Verkoop Gomavi-gebouwen met algemene stemmen aanvaard Gelijke financiële regeling voor kleine en grote scholen De staking KANS VOOR EEN DEEL VAN YERSEKSE MOER Rij-inslruktie wordt nog duurder DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ondanks voor en tegens Dode bij schietpartij Pleidooi in Schoolraad Middenschouwen REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na hall zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. in dit nummer. Inas-leerlingen hadden werkweek Dinsdag 2 oktober 1079 136stc jaargang Nr. 22583 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) BRUINISSE, 29-9. Erakticleiders van de gemeente raad van Bruinisse hebben vrijdagavond uitvoerig hun mening gegeven over dé verkoop van de grond en op stallen van het failliet verklaarde visfilcerbedrijf Gomavi BV. Tenslotte werd het voorstel van b. en w. daarover, met algemene stem men aangenomen, waarmee de Dok- maatschappij Maaskant BV te Stel lendam eigenaar werd van het kom- plex. Dit bedrijf was de hoogste inschrij ver, toen de fabriek te koop werd aangeboden, nadat de gemeente Bruinisse tot onbetwiste eigenaar was verklaard door de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam. UTRECHT. De CAO's komen later tot stand dan uenselyk is door in gewikkelde en langdurige gesprek ken met „alles en iedereen" over het t.' volgen arbeidsvoorwaardenbeleid in ons land. In die situatie moet hoognodig een verbetering komen. Dat zei voorzitter Leo Brouwer van de Federatie van Bouw- en Hout bonden FNV dinsdag op een byecn- komst van dc Fcdcratieraad van die benden in Utrecht. ROTTERDAM, 1-10. De directie van Smit Internationale wil niet rend de tafel gaan zitten met het ac tiecomité van stakende havenslepers Dit heeft een woordvoerder van het bedrijf maandagmiddag gezegd in een reactie op de brief, die de direc tie enkele uren daarvoor van het ac tiecomité ontving. In die brief vroe gen de stakers om overleg „op zo kort mogelijke termijn". DEN HAAG. 1-10. Bij een schiet partij in een Chinees-Indisch restau rant aan Het Plein in Den Haag is maandagavond één man om het le ven gekomen en zijn vijf mensen ernstig gewond geraakt. Om half tien kwamen drie mannen, vermoe delijk Chinezen, het restaurant bin nen en begonnen meteen te schieten, aldus de Haagse politie. Het dode slachtoffer is een naar schatting 22-jarige man, vermoede lijk een Chinees. ZIERIKZEE. Ecu begin is gemaakt met de verhuizing van het woonwa genkamp. Een gemechaniseerde laadschop u-erd gebruikt voor hel verslepen van de woonwagens. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Als eerste werd het woord gevoerd door dc heer M. Verspoor (Alg. Be lang), die namens zijn fraktie ver klaarde geen enkel bezwaar te heb ben tegen de verkoop. Spreker ging kort in op uitspraken, die waren ge daan aan het adres van de heer P. Maaskant/in zijn funktie als direk- teur van het failliet gegane bedrijf. Waardering In tegenstelling tot wat anderen zouden beweren, had de spreker veel waardering voor de bedrijfsvoering van Maaskant. Zijns inziens waren de ontstane moeilijkheden zeker niet toe te schrijven aan wanbeheer. Ook dc uitlating als zouden dc werknemers „op straat zijn gesme ten", vond spreker zeer onjuist ge let op de tijd die er was tussen èe aanvragen cm surseance van betaling op 24 juli en de uitspraak van fail lietverklaring op 7 augustus. Hij was van mening dat de werknemers hier door al voldoende waren ingelicht over de slechte toestand van net be drijf op financieel gebied. Hij hel 'dat de werkne mers door omstandigheden zonder werk kwamen, maar vond niet dat de heer Maaskant iets verweten mag worden. Hij noemde het een gelukkig feit te hebben vernomen, dat al reeds 30 werknemers werk hadden gevon den. Zijn fraktie hoopte dat bij de verkoop zeer goede kontrakten zul len worden opgemaakt. Namens