L. Schouwenaar nieuwe thouder van Brouwershaven Iedereen welkom op streek- bijeenkomst van N.C.V.B. LEESBIBLIOTHEEK WEER AKTIEF IN DE KINDERBOEKENWEEK Zekato-groep te Nieuwerkerk zoekt nieuwe leidster Nieuw fietspad en bestratings- werkzaamheden in Bruinisse Het begon met poppenkast blanco STREEKNIEUWS NIEUWSBODE Donderdag 4 oktober 1979 Nr. 22584 Aanrijding Woensdag ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op do hoek Lange Nobelstraat/Driekonin- genlaan/St. Anthoniesdam. Een au to bestuurd door R. J. v. B. uit Serooskerke kwam uit de Drieko ningenlaan en wilde rechtsaf de St. Anthoniesdam oprijden. Vanal' de St. Anthoniesdam kwam echter een auto bestuurd door J. P. B. uit Oos- terland. Beide voertuigen werden beschadigd. HAAMSTEDE Acht bunzings gevangen Jachtopziener P. K. uit Haamstede heeft begin deze week acht bunznigs gevangen. De familie B., wonende in de buurt van de vuurtoren ontdekte dat tien van hun kippen de kop was afgebeten en waarschuwde de jacht opziener. Deze plaatste meteen en kele vallen en wist zoals gezegd acht bunzings te vangen. Verder zijn in de Domeinen enkele wilde fret ten gesignaleerd. BURGH Dierendag Supermarkt Bouwman-Kloet wil dierendag (heden 4 oktober) niet on gemerkt voorbij laten gaan. Voor de winkel zijn enkele bakjes met hon denvoer geplaatst, waaraan passe rende viervoeters zich te goed kun nen doen. RENESSE Aanrijding Woensdag ontstond een aanrij ding tussen twee personenauto's op de hoek Hogezoom/Oude Moolweg. Een auto, bestuurd door L. F. v. W. uit Scharendijke reed over de Hoge zoom en wilde rechtsaf de Oude Moolweg inrijden. De bestuurder zou niet voldoende voorgesorteerd heb ben en werd aan de rechterkant ge passeerd door een auto bestuurd door W. M. B. uit Düsseldorf. De auto's kwamen met elkaar in aan raking en werden beide beschadigd. ELLEMEET Auto tegen traktor Dinsdag ontstond een aanrijding tussen een traktor en een auto op de Schelpweg in Ellemeet. De traktor werd besuurd door C. D. G. uit Elle meet, de auto door J. J. V. uit Elle meet. Een van de twee elkaar tege moet komende voertuigen zou niet voldoende zijn uitgeweken. De auto werd beschadigd. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op maandag 15 oktober vergadert de raad van Middenschouwen in het gemeentehuis te Scharendijke. Ook In Kerkwervc KERKWERVE, 3-10. De Ned. Christen Vrouwenbond houdt op donderdag 11 oktober een streekvergadering. waarbij de afdeling Kerkwerve als gast- vrouwe optreedt. De afdelingen Bruinisse, Haamstede, Zierlkzee en Kerk werve komen dan bijeen in de Chr. Gereformeerde kerk aldaar, waar de bekende legerpredikant ds. J. J. Poort uit Oisterwyk, een lezing zal houden onder de titel „Christen zijn in deze tijd". Ds. Poort is behalve legerpredikant ook publicist van onder andere „Gods Vreemrelingen", „Liefde geeft rust" en „Toestanden thuis". Hij be zit de gave om humor en ernst heel fijn te verweven, zodat, zijn causerie ongetwijfeld een boeiend betoog zal worden. In de pauze is er gelegenheid schriftelijk vragen te stellen over het onderwerp, die dan daarna door ds. Poort beantwoord zullen worden. Zangkoor De bijeenkomst wordt gekomplet- teerd met een optreden van de Chr. Zangvereniging „Sursum Corda" uit Scharendijke. De afdeling Kerkwerve stelt de bijeenkomst niet alleen open voor al le NCVB-sters van Schouwen-Dui- veland, maar ook voor andere be langstellenden, zodat die laatsten een indruk kunnen opdoen van de pret tige wijze, waarop christenvrouwen van welke kerkelijke richting ook, bijeen kunnen zijn. Voor tijd: zie agenda. op 30 oktober (maar dat is nog „ver") wordt een raadsvergadering gehou den. BROUWERSHAVEN Opbrengst kollekte De opbrengst van de kollekte voor de Nierstichting Nederland is f 624,40. De kollektanten aan wie dank, waren de dames v. d. Wekken-v. d. Bijl; v. d. Hoek-v. Beveren; Quist-Duinhouwer; v. Snippénburg-Bakker; de Jonge- Stoutjesdijk; v. Tulpen-Smalheer; Smalheer-Linden. OUWERKERK Kollekte „Kinderzorg" Mevrouw