjkheid; ook op hoger ni veau is sprake van gedifferentieerde stemkwaliteit. Onder regie van Jan Bouws en te gen een flexibel decor van Nico Out, voldeed „II Trionfo aan alle eisen aan de opera en derzelver li bretto te stellen, waarbij nog een apart kompliment voor de kostume ring; de 18e eeuw wist wat charme was en waardeerde vrouwenhuizen op de juiste wijze. Hoewel door het Italiaans er tekstmatig uiteraard veel verloren ging, reageerde het publiek intuïtief op de juiste momenten en zorgde ook voor een warm cn harte lijk slotapplaus. Advertentie KERKWERVE Kteatlef spel Stichting Jeugd Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land organiseert een kursus „Krea- tief spel". In deze kursus, o.l.v. Ga- bri de Groot, worden verschillende Het Nederlandse varkensvlees is uitstekend. Ook Uw Vleeschmeester keur) volgens de strengste normen. Maar zolang het duurt laat hij U profiteren van de lage prijs. Daar heeft U recht op. Sf8, 7. DEN HAAG - Bij de grens- overgangen Aalten, Glanerhrug en Vcnlo heeft de Westduitsc douane gisteren Nederlandse koelwagens met geslachte var kens aangehouden. Deze auto's mochten van het Westduitse ministerie van Volksgezondheid niet de grens over, omdat het varkensvlees volgens haar niet goed genoeg wordt gekeurd. Door deze maatregel kunnen niet langer dagelijks 7.000 ge slachte varkens naar Westduits- land worden uitgevoerd, een ex port van omstreeks 1 miljard per jaar. Het ziet er niet naar uit dat het invoerverbod spoedig wordt opgeheven. Het grotere aanbod varkens vlees op de Nederlandse markt betekent nog niet een prijsda ling bij de slager. Geldig t/m woensdag 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3