de PvdA leverde de heer A. Bal kommentaar op de gang vu zaken. Dij meende dat er tenaanzien van Maaskant's voornemen iets te gaan doen in deze fabriek, wel wat konkreter afspraken vastgelegd die nen te worden in de akte van ver koop. Alleen vage uitlatingen van Maaskant over zny voornemen hier in een nieuw produkt te gaan ver vaardigen, vond hy beslist onvol doende. Garanties Ook zag hij graag, dat er wat be treft het aantal werknemers in de nieuwe fabriek meer garanties gege ven moesten worden. „Zo als het nu wordt gesteld, hebben wij geen en kele zekerheid" aldus spreker. Hij hekelde het feit, dat de heer Maas kant tijdens de laatste fase van de gebeurtenissen, niets van zich had laten horen en met vakantie naar het buitenland was gegaan. Meer overleg met het F.N.V. zou volgens hem tot een beter resultaat hebben kunnen leiden bij het volgens hem plotselinge ontslag van de werk nemers. „Ook het Gewestelijk Arbeidsbu reau wilde destijds niet bemiddeicn om aan werknemers te komen, om dat Maaskant beneden het mini mumloon betaalde aan de werkne mers by Gomavi", aldus deze spre ker. Resumerend kon hij, na ingewon nen informaties, niets andei's kon- kluderen dan dat Maaskant geen be hoorlijk personeelsbeleid had ge voerd en dat daardoor het bedrijf Gomavi in moeilijkheden was geko men. Geen keus Zoals de zaken thans liggen, kon (Vervolg pag. 2) MIDDELBURG. 1-10. Het provin ciaal bestuur van Zeeland wil 325.000 gulden beschikbaar stellen aan de Stichting Zeeuws Landschap om vier percelen grond aan te kopen in het natuurgebied Yerseke Moer op Zuid- Bcveland. De andere helft van de koopsom 6,5 ton in totaal, zal het ministerie van CRM voor zijn rekening nemen. De Yerseke Moer is het enige be langrijke stuk oud land in Zeeland dat nog niet is verkaveld, al is men al wel met de voorbereiding daartoe begonnen. Het gebied bestaal uit zoute poelgronden. In hun voox-stel aan de provinciale stalen zeggen ge deputeerde staten dat het de bedoe ling is dat de landbouw in dit ge bied de hoofdrol blijft spelen. De aan te kopen gronden zijn de laatste die de Stichting Zeeuws Landschap in de Yerseke Moer mag kopen. De totale opper-vlakte van de vier pex-celen bedraagt ruim 21 en een kwart hectare. KERKWERVE, 1-10. „Door alleen een vast bedrag per leerling toe le kennen komt een kleine school in een ongunstiger situatie dan een grote school", zei de heer B. A. kievith. hoofdonderwijzer van de openbare lagere school te Ellemeet, maandagavond tijdens de vergadering van de Schoolraad Middenschouwen, in de „Prinses Ireneschool" in Kerkwerve. Dc heer Kievith had reeds eerder gepleit voor een soort „verfijnings- regeling" in de vorm van een leer lingenbedrag en een vast bedrag. Hy wees erop dat bepaalde aanschaffen voor elke school hetzelfde zyn en dat een kleine school dan in verhouding een groter bedrag per leerling moet uittrekken dan een grote school. Zijn argumenten vonden weer klank bij het gemeentebestuur, dal bex-eid was te denken in de richting van een wat lager bedrag per leer ling en een vast schoolbodrag. Voorzitter van de Schoolraad Mid denschouwen, wethouder C. J. van Burg, wees or in een toelichling op de samenstelling van het bedrag por leei'ling op. dat er gestabiliseerd moet worden en dat niet doorgegaan kan worden met een voortdurende 20 px-ocent vei'hoging. Wel was hij van mening dat er een kompensatie voor de kleine scholen mogelijk vreselijk duur". Verder was de heer Kievith van mening dat zijn voor stel een vast schoolbedi-ag le ver- sti'ekken, ook voor de grote scholen een betere regeling zou betekenen. „Als het leerlingenaantal in de toe komst tex-ug gaat lopen, gaan ook dc gi*ote scholen piepen", luidde zijn vi sie. Na een uitgebreide diskussic. waar in door dc beer J. Pckaar, ambte naar op het sekretarie, nog andere mogelijkheden werden geopperd, kwam