Vijverberg-van Oeveren zegt namens de vereniging „Kinder zorg" te Middelburg kollektantjes en gevers hartelijk dank voor hetgeen er is bijeengebracht over het derde kwartaal 1979, t.w. f 173,51. Dorien van der Werf en Wim Hage verza melden f 13,Linda Vijverberg en Arco Kuyper f 20,41, Janet en Ineke van den Hamer f 43,85 en Marjolein Bogerd en Renate Kelderman f 51,85. Dorien van der Werf, Wim Hage en Barbara Schalier ontvangen een ex tra dankwoord voor wat zij voor] „Kinderzorg" hebben gepresteerd. In] hun plaats zijn nu gekomen Linda] Vijverberg en Arco Kuyper. OOSTERLAND Zeeuwse Kotlekte In de week van 8 tot en met 13® oktober zal hier ter plaatse weer de jaarlijkse Zeeuwse Kollekte plaats vinden, dit jaar onder het motto: „Door Zeeuwen voor Zeeuwen". De* ze kollekte werd vorig jaar 1978 voor een gedeelte besteed aan organisatie kosten van vakantieweken, met be geleiding van ongeveer 170 slecht ter been zijnde Zeeuwse bejaarden en lichamelijk gehandikapten in het C.N.V. vakantie-oord. „Bos en Duin" te Oostkapelle. Voorts werden bij dragen verstrekt voor Zeeuwse blin den, die een vakantie doorbrachten op de Veluwe in een voor hen aange paste vakantiehuis. En verder wer den ook Zeeuwse doven geholpen. Vervolgens werden schenkingen ge daan aan een school voor moeilijk lerende kinderen te Middelburg en aan een school voor slechthorenden te Goes. Allemaal dus ten bate van Zeeuwen en Zeeuwse instellingen, reden waarom deze kollekte ten zeerste wordt aanbevolen. Verkoop welfare artikelen De Duivelandse afdeling Welfare van het Nederlandse Rode Kruis heeft de laatste jaren de gemaakte artikelen op de Rommelmarkt ver- [kocht. Dit kan echter dit jaar wegens ■verschillende omstandigheden niet Iplaats vinden en de verkoping zal ■derhalve op zaterdag 6 oktober ge- Ihouden worden in het dorpshuis „De ■Oosterhof". Speciaal wordt de aan- Idacht gevestigd op de grote kollektie ■tweede hands boeken die voor een ■zacht prijsje de deur uit zullen gaan. ■Voor tijd zie agenda. ZIERIKZEE, 3-10. Met als thema „Je weel niet wat je ziet",waarop ook de bibliotheek aan het Groene Weegje inhaakt met allerlei aktiviteiten, is woensdag 3 oktober de zesentwintigste kinderboekenweek be gonnen. Die slagzin houdt nauw verbaud met de inhoud van de speciale kin derboekenweek-uitgave „De klepel of de klok". In dit door Mies Bouhuys geschre ven en door Henk Kneepkns geïllu- lustreerde boekje, staan veel raad sels, trucs, spelletjes en een span nend verhaal en het is tijdens de kinderboekenweek in iedere boeken- handel verkrijgbaar. Tevens looft de kommissie voor dc Óollectieve Propaganda van het Ne derlandse Boek (CPNB) zoals ieder jaar in deze week één gouden peh- seel voor de beste illustrator, en gou den en zilveren griffels uit aan ten hoogste tien kinder- of jeugdboeken. Dit jaar is de gouden griffel aan G. Kuyer uitgereikt voor zijn boek „Krassen in het tafelblad"; de gou den penseel ging naar Tom Eyzen- bach voor zijn illustraties in „Het wonderlijke verhaal van Hendrik Meier" van Ronald Dahl. Deze bekroning vormt een onder deel van een geheel aan aktiviteiten dat tot doel heeft het kontakt tussen kind en boek in ederland te bevor deren. De bibliotheek aan het Groene Weegje werkte daaraan woensdag middag mee met een voorstelling van het poppentheater „Parcival" met de uitvoering van het spel „Je weet niet wat je ziet achter de horizon". Bü- na tweehonderd kinderen gaven aan de uitnodiging gehoor. Het was één van de aktiviteiten, die de bibliotheek georganiseerd heeft ter gelegenheid van de kinder boekenweek. Zo zullen tevens onder worden tentoongesteld en kunnen andere alle bekroonde kinderboeken kinderen aan verschillende teken- en knip-opdrachten mee doen. Verdere gegevens over deze aktiviteiten staan van vandaag af vermeld op de affi ches in de bibliotheek. ZIERIKZEE. Een kijkje op de ten toonstelling ingericht door het Slreekarchivariaat in de Vierschaar van het stadhuis. Rode Kruis Ziekenhuis, terwyl deze notabene lid is van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Burgemeester C. Slabbekoorn op perde hierop de gedachte, dat zijn collega misschien gesproken zou hebben namens de Patiëntenvereni ging. Sportterrein Zonnemaire Het in gebruik geven van het ge meentelijk sportterrein aan de voet balvereniging Zonnemaire werd goedgekeurd. De heer De Munnik betreurde het, dat de opening hier van zo geruisloos was verlopen, zon der enig openbaar vertoon. De heer Slabbekoorn antwoordde, dat het een verbouwing betrof en geen nieuwe akkomodatie. Wethou der Ph. J. van Ast voegde er aan toe, dat deze geruisloze ingebruikneming gebeurd was op verzoek van de voet balvereniging zelf en dat de ge meente hier verder geen bemoeienis mee had. Kroniek van het land van de Zeemeermin Binnenkort verschijnt weer een jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, onder de - inmiddels bekend gewor den titel - „Kroniek van het land van de Zeemeermin". Uit de inhoud vermelden wij o.m. de sage van Westenschouwen, opge tekend in de streektaal van Schou wen-Duiveland door P. D. de Vos (1866-1942) met twee andere dialekt- bij dragen. Drs. J. H. Kluiver bespreekt de or gels van de St. Lievensmonsterkerk en de Nieuwe Kerk te Zierikzee. G. J. Lepoeter levert een bijdrage: „67 jaar burgemeestersschap van de fa milie Van der Have in Ouwerkerk en 99 jaar in Oosterland en Sirjans- land". Dr. C. M. van Hoorn be spreekt enkele belangrijke figuren uit de geschiedenis van de genees kunde in Zeeland, in het. bijzonder te Zierikzèe. De geschiedenis van de RTM op Schouwen-Duiveland wordt beschreven door dr. H. J. van Zuij- len. Op de omslag prijkt „Het dorp Oosterland", anno 1745. Over de Zeeuwse dijken Op donderdag 11 oktober a.s. zal er voor het dist ri kt Zeeland van de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten in Nederland een avond worden georganiseerd over het beheer van de natuurweten schappelijke en landschappelijke waarden van de Zeeuwse dijken. Op deze avond zullen lezingen worden gehouden door drs. A. M. M. van Haperen, distriktsafgevaardig- de en drs. F. Prins, inspekteur bij Natuurmonumenten. De eerste zal spreken over de waarden en het be heer van de dijken in het algemeen, terwijl drs. Prins de visie van Na tuurmonumenten als beheerder van een groot aantal landschappelijk waardevolle dijken zal toelichten. Een en ander zal worden toegelicht aan de hand van dia's. Niet alleen leden van Natuurmonumenten, maar. ook introducees en belangstellenden zijn van harte wlkom. De bijeenkomst wordt gehouden in „De Prins van Oranje", Nieuw- straat 14 e Goes. ZIERIKZEE Kollekte-opbrengst De kollekte ten bate van de Nier stichting heeft alhier 1' 3036,25 op gebracht. Een dank woo :rd is op zijn plaats aan het adres van de koliek- trices en de burgerij. Gemengde kerkdienst Binnenkort zullen de synodes van de Gereformeerde kerk en de Ne derlands Hervormde kerk in een ge meenschappelijke ^vergadering bij eenkomen. Naar aanleiding hiervan hebben de moderamina van beide synodes aan alle betrokken kerkera den gevraagd de zondag daarvooraf- gaand een gezamenlijke dienst te houden. Deze gemengd Gerefor- meerde-Hervormde kerkdienst zal zondagmorgen 9.00 uur in de Gast- huiskerk worden gehouden. De voorgangers zijn ds. J. Eikelboom. Gereformeerd predikant te Haam stede en ds. J. B. Assendorp, Her vormd predikant te Zierikzee. Kollekte Prinses Beatrix Fonds De in Zierikzee gehouden inzame ling ten bate van het Prinses Bea- trixfonds heft in totaal f 3451,25 op gebracht. Met dank aan alle kollek tanten en kollektrices en het perso neel van de Amrobank dat zich ook dit jaar weer een avond voor de tel ling bereid verklaarde, kan het Beatrix Fonds ook nu weer spreken van een mooi resultaat. Youth for Christ koffiebar Zaterdag 6 oktober start het win terseizoen voor de Zierikzeese Youth for Christ koffiebar. Voor deze gele genheid wordt het programma ver zorgd door inwoners van Zierikzee. Omdat YFC-Zierikzee nog steeds geen eigen pand heeft, worden de maandelijkse koffiebar-avonden voor dit seizoen weer in de „Lichtboei" gehouden. Afscheid mevrouw Van Eugen NIEUWERKERK. 