de schoolraad tenslotte tot dc formulering van een advies aan het kollege van b. en w.: De schoolraad adviseerde kleine en grote scholen gelijkwaardige finan ciële middelen te vei-strekken in de vorm van een vast bedrag per leer ling en een vast bedrag als school- post, waaruit gereserveerd kan wor den. Vervoer leerlinge ii Een ander onderwerp dat tijdens deze schoolraadvergadering ter spra ke kwam was het vervoer van leer lingen uit Seharendijke naar de open bare school in Ellemeet. Tot voor (Vervolg pug. 3) De heer Van Burg di'ong erop aan dat de scholen, indien een schóól- bedrag wordt toegekend, zullen trachten te i'eservcren. Overigens was hij van mening dat de scholen rond moeten kunnen komen en wee- op het bedrag per leerling, dal vaak gunstig afsteekt in vergelijking met andere gemeenten. Tevreden De heer H. A. Schipper, hoofd van de openbare lagere school „Prinses Irene' 'te Kerkwerve. zei het wel eens te zijn met de bovengenoemde argumenten van zijn kollega in El lemeet, maar zei zelf zeer tevreden te zijn met de situatie. ..We kunnen per jaar één of twee nieuwe leer methoden kopen, maar wij spelen dan ook wel eens de koopman", al dus de heer Schipper. Dit ontlokte bij dc heer Kievith dc opmerking: „7k heb niet gezegd dat wij te kort komen. Ik wil er geen vreselijk grote bedragen bij hebben, al zou ik er wel raad mee weten, maar de onderwijsmethoden zijn wel DEN IIAAG. 1-10. Op grond van verschillende faktoren, waaronder de stygendc kosten van autobezit cn -gebruig. zullen dc kosten van rij- instruktle in dc naaste toekomst aanmerkelijk stagen. Deze „verwachting"' heeft drs. P. Allewijn. direkteur verkeersveilig heid van het ministerie van verkeer en waterstaat maandag in Den Haag uitgesproken tijdens een bijeen komst. gewijd aan het dertigjarig bestaan van de Algemene Bond van Autorijschoolhouders in Nederland. De vraag naar rij-instruktie zal nog toenemen en zich op een hoog niveau handhaven, zo meende hij. maar hogere tarieven zullen span ningen oproepen bij de kliëntcn. Men zal dus gaan omzien naar effektieve en minder kostbare instruktiemelho- den. ZIERIKZEE. In cle Beurs werd een succesvoll-e rommelmarkt gehouden ten bate van de Dierenbescherming. Vooral de boekenstand trok heel wat kijkers en kopers. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Nooit ging er grote min door 5 kleine twist verloren. J Tex'entius f Verwachting tot woensdagavond: Zelfde weertype Zonnige perioden: weinig verande ring in temperatuur. Voor donderdag: Aantal uren zon: I tot 8. Min.-temperatuur: omstreeks gr. Max.-tempcratuür: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 proeent. N.B Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 okt. Zon op 6.42. onder 18.15 Maan op 17.22. onder J1 4 okt. Zon op 6.44. onder 18.13 Maan op 17.52. onder 4.33 Volle maan: 5 okt. (19.57) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laag water 3 okt. 0.41 13.05 6 39 18.53 4 okt 1 41 14 01 7.18 19 42 Springtij: 8 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 2-10. Het K.N.M.J. meld!: Al enkele dagen wordt het weer in grote delen van hel vasteland be paald door een omvangrijk hogc- drukgebied, De kern ervan ligt nu boven middcn-Skandinavië. In het afgelopen etmaal nam dit hogedruk- gebicd nog in betekenis toe. Doordat zich boven onze omgeving wat lucht drukdalingen voordeden, nam bij on- de wind uit het zuidoosten in kracht loe. Ondanks een flinke nachtelijke afkoeling, plaatselijk daalde dc tem peratuur tot vier graden, vormde zich in ons land dan ook geen mist. In de komende vierentwintig uur trekt de kern van het hogedrukge bied naar Polen. Ons land blijft - daardoor in een zuidoostelijke stro-' ming. Er worden perioden mei zon verwacht en in de temperatuur komt maar weinig verandering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1