4-10. Nog steeds is het bestuur van de Zekato-groep te Nieuwerkerk er niet in geslaagd een opvolgster te vinden voor me vrouw Van Eugen. die deze groep vijftien jaar lang heeft geleid. Toch is het al weer bijna veertien dagen geleden, dat er afscheid van haar werd genomen in het Clubhuis in het Slingerbos, waar vele oud- padvindsters. oud-leidsters op uit nodiging van het bestuur van hun belangstelling blijk gaven. Namens het bestuur bood me vrouw Visser haar een boek en een enveloppe met inhoud aan en van de padvindsters ontving mevrouw Van Eugen een leuke, zelfgemaakte tas. Na afloop van het officiële' ge deelte bleef het gezelschap nog ge ruime tijd bijeen. Omdat het toch jammer zou zijn wanneer het Scouting-werk in Nieu werkerk beëindigd zou moeten wor den, blijft het bestuur aktief pogen een nieuwe leidster aan te trekken. Geïntersseerden voor die funktie kunnen zich in verbinding stellen met mevrouw Van Eugen. tel. 01114- 1678 of mevrouw Visser 01114-1519. Bij nieuwbouw BRUINISSE. 3-10. In de komende raadsvergadering op 5 oktober te Brui nisse. zal de verkeersmaatregel met betrekking tot de verbindingsstraat Dokter de Kockstraut/Drecf. aan de orde komen. De bouw van de 32 zorgwoningen bij het bejaardencentrum „In 't Opper" maakte een verlenging van bet verhindingspad tussen de Dokter de Kock- straat en de Dreef noodzakelijk. De gemente heeft zich ten tijde van de grondtransaktie verbonden het pad op haar kosten tc verleggen en de daarvoor benodigde grond te reserveren, waarmee zij het belang van dit verbindingspad wil aangeven voor een gedeelte van het bestem mingsplan West. Het verbindingspad dient evenwel niet voor elke ver keersdeelnemer toegankelijk zijn. met hot ook op do breedte van hot pad en op dc gevarensituatie. die voor ouderen en kinderen kan ont staan. zal dit pad worden aangewe zen als onverplicht fietpad. dat ver boden zal zijn voor bromfietsers (met in werking zijnde moter). Tevens zal aan tie orde komen bet krediet voor de aanleg van een trot toir en brandpad by de in aanhouw zyndc elf woningen aan dc Pr. Wil- hclminalaan, bet geen f 28.000 zal vergen. De bouw van deze woningen is thans zover gevorderd dat binnen kort overgegaan kan worden tot het herstel van de tijdens de bouw na genoeg geheel vernielde trottoir. Ook zal voorgesteld worden een betegeld brandpad aan te leggen, voorzien van strnatkolken t.b.v. de hemelvva- tcrafvoer. De nieuwe wethouder van Brouwershaven, mevrouw L. Schouwenaar- Körtanje, maakt sinds een jaar deel uit van de gemeenteraad. Ze is 31 jaar, is getrouwd en heeft drie kinderen. BROUWERSHAVEN, 1-10. Mevrouw L. Schouwenaar- Korstanje is maandagavond benoemd tot wethouder van Brouwershaven, de eerste vrouwelijke op Schou wen-Duiveland. Mevrouw Loschacoff-De Kanter feli citeerde haar politieke (PvdA)-kollega door haar een bos rode rozen te overhandigen. Mevrouw Schouwenaar werd voorgedragen door PvdA-fraktielei- der C. J. de Munnik, waarop de heer J. J. Klaasse het woord vroeg om namens de CDA-fraktie er zijn ver wondering over uit te spreken dut de PvdA - in deze tijd van openheid - pas zo laat uitsluitsel gaf over wie de nieuwe wethouder zou worden. Als reaktie hierop zou, zo deelde hij mee, de CDA-fraktie blanco stem men. (De her v. d. Bijl (CDA) was nie aanwezig). De overige leden van de raad gin gen akkoord met de voordracht. De heer De Munnik betreurde dat blanco-stemmen van de CDA-ers. Als reden van de late keus noemde hij het plotselinge overlijden van de heer P. de Moor. Ook wenste de be treffende kandidate eerst enige in lichtingen omtrent haar eventuele nieuwe taak. By het volgende punt van de agen da sprak de heer De Munnik zyn verontwaardiging uit over publika- ties waaruit naar voren kwam dat de burgemeester van Goes voorstander Mas van opheffing van het Zweedse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3